M onica tdo{ Vorst komt uit Rusland ROZEN f5.50 .SPORT. Kappie en het Olifanten-kerkhof KLINKEN AETHER Portemonnaie Fa.llvanHoute&Zn. Autobus met uïtscfeulfbare motor. J is verloofd S. ROELSE Radio-Beurs Radio-onderdelen BLIJFT. Voorlopig nog lage temperaturen. Eind vorige week voltrok zich in de luchidrukverdeling over West- cn Noord-Europa en het aangrenzende gebied van de Atlant sche oceaan 'n belangrijke wijziging, aldus leelt het K.N.M.I. te De Bilt mede. Aan de overheersende Zuid westelijke luchtstroming over geheel West Europa kwam 'n einde. Was in de maand Januari de gemiddelde temperatuur bijna drie graden boven nor maal en gedurende de eerste helft van Februari nog on geveer vjjf graden. Reeds het etmaal van 17 Februari lever de een temperatuur van vier Een Nederlandse vinding. Tehnici van de Van Dooroe's aanhangwagenfabriek (D.A.F.) te Eindhoven zijn er in ge slaagd een nieuw type auto- buschassis, dat de vorm van een trambus heeft, te constru eren. Het motor-aggregaat kan hierbij, met versnellingsbak en al door middel van een eenvou dige handgreep in enkele; se conden op rails naar buiten worden geschoven. Hiertoe is de motor geconstrueerd op een hulp-chassis, dat in deze rails loopt. Dat deze vinding, waarop Inmiddels patent Is aange vraagd en verlrregen, van belang moet worden gacht, blykt wel uit de order van 83 stuks van dit nieuwe ty pe, welke order de Neder landse Spoorwegen bij de D. A.F. hebben geplaatst. Ook verwacht men b'i de D.A.F. grote orders uit het buiten land. hetgeen o-jze deviezen- positie ten goede zal komen. Het is de eerste autobus, die volgens een geheel Nederlands ontwerp geconstrueerd wordt. De minister van verkeer en waterstaat, ir. H. Vos, heeft Dinsdag een bezoek aan deze fabriek gebracht en hierbij een rondgang gemaakt. Met grote interesse volgde hij de verschil lende demonstraties. De voorzitter van Nationaal Reveil. Op vragen van de heer van der Goes van Np.ters met be trekking tot Nationaal Reveil, waarvan het voorzitterschap zou worden bekleed door een hoofdambtenaar van het mi nisterie, van justitie, heeft, mi nister van Maarsssveen o.m. het volgende geantwoord: De voorzitter van de be stuursraad van Nationaal Re veil, die zich ten onrechte heeft uitgegeven voor hoofd ambtenaar van het departe ment van justitie, was a's arbeidscontractant te werk gesteld in een der bewarings- en interneringskampen. Om redenen, die geen verband hielden met het door hem be klede voorzitterschap, werd hij op 20 Januari 1948 met bui tengewoon verlof gezonden, terwijl hem ontslag uit 's Rijks dienst werd aangezegd met ingang van 1 April 1948. Geen auto's van 1934 of ouder. De rijksinspecteurs van het vcrkc'cr, zullen geen vergun ningen meer verlenen voor per sonenauto's, -die in een zodani ge staat verkeren, dat zij uit een oogpunt van een algemeen economisch belang voor het gebruik onvoldoende geschikt zijn. Aangenomen wordt, dat zulks in het algemeen het ge val zal zijn bij personenauto's van de jaargangen 1934 en ouder. Een rijvergunning voor deze oude auto's zal slechts worden verleend, indien op deugdelijke wijze wordt aangetoond dat do auto in goede staat verkeert en voor normaal, gebruik ge schikt is. Vorenbedoelde maatregel heeft vooralsnog geen betrek king op de lopende rijvergun ningen. graden beneden normaal op bij een daggemiddelde van Hierdoor ontstonden ook uitgestrekte gebieden van We3t- en M'dden-Europa ta melijk krachtige Oostelijke tot Noord-Oostelijke winden, die steeds koudere lucht uit Rusland naar West-Europa transporteerden. Gisternacht daalde de temperatuur in Zuid-Frankrijk reeds tot het vriespunt, In Noord-Frank rijk, Eelgië en het Zuiden van ons land tot vijf graden on der nul. in Tsjecho Slowakije en Zuid-Polen ongeveer tot 10 graden, terwjfl in Rus land bgna overal 15 of meer graden vorst voorkwam. Slechts in een enke'e smal le strook rond een deel der Oostzee komt wat minder vorst voor daor de koude lucht bij het stromen over hat betrekkelijk warme water flink verwarmd wordt. In het Noorden van ons land komt daardoor wat min der vorst voor dan in het Zuiden. De luchtdrukyerde- ling vertoont een zo grote stabiliteit, dat verwacht kan worden, dat de vorst voorlo pig nog wel tenminste vier et vijf dagen zal kunnen aan houden, aanvakelijk worden de temperaturtn daarbij nog 'ager en waarschijnlijk zul len er enkele z.g. ijsdagen voorkomen, waarbij te tempe ratuur ook midden overdag niet .meer boven het vries punt komt. Hulp voor Brabantse brand-slachtoffers. Woensdagmiddag heeft pa ter Henri de Greeve aan de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant een chèque overhandigd ter waarde van 71.925.bestemd voor de slachtoffers der brandrampen In Noord-Brabant1 tijdens de afgelopen zomer. De Commissaris deelde me de, dat de totale schade in de gemeenten Beers, Someren en Asten pl.m. één mi'lioen gul den bedraagt. Het Ned. Ram pen-fonds, Ned. Volksherstel, de brandweercorpsen en Bra bants Volksherstel brachten 249.000.bijeen. Ook In an dero gemeenten der provincie brandden een aantal boerde rijen af. De schade bedroeg eveneens ongeveer 1.000.000. waarvoor door Brabants Volksherstel en de ho*renleen banken resp. 20.000en 5000.werd bijeengebracht. Voor het Bijz. Gerechts hof te Amsterdam werd 8 Jaar gevangenisstraf geëist tegen de 38-iarige Anna van den Ho ven uit Waalwiik. Zij werd er van beschuldigd in Vught. Ra- vensbruck en In de afdeling voor vrouwelijke gevangenen werkzaam te zijn geweest als „Aufseherin". Sport VOETB Colchester naar Nederland De non-league club Colches ter, die In de cupwedstrijden enige opmerkelijke prestaties leverde, komt naar Nederland Op 3, 5 en 6 Mei spelen de Engelsen in Zwolle, Apel doorn en Groningen. WINTERSPORT De wereldkampioen schappen te Helsinki. Aan de wereldkampioen schappen schaatsenrijden, die op 28 en 29 Februari a.s. te Helsinki zulten worden ge houden, zal' voor de eerste maal worden deelgenomen door Russische rijders. De volledige lijst van de deelne mende landen ziet er als volgt uit: Canada. Tsjecho-Slowa- kiie, F'nland. Groot Brittan- n'ë, Hongarije, Nederland, Noorwegen, Polen, Rusland, Zweden en de Ver. Staten. ATHLETIEK JAARVERGADERING K. N. A. U. Het District Zeeland der K.N.A.U. kwam Zondag in algemene vergadering te Mid delburg bijeen. De belangstelling van de zijde der verenigingen liet veel te wensen over. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat ook dit Jaar het ledental sterk was teruggelopen. Het bestuur bleef ongewij zigd. zodat dit jaar fitting heeft als voorzitter de heer J. Parent, als secr.-penn A. de Wijze en als leden de he ren J. A. Bal, G. de Pagter en H. J. P. Visser. In de Distr. Technische Commissie heeft fitting als voorzitter de heer L. J. de Vio, als secr. de heer J. C. Julianus en als lid de heer J. de Looff. De secretaris deelde mede, dat naast de regionale wed strijden ook weer enkele ont moetingen tegen andere clubs op het programma staan, o. a. tegen de Belgische provin cies Oost- en West-Vlaande ren. Over de 5 districten ont moeting, waaraan Zeeland 't afgelopen jaar ook deelgeno men heeft, zal nog een natte re beslissing genomen wor den. Na een opwekking voorde beoefen'ng van de athletiek sloot de voorzitter de verga dering met een woord van dank. BOKSEN Van Klaveren Delannoit Naar wfl vernemen heeft de Rotterdamse bokspromotor Theo Huizenaar op het ogen blik onderhandelingen "lopen over een eventueel gevecht tussen Bep van Klaveren en de Belg Delannoit. Indien men tot overeenstemming weet te komen, zal deze match op 20 Maart a.s. te Kortrtfk gehou den worden. Tevens voert Hulzenaar besprekingen over een ontmoe ting tussen Jan Nicolaas en de Franse lichtgewicht André Famechon op 14 Maart te Yperen. V- IN 7 KORT BOKSEN. In een match over 15 ron den om het Europees kam pioenschap lichtgewicht heeft de Engelsman Billy Thompson op punten gewonnen van de tl te'houder, de Italiaan Rober to Proetti. In een wedstrijd om het kampioenschap van Europa halfzwaargewicht heeft de ti telhouder Freddi Mills door k.o. In de tweede ronde ge wonnen van de Spanjaard Pa- co Bueno. Marktberichten. VEILINGSVEREN IGING ZUID-BEVELAND, GOES 18 Februari 1948. Appels: Zure Bellefleur (stek) 16 per 100 kg. Groenten: Spruiten 14 58; Witlof 1519; Prei ƒ35 52; Boerekool 20—22: Witte kool 10; Rode kool 0.5010; Groene Savoye kool 23; Uien 9.50—25; Peen 55.50, alles per 100 kg. Knolselderij III 1.50 per 100 stuks. COöP. VEILINGSVER. „WALCHEREN" W.A. 17 Februari. Groenten. Andijvie 6295: Boere Kool 3444; Rode Kool 612: Savoije Kool 18 —38; Spruiten 1245; Peen II 6—12; Postelein 26 -34; Prei 29—45; Snijsla 220; Spi nazie 99; Uien 10 25; Wit lof 7—20; Koolrapen 59: Veldsla 5390, alles per kg. Bloemkool I 81; id. II 30 —59. belde per stuk. Fruit. Appels: Goudreinet 31—43. Peren: St. Remy 41 42 alles per kg. 20. zich ook op de Nadat het gevolg van de Keizer Kraak had ingescheept, vertrok het schip. De kade stond vol met negers, die druk met palmtakken en vlaggen wuifden en daarbij een wild lied zongen van: „Pam-pam-pan, djan- pam-pam, dzjoeng, dzjoeng, bong-bong- dong „Ikke veel erg van die klein liedje hou den," zei Keizer Napoleon Sneeuwwit tevreden, terwijl hij achter op het dek van de „Kraakonder zijn parasol zat, en het gezang in de verte verklonk. „Ikke krijg altijd die traantjles van ge- lukkigheid in mijne oogies, wanneer ik die kleine liedje horen. Ikke big' veel blij. Ikke er voor gaat zorgen, dat al mijne nikkertjes een hoge hoedje en een tlkke-takke-klokkie krijgen. Zij dan biy worden zullen, veel big!" Terwijl Keizer Napoleon Sneeuwwit dat pret tige gesprek met zichzelf voerde, stond de Maat bezorgd aan het stuurrad te draaien, met Kappie naast zich. „Ik fie er niets dan ellende en narig heid van komen," zei de Maat. „We we ten helemaal eigenlijk niet waar we naar toe varen en in wat voor rimboe met wilden we terecht komen. Mis schien worden we wel gebraden en op gegeten. Ik heb eens een verhaal gele zen..." „Jij hebt veel te veel gelezen, jong," vond Kappie. „Een bult te veel Selezen. Ik wil best wel eens wat van e binnenlanden van Afrika fien." Schepen van en naar Indonesië. Naar Batavia: Grote Beer 18 Febr. te Sebang; Johan de Witt 18 Febr. van Poeloe Sam- boe; Maetsuyker 18 Febr. te Belawan; Modjokerto 19 Febr. van Port Said; Sibajak 19 Fe bruari te Algiers; Willem Ruys 18 Febr. van Southampton. Van Batavi: Indranoera 18 Febr. In het Suezkanaal. Scheepvaart berichten Aangekomen te Vlissingen: Vrede v. Antwerpen; sleep boot Blankenburgn v. Le Ha vre. Gepasseerd n. Antwerpen: Zwijndrecht v. Amsterdam; Import uit zee, v. Gent; Wel tevreden v. Calais; Kieldiep v. Huil; Kortenaar v. Duin kerken. Gepasseerd v. Antwerpen Glashaven n. Gothenburg; Helena n. Santander; Nettie n. zee. Amsterdamse beurs 18 Febr. 19 Febr. N.I. Hand. B. 135% 134% Ned. Hand. Mij 171 167'4 A.K.U. 185% 186% Calvé 204 Unilever 319% 318% Fokker V 206% 209L, Ned. Ford 386% 387% Kon. Petr. 360% 361% Amst. Rubb. 179% 179% H.A. Lijn 225 225 Scheepv. U. 187% 189% H.V.A. 259% 257 Deli Mij. .200% 201% Nederland 1938 lOp 100 idem 1947 98% 98% idem 1937 98% 98% Dollar lening 103% 104 De fondsen markt beleeft on der invloed van de belangrijke ontwikkeling woelige dagen Het begon met het intrekken van de vergunning door de Nederlandsche Bank om origi nele Amerikaanse effecten, be rustend in de Ver. Staten, in andere fondsen om te zetten Daarop kwam de ministeri ele mededeling omtrent de vordering van Amerikaanse fondsen in Nederlands bezit en heden de bekendmaking ter beurze, dat de vordering on beperkte schaal en geleidelHk zou geschieden en zal dienen ter overbrugging van het tijd vak tot aan de' hulp van het Plan-Marshall. Ter beurze had men giste ren dit feit reeds gevreesd, waardoor de bijzonder willige stemm'ng zich had ontwik keld. Toch was de omzet niet zo groot t w. 2 8 mlllioen gul den, doch de koersverheffln- gen gaven de markt een le vendig aspect. Heden had de hpur8 betrekkelnk een veel kalmer aanzien. De ondertoon was weliswaar vast. maar be 'angriik waren de koersstijgin gen s'eehts ten dele. Dinsdag zijn te Athene 1(' communisten wegens samen werking met de guerillastrti ders ter dood en 11 person er wegens verraad tot leven^lan ge gevangenisstraf veroordeeld De pronaganda-cheffte van 't tijdschrift „New Masses" Beatrice Johnson, is in Ameri ka gearresteerd. Zii zal wegenv "ommuristlsche activiteit wor den uitgewezen. UIT DE ZATERDAG. Simon Carmlggelt houdt in de rubriek „Artistieke Staalkaart" een toneel praatje (16.45 H. II). Mendelssohn's brillante Italiaanse symphonle wordt fespeeld door het Boston ymphonie Orkest. (H. I, 23.25)). Yvonne Loriod speelt om 11.45 werken van Olivier Messiaen. Deze componist die bij zijn bezoek in Neder land eenstemmig door de Ne derlandse critici werd „afge kraakt", is min of meer een probleem in de hedendaag se muziekwereld. Van htiL uit organist, schrgft Mes siaen werken met eigenaar dige titels en verbindt hij aan deze muziek visionnaire verklaringen. De Nederlandes critiek die vrij nuchter is ver klaarde deze „poespas" niet te begrypen! Hilversum I: 7 en 8 Nieuws 9.05 Ochtendconcert; 10.15 Sterrenparade; 11 De Zonne bloem; 11.45 Yvonne Loriod, oiano; 12.03 Lichte orgelbespe ling d. Willy Francois: 12.33 Het Dansorkest o.l.v. Klaas v. Beeck; 13 Ned. Strijdkr.; 14.10 Marie Kuotkova, piano; 14.40 Omroeporkest; 15.15 Concert der jongeren uit Huize Kareol te Hilversum: 16 Twintig mi nuten Richard Tauber; 17 De Wigwam; 18 Volksliederen kwartet „Cantus Popu'.orum" o.l.v. Rudolf Karsemeyer: 18.30 Ned. Strildkr.; 19.50 Banden die binden; "20 Nieuws: 20.30 Lichtbaken door de Z. E. heer Henri de Greeve: 21 Negen heit de klok: 22.15 Beniamino Gigll zingt: 23 Nieuws: 23.15— 24 Boston Symphonle orkest, Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: S.18 Orgelspel door Johan Tong;: 10.20 Radiofeuilleton; 10.35 Liederen van Wolf en Re ger; 32.33 Miftetteklanken en Franse chansons; 13 Nieuws- 14 Het Nederlandse lied o.l.v. Renske Nieweg; 34.15 Stafmu- zlekcorns; 15.15 Populaire Dis co-Matinée; 1645 Artistieke •staalkaart; 17.15 Volksconcert- "•8 Nieuws; 18.30 Om en nabli 1e twintig: 20 Nieuws; 22 De vrouw In de mist, hoorsphl: "2.50 The Ramblers: 23 Nieuwe ZON EN MAAN. 21 Februari. Zon: op 7.45, onder 18 0Z. Maan: op 13.13, onder 6.15. 21 FEBRUARI. HOOG WATER LAAG WATER U 4-NAP u 4 NAP U- NAP u NAP Vlissingen 10.54 1.52 23.30 164 4.23 1.62 17 08 1.76 Temeuzen 11.20 1.73 23.59 1.85 5.00 1.85 17.47 198 Hansweert 31.52 1.90 5.29 1.99 18.19 2.13 Zierikzee 32.11 1.16 5.23 1.32 37.58 1.40 FEUILLETON Naar net Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JOR1SSEN 120 „H'm! Hoort Cicely ook al tot de intellectuelen? Ik ver moed dat sommigen van ons al heel kneedbaar zijn. Enfin, misschien zou ik .iet zo ge weest z\jn als ik niet Maar ik wou, dat ze voor haar vertrek al die verdorde bloemen had opgeruimd. Alle vaasjes en pulletjes zitten vol Het zal het beste zijn. als ik het nu maar zo gauw mogelijk «ioe. Ik mag mijn ontbijt ook wel afwassen. Al haar kopjes en bordjes van gisteren staan ook nog vuil op de aanrechtbank. Boven op een pakle met een half pond boter er in ligt een vuil gekreukeld briefje. „Waarde juffrouw, ik kan vandaag niet komen. Mijn dochtertje is niet goed. Tic hoon, dat u het zonder mij kunt schikken. Juffrouw Skinner". Ook al goed. Ik zal alles wel afwassen, maar het is afschu welijk werk, en het durt een uur, voor die ketel kookt. We mochten er heus wel zo een hebben zoals de Waters die bg een pic-nic gebruiken. Wat een geluk, dat ik zo kalm aan hen denken kan. Zou het niet het bewijs zijn, dat wat ik tegen zijn moeder zei. en wat ik dacht, dat ik moest zien te bedwingen, toch niet waar was, al meende ik van wel? Zou het alleen maar een opwelling van het ogenblik ziln geweest? Ja. dat moet wel. Het mag In alle geval niets an ders zijn, nu. Het kan dus geen kwaad, als ik nog aan hem en al de anderen denk. Vandaag zou hun uitstapje wezen naar Red Wharf Bay. Ik kan me zo goed voorstellen, hoe ze er uit zullen zien met hun door de zon verbrande gezichten tegen over de blauwe zee en de blau' we lucht. Odette Charrler zrl een vrolijk, uitheems vogeltje 'ijken, dat toevallig neergestre ken is tussen de goudgele bremstruiken In Wales Wat zal ze weer druk babbelen in haar gebroken Engels. Ik geloof, dat ze soms expres krommer praat dan nodig is. alleen om Billv Waters het te horen uitproesten. Vandaag kunnen ze de hele tijd ongestoord van elkaar ge nieten. Geen officiële verloofde om ook maar de minste scha duw op hun samenzyn te wer pen Natuuriyk pakken ztJ samen de pic-nic mand uit en zoeken naar de kurkentrekker, en ra- nen wat grote kiezelstenen bij de baai on, om die op de hoe ken van het witte pic-nic ta fellaken te leggen, dat het niet in zee waait. De anderen, die zjjn wel hier of daar. Die twee gaan natuuriyk na de lunch wat rondwandelen sa men. Ik ben benieuwd, of ze nog zwemmen zullen. Hjj zal het geval van gisteren wel weer vergeten zijn. Zo nerveus is hn nietIk kan me niet begrijpen, dat 't gisteren pas was! Ja, ze zullen stellig tus sen do rotsen gaan baden. En ik had er bh kunnen zijn Daar wordt gebeld. Wat kan het wezen? De melkmanJuf frouw Skinner misschien toch nog? Wat zou het anders kun nen zijn Ik zal toch even moe ten open doen Zij zeggen van ons vrouwen wel eens, dat we altijd anders doen, dan men van ons ver wacht Maar - zouden de mannen werkelijk anders zijn? Gisteravond liet ik mfln of ficiële verloofde, styf van ver bazing op het perron te Holy head achter, en daar stond htt nu al weer voor mfl op het portaal van mijn flat. HOOFDSTUK XXVII. Gelukkig, dat ik nog zoveel bezinning had, dat ik niet vol blijdschap uitriep: „jy, Bil ly!" Gelukkig ook, dat ik door de schrik zo versuft was, dat ik, net alsof ik het tegen de pianostemmer of wie ook had. „goede morgen" zei. „Goede morgerr', klonk het op dezelfde toon terug. „Je bent zeker verbaasd my te zien." „Ja ja, natuurlijk." „Je verwachtte mg niet." „Neen." We keken beiden naar mijn opgekrulde mou wen, tar ere van myn bezig heden in de keuken. „Ik heb je wat mee te de len", ging hij op dezelfde toon voort. Ik kon zgn gelaat niet onderscheiden op het donker portaaltje waar wy stonden, „daarom ben ik ge komen.'' ..O!" Wat kon het wezen, dat hem een reis van acht uur had doen maken? Het was toch zeker niet, om nog eens excuses te maken over die avond van Oom Albert of om zyn dank te betui gen, omdat ik zijn leven ge red had. „Wou je het liever niet horen?" „Och ja" zei ik aarzelend: .maar ik kan tot mgn spijt je niet vragen om even bin nen te komen. Mijn vriendin is er niet, zie Je." „O. is ze er niet? Ik ben biy, dat ze goed genoeg was om uit te gaan. Ik dacht dat ze ziek was.' Ik wist niet, wat ik hier op zeggen moest. „Waar kan ik je dan spre ken?" voegde hij er aan toe. „Is hetiets heel belang rijks „Belangryk genoeg, om my met de nachttrein naar Lon den te doen gaan, nadat Ie weg was. Ik neb me even In een hotel wat opgefrist en er ontbeten en toen oen ik met een hierheen gekomen. Dus Ik scheen er niet af te kun nen. (Wordt vervolgd) Ver. van Vrijz. Hervormden te Middelburg. Zondag 22 Februari, n.m ZÊS uur in de Doopsgezinde'kerk Ds. J. VAN BARNOUW, Retranchement. 1sle soort siruikrozen, stamrozen, klimrozen. Verder nog b'oemsierstruiken tegen lage prijzen. bij Huis ter Schelde, Koudekerke. Zondag a.s. com petitie-voetbal wedstrijd Goes I - Middelburg I Leden en donateurs vrije toe gang, uitsluitend langs de tennisbanen Aanvang 2.30 u. ^errein Goes. Entrée volwas senen 0.75. Kinderen 0.23. Te koop dames- en heren Bal-masqué-costuum. Nadorstweg 12, Middelburg. Te huur gevraagd te Mid delburg door echtpaar met 1 kind gedeelte van woning. Br. no. 153, bur P.Z.C., Mid delburg. CHOCOLATERIE Onze artikelen munten uit in KWALITEIT Te koop backfishkleding, 2 mantels en japon, m. 38. Kas- j teelstraat 62, Vlissingen. Te koop gesloten luchtbandenwagen en paardentuig. P. GOEDE- GEBUURE, voerman, Tholen. Te koop carrier-onderstel. compleet met banden, enige stofzuigers, 225 Volt. Rijwiel handel LEFEVRE, Schelde- straat 45, Vlissingen. Te koop trapnaalmachlne. Vlissingse straat A 130. Kou dekerke. Te koop z.g.a.n wit email- Ie keukenfornuis én gr. model kinderledikant. C. Buskenstr. 28, Vlissingen. Te koop wandelwagentje. Augustijnenstraat 15, Mid delburg, nk 6 uur Gedipl. zieken, en kraam verpleegster, heeft April en Mei nog ter beschikking Br. lett. R 65, bur. P.Z.C, Vlis singen. met ingebouwde geldportefeuille GOES Te koop kinderwagen, 35.M. KOLE, Peperstr. 1, Kloetinge Te koop kinderwagen, kin derstoel en hobbelpaard. M. KOLE, Peperstraat 1, Kloe tinge. Te koop v.o. br. Ieren da- mesjas, of in ruil voor lakens en slopen. Directiekeet, Grote Markt, Vlissingen. Sanatorium „WEIZIGT" Dordrecht vraagt 3 verpleegsters, diploma A en 6 leerling verpleegsters. Uitvoerige schriftelij ke sollicitaties in te die nen bij de Administra teur van het Sanato rium „Weizigt", Kris pij nseweg 4, Dordrecht. FAMILÏEDRUKWERK Drukkerij .Van de Velde Wolstraat - Vlissingen Te koop emmerkacheltje en rond tafeltje. Bakkersdorp- laan 8, Vlissingen. Te koop 2-persoons spiraal. Adres: Bouwen Ewoutstraat (56, Vlissingen. Te koop donker blauwe gabardine regenjas, nieuw, Singel 200, Vlissingen. Zaterdag 21 Februari opening van de Reparatie-Inrichting Specialiteit in Komt U ook eens kijken? Giststraat 17, Middelburg. Sohoenmagazijn „De Arend", Nieuwe Burg 18, TeL 2416, Middelburg. IEDERE ZATERDAGAVOND DANSEN met „THE HAPPY BOYS" uit Roosendaal. Café „FLORA" Grote Markt 22 Goea,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3