Wat aan de Ronde Tafel reeds besproken werd Kappie en het Olifanten-kerkhof Wij wachten op spijkers met koppen r M< en Volledige gelijkwaardigheid moei verzekerd worden Nood van Suriname moet opgeheven worden Lonica lis verloofd De mogelijkheid van uittreding Aan het centrale rapport van de conferentie Nederland- Suriname-Curagao is het vol gende ontleend: Het rapport constateert, dat t.a.v. belangrijke punten overeenstemming bestond, met name over de grondsla gen van de Koninklijke rede van 7 December 1942, alsme de met de interpretatie wel ke daaraan was gegevendoor de minister-president in zijn rede bij de opening van de conferentie. Teneinde dc gelijkwaardig heid van de delen binnen 't Koninkrijk te verkrygen was men algemeen van oordeel, dat bh de grondwetswijziging aan Suriname en de Ned. Antillen een plaats moet wor den toegekend, welke een vol ledig en gelijkwaardig deel genootschap bétekent en dus met zich meebrengt het ver lenen van volledige zelfstan dige zeggingschap in inwen dige aangelegenheden voor de gebiedsdelen. In de ge meenschappelijke belangen van het Koninkrijk „nieuwe stijl" zal medezeggingschap aan alle samenstellende delen moeten gegeven worden. Voor wat betreft de orga nen, welke de gemeenschap- folijke belangen zullen hebben e behartigen, bleek in grote mate eveneens overeenstem ming te bestaan. Vrij alge meen werd gedacht aan een overkapping van de samen stellende delen van het Ko ninkrijk door--de Kroon, een Rijkskabinet en een Rijkswet- gevend college, waaraan de Rijksministers verantwoor ding zijn verschuldigd. De meningen liepen echter uit een over de vraag, of dit wet gevend college dient te zijn een voldragen Rijksparlement, dan wel een minder omvang rijk Rijkscollege van gedele geerden, waarvan de leden door de volksvertegenwoordi gingen der staatsdelen wor den aangewezen. AAN WIE HET LAATSTE WOORD? Sommige leden wilde het voorkomen, dataan de con ferentie een constitutief ka rakter had moeten worden toegekend. Andere gedele geerden meenden, dat het een ongrondwettig en ontoelaat baar miskennen van de ver antwoordelijkheid van de Sta- ten-Generaal, de Staten van Suriname en Curagao en de regering zou zijn, wanneer deze toch slechts betrek kelijk representatieve con ferentie het laatste woord zou hebben. In aanmerking ware te ne men de mogelijkheid om de len van Indonesië, die niet willen toetreden tot de Ver. Staten van Indonesië 'n plaats In het Koninkrijk te verzeke ren. Bovendien' werd gedacht aan een eigen status voor Nieuw-Guinea. Men was het er over eens, dat de structuur van het nieuwe Koninkrijk en de nieu we staatsrechtelijke verhou ding tussen de samenstellen de delen dient te worden ge regeld in een riiksstatuut of rijksgrondwet. Elk staatsdeel stelle voorts zijn eigen grond wet, landsstatuut of staats regeling vast, welke niet in strijd mag zijn met het Riiks statuut, noch met de Rijks wet of het algemeen Rijks belang. Sommige leden wilden het Rijksstatuut doen vaststellen door een constituerende ver gadering, samengesteld uit afgevaardigden van de sa menstellende delen van het Koninkrijk, anderen door de vertegenwoordigende licha men der staatsdelen. UITTREDEN MOGELIJK? Volgens enkele leden impliceert het beginsel der vrijwillige aanvaar ding, dat elk van die de len, als uiting van zelf beschikkingsrecht, de be voegdheid moet - hebben zich later af to scheiden en dat wijziging van het statuut van het Konink rijk (nieuwe tyd) slechts mogelijk zal zyn met me dewerking van alle delen. Afscheiding zou slechts mogen plaats hebben als 2/3 deel van alle leden van het vertegenwoordigend lichaam zich zouden uitspreken voor een referendum en dit refe rendum een meerderheid zou opleveren, terwijl, als waarborg voor andere delen, ware te denken aan een op zeggingstermijn van bijv. 10 jaar. Verschillende andere leden waarschuwden ernstig tegen het vastleggen van een seces- sie-bevoegdheid in het sta tuut, waardoor hierin van de aanvang af een Idem van ontbinding zou worden opge nomen. SURINAME WIL ZEKERHEID. Met het oog op Nederiand's verantwoordelijkheid - voor de krachtige groei Van de over zeese gewesten, wensten eni- f;e leden er met nadruk op e wyzen, dat in het nieuwe Rijksverband Suriname ze kerheid verlangt, dat het» al of niet in de vorm van een lening op lange termyn t voor do algehele opheffing uit zyn economische, sociale en cul turele noden, zulks onder na dere regeling van het beheer en de besteding dier gelden. Mocht Nederland zich, ten gevolge van de eigen moei lijkheden na de oorlog, hier toe niet in staat achten, dan ware voor Suriname de mo- felijldieid te openen om zo- anige hulp elaers te zoeken. Het Welvaartsfonds is naar het oordeel dezer leden als afgerond geheel volkomen onvoldoende en niet meer dan een eerste begin, waarop spoedig een vervolg dient te komen. Het kiesrecht in elk der samenstellende delen be schouwden verscheidene leden als een inwendige aangele genheid. In Suriname doet zich echter een moeilijkheid voor bij de overgang naar de nieuwe toestand, tengevolge van het feit, dat de Staten het algemeen kiesrecht niet bepaald genegen zyn. GESCHILLEN. Men was algemeen van oordeel, dat een instantie dient te worden ingesteld, welke zal optreden bij me ningsverschillen tussen de Rijksdelen. Enerzijds werd in overweging gegeven de be slissing van geschillen be treffende juridische kwesties op te dragen aan een onpo litiek rechtsprekend orgaan. Over beleidsvragen dient dan te worden beslist door een orgaan, dat politieke verant woordelijkheid draagt. Ander zijds werd gepleit voor een paritair samengesteld Rijks hof, eventueel Rijksraad te noemen, hetwelk in het alge meen geschillen zou moeten beslechten. RIJKSORGANEN. Algemeen werd gedacht aan een Rijksregering, bestaande uit de Koningin en een Rijks kabinet. Voorts werd gedacht aan een Rykswetgevend or gaan, waaraan de Rijksrege ring verantwoordelijk zou zijn. Tenslote werd gedacht aan het reeds eerder vermeld in stituut van een Rijksraad of Rijkshof, welker taak zou lig gen op het terrein van de op lossing van meningsverschil len tussen de Rijksdelen. Enerzijds werd gepleit voor een wetgevend college in Rijkszaken, gevormd door ge delegeerden naar evenredig- 13. Kappie had een bonkende hoofdpijn toen hy de deur van de kajuit open deed, met het plan daar even uit te blazen en rustig na te kunnen denken. Maar toen hy naar binnen stapte, wan kelde hy met 'n kreet achter over. De kajuit was onherken baar. Overal lagen leeuwenvellen en schedels en de muren waren bedekt met speren en er hingen vreemde lampen. Keizer Napoleon Sneeuwwit zat op een soort troon met een hoge hoed op en verder niet veel aan. „Ditte is nu myn hutje geworden", leg de de Keizer uit. „Prachtig, mooie, kleine hutje! Ikke mij hier voel mooi en prettigmooie lampjes en leeuw- veltjesikke veel erg big!" heid van de groeperingen in de vertegenwoordigende licha men der staatsdelen en al dan niet uit hun midden aangewezen. Anderzyds werd aanbevolen een Ryksparle- ment bestaande uit de af zonderlijke vertegenwoordi gende lichamen der staats delen. Als derde mogelijkheid werd door enige leden be pleit, het Rijks wetgevend en controlerend orgaan te doen bestaan uit de leden' van het Nederlandse parlement, aan gevuld met leden uit de over zeese delen. Om de juiste ge talsverhouding te verkrijgen werd daarbij voor zoveel no dig gedacht aan een meer voudig stemrecht voor de laatst-bedoelde leden. Naar het oordeel van eni ge leden dient het Rijksge zag in de overzeese gebieden te worden vertegenwoordigd door de Commissaris des Ko- nings (eventueel Gouverneur te noemen). Hiertegenover stelden anderen, dat de ver tegenwoordiging van het ge meenschappelijk staatsverband door of vanwege de Koning in de Rijksdelen niet alleen -:en recht van veto moet heb- >en, maar ook moet deelne men aan het inwendig be stuur. De handelsconferentie te Havanna. Onze deviezen-positie. (Van onze economische mede werker) In doorsneevoerden wij in 1947 voor ongeveer 28 pet. van onze totale waarde uit de Ver. Staten in, doch wij exporteer den naar dat land voor slechts pet. van onze totale export, m.a.w. onze verkoop aan Ame rika was zo gering, dat onze aankopen ondanks credieten en verkopen van effecten in Amerika op den duur door 'n lege buidel een roemloos einde llen moeten vinden. Uit zo juist door de Neder- iandsche Bank gepubliceerde gegevens blykt dan ook, dat wij nog f 372 millioen aan bui- FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 114 Zij was de enige van het gezelschap voor wie ik iets gevoelde op dit ogenblik. Ik voelde me nog zo verward en uitgeput en ik leek me zelf net een kleine, alledaagse kin derjuffrouw, van wie natuur lijk niemand enige notitie nam. Het leek- zo onmogelijk, dat iemand mij ooit bewonderd had dat Majoor Montrésor my ooit complimentjes ge maakt had of Sydney mij had willen trouwen! of dat, voor één ogenblik tenminste mijn chef mij aantrekkelijk genoeg gevonden had, om met me te flirten. Ikhad nog niet naar hem gekeken, maar ik wist, dat hij feen enkele maal mijn kant ad uitgezien. Zyn oplettendheid scheen uitsluitend gewijd aan Mon sieur Charrier, naar wie hij met grote beleefdheid zat te luisteren, en de kleine Fran- gaise, die bij alles lachte, wat haar gastheer zei. Ja! Zy was bijzonder mooi. Ik voelde me bepaald saai en slordig en links. Zelfs als ik er op mijn best had uitge zien, zou ik het gevoel ge had hebben, dat zy mij in de schaduw stelde, al had lk langer oogharen en rose wan gen met kuiltjes. Zij was daarenboven ook zeer bekoor lijk in haar bewegingen en bezat een grote mate van le vendigheid. Geen wonder, dat de man aan haar zijde haar zo openüjk bewonderde. Mannen houden van een meisje, dat vrolijk is, en hen amuseert, terwijl zy zelf zich geen moeite behoeven te ge ven om haar bezig te hou den. Zo zyn de mannen! Zelfs de beste, zoals Jack ze noemt, biyken ten slotte geen gen tlemen te zyn. Om met een meisje te wil len flirten, met -wie je maar in naam geëngageerd bent en met wie ie nooit denkt te trouwen, aat mag een grapje zyn, waarin een man plezier heeft, maar ik vind het min. En dan nog wel, als je je werkelijk aangetrokken voelt tot een heel ander meisje! Ik had tenminste niet lang nodig om te zien welk spel letje gespeeld werd tussen mijn chef en onze bezoekster. „Odetta zijn dat jouw handschoenen?" Hy raapte ze van de grond, toen wij van tafel opstonden. „Jouw handschoenen, Bil ly" antwoordde Mademoiselle Charrier vrolijk. „Het is nog én van de paren uit die mooie, grote doos, die je mij indertijd gaf. Weet je het nog?" „O, ja die doos die je van mij gewonnen hebt bij die vliegdemonstratie." Ik herinnerde mij ook, dat ik van die handschoenen en die weddenschap gehoord had, eeuwen geleden leek het mij nu. Het was op die middag, nadat ik voor ae eerste keer, nadat wij officieel verloofd waren, met hem uit lunchen was geweest. Dit was dus het Franse meisje, van wie hij mij toen verteld had! Terwyl ik hen toen ze samen stonden praten een klein eindie van de anderen af, die allen om de auto stonden, werd mij iets duideyk, iets dat hij my had kunnen vertellen, als hij ge wild had. Zij had iets te maken met zijn officiële engagement. Zij was de reden, noe dan ook, waarom hij moest heten ge ëngageerd te zijn. Daarom legde hij er dan ook dadelyk zo sterk de klemtoon op, dat er by dit engagement van hem nooit sprake van trou wen zou kunnen zyn. Waar- schynlijk waren ze al in stil te geëngageerd. Zij bloosde hevig bij iets, wat hy zei; en ze moesten niet denken, dat ik haar niet neen had zien schudden, en haar niet de wenkbrauwen had zien fronsen, toen haar vader eindelyk klaar was met zyn preparatieven en vroeg of zy klaar waren. Hij noem de hen „mes enfants „O, ga jij dan ook mee, Billy?" vroeg zyn moeder. (Wordt vervolgd) tenlandse valuta bezitten plus 83.2 millioen van het wereld bankcrediet. Voor de naaste toekomst kunnen weliswaar de eindjes aan elkaar worden geknoopt maar bokkenspron gen kunnen wij niet meer ma ken. Maar ook het handelsverkeer met de andere landen gaat niet over een pad met rozen. De artikelen die wy gaarne willen hebben om onze weder opbouw met bekwame spoed ter hand le kunnen' nemen hout, staal, kali, gereedschap pen, graan, blik, benzine, vrachtauto's, om maar enkele producten te noemen, zij ko men mondjesmaat, omdat de leveranciers ze liever kwnt willen aan landen die met dol lars of andere „hard curren cy" betalen of omdat wij er te weinig tegenover kunnen zetten. DE I.T.C. Mar zult ge vragen, ziet de mensheid dit dan maar lijde lijk aan Neen, want op de 3e Internationale Conferentie voor handel- en werkgelegen heid, welke sedert 21 Novem ber j.l. in Havana op Cuba wordt gehouden, proberen de vertegenwoordigers van 55 landen de I.T.C. leven in te blazen. Achter deze letters verbergt zich de International Trade Organisation, een internatio nale handelsorganisatie dus, die de scheef getrokken ver houdingen weer recht .wil trek ken en o.m. streeft naar een industriële en economische ontwikkeling van „achterlijke" landen, naar het openstellen van alle markten voot alle landen, naar een verlaging van invoerrechten en andere belem meringen en naar een aankwe ken van een wederzyds begrij pen. De statuten voor deze I.T.C. waren reeds opgesteld op de 12e Internationale Conferen tie van 15 October - 26 No vember 1946 te Londen, waar na ze in een tweede conferen tie van 10 April - 30 Octo ber 1947 te Genève grondig werden bekeken, en waarbij o.m. 23 landen besloten tot tariefsverlagingen. 7 Landen Australië, België, Canada, Frankrijk, Luxemburg, Enge land en de Ver. Staten gaven metterdaad van hun goede voornemens blijk door deze ta rieven i.g.v. i Januari 1948 in werking te doen treden. De derde conferentie te Havana zal nu moeten besluiten of zij de I.T.C. levensvatbaar acht of niet. Hoewel zich vele tégen- stellingen openbaren, is wel de grootste moeilijkheid het overbruggen van de kloof tussen de economisch ontwikkelde en de onont wikkelde landen (Pakistan, Syrië, Libanon, Egypte, Mexico. Peru, Columbia, Costa Rica, Ecuador e.a.), welke laatsten er weinig voor voelen hun opkomende industrie en .handel bloot te stellen aan de gevaren van de vrye concurentie met de Sport VOETB Rode Duivels Zwaluwen 1-1. Dinsdagmiddag werd te Antwerpen de wedstrijd Rode DuivelsZwaluwen gespeeld. Vooral voor de rust waren de Belgen sterk in de meer derheid. De eerste helft ein digde dan ook in een l0 voorsprong voor de gasthe ren. Na ae rust kwamen de Hollanders er beter in. Toch kon eerst in de laatste mi nuut de gelijkmaker gescoord worden. K.N.V.B.-VERGADERING De afd. Zeeland van de K.N. V.B. komt op Zaterdag 21 Febr. te Middelburg in jaar vergadering bijeen. Aan de or de komen o.a. de verkiezing van vier nieuwe bestuursleden. ATHLETIEK JAARVERGADERING K.N.A.U. Het district Zeeland van de. K.N.A.U. houdt haar jaarver gadering op Zondag 15 Febr. in café Groenewegen te Mid delburg. WIELRENNEN DE ZESDAAGSE TE ANTWERPEN. Na de sprints van 9 uur was Dinsdagavond de stand: AdriaenssensBruyland 28 pnt.; SchulteBoeyen 24 pnt.; op 1 ronde: Lapebie Seres 60 pnt.; van Steenber- genOckes 57 pnt.Kint— epredomme 56 pnt.; op 2 ronden: BruneelNaeye 158 pnt.; CarraraGoussot 92 pnt.; Thyssende Pauw 64 pnt. Schepen van en naar Indonesië. Van Batavia: Tawali passeer de 10 Febr. Gibraltar, Zuider kruis passeerde 10 Febr. Pan- tellaria wordt 17 Febr. te Rot terdam verwacht, Johan van Oldenbarnevelt arriveerde 10 Febr. te Amsterdam, Kota Ba- rie 11 Febr. nog te Port Said. Naar Batavia: Grote Beer 11 Febr. van Aden. Java pas seerde 10 Febr. Malta. Modjo- kerto 11 Febr. van Marseille. HERSTEL VERMOGENS- OVERGANG RUKS- M ARKEN GEBIED. Tussen 31 Maart 1941 en 7 Mei 1945 hebben, behalve Duitsers en andere vyanden, ook niet-vijanden, die in het Duitse ryk en de daarby in gelijfde gébieden woonachtig of gevestigd waren, gebruik gemaakt van de opheffing van de deviezengrens tussen Ne derland en het Duitse rijk, om onbelemmerd Nederlands ver mogen in eigendom te verkrij gen. Ter betaling werd Neder land opgescheept met waarde loze rijksmarken. Dit geschied de op grote schaal. Reeds sedert einde Novem ber van het vorige jaar moet ieder, wien een dergelijke vermogensovergang aan een niet-vijand bekend is, daarvan aangifte doen by de Ned. Bank N.V. De termijn van deze aan gifte is dezer dagen verlengd tot 1 April a.s. Het departement van finan ciën merkt op, dat het voor ons land van groot belang is. dat ieder door het nakomen van de verplichting tot aan gifte er toe medewerkt, dat het aan Nederlands bezit ont trokken vermogen weder in de macht van Nederland wordt teruggebracht. achten daarom hoge tarie ven, beperkingen, voor keursrechten enz. volstrekt onmisbaar. Historisch gezien zijn hun eisen zeker niet onbillijk, om dat de thans economisch ster ke landen 1 of 2 eeuwen te rug juist dank zy deze be schermende maatregelen sterk hebben kunnen worden. Van het standpunt van de wereld ln 1948 uit bekeken vormt de halsstarrige houding van de onontwikkelde landen evenwel een belemmering voor een herstel van norma lere verhoudingen en wy wach ten daarom met grote span- nig af of op de conferentie, die haar einde nadert, on danks de bh'na 1000 amen dementen spijkers met koppen geslagen zullen worden. Mis lukken van deze conferentie is minstens even erg als een mislukken van een conferen- economische landen. zy tie der Grote Vier. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. M. Vermeulen de Koning, z.; C. Keiler- Verhoeven, z.; J. M. Kamer lingde Bat, d.; L. Geuze Feenstra, d.; H. J. Kapel Bartels, d.; J. M. Niesthoven Beaufort, d. Getrouwd: A. Schilleman, 28 j. en A. J. Poelman, 23 j. J. Bugs, 26 j. en C. Moens, 30 j.; J. Poppe, 20 j. en A. J. Adam, 20 j. Ondertrouwd: A. van der Meer, 30 j. en K. Julianus, 32 j.; C. M. Brasser, 24 j. en J. M. Poortvliet, 21 j. Overleden: J. G. Beneder, 58 j., vr. v. E. de Bruijn. VLISSINGEN. Bevallen: -T. E. BooijSjol- lema, z.; A. WeugCaljouw, z.; W. RodenhuisStroo, d.; W. J. J. de Kamvan Sluys, z.; J. Bul teelVinke, d.; A. M. van EekelenPottens, d.; L. Jacobse-r-Cijvat, z.; P. An- driesKlopmeijer, d.; M. A. RaatsRaas, d.; M. Vermeu lenDiktus, z.; J. M. Kroes Verboven, z.; C. Hoogesteger de Nooijer, d.j K. de Rijke Geldof, d.; L. ae WitFranc- ke, d.; J. G. van den Berg— Dees, d.; M. de JongeStok- mans, z.; J. S. van Eenennaam Kolp, z.; A. C. Schrier Verstraeten, d.; W. Outer- mansvan Beek, z.; M. de Leeuwde Looff, z.; J. M. JungBroerse, d.; A. E. MommaesSmit, d. Getrouwd: J. de Kluis, 25 j. en M. R. de Bree, 21 j.; W. Meijer, 20 j. en M. C. van Vlijmen, 18 j.; J. Marijs, 28 j. en W. S. Verduijn, 22 j.; P. de Quelereij, 26 j. en G. H. de Smit, 21 j.; H. A. Nuy, 26 j. J. J. Hey koop, 20 j. Ondertrouwd: W. Stroo, 26 j. en B. Warman, 23 j.; J. Janse ,22 j. en E. J. Mesu, 19 j.; C. Breuer, 36 j. en A. Ver- cammen, 31 .j.; A. Weering, 21 j. en M. C. de Buck, 20 j.; C. A. Poelman, 47 j. en J. M. van Riel, 40 j,; J. C. van Hui zen, 25 j. en C. M. van Ham, 22 j.; J. F. Wijs, 38 j. en N. C. Maartense, 35 j. Overleden: M. Abrahamse, 78 j., vr. v. H. van Schijndel; G. Biek, 56 j., echtgenoot van J. de Nooyer; W. J. Leeuwen burg, 64 j. .echtge. van A. G. Leeflang. SEROOSKERKE (W.) Overledèn: A. in 't Anker. 78 j., echtgen. v. M. Abra hamse: A. Abrahamse, 64 j., weduwn. v. L. de Visser: C. C. Christiaanse, 11 j. DOMBURG. Bevallen: J. L. Schoe—J. Labruyère, d.; W. CorréBoo ne, d.; A. BrouwerVerhage, d.; P. J. v. d. Woestyne Olree, z.; F. JobsePoppc, d.; J. MinderhoudMaranus, d. WESTKAPELLE. Bevallen: J. SandersBrasser, z.; A. ToutenhoofdGabriëlse, z.; J. W. MinderhoudMinder houd, d. Getrouwd: K. Flipse, 29 j. en N. Roelse, 26 j. ARNEMUEDEN. Overleden: L. Polderdijk, 83 j.; J. J. Theune, 4 j. Bevallen: N. J. v. d. Kettery Goetheer, d.; M. Marijsvan Belzen. d. Getrouwd: B. Baldo, 25 j. en C. S. Schravenmade, 26 j. Ondertrouwd: A. van Belzen, 24 j. en Pr. v. d. Ketterij, 21 j. O.- EN W.-SOUBURG. Bevallen: M. E. Hamelink van Kempen, d.; C. P. Moster- dykvan der Meer, z.: M. P. van de GuchteLouwerse, d.; J. van den Broekevan Vlaan deren, z.; M. DorleynVerha gen, z.; J. KooleOvaa, d.; M. P. WolterbeekBuurman, d.: J. KoddeKoene, d.; A. Blok van Hekken, z.; C. A. La bruyèreBodbyl, z.; W. Potter Nieuwdorp, d.; C. Faasse Heymans, d. Ondertrouwd: J. C. Sinke, 28 j. en L. Meyers, 27 j.: B. C. Sliggers, 27 j. en A. C. Deij, 22 jaar. Getrouwd P. Rijkse, 30 j. en L. Vos, 33 j. Overleden: J. F. Harms, 65 j.t echtg. van L. v. d. Meer; J. G. Beneder, 58 j., echtg. van E. de Bruijn; C. van Moolenbroek, 58 j., echtg. van L. L. Rykse; L. J. van de Vijver, 69 j., echtg. van A. Willemse; J. Klaassc, 91 j., wed. van L. Willeboordsc J. J. Kokje, 8 mnd., z. van W. C. Kokje en M. J. Stok. Amsterdamse beurs 10 Febr. 11 Febr. N.I. Hand. B. 135% 130 Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Unilever Fokker V Ned. Ford Kon. Petr. Altist. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mij. 191% 186 194% 185% 211 204 325 312% 212 215 390% 393 361% 351% 180% 176% 225% 223 190% 183% 252% 245 201% Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 10 Februari: Zeeland v. Antwer pen. Vlissingen aangekomen 11 Februari: Wolanda van Ant werpen. Vlissingen vertrokken 10 Fe bruari: Aganda n. Strood; Eli- na n. Fotenburg. Vlissingen vertrokken 11 Fe bruari: Wolanda n. Yarmouth. Gepasseerd n. Antwerpen 10 Februari: Aardijk v. New-Or leans; Van d. Waals v. Rotter dam; Zuidland uit zee. Gepasseerd n. Antwerpen 11 Februari: Alfaca v. Cadiz; Stad Vlaardingen v. Rotter dam. Gepasseerd v. Antwerpen 10 Februari: Zwijndrecht n. Rot terdam: Siberius n. Amster dam; Rijnkerk n. Marseille; Borelli n. zee; Import n. Rot terdam; LibeUe n. Delfzyl; Bill S n. Yarmouth. Voor 't eerst na geruime tijd vertoonde de markt vandaag een lichte kentering. Het viel niet te verwonderen, dat op 't verhoogde koerspeil tot enige winstneming werd overgegaan, waardoor de vaste stemming werd onderbroken. UIT DE VRIJDAG. Houdt U van moderne Ne derlandse componisten? Om 20.05 (H. II) Sonate voor 2 fluiten van Rudolf Escher, een componist, die tot nu toe verrassend werk heeft gepubliceerd. Gerard Hoek stelt om 22.00 zyn vragen aan voorbygan gers (H. I). U kunt de dag met Beethoven beslui ten (H. II 23.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 8.30 Klassiek morgenconcert: 10 Strijkkwartet in E „Uit myn leven" Smetana: 11 Cel lorecital door Jo 't Hart, a.d. vleugel Marinus Voorburg- 12.15 Orgelconcert uit de Grote Kerk te Enschede; 1 Nieuws; 1.45 Symplionie or kest o.l.v. Paul Whiteman; 3 Anüré de Raaff, piano en Jacques Schutte, orgel; 4.20 Het Nederlands sextet, Pou- lenc-programma; 5.15 Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felic de Nobel; 6.30 Ned. Strijdkr.; 7 Nieuws; 7.30 Het actueel geluid; 8 Nieuws; 9.30 Staf muziekcorps; 10 Vra gen aan Voorbijgangers; 10.30 Harp recital door Rosa Spier; 11 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws- 9 Gabriel Fauré; 10.20 Or kest van het Duitse Opera huis; 11.15 Licht orkestcon cert; 12 Gramofoonplaten- programma, samengesteld door Dt. H. M. Mcrkelbach; 1 Nieuws; 1.15 The Roman cers o.l.v. Gerard van Kne velen; 2.20 Het Kamerorkest o.l.v. André Dieu; 3.40 Albc- niz, Rawicz en Landauer piano; 4.30 Tussen twaalf en zestien; 5.20 Wouter Paap spreekt over „Dvorók" in het Sanorama der muziek; 6 fieuws; 7 Denk om dc bocht; 8 Nieuws; 8.05 Jojhan Feld- lcamp, fluit en Hubert Bar- ivasser, fluit; 9 Men vraagt en wii draaien; 9.50 Op vleugren van muziek. Liszt; 10 Buitenlands weekoverzicht 11 Nieuws; 11.15 8ymphonisch concert, Beethoven program ma. ZON EN MAAN. 13 Februari. Zon: op 8.01, onder 17.47. Maan: op 9.33, onder 21.16. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierlkzee HOOC. WATER u. -f NAP U. -j-NAP 3.5881.92 16.21 1.96 4.26 2.09 16.46 2.13 5.06 2.18 17.32 2 24 5.32 1.28 17.54 1.44 LAAG WATER u- —NAP U. —NAP 10.22 2.25 11.03 2.44 11.38 2.58 11.06 1.82 22.17 1.85 22.57 2.03 23.34 2.17 23.07 1.42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3