M Vijflanden-pact op komst Wemeldinge kampioen Engeland vermindert de bewapeningsuitgaven Kappie en het Olifanten-kerkhof SAMATOCEH RUIKEN AETHER Kantonrechter Middelburg omca is verloofd een WALCHEREN eeuwige jeugd! Het Wereldgebeuren EEN MIJLPAAL IN HET BUITENLANDS BELEID VAN NEDERLAND. Gericht tegen Yerder Sowjet-opdringen. De gebeurtenissen In Tsje- cho-Slowakije hebben in het Westen meer Indruk gemadkt, dan de communistische staats grepen in de andere Oost en Centraal Europese landen te zamen. Kon men voor landen als Hongarije en Roemenië nog aanvoeren, dat de omwentelin gen daar nu eenmaal onver mijdelijk gepaard moesten gaan met een radicale uit schakeling van alle oppositie, voor Tsjecho-Slowakije geldt niet het argument, dat het land nooit democratie in Wes terse zin heeft gekend. Zonne klaar is inmiddels in Praag gebleken, dat het corfimunis- me zich niet kan voegen naar bepaalde Westerse tradities, maar met steun van Moskou fantasieloos de Oosterse me thoden overneemt. Het was te voorzien, dat de uitwerking van Bevin's plan om te komen tot oprichting van een Westers blok er door verhaast zou worden. Indien aan Moskou duidelijk gemaakt moet worden, dat ..een verdere uitbreiding van de Sowjet-in- vloedssfeer op krèchtige te genstand zal stuiten, is snel handelen geboden. Donderdag reeds zullen in Londen de be sprekingen over het sluiten van een vrj^landenverdrag be ginnen. Scandinavië en Italië vallen er voorlopig buiten; Scandinavië, omdat het zich niet wil laten betrekken in een conferentie, die door de Sow- jet-Unie als t.egen haar ge richt kan worden beschouwd, Italië, omdat de plaats van dit land in Europa nog niet Zeker is. De besprekingen zullen veel omvattend zijn en volgens de officiële mededelingen econo mische, sociale, politieke en militaire problemen betreffen. Vooral dit laatste is van be lang, daar het militaire aspect opzettelijk weinig ter sprake is gebracht om elke schijn van militaire blokvorming te vermijden. Voor Nederland betekent deze conferentie een mijlpaal iri het buitenlands beleid. Dat de »oude neutraliteitspolitiek heeft afgedaan, daarover be stond geen verschil van me ning meer. Dat Nederland sinds de oorlog in feite in de Scheepvaartherlchten Vlissingen, vertrokken; 1 Maart Madjoe n. Oslo. Gepasseerd naar Antwer pen: Ferocia v. Teneriffe Bill S. v. Yarmouth. Gepasseerd v. Antwerpen 1 Maart Odysseus n. Rotter dam; Hebenobel n. Londen. ZON EN MAAN. 4 Maart zon: op 7.20, onder 18.25. Maan: op 4.35, onder 11.21. (Ingezonden mededeling) Angelsaksische invloedssfeer Is komen te liggen ook daarover is men het wel eens. Formeel heeft onze regering' tot nu toe echter geen ver dragsverplichtingen op zich genomen, uitgezonderd de Be- nelux-overeenkomst en het lidmaatschap van de Ver. Vol ken. Zodra het vnflanden-pact getekend is, zal Nederland echter definitief zijn ingekap seld in een Westerse alliantie onder leiding van Engeland en onder patronaat van de Ver Staten. Dit is alleen reeds door de geografische ligging van ons land historisch onver mijdelijk, evenzeer als omge keerd vóór de staatsgreep ook Tsjecho-Slowakije zich niet kon onttrekken aan nauwe samenwerking met de Sowjet- Unie. Het is evenwel nog geen reden alle vensters op het Oosten te sluiten. Terecht heeft minister van Boetzelaer tijdens de Kamerdebatten op gemerkt, dat economische be langen eisen, dat zo mogelijk contact gehandhaafd wordt met Oost-Europa. De tijd, dat Nederland halsstarrig de ogen sloot voor de veranderingen in Rusland en meer dan 20 jaar lang weigerde de Sow- jet-regering te erkennen is evenzeer voorbij. Als de heer van Boetzelaer zijn zin krijgt, bindt Nederland zich dus niet al te zeer. Maar als de vijflandenconferentie slaagt, betekent dit zeer posi tief een keuze. Amsterdamse beurs 1 Mrt. 2 Mrt. N.L Hand. B. 134% 135% Ned. Hand. Mij. 167% 167% A.K.U. 186% 187% Calvé 207 208 Ned. Ford Unilever 315% 315% Fokker V 200 197 Kon. Petr. 357% 357% Amst. Rubb 187% 185% H.A. Ljjn 216% 216% Scheepv. U. 192% 191 H.V.A. 263% 262% Deli Mij. 214% 216 Nederland 1938 100 100 Idem 1947 98% 98% Idem 1937 98% 98% Dollar lening 104% 104 Het zakenverkeer op de ef fectenbeurs te Amsterdam was heden van kalme aard en behoudens enkele fondsen, welke het grootste gedeelte van de beursqjd in open hoe ken werden verhandeld, werd eigenlijk maar weinig bewe ging ten toon gesteld. Aan vankelijk was er enig materi aal aan de markt, tenminste werden tal van fondsen bij de opening een paar punten be neden de vorige slotpryzen af gedaan. Het duurde echter niet lang of de stemming werd weer goed prijshoudend en over de gehele linie gingen de koersen een opwaartse bewe ging volgen en bij het slot werd in de meeste gevallen op het hoogste punt van de dag of slechts een kleinigheid daar beneden afgedaan. BOKSEN Jan de Bruin en Job Roos wonnen. Maandagavond werden te Rotterdam internationale bokswedstrijden gehouden. De Nederlandse weiter Jan de Bruin behaalde een overtui gende puntenoverwinning op de Engelsman Ric Sanders. Job Roos won door k.o. in de derdo ronde van de Deen Nielsen. 30. De twee mannen in Burnous wer den door de poort naar binnen gela ten, en achter de hoge muren bleek een soort stad te ztfn met vreemde, grote gebouwen, die de vorm van oli fanten hadden. De beide mannen begonnen druk met de neger te praten, die de poort voor hen open haa gedaan, terwijl ze in de richting van diezelfde poort wezen. De grote dikke neger zag er ver schrikt uit, en de veren op zijn hoofd, schudden heen en weer van opwin ding. Het gesprek duurde een lange tijd, en intussen was het vuurtje, dat Kappie tussen de struiken in gemaakt haa, uitgedoofd, en de muggen maak ten hem en de Keizer weer wakker. „Ik moet weer een nieuw vuurtje ma ken", zei Kappie. „Het leven is veel erg droevig", zucht te Keizer Napoleon Sneeuwwit. „Ikke verlangen naar mijn kleine pa- leissie, met mooie witte bedje en mus kietnetje er om heen. Nooit één akelig, vieze muggie byten m$j dan." „En ik wou, dat ik weer op de „Kraak" was," klaagde Kappie. „Een zeeman hoort niet aan de wal. Het is de laatste keer, dat ik zoiets doe... op zee heb je geen muggen." Hij had weer een nieuw vuurtje ge maakt, en doordat de vlammen op hun gezichten schenen, kon de kleine, bultige neger, die Goor de struiken naar hen loerde, hen goed opnemen. K.N V-B aid Zeeland Overtreding ijkwet. De Kantonrechter te Mid delburg behandelde de volgen de zaken: De 46-j. M. J. G. te Vlis singen, die door de politie in kennelijke staat van dronken schap In de Walstraat was aangetroffen, werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 25, subsidiair 10 d. hecht. De 53-j. winkelierster J. d. J. te Yerseke had verzuimd haar gewichten tijdig te laten herijken. Uitspraak: een boete van 7, subs. 3 d. hecht., met teruggave van de inbeslagge- nomen, gewichten, teneinde deze na herijk opnieuw te kun nen gebruiken. De 43-j. electricien G. J. A. de J. uit Axel reed met een personenauto op de Rijksweg onder Kruiningen, en wilde naar links afslaan. Hij ver zuimde echter dit aan te ge ven en lette er niet op, of er achter hem nog ander verkeer in aantocht was. Er werd één getuige gehoord, waarna de J. werd veroordeeld tot twee maal 25.boete, subsidiair tweemaal 10 d. hecht. De 35-j. vishandelaar W. de G. bestuurde te Vlissingen een auto, zander echter een rijbe wijs aan de politie te kunnen tonen. Straf: een boete van 5.subs. 3 d. hecht. De 42-j. bakker C. M. te Middelburg had „zich te ver antwoorden omdat in zijn be drijf des morgens te 9.15 uur Leger wordt teruggebracht tot 716.000 man. Alexander opende Lagerhuisdebai. Albert Alexander, de Brit se minister van defensie, heeft bij de opening van het Lagerhuisdebat over defen sie verklaard, dat de Britse communisten „Engeland en de andere vredelievende naties beroofd willen zien van haar verdedigingswapenen tegen buiten, en binnenlandse vij anden, terwijl de U.S.S.R. op grote schaal strijdkrachten op ae been houdt om haar wil aan de wereld op te leggen." De minister zeide dit in antwoord op een amende ment van ae communistische afgevaardigden, waarin op onmiddellijke vermindering van Britse strijdkrachten tot 500.000 man werd aangek- drongen. „Vanwege de ern stige economische crisis en het gebrek aan arbeidskrach ten." Het komende begrotings jaar, dat 1 April begint, zal de Britse regering de uitga ven voor de defensie met 200.000.000 pond sterling tot 692.000.000 pond verminderen en de totale sterkte van de strijdkrachten met 224.000 tot 716.000 man reduceren. „Wfl zullen 1 Augustus a. s. onze strijdkrachten uit Palestina hebben teruggetrok ken, doch de noodzakelijkheid voor het handhaven van vol doende troepen in het Mid den-Oosten blijft bestaan", al dus Alexander. De minister pchtte het be langrijk, dat de wil om sterk te zijn jn Engeland aanwezig blijft. „Nauwere samenwer king tussen de West-Europese landen kkn niet tot stand komen, indien Engeland zich niet doelbewust toont." In de huidige wereldsitua tie achtte hij het niet ver antwoord het beginsel van dienstplicht op te geven. Alexander zeide, dat het niet de bedoeling van de re gering is de vloot zodanig te beperken, dat zij haar taak niet meer naar behoren kan vervullen. reeds vers brood was afgele verd. Verdachte liet verstek faan en werd veroordeeld tot en boete van 5.subs. 3 d. hecht. VUIL GESTORT. Vervolgens werd tot een boete van 10 subs. 5 d. hecht, veroordeeld de 37-j. aannemer Chr. L., die in strijd met de Alg. Politieverordening te Vlissingen, op een terrein vuil nis had gestort, zonder daar toe een vergunning van B. en W. te bezitten. De 30-j. grossier J. L. C. te Goes werd te 's-Gravenpolder met zijn personenauto aange houden. Bij de contróle bleek zowel de voetrem als de hand rem onvoldoende te, function- neren. -Uitspraak: een boete van 70, subs. 30 d. hecht. Ook de 30-j. smid J. de B. te Middelburg, reed met een personenauto, terwijl zijn rem men niet helemaal in orde wa ren. Straf: een boete van 35, subs. 10 d. hecht. De 36-j. rijwielhersteller R. M. K., was des Zondags met een motorrijwiel op de open bare weg aangetroffen, terwijl hij daartoe geen vergunning had. Vonnis: een boete van 6.subs. 3 d. hecht. De 41-j. vrachtrijder C. MI uit Nieuwland was te Middel burg met zijn vrachtauto van af het veilingsterrein de Ka- naalweg achteruit opgereden, zonder voldoende signalen te geven en zich ervan te over tuigen, dat er geen gevaar in aantocht was. Een aanrijding met een autobus was het ge volg, waarbij materiële scha de ontstond. Uitspraak: een boete van 25, subs. 10 d. hecht. Slechte beurt van Sluis ZATERDAGCOMPETITIE. Ie Klasse: Krabbendijke maakte een lelijke slipper tegen Rilland en wierp daarmede aan We meldinge de kampioenstitel in de schoot. De 0—2 nederlaag kwamt Krabbendijke wel heel duur te staan. Tussen Arne- muiden en Nieuwdorp werd de buit gedeeld (22). 2e Klasse A: Hoewel de kampioenskan sen voor Wolfaartsdijk aardig gedecimeerd zijn gaf de ploeg tegen Arnemuiden geen krimp. (7—2). 2e Klasse B: Colijnspl. Boys IIWemel- dindinge n 20; Hansw. Boys UIKrabbendijke II 16; 's-Heer Hendrikskinde ren I—Rilland Bath n 5—2; Kats II—Wolfaartsdijk II 3—1. JUNIORES. Groep I: KapelleYerseke 04. Groep II: Middelburg IDe Zeeuwen 10. Groep EU: De Zeeuwen I Sluis. Sluis niet opgek. Bres- kensVlissingen n 10; R.C. S.Vlissingen I 30. Groep IV: ZeelandiaR.C.S. n 30; De Zeeuwen m- Kruiningen 30; Vlissingen mDe Zeeuwen n 10. Groep V: RapenburgSteen af gek.; GraauwHulst afgek.; Hontenisse IIHontenisse I 1—2. Groep VI: TerneuzenAxel 30; Corn BoysKoewacht 5—0. ZONDAG-COMPETITIE. Ie Klasse A. De laatste wedstrijd van dit seizoen eindigde in een gelijk spel (11) tussen Hansw. Boys en Luctor. Ie Klasse B: Een hele slechte beurt maak te Sluis door van Koewacht te verliezen (2—1), Waardoor Ria W zo goed als zeker is van de titel. De Westdorpena- ren deden het tegen Zuidzande weer goed (4—1). D.S.W. ver loor van Schoondijke (31) en is nu definitief lantaarndra ger geworden. Res. Ie Klasse B: Sluiskil II Axel H 03; Hontenisse II •Biervliet n 30; IJzendrjke nSteen n 02; Oostburg EIAardenburg n 6-r-2; I Hoofdplaat nClinge n 12. FEUILLETON J VOETBAL BRESKENS—DE ZEEUWEN 2—5. In een een aantrekkelijke wedstrijd heeft „De Zeeuwén" een verdiende overwinning be haald. Vooral voor de rust werd er door beide partijen be hoorlijk spel vertoond. 4 mi nuten na de aanvang wist de rechtsbuiten van Breskens in duidelijke buitenspelpositie de score te openen. Eerst 20 mi nuten later kwzyn de gelijkma ker door rechtsbuiten v. d. Bulck. Nog voor de rust nam „De Zeeuwen" de leiding met een keihard schot van de Smit. Na de rust liep Breskens hard van stapel, maar de Zeeu wen-achterhoede ving de aan vallen goed op en zette met verre trappen de voorhoede aan het werk. Langzamerhand namen de gasten het spel ln handen. Leynse wist al gauw de voorsprong te vergroten en even later benutte dezelfde speler een strafschop. Hierna kreeg de thuisclub eveneens 'n strafschop toegewezen, waar mee de stand op 4—2 werd gebracht. De Smit werkte num mer 5 voor de Zeeuwen in de touwen, waarna het einde kwam. Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORIS SEN 128 Daarop zei hij: „Nu, maar u hebt in alle geval die Mon sieur Charrier ontmoet. Mis schien is het niet tot u door gedrongen, dat er redenen wa ren, waarom Ik op een goede voet met hem wilde blijven, ten koste van wat ook. Ik kon u er niet eer iets van ver tellen, maar er zou een ver bintenis zijn „Ja?" (Tussen hem en Odet- ta Charrier, dat begrijp ik, maar wat behoefde hQ mij dat uit te leggen? Het kon my niets schelen). Hfl vervolgde haastig: „U zag, wat voor soort man hij is. Opvliegend, opgewon den, gauw gepikeerd! Ik moest steeds op mijn hoede zijn met hem, zodat, toen ik hoorde, dat hy, die een persoon van gewicht in mijn oog is, geneigd scheen, mij niet alleen de eer te willen aandoen, om zaken met hem te doen, maar mij tevens als zijn Hij wachtte even en keek mij aan. Ja, ik lette op het geen hij mfj mededeelde, als hij dat bedoelde. „als 'n mogelijke schoon zoon te beschouwen, ik niet wist, wat ik beginnen moest." Ik antwoordde niets. Na tuurlijk kon hij niets anders dan zo'n bruid met enthou siasme aanvaarden, maar waar dienden al die excuses voor? „Ik begreep", ging hij voort, „dat als ik hem in deze laat ste zaak niet ter wille was, er van de andere misschien ook niets zou komen. Ik vertelde u bij ons eerste onderhoud, niet waar, dat ik geen trouw plannen had?" Had. Hij was dus eerst la ter verliefd op haar gewor den. „Verleden Pasen, toen wij bij de Charriers te Dlnard ge logeerd waren", ging hij voort, „waren wij allen, ook ik, op zeer vriendschappelijke voet met juffrouw Cnarner Ik kneep mjin handen in een. Zij waren tfskoud, hoewel het een warme dag was. „en zij was weldra heel vertrouwelijk tegen mij en ver telde mij heel kinderlijk van allerlei wat haar zelf betrof" (Allemaal comediespel, die zogenaamde openhartigheid „zij vertelde mij zelfs, dat zij aan een jonge vliege nier, die daar juist in de plaats was, haar hart verloren had. Het was nog een geheim voor haar ouders u weet, hoe Franse ouders zijn maar 't zal nu wel geen geheim meer zijn, denk Ik''. (Dat zal wel niet!) „Zij was het zelf. die mij heel openhartig vertelde, dat haar vader mtf haar hand wilde aanbieden. Die Fransen zo eigenaardig ln dat op zicht Ik wist niet, wat Ik beginnen moest". ging de Baas voort, terwijl htJ steeds vrugger ging praten, op de manier, zoals hij mij indertijd zijn brieven dicteerde. 2e Klasse A:, ^MM. H—Middelburg Hl 2e Klasse B: Sluis nKoewacht II 21; Vogelwaarde II-^-Rapenburg II 3—3; Ria W. H—Terneuzen Hl 4—5. 2e Klasse C: Hansw.' Boys nLuctor 30. 2e Klasse D.r Dreischor ISchouwen n 40; Zierikzee VZonnemaire II 0—2; S.V.O.W.K. I— Zie rikzee IV 5—3. Se Klasse A: E.M.M. IHR.C.S. m 5—2; Goes IV—Patrijzen Hl 60; Middelburg IVZeelandia Hl 41; De Noormannen H— Kruiningen m 26. Se Klasse B: Vlissingen IVOostburg EH 22; E.M.M. IVBreskens IH 06; Aardenburg IH Groede n 1—7; D.S.W. H— IJzendijke IH 1—9. 3e Klasse C: Steen IH Terneuzen IV 1—1; Kruinin gen IVRapenburg IH 24; Sluiskil Hl—Hulst IV 7—1; Graauw n—Hontenisse Hl 15; Corn Boys IHHulst Hl 6—2. FILMS VAN DE WEEK Sober Italiaans meesterwerk Na „Sciuscia" en „Vivere In Pace" bereikt ons deze weet in Luxor, Vlissingen, de derde grote Italiaanse film na de oorlog, „Rome, open stad", waarvan de roem reeds voor uit is gesneld. Dit werk is een verzetsdra ma, dat men wat sceptisch ge stemd gaat zien. Nieuw is de inhoud van „Rome, open stad" ook niet, maar de langzamerhand zo bekende* strfld van illegalen.de bestioliteiten van de Duitse bezetters en hun quisling handlangers de onderdruk king en het verzet vonden hiereen vorm, zo aan grijpend, waar en overtuigend, aat deze film gerangschikt moet worden onder het aller beste, wat de cinematografie ons bracht, mede daarbij de uitstekende regie van Roberto Rossellini. Aldo Fabrizi maakt van zijn pastoorsrol een creatie, die het geheugen blyftgegrifd, Marcello Pagliero speelt boei end de illegale leider. Voorts draaien twee oude bekenden, in reprise. George Formby's nimmer overtroffen klucht „Het zit in de lucht" draait ln de Alhatnbra, Vlis singen, terwijl Electro Mid delburg eveneens 'n oud paard je, dat nog kan meedoen, van stal heeft gehaald, „De big van het regiment", gemaakt naar een romannetje van mr. Roothaert. „Het lied van Bejr- nadette" is in de Schouwburg, Middelburg gepronlongeerd. (Ingezonden mededeling) Mensen met Vlissinqen CHR. MIL. Zaterdag TEHUIZEN. 6 Maart zal te Vlissingen een collecte worden gehouden voor de instandhou ding der Chr. Militaire tehui zen. In heb comité hebben zit ting vertegenwoordigers der Chr. Jeugdorganisaties, van de Chr. Besturenbond en de Chr. Mil. Bond „Pro Rege". Het co mité van aanbeveling bestaat uit burgemeester Kolff, de he ren ds. J. S. Hartjes, ds. Hin- driks, C. J. van der Mark, W. Poppe, ds. R. Slofstra, A. Schout en J. L. Verhagen. Middelburg „VOLKSTUINEN" VERGADERDEN. Zaterdag vergaderde de ver eniging tot exploitatie van Volkstuinen voor land- en tuinbouw „Kweeklust" te Mid delburg onder voorzitterschap van de heer M. Kleinepier. De aanwezigen herdachten de overleden oud-voorzitter, de heer A. v. d. Mjjle. Medege deeld werd, dat men momen teel niet die medewerking van de autoriteiten krijgt, die men vroeger gewoon was. Onder meer wordt herhaaldelijk zon der enige waarschuwing grond ontnomen. Ook met de scha devergoeding gaat het niet naar wens. De heren J. Ver- hage, A. Everaars en A. A. Clement werden herkozen, ln de plaats van de heer M. Vree- ke werd de heer'P. J. Fraanje gekozen. By de rondvraag kwam de noodzakelijkheid naar voren, dat er nu eindelijk een behoorlijk toegangspad naar de tuinen in de Nadorst komt, De gemeente doet haar best, maar het Streekbureau geeft niet voldoende medewerking. „Volkstuinen" heeft momen teel 61.000 m2 ln pacht van de gemeente. Voor de inundatie was dit 100.000 m2. Zoutelande RÖNTGENONDERZOEK. Ongeveer 80 van de be volking .te Zoutelande heeft aan de oproep om zich door te laten lichten gehoor gegeven. Achttien personen hebben zich voor heronderzoek by het con sultatiebureau gemeld. Het re sultaat is, dat slechts één per soon 4 weken rust moet hou- Meliskerke LANDBOUWERS VERGADERDEN. De Landbouwverenlging te Meliskerke vergaderde onder leiding van de heer W. de Buck. Burgemeester D. Kodde van (Wordt vervolgd.) Zoutelande sprak over het onderwerp „De herverkave ling van Walcheren". De vergadering werd door burgemeester Kodde met dankzegging gesloten. Nieuw- en St ioosland UITVOERING S.I.W. Woensdag- en Vrijdagavond gaf de Korfbalvereniging „S. I.W." te Nw^ en St. Joosland in het café Iran de heer Plurj- mers haar jaarlijkse uitvoe ring. De opening op de beide feestavonden werd verricht door de heer K. J. de Nooijer. Opgevoerd werden de kluch ten „Henkie" en „Tot Weder dienst bereid". Het -gebodene viel bij het publiek zeer in de smaak. Beide avonden werden met een gezellig bal besloten. Oostkapelle OUDERAVOND. Dezer dagenwerd een ou deravond gehouden van de openbare school te Oostkapelle, onder voorzitterschap van de heer W. Mesu. Het hoofd der school de heer A. C. v. Dijke heette al len hartelijk welkom, waarna hij een inleiding faf over de opvoeding der jeugd. Mevr. Rademaker sprak over de eer ste schooljaren. Hierna werd het werk der leerlingen be zichtigd, waaraan voor elke klas een wedstrijd verbonden was. Verder werd de avond doorgebracht o.a. met hersen gymnastiek. In het bestuur werd geko zen de heer W. Bommeljé in- plaats van de heer L. Jobse, die zich niet herkiesbaar stel de. 1" evenslustig en vitaal, vol Lj werklust en geest den Jansen langen dag maar ook s avonds in huiselijke kring nog prettig en onderhoudend. Dat Is het soort dat met Sa na- togen gemaakt wordti Waar om nog langer neergeploft na tafel - in Uw zetel en lusteloos om te hangen, tot niets meer in staat, omdat alles en ledereen U te veel is? Neem Sanatogen en wordt voor Uw omgeving weer de oude. opgewekte kameraad van weleer Officiële Publicaties BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennts, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 23 Febr. 1940 besloten heeft behoudens gunstig advies van de Inspec teur van het Lager Onderwijs en goédkeuring van Gedepu teerde Staten van Zeeland, medewerking te verlenen, als bedoeld ln art, 72 e.v. der La ger Onderwijswet, aan het be stuur van de school der Ne derlands Hervormde Gemeente aan de Zuidsingel te Middel burg, ten behoeve van de aan schaffing van schoolbanken en het herstel van het schoolge bouw. UIT DE DONDERDAG. Wagenaar's Ouverture „de Getemde feeks" wordt uit gevoerd door het Radio Philharmonisch Orkest on der leiding van Albert van Raalte. In dit concert wor den verder uitgevoerd de Suite voor fluit en Strijk orkest van Ronsel (solist: de Componist) en Brahm's variaties op een thema van Haydn (St. Anthoni Choral). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Ochtendconcert; 11 De Zonnebloem; 12.03 Vioolrecital door Etiennette Alvares Cor- rea; 12,33 Lunchconcert door Het orkest van Klaas van Beeck; 13 Nieuws; 13.45 Hors d'Oeuvre; 14.30 Reginald Foort, orgel; 15 Zangrecital door Ré Koster, sopraan, a. d. vleugel Marinus Voorberg; 15.30 Cyclus Nederl. Strijk kwartetten; 16.45 Boston Symphonie-orkest; 17.30 Zang door Praagse koren; 17.50 Pi anorecital Frieda Pey; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Nieuws; 22 Met band en plaat voor U pa raat; 22.30 Nieuws. Hilversum H: 7 en 8 Nieuws; 8.15 André Kostelanetz en zijn orkest; 10.35 Richard Crooks zingt; 11 Franz Schubertcon- cert; 12 Orgelconcert door Fred Wolfers; 13 Nieuws; 14.20 Gramofoonmuziek; 15 Voor zieken en gezonden; 16 Van vier tot vijf, een radio programma in een notedop; 17 Kaleidoscoop door R. Feen- stra; 17.30 Tne Skymasters; 18 Nieuws; 18.15 Sportpraatje door Aad v. Leeuwen; 19.30 Radio Volksmuziekschool o.l.v. Willem Gehrels; 20 Nieuws; 20.15 Radio Phllh. orkest; 21 ,De twee brlllanten". hoor- 22.45 Spreekt Uw eigen taal door Dr. P. H. Ritter Jr.; 23 Nieuws. OKlïlEENTE VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen ma ken bekend, dat door nen bij besluit van 25 Febr. 1948 met Ingang van die datum is inge trokken het besluit' van de burgemeester van Vlissingen van 22 Juni 1942. waarby de Badhuisstraat werd aangewe zen als hoofdverkeersweg. Vlissingen Hanswee rt HOOG WATER u. +NAP u. +NAP 8.46 1.20 2130 1.12 9-27 1.58 22.13 1.50 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 2.05 1.44 14 50 1.4? 3.07 1.77 15.53 1.82

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3