NIEUWS UIT ZEELAND Burgers en soldaten Wijk verfraaiing Middelburg WALCHEREN Nederlahdse organisten- vereniging. Zaterdagmiddag vergaderde in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk te Goes het district Zeeland der Neder landse Organistenvereniging, onder voorzitterschap van de heer Adr. Kousemaker Besproken werd o.a. de or ganisatie van Gemeentezang avonden. Men besloot het hoofdbestuur voor te stellen de organisatie van deze avon den meer in kerkelijk ver band te zoeken. Voorts zal men het hoofd bestuur verzoeken te trachten provincial afdelingen te stich ten van de Raad voor Kerk en Eredienst. Tenslotte be sloot men bü het hoofdbe stuur een voorstel in te die nen inzake, de bestudering van de nieuwe kerkorde der Ned. Herv. Kerk, voor zover deze op organisten betrekking heeft. De heer Th. Benou, orga nist te Krabbendijke, gaf op het orgel der Grote Kerk een korte bespeling. BENOEMINGEN. Het hoofd van de admini stratie van het Strcckbureau Wederopbouw „Noord-Zee land", de heer E. Chr. Keus, is met ingang van 1 Maart in de zelfde functie benoemd aan het Streekbureau „Veluwe Zoom-West" te Oosterbeek. In zijn plaats is met ingang van dezelfde datum benoemd de heer H. R. Bezoen. Middelburg JAARVERGADERING NED. CHR. BOND VAN O VERHEI DSPERSONEElJ De afd. Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheids personeel hield haar jaarver gadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental van 194 tot 226 is gestegen. Het insig ne voor 25-jarig C.N.V. lid maatschap werd uitgereikt aan de heren J. Barentsen, L. de Jonge en G. Mandemaker. De Bondspenningmeester, de heer J. ten Heuvelhof, hield 'n toespraak, waarin hij liet uit komen hoe velen hun idealen verloren hebben door de na de bevrijding ondervonden teleur stellingen. Van Regeringszijde blijft men traag om aan de ge rechtvaardigde wensen van het overheidspersoneel te vol doen, hoewel in talrijke gezin nen nood heerst. Spreker wek te de aanwezigen op hun ide alen niet te verliezen en hun beginsel ook in vakbewegings kringen hoog te houden. De aftredende bestuursleden, voor zover zij zich daartoe be schikbaar hadden gesteld, werden herkozen. Bovendien werd de heer D. Tillema als nieuw bestuurslid gekozen. De vergadering werd opgeluisterd door zang van mej. Mandema- ker en declamatie van mej. Meyer. Ook de Chr. Besturenbond kwam in jaarvergadering bij- een JHct ledental bedraagt thans 879. In deze bijeenkomst hield de heer Bras, hoofdbe stuurslid uit Rotterdam, een belangwekkende voordracht over de Bedrijfsorganisatie, waarop een levendige nabe spreking volgde. De secretaris, de heer A. Flipse, die 16 jaar lang de belangen van de ver eniging in deze functie heeft gediend, maar thans is afge treden, werd toegesproken door de voorzitter, de heer P. Meliefste. VERGADERING BODE KRUIS. Vrijdagmiddag hield de af deling Middelburg van het Ne derlandse Rode Kruis een al gemene vergadering. De jaar stukken werden goedgekeurd en er werd besloten voor de komende periode opnieuw de Koninklijke bewilliging aan te vragen. VARA-J AARVERGADERING. In zaal de Boer te Middel burg hield de plaatselijke af deling van de V.A.R.A. haar jaarvergadering. Het jaarver slag van de secretaris vermel de, dat men eind 1947 442 le den «heeft. Het bestuur werd herkozen. Dezer dagen slaagde aan de Universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen in de Rechtswetenschappen de heer A. A. de Jonge te Mid delburg. v/lissingen VERGADERING OORLOGS VRIJWILLIGER S. Donderdagavond vergaderde in het Concertgebouw tc Vlis- singen de afdeling Vlissingen van de Zeeuwse bond van oud- oorlogsvrijwilligers. In zijn openingswoord heette dc heer Th. P. v. Zutfen, voorzitter van de afdeling, de uit Indië teruggekeerde militairen wel kom. Dc bondsvoorzitter, de heer C. J. Vader, zette daarna voor de nieuwe leden het doel en streven van de bond uit een.' Na de pauze werd de heer J. van Gemert gekozen tot hoofdbestuurslid. Op 20 Maart a.s. zal voor de militairen, die uit Indië terugkeerden, een feestavond georganiseerd wor den. Op deze avond zal tevens het vertrek van 2-14 R.I. naar Frankrijk (Maart '45) her dacht worden. „WAT DE TIJD ONS VOLK LEERT" De afdeling Vlissingen van Volksonderwijs en de Centrale Ouderraad organiseerden Vrij dagavond in gebouw „Con cordia" te Vlissingen een propaganda-feestavond. Na 'n openingswoord door de heer I. Luteyn, voorzitter van de afdeling Vlissingen van Volks onderwijs, werd het woord ge voerd door de heer J. C. Glopoer, directeur van een H.B.S. te Rotterdam, die het onderwerp „Wat de tijd ons leert" behandelde. Spreker vergeleek het openbaar onder wijs met het bijzonder onder wijs. Hij wees op de ongun st'ge gevolgen van de school strijd en behandelde de ge schiedenis van die strijd. Een der voordelen van de openbare school noemde spreker het feit, dat deze school by de kinderen het nationaliteits besef aan kweekt. Hij zag de toekomst van de openbare school opti mistisch in. De heer L. Goed- bloed, voorzitter van deOuder- raad dankte spreker voor zijn leerzame lezing. Na de feauze werd het to neelstuk ,,De zwarte monnik" opgevoerd door een toneel groep, gevormd uit Vli^ingse leerkrachten van het openbaar onderwijs. Dit stuk werd zeer verd;enstelijk gespeeld. Voor al de rol van Perkins, de but ler, door de heer J. W. C. Leeflang, werd zeer goed ver tolkt. FEESTAVOND BUURTVERENIGING. De buurtvereniging „Goed Wonen en omstreken" te Vlis singen hield Zaterdagavond in het Concertgebouw een goed geslaagde feestavond, waaraan de toneel- en cabaretclub van „Goed Wonen" onder leiding van de heer A. Beun, welwil lende medewerking verleende. Na het afwerken van het ge varieerde programma bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. BURGERIJ HELPT GEMEENTEBESTUUR.' Zand-bewoners droegen steentjes bij en-weg. De bewoners van 't Zand wij maakten er reeds eerder melding van streven er naar gezamenlijk en onder lei ding van de buurtvereniging het gemeentebestuur van Mid delburg een handje te helpen bij de verfraaiing cn uitbrei ding van hun wyk. Met name de culturele- en sociale belan gen worden niet uit het oog verloren: er bestaan plannen, die binnen afzienbare tijd wer kelijkheid zullen worden, om tezamen een buurtgebouw te doen verrijzen cn een kinder speelplaats in te richten. Men bouwt dus aan zjjn eigen buurt, die in de toekomst, gezien de uitbreidingsplannen van Mid delburg, voor de stad nog be langrijker zal worden dan zij reeds is. Zaterdagmiddag zijn de Zand-bewoners gestart: het eerste grote werk, de aanleg van plantsoenen, is ter hand genomen. Het grootste en aar digste plantsoen technisch „groenstrook" genoemd komt bij de Langevieleweg. Nu moet men niet denken, dat dit een lewestie is van omspit ten en planten! Hier ter plaat se ligt namelijk een enorme stapel kelen, terwijl in de grond nog een respectabel aantal „kinderkopjes" rust. De eerste vrije Zaterdagmid dagen moeten dus besteed worden aan het losmaken, op auto's stapelen en wegvoeren van de stenen. 27 volwassenen en circa 50 kinderen zijn Zaterdag vol goede moed met dit weinig plezierige werk begonnen. Men had de beschikking over twee vrachtauto's, die negen ritten hebben gemaakt naar het in dustrieterrein. Kwamen zy te rug ia de Langevieleweg, dan stonden de vrijwilligers alweer gereed om de laadbakken vol te gooien. Dit volgooien leek soms wel een bombardement en waarom ook niet: de zon scheen, de stemming was op perbest en het werk vlotte. De toeschouwers waren natuurlijk talrijk; onder hen bevond zich de heer J. W. Kögeler, wet houder van Middelburg. De werkers eindigden hun taak met vuile handen en stij ve spieren, maar onversaagd. „Volgende week gaan we ver der met nog meer mensen", zei een van hen. „Maar zorg alsjeblieft, dat er meer wagens komen, want dan schieten we wat vlugger op". De daad is dus thans aan de bezitters van vrachtauto's. Laten zjj ook hun steentje bijdragen, opdat de Zand-bewoners hun keien kun nen wegvoeren. Verstelbare schroeven voor loodsboten. Kort geleden heeft de Kon My. De Schelde te Vlissinger. een type verstelbare scheeps schroef Ontwikkeld, dat bij een proefneming heel goed heeft voldaan. Naar wij ver nemen wordt thans op de werf De Schelde een schroef van dit type gemaakt voor het Loodswezen. Een van de nieuw te bouwen, loodsboten zal van deze schroef voorzien worden om na tg gaan, welke voordelen deze schroef biedt voor *de loodsboten. Worden gunstige ervaringen opge daan, dan zullen alle stoom- loodsboten in de toekomst voorzien worden van verstel bare schroevën. O.- en W -Souburg VERGADERING MELKCON- TRÓLE-VERENIGING. Dezer dagen kwam de Melkcontróle-vereniging „Vooruitgang zy ons streven" te Souburg bijeen. Het ope ningswoord werd uitgesproken door de voorzitter de heer J. Lorier. Het jaarverslag van de heer A. Ovaa getuigde van een opgewekt verenigingsle ven. De kas sluit met een ba tig saldo. Uit de discussies bleek, dat het voor niemand meer een financieel bezwaar kan worden genoemd, om als lid der vereniging toe te tre den, temeer nu melkcontröle een eis des tyds geworden is. De secretaris werd als be stuurslid herkozen, terwijl W. Polderman als commissaris van toezicht werd benoemd. CHR. VROUWENBOND. Maandagavond hield de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Sou burg, haar jaarvergadering, onder leiding van mevrouw StenekerHeidema. Uit het jaarverslag van de secretares se bleek dat de vereniging 80 leden telt. Als afgevaardigde van het gewest Zeeland en N. Brabant was aanwezig mej. Donner uit Goes, tenvyl afge vaardigden uit Middelburg en Vlissingen vertegenwoordigd waren. Domburg AFSCHEID VAN ONDERWIJZERES. Nadat zjj in Mei 1946 we gens huwelijk ontslag geno men heeft als* onderwijzeres der o.l. school te Domburg, heeft mevr. P. Westenburger Corporaal nog drie maal tijde lijk deze functie bekleed, de laatste keer zelfs langer dan een jaar, wegens het ontbre ken van een leerkracht. Vrijdagmiddag nam zij af scheid van haar leerlingen. De waam. burgemeester, de heer W. Brand, dankte mevr. Wes tenburger voor de gewichtige diensten, bewezen aan het volksonderwijs in deze tyd van leerkrachtennood. Het hoofd der school, de heer A. Goed hals, schetste in waarderende woorden het werk der onder wijzeres en bood haar namens de kinderen bloemen £&in. Me vrouw Wëstenburger dankte voor de verrassing. JUBILEUM-UITVOERING GYMNASTIEK VERENIGING. Tér viering van haar twee de lustrum gaf de gymnas tiekvereniging „Domburg" Vrijdagavond een uitvoering in de zaal „Tramzicht" voor een zeer talrijk publiek. Na 'n openingswoord van de heer Jac. van Eijzereru bood de be- shcermvrouwe, mevr. M. Trim- pe Burgervan Strien haar gelukwensen aan en liet deze vergezeld gaan van een be langrijke gift. Ook het ge meentebestuur gaf door zijn aanwezigheid bi ijk van be langstelling, het bood een en veloppe met inhoud aan. De heer P. v. d. Velde, leider cn instructeur van de vereniging, ontving een schemerlamp als beloning voor zijn belangeloos werk; mevr. Schelling werd bedacht met een bloemenmand onder dank voor haar assis tentie by de oefeningen. Ook de heer en mevr. Kronenberg werden gehuldigd voor hun muzikale assistentie. Namens de Zeeuws-Brabantse Turn kring bracht de heer R. van Roo goede wensen over. Nadat de heer v. d. Velde had bedankt voor de genoten medewerking en waardering gaven de talryke mannelijke en vrouwelijke gymnasten f)roeven van vaardigheid en enigheid. Een verloting en een bal verhoogden de gezelligheid. Nieuw- en St. ioosland vergadering comité indie. Vrijdagavond hield het Co mité voor de verzorging van militairen in Nieuw- en Sint Joosland een contactavond, welke druk bezocht was. De reeds teruggekeerde militairen uit Indië", de burgemeester en diens echtgenote waren hierbij tegenwoordig. Na opening door de voorzitter, de heer J. Kwekkeboom, volgde het jaar verslag, waaruit bleek, dat het comité 22 28 militairen ver zorgt. Het comité mocht van hen gedurende het afgelopen jaar 103 brieven ontvangen, waaruit bleek dat zy de toe zending van de 14-daagse brief alsmede het zenden van tijdschriften en dagbladen ten zeerste op prijs stellen. Het comité verzondt gedurende de ze periode 751 brieven cn 773 Het gebouw in Praag, vaar de nieuwe regering Gottwald zetelt. tydschriften, terwyl aan alle militairen met Kerstmis een pakket werd gestuurd. De ont vangsten over 1947 beliepen 638,welk bedrag geheel door een openbare inzameling in .deze gemeente werd opge bracht. Er is een batig slot van 285,72. Enkele militai ren vertelden hierna v§m hun belevenissen. PROPAGANDA-A VOND ZONDAGSSCHOOL. Dinsdag hield de Herv. Zon dagsschool „Die mij vroeg zoeken" te Nw. en St. Joos land een ouderavond. De op komst was gering. De heer Ottow, algemeen secretaris van de N.Z.V. te Amsterdam, hield een inleiding over „Be tekenis van het Zondagsschool werk". Na de pauze werden er door verschillende personen vragen gesteld, die door de heer Ottow werden beant woord. RAADSVERGADERING. De raad van Nw. en St. Joosland hoopt Vrydag te half 2 in openbare vergadering by een te komen. WIJKZUSTER. In een vergadering van 't bestuur van „Het Groene' Kruis" te Nieuw- en St. Joosland op Dinsdagavond verd officieel afscheid geno men van Zuster G. A. Mid delkamp wegens haar vertrek naar elders. Dank werd haar gebracht voor het vele maat- schappelyke werk in deze ge meente. Tevens werd de nieuwe zuster Mej. G. Drenth uit Leiden, welkom geheten. Grijpskerke FEESTAVOND JEUGDVERENIGINGEN. Donderdagavond hielden de Jeugdverenigingen van de Hervormde Gemeente te Grypskerke hun jaarlijkse feestavond. Hiervoor besfond veel belangstelling. Begonnen werd met een openingslitur- ~ie, uitgevoerd door de leden. »e avond werd verder gevuld met enkele aardige toneel stukjes en besloten met de uitvoering van „De schuur aan de grens." In de pauze werd een verloting gehouden met vele prijzen, waarvan dc opbrengst voor een deel be stemd is voor de aanschaf fing van een orgel. HULDIGINGSAVOND MILITAIREN Zateravond werd in de ver sierde cantine van het weder- opbouwkamp „Grijpskerke" aan de gerepatrieerde oorlogs vrijwilligers een huldigings- avond aangeboden. Burgemeester H. U. Bouman herinnerde aan de dagen van begin 1945, toen 't vrijwilligers bataljon werd opgericht om tegen de Duitsers te strijden, om tenslotte in plaats hiervan naar Indië te worden gezonden om daar orde en rust te her stellen. Wy kunnen trots op hen zy'n, aldus de burgemeester, ze zyn ons aller hulde waard. Spreker /herdacht de geval lenen, onder wie W. de Voogd uit Grijpskerke. Een gevarieerd programma werd hierna afgewerkt. Het woord werd verder nog gevoerd door de sergeants Rie- mens en H. Hogeweg, door de heer- A. de Kam Jr., die de mannen namens de burgerij een oorkonde aanbood en door Ds. Dorst. Tenslotte werd de •bijeenkomst gesloten door Ds. van Loon. Z.L M." VERG ADERING Dezer dagen kwam de afde ling Grypskerke van de Z.L. M, onder voorzitterschap van de heer A. W. Cevaal in ver gadering byeen. Uit het ver slag van de secretaris-penning meester bleek, dat de afdeling een batig saldo heeft van 250.—. Het jaarverslag was in zeer sombere wooraingen gesteld: de opbrengst van de grond is slecht geweest, de sehadevergoedingsregeling is een teleurstelling en de richtpryzen zyn te laag. Ir. D. w. Stolp, consulent der Z.L.M. te Goes, gaf een over zicht van hetgeen de Maat- schappy in het belang van de Zeeuwse landbouwers in ha-ar honderd-jarig bestaan heeft gedaan. Hij vertoonde ver volgens een film van de vo rig jaar te Goes gehouden landbouwtentoonstelling. Biggekerke FILMMIDDAG NED. SPOORWEGEN. Te Biggekerke werd voor de schoolkinderen, ouders en ge nodigden door de Afd. Propa ganda der Ned. Spoorwegen 'n filmmiddag in de Chr. school, gegeven. Mej. A. P. de Haan, propa gandiste der Ned. Spoorw. te Utrecht, hield een interessante causerie over de ontwikkeling der Ned. Spoorwegen. Burgemeester Drogmans sprak in een slotwoord zijn grote waardering uit over de voorlichting der Ned. Spoor wegen en wees er op dat spé ciaal kinderen van het platte land een veel ruimere blik krijgen door deel te nemen aan reizen, zoals deze georgani- seerd^waren in 1947. Zoutelande DE HITTE ENGEL. Door het Rode Kruis werd Donderdagavond in de nood kerk te Zoutelande een film avond gegeven. De avond werd geopend dobr de heer A. Janse. Voor de pauze werden enkele kleine films vertoond. Na de pauze werd de „Witte Engel" gedraaid. Deze film handelt over het werk van Florence Nightingale, wier arbeid de stoot heeft gegeven tot de oprichting van het Ro de Kruis. De collecte bracht 47.10 op, UITVOERING MUZIEKVERENIGING. Vrijdagavond hoeft de Zou- telandse muziekvereniging ..Luctor et Emcrgo" haar ja?.r- lykse uitvoering, gegeven. De voorzitter, de heer J. Verhagc. sprak een kort openingswoord waarin hij o.m. mededeelde dat de vereniging 200 donateurs telde. De muzieknummers wer den vlot ten gehore gebracht. Er is onder leiding'van direc teur Jac Hollaers ernstig ge studeerd. De lachpolka viel zeer in de smaak. Bijzondere vermelding verdient het num mer winterfeesten. Het toneelstuk „Bétje re geert" was bijzonder ryk van inhoud en werd met grote aan dacht gevolgd. Betje cn de bankdirecteur speelden alp volleerde toneelspelers. Hoogst voldaan keerden de vele aanwezigen huiswaarts. Meliskerke OUDERAVOND. Vrijdagavond hield de ver eniging voor Christelijk Onder- wys te Meliskerke, een ouder avond onder voorzitterschap van de heer A. J. Huisman. De heer W. de Buck sprak over het onderwerp: „School, ouders en onderwijzend perso neel", waarna Mej. Koning sprak over de samenwerking van gezin en school bij de op voeding. Over het onderwijs in Indië werden door de heer G. Breu- kelman lichtbeelden vertoond, die door ds. C. van Nes werden toegelicht. Nadat het werk der leerlin gen was bezichtigd, werd de avond door Ds. van Nes met dankgebed gesloten. Serooskerke BEGROETINGSAVOND MILITAIREN. Vrijdagavond werd in het Verenigingslokaal te Seroos- kerke een begroetingsavond voor de teruggekeerde mili tairen vit deze gemeente ge houden, welke georganiseerd was door de Chr. Oranjever eniging. In een ogenblik stilte herdacht men hen die zijn ge vallen. De burgemeester en de bei de predikanten voerden het woord. De O.V.W.-er C. Francke vertelde de aanwezigen op in teressante wijze over West- Java en de bevolking. De Chr Zangvereniging bracht enkele zangstukies ten gehore. De militairen J Geldof en J. Izeboud dankten voor het medeleven tijdens hun ver blijf in de Oost en bij hun thuiskomst. Contactavond ie Middelburg Het Middelburgse Comité tot Behoud van het Garnizoen heeft Vrydag j.l. een eerste contactavond georganiseerd tussen militairen en burgerij, welke gehouden werd in het Schutershof. De grote zaal was tot de laatste plaats bezet, toen de heer Kerkmeyer, na mens het Comité de avond obende en de burgemeester, Jhr. Mr. Sandberg tot Essen- burg de aanwezigen toesprak. Vervolgens heeft de heer J. P. P. de Blecourt het een en an der vertelt uit de Meidagen van '40 en daarbij werd door de heer Bollen een aantal bizon der fraaie lichtbeelden ver toond, betrekking hebbend op de toenmalige gebeurtenissen. Het orkest „Animato" musi ceerde, de heer W. A. Rijks verleende als goochelaar zijn medewerking én een aantal leden van het jubilerende „Achilles" gaf grondaccroba- tiek ten beste, die met dave rend applaus beloond werd. Na de pauze heeft de heer G Ballintijn, eveneens aan de hand van lichtbeelden van de heer Bollen, herinneringen op gehaald aan de meest heroï sche periode uit het oestaan van Walcheren, de periode van de droogmaking, musiceerde „Animato" opnieuw met veel succes, trad een der militairen Oostkapelle JAARVERGADERING ZANGVERENIGING. Donderdagavond hield de Chr. zangvereniging te Oost kapelle haar 13e jaarvergade ring in het verenigingslokaal, onder leiding van de heer L. Wondergem De jaarverslagen van secretaris en penning meester gaven 'een beeld van een groeiende vereniging. Na de pauze werd een to neelstuk „De Zoon en Berk hof", in 4 bedrijven opge voerd. Dit werk werd zeer goed vertolkt. Verschillende voordrachten en zangnum mers vulden verder deze avond. Tenslotte eindigde ds. Deenik met gebed. JAARVERGADERING JONGENSCLUB. Vrydagavond werd in het verenigingsgebouw te Oost kapelle de jaarvergadering ge houden van de jongensclub „Weest getrouw". De jaarverslagen van secre taris en penningmeester wer den goedgekeurd, De gezellige avond werd gevuld met to neelstukjes, pantonmine's, voordachten en zang. In de pauze was er een verloting en attractie. Ds. Richard besloot de avond met een slotwoord en dankgebed. Gouden koets en gala-un'fonnen. Nawij vernemen bestaat het plcm bij bepaalde nationa le gebeurtenissen weer de gou den koets te gebruiken. Het escorte, dat dan de gou den koets zal hebben te bege- leitfceeft een onderwerp van studie uitgemaakt. In ver band met de grote kosten, die dc verzorging en het onder houd van paarden met zich brengen, is van de gedachte de gouden koets door huzaren te paard te doen begeleiden af gezien. Het escorte zal nu worden toevertrouwd aan een detachement, gevormd uit de garde regimenten grenadiers en jagers. Aan de hand van historische gegevens zijn voor dit detachement gala-unifor men ontworpen. De kosten voor het vervaardigen van de ze uniformen zullen echter niet door de regering worden gedra gen. maar door belangstellen den. t In Peru is een nieuw ka binet gevormd, dat geheel be staat uit leger- en vlootoffi- cleren. als conferencier op en besloot Jimmy Spake de avond met rywielaccrobatiek, die een waardig slot vormde. Kapitein van Es, commandant der school, sprak, een dank woord. Verpield zy nog, dat de avond werd bijgewoond door alle officieren van het garni zoen, de heer A. J. van der Weel, lid van Ged. Staten, de gemeente-secretaris de heer J. Ph. Koene en een groot aantal genodigden. Alle medewerken den hadden zich geheel belan geloos beschikbaar gesteld. Sport VOETBAL Amsterdamse beurs N.I. Hand B. Ned. Hand. Mij A.K.U. Calvé Ned. Ford Unilever Fokker V Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lyn Scheepv. U. H.V.A. Deli My. Nederland 1938 Idem 1947 Idem 1937 Dollar lening 1..f.c. en Emma kampioen. In district I 2e klasse A is K.F.C. Zondag j.l. kampioen fe worden. Van de 2e klasse A istrlct II zal' Emma de pro motie-wedstrijden mogen gaan spelen. Marktberichten. VEILINGSVER. „WALCHEREN". 27 Februari 1948. Groenten: Kroten 8—11; Boere kool 1530; Rode kool 818; Spruiten 1967; Peen II 11—15; Prei 32—57; Uien 21—42; Witlof 12—34: Kool rapen 59; Snysla 251. Fruit: Peren: St. Remy 46 -50, alles per kg. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Indrapoera 1 Maart te Rotterdam. Naar Indonesië: Nieuw Hol land 2 Maart te Batavia ver wacht; Sibajak pass. 29 Febr Kaap Guardafui; Sloterdyk 29 Febr. van Suez; Volendam 28 Febr. van Rotterdam; Willem Ruys 28 Febr. van Perim; Zuiderkruis pass. 28 Febr. Quessant. Officiële Publicaties VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat de op he den door hen vastgestelde kie- zerslyst voor het jaar 1948— 1949 van 23 Febr. t/m 16 Maart a.s. op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd. Tot en met 9 Maart a.s. is een leder bevoegd bij het ge meentebestuur verbetering van de door dat bestuur vast gestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in stryd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, niet behoorlyk voor komt, of al dan niet voor eni ge verkiezing aangewezen is. als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier wor den gesteld. Middelburg, 23 Februari 1948. GEMEENTEREKENING 1946. B. en W. van -Middelburg maken bekend, dat de reke ning van de inkomsten en uit gaven der gemeente, alsmede die van de bedrijven en dien sten over het dienstjaar 1946 ter gemeentesecretarie (afd.i financiën) voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en te gen betaling der kosten in af schrift algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Middelburg, 24 Februari 1948. Verbod tot het bergden met Motorrijtuigen van het Abdyplein. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat het van 23 Februari af verboden zal zijn het Abdy plein te berijden met motor rijtuigen op meer dan twee wielen, welke met inbegrip van de lading een breedte van 2.20 m. en een lengte van 4.30 m. te boven gaan. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. TE .VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen ma ken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezers- lyst voor het jaar 1948—1949 van 23 Febr. t/m 16 Maart a.s. op dc secretarie der ge meente voor een ieder ter in zage wordt 'neergelegd. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het ge meentebestuur verbetering van de door dat bestuur vastge stelde kiezerslijst te vragen, op grond, dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, niet behoorlijk voor komt, of al dan niet voor eni ge verkiezing aangewezen is als bevoegd by volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden ge steld. Vlissingen, 22 Februari 1948. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: T. de Joode—de Zeeuw, z.; P. Vader—Ver schuur, d.; E. de Veij—Dinge- manse, d.; Fr. Meertens Casteleyn, z.; T. Verschiere— Verstraate, z.; Joh. Bostelaar Peene, z.; C. E. Buschgens d. Bent, z.; C. E. Buschgens Lako, z.J. W. Vermeule Poortvliet, d.; A. F. Damman Versluy's, z.; J. VendevieUe* Wisse, d.; J. de Visser Baaijens, z.; G. D. Hooftman Hibbels, z.; G. WalravenGi- deonse, z.; E. B. Binders Crane, z. Overleden: L. W. van Die- rendonk, 70 j., wedn. M. F. Annot; L. Wouters, 58 j., geh. met S. Houmes; L. Lievense, 2 j„ d. van H. Lievense en J. H. Melis; A. Jobse, 52 j., geh. met C. van Schelven; A. Boone, 75 j„ wede P. van Bel- zen; L. Soetens, 83 j., wedn. E. Marys. Ondertrouwd: C. J?. de Kra mer, 23 j. en J. Riemens, 20 j.; C. Stange, 25 j. en B. Agter- denbos, 24 j.; S. Cerolewicz, 25 j. en E. van 't Hoff, 27 j. Getrouwd: M. Mulder, 27 j. en W. Floresse, 21 j.; J. van den Berge, 25 j. en A. A. Scho- nis, 29 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 6