Bomen voor Grijpskerke r NIEUWS UIT ZEELAND Autodieven liepen tegen de lamp Nieuws in een Noiedop ZUID-BEVELAND WALCHEREN Oud-gedemobiliseerden 4 R.l. namen initiatief. In 1939 en 1940 waren in GrHpskerke militairen gelegerd van 3 in-40 R.I. en 3 I 40 R.L bqna allen uit Utrecht afkom stig. Zy kwamen en vonden a&nvankclMk de bevolking iet wat terughoudend, maar wel dra was het ijs gebroken! Er werden tussen de militairen en de Zeeuwen vriendschapsban den gesmeed, die aardig tegen de tand des tyds bestand Ble ken. Immers: toen Walcheren onder water stond, staken de oud-soldaten de hoofden by elkaar en besloten om een be drag in te zamelen om hun oude „garnizoensplaats" aan een nieuwe beplanting te hel pen. De actie lukte en Vrijdag jj. kwamen ongeveer 15 oud militairen in Grijpskerke om daar een eerste boom te plan ten. Gastvry werden zij ontvan gen door het gemeentebestuur en allerhartelijkst toegespro ken door burgemeester H. U. Bouwman ,die oorlogsherinne ringen ophaalde en zyn dank baarheid onder woorden bracht, terwijl omgekeerd de oud-militairen hun vreugde uitten over het weerzien van Grijpskerke en zijn bewoners. Daarna werd de boom ge plant, waarbij opnieuw gespro- Kerknleuws GEKEF. KEKKEN. Bedankt voor Oud-Beljer- land D. Kuiper te Rilland* Bath. Aangenomen naar Brussel C. B. Bavinck te Voorburg, vroe ger te Souburg. CHR. GEKEF. KERK. Ds. R. Slofstra te Vlissingen werd geplaatst op het tweetal te Zierikzee en te Leerdam. GEREF. GEMEENTE. Bij de Geref. gemeente te St. Ann aland is beroepen Ds. M. Blok te Zeist. Bedankt voor Amsterdam- C., A. van Stuyvenberg te .Yerseke. Toeslagkaarten van nieuw model. Met ingang van 12 Maart zal een nieuw model kaarten voor a.s. moeders, zieken en personen, die bijzondere ar beid verrichten, in gebruik worden genomen. De bonnen van deze kaarten dragen geen nummer, doch zyn voorzien van een letter en wel zodanig, dat alle bonnen van een strook, bestemd voor 14 dagen, de zelfde letter dragen. Verder zyn de bonnen voorzien van de aanduiding van het daar op verkrijgbare artikel en de hoeveelheid daarvan. De tekst op de bonnen is dus b.v. vlees A 200 gram, brood A 400 gram, melk A 5 liter enz. Elke veertien dagen zal In de bonnenlijst vermeld worden, dat van deze kaarten de bon nen van strook A, strook B. enz. zijn aangewezen. Hoewel de tekst dezer bon nen enige overeenkomst ver toont met die der rantsoen bonnen, 7.yn zij slechts 14 da gen geldig. Dc bonnen der tocslagkaar- ten zijn overigens door de kleur gemakkelijk te onder scheiden van rantsoenbonnen. Zij zyn nl. uitgevoerd ln groen of paars en groen. KNTJYT Oe installatie der Interim-regering. De installatie der federale interim-regering zal plaats hebben op Dinsdag te 17.00 uur ln het paleis op Ryswflk te Batavia. Polderman M. Griep BevallenE. van der Linde ,2 Schönfeldt, z. OVEZANDE. Bevallen: M. de JongeNa- Jelkerke, z.; M. de Jongede onge, d.; E. C. van Steenber genBal, d.; A. Sommeijer Korstanje, z. Overleden: M. Steenepoorte, 75 j., weduwn. v. M. J. Koe man; L. Bouman, 58 j. KATTENDIJKE. Bevallen: E. Nutbey Schoon, d.; H. van Loonden Haan, z. Getrouwd: L. Dalebout, 25 j. en D. A. A. Molhoek, 21 j. Overleden: J. Boonman, 71 j., echtg. v. R. van Kleunen. De Britse Labourparty heeft by een tussentydse ver kiezing te Wigan de Lager huiszetel van deze plaats be houden. Professor Adolf Prochaz- ka, ex-minister van gezond heid in Tsjecho-Slowakye is er in geslaagd met zyn vrouw naar Duitsland uit te wyken. zyn dochter is gevangen ge nomen. „Rode Ster" het blad van het Sowjet leger, beweert, dat Engeland in het Midden-Oos ten „tientallen duizenden" sol daten van het corps van Rom mel onder do wapenen houdt. Krachtens een nieuwe re publikeinse grondwet, zullen mijnen, transport, olie en de telegraaf-, telefoon- en radio diensten in Roemeniö genatio nallseerd worden. De laatste 30 dagen hebben meer dan 600 Finnen dc Fins-Zweedse grens over schreden. De meeste van hen kwamen de laatste 10 dagen na het Sowjct-Russische voor stel tot een Fins-Russisch mi litair verdrag. In een woning te Haifa is een mortiergranaat ontploft, waardoor 5 Arabieren om het leven kwamen. Te Rome is een nieuw handelsaccoord tussen Italië en Nederland geparafeerd. ken werd, onder meer ook door dhr. P. Blaauw namens de Stichting „Nieuw Wal cheren" onder welker toezicht later de verdere beplanting van Grypskerke zal geschie den. Na een wandeling door het dorp, verzamelden allen zich opnieuw in het gemeentehuis, waar een koffiemaaltijd werd gebruikt. De nacht brachten de gas ten door bq oude bekenden en van vroeg naar bed gaan zal daarby wel niet veel geko men zyn! Burgerlijke stand GOES. Ondertrouwd: J. Karelse, 37 j. en J. C. de Graag, 31 j. Overleden: J. C. Burgers, 46 1., vr. v. J. van Haaften; C. de Hond, 29 j., m. v. D. E. v. He se; I. van Boven, 52 j-, m. v. M. E. van Zundert. Bevallen: J. S. van Baaien Janse, z.; E. HollestelleDale bout, z. 's-HEERENHOEK. BevallenJ. RemijnBoon man, z.; M. PareeHuige, z.; W. J. van BremenZuidhof, z. KRUININ GEN. Bij vergissing onderscheiden. Dezer dagen deed zich een niet onvermakeiyk geval voor. Dc Goe- senaar P. Schuite, jaren lang arbeider in de Wil- helmlnapolder en thans werkzaam by de ge meente-reiniging, een echte landrot dus, kreeg een schryven dat hem de medaille voor 24 jaren trouwe dienst by de Kon. Ned. Marino was toegekend. Van zün verbazing be komen, neeft de man prompt zyn onderschei ding via dc Soc. Dienst van het Ministerie van Oorlog geretourneerd. Vlasbeurs te Koewacht. In de vlasiridustrie heerst thans grote bedryvigheld In Z. Vlaanderen. Te Htoewacht heeft men het besluit genomen een wekelijkse vlasmarkt te houden. Voor zover bekend, zal dit de eerste in ons lano zijn na de oorlog. Na do oorlog 1914—1918 werd ook te Axel een vlas beurs gehouden. Kruistocht van motorjachten. Dezer dagen'werdén op het gemeentehuis te Terneuzen be sprekingen gevoerd tussen de besturen van V.V.V., „Jacht haven" en „Klimop" in ver band met het feit, dat men de start van de „Pavilion d'Or", een jaariyks in één van de zomermaanden te houden kruistocht van motorjachten niet onopgemerkt wil laten voorbygaan. In de loop van de volgende maand zullen op nieuw besprekingen worden fehouden. omdat op dit ogen lik nog geen definitieve plan nen konden worden gemaakt. De organisatie van de „Pa vilion d Or" is dit jaar opge dragen aan de Kon. Ned. Mo torbootclub. Men zal waar- schyniyk in Terneuzen starten. Schip vast en weer vlot. Het Franse stoomschip Dy- on is Zaterdagavond by Wals oord en vastgelopen maar la ter op eigen Kracht weer vlot gekomen. Sleepboten, die reeds ter assistentie waren uitgevaren, behoefden geen dienst te doen. eeuwse nippers In dc week van 1 t/m6 Maart werden te.Veere 7797 kg. vis en 1515 kg. consump tiegarnalen a?mgevoerd. De Diaconie dei* Geref. kerk te Middelburg gaf aan Zr. Akkermans, in verband met haar huiswerk, op haar verzoek tegen 1 April eervol ontslag. In haar plaats werd benoetnd mej. J. Wisse, te Baam, die de^e benoeming aanvaardde. Officiële Publicaties DISTRIBCTIEDIENS't GOES. Zeep voor artsen, verpleeg sters, enz. voor de 4e en 5e periode. Tot en met 12 Maart a.s. kunnen ten dlstributiekantore van Goes, aanvraagformulie ren ter verkrijging van rant soenbonnen zeep worden inge leverd door artsen, verpleeg sters, slagers, melkers, enz. Oudelande KUNST- EN MUZIEKAVOND NED. BLIXDENBOND. Door enige leden van de Nederlandse Blindenbond werd Donderdag j.l. in het Herv. Jeugdgebouw te Oudelande 'n propaganda Kunst- en Film avond gegeven. Ds. van den Broeck sprak een inleidend woord, waarna de heer Jos v. d. Berg gedich ten en verzen uit de verzets- tyd dcelameerde. De bekende musici Gusta van der HeHden, viool en Joop Slegtenhorst, piano, voerden enige muzieknum mers uit. De film „Wakende ogen" :af een prachtig beeld van e trouwe diensten der ge leide honden. Kruiningen „HET VIERDE PRINSEN KIND". Door de Stichting ;,Het vierde Prinsenkind", wordt de gelegenheid opengesteld, dat ook dit jaar kinderen van oorlogsslachtoffers kunnen worden uitgezonden naar va- cantieoorden. In aanmerking voor uitzen ding komen kinderen die op 1 Juli a.s. de 9-jarige leeftijd hebben bereikt en die op die datum niet ouder zijn dan 13 jaar. Te Kruiningen leem de op gave geschieden ter gemeen te-secretarie. <loetinae WONINGBOUW. Met de bouw van de negen nieuwe arbeiderswoningen op De Boogaard te Kloetinge is thans een aanvang gemaakt. Verwacht mag worden dat de werkzaamheden een vlot ver loop zullen hebben. RAADSVERGADERING. Donderdagavond om half acht komt de raad van Kloe tinge in openbare vergadering by een. BUURTVERENIGING. De buurtvereniging School straat hield Donderdagavond een ledenvergadering in de gemeenteherberg. Als voor naamste punt was op de agen da geplaatst het kiezen van een nieuwe voorzitter, daar de heer K. Sinke als zo danig had bedankt. In zijn plaats werd gekozen de heer J. de Kok. IMMANUEL OP DE PLANKEN. Zaterdagavond gaf de Chr. Jongemannenvereniging - „Im- manuël" te Kloetinge een her opvoering van het toneelstuk: „Onder Duitse bezetting", ten bate van het interieur van het verenigingsgebouw. Ook thans werd er weer vlot gespeeld. De accordeonvereniging „Inter nos" onder leiding van de heer G. van Haaften uit Goes zorg de voor.de muzikale omlysting. Yersek SPAREN EN VERGAREN in FEBRUARI. Bij de rijkspostspaarbank werd aan het postkantoor Yerseke en het daaronder res sorterende ambtsgebied gedu rende de maand Februari in gelegd een bedrag van 17.555,10 en terugbetaald 19.670,98. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7264. MEISJES EN JONGENS VERGADERDEN. Vrijdagavond werd door de Gereformeerde meisjes- en knapen vereniging te Yerseke een gecombineerde jaarverga dering gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond van de zijde der ouders. Met zang, voordrachten en samen spraken werd deze gezellige avonddoorgebracht. Ds. J. E. Booy sloot de bijeenkomst. Vliegveld Haamstede komt In orde. In de gemeenteraad van Haamstede heeft de burge meester, jhr. R. Röell, mede gedeeld, van verschillende instanties te hebben vernomen, dat het vliegveld in orde zal worden gebracht. Nadat door de provincie nog een besluit zal zyn genomen, kan een N. Vv worden opgericht. BENOEMING. By Kon. Besluit is benoemd tot substituut-griffier by de arrondissementsrechtbank te Breda, mr. W. J. J. Koole te Goes. Mr. Koole werd ln 1918 te Middelburg geboren en kwam op 1 Januari 1946 als adjunct- secretaris by het Tribunaal voor het arrondisement Mid delburg, waarna op 2ü Juli 1946 zyn benoeming tot secre taris van genoemd TribunaaJ volgde. WIJZIGING IN DE v POSTDIENST. In veyband met de biddag voor het gewas op Woensdag a.s. zal het postkantoor te Yerseke geopend zijn van 8.30 12.30 uur. De tweede bestel ling zal niet worden uitge voerd, terwyl ook de tweede buslichting niet zal plaats heb-hebben. De busrechthou ders kunnen op de gebruike: lijke tijden hun corresponden tie afhalen. Van' 5.306 uur zal aan niet-busrechthouders gelegenheid geboden worden de voor' hun bestemde corres pondentie af te halen. In de openstelling voor de tele graaf- en telefoondienst komt geen wijziging. Hoedekenskerke JAARVERGADERING JEUGDVERENIGINGEN. Onder grote belangstelling van donateurs en genodigden vierde Vrijdagavond de C.M V. „Martha" en de C.J.C. „Kleine Kracnt" te Hoedekens kerke haar jaarvergadering. De avond stond onder leiding van Ds. Hulsbergen, die er in zyn openingswoord op wees dat beide verenigingen zich in de belangstelling der burge rij mogen verheugen. De avond werd verder ge vuld met zang en voordracht. 's-Gravenpolder OUDERAVOND O. L. SCHOOL. Door middel van een kleurig uitgevoerde circulaire, ver vaardigd door de schoolkinde ren van de O. L. school, wer den ouders en belangstellenden tegen Vrydag opgeroepen voor een ouderavond in de O. L. school te 's-Gravenpolder. On der leiding van het hoofd der school, de heer A. J. Geensen, werd een openbare les gege ven. De gestelde vragen wer den vlot beantwoord. In de pauze was er gelegen heid het schriftelijk werk'van de leerlingen te bezichtigen. Na de pauze gaf de heer Geensen een uiteenzetting over de nieuwe teken- en schrijfmethode. Het nummer hersengymnastiek had veel succes. Namens de ouders dankte de burgemeester, de heer J. D. Jansen, het hoofd der school voor het gebodene. Complot strekte zich o ok tot Zeeland uit. Wapenvondst ln Nw.- en St. Joosland. Een fraaie 7-tons vracht auto reed Woensdagavond in snelle vaart Nieuw, en St. Joosland binnen en kwam tot stilstand voor de garage van K. aan de Rijksweg. Twee mannen stapten uit en voer den een gesprek met de gara gehouder. Daarna werd het voertuig naar binnen gereden en keerden de twee mannen terug naar hun' woonplaats, Bergen op Zoom, een reis, die zij in Goes onderbraken om de nodige nachtrust te krij gen. 24 uur later zaten zij achter slot en grendel» na be kend te hebben de vrachtauto te hebben gestolen op de Markt te Bergen op Zoom, De politie aldaar, die van het moment af, dat de eigenaar, de heer A. Borremans -uit Hoogerhelde, aangifte had ge daan van de diefstal van zijn vrachtauto, onafgebroken in touw was geweest, om de da ders te vatten, had succes ge had. Het bleef hier echter niet bij, want uit het verhoor van de twee dieven, de 32-ja- rige H. en de 21-jarige L.» bleek, dat ook de garagehou der K. uit Nieuw- en St. Joos land en de Nieuwlandse taxi- ondernemer H., meer van do- ze zaak wisten en als mede plichtigen beschouwd konden worden. Beide mannen werden gear resteerd en bij E werden twee huiszoekingen verricht, resp. door de Nieuwlandse en de Middelburgse rijkspolitie. Het resultaat was niet gering: men ontdekte niet alleen een voorraad wol en sigaretten, benevens enkele autobanden, ,maar ook wapens en patro nen. Zelfs had H. in een leun stoel een revolver verstopt, blijkbaar om dat wapen steeds bij de hand te hebben, terwijl in een uitgeholde balk in een schuurtje een jachtge weer verborgen was. Men had een goede vangst gedaan. DUBIEUS VERHAAL. Waarover ging het gesprek, dat de twee dieven met K. voerden in diens garage? En welke rol speelde hy in deze zaak K-k een boom van een ke rel, die wij Zaterdagmorgen voor zyn bedrijf aantroffen, had iets triomfantelijks over zich en liet duidelijk uitko men, dat hij toch maar weer in vrijheid was gesteld! Vol gens hem had hij de zaak eigenlyk aan het rollen ge bracht: de twee mannen wa ren bij hem gekomen mei het verzoek de vrachtauto, waarvan de motor warm was gelopen, ter herstellen. Zij zouden telefonisch te berei ken zyn in een bepaald hotel te Goes. Toen K. echter dit nummer draaide, bleek, dat de heren met een taxi naar Bergen op Zoom waren ver trokken. Dit verwonderde de garagehouder en hy besloot nu de man, wiens naam op het voertuig vermeld stond, op te bellen. Toen hij van de heer Borremans vernam, dat de auto ontvreemd was, had hij zich direct met de Nieuwlandse en Middelburgse rijkspolitie in verbinding ge steld. Het is een mooi, maar du bieus verhaal, dat niet door de Bergense rijkspolitie wordt geloofd. Zij beschikt over be wijzen, die ongeloof recht vaardigen en verdenkt K. van heling. Het is dan ook wel waarschijnlijk, dat de voorlo pige vrijheid vap de garage houder, die enkele dagen is vastgehouden, van korte duur zal zyn. EEN HANDIGE JONGEN. K. staat in zijn dorp niet slecht bekend. Anders is het met de taxi-ondernemer H„ een vriendelijke jongeman van het „toffe-jongen-type". wiens naam bij de politie echter een slechte klank heeft. Zijn „hoofdberoep" is altijd het stropen geweest, waarin hij uitermate bedre ven schijnt te zijn en waar voor ongetwijfeld het gevon den jachtgeweer moet dienen. Hij is al enige keren met de politie in aanraking geweest en heeft ook al eens een rob bertje gevochten met verte genwoordigers van de sterke arm der wet. Voorts is hij ,volkomen bekend met het in terieur van het Huis van Be waring. Hij wordt er van ver dacht zich ook aan inbraak schuldig te hebben gemaakt, doch dit heeft men nimmer kunnen bewijzen. Een be paalde^ betrekking heeft H. eigenlyk nooit gehad: met scharrelen en stropen scheen hy zyn kostje te kunnen ver dienen. Na de bevrijding heeft hij echter een luxe auto van iemand uit Arnemuiden kunnen overnemen en daar mede is hij een taxi-onderne ming begonnen. Toen de Duitsers in 1944 hun matten oprolden, heefi H. zich beschikbaar gesteld om te assisteren bij het verzamelen van achtergela ten wapens en andere voor werpen, die de bezetters niet langer begeerden te be zitten of niet zo snel mede konden dragen. Het ver. moeden is gewettigd, dat hij bij deze gelegenheid de re volver, de patronen en an dere wapens achterover heeft gedrukt. WOL ALS BETAAL MIDDEL. De vrouw van H., die wij over de arrestatie van haar man spraken, maakte de in druk, of zij de toekomst vooi haar echtgenoot niet donkei inzag. „Feitelijk is hij nog niel opgesloten", vertelde zij, „hy is naar Middelburg meegeno men voor verhoor". Over de wapenvondst en de verhou ding tussen de Bergense die ven en haar echtvriend, repte zij niet, maar wel was zij ver ontwaardigd over de aantij ging, dat de sigaretten en de wol smokkelwaar vormden. „Die sigaretten heeft mijn man van overzee gekregen aldus luidde haar relaas, „ik moet nog het papiertje heb ben, dat de invoerrechten zijn betaald. En die 2 kilo zwarte sajet heeft myn man van iemand gekregen, als betaling voor een taxirit Mijn fiets hebben ze ook in beslag ge nomen, maar die heb ik weer terug gekregen, mèt een bon omdat ik de handelaar er 5 gulden teveel voor heb be taald". A.N.M.B. contra overwerk op „De Schelde". AFSCHEID VAN TWEE BESTUURDERS. In de on 4 Maart gehouden Jaarvergadering van de afde- Ing Middelburg van de Alg. Ned. Metaalbewerkers Bond, vormde, na afwerking der ge wone jaarstukken, het over werken aan „De Schelde" te Vlissingen, een langdurig en ernstig onderdeel der bespre kingen. Unaniem werd dit overwer ken, hetgeen verschillende ma len zonder vergunning der ar- beids-inspectie en zonder be hoorlijk overleg met de „kern" plaats heeft, door de leden af gekeurd. Zy besloten daarte gen scherp stelling te nemen. BH de bestuursverkiezing weraen ln de plaats van de heren Chr. Bank, (die 32 jaar bestuurder, waarvan 22 jaar voorzitter is geweest) en L. J. Geers, (die 22 jaar secretaris was) de heren Jozlasse en Gutteling benoemd. Uit de leden had zich een cpmmissie gevormd, die, by monde van ae heer Sinke de aftredenden hartelyk dank zegde voor het vele werk dat zy voor de organisatie heb ben verricht. Er werden fraaie geschenken aangebo den. De bondssecretaris, de heer van Hatem, bood namens het hoofdbestuur de scheidenden een boekwerk naar keuze aan en bracht de warme d&nk van de bond over. Na een kort dankwoord door de beide vertrekkende be stuurders werd deze goedbe zochte en prettige vergadering gesloten. Afscheid P. t. Kerkhove. De heer P. C. Kerkhove, hoofd van de administratie van het Streekbureau Walcheren, heeft dit Bureau verlaten om in particuliere dienst te tre den. Velen hebben de heer Kerk hove gekend als de man, die steeds klaar stond om de ge dupeerden wegwys te maken en die steeds trachtte om door de warwinkel van circulaires en voorschriften de weg te banen tot het uiteindpiyke doel: de getroffen eigenaar wederom in zyn herstelde wo ning te brengen. De heer Kerkhove heeft in de moeilijke jaren 1946 en 1947 een belang- ryk aandeel gehad in de ad ministratieve afwikkeling der herstelgevallen, in uitstekende samenwerking met de techni sche dienst. Ir. J. Gerber heeft de heer Kerkhove als medewerker in het Wederopbouwteam bij het afscheid hartelyk toegespro ken'. Verscheidene cadeaux zijn zyn deel geworden. TWEEDE KAMERLID SPRAK OVER POLITIEKE VRAAGSTUKKEN. Vrydag 5 Maart hield de Chr. Hist. Kiesvereniging te 's Heer Arendskerke een open bare vergadering onder leiding van .de neer C. Philipse. Als spreker trad op de heen" J. de Ruiter, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: „De H. Unie, behandelde spreker stukken van de dag" Na een kort overzicht over het ont staan en de beginselen der C. H. Nnie, behandelde spreker enige punten, waarover de C. H.U. het niet eens is met de huidige regering, zoals de kwestieIndië, de geldver- kwisting, de ambtenarij en de landbouwvraagstukken. Na de rede werd een groot aantal vragen gesteld, die dui- deiyk en uitvoering door de spreker werden beantwoord. Vlissingen A.R. STATENCENTRALE. Zaterdagmiddag vergaderde te Vlissingen de anti-rev Staten centrale Vlissingen. De voorzitter, de heer A. Schout, opende de door vele afgevaar digden bezochte vergadering, met schriftlezing cn gebed, en wees o.a. op de a.s. Kamer verkiezingen, welke zeer waarschijnlijk in Juli zullen gehouden worden. De secretaris, de heer M. A. van de Putte te Souburg, bracht het jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek, dat wat betreft de inzameling voor het millioenplan Zeeland aan de spits staat. De penningmeester, de heer W. Poppe te Vlissingen, deed rekening en verantwoording van zijn gehouden financieel beheer. De ontvangsten be droegen 348,88, de uitgaven 354.27, nadelig saldo 5.39. Hierna bracht de heer van de Putte verslag uit van het te Utrecht gehouden Centra- len-convent, hetwelk hoofdza- kelijlcgewyd was aan de be handeling van het rapport „Bedrij f sorganisatie". De heer Tange te Souburg eindigde daarna met dankge bed. CABARET TE VLISSINGEN In het Concertgebouw te Vlissingen zal op Donderdag 1 April het bekende cabaret gezelschap van Toon Her mans de cabaret „Zie ik je vanavond nog" opvoeren. De decors voor dit cabaret zijn ontworpen door de tekenaar Joop Geesink, die op het we reld-festival te Brussel de eerste prijs behaalde. Middelburg VAN MILICIEN TOT KORPORAAL. Het grootste deel van de cursisten der C.O.A.K.-oplei- ding te Middelburg is dezer dagen bevorderd tot korporaal. Ruim honderd jongens zullen de school thans om verschil lende redenen verlaten. O.- en W -Souburg UITVOERING „WEEST GETROUW". Zaterdagavond gaf de C.J M.V. „Weest Getrouw" te Souburg een opvoéring van het toneelstuk „Gebroeders Kalkoen". Het stuk werd zeei vlot gespeeld en de talrijke aanwezigen hebben volop ge noten van deze klucht. De heer Deij, president-kerk voogd, bracht een woord van dank aan de uitvoerende ver eniging. Het batig saldo is be stemd voor de restauratie der Ned. Herv. kerk. Meliskerke Jeugd Rode Kruis breidt zich uit. Het Jeugd Rode Kruis breidt zich gestadig uit. Wa ren er in het begin van 1947 slechts zes afdelingen, thans is dit aantal uitgebreid tot 64! Door de afdeling Melisker ke is thans ook een afdeling Aagtekerke opgericht. De beide schoolgroepen ln dit dorp de school der Ned. Hervormde Kerk, hoofd de heer J. Birza en de schooi der Geref. Gemeente, hoofd de heer J. Bouman, werden door de heer H. Jansen, be stuurslid van de afdeling Me liskerke van het Ned. Rode Kruis, geïnstalleerd. By deze gelegenheid werden Ameri kaanse „gift-boxes" (geschen kendoosjes) door de jongens en meisjes van de Boaz- school te" Meliskerke uitge reikt aan de leerlingen aèr beide scholen. Dit was voor alle betrokkenen gevers en ontvangers een waar feest. De heer Van Gerstel, hoofd administrateur van "t Kring- commissariaat, woonde instal latie en uitreiking by. VERGADERING JEUGDVERENIGINGEN. Een dezer dagen werd te Me liskerke een gecombineerde jaarvergadering gehouden van de meisjesvereniging op G. G. „Dient de Heer met bkjdschap" en de jongelingsvereniging „Samuel", ónder voorzitter schap van de heer L. Kryger. Samenspraken, zang en or gelspel wisselden elkaar af. Burgememester A. JHuis man sprak een kort woord. De by'eenkomst werd door de heer G. Beukelman gesloten. VERGADERING LANDBOUW-VERENIGING. In .een druk bezochte verga dering van de Landbouw-ver- eniging te Meliskerke heeft de directeur van de Coöperatie „Eiland Walcheren", de heer Ikkink, een causerie gehouden over het coöperatie-wezen in ons land, in casu in Zeeland. Tevens werden enige interes sante landbouwfilms geprojec teerd. Qaplnge VERGADERING DORPSKERN „EILAND WALCHEREN". Onder voorzitterschap van de heer W. Louwerse werd te Gapinge een vergadering ge houden van de dorpskern van de Coöperatie „Eiland Walche ren»'. Op een duidelijke wyze werd door de heer Ikkink een uit eenzetting gegeven van het ontstaan, doel en wezen van de Coöperatie. Een en ander werd door een film verduide lijkt. Arnemuiden ARNEMUIDEN GAAT 18 WONINGWETWONINGEN BOUWEN. Woensdag kwam de gemeen teraad van Arnemuiden in vergadering bijeen. De voor zitter betuigde zyn deelneming met de familie van de zo kort na elkaar overleden raadsleden C. de Nooyer en J. 3. van Horssen. Een verzoek om de raads vergaderingen in de avonduren te nouden zal nader bezien worden. De verordening op de heffing van vermakelijkheden werd gewyzigd overeenkom stig de wens van de minister van Binnenlandse zaken en de salarisregeling voor het se- cretariepersoneel ten aanzien van de periodieke verhogin gen, overeenkomstig het ver langen Van G.S. Het verzoek van het Chr. Lyceum in Zeeland om een bijdrage voor eventuele leer lingen uit Arnemuiden, werd ingewilligd. Besloten werd tot de bouw van 18 woningwetwoningen voor welke financiering een geldlening zal worden geslo ten van circa 3 ton. Het bedrag per leerling be doeld in art. 55 der L.O.-wet 1920, werd voor 1948 vastge steld op 18.59 per leerling (vorig jaar 13.90). De Begroting voor 1948 werd vastgesteld met een ongedekt tekort van 2945 ondanks een buitengewone rflksuitke- ring van 11.050. Aan de vereniging voor tjyz. Lager Onderwijs werd een voorschot op de uitkering ingevolge artikel 101 der L. O.-wet voor 1948 toegekend groot 3897.70.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2