NIEUWS UIT ZEELAND Kappie en het Olifanten-kerkhof Wederopbouw KLANKEN AETHER Walcheren. Offciële publicaties komt toch in barakken Middelburg SIMAVI-COLLECTE. Te Middelburg zal van 15 20 Maart een collecte worden gehouden ten bate van de ver eniging S.I.M.A.V.I. (Steun in medische aangelegenheden voor Inheemsen). Onder lei ding van mevr.' Quarles van IJfford en mevr. Batten heeft zich een comité gevormd, dat deze collecte zal organiseren. SIMAVI is de enige organi satie hier te lande, die nu reeds m§er dan twintig jaren financiële- en materiële steun verleént aan alle instanties in Indonesië en Suriname, die zich de medische verzorging van de inwoners der Tropenlanden ten doel stellen. JEUGDDAG LEGER DES HEELS. Zondag a.s. wordt in de Bo- gardzaal te Middelburg door het Leger des Heils een jeugd- dag voor meisjes en jongens van 14 tot 25 jaar gehouden. De leiding hiervan berust bij kol. Huyg en adjudante Reyer- se. GEMEENTERAADS VERGADERING. De gemeenteraad van Mid delburg zal Maandag 15 Maart te 2 uur in vergadering bij eenkomen. CREDEET-VERHOGING. B. en W. van Middelburg hebben aan de raad voorge steld te besluiten om het cre- diet van 2700.dat destijds is verleend voor het herstel der tien woningen (plus con ciërgewoning) voor ouden van dagen aan de Nieuwe Kerk gang te verhogen tot 3450. Hierbij wordt overwogen, dat destijds, toen een crediet, van 2700 werd verleend, te vens werd besloten tot een gelijk bedrag bij het rijk een aanvullend bouwvoorschot aan te vragen en dat nader is ge bleken, dat genoemd bedrag niet toereikend is om het ge hele herstel dezer woningen te financieren. VRAGEN VAN RAADSLEDEN. In een onlangs besloten raadsvergadering ter voorbe spreking van de begroting 1948 van Middelburg, is een aantal vragen gesteld, waar op van de zijde van B. en W. is geantwoord. Een lid wenste inlichtingen over de jaarlijkse vergoeding aan het hoofd van de slacht huis- en keuringsdienst aan gaande transportkosten, groot 500.gezien het feit, dat er ook geld is gereserveerd voor een dienstauto. B. en W. antwoordden, dat h8t hoofd van dienst voor zijn werk in de keuringskringen Middel burg en Vlissingen, 13 gemeen ten omvattend, niet buiten een auto kan. Hij moet hier zelf voor zorgen en krijgt, daar voor vergoeding. Nu de keu ring der huisslachtingen in iedere gemeente verplicht is gesteld, moeten de keurmees ters eveneens over een auto kunnen beschikken. Derhalve is een dienstauto onmisbaar. Een ander lid vroeg een specificatie van de werken, die uit de post „onderhoud straten en pleinen" zullen worden ver richt. Hij kreeg tot antwoord, dat in deze post voor 19-18 o.m. opgenomen is het herleggen en herstellen van de bestra ting in de K. Noordstraat, Beddewijkstraat, St. Janstraat, Herenstraat, Segeerstraat, Pottenbakkers- en Schoor- steenvegerssingel, Nederstraat, Dam ZZ, Zandstraat, Volderij- laagte, Brakstraat, Nieuwe Poortstraat, Nieuwe Oosterse- straat, Loskade en het herstel van de bestrating in Nieuw Middelburg. Verschillende leden betreur den het, dat de post „subsidie Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk'" is geschrapt. Vlissinqen Biggekerke JAARERGADERING N.C.L.B. Onderleiding van de heer C. Clarisse hield de afdeling Big gekerke van de N.C.L.B. haar jaarvergadering. Uit het jaar verslag sprak een opgewekt verenigingsleven; het ledental Ms tot 17 gegroeid. In plaats van het afgetreden bestuurs lid de heer A. Sinke werd de heer W. Erasmus gekozen. In een rede, die door de heer Vingerling werd uitgesproken, werd de organisatie van de N. C.L.B. belicht, geschetst Wat in de afgelopen twee jaar is bereikt en gewezen op de taak van de Christelijke prganisa- tie in de toekomst. Er werden na afloop talrijke vragen ge steld. Nieuw- en St. Joosland WILLEN IS KUNNEN. Dinsdagavond heeft de buurtvereniging „Willen is Kunnen" te Nieuw- en St. Joosland, met haar leden in het café Bos haar 10-jarig be staan feestelijk herdacht. De voorzitter, de heer A. C. Pol derdijk, heette o.a. het hoofd bestuur van de bond van buurtverenigingen welkom. Hierna werden door de le den en de jongeren toneel stukjes en zang gebracht, waarbij aan mevrouw Boek hout, een der leidende krach ten, een bloemenhulde werd aangebeden. Men%leef tot in de kleine uurtjes in opgewekte stem ming bijeen. Domburg ORANJEVERENIGING Dinsdagavond hield de Dom- burgse Oranjevereniging een algemene ledenvergadering in de zaal „Wilhelmina". Op 31 Dec. 1947 was in kas 296. Het aantal leden bedraagt 430. De secretaris, de heer J. Worms, sprak in zijn jaarver slag de hoop uit, dat, met het oog op het jubileumjaar, de leden het bestuur zoveel mo gelijk behulpzaam zullen zijn Binnenkort denkt men met de besturen van andere verenigin gen plannen te beramen. De aftredende bestursleden de he ren P. de Kam, W. Brand, C. Provoost en J. de Pagter wer den herkozen. Na afloop van de vergadering vertoonde de heer L. Sprohk een fraaie film: „De beklimming van de Matterhorn". Zoutelande UITVOERING „HOSANNA." De Chr. Zangver. „Hosan na" te Zoutelande heeft Vrij dagavond in de volle nood kerk een uitvoering gegeven. De voorzitter, de heer P. Brasser, opende de avond. De Oosthoek sprak als ere-voor- zitter een slotwoord. De directeur, de heer Jac. Hollaers, heeft eer van zijn werk gehad. De koornummers werden vlot en keurig ge zongen. Vooral ,,'t Geuzen- 'venael" viel zeer in de smaak. Ook bleken er onder de zangers goede acteurs te zitten, want het toneelstuk „Het Veerhuis aan de dijk", was zeker een warm applaus waard. Oostkapelle GEREFORMEERDE JEUGDCLUBS. Vrijdagavond hielden de Ger. Cnapenvereniging „Obadja" n ae kleine meisjesvereni ging „Het Mosterdzaadje" in t verenigingsgebouw te Oost kapelle een gecombineerde jaarvergadering onder leiding van de heer P. Cornelisse. De heer A. L. Louws open de de bijeenkomst, welke doorgebracht werd met zang, voordrachten, opstellen en memorisatie's: Gelukwensen van zusterverenigingen en kerkeraad werden ontvangen. 38. Keizer Napoleon Sneeuwwit en Kappie hadden zich niet voor niets verwonderd, want nadat M'Habbesakki over de voet van het beeld geaaid had, stond het beeld langzaam op. En omdat de negers van Olifant-stad dat waarschijnlijk nooit eerder gezien hadden, wierpen ze zich van schrik op de grond, want ze dachten, dat het beeld begon te leven en ze werden doodsbang en durfden niet meer op te kijken. Maar niet alleen zij schrokken. Met Keizer Napoleon was het nog erger gesteld, want hij stond er vlak by. Hij wankelde 'achter uit en zijn ogen puilden bijna uit zijn hoofd van angst. „Oh, lieve steen-fantje", jammerde njj. „Ikke nooit nie- niks gedaan hebben... ikke arm klein keizertjeoooh ikke zullen het nooit nle weer doen... ikke jou beloof, dat te ikke het nooit nie weer zullen doen, en dan zullen jij mij niet opeet. Wij vrindjes wor den,dikke vrindjesen jij mij Sneeuwwit mogen noemenalles wat offe jij maar wilten ikke geven jou mijn hele keizerrijkje BURGEMEESTER KOLFF LEGT EERSTE STEEN. Vrijdag zal door de burge meester van Vlissingen, mr. B. Kolff, de eerste steen worden gelegd van de 139 woningen die voor de woningbouwvereni ging „Goed Wonen" worden gebouwd. SPREEKUUR WETHOUDER VAN VOLKSHUISVESTING. De wethouder van volks huisvesting en gemeentewer ken te Vlissingen, is verhin derd Donderdag spreekuur te houden. ONGEVAL IN DE BINNENHAVEN. Dinsdag viel de 16-jarige dochter van de schipper der „Energie II", dat in de Binnen haven ijzeren damwanden aan het lossen was, in het ruim van het schip. Zij liep een ernstige vlees wond aan het rechterbeen op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. STICHTING „HET VIERDE PRINSENKIND". Evenals vorig jaar zullen ook deze zomer enige duizen den kinderen van oorlogs slachtoffers door de stichting „Het vierde Prinsenkind" een fratis vacantie worden aange- oden in uitstekend ingerichte vacantieoorden. Voor de gemeente Vlissiygen dienen de kinderen opgegeven te worden bij het Gemeentelijk Bureau - - \A/estk snelle PROPAGAN DA- VERGADERING Z. L. M. Vrijdagavond hield de af deling Westkapelle van de Z. L. M. een propaganda-avond in het café van de gez. Ka- land. Na een inleidend woord door de voorzitter, de heer P.. K. v. Rooyen, sprak de he'er Slingerman over het on derwerp „Wat doet de Z. L. M. nu nog?'" Tenslotte werd de film „100 jaar Z. L. M." vertoond. Serooskerke Weer toegetreden tot de Pr. Brandvveerbond. Dinsdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Seroos kerke. Het bedrag, bedoeld in art. 101 der L.O.-wet voor de Geref. lagere school werd vastgesteld op 1705. Het ambtenarenreglement werd overeenkomstig het schrijven van G.S. zodanig ge wijzigd, dat bij het verlener, van wachtgeld onderscheid wordt gemaakt tussen ambte naren met een hoofdbetrek king en met een nevenbetrek king. Het voorstel van B. en W. om de leges-verordening in overeenstemming te brengen met de, door Ged. Stafen ge maakte opmerkingen werd z, h. st. aangenomen. De gemeen te zal weer toetreden als lid van de Zeeuwse Provinciale Brandweerbond tegen 'n jaar lijkse subsidie van 8. Het voorstel van B. en W. om de jaarwedden overeenkomstig de wensen van Ged. Staten te wijzigen werd z.h.st. aangeno men.' Op voorstel van B. en W. werd met algemene stemmen besloten om jaarljjlts geduren de 15 jaren een bijdrage van 41.80 te betalen voor de elec- trificatie van de woningen aan de Molenweg. Eveneens werd besloten een bijdrage vén 15.12 per jaar gedurende 15 jaren te betalen aan de N.V. P.Z.E.M. voor de electrificaftie van de woningen aan de Ga- pingse weg. Met algemene stemmen werd besloten het bedrag der ver goeding voor de school voor Geref. lager onderwijs over 1947 op 1364 vast te stellen en het bedrag der voor ver goeding in aanmerking komen de uitgaven over 1947 op 2375.95. Op een verzoek van de stich ting voor huishoudelijke voor lichting op het platteland in Zeeland om een. subsidie voor het houden van een naaicursus werd afwijzend beschikt. Het verzoek van het Chr. Lyceum te Goes om een bij drage voor leerlingen uit Se rooskerke werd ingewilligd Een derde begrotingswjjzi- ging voor de dienst 1947 werd z.h.st. vastgesteld. TAFELTENNIS ALGEMENE VERGADERING De JWalcherse Tafeltennis- competitie werd wegens on bevredigend verloop voorlopie stil gezet. Op Vrijdag lï Maart zal in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg een bijzondere algemene vergade ring worden gehouden. HANDBAL OEFENWEDSTRIJD TE ftüDDELBURG. Bij de Middelburgse korf balvereniging Swift is be langstelling voor de handbal sport ontwaakt. A.s. Zaterdag wordt op de Nadorst'een oefenwedstrijd gespeeld tegen de heren van E.M.M. ATHLETIEK BOLWERKLOOP. De Middelburgse athletiek- en handbalvereniging E.M.M. organiseert op Zaterdag 10 April een afstandloop over de bolwerken. De lengte van het parcours bedraagt ca. 3 km. Op onze kantoren te Vlissingen, Middelburg, Goes en Oostburg liggen de passagierslijsten van het s.s. „Grote Beer" en de m.s. „Johan de Witt" en „Róepat", die resp. 22 Maart, 26 Maart en 22 Maart te Amsterdam ver wacht worden, ter inzage. Schepen van en naar Indonesië. Van' Indonesië: Grote Beer paseerde 11 Maart Suez. Naar Indonesië: Kalianget passeerde 10 Maart Finisterre; Rempang passeerde 10 Maart Marseille; Singkep 11 Maart te Belawan; Sloterdijk pas seerde 10 Maart Point de Gal- le; Volendam 10 Maart van Port Saïd; Zuiderkruis pas seerde 11 Maart Perim. Politierechter Middelburg Th. J. -F„ 40 jaar, werkman te Middelburg, wegens 't ver kopen van tabaks- en textiel- kaarten, 2 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk, proeftijd 2 jaar. C. P. M. E„ echtg. van G., 50 jaar te Middelburg, we gens het kopen van levensmid delenkaarten, 30 of 10 dagen, en maand voorwaardelijk proeftijd 2 jaar. L. H., 27 jaar, werkman te Middelburg, wegens het ver kopen-van een tabakskaart, 25 of 10 dagen. M. K., 47 jaar, havenarbei der te Middelburg, wegens het kopen van een tabaks- en een levensmiddelenkaart, 60 of 20 dagen. J. V., 25 jaar, bijkok te Mid delburg, wegens het ruilen van tabak tegen textielpunten, 25 of 10 dagen. A. R. v. B., 40 jaar, huis houdster—te Middelburg, we gens het verkopen van een le vensmiddelenkaart, 25 of 10 dagen. J. A. L., 47 jaar, stalhouder te Middelburg, wegens het ko pen van tabakskaarten, 25 of 10 dagen. J. v. S„ 34 jaar. darmenhan delaar te Middelburg, wegens het onbevoegd voorhanden hebben van 13 kg. vet, 200 of 50 dagen en 6 weken voor waardelijk proeftijd 2 jaar. C. M. G., 23 jaar, machinist te Roterdam, 50 of 20 dagen, met teruggave van 350. Scheepvaartberichfen Vlissingen aangekomen 10 Maart: Nassauhaven v. Ant werpen, Tim v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken 10 Maart: Olwe n. Goode, Mar- ;rieta n. Middelfahrt, Nassau haven n. Midelfahrt. Gepasseerd n. Antwerpen 10 Maart: Hagedijk v. New- York, Bernisse v. Rotterdam, Kapella v. Dieppe, Mudo Huil, Noordkaap v. Duinker ken; 11 Maart; Estia v. Am sterdam. Gepasseerd v. Antwerpen 10 Maart: Yura n. Londen, Jozo Rotterdam; 11 Maart: Mar- jorie n. Strood, Heron n. Yar mouth. Met de bouw wordt nog deze maand begonnen. (Van onze Haagse redacteur) Nog in de loop van deze maand zal worden begonnen met de oprichting van dé twintig Belgische barakken, die nu al geruime tijd liggen opgeslagen in een weiland bij de Van Alkemadelaan in Den Haag. Zij zijn indertyij aangekocht om er het Mini sterie van Volkshuisvesting en Wederopbouw, dat thans in een groot flatgebouw is ondergebracht, in te vesti- fen. Ex-minister L. Neher eeft hiertoe indertijd het initiatief genomen, omdat hij meende, dat zijn ministerie - Tijdens de rondvraag werden Bureau voor Sociale Zaken, f nog enkele vragen gesteld, Hendrikstraat 12, beneden-ka-1 welke door de voorzitter wer- mer 3 en wel tot 22 Maart a.s.1 den beantwoord. Van kwaad tot erger. Dr. Ernest Lawrence en James Fish, van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, heb ben medegedeeld, dat in het cyclotron van de Universiteit van Cali- fornië een nieuw atoom- deeltje, dat „meson" ge doopt werd, is vrijge maakt. Dit wordt de grootste gebeurtenis in het atoomonderzoek se dert de ontdekking van de uraniumsplitsing in 1939 genofemd. Het me son is een atoomdeeltje, evenals het proton, elec tron en neutron. Wel licht zal deze ontdek king leiden tot de ont wikkeling van atoom energie, welke veel gro ter Is dan die van de atoombom. Sir John Boyd Orr heeft verklaard, dat het voedselte kort een groter gevaar voor de mensheid is dan de atoombom. het goede voorbeeld moest geven door de in beslag ge nomen woningen te ontrui men. WACHTEN. Er werd de laatste tijd hèvlg getwijfeld aan de tot-stand- koming van dit „goede.voor beeld". De barakken lagen er, maar er gebeurde niets mee.. Reeds werd er gemompeld, dat de ambtenaren, die er in moesten, de zaak saboteerden, omdat zij er geen zin in zou den hebben de geriefelijke flats te verwisselen voor de zoveel minder aantrekkelijke noodgebouwen. Men sprak over geldweggooierij. En dat alles werd nog erger, toen er van het opslagterrein ramen werden weggehaald, die een bouwondernemer had gekocht. In feite was het wachten op de goedkeuring van de begro ting van Volkshuisvesting.en Wederopbouw door de Twee de Kamer, die lang op zich had laten wachten. En toen het dan zover was liet de mi nister van Financiën weten, dat ook de goedkeuring van de Eerste Kamer moest wor den afgewacht. Dit bezwaar is inmiddels opgeheven. En v/at die verkoop betreft, ei zijn indertijd dat was voor waarde van de Belgen meer ramen aangekocht dan er in de barakken geplaatst konden worden. Dat overschot wordt nu van de hand ge daan. VOOR HET NIEUWE JAAR. De bouw zal 7 A 8 maan den duren. Daarna zal het flatgebouw „Duynwyck", be vattende 104 grote woningen, ontruimd worden en vrij ko men voor particuliere Bewo ning. Er kunnen ongeveer 1000 mensen 'in wonen. Dit zal het tweede ministe rie zjjn, dat in barakken wordt ondergebracht. Er zjjn er meer, die ervoor In aan merking komen DISTRIBUTIEDIENST KRING VLISSINGEN. UITREIKING BONKAARTEN EN KOLENKAARTEN. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten voedingsmiddelen 6e en 7e pe riode (9 Mei t.m. 3 Juli 1948) en brandstoffenkaarten TA 806 voor het stookseizoen 1948/1949 zal plaats vinden volgens onderstaand schema. Tegelijkertijd zullen schoenen bonnen worden uitgereikt 'aan personen, wier stamkaart ein digt op het cijfer 7, tegen in levering van bon 612 van het inlegvel, alsmede aan kinde ren, die geboren zijn in de ja ren 1932 t.m. 1945 of wel in Jan. of Febr. 1947, voor zover zij nog beschikken over de bon 604 van het inlegvel. Tevens zullen aan jonge en a.s. moeders de toeslagkaarten MD 806/807 worden uitgereikt tegen overlegging van het in legvel CM. CA of CB. De inwisselingsbonnen 801 (van de thans geldige bon kaart) dienen afgeknipt teza men met de distributiestam kaarten te worden aangebo den. Ten behoeve van de brandstoffenkaarten moet het formulier MD 32317 volledig ingevuld, met het restant van de oude brandstoffenkaart TA 707 worden aangeboden. De uitreiking geschiedt te: Vlissingen, Brouwenaarstraat 4, loketten 12 en 13: 15 Maart de letters A en C; 16 Maart de letters B tot Blom; 17 Maart de letters Blom tot einde B; 18 Maart de letters D en E; 19 Maart de létters F en G: 20 Maart de letter H; 22 Maart de letters I en J; 23 Maart de letter K; 24 Maart de letter L; 25 Maart de letter M; 27 Maart de letters N en O; 30 Maart de letters P, Q en R; 31 Maart de letter S; 1 April de letters T. U en V; 2 April de letters W, X. IJ en Z. Oost- en West-Souburg, Ka naalstraat 60, niet zelfverzor- gers: 5 April de letters A. C, I>en E; 6 April de letter B; 7 April de letters F, G. H en I; 8 April de letters J, K en L; 9 April de letters M, N, O en P; 10 April do letters Q, R, S en T; 12 April dè letters U, V. W, X, IJ en Z; 13 April alleen zelfverzorgers. Meliskerke, gemeentehuis: 14 April, zelfverzorgers niet-zelfverzorgers. Rïtthem. gemeentehuis: 15 April, zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers. Havendorp, Vlissingen: 19 April, letters A t.m. K; 20 April, letters L t.m. Z. Westkapelle, niet-zelfverzor gers: 17 Maart, letters A t.m. N, 19 Maart, Ketters N t.m. Z, van 912 uur en van. 1.304 uur. Zelfverzorgers: 6 April, let ters A t.m. I; 7 April, letters J t.m. R; 9 April, letters S t.m. Z, van 912 uur en van 1.30 4 uur. Zoutelande, niet-zelfverzor gers: 18 Maart, v£fn 1012 en van 14 uur. Zelfverzorgers: 22 Maart, letters A t.m. R van 1012 uur en van 14 uur; 25 Maart, letters S t.m. Z van 1012 uur Biggekerke, zelfverzorgers en niet-zelfverzorgers: 7 April, wijk A; 14 April, wijk B. Koudekerke, zelfverzorgèrs niet-zelfverzorgers: 17 Maart,, wijk A no. 1 t.m. 120; 19 M?aart wijk A overige num mers: 22 Maart, wijk B no. 1 t.m. 140; 24 Maart, wijk B no. 141 t.m. 280; 31 Maart, wijk B no. 281 t.m. 440; 2 April, ove rige nummers wijk B en wijk C. SCHEERZEEP AAN KAPPERS. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat voor de 4e, 5e, 6e en 7e periode 1948 aan kappersbedrijven scheerzeep zal worden ver strekt op basis van 20 rant soenen per bediende, met inbe grip van de patroon, indien 'deze medewerkt. Aanvraagformulieren MD 23341 dienen hiervoor te worden afgehaald en ingele verd van 15 t.m. 20 Maart ten kantore Brouwenaarstraat 4, loket 1, te Vlissingen en bij de agentschappen. Bij de aanvraag moet het bewijs van Inschrijving 1948 van de Vakgroep Kappcrsbe- d rijven worden overgelegd, welke worden afgegeven door de Centrale Ambachtsadmi nistratie. j Zij, die niet m staat zijn be doeld bewijs van Inschrijving over te leggen, komen niet voor scheerzeep in aanmer king. AANSCHAFFING VAN GORDIJNEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 27 Februari J.l. is beslo ten aan het R.K. Kerk- en Schoolbestuur, alhier, ten be hoeve van de onder zijn be stuur staande R.K. Meisjes school de benodigde gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe gordijnen, waarvan de kosten op f 1210 worden geraamd, HINDERWET. Burgemeester en Wethou ders van Vlissingen; Gelet op art. 8 der Hinder wet, brengen ter openbare kennis, dat by hun besluit van 6 Maart 1948 aan de Coöpera tieve Vereniging tot exploita tie van een openbaar slacht huis in de gemeente Vlissin gen U.A. te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaar den,.vergunning is verleend tot de uitbreiding van de be staande darmslijmerij door het bijplaatsen van een electromo tor van 2 pk voor het drijven van een darmenslijmmachine en een electromotor van 0.5 pk voor het drijven van een frigidair in het perceel, ka dastraal bekend gemeente. Vlissingen, Sectie 'C No. 1628, êlaatselylc gemerkt terrein ;ultenhaven. Vlissingen, 8 Maart 1948. HINDERWET. B. en W- van Vlissingen; gr let op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 8 Mit 1948 aan Shell Nederland N.V. te 's Gravenhage op de daarby gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het uitbreiden van de bestaan de benzine-installatie door het bijolaatsen van een electriscn gedreven aftapinrichting er het plaatsen van twee onder grondse benzinereservoirs elk met een ihhoud van 6000 liter bij het perceel Paul Krugerstr. hoek Singel. Vlissingen, Maart 1948. HINDERWET. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat het ver zoek van Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. om op perceel Kanaalweg 18, een inrichting voor het op slaan en afleveren van ben zine te mogen uitbreiden, door hen is ingewilligd. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Coltex Petroleum Mij. N.O. om vergunning tot het oprichten van een elec- trisch gedreven benzinepomp installatie in èn voor perceel Blauwedijk 45/47. Op 19 Maart a.s., des v.m. 11 uur, zal op de gemeente secretarie gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilli ging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente ken nis nemen van cle ter zake In gekomen schrifturen. Kerknieuws CHR. GEREF. KERKEN. Ds. H. van Leeuwen te Tho- len komt voor op een tweetal te Arnhem en te 's-Graven- deel. OUD-GEREF. GEM. Bedankt voor Bruinisse M. A. Mieras te Krimpen a. d. Ussel. Amsterdamse beurs 10 Mrt. HMrt. N.I. Hand. B 130% 134% Ned. Hand. My. 164% 168 A.K.U. 185% 187% Calvé 212 214 Ned. Ford 390 Unilever 328 330%' Fokker V 197 190% Kon. Petr. 356% 361% Amst. Rubb. 183 186% H.A. Lijn 228% 225 Scheepv. U. 194% 196% H.V.A. 259% 263% Deli Mjj. 214% 221% Nederland 1938 100 100 Idem 1947 98% 98% Idem 1937 98% 98% Dollar lening 104% 104% Het was heden de laatste dag, waaróp de aandelen Phi lips ter beurze inclusief de claims verhandeld werden. Morgen begint de verhande ling van de claims, hetgeen naar verwacht mag worden, weer enige levendigheid aan de markt brengt, terwijl te vens de oude aandelen ex-claim zullen noteren. Het verloop van de markt bood vandaag geen byzondere aspecten, of 't moest zijn de hoek, die zich vormde ln de aandelen en obli- gatiën der Indische tram- en spoorwegmaatschappyen, die hoger gewaardeerd werden in verband met de tijdelijke over neming der vervoersonderne mingen door de Indische rege ring. Zo kwamen de oblig. der Ned.-Ind. spoorwegmaatschap pyen van 61 op 70. De overige Indische fondsen waren aan vankelijk maar weinig veran derd, Deli Maatschappij uitge zonderd, die tot 220 opliep, dus een vjjftal punten beter was. UIT DE ZATERDAG. Misschien herinnert men zich nog de community-sin ging uit Londen en Am sterdam, enige tyd gele den. Vandaag wordt iets dergelyks uitgevoerd: City Theater A'dam en de stu diezaal van NIR uit Brus sel (H. II 20.45). Dit zyn geen uitzendingen die men moet beluisteren om de muz. hoedanigheden, want die zijn er niet, maar men moet ze beluistex-en als 'n soort „internationale ver broedering", die dank zij de moderne techniek moge lijk is. Amsterdam en Brus sel zingen samen. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; i.05 Ochtendconcert: 11 De Zonnebloem; 11.45 Het Glas gow Orpheus koor o-l.v. Sir lugh Robertson; 12.03 Licht orgelspel door Willy Fran cois; 12.33 Het orkest van Klaas v. Beeck; 13 Ned. Strijdkr.;' 14.10 Filmmuziek; 14.40 Nederlands Kamerkoor o.Lv. Felix de Nobel; 15.15 Concert der jongereiv uit Hui ze Kareol te Hilversum: 1630 De schoonheid van het Gre goriaans; 17 De Wigwam; 18 Pianoduo Schutete en De Raaff; 18.30 Ned. Strydkr.; 19.50 Banden die binden; 20 Nieuws; 20.30 Lichtbaken d. de Z.E. heer Henri de Greé- ve; 21 Het omroeporkest o.l.- v. Hugo de Groot; 21.30 Ra dio Feuilleton door Bob van de Poll; 22 Om het wereld kampioenschap schaken; 23 Nieuws. Hilversum H: 7 en 8 Nieuws: 10.35 Shostakovich als pia nist en componist; 12 Mafan- do en zijn tango-rumba or kest; 12.33 Orgelspel door Johan Jong; 13 Nieuws; 14.15 Stafmuziekcorps; 15.15 Veel gevraagde platen; 16.15 Bin nen zonder kloppen; 16.45 Artistieke staalkaart; 17.16 Volksconcert, Omroepdansor- ltest o.l.v. Anton Krelage; 18.30 Om en nabij de twintig; 19 Alfredo Campoli, viool; 20 Nieuws; 20.45 Laat de men sen zingen; 21.30 En nu Oké; 22.30 De vrouw in de mist, hoorspel; 23 Nieuws. ZON EN ft LAAN. 13 Maart. Zon: op 7.00, onder 18.40. Maan: op 8.04, onder 21.42. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER U.+NAP u. NAP 3.29 2.00 3.55 2.16 4.38 2.22 5.03 1.34 15.49 2.02 16.15 2.18 17.03 2.26 17.24 1.46 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 9.50 2.32 10.30 2.46 11.08 2.62 10.38 1.84 21.51 1.95 22.31 2.12 23 08 2.26 22.36 1.49

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3