M Kappie en het Olifanten-kerkhof De spanning is geweken AETHER Boerenstaking in Roemenië lezers schrijven Tuchtrechter Middelburg omca is verloofd WALCHEREN Roemenen magerder, hun varkens vet..... Resultaat van financieel wantrouwen. (Van onze correspondent) In Boekarest moet de huis vrouw reeds by het krieken van de dag naar de markt om tegen 12 uur 's middags aan de beurt te zijn voor haar in kopen. Vier maal in de week staat zij vijf uur by de bak ker te wachten voor een hall pond brood op de bon, drie maal tn de week krygt zij In- plaats van brood de inmeemse polenta en maar één maal 350 gram vlees. Zelfs op de groen temarkt wordt gevochten om een paar appels en peren of aardappelen. De Boekaresters lijden ge brek, ook al is het geen hon- f er meer zoals in de eerste wee jaar na de oorlog. En toch was de vorige oogst ry- kelyk. Voor de vreemdeling, die door de uitgestrekte, vruchtbare velden van Roe menië reist, is dit gebrek aan het dagelijks brood in een hoofdzakelijk agrarisch land een raadsel. Vraagt men naar de oorzaken, dan blykt, dat de boeren niet bereid zyn hun le vensmiddelen voor geld aan de steden te verkopen. De boeren staken Een voorbeeld van deze boe renstaking hebben we in Boe karest zelf beleefd. Op enige straathoeken stonden hoog op geladen, met kleine sterke paarden bespannen boerenwa gens. Wanneer een koper had uitgezocht, wat hy hebben wil de, aardappelen, vlees of bo ter, dan weigerde de boer bankbiljetten aan te nemen. Hij wilde geen papiergeld, maar goederen: kleren, schoe nen, werkriiigen, huishoude lijke artikelen, hoefijzers, spij- Zendingshogeschool te Oegstgeest. Naar wij vernemen Is drs. F S. Eringa door het Curatorium van de Zendingshogeschool te Oegstgeest benoemd als vast docent voor de taalkundige op leiding. Drs. Eringa is opgeleid om als taalgeleerde van het Ned. Bijbelgenootschap naai Indonesië te gaan. Om gezond heidsredenen is zijn uitzending voorlopig uitgesteld. Behalve het doceren van Maleis, Ja- ■yaans, Soendaas en Arabisch is hem het algemeen toezicht op de taalstudie opgedragen. Oecumenische samenwer king in Oost-Azië. Onder auspiciën van de In ternationale Zendings-Raad en de Wereld-Raad van Ker ken hield de Oost-Aziè-Com- missie haar eerste vergadering- te Manilla. De vergaderinc werd bijgewoond door verte genwoordigers van de Philip- pljnen, China, India, Indonesië, Siam en Korea. De Internati onale Zendingsraad was verte genwoordigd door dr. J. W Decker en de Wereldraad van Kerken door Bisschop Stephen Neill. Dr. Garcia van de Phi lippijnen was voorzitter. De commissie stelde voor de bijeenroeping van een Oost Azië-conferentie in China aan te bevelen tegen October 1949 Aan deze conferentie zal de .oprichting van een gemeen schappelijk bureau van de In ternationale Zendingsraad en de Wereldraad worden voorge legd. kers dingen die nauwelijks te krijgen zyn. En zo ziet men rondom deze boerenwagens 'n levendige ruilhandel, met veel geschreeuw en getwist, waar bij geen der onderhandelaars iets loslaat voor de tegen waarde in goederen te voor schijn is gekomen. Na de droeve ervaringen met de inflatie wantrouwt de boer het papieren geld, ook het nieuwe, de „gestabiliseerde lei". Htf verwyt de regering bedrog te hebben gepleegd. In de eerste zomermaanden van 1947 drong zjj aan op de spoe dige verkoop van de oogst. Daarbij deed men een beroep op het Christelijk geweten van de boer. Intussen verklaarde men het inflatiegeld ongeldig en gaf voor 20.000 oude lei één enkele nieuwe, maar per per soon hoogstens 250 terug. Al het overige geld bank geblokkeerd. het overige geld werd op de keerd. Zo kreeg de boer voor zyn oogst een >aar bilje'tten in handen, die ezamen nog niet de waarde van 2 dollar bezitten. Van dit ogenblik af dateert het tijde lijk verzet en de weigering om tegen geld te verkopen.' Daardoor wordt de in Aug ondernomen poging om de va luta te stabiliseren op ernsti ge wijze bedreigd. De als on aantastbaar en onwrikbaar voorgestelde prijzen stijgen geweldig en een dollar, die officieel 150 lei moet kosten, is m de zwrte handel alweer gestegen tot 700. Bijzonder verontwaardigd waren de boeren over de dwang om hun zorgvuldig opgespaarde gou den munten tn te leveren. Ook de waarde daarvan Is sinds dien opgedreven, juist omdat het bezit ervan strafbaar is gesteld. Het bestuur van de R.K. Voetbalver. Lewedorpse Boys zendt ons een u.tvoerige brief over subsidieverlening aan voetbalverenigingen in 's-H. Arendskerke. De vier voetbal verenigingen aldaar vroegen subsidie aan de gemeente en de raad besloot aan iedere club 150 te geven, op voor waarde, dat er niet op Zon dag zou worden gevoetbald. De K.V.P. diende Dij monde van de heei Kooning een voorstel in om die voorwaar de te laten vervallen, doch dit werd met 7 tegen vier stemmen verworpen. Het re sultaat is, dat nu wel de clubs in 's-Heer Hendriks kinderen en N'euwdorp sub sidie krijgah, maar de Lewe dorpse Boys en 's-H. Arends kerke niet. Het bestuur van de Lewedorpse Boys wenst hiertegen, gezien het feit, dat de suDsiaie uit de gemeente kas komt, een krachtig pro test te laten horen en verwyt in het ons gezonden stuk aan de A.R. en C.H. raadsleden onder meer gebrek aan ver draagzaamheid. Dringend verzoekt het daarom terug te komen op het bovenvermelne raadsbesluit en alsnog ook aan de twee op Zondag spelen de verenigingen de gevraagde subsidie toe te kennen. Wat gebeurt er nu met de nieuwe oogst? Deze oogst staat ongeveer weer op het vooroorlogse peil, alleen de tarwe is ongeveer 1/3 blijven staan, maar zou toch voor de voeding der bevolking In de steden voldoende zyn. De boe ren leveren slechts schoorvoe tend af, een klein deel van wat verplicht zou zyn. De rest gaat in de ruilhandel of wordt voor veevoeder gebruikt. In Roeme nië worden veel varkens ge mest en het is duidelijk, dat de varkens vetter worden naar mate de Boekaresters er ma gerder uitzien (Nadruk verboden) 32. Kappie en de Keizer volgden de tovenaar M'Habbesakkl en ze kwamen te recht bh' een smalle rivier, waarin een kano lag. „Wanneer Uwe hoogedele waardige lieden in deze kleine vaartuigje plaats willen nemen, zal ik hen naar de ge heimen van Olifantenstad varen", zei M'Habbesakki. „Ikke willen alles doen, als jy maar die voortandjes brengt van die olifantenbeessies. Ikke dan veel bly zyn, veel erg bUj", zei Keizer Napoleon Sneeuwwit, toen hy in de kano plaats nam. Kappie en M'Habbe sakki stapten ook in en zo voeren ze de smalle rivier af. Ze kwamenin een stroomversnelling terecht en verdwe nen toen in een grot waar het pik kedonker was. „Watte is datte!" riep de Keizer. „Waar bréig jy ons heen! Ikke houden niet van donker niet ikke willen nietikke willen lam- pie of llchie zien „Hebt geen angst, hoogedele Heer Kei zer", zei M'Habbesakki kalmerend. „U zich kunnen op M'Habbesakki, de gro te tovenaar, verlaten. Hy U brengen veilig verder. Hij maken dadelyk lan- taamtjen aan, wanneer het water rus tig is 'geworden. Nu hij die pedeltjes niet los kan laten." Voetbalprogramma Dure motorrijwielen. De tuchtrechter voor de prij zen te Middelburg behandelde dezer dagen de volgende za ken: W. P. te Oostkapelle had gebruikt motorrijwiel tegen te hoge pry's gekocht. Hy kreeg daarvoor een boete van 75 met teruggave van het motor- rywiel. A. de P. te Middelburg had dit rijwiel verkocht. Bovendien had hy dit zonder waardebe- wys gedaan. Boete 100 en 25. Ook T. C. L. te Kruiningen had een motorrywiel gekocht van A. de P. Hy werd by ver stek veroordeeld tot een boete van 35. H. D. B. te Goes had limo- nettesiroop tegen te hoge prijs verkocht. Bij verstek werd hy" tot een boete van 25 ver oordeeld. A. F. te Goes had een te hoge huurprys ontvangen. Hy kreeg hiervoor een boete van 20. P. P. te Hansweert had in haar groentewinkel geen pry's- aanduiding. By verstek werd zy veroordeeld tot een boete van 25. C. H. te Vlissingen had zyn banketbakkerswaren tegen veel te hoge pry's verkocht. Voorts had hij geen recepten boek bijgehouden. De boete werd 250. M. C. E. te Yerseke had smidswerkzaamheden verricht zonder werkbriefjes by te hou den. Hy kreeg een voorwaar- delyke boete van 250 met 'n proeftyd van 6 fnaanden. [feuilleton Naar net Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JOKISSEN 130 „Waarom?" herhaalde hy onmeedogend. „Was het om wat er die morgen gebeurd was, vóór onze worsteling tn de Baai, toen u zo tegen u zin gedwongen was, myn leven te redden?" „Ja! Maar wat behoeft u daar nu weer over te begin nen?" riep ik hem toe en trachtte me weer even veront waardigd te voelen als toen. „Dat is nu alles voorby, dus „Het was dus omdat ik u gelcust had'" „Nu" Hy keek my aan. Ik kon Kern niet aanzien, maar Ik hield myn hoofd om hoog en staarde naar de muur. „Verbaast het u dan?" dwong ik mH zelf te zeggen. „Ieder meisie zou woedend geweest zyn!" „U bedoelt", viel hy my tn de rede, „dat ieder me sje woe dend is, als zji gekust wordt". „O, ik weet net niet. Ik denk niet aan andere meisjes!" „Ieder meisje, dat IK zou kussen, dus?" „Neen" - ik zag Mademoi selle Charrier voor my en glim lachte bitter, terwyi ik zei „O neen." „U bedoelt dus alleen u zelf?" „Ja, maar-" „U had er dus wel heel erg op tegen. Waarom?" „Waarom?" „Was hetdaar begon hy weer te ondervragenomdat ik u kustte, of", hy wachtte even, „omdat het een aan staande in naam was, die 't deed?" Daar had hy my; ik kon geen rechtstreeks antwoord geven. „Ik haatte het!" riep ik, als om my te verdedigen. Hij gaf zyn vraag een ande re vorm. „Haatte u de zaak zelf of de omstandigheden?" „O, net wat u wilt!" „Ik zou graag weten welk van de twee Er is een he mels breed verschil tussen die twee, juffrouw Trant". (Hoe durfde hg zo'n auto riteit aan de dag leggen? En toch —„Ik zou graag van u ver nemen welke van die twee." „Zoudt u denken dat ik bly- ven kon nadat ik zo behan deld was? Het was—" ik zocht naar een woord, dat sterk genoeg was— „schande- lyk van u, meneer Waters!" „Van my?" vroeg hy. „Zou het niet even schandefy'k van een andere man geweest zijn „Veel erger van u!" riep ik, eer ik er aandacht. „Waarom? Omdat Ik er het recht n:et toe had?— Maar, geen andere man dan ook. „O, neen".\ „Verafschuwt u my dan zo?" Het klonk haast triom- fanteiyk. „Ja". „Ja?" herhaalde hy. „Neen! O!" Ik beefde var zenuwachtigheid. Ik wist niet. hoe ik er uit moest komen Wat deed hy toch? Had hy het geraden? Wist hy, hoe ik over hem dacht? Waarom moest hy het dan tonen?" Het was meer dan wreed., het was... „Net wat u wilt", zei ik, „maar vraagt u nu, als je blieft, niets meer" Ik hield met moeite een snik terug. (Wordt vervolgd.) L. B. te Middelburg had voor zijn monteurswerkzaam heden een te hoge uurprijs be rekend en geen werkbriefjes bygehouden. Ook hy kreeg voorwaardeiyke boete van 250 met een proeftijd van 6 maanden. L. C. te Zoutelande had op zijn rekeningen niet het aan tal uren, de berekende uurprijs en de verwerkte materialea vermeld. Boete 100 voor waardelijk, met een proeftyd van 6 maanden. E. M. J. C. te Middelburg had vleescroquetten tegen t'e hoge prys verkocht. Boete 40. P. H. të Vlissingen had zijn baketbakkerswaren tegen- te hoge prys verkocht en geen receptenregister bijgehouden Hy kreeg een boete van 201 en 15. J. J. v. d. A. had zijn ban ketbakkersartikelen niet ge- pry'sd. Boete 15. H. v. H. kreeg een boete van 15, omdat hij geen re ceptenboek had bygehouden. Amsterdamse beurs N.I. Hand. B. Ned. Hand. My. A.K.U. Calvé Ned. Ford Unilever Fokker V Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lyn Scheépv. U. H.V.A. Deli My. Nederland 1938 Idem 1947 Idem 1937 Dollar lening 3 Mrt. 4 Mrt. 136% 138% 171 173 190% 195% 390 325% 332% 200% 206 365 37? 191% 194% 226 230 197% 204% 267% 271% 219% 224% 100 100 98% 98% 98% 98% 104% 104 Zonder dat de internationale politieke en monetaire situatie de laatste 24 uur ingrijpende wyziging heeft ondergaan, ontstond, heden aan de effec- tenmarkt een levendige bewe ging In de koersen der aande len, gepaard gaande met een zeer vaste stemming voor de leidende Internationale fond sen, waarvan ook de andere afdelingen de invloed onder vonden. Er bleek grote koop lust te bestaan voor verschil lende soorten aandelen en de ze vraag schreef men ter beur ze In hoofdzaak toe aan de vrees voor devaluatie. Wel licht is hieraan niet vreemd het feit, dat Engeland de laat ste 100 millioen dollar heeft opgenomen en daarmede zyn voor 20 maanden van Ameri ka ontvangen crediet volledig heeft verbruikt, waarmede op- nieuwe de moeiiyke dollarpo sitie van West-Europa en de noodzaak der Marshall-hulp in het licht is getreden. Scheepvaartherichten Vlissingen aangekomen 3 Maart: Quo Vadis v. Antwer pen. Vertrokken 3 Maart: Dinkel Southampton, Vecht n. Malmö, June n. Kingslynn. Gepasseerd n. Antwerpen 3 Maart: Suriname v. Huil, Kei zersgracht uit zee. Gepasseerd v. Antwerpen 3 Maart: Tabian n. A'dam, Bil) S n. Yarmouth. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Kota Baroe, £ass. 4 Maart Quessant; Slo- srdyk, pass. 3 Maart Perim. Vlissingen naar Breda. Ie KLASSE. BrabantiaNoad; MVV— -Heimondia; NACVlissin gen; VVV—PSV. Brabantia heeft geen slecht elftal, doch dat van Noad is beter en daarom geven- we het Tilburgse Noad de beste kansen. MVV mag geen moei te hebben met Heimondia en zal zeker een forse overwin ning behalen, nu Heimondia uit de nood is. De Viissmgers moeten naar NAC. Een zwa re oefenparty, waarin NAC de touwtjes in handen zaJ houden. Tenslotte waakt PS V tegen een volgende neder laag en VVV mogen we n et als een sta in de weg be schouwen by de opmars naar de titel. 2e KLASSE. Hero—Middelburg; RBC Breskens; TerneuzenGoes.^. Middelburg doet het de laatste weken vry aardig en mag revanche nemen tegen Hero. Dat dit in het Breda se zal gelukken is op zyn minst twijfelachtig. Breskens voert een ongeveer geiyke notering tegen RBC en zal geen punten over de Schelde Bréngen. Terneuzen baat geen overwinning meer en Juist nu zou het wel eens kunnen ge beuren, dat Goes, spelend zo als tegen Middelburg, de kous op de Kop kreeg. 8e KLASSE E. Zeelandia ME^>. RoburRCS; Yerseke. De krachtig herstelde Sou- burgers behoeven geen veer te laten in Goes, doch de mannen van Robur zullen feller op de puntjes zyn en m sschien geeft dat de door slag nog. Voor Zeelandia zou het prettig zyn om ook weer eens een paar punten binnen te halen. Niet alleen prettig, maar ook nodig. Tegen Yer seke kan dat ook. 3e KLASSE F. IJzendykeAxel; Steen Aardenburg; Hontenisse— Sluiskil; OostburgBiervliet. Hier wordt gevochten om de eer. De oude concurrent LJzendijke zal tegen Axel zijn beste beentie voor zetten en Axel zal zich willen sparen Zo zou er een. verrassing, in de vorm van een Axelse ne derlaag, uit de bus kunnen komen. Steen, is sterk genoeg om Aardenburg te overwin nen en zal dat ongetwyfeld doen. Indien Sluiskil wat uit het gedrang wil raken 'lgt hier de kans op een over winning Deze onvoorwaarde- lyk voorspellen is wat ge waagd. Biervliet maakt een zware gang naar Oostburg en zal moeten spelen voor wat Berlijners „doen" in doodkisten. De Berlynse begrafe nisondernemers hebben besloten .inniger dan tot. nu toe samen te werken om de „belegging van geld in doodkisten tegen te gaan". De Berlijners raken nl. uitgeput in het vinden van objecten, waarin zij hun geld kun nen beleggen, mocht hel. tot een geldzuivering komen. Door de hout- schaarste vonden velen doodkisten een prachtig object; de vraag naar doodkisten steeg zo on rustbarend, dat de be grafenisondernemers reeds rekening gingen houden met een massale sterfte. Zy kwamen er echter spoedig achter dat er geen doden waren voor alle bestelde kisten, maar dat springlevende Beriyners naar een geld belegging zochten. Daaraan ls thans paal en perk gesteld, zodat het niet langer mogelijk is voor één dode twaalf kisten te bestellen het waard is om kunnen behalen. KLASSE E. EMM- Als het zover is, dat EMM weer spelen mag zou de rust hen wel wat in de benen kunnen zitten. Tegen Melo moet aangepakt worden. RES. 2e KL/QSSE E. Vlissingen II—MOC II; Middelburg 11Breskens II RCS IIDe Zeeuwen II. De rood-witte reserves moe ten kunnen winnen van MOC H. Tussen Middelburg II en Breskens II kan zich een spannende strijd ontwikkelen, waarvan alleen gehoopt moet worden, dat het geen reprise wordt van het Breskense avontuur. Zoals de papieren op .het ogenblik staan, biyft RCS baas op eigen terrein, maar de Zeeuwen II moet geen reserves aan het eerste afstaan en kohmt dus volle dig voor de dag. VOETBAl Ned. elftal-B elftal 1—2 Woensdagmiddag werd in het Feyenoord—Stadion een wedstryd gespeeld tussen het Ned. elftal en het B-elftal voorlopig Ned. B.-elftaL won met 21. In het A-elftal waren het alleen de Vroet, Schyvenaar en Möring, die niet tegenvielen. In het B-elf- tal viel de O.W.S-er Spel op. Kraak maakte geen fouten zodat er geen aanleiding zal bestaan hem door de Munck te vervangen. Op 14 Maart normaal competitieprogramma. Naar wy vernemen wordt voor Zondag 14 Maart, wan neer te Antwerpen de landen- wedstryd BelgiëNederland wordt gespeeld, welke per ra dio zal worden uitgezonden door het bestuur van de K.N. V.B. een normaal competitie programma vastgesteld, met dien verstande, dat de clubs, die spelers voor het Neder lands elftal hebben afgestaan, vrijstelling verkrygen. De bedoeling van het be stuur van de K.N V.B is om de competitie zo snel mngeiyu te beëindigen, ten einde een aanvang te kunnen maken met de bekerwedstryden. WIELRENNEN DE RONDE DOOR ZUID- BEVELAND EN WALCHEREN. De Ronde door Zuid-Beve land en Walcheren is vastge steld op 11 Juli. Op het ogen blik wordt gewerkt aan de vaststelling van het c.a. 175 km. lange parcours. Zodra dit is geregeld zal aan de betrok ken autoriteiten toestemminhg worden gevraagd. Met een maatschappeiyk kapitaal van 500.000.— is opgericht de Ned. Potloodln- dnstrie N.V. te Amsterdam. \/lissinqen JOHANNES PASSION. Dinsdagavond gaf de diri gent Jan Kuiler in Concordia te Vlissingen een toelichting op Bach's Johannes Passion, in verband met de a.s. uitvoe ring van dit werk door de VIissing8e Oratorium vereni ging. Na een korte inleiding be sprak de heer Kuiler in grote lijnen deze Bach-compositle, waarby hy o.a. wees op enkele verschillen met de Mattheus- Passion. Spr. legde de nadruk op de geaardheid van 't werk dat spreekt van Bach's diepe gel oof s o vertuiging. Zoals bekend werken aan de uitvoering van de Vhssingse oratoriumvereniging mede me vr. Sma SpelwegSpooren- berg, sopr., Mia Greeve, alt. Antwerpen, Constant v. d. Elshout, tenor, M. Pot, bas-ba riton, Willem Ravelli, bas. Het. orkest wordt versterkt door leden van het Residentie orkest. vliddplhurq VOORZICHTIG MET STRAATFOTOGRAFEN. Enige maanden geleden waarschuwde de politie te Middelburg tegen de 58-jarige fotograaf C. A. D. Vermeulen, die tegen vooruitbetaling straatfoto's verkoopt onder belofte, dat de afdrukjes bin nen veertien dagen zullen worden toegezonden. De foto's komen nooit.Ondanks de ze waarschuwing zijn toch weer enige Middelburgers de dupe geworden Van dit „Fo tobureau Cor Vermeulen'.. Men houde zyn geld in de zak LEGER DES HEILS- SAMENKOMSTEN. Zaterdagavond zullen de heer en mevr. Den Oude uit Schiedam voor het corps Mid delburg van het Leger des Heils in het gebouw Hoog straat een concert geven, be staande uit muziek en zang. Zondag leiden zij de samen komsten. VUILE SCHOORSTEEN VEROORZAAKTE BRAND. Woensdagmorgen rukte de Middelburgse brandweer met de „trekker" uit om een schoorsteenbrand in het per ceel Korte Noordstraat 30 te bedwingen. Er wachtte hier veel werk voor de brandweer lieden, want het pand Is vry hoog en de schoorsteen ver keerde In zeer vervuilde toe stand, maar na enige tyd had men het brandje toch onder Oostkapelle VERGADERING ORANJEVERENIGING Dinsdagavond hield de Oranje vereniging te Oostkapelle een ledenvergadering in café „de Vriendschap" onder voorzit terschap van de heer J. Jobse. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester wer den goedgekeurd. Daarna be sprak men de feesteiykheden bij het a.s. regeringsjubileum. Het bestuur stelde voor o.a. sjeesrijden, gecostumeerd voetballen, veldloop, kruiwa genwedstrijd. Gepoogd zal worden een etalage- en gevel- versieringswedstryd te orga niseren. Aan muziek- en zangvereni gingen zal medewerking ge vraagd worden. De aftredende bestuursleden, de heren A. J de Broekert, K. Coppoolse en C. Wondergem, werden her kozen. O.- en W.-Souburg EVANGELISATIE ZANGKOOR. Te Souburg Is opgericht een evangelisatie-zangkoor uit gaande van de evangelisatie commissie der Geref. kerk. Het koor telt thans 20 leden, dirigent is de heer. Fey uit Vlissingen. Voorzitter is de heer P. Joziasse, secretaris de heer C. H. Lobbezoo. Het koor zal medewerking verlenen bij samenkomsten en bij eventueel te houden straatprediking. Arnemulden VERKOOP." Notaris J. L. Hertogs heeft Woensdagmiddag in café „Spoorzicht" te Arnemulden publiek verkocht: het huis met tuin te Kleverskcrke 6, [root 6 a 60 c.a. aan J. Pol- lerdyk, aldaar, voor 3060. St. Laurens ST. GEREF. PARTIJ. Dinsdagavond sprak ln het Gem. Verg. lokaal te Sint Laurens voor de S.G.P. Kies- ver. Burgemeester Kodde van Zoutelande over het onder werp: „Is er nog noodzaak?" De voorzitter de heer P. Pie- terse opende met gebed en sprak een kort openingswoord De sprekef* wees noodzaak van p< in verband met de ernst der noodzaak van politieke actie grote tyden Inzonderhied overeen komstig - de beginselen van Gods Woord. Enkele antwoord. vragen werden be- Meliskerke NED. BIJBEL GENOOTSCHAP. Maandagavond werd er te Mellskerke een vergadering gehouden om te komen tot op richting van een afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap. Ds. W. Oosthoek opende deze vergadering, waarna hy voor ging in gebed. In een toe spraak zette ds. Oosthoek het doel en de werkwyze van het bybelgenootschap uiteen. Be sloten werd een afdeling daar van op te richten. Het bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter de neer A. J. Huis- son; secretaris de heer Jac. de Korte: penningmeester, de heer P. Sturm en leden de he ren H. Janse en J. Koene. Vervolgens hield ds. Wltte- veen van Biggekerke een in leiding over het onderwerp „Het Ned. bybelgenootschap in oorlogstyd". De heer C. Mol te St. Phi- Upsland, slaagde voor het nractijkexamen boekhouden, dat te SchieÖam gehouden werd. Officiële Publicaties DISTRIBUTIEDIENST KRING VLISSINGEN. Verstrekking zeep vuile arbeid aan artsen, enz. De Distributiodienst Kring V-lissingen maakt bekend, dat van 5 t/m 12 Maart 1948 ge legenheid bestaat tot - net aanvragen van extra zeep en waspoeder. Formulieren (MD 233-51) daartoe worden ver strekt ten distributiekantore, Brouwenaarstraat 4, Vlissin gen, loket 5, alsmede by de agentschappen. voor de overige categorieëü „vuile arbeid" volgens beroe- penlijst kan op de gebruike lijke naamlijsten zeep worden aangevraagd aan loket 15. GEMEENTE OOST- EN WEST-SOUBURG Burgemeester en Wethou ders van Oost- en West-Sou burg maken bekend, dat op Zaterdag 6 Maart 1948, des m'ddags tussen 2.30 en 4 uur, voor §en ieder gelegenheid bestaat om de openbare la gere school te bezichtigen. UIT DE ZATERDAG. In de Artistieke Staal kaart spreekt Ted Loge man- met een redactie van een Nederlandse „Digest" (16.45 H. II). Het Volksconcert is gewyd aan Tjsaikofsky: Sympho- nie no. 5 in e klein (H. II 17.10). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Ochtendconcert: 11 De Zonnebloem; 11 45 Eileen Joy- piano; 12.03 Licht orgel spel door Willy Francois: 12 33 Het orkest zonder naam o l.v. Ger de Roos; 13 Ned. Strijdkr.; 14.20 Engelse les voor begin nelingen; 14.40 Het Vaudevil le orkest; 15.15 Concert der Jongeren uit Huize Kareol te Hilversum; 17 De Wigwam; 18 Planoduo Schutte en De Raaff; 1830 Ned. Strijdkr.; 19.50 Banden die binden; 20 Nieuws; 20.30 Lichtbaken door de Z.E. heer Henri de Greeve; 22.15 Omroeporkest o.l.v. Hu- go de Groot; 23 Nieuws. Hilversum 11: 7 en 8 Nieuws; L0.20 Radiofeullleton; 12 33 Johan Jong, orgel; 13 Nieuws; 14 Het Nederlandse lied o.l.v. Renske Nleweg; 14.15 Staf muziekcorps; 16 16 Gev. pro gramma: 16.45 Artistieke staalkaart; 17.10 Volkscon cert; 18 Nieuws: 18.30 Om en nabH de twintig; 19 Clara HaskU, plano: 20 Nieuws; 2115 De documentenoorlog; 22 De vrouw in de mist. hoor spel; 23 Nieuws; 23 45 24 Om het wereldkampioenschap schaken, Commentaar van Dr. Max Eu we en Vy. J. Mil h ring. ZON EN MAAN. 6 Maart. Zon: op 7.16, onder 18.28. Maan: op 6.08, onder 13.19. 6 Maart HOOG WATER U. 4 NAP U. +NAP Vlissingen 13 38 1.33 Hansweert 12.29 L70 LAAG WATER U. NAP u —NAP 5.05 1.56 17.41 157 6.08 1.93 18.46 1.94

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3