Twee sigaretten als dagloon Nederlandse schooljeugd adopteert schepen Tsjechen halen de buikriem aan Bureaucratius als dichter Een arbeidersgezin moei leven van 40 Mark per week II Distributieambtenaren en „Suikerexport" Middelburg kreeg er een dorp bij TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEU WSE COURANT VRIJDAG 20 FEBRUARI 1948 Zes valuta's in hetzelfde land (Van onze reizende redacteur). Herwaardering van de markt is een van de dingen, waar naar duizenden zakenlieden in en buiten Duitsland zitten uit te kijken. Daar wacht de herleving van de handel, ook ónze handel met de Duitsers, op. Wat dat voor de Nederlandse eco nomie betekent is overduidelijk, als u weet, dat onze uitvoer naar dat land van 15.4 pet. in 1937 van het totaal is ge daald tot 3.1 in 1947 en onze invoer daarvandaan is vermin derd van 21.1 tot 2.3 pet. in diezelfde jaren. Millioenen en millioenen gingen er in om en dat moet weer zo worden: ons land heeft het nodig. De vraag in hoeverre wij de Duitsers collectief of individueel kunnen waarderen heeft daar niets mee te maken: brengen wy onze gevoelens in het geding, dan snijden wij in ons eigen vlees. Amerika doet ook zaken met Rusland Wat is de mark op het ogen blik? Een papiertje, waarop staat, dat het door de „Aillier- te Milit&rbehörde in Umlauf (is) gesetzt in Deutschland" Meer niet. De waarde, die er aan gegeven is, is volkomen willekeurig, temeer daar men niet weet hoeveel honderd- markbiljetten er bijvoorbeeld in omloop zijn. Een Brits offi cier vertelde mij vertrouwelijk, dat de Russen aan hun mede bezetters weigeren te laten we ten hoeveel geld zij hebben la ten drukken. Nu wil men de militaire marken door nieuwe vervangen, maar zó, dat men de hoeveelheid controleren kan De thans gebruikte bankbiljet ten zijn gedrukt door middel van cliché's, die de Westelijke Geallieerden vóór de bezetting van Duitsland al in gereedheid hadden en zij hebben kort na dé bezetting een deel dezer cli ché's in goed vertrouwen aan de Russen in bruikleen afge staan. Zij wachten zich er voor nogmaals in dezelfde fout te vervallen en stellen nu de eis, dat de nieuwe marken te Ber lijn worden vervaardigd door 'n Duitse drukkerij onder ge meenschappelijk toezicht. De Russen hebben aanvankelijk verlangd, dat ook een gedeelte te Leipzig zou worden gedrukt, maar zij schijnen deze wens nu te hebben laten varen, zodat 't er vandaag of morgen toch van zou kunnen komen, dat er een mark komt, waarvan men weet wat zij waard is. DE „WAARDELOZE" MARK. Hoe leeft men nu met de „waardeloze" mark van thans? Hoe drijft men er handel mee? Dat is een vrij ingewikkelde aangelegenheid, aangezien de vier bezettingslegers alle him eigen geld hebben. Geallieerde militairen en burgers hebben teen marken, maar ponden, ollars, francs en roebels, zo dat er eigenlijk vijf soorten valuta in omloop zijn, die offi cieel niet tegen elkaar mogen worden ingewisseld. De Duit sers mogen geen ander geld dan marken in him bezit heb ben. Natuurlijk hebben de sluikhandelaren dat toch, maar zij zijn er erg voorzichtig mee, want op het bezit ervan staan zware straffen. Vandaar, dat voor de straathandel tussen militairen en burgers een zesde valuta is ingevoerd: de sigaret. Een oud mannetje biedt mij op de Charlottenburger Chaussee "Tj het Russische monument te lerljjn een fotoalbum aan. Hij tent mijn nationaliteit niet, bracht Engels te spreken als ik hem vraag: Hoeveel kost dat? Twee-en-twintig sigaret ten, zegt hij. Het is een eenvoudige ziel, anders zou hij het koersver schil tussen Engelse en Ame rikaanse sigaretten ook nog in het geding hebben gebracht. Ik reken het om in „Volksherstel- valuta", ga dus uit van 2.68 ;ld. per 20 sigaretten en becij- Jer dus voor mij zelf, dat ik ruim drie gulden moet betalen en zie van de aankoop af. Hij kent mijn overwegingen niet en verbaast er zich wellicht over, dat de Amerikaanse sol daat, voor wie 22 sigaretten niet meer dan 33 dollarcenten betekent, veel vlotter is, ter wijl de Engelsman, die veel meer moet betalen voor zijn players (die in de Duitse sluik handel overigens minder waard zijn dan de Camels), weer enigszins terughoudend is. DE SIGARET BETAALMIDDEL. De waarde van de sigaret In Duitsland wordt uiteindelijk bepaald door.... de boeren. Daar komen z(j tenslotte te recht, daar worden zü opge- Boekbespreking „Verzen als uit vroeger tyd" door C. A. Koppejan. Door de dichter C. A. Kop pejan te Wageningen werd een bundeltje gedichten uit gegeven (zelfuitgave)„Ver zen als uit vroeger tijd." Een enkele uitzondering daargelaten, zijn deze verzen alle van zeer matige kwa liteit. Het ontbreekt de dich ter kennelijk aan de nodige zeggingskracht om z\jn dich terlijke ontroering in woor den om te zetten. rookt, nadat z(j geruild zjjn tegen erwten, bonen, aardap pels, graan, fruit of eieren. Op het ogenblik betalen de boeren er vier tot zes marken per stuk voor. Ik zit met nog enige colle ga's te praten met Johann Platte, vakbondsbestuurder van de mijnwerkers in het Roergebied, gewezen redacteur van een eertijds vooraanstaand mijnwerkersweekblad. Twee onzer hebben de vakbroeder een sigaret aangeboden. Hy rookt ze geen van beide op, zit er mee te spelen, tot hij ze even later midden in zijn be toog met twee handen omhoog houdt, zeggende: Dit is het dagloon van een Duitse mijnwerker! De mijnwerkers worden goed betaald: twaalf sigaretten per week. Een tramconducteur ver dient ongeveer 40 mark, d.i. acht sigaretten. Maar zo te redeneren is scheef, want het voedselpak ket, de huur, de belasting en allerlei andere dingen kunnen nog steeds betaald worden vol gens de maatstaven van 1939. Daar zorgt de Duitse prysbe- heersing voor, die streng is. Van Veertig mark per week kan een arbeidersgezin zyn normale uitgaven doen. Ware het niet, dat dingen als schoe nen en kleren niet langs nor male wegen verkrijgbaar zijn, de Duitse arbeiders zouden zich geen zorgen maken over valuta-vraagstukken. 40 MARK PER POND In het verrekenen van Duit se leveranties en diensten aan het Britse leger houdt men een koers aan van 40 marken per pond sterling: tegen dezelfde koers kopen de Duitsers het van elders ingevoerde voedsel. Op eendere wijze wordt de in- en uitvoer van Bizonië (de Brits-Amerikaanse dubbelzo ne) op een vrij willekeurige koers van dollars in marker en van marken in dollars om gerekend. Vandaar dan ook, dat de handel van dit gebied met het buitenland uitsluitend in dollars geschiedt, die overi gens niet in Duitse handen ko men. Veertig marken per pond be tekent in onze munteenheid een kwartje voor een mark: een-derde van hetgeen wij er in oorlogstijd voor moesten beta len. By de smokkelaars aan de grens noteert de mark echter niet veel meer dan één cent... (Nadruk verboden) Zondag liep de motorboot Marghata vast op een dam in de voorhaven van het Kanaal door Zuid-Beveland te Hans- weert. Bjj eb bleef het schip in de lacht hangen. Veel belangstelling voor correspondentie en bezoek. (V- «-.ze jeugdmedewerksteri In November 1946, dus nau welijks anderhalf jaar geleden richtte een gezagvoerder van de koopvaardij, kapitein H Fleurbaay, in Schiedam eeri vereniging op, die later tot een Stichting uitgroeide en ge noemd werd: NEVAS Ne derlandse Vereniging tot Adop tie van Schepen. De Stichting heeft ten doel het opwekken en het levendig houden van de belangstelling bij de jeugd voor de Nederland se Scheepvaart en al hetgeen hiermede verband houdt. Zij tracht dit doel o.m. te bereiken door onder centrale leiding correspondentie te doen voeren tussen de Commandant of de Sombere stemming in Praag. RUSLAND SPRINGT BIJ. (Van onze Oost-Europese correspondent). Dit jaar is het wonderlijk ge steld met het weer in Praag. De vorige winter vroor het dat het kraakte en nu hangt ge durig een dikke nevel over de stad of valt er een vette regen, zodat de Moldau, waarop de eendjes drijven en waarboven de meeuwen traag cirkelen, de indruk maakt van een Ne derlandse rivier in het najaar. Het weer geeft de stad een droevige sfeer. Overdag zien de nauwelijks zichtbare om trekken van de burcht er grauw en somber uit an ders dan op die vrolijke, helde re winterdagen, waarop de zon een gouden glans over de blan ke gebouwen en de slanke spitsen giet. Als men 's avonds van de hoger gelegen buiten wijken af over de stad uitziet, dan is daar een donkere leeg te, waar anders duizenden lichtjes van de wereldstad een opgewekt en vertrouwd gevoel geven. En het lijkt wel of het trieste weer ingewerkt heeft op de bewoners van Matka Praha, want weinig opgewekt begeven zij zich door de stra ten. De Zondagse pantoffelpa rade over Vaclavské Namësti lijkt nu wel een défilé voor een overledene. SOMBERE JOURNALIST. Tijdens en voor de Kerstda gen was de sfeer hier heel wat opgewekter. In de straten be woog zich een opgewekte me nigte, die beladen was met de Kerstinkopen. Maar nu, nu het nieuwe jaar nauwelijks enige weken oud is, schijnt alle fut plotseling uit de massa wegge stroomd te zijn. Het is Cama- valstyd, maar zelfs dit vermag de Pragers niet in een wat be tere stemming te brengen. Het carnaval wordt hier niet in het openbaar, doch in de betrek kelijke beslotenheid van exclu sieve zalen gegeven en het enige wat men er van bemerkt dat zijn de mensen, die zich met een nors gezicht, beangst om een smetje bp de avondkle ding te krijgen, zo snel moge lijk per tram een taxi is nu veel te duur naar het feest begeven. De triestheid bereikt haar hoogtepunt in de ryen van honderden foeterende mensen, die staan te wachten voor enige grote textielmagazynen in de stad, die dezer dagen omdat er met de zeer krappe textielvoorraad gezwendeld zou zijn een nationale beheerder hebben gekregen. De wachten den hopen in deze zaken iets goeds voor weinig geld te be machtigen; of zij daarin zullen slagen valt te betwijfelen. Mis schien wordt het in het komen de jaar wat beter met de tex- tielvoorziening, tenminste in het overzicht dat de Economi sche Raad over de resultaten van het eerste jaar van het twee-jaren plan en over de ver wachtingen voor dit jaar heeft gegeven, rekent men met een textielproductie voor een waar de van 20 millioen Tsjechische kronen, waarvan dan slechts voor 6.5 millioen uitgevoerd zou worden. GROTE TEKORTEN Maar dit zyn slechts offers, evenals die, welke spreken van de productie in 1947. Op alle gebied bestaat een groot te kort, doch volgens het al eer der genoemde verslag zou de uitkomst van het plan in het vorige jaar, voorzover het de industrie betreft, ruim honderd procent zijn (d.w.z. honderd procent van de productie van 1938, een crisisjaarAan genomen dat dit cijfer overeen komstig de waarheid zou zijn. dan houdt men zichzelf daar mee een beetje voor de gek want slechts van sommige pro ducten, vooral uit de zware in dustrie, is de productie zeei hoog geweest, terwijl de pro ductie van vele andere goede ren laag is gebleven. Honder den gebruiksvoorwerpen zijn nog niet of slechts schaars aan vvezig. De opbrengst van de landbouw beantwoordde slecht: voor 65 procent aan het plan Uiteraard speelde de buitenge woon grote droogte tijdens de afgelopen zomer een rol. Ge volg is dat de rantsoenen steeds verder ingekrompen worden. En hier liggen enige redenen voor de gedrukte stemming van de Tsjechen. De huidige levensomstandigheden en de vooruitzichten zijn ondanks de grootste verwachtingen van de Economische Raad niet zo byster prettig. Het is Rus land, dat nu bijspringt met graan, een prachtige propa gandastunt, terwijl het bezoek van minister Masaryk aan Amerika geen resultaat ople verde. Steeds verder raakt men aangewezen op de Slavische nabuurvolken, terwijl het Wes ten steeds verder weg komt te liggen. De speech van Bevin waar in deze pogingen tot een Wes telijke blokvorming aankondig de, heeft hier geen haat ge wekt, maar wel angst. DE KOMENDE VERKIEZINGEN. Angst is er nu ook voor de verkiezingen, die in Mei zullen worden gehouden. Er is al een zekere gespannenheid en de po litieke partijen bieden druk te gen elkaar op. Voor een buiten lander maakt dit wel eens een komische indruk. Zo annon ceerde de communistische par ty, dat ieder lid dertig uren zou werken om de nationale productie te helpen verhogen. Enige dagen later maakte de partij van de nationale socialis ten beleend, dat haar leden ieder achtenveertig werkuren gratis ter beschikking zouden stellen. Toch ziet het er niet naar uit, dat de verkiezingen veel veranderingen in de parle mentaire verhoudingen zullen brengen en ook het nationale front de coöperatie tussen communisten en sociaal-demo craten zal wel blijven voort duren. Maar men verwacht toch iets van de verkiezingen; wat men verwacht weet men eigenlijk niet recht Misschien zal de internatio nale voorjaarsbeurs, die hiei in Maart zal worden gehouden, de mensen weer wat opfleuren Het wordt zeer op prijs gesteld, dat het Westen zich behoorlijk doet vertegenwoordigen o.a. met een vrij belangrijke inzen ding van Zwitserland. En mis schien ls het weer dan ook wat voorjaarsachtiger: voor de geestelijke atmosfeer opge klaard is zal het echter nog wel even duren. Gezagvoerder en verdere be manning van schepen enerzijds en de leiding van leerlingen van scholen of de leiding van jeugdgroepen anderzijds. Concreet gezegd betekent het dus, dat iedere school of jeugd groep een schip kan adopteren. Viermaal per jaar ongeveer schrijven zij een bemanning van zo'n schip en omgekeerd ontvangen zij op hun beurt een brief terug, waarin al hun vra gen, die vaak nog niet eens zo gemakkelijk of kinderlijk ge steld zijn, beantwoord worden VEEL BELANGSTELLING Of er belangstelling is? Ruim 180 schepen zijn al geadop teerd, terwijl nog vele scholen op een schip wachten. Dat is een gunstig teken en het be wijst hoezeer dit werk is inge slagen. De NEVAS heeft succes en dat is niet in de laatste plaats te danken aan het enthousias- St. Nicolaas of. Er zijn ambtenaren en amb tenaren. Er zijn er die even formeel zyn, als de overvloed van formulieren die ze dage lijks te verwerken krijgen. Er zijn er gelukkig ook nog die de formulieren zien als mid del tot het goed doen functi oneren van het leven van el ke dag. Zij hebben begrip voor de burger die niet begrijpt waarom hy voor alles en nog wat zovele papleren moet in vullen, zo vele vragen moet beantwoorden heel vaak in drievoud, soms zelfs in vier voud, en die dit alles maar verdraaid lastig vindt. Het cijfermateriaal waar mee ze dagelijks in aanraking komen, de vele vaak gebrek kig ingevulde formulieren, zijn voor deze ambtenaren nog le vende werkelijke dingen. Zij voelen er in kloppen de hart slag van het economische le ven. Daarbij zijn zn er zich ter dege van bewust dat al deze papierrommel uiteindelijk niet de hoofdzaak is, dat zij niet meer is dan een door de tijds omstandigheden gevorderd noodzakelijk kwaad. Hun gevoel voor humor heb ben deze ambtenaren nog 'niet verloren. Zij kunnen nog alle me en de spontaniëteit, waar mee jong Nederland te werk ging. In de practijk is gebleken, dat leerlingen van de ULO, Ho gere Burger-, Machinisten- scholen etc. zich het meest voor dit systeem interesseren. Bezoeken van scholen of jeugdgroepen aan schepen en omgekeerd hebben al enige ma len plaats gehad. Voor de ïeugd is het natuurlijk buiten gewoon interessant „hun" schip helemaal te mogen bekijken. „Olympisch dorp' In Richmond Park (Engeland), waar de deelnemers aan de Olympische Zomerspelen ondergebracht zullen worden. Maycrete-wonlngen zijn royaal en gezellig. Woningbouw op 't Zand vordert goed. Zonder dat van annex atie sprake is, heeft Mid delburg ei een nieuw dorp bij gekregon: het Maycre- fce-dorp op 't Zand, dat in ongelooflijk korte tfd uit de grond ls gestampt en dat als wooncentrum een welkome aanwinst vormt voor de Zeeuwse hoofdstad. Waar enkele maanden geleden nog een kale vlakte was, pryken thans 78 vriendelijke May- cretehuizen, die van een zodanige kwaliteit z(jn, dat z\] eigenlijk niet eens het weinig vleiende nraedlcaat „noodwoning" behoeven te dragen. Er is geen arbeider, die voor de douw van deze- hui zen de hand omdraait. Wan neer de betonnen fundering eenmaal ligt, zyn zy in een wip gemonteerd en behoeft men zich alleen nog maar om de afwerking van het in terieur te bekommeren, waar voor natuurlijk meer komt kijken. Iedere dag kan men één Maycretewoning in elk aar zetten; de muren bestaan uit betonnen platen, die van binnen een boardbekleding krijgen, het dak is van golf- tjzer. Dezer dagen is de laatste gemonteerd en thans is men allerwege druk in de weer met de afwerking van de inte rieurs. Een van de onaange naamste werkjes hierbij 15 't aanbrengen op de betonnen vloeren van het vloeibare es- trlx, een bitumenproduct, dat isolerend werkt en dus geen koude of vocht doorlaat. De damp, die van de gloeiend hete vloeistof afslaat, werkt dermate prikkelend op de ademhalingsorganen, dat uit de woningen, waar arbeiders doende zyn het product op dc vloeren uit te smeren, een constant gehoest klinkt. LEVENSDUUR JAAR. 30 Op de ruiten van sommige woningen kan men met wit te verf geschreven mysteri euze hiëroglyphen, runete kens, hakenkruizen en de let ters „kl" waarnemen; dit al les betekent, dat zy gereed zijn en spoedig zullen worden betrokken. Eén van de May- cretehuizen is reeds in ge bruik genomen. De bewoon ster, die zo vriendeiyik was ons haar huis te laten be zichtigen, had er slechts lof voor. Haar trots was de keu ken, die buitengewoon effi ciënt is ingericht. Practlsch is het. dat net aangrenzende berghok een aparte uitgang pogingen waarderen van de burger, die meer tracht ge daan te krygen dan waarop hjj strikt genomen recht heeft Zo heeft iemand in Delden een zgn. „pen friend" ergens in Engeland. U weet wel, het begint met een kort briefje, de volgende brief gaat verge zeld van een foto, een derde briefje is al een hele brief, de vierde bevat een platgedrukte - Engelse sigaret en dit alles heeft dan uiteindeiyk tot doel de bevordering van de wereld vrede. Onze Deldense briefschrtJver wilde het wat grootscheepser, wat royaler aanpakken. Een snoepje in een brief is nu niet direct ideaal en ook niet roy aal, daarom wilde hy zyn En gelse miss eens verrassen met een flink pakket vol Holland se snoep. Maar daarvoor ls een uit voervergunning nodig, dus vroeg onze vrind aan net bu reau van in- en uitvoer ver gunning om zyn Engels vrien dinnetje een dusdanige hoe veelheid snoep te mogen stu ren dat niet alleen haar hart maar ook haar maag deeriyk van streek zou geraken. Neen, schreef dit bureau te rug» jü vraagt veel te veel, je mag niet meer snoep verstu ren dan in één periode wordt aangewezen, dat ls dan ten hoogste 200 gram. Onze Deldenaar was echter goed thuis In de bonnen, dus ging hy direct aan het reke nen en ontdekte al spoedig dat op de suikerbon ook snoep kan worden gekocht, zodat het bureau van in- en uitvoer een foutieve berekening had gemaakt Direct ging er een uitvoeri ge brief naar dit bureau, waar op hy prompt het volgende antwoord ontving: Uw berekening heeft ons totaal overbluft. Eer we 't door hadden waren we half versuft. Hoe heeft U het zo schran der kunnen bedenken, Uw suikerrantsoen ineens weg te schenken. Wy laten ons niet kennen, dat snapt U terstond. Wy verhogen de toewyzlng maar tot twee pond. Maar één ding is zeker, ontken het maar niet, U is óf Sint Nicolaas óf aeeft. De woonkamer is ge zellig en royaal en ook de slaapkamer, drie in getal, mogen gezien worden. Évenals by de permanente woningbouw (de Maycretewo ningen zbn berekend voor 30 jaar) ls Dy de plaatsing van de huizen rekening gehouden met de zon. Een voordeel van deze bouw is bovendien, aat men een afwisselend ge heel krygt. Men kan voor spellen, dat in April of Mei, wanneer alle woningen be trokken zullen zyn (liefheb- bery is hier uiteraard vol doende voor), deze buurt fleurige indruk zal maken. 't Zand staat deze maan den wel sterk in het teken van troffel, hamer en verf kwast, want ook de bouw van de permanente woningen vordert goed. De 26 huizen, die de Aannemersfirma Haeck bouwt, zullen over ruim twee maanden gereed komen, ter- wyl de 63 in aanbouw zynde panden van het Bouwbedry'f Wildschut eind Mei alle op geleverd zullen zyn. Dertien hiervan worden al bewoond en de gemeente is reeds be zig met het plaatsen van lantaarns, straatnaambordjes, etc. Tengevolge van de nieuw bouw en de montage van de Maycretewoningen was de aanleg van nieuwe straten en straatgedeelten noodzake lijk. Het werk hieraan is reeds ten dele verricht. In totaal worden op 't Zand 12 middenstandswonmgen zet, die echter dubbel woond zullen worden, zolang de woningnood heerst. Elders m de stad wordt al even hard gewerkt aan de woningbouw; by de Griffioen verryzen 112 middenstandswo ningen. De bouw van 49 ar beiderswoningen, die aan de Veerseweg komen, is aanbe steed, maar de gunning heeft nog niet plaats gevonden. Over het pfan tot bouw van 300 woningen by de Baars- jessprink valt nog weinig de finitiefs te melden. De vyf architecten, die aan dit plan werken, zuilen het vóór 15 Maart beschikbaar hebben, 't Gemeentebestuur van Middel burg wacht inmiddels met spanning een beslissing in de bouwvolume-kwestie voor Zeeland af. Wapens voor Palestina.. De „New York Times" meldt uit Washington, dat het em bargo op de verscheping van wapens naar Palestina hier en daar herzien wordt. Volgens het blad zijn er aanwyzingen, dat de V.S. onder bepaalde omstandigheden het embarg° zouden opheffen en hun mede werking zouden verlenen by het financieren van een strfd- macht der V.N. Men tracht Engeland via de diplomatieke kanalen er toe te brengen meer mee te werken bij net bewapenen en uitrusten van een militia voor Palestina. Engeland zou zich dan be reid moeten verklaren, de wa pens tot nó, 15 Mei voor de Joden te bewaren. Illegale groepen braken elkaar af. VOOR HET BIJZ. GERECHTSHOF. Vyf dagen heeft het verhoor der 70 getuigen in de zaak te gen de Dordtse ex-politieman H. M. Evers geduurd. E. die tydens de oorlog bij de politie ke politie te Dordrecht dienst deed en als zodanig medewerk te aan arrestaties ten behoeve van de Duitsers, motiveerde deze dienstneming met vader landse motieven. De dagvaar ding, die hem voor het Haags Bijz. Gerechtshof bracht, be last hem in ernstige mate ter zake van medewerking aan ar restaties van Joodse landgeno ten, onderduikers en illegale werkers, van wie een aantal in gevangenschap de dood von den. Vijfenveertig getuigen leg den in de afgelopen dagen min of meer belastende verklarin gen over E. af. Vyfentwintig anderen werden door de verde diger, jhr. mr. H. J. de Brauw, opgeroepen. Velen verklaarden, dat E. waarschuwingen voor arrestaties en razzia's gaf. Tijdens de verhoren werd de indruk gevestigd, dat twee vroegere illegale groepen over het hoofd van de verdachts elkaar bestreden, hetgeen de procureur-fiscaal tydens een der verhoren de opmerking ontlokte, „dat het geen zin had om elkaar verder af te breken, dan voor de behandeling van de zaak nodig was". Op Woensdag 25 Februari wordt deze zaak voortgezet met het stellen van een aantal vragen aan de verdachte. Automarkt moest gesloten worden. B. en W. van Amersfoort hebben besloten de automarkt, die veertien dagen geleden werd heropend, voor onbepaal de tyd te sluiten. Deze maat regel werd noodzakeiyk ge acht, omdat de handelaren de door de overheid vastge stelde bepalingen negeerden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5