PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Benelux-conferentie over Schelde-Rijn verbinding Euwe verloor kansloos BILT Guatemala daagt de Britten uit Geen devaluatie van onze gulden Tsjechische gezant afgetreden. Vandaag Zal Westerse Unie voor 50 jaar gelden? Hoe de Imam van Jemen vermoord werd. Ex-koning Michael 'edwontfen af te heden. TWECDE KAMER IN DE AETHER. Rijkspersoneel krijgt balansverbetering Opperbestuur in Ned. Indië. Vrouwe Justitia legt verantwoording af. 191e Jaargang - No. 55 Üitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. DruWcery Fa F. van de Velde Jr. Dit blad verschynt behalve op Zon- en Christelijke feestdagen Vrijdag 5 Maart 1948 ABUriNtiUbiN laFKUb 25 ct per week. 3.20 per kwartaal, franco per posi i 3.45 oei kwartaal Losse nummer? ct ADVEKILNIIEFKIJS 12 Ct per mm., minimum p advertentie f 2. Giro nr 359300 P Z C Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen Walstr 58-6v. tel 10 en 51 - Middelburg Londense Kaai 29 tel 2077 en 2924 - Goes. L Vorststr 55, tel 2475 tbgg 2228» - Oostburg Gratamastr 3. el 102 Terneuzen Brouwerystr 2 Zierlkzee Nwe Bogerdsti C 160 tel 26. Het Wereldgebeuren Veel geschreeuw rondom de Britse ambassade Londen protesteert krachtig Naast de grote zorgen in Europa en het Midden-Oosten heeft Engeland de laatste maanden tal van kleine zor gen in Zuid-Amerika. Voor de tweede maal reeds in enkele maanden heeft de admiraliteit er enkele kruisers heen moe ten sturen omdat een paar heetgebakerde Zuid-Ameri kaanse republieken al te wei nig eerbied vertoonden voor de Union Jack en het Britse prestige. Chili en Argentinië zyn er enigszins door tot rede ge bracht; het geschil over het Zuidpool-gebied is naar een meer juridisch en dus kalmer vaarwater verhuisd. Nu is het weer Guatemala, de republiek, die aan Mexico grenst, die de Britse leeuw aan zijn staart heeft getrokken. En dat op een manier, die een zichzelf respecterende grote mogend heid moeilijk kan gedogen. Guatemala eist eenvoudig een deel van Brits Honduras, het gebied ten Westen van Gua temala voor zich op en dat gaat gepaard met militaire bedreigin gen en anti-Britse demonstraties. Gisteren nog heeft Engeland in een nota energiek en met kracht geprotesteerd tegen zekere „onaan gename gebeurtenis sen". Volgens de no ta verzamelden zich tallozen in de hoofd stad van Guatemala voor de Britse lega tie, klommen tegen de vensters en daken op, bevestigden bele digende plakkaten, hesen de vlag van Guatemala, wierpen met stenen, staken heftige anti-Britse redevoeringen af en schreeuwden bedrei gingen- De politie deed niets, hoewel de Brits© gezant uitdrukkelijk "verzocht had vijandige demon straties te voorkomen. Bovendien wordt de post voor de Britse legatie geopend en worden de telefoongesprek ken afgeluisterd, hetgeen in strijd is met alle goede diplo matieke zeden. Bevin heeft de Lagerhuis- leden overigens ervan verze kerd, dat er voldoende strijd krachten aanwezig zijn om de Britse eer ongeschonden te handhaven en de Britse belan gen te behartigen. Een kleine complicatie is, dat andere Zuid-Amerikaanse republieken, zoals Haiti. San Salvador en Mexico zich soli dair hebben verklaard met Guatemala en zich keren te gen de „Britse provocatie". De tanende macht van hel Britse imperium is blijkbaar voor de Zuid-Amerikanen het sein geweest voor een geza menlijke actie tegen de laatste resten van het koloniaal bezit in het-Zuidelijk halfrond. Mag deze misschien op de duur succes hebben, vooralsnog zyn er voldoende Britse mariniers om de verzamelde dwergrepu- blielcjes in toom te houden. Spoorwegongeluk in België Donderdagmorgen zyn op de overweg nabij Jambes een vrachtauto en een z.g.n. Mi- cheline door een goederentrein gegrepen. De bomen van de overweg waren niet gesloten. De vrachtauto en de eerste wagon van de „Micheline" werden geheel verpletterd. Tot nu toe werden uit de wrakstukken zeven doden te voorschijn gehaald. Naar het A.N.P. verneemt, is de Tsjechische gezant bij het Nederlandse hof, generaal Sergo Ingr, afgetreden. Britse fascisten verantwoordelijk voor aanslag in Jeruzalem. Volgens de radio van de Ha- ganah heeft de Britse Liga van oudgedienden in een schriftelijke verklaring haar verantwoordelijkheid erkend voor de explosie in de Ben Jehoedastraat op 22 Februari, waarbij meer dan 50 Joden werden gedood. De Britse liga is een van de Britse fascisti sche groepen, die zich in Ja nuari bij de partjj van Mosley hebben aangesloten. is het 150 jaar gele den dat Bern door de Fransen werd bezet; is het 4 jaar geleden dat de Russen een voorjaarsoffensief be gonnen: is het 3 jaar geleden dat het Eifelfront door de Amerikanen werd doorbroken. De .„Oranje" aangekomen Het m.s. „Oranje", dat reeds sinds Woensdagmiddag buiten IJmuiden door de mist opge houden werd, is Donderdag middag de sluis te Umuiden binnengevaren en naar Am sterdam opgestoomd. Om streeks half vfer werd met de debarkatie begonnen. Nieuwe machthebber liet daders vrij. Prins Seif Oeil Islan Ach- med, oudste zoon van wijlen de Imam Jehina van Jemen, is er in geslaagd per radio de Ara bische liga te Cairo te verwit tigen van de omstandighelen waaronder zijn vader vermoord werd. De Imam reed, begeleid door zijn eerste minister, per auto heen en weer tussen de hoofd stad van Jemen, en het kroon domein, toen de chef van de politie, van Irakse afkomst, met zijn eigen auto de weg versperde en zijn metgezellen de koninklijke auto met mi- trailleurvuur bestookten. De moordenaars drongen vervolgens het koninklijk pa leis binnen en doodden twee zoons van de Imam, die zich trachtten te verzetten. De nieuwe Imam heeft de troon bestegen en de moor denaars vrijgelaten. Lord Pakenhani over communisme. Lord Pakenhani, de minister verantwoordelijk voor het Britse bestuur in Duitsland, heeft zich in het Hogerhuis tijdons het debat over de bui tenlandse politiek afgevraagd „hoe kan de wereld zonder oorlog van het communisme worden gered, als wij haar niet zonder oorlog van het nazisme konden redden? Thans wordt Finland bena derd voor de kus des doods De moraal van deze deprime rende gebeurtenissen is, dat geen enkele organisatie com munisten in haar gelederen moet toelaten, daar zij anders vroeg of laat wordt opge slokt De communisten hebben het grote voordeel", aldus Lord Pakenham, „dat zij geen scrupules maken. Zij treffen hun tegenstanden onder de gordal". Distributiekantoor leeggeplunderd. Ia de nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken in het distributiekantoor te Hip- polytushoef, waarbij ongeveer 1/3 van de bonkaarten 804 plus de textielkaarten, die op het ogenblik worden uitge reikt, zijn ontvreemd. Het dis tributiekantoor had reeds on geveer 2/3 van de distributie bescheiden uitgereikt aan de bevolking van de gemeente Wieringen (7000 inwoners). Nederlandse studenten solidair met Tsjec'noslowaakse. Studenten van verschillend* Nederlandse universiteiten hebben moties aangenomen waarin zij zich solidair verkla ren met de Tsjecho-Slowaak se studenten in hun strijd te gen de „beknotting van de vrijheid", en de „schending van de rechten van, de mens". Vijflanden-conferentle begonnen. Donderdagmorgen om 11 uur is te Brussel In het ge bouw van het Belgisch mini sterie van buitenlandse zaken de vijfiandenconferentie geo pend. De Nederlandse delegatie bestaat uit de heren Baron van Harinxma thoe Slooten, Ne- derlaifds ambassadeur te Brus sel, prof. mr. J. P. A Fran cois. raad-adviseur bij het de partement van buitenlandse zaken. dr. H. N. Boon, hoofd van de afdeling politieke ken van het ministerie van buitenlandse zaken en jhr. mr. H» Th. A. M. van Riickevorsel. gezan tschaossecretaris. De landen der Beneluxgroe nering zijn voorstander van het sluiten van een regionale overeenkomst, gebaseerd het handvest der V. N. Naar verluidt zou het verdrag tus sen de Benelux! «nden en Enge land en Frankrijk gelden voor e*n tijdsduur van 50 jaar. Mul tilaterale verdragen zullen noodzakelijk zijn voor de ver wezenlijking van de economi sche doeleinden, welke men zich heeft gesteld. Voor de sa menwerking on cultureel ge bied ziVlen bilaterale verdra gen voldoende zijn. TEMPO Venvacht wordt, dat de uit werking der détails van het HT-r 7JCxl NÏF.T GEWONDEN. AAN ACTE VAX ABDICATIE. Ex-Koning Michael van Roe menië heeft te Londen een ver klaring afgelegd, waarin hij zegt, dat men hem toentertijd gedwongen heeft af te treden en dat hij zich daarom niet ge bonden acht door de onderte kening van de acte van abdica tie. nieuwe verdrag vrij snel haar beslag zal krijgen en dat men hiermede dit weekeinde ge reed zal zyn. Onmiddellijk na of voor de conferentie van 15 op 16 Maart te Parijs zullen de ministers van buitenlandse za ken der vijf landen op korten termijn bij elkaar komen om de laatste hand te leggen aan de tekst van de overeenkomst en zullen de documenten gete kend worden. GEEN DEVALUATIE, De Engelse minister Staf ford Cripps heeft categorisch een bericht tegengesproken, dat in de Engelse bladen is verschenen, volgens hetwelk de Britse delegatie bij de vijf iandenconferentie zou hebben voorgesteld in het kader van een Westerse Unie het pond sterling, de Nederlandse gul den en" de Belgische franc ge lijktijdig te devalueren. Arabieren richtten bloedbad aan. Een uit drie auto's "bestaand Joods convooi, geëscorteerd door een gewapende strijd macht van de Hagenah, is in de buurt van een vliegveld ten Noorden van Jeruzalem op 'n landmijn gelopen. Eén auto werd vernield. Enige honder den Arabieren kwamen uit een hinderlaag tc voorschijn en be stookten het convooi geduren de twee uur met mitrailleur- en geweervur, totdat alle 18 Joden waren gedood- Communisten geen toegang in Canada. De Canadese regering heeft besloten communisten de toe gang tot het land te verbie den, zo wordt te Ottawa ver nomen. Naar verluidt zullen niet onmiddellijk stappen., worden genomen om communisten, die reéds in Canada zijn, het land uit te zetten, doch venvacht wordt, dat tijdelijke verblijfs vergunningen van communis ten niet worden verlengd. Vlotte vaart door Zu id-Beveland's kanaal spoedig verzekerd. Grote sluizen vóór einde 1948 hersteld. De ministers van Buiten landse Zaken en van Verkeer en Waterstaat hebben geant woord op vragen van het Tweede Kamerlid Schilthuis betreffende het bericht in de dagbladen, dat als resultaten van de te Luxemburg gehou den Benelux-conferentie hp- reikt was de opheffing van verscheidene beperkingen be treffende de Schelde-Rijn ver binding via Dordrecht en een regeling om te voorkomen, dat het gebruik van de sluis te Terneuzen een belemmering is voor de verbinding. De zinsnede in het officiële communiqué luidde: „Van Ne derlandse zijde zijn verzeke ringen gegeven voor de op lossing van verschillende pro blemen betreffende het ver voer en de openbare werken DETAILKWESTIES. De minister noemde de vol gende detailkwesties: a. de verhoging van het voor export naar België be stemde contingent van grind en zand zal worden onderzocht ter gelegenheid van cie a.s. besprekingen nopens de uit voering van 't handelsaccoord tussen de Belgisch-Luxem burgse economische unie en Nederland: b. de Nederlandse regering zal binnen de grenzen harer bevoegdheden bij de Nederland se sleepdiensten op de boven- Rrjn er op aandringen, dat zij aan de Belgische en Luxem burgse schepen dezelfde behan deling toekennen als aan Ne derlandse schepen: c. de Nederlandse autori teiten zullen' voor de 1ste Maart 1948 laten weten tegen welke datum de sleeptarieven op de beneden-Rijn op het vo rige peil kunnen worden te ruggebracht, en zullen bij de Nederlandse sleepdiensten op de beneden-Rijn cr op aan dringen, dat zij, voorzoveel mogelijk, een verlaging der tarieven nastreven. KANAAL DOOR ZUID BEVELAND. Dn Nederlandse delegatie heeft de volgende gegevens verstrekt over het Kanaal door Zuid-Beveland: Het herstel der grote slui zen zal binnen enige weken worden begonnen en zal zyn beëindigd vóór einde 1948. De werken zullen worden uitge voerd zonder de scheepvaart te onderbreken, enige tijdsvak ken van korte duur uitgezon derd. De electriflcatle zal onge veer terzelfder tyd voltooid zijn, terwyl het verschaffen van Belgisch materiaal niet noodzakelijk is. De bouwstellingen bij Vlake, de enige, belemmering," dl" daar nog bestaat, zal ee maanrl na de conferentie wor den afgebroken. De Nederlandse delegatie zal de bevqegde autoriteiten er op wijzen, dat de lichtge vende boeien In de vaargeul van Wenieldinge weder moeten worden aangebracht Men zal zich beraden over een bespoe diging van de douaneformali teiten te Hansweert. Als de West in behandeling komt. Het ligt In het voornemen van do Wereldomroep (de ver gadering der Tweede 'Kamer, waarin de wijziging der West- Indische staatsregelingen zal worden behandeld, uit te zen den. Dit is voor de eerste keer in do parlementaire ge schiedenis, dat zulks met be trekking tot do Tweede Ka mer gebeurt. Het is de bedoeling, dat de ze behandeling in één dag ge schiedt. De voornaamste pas sages uit de redevoeringen der leden zullen op gramofoonpla- ten worden vastgelegd, zodat een gecomprimeerd verslag mogelyk wordt, met toevoe ging van een verbindende tekst. De uitzending zal in de nacljt na de behandeling, half 2 pfaats hebben en omstreeks één uur duren. Eenzelfde handelwijze is reeds gevolgd ten aanzien van de opening der ronde-tafel conferentie. De uitzending daarvan blijkt een groot suc ces te zijn geweest. Nieuwe Britse ambassadeur bij H. M. Sir Philip Nichols, de nieu we Britse ambassadeur te Den Haag heeft Donderdag zijn ge loofsbrieven aan H. M. de Ko ningin overhandigd. Hij verliet Praag in December van het vorig jaar. Weer een prijsverlaging. De pryzen van de uit naald hout vervaardigde huishoude lijke artikelen zyn verlaagd By geïmporteerde houten huis houdelijke artikelen mogen de bestaande procentuele handels marges niet over het verschul digde invoerrecht worden be rekend. Het Nederlands comité „United nations appeal for children" (Verenigde Naties helpen het kind» deelt ons me de, dat H.K.H. Prinses Juliana zich bereid heeft verklaard het erevoorzitterschap vanmit comité te aanvaarden. Pensioenbijdrage wordt verminderd. Ongehuwden-aftrek vervalt Het A.N.P. ontving het na volgend communiqué: De onderhandelingen, welke gedurende meerdere maanden zijn gevoerd' tussen de verte genwoordigers van de organi saties van overheidspersoneel en de regeringsdelegatie be treffende verbetering van de financiële positie van het bur gerlijk rijkspersoneel hebben tenslotte dank zij het begrip, dat over en weer bleek te be staan voor de wederzijds uiterst moeilijke positie, thans tot overeenstemming geleid. Als resultaat van deze on derhandelingen is overeen stemming bereikt op de vol gende basis: 1. De bjjdrage voor eigen pensioen, welke wordt ver haald op degenen, die onder de pensioenwet vallen, wordt verminderd van 4tot 2 2. De regering aanvaardt in beginsel een wijziging van de pensioenwet, waardoor ook de arbeidscontraétanten, die ten minste twee jaar in dienst zijn, ambtenaren worden in de zin van deze wet, tenzij zij be last zijn met werkzaamheden, die een kennelijk tijdelijk ka rakter dragen. 3. De garantie-lonen voor de gehuwden worden verhoogd- met 200.— 's jaars. 4. De 5 9ó ongehuwcffen-af- trek komt te vervallen. 5. Aan de met ingang van 1 Juli 1947 doovgevoerdo incor poratie van de tijdelijke toe lage ad 5 in de wedden bo ven 3000,wordt m.i.v. 1 Januari 1948 alsnog 5 toe gevoegd. 6. De technische herziening van het bezoldigingsbesluit President Benesj ziek. Te Praag is officieel be kend gemaakt, dat president Benesj ziek is. Van officieele zijde wordt vernomen, dat zijn terugkeer naar Praag van zijn buitenverblijf daar door misschien vertraagd wordt. Fraaie prestaties van Botwinnik en Keres. Opnieuw heeft dr. Euwe zijn koning neer moeten leggen. Het duel met Botwinnik, waarop de schaakenthousiasten zich had'len gespitst, werd na 32 zetten door de Russische kampioen, die oersterk speelde, gewonnen. Ook Keres gaf weer een afraai staaltje van zyn kunnen. In een vlotte aanvalspartij dwong hij zyn landgenoot Stny- slov op de 27ste zet tot capituleren. Keres leidt nu mat 2 punten, gevolgd door Botwinnik met 1, Reshevsky met '/2, Smyslov met punt en Euwe met 0 punten. Beide partijen snel beëindigd. Euwe koos in zijn partij een weinig gespeeldevariant van de Mero^ets-verdediging, die door v. Seheltinga wordt aan bevolen. Botwinnik, die veel tijd verbruikte, stelde zijn stukken in aanvalspositie on en om tot bevrijding te komen forceerde Euwe een ruil in hei centrum, die hem een gunstige oionienstel'ing leek te ver schaffen. Dat bleek slechts schijn. Botwinnik bleef het terrein beheersen en rukte met zijn centrum-nionnen on Het was voor ieder duïdeiük dat Euwe steeds moeilriker kwam te staan. Op de 27ste zet was het pleit practise*» beslech't. Door een kleine com binatie, die een pion door deed breken werd de positie van Euwe hopp'oos. waarna Euwe dan ook opgaf. Tegen het feilloze spel var Botwinnik was de verdediging van onze landgenoot niet op gewassen. Na afloop vertelde Euwe. dat hij de party reeds op de 21ste zet als verloren be schouwde. Het was de eerste keer. dat Botwinnik Euwe versloeg! Radioactieve isotopen voor Nederland. De commissie voor atoomener gie heeft bekend gemaakt, dat 44 verzendingen van ra dioactieve isotopen naar het buitenland zijn geschied, be stemd voor geleerden en we tenschappelijke verenigingen. Tot de landen die gereflecteerd hebben om radioactieve iso topen uit de splrjtingsoven te Oakridge te verkygen, be hoort ook Nederland. De Nederlandse regering heeft bij de „Fairey Aviation Company" in Engeland 14 „Firefly"-vllegtulgen besteld. De strijd om de Zuidpool. Volgens aan boord van de Britse kruiser „Nigeria" ont vangen berichten, heeft een of ficier van de Argentijnse mij nenveger „Parker" het Noor se vissersvaartuig „Brategg" betreden met de mededeïing dat dit vaartuig geen recht had om in de Zuidpoolzee te varen. De Argentijnse autori teiten hadden daartoe geen toestemming gegeven. De Britse havenmeester op Ocception heeft verklaard, dal de Argentynse-off icier geen recht had het schip te betre den en heeft hier tegen ge protesteerd. Argentinië en Chili hebben een „verdrag van wederzijdse verdediging" van hun souverei- ne rechten in het Zuidpoolge bied getekend. IvERES IN DE AANVAL. Ook Smyslov verdedigde zich tegen Keres met Slavisch. Op de 15de zet deed hij een min der sterke zet, die Keres ge- 'egenheid gaf op de zyn eigen geniale wyze een onweerstaan bare aanval op de Konings vleugel op te zetten, die de zwarte stelling snel deed in eenstorten. Hij rukte met de f-pion naar voren, offerde een oion en won daardoor de kwa liteit. Toen bleek, dat tegen de aanval geen kruid gewassen was, gaf Smyslov, die in he vige tijdnood was geraakt, op Deze ronde was een teleur stelling voor het Nederlandse schaakpubliek, dat Euwe kansloos ten onder zag gaan. maar de kenners waren getui gen van twee fraaie partijen van de beide Russische mata- doren. Huwelijk met een ter dood veroordeelde. Jean Lucas, een 20- jarige lerares aan een Amerikaanse Zon dagschool, kwam te Nashville aan, vastbeslo ten in de echt te treden met de 19-jarige Daniel Budzlnsky, die dezre da gen op de electrische stoel de doodstraf zal ondergaan. In November 1946 wer den Budzynski en een andere persoon wegens moord ter dood veroor deeld. Jean verklaart, dat zij Danny nog steeds 'ief heeft én weet, dat hij niets met die zaak gemeen heeft. Zelfs zo hij terechtge steld wordt, wens ik zyn vrouw te worden, zegt Zil- Budzynski's familie wil van dit huwelijk niets weten, maar die van Jean keurt het goed. burgeriyke ryksambtenaren 1934, zal terugwerken tot 1 Januari 1948. Bij deze herzie ning, welke zich m een gevor derd stadium bevindt, wordt voorts nagegaan in hoeverre daarby tegelyk kan worden tegemoet gekomen aan de be zwaren, voortspruitende uit dc huidige classificatie der ge meenten. Het Ligt in het voornemen der regering de 'besturen der lagere publiekrechtelijke orga nen uit te nodigen de daar voor in aanmerking komende boven weergegeven maatrege len van overeenkomstige toe passing te verklaren op het personeel, ln dienst van deze organen. ENGELSE SPOORWEGEN VOOR URUGAY. Engeland zal zyn spoorwe gen in Urugay voor 7.150.00» pd. st. aan de regering van Urugay verkopen. .De allernieuwste plannen. (Van onze parlementaire redacteur). Naar wy vernemen is er *n wijziging'gekomen in de plan nen der regering ten aanzien van het „Collegiaal Orgaan", in die zin, dat de heren jhr. van Vredenburch en Neher, wanneer aanstonds het Ko ninklijk Besluit afkomt, de status, zullen krijgen van „Ge delegeerden van het opperbe stuur". Dit betekent een be perking ten opzichte van het algemeen bestuur, waarvoor de volle verantwoordelykheid dus bij de luitenant-gouverneur -generaal blijft berusten. Inmiddels zullen de heren van Vredenburch en Neher dc waardigheid van minister heb ben. Voorts vernemen wij, dat de instelling van de prae-federale Raad waarschijnlijk in het be gin van dc volgende week te Batavia zal geschieden. Ver tegenwoordigers van de Repu bliek zullen daarin nog niet worden opgenomen; dat zal pa» kunnen gebeuren, wanneer de politieke overeenstemming vastere vormen heeft aangeno men. Overigens wordt er op het ogenblik op het depfertemenl in Den Haag hard gewerkt aan de voorbereiding van de 3taatsrechtelykc hervormingen. Politieke delinquenten, vreemdelingen en collaborateurs. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begroting van Justitie. Er wordt met de nodige voortvarendheid gestreeld naar de uitwijzing van die Duitsers, die hiervoor in aanmerking komen. De adviescommissies hebben reeds een zeer groot aantal dossiers behandeld. Om trent het aantal uit te wijzen vreemdelingen is geen limiet gesteld. Het ligt in de bedoeling, dat de zuiveringsraden voor het bedrijfsleven omstreeks 3 Juli a.s. hun taak zullen be ëindigen en dat de Centrale Zuiveringsraad nog in de loop van dit jaar met zyn arbeid gereed zal zijn. De wederopneming van po litieke delinquenten In de maatschappy na de bestraf fing, dient langs wegen van geleidelijkheid te geschieden. In het algemeen heeft deze wederopneming een gunstig verloop gehad. De minister verwacht weinig heil van een grootse campagne, die er op gericht moet zijn het publiek van de noodzakelijkheid der wederopneming te overtuigen. Indien na de opheffing der P.R.A.-Collaboratie per 1 Juli a.s. nog opsporingsonderzoe ken in collaboratiezaken no dig mochten biyken, zulle» deze worden opgedragen aan de normale opsporingsorga nen. Met ingang van 5 Maart wordt de rechtstreekse radio- telegraafverbinding met Bra zilië (Rio de Janeiro) heropend DE VOORSPELT: WKINH, VEKAJÏBElilNG. Geldig tot Vrydagavond. Aanvankelijk lichte vorst en onregelmatig over het land verspreide mistbanken. die plaatselijk in het Noorden des lands de gehele dag blyven hangen. Elders overdag flink oplo pende temperaturen. Zwakke, tot matige wind uit Oostelijke riohUufion. Droog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1