PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Helsinki in afwachting Conferentie in Brussel geëindigd Bad- en strandleven van Cadzand totBreskens Versterking van de politie met vrijwilligers Voor vijf jaar tarwe BILT „Interim-parlement" in Tsjecho-Slowaküe. Vandaag Engelse jeep reed Nieuwe Waterweg in. Gemeentepolitie wordt met een reserve verdubbeld Alleen gezagsgetrouwe Nederlanders Tsjecho-Slowakije voor de Veiligheidsraad. Arabisch „Zwartboek" 191e Jaargang - No. 62 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkery Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Zaterdag 13 Maart 1948 ABOiX N iUimuY i oPKjU b 2b ct per week: 3.20 per kwartaal, franco per post i 3,45-oer kwartaal Losse nummers 5 ct ADVKRTÜJMTliSPHUS; 12 ct per mm., minimum p advertentie t 2. Giro nr 359300 PZC Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr 58-6u, tel 10 en 51 - Middelburg Londense Kaal 29 tel 207/ en 2924 Goes. L Vorststr 55. tel 247a <bgg 2228) Oostburg Gratamastr 3. el 102 Terneuzén Brouwerhatr 2 Zlerlkzee Nwe Bogerdsti C 1«0 tel 26. Het Wereldgebeuren DENEMARKEN ZAL ZICH DIT KEER ZONODIG VERDEDIGEN. Ferme taal van Rasmussen. Drie honderd vooraanstaan- de Finse communisten kwa men Woensdag naar Helsinki om er bij politici en dagblad redacteuren op aan te drin gen het voorgestelde vriend schapsverdrag met de Sowj et- TJnie sterker te steunen. Zij werden koeltjes ontvangen op de redactiebureaux. De socia list Unto Var jonen vertelde zijn bezoekers, dat zij niets te maken hadden met de inhoud van zijn krant tenzij ze abon nees zouden zijn. Vervolgens wees hij hen de deur. Het tekent 'de stemming in Finland. De Finnen zien in, dat het onmogelijk is zich on toegankelijk te tonen -voor Moskou's eisen en zij hebben een links getinte delegatie met blanco volmacht uitge zonden voor onderhandelin gen, zonder veel vertrouwen in de toekomst. De dood van Masaryk heeft ook in Helsinki een diepe indruk gemaakt. Men vraagt zich af of het nog wel zin heeft te trachten op de een of andere manier tot een accoord te komen met de communisten. In de andere Scandinavische landen vraagt men zich af of in het Noorden de drang van Stalin naar vriendschap tot Finland beperkt zal blijven. De stemming is daar als in een kippenhok, waar een roofvo gel plotseling een kuiken heeft weggevoerd. De andere kuikens zijn angstig gewor den, maar durven geen be schutting te zoeken bij de hen, uit vrees daarmee de vogel te prikkelen. Alleen de Denen, die zich In 1940 zonder, slag of stoot lieten overrompelen, durven ferme taal te laten horen, l'n het Deense parlement ver klaarde Gustav Rasmussen, de minister, van buitenlandse za ken, dat Denemarken gesteld is op vriendschappelijke, be trekkingen mét de Sowj et- Unie. Hij voegde er echter aan toe: onze beschaving, onze de mocratie, onze manier van denken is gelijk aan die in de 13 van de 24 leden communist. Het Tsjecho-Slowaakse wet- fjevende Lichaam, de nationa- e vergadering, heeft een „in terim-parlement" gekozen en ingesteld, dat zal optreden als de Kamer op reces is en in het bijzonder in de tijd tus sen het aftreden der Kamer en do verkiezing van een nieuwe. Het interim-parlement be staat uit 24 leden waarvan 13 communisten zijn, vier so ciaal-democraten, 3 die tot de volkspartij behóren, twee tot de Tsjechische socialisten en twee tot de Slowaakse defho- craten. Het Interim-parlement is gekozen tijdens een plenaire zitting van de nationale ver gadering en heeft voor een jaar zitting. Voorzitter is de communistische afgevaardigde Slansky, secretaris-generaal der partg. Worden 80.000 Griekse kinderen weggevoerd? De guerillafs in Grieken land zouden 30.000 kinderen naar Roemenië willen bren- fen, 20.000 naar Bulgarije, 0.000 naar Joego Slavië en 10.000 naar Albanië. Waar schijnlijk zouden ook Polen, Hongarije en Tsjecho Slowa kije kinderen opnemen. De Atheense balie heeft naar aanleiding hiervan een uitvoerig protestschrijven ge richt aan Truman, Marshall, Attlee, Bevin, Churchill, Schu- man, Bidault, Smuts en vele regeringen en instellingen. De aartsbisschop van - Athene heeft geprotesteerd bij de Ver. - Naties, de wereldraad van kerken te Genève en de Bal kan-commissie. Uit de ringen gevallen. De G.G. en G.D. heeft uit een gymnastieklokaal aan de Hilversumse straat in Den Haag naar het ziekenhuis aar de Zuidwal vervoerd de 20-ja- rige gymnaste J. Z., die bii oefeningen aan ringen was ge vallen en een zware hersen schudding opliep. Zij is late» aan haar verwondingen overle den. Benelux-landeu en de Angel saksische naties. Als Denemarken aangevallen wordt zal het zich met alle beschikbare macht verdedi gen. Denemarken zal zijn mi litaire verdediging „naar ver mogen ontwikkelen." In Zweden en Noorwegen drukt men zich in regerings kringen veel - voorzichtiger uit. Maar men maakt er zich geen illusies, dat redelijk overleg met de communisten mogelijk zou zijn. Alleen waakt de Zweedse regering er angstvallig voor ook maar de schijn te wekken, dat zij zich bij het Westelijk blok zou aansluiten. Het is op 't ogen blik wellicht de enig mogelij ke houding. Mocht Moskou Zweden een pact voorstellen, dan is het tijd onomwonden stelling te kiezen. KORTE PREDICATIE Wat zal ik doen met Jezus, die genaamd wordt de Christus Mattheus 27 22a. Koning Gustaaf van Zweden, over wie in Pargs geruchten gingen, dat hij op weg naar de Riviera plotseling zou zijn overleden. De Koning was r geamuseerd over deze geruchten, die hg „vrjj over dreven" vond. Voorzorgsmaatregelen In Jeruzalem. Na de explosie in het ge bouw van het Joods bureau, waarbij 13 Joden werden ge dood en bijna 90 gewond, zijn zowel Joden als Arabieren er toe overgegaan de voorzorgs maatregelen voor de veiligheid in hun sectoren te verscherpen. Alle auto's, zelfs die van het corps diplomatique, die de Joodse stadswijken willen bin nenrijden, zullen aan een zeer grondig' onderzoek worden on derworpen. De beslissende vraag, de keuze moet gedaan worden vóór of tegen. Niet alleen Pi- latus, maar ieder mens, die met Jezus in aanraking komt, op welke wijze dan ook, zelfs door deze artikelen in dit blad, zal moeten kiezen. Pi- latus wil wel vóór kiezen: ik vind geen schuld in Hem, maar de gevolgen schrikken hem af. Vóór Jezus kiezen wil zeggen: erkennen, dat Hij eerlijkheid, reinheid, barmhar tigheid, liefde tot God en de naaste vertegenwoordigt, er vóór Hem kiezen wil dus zeg gen, die begrippen in het le ven tot volle gelding laten komen. Pilatus kiest tegen Hem; hij, die leeft van machtswellust en wreedheid, wil niet meer vóór Jezus kie zen, want dan kiest hg tegen zichzelf. Pilatus brengt die innerlij ke spanning onder woorden: wat zal ik dan doen met Je zus? Op die vraag zullen wij allen hebben te antwoorden: kiezen vóór of tegen Hem. Vóór Hem, dus tegen ons zelf of tegen Hem dus vóór onszelf en dan eerlijkheid, reinheid, barmhartigheid, lief de tot God en de naaste krui sigen. Hoe tot nu toe geko zen is op onzp werfeld, wij weten het allen, maar klaar blijkelijk zijn wij zo hardleers, dat wij niet tot inkeer, tot ommekeer, tot bekering willen komen. Of..;... zullen wij al len onze kans niet voorbij laten gaan en kiezen vóór Hem? Zal onze keus zijn: Wij willen ne'drig Gode leven, U volgen waar Gij ons geleidt, Ons U geheel ten offer geven, Met nooit volbrachte dank baarheid Getrouwe Leidsman, sla ons gade, Voleinder laat door uwe kracht Het heerlijk werk van Gods genade, In ons ook eenmaal zijn vol bracht. (Gez. 52 4). Koudekerke. L. D. van Dijl. Tegen „scheurmaking" in de E.V.C. Het kader van de afd. Rot terdam van de E.V.C. Me taalnijverheid heeft in een spoedvergadering het besluit van de plaatselijke E.V.C.- afdeling tot afscheiding van de lahdelgke E.V.C. bespro ken. Men meende, dat dit besluit op zeer on democratische* wijze is ge nomen, zonder dat de leden der E.V.C. hierin gekend zijn, terwijl het hoofdbestuur met in staat gesteld werd zich te verweren tegen de be schuldigingen. Het bovenge noemde kader veroordeelde ten scherpste de houding en het streven „der scheurma kers" en sprak zijn volledig vertrouwen uit in het hoofd bestuur der E.V.C. Canada heeft besloten communisten van andere lan den de toegang tot Canada te ontzeggen. is het 3 jaar geleden dat H. M. de Koningin na een afwezigheid van 5 jaren bij Ëede de Ne derlandse bodem betrad; is het 10 jaar geleden dat Oostenrgk bjj Duit land werd ingelijfd. MORGEN. is het 100 jaar gele den dat-te Wenen een revolutie uitbrak; wordt te de voetbalwedstrijd derlandBelgië gespeeld Antwerpen Ne- Doodstraf geëist. Tegeru C. Stroinlc 'uit Bilt- hoven, cnc adjudant was van de W.A.-Ieider Zondervan, werd voor het Brjz. Gerechts hof te Utrecht de doodstraf geëist, vooral omdat hij door als oud-officier deel te nemen aan de strijd aan het Oost front zijn eed van trouw heeft geschonden. Alle werkgevers te Athe ne moeten voor Zaterdag de signalementskaarten van hun communistische werknemers bü .'de politie inleveren. 1 Militair verdronken. Een Engelse militaire jeep is te Hoek van Holland Woens dagnacht in de Nieuwe Water weg gereden en gezonken. Eeu opvarende van het in de nabij heid liggende s.s. „Antwerp" trachtte door onmiddellijk te water te springen de jeep te bereiken, doch wegens de kou de van het water moest hg zijn pogingen opgeven. Bij navraag bleek, dat zich in het voertuig twee Engelse militairen bevonden. 'Eén hun ner had zichzelf kunnen red den, de ander is verdronken. Conferentie van d% van Mook en Mohammed Hatta. Dr. van Mook en Moh. Hat ta hebben Vrijdag elkander tweemaal ontmoet „teneinde door persoonlijk overleg te ko men tot een uiteindelijke rege ling van het Indonesische ge schil". De besprekingen van Vrijdag zouden tot onderwerp hebben gehad de buitenlandse betrekkingen en coördinatie der strijdkrachten. Volgende week wordt het verdrag ondertekend. Officieel communiqué uitgegeven. Na afloop van de Vrijdag morgen te Brussel gehouden conferentie van de delegaties der vijf West-Europese mo gendheden Is het volgende communiqué uitgegeven: „De diplomatieke vertegen woordigers van de vijf mo gendheden, die van 4 tot 12 Maart te Brussel zijn bijeen gekomen, hebben hun arbeid beëindigd. Zij hebben eeu ontwerp-pact uitgewerkt, dat zal worden voorgelegd aan de respectieve regeringen en dat in het bij zonder clausules zal bevatten, betrekking hebbend op sociale, economische en culturele kwesties en kwesties betrek king hebbend op de onderlinge bijstand in het kader van het handvest van de V.N. Het pact zal waarschijnlijk In de loop van de volgende Van bevoegde zyde wordt medegedeeld, dat de regering heeft besloten ter versterking van het poténtieel van het ge- zagsapparaat der overheid aan de rijks- en gemeentepolitie een aanzienlijke uitbreiding met vrijwilligers te geven. In de rijkspolitie zullen ongeveer 10.000 vrijwilligers als rc^ serve worden opgenomen. De gemeentepolitie zal met vrijwil ligers als reserve verdubbeld worden. Daarnaast overweegt do regering nog andere maatregelen tot waarborging van dc openbare veiligheid. GEEN EIGEN CORPS. Toetreding tot de politie in vrijwillige#sverband zal alleen kunnen 'geschieden op basis van vrijwillige, individuele bij stand aan het bevoegd gezag in het kader van de normale politiedienst. Van énig optre den dezer vrijwilligers in eigen zelfstandig korpsverband zal geen sprake zijn. Zij zullen wanneer het bevoegd gezag zulks nodig oordeelt, individu eel in werkelijke dienst bij de politie worden opgeroepen. De opleiding en oefening zullen eveneens in het normale poli- tieverband plaats vinden. GEZAGSGETROUWE NEDERLANDERS. Voor toetreding tot de reser ve-poli tie komen uitsluitend in Planologen moeten uit beperkte mogelijkheden een aantrekkelijk geheel opzetten. Andere ontwikkèling dan op Walcheren. n. In ons eerste artikel over (le toekomst van het West Zeemvsch-VIaamse kustge bied, kwamen wij reeds tot de conclusie, dat hier geen wereld badcentrum zal ont staan. Wat moet het dan wel worden De oplossing van deze vraag houdt ten nauwste verband met een andere, nl. deze: wat heeft dit gebied aan recrea tie te bieden? Van wat sinds jaar en dag de vreemdeling behoort, t.w. natuurschoon, bossen, steden schoon, folklore (costuums enz.), bezit West Zeeuwsch- Vlaanderen en met name het kustgebied, maar weinig. Bij natuurschoon denkt men in de eerste plaats aan 't land schap en dit is in West Zeeuwsch-Vlaanderen dat van de polder; d.wz. vlak en vrg eentonig. Men is er gauw uitgekeken. Het enige be langrijke in de buurt is nog het Zwin, niet ver van Re- tranchement en de geïnun deerde Zwarte Polder. In drukwekkende duinen zijn er niet; integendeel: de duinen hebben nauwelijks betekenis; slechts in Cadzand en in Groede is er iets van te ma ken, vooral door beplanting. Bos heeft West Zeeuwsch- Vlaanderen al evenmin. Het is de taak van de planologen te onderzoeken of en waar bossen mogelijk en wenselijk zyn. Het beetje stedenschoon dat men nog had in Sluis n.l. was wel van zeer bij zondere hoedanigheid, maar is kapot gemaakt in de oor log. Klederdrachten dan Och, de. Cadzandse dracht is wel het zien waard, doch hoeve- len dragen haar nog? In elk geval is zij niet meer van voldoende betekenis om vrëemdelir^en te trekken. Er bljjft zo op het eerste gezicht dus bijna niets over waar West Zeeuwsch-Vlaan deren mee voor de dag kan komen. Dit heeft echter zyn aantrekkelijk© kant voor de planoloog; hier n.l. kan hy zijn scheppend vernuft laten i. Op dit gebied kan hü beproeven of Tin met de middelen, welke hem ten werken. iie dienste staan, van de beperk te mogelijkheden toch nog een aantrekkelijk geheel kan ma ken. Wat zgn nu zoal die mid delen? WAT ER GEDAAN KAN WORDEN. Talrijke: We noemden reeds het bebossen. Verder is er de mogelijkheid bestaande kre ken en plassen (het Zwarte Gat? het duinmoerasje te Groede b.v.) door groenaan- plant te. verfraaien, terwijl door beplanting der duinen gewaakt kan worden tegen voortgaande vervlakking der profielen. Vervolgens kan de strêek worden voorzien van hotels, pensions, zomerwonin gen, kampeergelegenheden, jeugdherbergen, sportterrei nen, een manege. Wandel-, rgwiel- en ruiterpaden -kun nen er in de toekomst toe bijdragen dat het gebied meer dan tot nu toe ontsloteh wordt. REEDS IN DE WEER. Waar en hoe deze moge lijkheden gedetailleerd uitge buit zullen worden, is op dit ogenblik nog niet te zeggen. Alleen zij opgemerkt dat b. v. de gemeentebesturen van Retranchement en Groede zelf reeds in de weer zijn ob jecten te scheppen waardoor vreemdelingen getrokken kun nen worden. Zo bestaan er in Retranchement plannen tot het stichten van een jeugd herberg, terwyl Groede reeds een hertenkamp inricht en weldra ook een hotel zal krij gen. DE WEGEN. Hoe dit echter alles zH, het hoofdprobleem wordt ook thans, evenals bij het oude streekplan, weer gevormd door het wegcnvraag3tuk. 'n Rustig badleven langs de kust is alleen mogelijk wan neer de badplaatsjes ver schoond blijven van een on derlinge verbinding zoals de boulevard-snelwegen in Bel gië. Of men zich overigens een ontwikkeling mag voorstellen zoals men die kent in het kustgebied van Walcheren, valt te betwijfelen. Walcheren immers kan door zijn uitzon derlijk schone duinen, zijn oude stadjes en zijn weer fraai wordend landschap veel meer bieden dan West Zeeuwsch-Vlaanderen. Niettemin zal men in West Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen bereiken, dat dit gebied op zrjr eigen wijze een bijdrage levert ter voorziening in de behoefte aan ontspannings oorden in geheel Nederland. aanmerking gezagsgetrouwe .Nederlanders, die niet militair dienstplichtig zijn of indien zij wel militair dienstplichtig zijn, wat officieren betreft de leef tijd van 45 jaar, wat onderof ficieren betreft de leeftijd van 40 jaar en wat manschappen betreft de leeftijd van 28 jaar hebben bereikt. Personen, die 65 jaar of ouder zijn kunnen niet worden toegelaten. Bijzonderheden inzake belo ning, vergoeding van inkom stenondervinding. verzekering tegen de geldelijke gevolgep van ongevallen en andere so ciale voorzieningen zullen bin nenkort nader bekend ge maakt worden. GEEN B.V.L. OF BURGERWACHT. In dit verband wordt, mede naar aanleiding van anderslui dende mededelingen, welke kortgeleden door middel van de pers en van cïfculaires van particuliere zgde zgn verstrekt, van bevoegde zijde hieraan toe gevoegd, dat het niet In het voornemen der regering ligt, te komen tot een heroprich ting van de vroegere bijzonde re vrijwillige landstorm en de vrijwillige burgerwachten, maar dat ook op de voormalige leden dier instituten een be roep zal worden gedaan om mede te werken aan de verwe zenlijking van bovenomschre ven doeleinden. CHILI DIENT KLACHT IN. Chili heeft besloten de „re cente gebeurtenissen in Tsje cho-Slowakije" voor de Vei ligheidsraad te brengen. Pre sident Videla deelde mee, dat hij de Chileense afgevaardig den bij de V.N. had opgedra gen de aanklacht van de Tsjechoslowaakse dr. Jan Pa- panek tot de hunne te maken. Vidèla zei, dat - de door Papanek voorgedragen feiten „de veiligheid en de wereld vrede in gevaar brengen". Nader wordt uit Lake Suc cess gemeld, dat Chili officieel een klacht bij de V.N. heeft ingediend, met het verzoek aan de Veiligheidsraad om de beschuldigingen van de Tsje choslowaakse vertegenwoordi gers jegens de Sovjet-Unie te onderzoeken. In een brief van de Chi. leense afgevaardigde bij de Veiligheidsraad, Santacruz, wordt het standpunt van Chili uitvoerig toegelicht. Dq Veiligheidsraad zal het Chileense voorstel Woensdag behandelen. week te Brussel worden gete kend, door de ministers van buitenlandse zaken. Nadat alle regeringen het pact zullen hebben goedgekeurd, zal de inhoud door de respectieve re geringen tegelijkertijd: worden bekend gemagjkt". Zelden heeft een conferentie zich in zulk een hartelijke sfeer afgespeeld, verklaarde van Langenhove, de Belgische permanente gedelegeerde bij de V.N., na voorlezing van het communiqué. Er waren op be paalde punten weliswaar en kele meningsverschillen, doel) deze moeilijkheden werden snel opgelost. Naar van Langenhove nog mededeelde hebben de negen plenaire zittingen in totaal niet meer dan 14 uur geduurd. Voortdurend heeft overleg plaats gehad tussen de gedele geerden en hun regeringen, hetzij telefonisch door per soonlijk contact. TREEDT GRIEGENLAND TOE? Een woordvoerder van het Griekse ministerie van buiten landse zaken heeft verklaard, dat Griekenland „de mogelijk heden zal onderzoeken" om zich aan te sluiten by het vgf- mogendhedenverdrag. Hij ver klaarde, dat het „duidelijk in Griekenlands belang was dit te doen", maar dat het nog te vroeg is om te zeggen in hoe verre de vijf landen verdere leden zullen begroeten. Russisch commentaar op conferentie te Brussel. „SAMENZWERING TEGEN DE VREDE". Het Sowjet-Russische blad „Izwestia" schrijft in een com mentaar on dé besprekingen over een Westelijke unie te" Brussel, dat aldaar een „sa menzwering tegen de vrede in Europa en tegen de democra tische beweging in do harten der staten wordt uitgebroed". „De berekeningen van de Amerikaanse expansionlsten en hun slaafse agenten voor 't in elkaar timmeren van een militair en politiek West-Euro pees blok zijn gemaakt zonder rekening te houden met de Europese volleen zelf". Vorstenzoon vecht voor zijn troon. Volgens berichten uit Bag dad heeft prins Ahmed, de zoon van de vermoorde Iman, het beleg voor Sanaa, de hoofdstad van Yemen, gesla gen. Prins Amed maakt aan spraak op zgn vaders troon, die thans door Emir Wazir wordt bezet. Nederlandse importbehoefte voor vijf-zesde deel gedekt. Arrestaties in verband met de moord te Bussum. Het politieonderzoek inza ke de roof/noord op de 71- jarige antiquair K. te Bus sum, wordt met kracht voort gezet. Maandagavond hebben over buren twee personen op ver dachte wijze zich zien ophou den voor de winkel van de vermoorde. De politie is overgegaan tot de arrestatie van bvee personen uit het woonwagen kamp te Bussum. Men meent te kunnen aannemen, dat de moord spoedig tot klaarheid zal worden gebracht. Het nieuwste snufje. De filmster Noreen Wash draagt een bril, waardoor men slechts van de binnenzijde kan kijken. Dit beschermt haar tegen het felle zonnelicht en tegen on bescheiden blikken. Dubbele besparing. Tijdens een persconferentie in Den Haag, heeft dr. A. H. Boerma, regeringscommissaris voor de buitenlandse agrari sche aangelegenheden ver klaard, dat de nieuwe tarwe- overeenkomst de Nederlandse broodgraanvoorziening voor 5 jaar waarborgt. Nederland heeft zich verbon den 835.000 ton tarwe af te nemen, waarvan 85.000 ton voor overzeese gebieden. De inmportbehoefte van het ryk in Europa is met 750.000 ton voor rijf zesde deel gedekt. De exporterende landen heb ben zich verbonden aan de im porterende landen 500 millioen bushel tarwe per jaar te leve ren tegen vastgestelde prijzen, die zich tussen een gefixeerd maximum van twee dollar en een aflopend minimum van 1.50 dollar tot 1.10 dollar zul len bewegen. DUBBEL VOORDEEL. Het contract betekent voor de Nederlandse schatkist dub bel voordeel. Naast deviezen- besparing, verkrijgt men ook bfcsparing op de subsidies op brood. Bprekend wordt, dal met elke verlaging van 10 dol larcents per bushel het subsi die per brood van 800 gram met 7/10 Nederlandse cent verlaagd kan worden. Indien men bedenkt, dat de tarwe- prijs in Januari 1947 nog 3.15 dollar 'per bushel (27 kg.) be droeg, terwijl deze in de toe komst niet meer dan 2 dollar per bushel zal bedragen, dan kan men nagaan welke aan zienlijke besparingen dit con tract ook in het binnenland oplevert. „Nazimethodes" van Zionisten. Het Arabische hoge comité heeft een twintig bladzyden omvattend „Zwartboek" over het Joods bureau uitgegeven, waarin de namen worden ge noemd van de „leiders van het Zionistische terrorisme". Volgens het document ma ken de Zionisten inbreuk op de burgerlijke vrijheden van de Joden in Palestina. „Hun me thoden zijn alleen geëvenaard door de Nazis", de Zionisten beroven, terroriseren, charte ren en vermoorden Joden heb ben dienstplicht voor jonge mannen en vrouwen Ingesteld en bespionncren Joden, die hel land willen verlaten. Britse reisbureaux schat ten het aantal Engelsen, dat dit seizoen naar Holland wil komen, op 200.000. Duits dorp heeft straf. In het dorpje Schweich in de Franse zóne in Duitsland, heb ben de Franse autoriteiten het dansen en openbare vermake lijkheden voor een maand ver boden als straf voor de schen ding van een Joodse begraaf plaats. DE VOORSPELT: MEEll BEWOLKING. Geldig tot Zaterdagavond: Na het oplossen van de ochtendmist op vele plaatsen doorkomende zon en snol op lopende temperatuur. Over het algemeen echter meer bewol king dan gisteren. Ovenve gend droog, In de loop van d;- dag wat toenemende wind u.ii. Zuid-Westelgke richtingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1