Kappie en het Olifanten-kerkhof Zeeuws solistenconcours C .SPOIL J AETHER Limburgia versloeg N.OAD. Spechten In veiligheid en Vitesse onderaan. Burgh kwam niet op. DISTRICT IL DHC—DOS 3—1. Een restantje, door DHC gewonnen, waardoor de Delft- se ploeg nog even een paar plaatsjes op de ljjst stijgt. DISTRICT HL AGOW—Be Quick 0—l;Wa- genlngenNEC 13; Zwolse BoysVitesse 31. Tegen een weinig geïnte resseerd AGOW moest Be Quick voor het leven vech ten en had daarbij succes, hoewel de cijfers mager ble ven. Niettemin was het de gradatiegevaar er door ge weken en was met niet af hankelijk van Vitesse. Deze ploeg ging er tegen Zwolse Boys onder en zodoende was Be Quick ook zonder over winning veilig gekomen. Vi tesse mag nu degradatiewed strijden spelen, wageningen liet zich door NEC nog eens in de kaart kijken, daarmee de kans op een goede plaat sing in gevaar brengend. DISTRICT IV. Willem IIDe Spechten. De Spechten haalde het knappe staaltje uit tegen Willem n, in Tilburg nog wel, twee punten binnen te halen en daarmee de strijd tegen het degradatiegevaar overlatend aan TSC en Hel mond. Maurits stelde zich op afstand van Baronie en ver wees de Bredanaars naar de zwakke staart. DISTRICT V. Sneek—GVAV 0—0; Frisia HSC 3—2; Velodtas Veendam 11. Veendam deed het nog even heel aardig met een gelijk spel tegen Velocitas. Minder goed was de prestatie van GVAV tegen Sneek, waarvan de bezoekers zeker hadden moeten winnen. Onbelangrijk en normaal was het resultaat tussen Frisia en HSC. DISTRICT VI. Sportclub EmmaVlissin- |en^ 20; LimburgiaNoad Vlissingen heeft zich nog aardig geweerd tegen Emma, ■terwijl Limburgia op een nog betere prestatie tegen Noaa mag terugzien. 3e KLASSE E. RoburNieuw Borgvliet 1 —5; ZeelandiaBurgh: Burgh Biet opgekomen. Het werd voor Robur een veel te grote nederlaag tegen Nieuw Borgvliet, vooral nu Burgh aan de Uoesenaren zo een goede kans gaf om zich aan net degradatiespook te ontworstelen. Burgh namelgk liet verstek gaan tegen Zee landia en zal daarvoor twee verliespunten te incasseren krijgen. Met slechts één punt je was Robur dan uit de na righeid geweest. 3e KLASSE F. SluiskilOostburg 0—3; Corn BoysSteen 41. x Wat Sluiskil nog voor de boeg heeft is nu met bepaald gemakkelijk. Om van Clinge en Steen (thuis) en Hulst (uit) twee punten binnen te halen is voor Sluiskil wel heel zwaar en tenslotte zou dus de onderste plaats nog wel eens een verrassing kunnen opleveren. Dit ligt temeer in Het bezoek van .„Seebach" aan Goes. Het bezoek van de Zwit serse Sportvereniging „See bach" aan Goes belooft een aardig sportevenement te worden. Vrijdagmorgen 26 Maart zal het uit ca. 40 per sonen bestaand gezelschap per trein te Roosendaal arri veren, waar het door de A. en V.V. „Goes" met autobus sen zal worden afgehaald. In de middaguren zal een tocht naar Walcheren worden ge maakt. Zaterdag zullen de gasten officieel door het ge meentebestuur van Goes wor den ontvangen. Voorts zal die dag een uitstapje naar Yer- seke worden gemaakt, even tueel met een vaartochtje op de Oosterschelde. Des mid dags zullen resp. om half 3 en 4 uur het tweede en eer ste elftal van „Goes" 'n wed strijd spelen tegen twee ploe gen van „Seebach". Des avonds wordt in het „Schuttershof" een feestavond georganiseerd. 's Zondags vertrekken de Zwitsers naar België, waar ook enkele voet balwedstrijden worden ge speeld. Naar wij vernemen zal ook de bondsvoorzitter van de K. N. V. B., de heer K. J. J. Lotsy, beide dagen in Goes te gast zijn. Op tweede Paasdag wil ook „Goes" naar België gaan en daar een wedstrijd te Sel- zaete spelen. Het tegenbezoek aan „See bach" zal zoals gemeld, in Augustus plaats vinden bij de viering van de Zwitserse Nat. feestdagen. De reis. waaraan een veertigtal leden van „Goes" zal deelnemen, zal per autobus worden gemaakt en ca. 1 week duren. Het ver blijf in Zwitserland is op 3 dagen gesteld. Getracht zal worden op de heenreis nog een wedstrijd in Luxemburg en op de terugreis een in Noord Frankrijk of België te spelen. Dokter Griep is uitgenodigd om als medisch leider de trip mee te maken. de lijn nu we uit doorgaans goed ingelichte bron verna men, dat het nog helemaal niet zo zeker is. dat Hoofd plaat voor het staken tegen Aardenburg verliespunten zal oplopen. Er schjjnt hierbij 'n reglemehtaire puzzle opgelost te moeten worden en de op lossing schijnt een vrijspraak voor Hoofdplaat te worden. Corn Boys schijnt het beslist op de tweede plaats voorzien te hebben. De uitslag is voor Steen wel wat bescnamend. 4e KLASSE E. EMM—RSV 2—1. Goed werk van EMM weer eens een overwinning te boe ken op eigen veld. RES. 2e KLASSE E. De Zeeuwen nMiddelburg n 0—6. De groen-witte reserves la ten geen twijfel meer aan hun herstel bestaan en het tweede elftal van De Zeeu wen leverde een minder fraaie prestatie. Sportclub Emma Vlissingen 20. In een wedstrijd welke het aankijken volkomen waard was, heeft Vlissingen het met 2 doelpunten verschil moeten afleggen. Over het geheel ge nomen, is Vlissingen meer in de aanval geweest, maar de aanvallen werden te slordig af gewerkt om succes te hebben. Verschillende goede kansen werden verknoeid, Waarbij Lammers uit een vrije schop hard op de paal kogelde. On danks verschillende corners op het doel van Emma bleven doelpunten uit. Van de Rafe laar, die v. d. Velde verving, gaf aardige staaltjes voetbal te zien, zijn corners waren evenwel steeds te scherp, waardoor deze keer op keer een prooi van de keeper wer den. Na 20 minuten nam Emma doör haar rechtsbuiten de lei ding (10). Tot de rust wo gen de partijen goed tegen elk aar op. Enkele schoten van v. d. Kasteele en v. d. Schraaf gingen rakelings ''langs het doel. Na de thee was de thuisclub direct meer in de aanval, doch de Vlissingse verdediging wist lange tijd stand te houden. Toch moest Struiwigh nog maals zwichten voor een on verwacht schot van de rechts binnen Polman (20). De Joode kwam er allengs beter in en hierdoor konden y. d Kasteele en v. d. Schraaf en kele malen goed doorbreken. Op het critieke moment stond er steeds een been in de weg. Tot drie maal toe wist de kee per een zeker schijnend doel punt te voorkomen. Vlak voor het einde kreeg v. d. Rafelaar nog een kans, zijn schot was evenwel te zacht. Met Vlissin gen in de aanval kwam het eindé. Antwerpen-Rotterdam 2—1. In het eerste kwartier van de wedstrijd tussen Antwerpen en Rotterdam, welke ontmoe ting Zondag op het Beerschot terrein werd gespeeld, waren de Belgen in de meerderheid, doch langzaam maar zeker wisten de Rotterdammers het evenwicht te herstellen en een kwartier voor de rust scoorde de S.V.V.-er Schrumpf een doelpunt. In de tweede helft waren de Rotterdammers aan vankelijk in de meerderheid, doch zij vermochten dit over wicht niet in een doelpunt uit te drukken. Tien minuten voor het einde slaagde Geuns er in de partijen op gelijke voet te brengen. Vijf minuten vo,or tijd verdween een kopbal van Al- bert de Herdt achter keeper Landman, zodat Rotterdam op het laatste ogenblik met 21 verloor. Hengelo gaat promotie wedstrijden spelen. Hengelo werd Zondag kam pioen van de 2e klasse A van district 3, terwijl Vitesse in dit district definitief onderaan kwam. Hengelo krijgt dus een kans om de plaats van Vitésse in te nemen. Chelsea versterkt zich. Dinsdag 15 Maart is de laat ste dag, waarop transfercon tracten getekend mogen wor den en Chelsea, dat in degra datiegevaar verkeert, heeft te elfder ure van Laton Town de middenvoor Billington en de links back Hughes overgeno men. Men meent dat hiermee een bedrag* van ongeveer 20.000 pdst. in totaal gemoeid is. Sinds 1 Januari heeft Chelsea thans ruim 30.000 pdst. voor nieuwe spelers uitgegeven. .In het begin van die maand had de club voor 11.000 pdst. de voorhoede-speler Bentley van New-Castle United overgeno men. Blakpool en Manchester in de cupfinale. Blackpool heeft zich door een 31 -overwinning op Tot tenham Hotspur in de finale voor de Engelse Cup geplaatst. De andere halve finale werd een 31 overwinning voor Manchester United. Mortensen van Blackpool en Pearsin van Manchester United waren de helden van de dag: Beiden scoorden voor hun club alle doelpunten. Botwinnik heeft de leiding. Euwe gaf zonder verder spelen op. Nu ook de beide afgebroken partijen uit de vijfde ronde be slist zijn, resp. ten gunste van Botwinnik en Reshevsky, is de stand van het toumool om het wereldkampioenschap, waarin thans de spelers elkaar één maal hebben ontmoet, als volgt: 1. Botwinnik 3% punt, 2. Re shevsky 2\<2 punt, 3. en 4. Ke- res en Smyslov beiden 2 pun ten, 5. Euwe 0 punten. Opmerkelijk is het feit, dat slechts 2 van de tien partijen in remise zijn geëindigd, maar deze remise-partijen waren tot stand gekomen na voorafgega ne felle gevechten. Twee an dere partijen werden beslist door tijdsoverschrijding, doch op dat moment stond Reshevs ky tegen Botwinnik toch al hopeloos en het zelfde was het geval /met Euwe in zijn partij tegen Keres. De overige zes partyen werden soms rustig opgezet, maar niettemin ont stonden er altoos verwikkelin gen met vaak verrassende wendingen. Twintig procent van.de tot nu toe gespeelde partijen eindigde dus in remise, een zeer gering percentage en wel een bewijs, dat van de eerste tot de laat ste partij in dit kampioen schap om het winstpunt zal worden gestreden. Euwe gaf zijn afgebroken partij uit de vijfde rondé tegen Reshevsky zonder verder spe len op. ZWEMMEN Internationale wedstrijden te Amsterdam. In het Sportfondsenbad West te Amsterdam zijn Zondagmid dag zwemwedstrijden gehou den, waaraan de Hongaarse butterfly-kampioen Alex Sze- gedy uit Monaco en het Belgi sche poloteam van de Royal Venders Natation 189'6( deel namen. De 100 meter borstcrawl dames werd gewonnen door Hannie Termeulen (H.D.Z.) In 1 min. 07.2 sec. Bonte (Z.A.R.) werd eer ste op de 200 meter schoolslag heren internationaal in 2 min. 45.4 sec; Alex Szegedy werd tweede in 2 min. 46.2 sec. De 100 meter rugcrawl he ren werd een overwinning voor Van Schouwen (D.J.K.) in 1 min. 12.0 sec. De waterpolowedstrijd Z.A.R. Rtfyal Verviers Natation 1896 werd met 62 door de Belgen gewonnen. TAFELTENNIS Nederland won van Schotland. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrijd Schotland Nederland (heren), die tc Glasgow werd gespeeld en die in een Nederlandse zege ein digde met 4 gewonnen partijen tegen 1 verloren, luiden als volgt: Cor du Buy (N.)J. Ed wards (S.) 21—16, 18—21, 21 —7, 22—20; Cor du Buy (N.) P. Coia (S.) 21—18, 21—12, 2116; W. van Zoelen (N.) P. Coia (S.) 21—14, 21—16, 18—21, 21—19; W. van Zoelen (N.)—J. Edwards (S.) 21—9, 11—21, 17—21, 20—22; Du Buy en van ZoelenEdwards en Hillan 21—13, 18—21, 21— 17, 21—9. Alleen de partij van Zoelen Edwards leverde dus een suc ces voor Schotland op. 40. De negers, die nog steeds op de grond geknield lagen, kregen al spoe dig in de gaten, dat het beeld weer was gaan zitten, maar ze bemerkten ook de vreemd uitziende figuur van Keizer-Sneeuwwit, die naast net beeld stond. Eén der negers gaf een luide kreet, waarop de anderen allemaal op stonden, en door het gebouw heen op den Keizer af renden. Keizer Sneeuwwit had van de aan wezigheid van de negers nog niets gemerkt en daarom rolde hij bijna achterover van schrik toen hij hen in eens op zich af zag komen. Maar hfl had geen tijd om achterover te rollen, want voordat hij dat kon doen, had den ze hem al te pakken, en rukten. ze hem zfln dulkerspak af. Ze schreeuwden en brulden, en de Keizer voelde het bloed uit zijn gezicht van angst wegtrekken. „Ikke arm klein Keizertje", mompel de hij, toen ze aan hem rukten. „Ikke nooit nie wat gedaan hebben... ikke braaf zijnhelp1." Het 80-jarig jubileum van het K.N.G.V. Het Koninklijk Nederlands Gymnastieverbond, dat dit jaar zijn 80-jarig bestaan viert, re cipieerde Zaterdagmiddag in het Americain hotel te Amster dam. Een groot aantal vertegen woordigers van officiële in stanties, instituten op het ge bied van de lichamelijke op voeding, sportbopden en on derdelen van het K.N.G.V. had aan de uitnodiging tot bijwo ning van de receptie gehoor gegeven. GYMNASTIEK. Zaterdagavond en Zondag morgen werd de jaarvergade ring gehouden. Omtrent de plannen Inzake het regeringsjubileum van H. M. de Koningin werd vastge steld, dat in Den Haag, Til burg, Groningen en Ensche de regionale demonstraties zullen worden gegeven en wel resp. op 29 Augustus, 5 Sep tember, 4 September en 31 Augustus of 6 September. Het bestuur hoopt, dat op deze regionale demonstraties tienduizenden K.N.G.V.-ers aanwezig zullen znn, die de oefeningen van het komende jubelfeest in Arnhem nog maals zullen presenteren. Bn de bestuursverkiezing weraen de heren E. C. W.- H. de By, G. J. W. Brand, Joh. Dijk en J. D. de Jong bij acclamatie herkozen. De vacature ontstaan door het ussentijase bedanken van mevr. J. v. d. MostLeyer- weert, werd na 'n uitgebrei de discussie, die bijna een uur duurde, weer door mevr. v. d. Most bezet. Tijdens deze discussie bleek, dat mevr. v. Most bedankt had, omdat zij, naast haar functie als technisch bestuurslid, zoals zij zeide, „de traning van de Olympische damesploeg op zich nad moeten nemen." Vervolgens werd een pae- dagogische commissie inge steld, bestaande uit de heren A. van Wijngaarden, Dor drecht; K. R. Wilde vuur, Gro ningen; W. Marsman, Haar lem en P„ J. Slothouwer uit Duivendrecht, terwijl een vijf de lid uit Den Haag aan deze commissie toegevoegd zal worden. De voorzitter sloot de ver gadering met een kort woord, waarin hij verzocht alle mo gelijke medewerking te willen verlenen aan het voorberei dende werk voor de Olympi sche Spelen en het jubelfeest te Arnhem. Opmerkelijke prestaties in hoogste afdelingen. Slechts weinig belangstellenden. SOLISTEN CONCOURS. Hét jaarlijkse solistencon cours van de Bond van Har monie- en Fanfaregezelschap pen in Zeeland wordt ditmaal in Middelburg gehouden. Voor het eerste deel, dat Zaterdag in de Concejt- en Gehoorzaal plaats vond, bestond slechts 'n matige belangstelling. Dit was zeker te betreuren, want er werden met name in de hoog ste afdelingen opmerkelijke prestaties geleverd. De uitsla gen luidden: Hoogste ere-afdeling: J. Me- liefste, Bariton, ONDA, Nieuw- land, 65 p., Ie pr.; C. M. Stok man, piston, Apollo, Wisseker- ke, 75 p., Ie pr. met lof. Eere-afdellng: P. Wisse, sax sopraan, Crescendo, Oostka- pelle, 79 p., Ie pr. met lof; C. Joosse, cor-hoorn, ONDA, Mid delburg, 79 p., Ie pr. met lof; C. Remijn, b-bas, ONDA, Bid- delburg, 64 p., Ie pr. Afdeling "Uitmuntendheid: Duo ONDA, Middelburg, 73 p., Ie pr. met lof; J. Christiaan- sen, trombone, Voorwaarts, Koudekerke, 71 p., Ie pr.; M. Verhulst, es-clarinet, Excel sior, Kats, 66 p. Ie pr.; P. Janse, piston, Voorwaarts, Koudekerke, 64 p., Ie pr.; P. J. Scheffer, piston, O.K.K., Wemeldinge, 63 p. Ie pr.; A. Poelman, sax-tenor, ONDA, Ritthem, 61 p., 2e pr. Eerste afdeling: C. Rijn, trombone, Advendo, Wolfaarts- djjk, 66 p. Ie prijs; H. van Oosten, sax-alt, t O.K.K., We meldinge, 61 p.,'2e pr.; A.. Me lis, Voorwaarts, Koudekefcke, 61 p., 2e pr.; duo O.K.K. We meldinge, 66 p., Ie pr. Tweede afdeling: J. Bakker, tuba, Hosanna, Axel, 73 p., Ie pr. met lof; J. Meyaard, cor net O.K.K., Wemeldinge, 67 p., Ie pr.; L. Bakker, bugel, Cres cendo, Oostkapelle, 66 p., Ie pr.; H. Baurdoux Jr., piston, ONDA, Nieuwland, 64 p., Ie pr.; J. Bakker, clarinet, Ho sanna, Axel, 64 p., Ie pr.; A. van Driel, sax-bariton, Hosan na, Axel, 62 p., 2e pr.; M. P. Wondergem, es-bas, Vooruit, Waarde, 61 p., 2e pr.; Kwar tet, Hosanna, Axel, 60 p., 2e pr. Derde afdeling: J, Braamse, bugel, De Echo, Wilhelmina- tuba, Vooruit, Waarde, 64 p., dorp, 64 p., Ie pr.; C. van Hout, le pr.;. F. Lurjk, bariton, Ho sanna, Axel, 64 p., le pr.; C. P. de Kramer, clarinet, Crescendo, Middelburg, 64 p., le pr.; J. Zuidhof, bugel, Con Affeszione, Kwadendamme, 62 p., 2e pr.; R. de Kraker, cla rinet, Hosanna, Axel, 61 p., 2e pr.; J. Amoldus, es-clarinet, crescendo, Middelburg, 60 p., 2e pr.; J. Weijermans, tuba, Vooruit, Waarde, 60 p., 2e pr.; P. Braamse, trombone, De Echo, Wilhelminadorp, 6Q p., 2e pr.; I. J. de Roo, clarinet, Excelsior, Kats, 58 p., 2e pr.; C. Eikenhout, tuba, Excelsior, Kats, 58 p., 2e pr.; kwartet Ex celsior, Middelburg, 58 p., 2e pr.; P. J. Baan, bugel, ONDA, Middelburg, 57 p., 2e pr.; M. H. Dek, bugel, Vooruit, Waar de, 57 p., 2e pr.; C. J. de Smit, trompet, Apollo, Wissekerke, 56 p., 2e pr.; J. K. Radder, alt hoorn, Excelsior, Middelburg, 56 p., 2e pr. Zaterdag 20 Maart te 10 uur begint het tweede deel van dit concours. HANDBAL Korfballers wonnen een handbalwedstrijd. Zaterdagmiddag hebben elf heren korfballers, bestaande uit spelers van Swift I en Swift n bet aangedurfd, het in een handbalwedstrijd op te ne men tegen de heren handbal- ploeg van E.M.M. te Middel burg. En wat wel niemand heeft durven voorspellen, de korfballers wonnen deze wed strijd verdiend met 83. Het spel was in het begin voor E.M.M., dat zeer snel kwam opzetten, en al spoedig met 20 de leiding had. Na de rust speelde Swift rustiger. Het samenspel was goed verzorgd, me» raakte ge wend aan de kleine bal en nu kwam de goede baltechniek tot uiting. Swift was dan ook overwegend sterker en de stand werd regélmatlg tot 8 3 opgevoerd. Een woord van hulde voor de E.M.M. ploeg is vooral op z'n plaats, daar de ze, ondanks de voor hen onver wachte nederlaag, tot het eind sportief tegenspel heeft gege ven. WIELERSPORT Van Vliet Peeters en Schulte Boeyen zegevierden. In het. Antwerpse Sportpaleis werden wielerwedstrijden ge houden, waarvan een interna tionaal omnium de hoofdscho tel vormde, welke door onze landgenoten van Vliet en Pe ters gewonnen werd. Het algemeen klassement luidde: 1. Van VlietPeters 8 punten; 2. GosselinThijssen 20 punten; 3. Scnfftleben Rioland 21 punten; 4. Van LoovèrenSercu 31 punten. Tevens werd een omnium voor stayers gehouden, welk omnium gewonnen werd door Chaillot met 4 punten, gevolgd door Frosio met 6 punten, ter wijl onze landgenoot Pronk de vierde plaats bezette met 13 punten. Op de Oerlikon baan te Zu rich werd Zondagnacht weder om de jaarlijkse „Nuit de Zu rich", de nachtelijke 8-uren rit, verreden. Het werd een glans rijke overwinning voor het Nederlandse koppel Sdhulte Boeyen, met vier ronden voor sprong. De resultaten waren: 1. SchulteBoeyen. Op 4 ronden: 2. Bruylandt Adriaenssens. Op 5 ronden: 3. KobletDiggelman; 4. Lape- bieSeres. Op zes ronden: 5. De Gebr. Weilenmann. Op zeven ronden: 6. Kiwi van Steenbergen.' Op 8 ronden; 7. Pellenaers Keiler. Op 10 ronden: 8. Leoni Tarchini. De overige koppels -hadden 11 en meer ronden achter stand. MOTORSPORT Nederlandse renners naar het buitenland. Het staat nog niet vast of er in het komende seizoen in ons land motorwedstrijden in terrein en op de weg gehou den zullen worden. Geheel werkeloos zullen de renners evenwel niet behoeven te blij ven, want zeker is, dat zij bin nenkort in een drietal buiten landse motorevenementen zul len uitkomen. Voor deelneming aan de Mo torcross Brabancon, een zware terreinrit op hot circuit .de „Zoete Wateren" bij Leuven, die op de tweede Paasdag wordt gehouden, heeft de sportcommissio van de K.N.M. V. zes rijders aangewezen. Uit deze deelnemers zal de sportcommissle een. keuze doen en dan drie rijders aanwijzen, die afgevaardigd zullen worden om ons land te vertegenwoor digen bij de grote terreinwed strijd nabij Bologna in Italië. BILJARTEN Van de Pol weer Ned. kampioen 71-2. Van de Pol heeft, zonder ei genlijk bedreigd te zijn, de ti tel 7% behouden in een tour- nooi, dat, als geheel genomen, noch wat de sfeer noch wat de prestaties der deelnemers be trof, op één lijn kon worden gesteld met de luisterrijke kampioenschappen, waaraan we het laatste jaar gewend zijn geraakt. Metz heeft constant en dege lijk gespeeld; de Leeuw was uit vorm en had een' paar vrese lijke off days waardoor hij een ogenblik zelfs in degradatie gevaar kwam te verkeren. Kobus en Lubach bleven even eens beneden' hun kunnen doch lieten in egkele partijen goede dingen zien en Jan Sweering speelde slechts tegen Kobus met een moyenne dat even bO' ven de 10 kwam. Hg verhuist nu naar de eerste klasse. Het eindklassement luidt: 1, v. d. Pol, met 5 gewonnen partijen; 2. Metz, met 4 gew. partijen; 3. Lubach, met 2 gew. partijen; 4. Kobus, met 2 gew. partgen; 5. de Leeuw, met 1 gew. partij; 6. Sweering, met 1 gew. partij. BOKSEN Nicolaas en Nol Klein verloren te Yperen. Ten bate van de blind gewor den bokser Marcel Lapère, die in Nederland vaak is uitgeko men, zijn Zondagavond te Ype ren wedstrijden gehouden waaraan ook Nederlanders hebben deelgenomen. In de hoofdpartij verloor Jan Nico laas op punten in tien ronden van de bekende Fransman An- dré Famechon. De tweede hoofdpartij ging over acht ronden tussen de Korber en Nol Klein. Nol Klein die vroeger al eens van Korber gewonnen heeft, kon het nu niet tegen de Belg bolwerken en verloor door opgave in de zesde ronde. IN 7 KORT Voor de "Speedway-races, die op 4 April te Parijs _.4_ worden georganiseerd, werden twee Nederlandse deelnemers aan gewezen. Tenslotte heeft de K.N.M.V. twee deelnemers afgevaardigd naar de internationale wegra ces te Pau (België), die op 28 Maart op een zeer snel circuit worden gehouden. Gemiddpld trachten vijftig Tsjecho-Slowaken dagelijks de Duitse grens te overschrijden, aldus een Duitse politicverkla- ring. Geftas heeft afgedaan Aan de vooravond van Ne derland—België, de voetbal wedstrijd, waarin hy zo vele malen de Nederlandse kleu ren tegen onze Zuiderburen heeft verdedigd, hoorde de oud-doelverdediger van het Nederlands elftal, dr. Gejus van der Meulen, het beroep, dat hij had ingesteld tegen het vonnis van het Amsterdamse bijzonder gerechtshof, ver werpen. Hem werd een gevangenis straf opgelegd van acht jaar met aftrek van voorarrest, Ook werd dr. van der M. voor het leven ontzet uit de beide kiesrechten. Komeet waargenomen. De heer Keuskamp, arts te Hardenberg, heeft Zondag LI. een heldere komeet ontdekt. De komeet werd gevonden op de voorafgaande nacht genomen foto van een deel van de Noor delijke sterrenhemel. Zij was zo helder, dat zij met het -blote oog waarneembaar geweest moet zijn en had een staart van ongeveer 3 graden. Daar de volgende nachten bewolkt waren kon de waar neming van de heer Keuskamp pas nachten later bevestigd word an door opnamen van de Leidse sterrenwacht, waaruit bleek, dat de komeet sterk in helderheid was\ afgenomen en niet meer voor het blote oog waarneembaar was. Kerknieuws GEREF. KERKEN. Bedankt voor Koudekerke A. van Egmond, legerpredikant, vroeger te Yerseke. OHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Leerdam R. Slofstra te Vlissingen. GEREF. GEM. Bedankt voor Krabbendflke M. Blok te Zeist. 1 TAFELTENNIS. Zaterdagavond werd te Ant werpen een tafeltenniswed- strgd gespeeld tussen Antwer pen en Amsterdam. De Am sterdammers wonnen met 6 4. HOCKEY. Het Nederlandse dameself tal dat Zondag a.s. een wed strijd speelt tegen het Belgi sche dameselftal, verloor Za terdag van het Amsterdams herenelftal. BOKSEN. De Europese en Franse mid- dengewichtkampioen Marcel Cerdan heeft zijn eerste wed strijd in Amerika tegen La- veme Roach door technisch k. o. in de 8e ronde gewonnen. GOLF. Britse amateur-golfspelera hebben een uitnodiging gezon den aan Nederlandse golfspe- lers om deel te nemen aan drie belangrijke Britse toumooien. IJSHOCKEY. De Olympische Ijshockey ploeg van Canada won met 3— 2 van Zweden. Schepen van en naar Indonesië. Groote Beer, Batavia-Am- sterdam, 12 Maart v. Port Said; Johan de Witt, wordt in Suez verwacht 12 Maart; Kamerlingh Onnes, pass. 12 Maart 17 uur Pantellaria; Ta- binta, 12 Maart te Suez; Wa terman pass. 13 Maart 5 uur Kaap Bon; Zuiderkruis," 11 Maart 24 uur van Aden. UIT DE DINSDAG. Vandaag Is een belangrij ke uitzending de uitvoering van „Le Miroir de Jesus" van André Caplet (H. I 21.30). Een uitvoering van Han del's „Messiah" om 14.30 (H. II). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Dansen in oude stgl; 10.15 Bekende ouvertures; 11.40 Het Scalakoor van Mi laan; 12,03 Muzikale melange door Ari. Snoek, piano; 12.33 Het orkest zonder naam o.l.v. Ger de Roos; 13 Nieuws; 13.50 Reginald Foort, orgel; 14 Ge mengd Omroep a Capella Koor o.l.v. Fred Boshart; 15 Voor de klassieke smaak; 16 De Zonnebloem; 17.15 Licht or kestprogramma; 18 Ondeu gende liedjes van Grote Mees ters; 18.30 Ned. Strttdkr.; 19.15 Europese en Amerikaan se tango's; 20 Nieuws; 20.12 Werken van Claude Debussy en M. Ravel; 20.30 Lijdensme ditatie d. Pater G. L. Mathot; 21.30 Le Miroir de Jesus; 23 Nieuws; 23.3024 Cyclus „De pianoconcerten van Mozart". Hilversum H: 7 en 8 Nieuws; 8.45 Spaans concert; 10.35 Pierre Fournier, cello en Ba- beth Leonet, piano; 11 Werken voor kamerorkest; 13 Nieuws; 13.15 Muzikaal programma, samengesteld d. Dr. H. Mer- kelbach; 14 Mevr. Ida de Leeuw v. Rees; 14.30 Radio fVlatlnée; 16.30 Gramofoonmu- zick; 17 Nederlands beste mu sici spelen ensemble muziek voor do jeugd; 18 Nieuws; 18.30 Radio filmkrant; 19.15 Bijzondere bezettingen (11e concert)19.45 Radiokrant voor de werkende vrouw; 20 Nieuws; 20,15 Bonte Dinsdag- avondtreln; 21.30 Contact; 22.30 Constant Moerman, viool Pierre Palla, piano; 23 Nieuws; 23.15—24 Belgisch klassiek concert. ZON EN MAAN. 16 Maart. Zon: op 6.53, onder 18.46. Maan: op 8.51, onder 0.18. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.-f NAP u. -f NAP 5.06 1.85 5.35 2.03 6.06 2.14 6.31 1.35 17.31 1.76 17.59 1.95 18 34 2.06 18.54 1.34 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 11.29 1.98 23.37 1.71 12:06 2.18 0.11 2.15 12.38 2.34 12.09 1.70

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3