Vijf schaakreuzen om de wereldtitel M< AETHER Kappie en het Olifanten-kerkhof Wat zal dr. Euwe presteren? Botwinnik favoriet der Russen De P.Z.C. helpt de schakers tonica is verloofd WALCHEREN (Van onze schaakredacteur) Twintig maal in totaal is de wereldkampioen schaken aan gewezen na een particulier georganiseerde tweekamp. Stci- nitz (18361900) de professional, Lasker (18681940) doc tor mathematicus, Capablanca (18881942) diplomaat, Al- jechin (18921946) doctor juris en Euwe (1901ma thematisch doctor en thans beroepsschaker hadden aan zo een duel hun titel te danken. Pas voor dit jaar heeft de In ternationale Schaakbond (FJ.D.E.) besloten de organisatie aan de willekeur van een wereldkampioen te onttrekken en tevens de hoogst begeerde titel tot inzet te maken van een tournooi. Na het overlijden van de laatste wereldkampioen Alje- chin, die meer dan anderen het wereldkampioenschap tot zgn persoonlijke zaak maakte, is tot deze nieuwe opzet alle aanleiding en gelegenheid. Men komt immers niet meer in strijd met de gevestigde be langen van een bestaande kampioen. Trouwens een twee kamp zou, anders dan vroe ger, op onbillijke wijze de rechtmatige aanspraken van uitgesloten corypheeën te kort doen. De tijd is voorbij, dat één keizer de schaakscepter over de hele aardbol voor zich kan opeisen. De F.I.D.E. heeft daarom besloten de zes sterk ste grootmeesters ter wereld in de arena te doen aantre den. Van deze heeft Fine (Amerika), met Keres win naar van het Avro-toumooi 1938, verstek laten gaan om niet geheel duidelijke redenen. Voor Rusland, de sterkste schaaknatie, waar schaken een vak is, komen uit Botwinnik, Keres en Smyslov. Voor Ame rika Reshevsky en voor ons land "Max Euwe. STIJL DER DEELNEMERS. Botwinnik, electro-techniseh Ingenieur in staatsdienst, be hoeven wij niet te introduce ren. Zjjn scherpzinnig, hoog- intellectueel masker verraadt een bezonnen en psychisch evenwichtig karakter.- Dit laatste maakt hem schier on wankelbaar. Dit gevoegd bij zijn veelsoortig arsenaal dood verft hem als dé favoriet. Ke res, Est van geboorte, die een studie in wis- en natuurkunde volgde en thans in Sowjet- staatsdienst, is de onstuimige, briljante offerspeler, die over minder sterke wapenen tegen teleurstellingen beschikt. Een romanticus, van wie velen de hoogste verwachtingen koes teren. Smyslov, de 27-jarige veelzijdige en begaafde inge nieur, ontleent zijn roem aan na-oorlogse prestaties. Veelal denkt men hem op de laatste plaats, maar zijn originele openingsbehandeling en zijn gewoonten weinig te verlie zen, maken hem in een tour nooi, waarin remises van gro ter belang zijn dan anders, tot een gevaarlijk candidaat voor de bovenste plaats. Reshevs ky, op 8-jarige leeftijd een wonderkind, accountant van beroep, is de staalharde mo derne zakelijkheid in persoon: zeer gevaarlijk in schijnbaar dode stellingen, de vierde se rieuze candjdaat dus. En num mer vijf? Een raadsel? Als Euwe van zjjn inzinking is ge nezen, verwachten wij van hem een enorme krachtsontplooiing. De beste openingskenner is meester op alle wapenen. Een nuchtere Hollandermet nauwelijks beheerste harts tochten. WIE WORDT EEN? De meest verstandige prog nose is: allen maken gelijke kans. Maar wilt U een gokje, dan geven wij Euwe de beste kans in de dubbelrondige vijf kamp in Nederland, Botwin nik in de Russische repetitie hiervan, ongenaakbaar als hg is op eigen terrein. Wie neemt de grootste voorsprong? In ieder geval het wordt een prachtige maand van grote propaganda-waarde voor ons schaakspel. Duizenden scha kers en vele nieuwkomers (de eerste match EuweAlje- chin bracht duizenden tot schaken) zullen vier weken in tens genieten van een gevecht der geesten, van een botsing tussen ambitie, een wedijver tussen fantasie en intellect. Zuid-Amerikaanse staten niet naar de Olympiade. Ook de Zuid-Afrikaanse staat San Salvador heeft de inschrijving tot deelneming aan de zomerspelen terugge- troltken. Dit is de vierde Zuid- Amerikaanse staat die uitvalt. Eerder waren hét Paraguay, Venezuela en Guatemala. Het organisatiecomité voor San Salvador zou oorspronke lijk aan de zwemwedstrijden deelnemen, doch men scheen moeilijkheden te verwachten bij de samenstelling van een Olympische team. De grote belangstelling voor de wedstrijd om het wereldkampioenschap schaken heeft het A.N.P. doen besluiten een bijzondere dienst te organiseren, waar door elke speelavond de zetten van beide partijen via het telexnet stuk voor stuk door gegeven kunnen wor den. Voor Zeeland heeft de Provinciale Zeeuwse Courant op zich genomen de schaakliefhebbers van deze dienst te doen profiteren. Dank zij de medewerking van de schaakclubs zal het in Goes, Middelburg en VUssingen voor alle belangstel lenden mogelijk zijn elke speelavond, op de demonstra tieborden de partijen op de voet te volgen, waarbij en kele sterke spelers commentaar zullen geven. Wijzigingen voorbehouden zullen de localiteiten zjjn .Middelburg: Koffiehuis Groenewegen op de Markt; Vlissingen: Koffiehuis Kievit in de Badhuisstraat; Goes: Hotel Centraal op de Markt. Wij twijfelen er niet aan of de Zeeuwse schakers zul len deze gelegenheid om de historische match van meer nabij te volgen, aangrijpen. Het wedstrijdrooster is als volgt samengesteld, waar bij opgemerkt zij, dat er steeds gespeeld wordt tussen half zes ën half elf 's avonds. De demonstraties begin nen echter pas. om half acht. Maandag 1 Maart: officiële opening, loting; Dinsdag 2 Maart: eerste ronde; Woensdag 3 Maart: afgebroken partijen; Donderdag 4 Maart: tweede ronde; Vrijdag 5 Maart: afgebroken partijen; Zaterdag 6 Maart: afge broken partijen; Maandag 8 Maart: derde ronde; Dinsdag 9 Maart: vierde ronde; Woensdag 10 Maart: afgebroken partijen; Donderdag 11 Maart: vijfde ronde; Zaterdag 13 Maart afgebroken partijen: zevende ronde; Maart: zesde ronde; Dinsdag 16 Maart: zevende ronde; Woensdag 17 Maart: afgebroken partijen; Donderdag 18 Maart: achtste ronde; Zaterdag 20 Maart: afgebro ken partijen; Dinsdag 23 Maart: negende ronde; Woensdag 24 Maart: afgebroken partijen; Donderdag 25 Maart: tiende en laatste ronde; Vrijdag 26 Maart: laatste afgebroken partijen. 25. Toen Kappie gezegd had, dat hg meende een tam-tam te horen, begon Keizer Napoleon Sneeuwwit hard te lachen. „Jij denk, jö horen tam-tam. Jij benne zeker bang in deze oerwoud bossie. Jij hoeven piet bang té wezen. Ikke horen geen, tam tam en ikke hebben al die nikkertjes, die m\j bescherm tegen die kwaad- hied. Ikke heel niette bangikke nie-nooit bangikke flink, groot Keizer Napoleon zijn."..... Ik hebben moedigheid en durftkust „Nu hoor ik die tam-tam niet meer, maar ik weet zeker, dat ik het daar net wel hoorde", zei Kappie. „En ik ben trouwens ook nooit bang. Een ge zagvoerder is nooit bang." „Ikke luister gaan", zei één van de waaierwuivers, en hij verliet de tent. Maar de waaienvuiver ging niet staan luisteren. Zodra hij buiten was, holde hij langs een pad door het oerwoud, totdat nij de vlammen van het kamp vuur zag, waarbij twee mannen zaten. FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 124 „Ik kan het u hier niet mededelen „Ilc ben' een beetje doof", zei de weldoener der-mussen, terwijl hij vriendelijk opkeek, „en niet jong meer ook. Let u dus maar niet op mij". Still Waters keek, of hij hem wel op wou eten. „We zullen een eindje, op wandelen, als u er niets tegen hebt", zei hij kortaf. En het lijkt mij nu, dat wij samen urenlang Battersea Park op en neer liepen, en het altijd maar hadden over dat telegram, en „niets met u 'te maken, en ja, maar ik had ten minste het recht Wij liepen om de vijver heen, langs de rivier, over het gras veld, steeds pratend, pratend en waartoe „In alle geval", barstte hij eindelijk uit, „sta il? u niet lan ger in de weg". Dat maakte mij wanhopend. „Bedoelt u", riep ik, „wat betreft een mogelijk huwelijk met meneer Vandeleur?" „Natuurlijk". ..Moest ik dat verdragen? Moest ik hem heen laten gaan, denkende, dat .ik zó was? Moest ik hem toestaan, om la ter, (als hy later nog eens aan mij denken zou) mij zich voor te stellen, als heel tevreden met iemand zoals Sydney, die in zo'n tenue kon rondlopen en die zijn brood niet zou kun nen verdienen, al hing zijn le ven er van af? Het was mij niet mogelijk. Ik zei dus zo duidelijk als ik kon: „Als hij zijn affecties niet reeds op een ander meisje had overgebracht op 't meisje dat hij gisteravond naar de boot voor Ierland had wegge bracht, als u het dan weten moet, als hij de enige man op een onbewoond eiland was, dan zou ik Sydney Vandeleur nog niet willen trouwen. En u behoeft niet te denken, wat mannen altijd doen, dat de druiven zuur zijn", ging ik voort, voor hij er nog een woord tussen kon brengen. „U kunt er Cicely naar vragen, of ilc haar, die middag, dat we sa men thee dronken, niet bijna beledigd heb, door haar - te'la ten zien wat ik van hem dacht, hoewel hij toen nog meende, dat hij verliefd op mij was Hier moest ik even ophou den, want een verdwaalde cricketbal had zijn hoed afge gooid, en hij moest die weer oprapen en gooide daarop de bal terug naar de kleine spe ler, „en wat betreft, het gekke figuur dat ik u zou heb ben laten slaan, meneer Wa ters, wat ik dan? Wat voor exsuses hebt u, wat betreft dat andere meisje? Ik was in alle geval officieel met u ver loofd. En en in die capaci teit, had ik er ook wel wat te gen kunnen hebben, dat u haar zoveel oplettendheden bewees." „Wat is dat nu?" zei hy en bleef midden op het pad staan. „Wanneer hebt u mij met een ander meisje gezien?" „Wel, gisteren en eergiste ren". „Wat vroeg hij. „Be doelt u de dochter van Mon sieur CharritfP?" (Wie dacht hij dan? Het Scheggebeeld soms?) „Natuurlijk bedoel ik ma demoiselle Charrier". „Odette Charrie? Hoe komt u er bij?" En hij proestte het uit en lachte bijna even luid Theo zou gedaan hebben. (Wordt vervolgd). VOETBAL Oefenwedstrijd Nederlands elftal. Nu het niet mogelijk is buitenlandse tegenpartij naar Nederland te "krijgen en men dan ook van de oorspronke lijk vastgestelde ontmoeting tegen een elftal van het Brit se bezettingsleger uit Duits land moest afzien, zal met het oog op BelgiëNederland van 14 Maart te Antwerpen, Woensdag 3 Maart 's mid dags om 4 uur in het» Feijen- oord-stadion te Rotterdam 'r oefenwedstrijd worden ge speeld tussen het voorlopig Nederlands elftal en 't voor lopig Nederlands B-elftal. Voor deze wedstrijd zijn bei de teams als volgt samenge steld: Voorlopig Nederlands elf tal: doel: Kraak (Stormvogels); achter: Schijvenaar (EDO) en Terlouw (DCV); midden: Kammeyer (Be Quick, Gr.), Möring (Ensche de) en de Vroet (Feyenoord); voor: Engelsman (Quick), Rijvers (NAC), Wilkes (Xer xes), Lenstra (Heerenveen) cn Drager (Ajax). Voorlopig Nederlands B- elftal: doel: de Munck (Sittardse Boys) achter: Spel (DWS) en Al- bers (Vitesse); midden: Stoffelen (Ajax), Beenhakkers (NAC) en Fan- ger (DWS); voor: C. van der Tuyn (H DVS), Schaap ('t Gooi), Roo- zenburg (Neptunus), van Dük (Ajax) en Mulder (PSV). Reserves: Landman (Neptu nus), Lasschuit (EDO), Bruins (Ajax), Schwencke (HBS), Nass (WV), Tem ming (DOS) en Vermeer (Excelsior). HET VOETBALPROGR. De voor Zaterdag 20 en Zondag - 21 Februari vastge stelde wedstrijden zijn ver schoven naar Zaterdag 28 en Zondag 29 Februari. Middelburg Volsparfij voor Vrijheid en Democratie. WEDEROPBOUW A VOND. Op 19 Februari werd in Mid delburg een vergadering ge houden van leden van de vroe gere Partij van de Vrijheid met andere vrijzinnige kiezers, die sympathiseren met het vroegere comité Oud. Nadat Ir. Stoel Feuerstein de grond beginselen der nieuwe Volks partij voor Vrijheid en Demo cratie had toegelicht werd tot oprichting van een plaatselijke afdeling van deze partij over gegaan. Het bestuur werd als volgt samengesteld: B. A. Hesselink, voorzitter, H. Pie- ters, secretaris, L. A. Schenk, penningmeester; leden: L. E. GÜbriëlse, A. Heyboer, L. de Kat en Mr. J. L. Nieuwenhuis. Ter vergadering werd nog medegedeeld, dat op 12 Maart a.s. een avond in het Schut tershof door de zorgen van de nieuwe partij is georganiseerd. Deze avond zal aan de weder opbouw gewijd worden. Als spreker zal de adjunct-chef van de afd. Voorlichting van het Ministerie van Wederop bouw optreden, die niet alleen de algemene aspecten, maar even zeer de financieringsmo gelijkheden zal behandelen en enige wederopbouwfilms zal vertonen, terwijl er tevens ge legenheid voor discussie zal zijn. Gezien het grote belang van het te behandelen onder werp zal de toegang niet al leen voor de leden van deW.V. D., maar voor alle belangstel* lenden openstaan. RUSTHUIS JUBILEERT. Deze maand is het 25 jaar geleden, dat het Gereformeer de Rusthuis voor ouden van dagen te Middelburg officieel werd geopend. BEVESTIGING EN INTREDE DS. VAN TIL. Ds P. van Til, die beroepen is als predikant van de Gere formeerde kerk te Middel burg, hoopt a.s. Zondagmid dag en -avond zijn intrede te doen na des morgens te zijn bevestigd door ds. H. Veld-" kamp. 's Middags te half vtordt een intrededienst ge houden in de Noorderkerk, *s avonds te half 6 in de Hof- pleinkerk. SCHOORSTEEN VATTE VLAM. Zaterdagmorgen half 6 ruk te de brandweer van Middel burg uit voor het blussen van een schoorsteenbrand in een pakhuis aan de Kinderdijk. Het bleek, dat door de ver keerde bouw van de schoor steen in deze opslagplaats een houten balk vlam had gevat. Vlissinaen CONCERT C. K. W. O. Naar wij vernemen, hoopt de vereniging C. K. W. O. in de Grote Kerk te Vlissin gen een bijzonder Kerkcon- cert te geven op Donderdag 11 Maart a.s. Aan deze uitvoering van Gewijde Muziek werken mede het Christelijk Muziekkorps „O.N.D.A." te Middelburg, dirigent de heer P. Broerse; het Gereformeerd Evangeli satiekoor te Vlissingen, diri gent de heer A. J. Fey; mevr. R. GrimsStrootman te Kortenhoef, sopraan; mevr. E. BonthuisDhont te Mid delburg, viool; de heer P. Broerse te Vlissingen, kerk orgel. Herbouwplannen voor Breewaterstraat en Gravenstraat. SCHAATSEN DE KONING BLIJFT WINNEN. De jonge Nederlandse schaatsenrijder Aad de Ko ning, die in Noorwegen heeft getraind, plukt van zfln trai ning goede resultaten. Bij de- Dinsdag te Warmenhuizen verreden wedstrijden behaalde hij tegen de beste Nederlandse rijders (uitgezonderd die in Noorwegen vertoeven) op de 500 meter de eerste prijs in 47.7 sec. voor van Hoorn en Jonker, terwijl hij ook op de 1500 meter winnaar werd in min. 34.6 sec. voor van Hoorn, Scheer, Jonker en Muts. Ten slotte won hij ook de 3000 meter in 5 min. 30.4 sec. voor Vermeulen en Muts. In het eindklassement werd de Koning eerste, van Hoorn tweede ea Muts derde. De Stichting Herbouw Wal cheren heeft basisplannen op gemaakt voor de herbebou- wing van de Breewaterstraat en de Gravenstraat te Vlissin gen. Hoewel er nog enige wij zigingen in deze plannen aan gebracht zullen worden en op een enkel punt de situatie nog nader bezien moet worden, stellen B. en W. voor nu reeds instemr/"vg met de basisplan nen te betuigen behoudens dan de kleine herzieningen. Wat de kostenbegroting betreft wijzen B. en W. er op, dat deze slechts globaal is en dat het wenselijk is voor de bijkomen de kosten, die gepaard gaan met de onteigening van be drijfspanden, nog een memorie- post te ramen. LOONREGELING ARBEIDSCONTRAC TANTEN. B. en W. van Vlissingen hebben in verband met een daartoe ingediend verzoek van de Unie van overheidsperso neel en na ingewonnen advies bij de Commissie van Overleg, aan de gemeenteraad voorge steld een arbeidsovereenkom- tenverordening vast te stellen, die het mogelijk maakt de rechtspositie te regelen van gemeentepersoneel, dat op ar beidscontract wordt aange steld. Daardoor zal het minimum loon van de b-contractanten febracht kunnen worden van et huidige bedrag ad 0.67- 0.78 per uur op 0.76 1.per üur voor ongehuw- den en voor gehuwden op 0.801.06 per uur. Bovendien kan de spaarre geling van toepassing ver klaard worden, die aan de ar beiders een uitkering garan deert brj het verlaten van de betrekking of die bjj aanstel ling in vaste dienst aangewend kan worden voor betaling van de inkoopsom in het pensioen fonds. HET BELASTINGKANTOOR. B. en W. van Vlissingen heb ben aan de raad een crediet van j 3510gevraagd voor het herstel van het gebouw aan de Zeilmarkt, waar eer tijds de belastingdienst was gevestigd en waarin men straks die dienst weer wil onderbrengen. GRONDTRANS ACTIE. Do bouwverenigingen Goed Wonen en Sint Willibrord zul len van de gemeente Vlissin gen overnemen enige percelen grond in plan Oost, waarop thans respectievelijk 176 en 85 woningen voor deze verenigin gen worden gebouwd. De koop sommen zijn 255.262.34 en 119.551.40. ONS BELANG GELIQUIDEERD Maandagavond hield de Coöp. Verbuiksver. „Ons be lang" te Domburg de jaarlijk se ledenvergadering. Het voornaamste punt van de agen da was: liquidatie van de ver eniging. De voorzitter, de heer D. Tneller, bracht de voor naamste gebeurtenissen in her innering sinds de stichting in 1919. Spr. bracht dank aan de heer Chr. Maas, die van de oprichting af penningmeester- is geweest en de laatste jaren geheel belangloos de admini stratie heeft gevoerd. Woorden van waardering en dank richt te hy vervolgens tot de heer J. van Sluys, de enige winkel chef, die de coöperatieve heeft gehad en die gedurende 29 jaren de zaak met yver heeft gediend. De heer van Slugs dankte de leden en het bestuur, in het byzonder de heren Chr. Maas en W. Provoost. Een voorstel om de vereniging te ontbinden en de zaken af te wikkelen werd met algeme ne stemmen aan genomen. Per 1 Maart a.s. wordt de winkel gesloten. Oostkapelle ONDERLINGE HULP Vrijdagavond hield het on dersteuningsfonds „Onder linge hulp" te Oostkapelle zgn jaarlijkse ledenvergade ring ln café „de Vriendschap' onder voorzitterschap van de héér C. Wondergem. De De verslagen van de secreta ris en penningmeester wer den goedgekeurd. Er zyn thans 54 leden en de finan ciën zijn gunstig. Tot bestuursleden werden herkozen de heren J. Geldof en C. Wondergem. Tot lid der commissie van onderzoek werd gekozen de heer A. de Kam, terwijl als bode werd herbe noemd de heer J. Louws. Vrouwenpolder ZANGUITVOERING. Woensdag gaven de Chr. zangverenigingen „Advendo" en het Kinderkoor „Van Knop tot Bloem" te Vrouwen polder, de tweede uitvoering n dit seizoen. De voorzitter, de heer A. Hoefkens opende de bijeenkomst en daarna zong het Kinderkoor aller aardigste speelliedjes. Het zangspel Hans en. Grietje viel buitengewoon in de smaak bg het publiek. Een woord van lof voor Nel de Visser! Daarna trad de zangvere niging op. Er wérd vlot en goed gezongen. De directeur Joh. Hekhuis kan met vol doening op deze avond terug zien. Een collecte voor de mannen In Ned. Indië bracht 42.10 op. VERGADERING SCHOOL VOOR CHR. ONDERWIJS. NIEUW KERKGEBOUW GEREFORMEERDE GEM. Donderdagavond werd te Zoutelande het nieuwe kerk gebouw der Gèreformeerde Gemeen tè in gebruik geno men. De eerste dienst In 't nieuwe gebouw stond onder leiding van ds. Stuyvenberg uit Yerseke. Er werd verder gesproken door Burgemeester Kodde na mens het gemeentebestuur en ouderling A. Provoost na mens de kerkeraad van Me- liskerke. Tenslotte dankte ouderling C. de Wolf. Westkapelle „WESTKAPPELS DAMESKOOR". Vrijdag- en Zaterdagavond gaf het Westkappels Dames koor onder leiding van haar directeur, de heer P. de Rooij, een uitvoering in de cantine van het Zwitsers kamp. Zowel de zang als het toneelstuk „Araor in de mosterd" oogstten veel byval. Belde avonden was de zaal flink bezet. Domburg SCHAATSEN OP DE GRACHTEN VAN WESTHOVE Hetgeen by de al volop bloeiende olmen en elzen niet meer was verwacht, is toch nog gebeurd: de late vorst heeft een Ijsvloer gelegd in de grachten van het aloude Westhove. Zaterdag reeds werd er in deze mooie omge ving gereden. De vereniging „School voor Christelgk Onderwijs" te Vrouwenpolder, hield haar jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer J. Geerse. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de vereniging 124 leden telt. De penningmeester sloot zgn boekjaar met een nadelig slot van plm. 300. In de vier vacatures werd voorzien. Voor het nieuwe leerjaar werden reeds 17 leerlingen ingeschreven. Dc nieuw geko zen voorzitter, de heer J. Janse, sloot deze vergadering met dankgebed. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 24 Febr.: Sleepboot Selzaete met een baggermolen van Gent: Maria v. Breskens; Franco v. R'dam. Vertrokken: Kortenaer n. zee; Actop n. Oslo; Maria n. Gent; In orde n. Ipswhich; Teta n. R'dam; 25 Febr.: sleepboot Selzaete met Bag germolen naar Boom, sleep boot Blankenburg n. Duinker ken. Gepaseerd: 24 Febr. n. Ant werpen: Aalsdgk v. New York, Alhena v. R'dam, Alfahrt v. Teneriffe, Blls v. Yarmouth. Kronenburg v. R'dam, Grada v. Londen. Gepasseerd van Antwerpen: 24 Febr. Oleum n. Londen, Martve n. Londen, Friso n. Londen, Phida n. Noorwegen, Blommersdyk n. Rotterdam. Amsterdamse beurs De grootste omzet aan de fondsenmarkt werd gisteren geregistreerd in de voor het eerst officieel verhandelde aan delen Zwitsal (Verenigde Pharmaceutische fabrieken), met een bedrag van 358.000, waarin een notering tot stand kwam van 171 tegen een emis- siekoers van 105. De gehele mari-t trouwens droeg een stempel van rust en af wachting, waartoe allicht ook het prijshoudende verloon van New York bijdroeg. Begin- beurs kwam voor oude aande len Kon. olie ,en koers tot stand van 351, hetgeen echter vergeleken met de koers der nieuwste aandelen (342%) te laag gegrenen was, zodat nog in de eerste tape een herstel tot 359, zijnde iets boven het peil van gisteren, volgde. Hier in kwam in het verderever loop weinig verandering meer. 23'Febr. 24 Febr. N.I. Hand. B. 136 137%' Ned. Hand. My. 17014 170 A.K.U. 186'4 188%' Calvé Unilever Fokker V Ned. Ford Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli My. Nederland 1938 Idem 1947 Idem 1937 Dollar lening 205% 206% 205 200% 399% 305% 350% 358% 192 194 220 215% 192 194 264 271% 216 223% 100 100 98% 98% 98% 98% 104% 104% Schepen van en naar Indonesië. Van Batavia: Oranje 24 Febr. van Port Said; Water man 21 Febr. van Batavia. Naar Batavia: Kota Baroe 24 Febr. van Port Said, Siba- jak 24 Febr. van Suez, Wil lem Ruys 25 Febr. te Port Said. VRIJDAG. Liefhebbers van H&ndel- muziek kunnen vanavond van half acht tot kwart over tien over Hilv. I luis teren naar Handels Ora torium „Israël in Egypte". Dit werk wordt uitgevoerd door de H&ridelvereniging te Bussum onder leiding van Jack P. Loory. Deze dirigent is bekend om zyn zorgvuldige Handeluitvoe- ringen, die geheel op En gelse leest zijn geschoeid. Vooraf speelt de organist Simon C. Jansen mei het Utrechtse Stedelgk Orkest het orgelconcert ln Bes opus 7 nr. 1. Het concert wordt gegeven in de Groj te Kerk te Naarden. Hilversum 1: 7 en 8 Nieuws; Het Wicsbadener Collegi um Muslcum o.l.v. E. Weyns; 11.30 Zangrecital door Kees Wolf, bas-bariton, a.d. vleugel Marinus Voorberg; 12 Busch Strijkorkest; 13 Nieuws; 13.15 Dolf v. d. Linden en zijn Me- tropole-orkest m.m.v. Tiliy KettingOlivier, zang; 13.50 Strijktrio;. 14.-10 Ensemble Lachman; 15.10 Veel ge vraagde platen; 15.30 Cello- recital d. Mare Rozelaar, a.d. vleugel Marinus Voorberg; 16.20 Kamerorkest o.l.v. An- dré Rieu; 17 Flultrecita! d. Piet v. d. Hurk: 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Nieuws; 19.30 Israël in Egypte; 23 Nieuws. Hilversum 7 en 8 Nieuws; 10.20 Ned. Liederen; 10.45 Johan Ligtelijn, piano; 11.30 Licht orkestconcert; 13 Nieuws; 13.15 Nieuws; 14.20 Londens Symph. Orkest; 16 Orgelspel d. Johan Jong; 16.30 .twaalf cn zestien; 17.20 wy en de muziek; 18 Nieuws; 19 Denk om da bocht; 20 Nieuws; 21 Men vrmigt.en wij draaien; r „°P vleug'len van mu ziek; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 27 Febryari. Zon: op 7.32, onder 18.13. Maan: op 22.12, onder 8.54. 27 FEBRUARI. HOOG WATER u. -I- NAP u. -f NAP Vlissingen 3.35 2.37 16.07 2.35 Temeuzen 4.09 2.54 16.37 2.52 Hansweert 4.58 2.56 17.31 2.67 Zierikzee 5.18 1.60 17.48 1.70 LAAG WATER u. —NAP u. -NAP 10.11 2.36 22.16 1.99 10.58 2.55 23.02 2.17 11.33 2.69 23.39 2.31 10.46 1.78 22.53 1.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3