C KUIKEN Republiek doet mee in de interim-regering .SPOIL IETHII Kappie en het Olifanten-kerkhof Minder schendingen van het Bestand Ook op Oost-Java gaat het beter Ronde Tafel-rapport wordt gepubliceerd. SPORT EN WEDSTRIJDEN WALCHEREN „Amerikaan" In een brief aan dr. van Mook heeft de republikeinse vice- president en premier, drs. Moh. Hatta, medegedeeld, dat de republiek thans bereid is deel te nemen aan de federale In terim-regering, aldus verneemt Reuter uit betrouwbare bron. Hierbü wenst de republiek een billijke vertegenwoordiging in het nieuwe kabinet. Voorts moet de federale intrim-regering de wetgevende macht in Indonesië uitoefenen tot Nederland de souvereine macht doet overgaan op de Ver. Staten van In donesië. HET BESTAND. Sedert de inwerkingtreding van het bestand op 1 Febru ari is inderdaad het aantal inbreuken op de bepalingen van het bestand verminderd! aldus de lt.-generaal S. H. Spoor in een interview met Aneta. Hij voegde toe, dat nochtans dagelijks gevallen van kidnap ping, vernielingen en beschie tingen van convooien worden gerapporteerd. De indruk be staat, dat men in Djocja ern stig tracht de bepalingen van het bestand behoorlijk uit te voeren, aldus generaal Spoor. Een aantal ondercommandan ten en opererende benden stoort zich echter niet aan de bevelen. De algemeene situatie in vogelvlucht doornemend zei- de generaal Spoor, dat hij de gang van zaken op Sumatra bevredigend achtte, terwijl ook in Midden-Java geen reden tot klagen bestaat, al komen daar nog incidenten voor. De evacuatie in West-Java, die 7 Februari had moeten zijn beëindigd, duurt nog voort, doordat de meldingen in ver schillende plaatsen niet tijdig geschiedden. Intussen zijn reeds ongeveer 11.000 man uit West-Java afgevoerd, hoofdza kelijk naar de haven van Ram- bang aan de Noordkust. OOST-JAVA. De situatie in Oost-Java noemde generaal Spoor zorge lijk. Het eerste contact voor De persdienst van de Con ferentie Nederland-Suriname- Curagao deelt mede: In de centrale sectie werd Maandagavond het centrale rapport der sectie-vergadering bevattende de algemene be schouwingen, vastgesteld. Er werd besloten dat het rapport, nadat het is gedrukt en aan de deelnemers der Conferentie ter hand gesteld, zal worden vrijgegeven voor publicatie. Dit centrale rapport om vat de volgende punten: le. Overeenstemming t.a.v. belangrijke punten. 2e. Grondslagen, verhoudin gen tot Indonesië, taak der conferentie. 3e. Structuur van het nieu we Koninkrijk, onderlinge verhoudingen der delen, de delen van het Koninkrijk, statuut en grondwetten, wij zigingen van het statuut, Rgksconferentie, successie recht, de status van Aruba, bijstand voor Suriname. 4e. Gemeenschappelijke be langen en inwendige aange legenheden, omsclmjving van gemeenschappelijke belangen, beslechting van geschillen. 5e. Rijksorganen, Rijkswet- gevend- en controlerend or gaan, het Rijkskabinet. 6e. De vertegenwoordigin gen. besprekingen baarde moeilijk heden, waardoor do evacuatie van republikeinse militairen in dit deel van Java belangrijk vertraagd werd. De laatste dagen zijn ook in Oost-Java echter verbeteringen te bespeuren. De evacuatie be treft hier niet alleen T.N.I., doch ook veel benden. Ook Aneta meldt, dat de laatste dagen de evacuatie van de T.N.I, in Java's Oosthoek vlotter verloopt. In totaal zijn 2555 republikeinse militairen uit dit gebied geëvacueerd. In het gehele onder Nederlandse contróle staande gebied is Zon dag een bekendmaking van ge neraal Baay verspreid, krach tens welke het onrechtmatig bezit van vuurwapens, explo sieven en gevaarlijke slagwa pens streng wordt gestraft. Eveneens zullen strenge straf fen worden opgelegd voor ram- pokken en diefstal. De evacu atie van de T.N.I. is intussen nog niet afgelopen, hoewel de einddatum 7 Februari was. Op Madoera en ter Suma tra's Oostkust bestaan reeds veiligheidsbataljons, terwijl de ze in West-Java en in het Pa- lembangse gevormd worden. Ook in andere daerahs, zoals in West-Borneo, zullen veilig heidsbataljons worden opge richt. RIJMPRENT. Naar aanleiding van de me dedelingen van de heer Joekes in de Tweede Kamer over een rijmprent, die in Indië zou zijn verspreid en die de heer Joe kes profaan achtte, zeide ge neraal Spoor, dat hij bij zijn be zoek aan de troepen een be kend oud Engels gedichtje op de muren geschreven vond. Hy achtte dit gedicht je, een Neder landse versie waard. De rijm prent, die toen ontstond kreeg als Nederlandse tekst: „Wij wenden ons tot God en Jan soldaat, Als hoge nood en bittere strijd ons wacht, Nood voorbij het land in vredesstaat, Vergeten wordt de Heer en Jan goldaat veracht". De prent was voor de ver spreiding voorgelegd aan de hoofdaalmoezenier en de hoofd veldprediker, die geen bezwa ren opperden. De betekenis van de rijmprent is een morele. Het was een prent ter overpeinzing en het is nooit de bedoeling ge weest te profaneren, aldus de legercommandant. DE NIEUWE SITUATIE OP JAVA 7 Febr. moeien de ev. achter gebleven T N l-jtrijdkrachton zich teruggetrokken hebben Status quo lijn i:ün Gedemilitariseerde z6nes HD Rep. Gebied1 'ContoclploalseniNed. en Indon. Commandanten VOETB De hoge transfer-bedragen in Engeland. De manager van de Engel se club Brentford, Harry Cur tis, heeft een plan ontworpen tot beteugeling van het trans fer-euvel. De hoofdpunten er van zijn: le. Geen transfers tegen be taling gedurende het speel seizoen. 2e. Geen enkele club mag in gesloten seizoen meer dan 20.000 pdst. in totaal uitge ven aan transfer-bedragen, onverschillig hoeveel spelers er bij betrokken zijn. 3e. Compensatie aan spe lers, die hun club trouw blij ven, in de vorm van een pen sioen of van een speciale schenking wanneer zij de voet balsport vaarwel zeggen. Curtis meent, dat tenzij er verandering komt In de hui dige situatie, de clubs regel recht op een bankroet aan stevenen. TAFELTENNIS De wereldkampioen schappen te Londen. Voor de tafeltennis- Voor de tafeltennis-kampi- oenschappén te Londen werden o.m. de volgende wedstrijden gespeeld: Heren enkel: Amouretti (Fr.)—Du Buy (Ned.) 21—18, 21—16, 18—21, 23—21. Van Zoelen (Ned.) Nicouder (Zweden) 21—7, 20—22, 21—9, 21—5. Harrower (Eng.)Hu berts (Ned.) 21—16, 21—16, 2110. Finbergs (Palestina) Van Zoelen 21—13, 21—17, 21 13. Harangozo (Hongarije) Lorsheyd (Ned.) 2110, 21 14, 21—11. Dames enkel: Mevr. Lentle (Eng.) Margot van Wijk (Ned.) 13—21, 21—17, 21—16, 1821, 2523. Mevr. Clouther (V.S.) Tineke de Zeeuw (Ned.) 21—8, 21—4, 21—8. Heren dubbel: Hall en Mob- berly (Eng.)du Buy en Hu- bers (Ned.) 10—21, 21—10, 21 —12, 18—21, 21—15. Prazak en Skarda (Tsj. SI.)Van Zoe len en Lorsheyd 24—22, 1821, 21—16, 21—13. FILMS VAN DE WEEK Rusland anno 1905. Opnieuw vertoont Alhambra, Vlissingen, een Russische film, echter van geheel an der genre dan „Natacha", na melijk de zonder pretenties gemaakte rolprent „Het wit te zeil." De film geeft de be levenissen weer van twee knapen met avontuurlijke aanleg, Gawrik en Petja, in het Rusland van 1905. Het is echter geen specifieke kin derfilm, integendeel eerder voor volwassenen bestemd. I. Boet en B. Roeng spelen de hoofdrollen, namen, die U waarschijnlijk even weinig zeggen als ons. In Luxor, Vlissingen, viert de „van dik hout zaagt men f»lanken-humor" hoogtijach- ereenvolgens worden een Deense klucht over een mo dem aangelegde grootmama, „Oma's derde jeugd" (een film van een opmerkelijk kor te duur) en een oude Stan Laural-Oliver Hardy-geschie- deni8, „Zonen van de woes tijn", vertoond. Weinig cri- tisch aangelegde toeschou wers zullen er om gieren. In Electro, Middelburg, ten slotte loopt een sensatiefilm van het goede soort, „Dood in de wolken" met Ann Na gel en Mike Whalen. In een uur tijds krijgt de toeschou wer een grote dosis van fan tastische verzinsels, waar voor Jules Veme een straat- ie zou omlopen, te verwer en. IN T KORT Boksen. De Franse en Europese middengewichtkampioen Mar cel Cerdan won door k.o. In de vierde ronde van de Pool Walzack. De titel stond niet op het spel. [FEPILLETON ]^.onica |is verloofd Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 113 Aan het hoofd van de tafel zat mevrouw Waters, druk in gesprek met een oude heer met een zwarte snor. die heel vlug Frans sprak en steeds gesticuleerde. Tegenover Blan che, die ook druk praatte, zat haar broer. Hij zag er vrij wel als altijd uit. Theodora was een en al opgewonden heid. Ik hoorde naar zoiets zeggen als: „Dat moet u Billy's meisje ook vertellen!" Tussen hem en Theodora zat, achterover in haar stoel geleund, een jong meisje, vro- Igk te lachen. Zij had een al- leraaardigste japon aan en had prachtig zwart haar. Ik had nog zelden zo'n mooi meisje gezien. Zij was het ze ker, die dat spoortje odeur bij zich had. Zy keek lachend tot hem op. Zij noemde hem „Billy". HOOFDSTUK XXIX. Er was een geschuivel van stoelen over de stenen vloer. De heren stonden op en me vrouw Waters stelde mij voor. „Onze vriend, meneer Char- rier en zgn dochter", ging zij voort, en daarop boog de oude heer zó diep, dat ik de rimpels in zijn nek kon zien. Toen wierp hij uit zijn twee zwarte krentenoogjes een blik op my, die my deed voelen, dat ik hem niet mee gevallen was. Zijn dochter sloeg mij met een minder critische blik ga de. Zij was heel mooi Zij stak mij haar hand toe en schudde daarop de mijne zo stevig als ik niet van haar verwacht zou hebben, maar ik geloof, dat alle vreemde lingen denken, dat wy, En gelsen, op een bhzonder flin ke handdruk gesteld zgn. Daarop ging ik naast Blan che zitten en was heel biy, toen mevrouw Waters mn een grote kop thee gaf. Ik aronk mijn thee alsh in een droom op. Ik had op dat ogenblik onmogelgk een woord kunnen zeggen. De anderen praatten echter druk. we hadden plan ge maakt morgen verder te gaan; maar bent u op het ogenblik hier?" de omgeving valt ons erg mee en we zouden dus wel wat langer kunnen blij ven „O ja, doet u dat! Het zou zo fgn zijn voor Blanche en mij. om Odette hier nog wat te houden! Van Billy en Nan cy zien we natuuriyk nooit iets!" „Je moet er niets van ge loven, Odette!" by lachte heel natuurlijk. je bent helemaal geen baas op 't strand meer, dit jaar! Je weet niet wat het is, om een geëngageerd span in de buurt te nebben!" „Neen? Vind je het niet gezellig?" Daarop wendde de kleine Francaise zich tot hem en zei: „Jij moedigt me niet zo heel erg aan." Eer hg nog kon antwoor den, zei Theo: „Ik schrijf er een boek over „Theo maak liever wat voort met je boterham. Je praat veel te veel." „Een van de voorschriften in mijn boek is: „Kuch niet, voor ie de deur open doet; daar houden ze niet van. Ga liever niet naar binnep." „Blodwen, breng je nog wat kokend water". Een andere raad is: „Tracht maar niet een kiek je te nemen. Het mislukt toch altyd". „Zal ik nog een paar eieren binnen brengen, mevrouw?" „Als er een niet hier is vraag dan maar nooit waar de inktkoker gebleven is". Neen, maar herinner je je nog die keer te Dinard, toen we allemaal samen in zee waren?" Misschien het volgende jaar". we gaan dan voor de lunch weg als het dan maar juist geen vloed is Maar meneer Charrier, u zei daar ijskoud!" zo warm, als 't maar zgn kon!" „Hoe was het vandaag Nancy?" „Nancy ik ben bang, dat je er te lang Ingebleven bent fluisterde mevrouw Waters, toen zg mij mijn tweede kop thee overreikte. „Ik geloof het niet", zei ik flauwtjes, terwijl jk trachtte Le glimlachen. (Werd# vervolgd) Tuchtrechter voor de prijzen. RAGEBOLLEN EN GROENTE. Zitting van de Tuchtrechter voor de Prijzen, Arrondisse ment Middelburg, in het Kan tongerecht te Middelburg, des morgens om 10 uur, d.d. 30 Januari 1948. J. S. te Middelburg had rfl- wielartikelen te koop aange boden zonder dat deze goede ren waren geprgsd. Verdachte beweerde, dat hij slechts al leen werkt en het met de repa raties ontzettend druk heeft, zodat hij er te weinig aandacht aangeschonken had. Boete 15. A. J. P. v. S. te Middelburg had ragebollen tegen te hoge prijzen verkocht. Verdachte gaf toe en zei de prijs bere kend te hebben volgens de fac turen. De fabrikant had er een prijsvaststelling opgezet en hierop had verdachte ver trouwd. Het bleek, dat deze prijsvaststelling onjuist was. Verdachte gaf toe, dat deze ragebollen niet al te best wa ren. De boete was j; 25. T. M. H. te Vlissingen, had in de winkel voedings- en genot middelen te koop aangeboden, zonder dat deze artikelen van een prijsaanduiding waren voorzien. Verdachte beweerde het erg druk gehad te hebben en dat het geen onwil was. Boete 15. Z. L. te Domburg had even eens voedings- en genotmidde len ongeprijsd te koop aange boden. Boete 15. J. J. v. H. te Vlissingen, die ongeprijsde groenten had ver kocht, kreeg bij verstek een boete van 25. A. C. had eveneens groenten ongeprijsd verkocht. Boete 15. DAMMEN FINALE DAMKAMPIOEN SCHAP VAN ZEELAND. Op 21 Februari a.s. begint het tournooi om het persoon lijk Damkampioenschap van Zeeland, waarvoor weer grote belangstelling bestaat. De vol gende spelers nemen aan dit tournooi deel: J. Sinke (titel houder) en L. Anderson uit Goes; J. Blom, J. Rijkse en L. Zuid weg uit Yerseke, C. K. Kaan, Koudekerke; W. Boo gaard, W. Lente, J. Stroo- band Sr. en J. Strooband Jr uit Middelburg, A. W. Kaat. Kapelle en F. Brandenburgb uit Haamstede. Het tournooi is sterk bezet en men verwacht een span nende wedstryd. Strooband Jr. neemt de plaats in van de Jonge, die verhinderd was aan de uitnodiging gevolg te ge ven. Kaan, Rijkse en Zuid weg nemen voor het eerst aan de finale deel. Meliskerke LANDBOUWERS VERGADERDEN. De Landbouwvereniging te Meliskerke kwam in jaar vergadering by een. De voor zitter, de heer W. de Buck, wenste de leden voor 1948 Gods zegen toe voor gezin, arbeid en bedrijf. Voor de or ganisatie was 1947 een goed jaar, voor het bedrijf echter ongunstig. Voor 1948 zgn er nog weinig perspectieven voor de landbouwers. De spreker onderschreef verder de rede die de heer A. Geschiere on langs hield. De secretaris, de heer J. Koene, bracht een opgewekt jaarverslag uit. De vereniging bloeit. De penningmeester, de heer Iz. Matthijsse, legde re kening en verantwoording af van zijn beheer. Er moest geld geleend worden, omdat de werktuigen zijn vernieuwd en omdat de dochterinstelling van de vereniging, de coöpe ratieve poterbewaarplaats- combinatie, nog geen vergoe ding heeft ontvangen van de dienst Wederopbouw voor het opknappen van het gebouw. Als bgdrage voor de a.s. plaatselijke veekeuring werd 10.toegezegd Verder wer den de bedrijfsnioeilgkheden, de herverkaveling van de gronden en de kunstmatige inseminatie bij het rundvee nog besproken. EERSTE RAADSVER GADERING IN 1948. De Raad van Meliskerke kwam in vergadering bgeen. Burgemeester A. J. Hugsman wenste voor 1948 ieder het bes te toe. 1947 verliep rustig, of schoon er in vele gezinnen werkelijk armoede was. Het herstel aan de beschadigde ge bouwen schoot flink op; voor de geheel verwoeste panden is nog geen nieuwbouw te ver wachten. De woningwetwonin gen zullen binnenkort voor bewoning klaar zgn. Het uit breidingsplan staat op dood spoor. De aansluiting aan het electrisch net voor de buurt schappen Mariekerke en Pop- pendamme is een "feit gewor den. De gemeentefinanciën geven geen bgzondere zorg: zuinigheid blijft echter gebo den. Ingekomen was een dankbe tuiging van Jhr. mr. A. F. C. j de Casembroot, Commissaris der Koningin, voor ontvangen Officiële Publicaties KUNSTMEST. Landbouwers, van wie het teeltplan 1948, in gunstige zin, zeer belangrijk afwijkt van het teeltplan 1946, kun nen nog voor een aanvullende stikstoftoewgzing in aanmer king komen. Aanvragen moeten schrifte- lgk worden ingediend vóór 15 Maart 1948 onder opgave van het volledige teeltplan 1948 bij de Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland, Grote Markt 28, Goes, Afd. Kunstmest. De Prov. Voedselcomm. voor Zeeland. gslukwens. Van de heer A. avidse, secr.-penningm. van Burgeriyk Armbestuur, was 'n verzoek ingekomen om ontslag als zodanig wegens hoge leef- tyd, met ingang van 1 Mei '48. Op de meest eervolle wyze werd dit ontslag verleend. In de volgende vergadering zal in de vacature worden voorzien. Een verordening om de wo ningruimte te regelen werd z. h.s. vastgesteld. Een verorde ning voor vermakelijkheidsbe lasting' werd van het program ma afgevoerd. De gesplitste begroting B.A. 1947 werd vastgesteld m ge wone- en kapitaaldlenst. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden herko zen de heren G. Beukelman, W. P. Davidse, J. Pleyte, P. Sturm en P. Wisse Sr. De beloning voor onderhoud ge meentehuis en vergaderlokaal werd resp. gebracht op 150 en 100. De pensioengrondslag van de gemeente-ontvanger werd met ingang van 16 Nov. 1947 vastgesteld op 493. Besloten werd ook vergunning aan te vragen voor de bouw van 8 wonin gwetwoningen UIT DE Amsterdamse beurs N.I. Hand. B. Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Unilever Fokker V Ned. Ford Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lgn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mij. 9 Febr. 10 Febr. *133 135 191 193% 194% 208 211 324% 325 210% 212 392 390% 356 361% 178% 180% 224 225% 187 190% 248% 252% 190% 201% De zaken aan de Amster damse effectenbeurs blijven van opgewekte aard en ook heden sloegen de koersen weer een opgaande richting in. DONDERDAG. Op een tydstip, waarop niemand tgd heeft naar de radio te luisteren, wordt er meestal iets gegeven, dat men eigenlijk niet wil mis sen. B.v. Donderdagmorgen, kwart voor negen, speelt Yehudi Menuhin Beetho ven's Kreutzef-sonate (H. II). Het is zeer sympathiek van de programmaleiding: de goede dingen worden be waard voor die gedeelten van de dag, waarop bgna niemand zich de luxe kan permitteren een radio aan te zetten. Voor de luisteraar, die ge steld is op het massale: 23.45 (H. n) een ensemble van 8 piano's. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Ochtendconcert; 10 Ita- liënische konzert, Bach; 10.45 Choral no. 3 in a César Franck; 11 De Zonnebloem; 12.33 Dansorkest o.l.v. Klaas v. Beeck; 1 Nieuws; 2 Amati trio; 3 Kwintet in G; 3.15 Ka merorkest o.l.v. André Rieu m.m.v. Joachim Röntgen; 5.30 Cyclus „Het moderne Franse lied".; 6 Francisco Canaro en zijn Argentijns Orkest; 6.30 Ned. Strijdkr.; 7 Nieuws; 7.30 Het actueel geluid; 8 Nieuws: 8.15 Steravond in de Puszta; .50 Met band en plaat voor U paraat; 10.30 Nieuws; 11 Cellorecital d. Leily Howell. Hilversum n: 7 en 8 Nieuws: 8.42 Sonate In A gT. t. Op. 47, v. Beethoven; 10.35 Don Kozakkenkoor: 11.20 Gramof0011 muziek; 12 Muset- te-orkest. o.l.v. Frans v. Ca- pelle; 12.38 Frans operette concert; 1 Nieuws: 1.15 Pierre Palla, orgel; 2.20 Solisten concert; 3 Voor zieken en ge zonden; 4.45 Vergeten Neder landse muziek uit de pruiken tijd; 5 Kaleidoscoop: 5.30 i-ienk v. d. Velde's jeugden- semble; 6 Nieuws; 6.30 The Skymasters: 7.30 De radio volkshogeschool o.l.v. Willem Gehrels; 8 Nieuws: 9.15 „An na en de koning van Siam", hoorspel: 10.15 Nederlandse tekst- en toondichters passe ren de revue: 11 Nieuws; 11.45 Ensemble van acht plano's. Scheepvaartberichten Vertrokken 10 Febr.: Ami go n. Oslo; Weltevreden VEE n. Duinkerken; Quo Vadis n. Shoreham; Liberty n. Yar mouth; Constant n. Londen; Delta n. Londen. Gepasseerd n. Antwerpen 9 Febr.: Capella uit zee; Arbo v. Londen. 10 Febr.: Bill S v. Jar- mouth; Oud Beyerland v. Lon den. De heer en mevrouw VA- LETON—KAMPMAN, geven met grote dankbaarheid en blgdschap kennis van de ge boorte van hun Zoon JACOBUS WILLEM AART, broertje van JOOST «1 CHRISTIENTJE. Ulrum, 7 Februari 1948. 1 Ondertrouwd: L. VAN KEULEN "1 C. CORBIJN. Middelburg, 9 Februari 1(948. Vliss. Molenstraat 3. Vliss Bolwerk 8. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen by de geboorte van ons Dochter tje, betuigen wg onze harte lijke dank. I. FASTENAU. C. FASTENAU— HOLLEBRANDSE. Middelburg, 9 Februari 1948. BEKENDMAKING Uitloting geldlening der gemeente Middelburg. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op 5 Fe bruari 1948 is uitgeloot van de 3% lening 1899, oor spronkelijk groot <35.000. obligatie no. 8, aflosbaar 1 Juli 1948. Betaling van rente en af lossing geschiedt ten kantore van de Ontvanger dezer ge meente. Middelburg, 5 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Jhr. Mr W. C. SANDBERG TOT ESSENBURG, burge meester. PH. J. KOENE, secretaris. Wij leveren uit voorraad Heren regenjassen Heren tweedjassen Heren winterjassen Jongeheren plusfourpakjes Jongeheren winterjassen Jongeheren plusfours Heren pantalons Heren hoeden en petten Kinderblouses Heren zelfbinders Overalls. Modehuis J. KLAVER Bierkaai 36 Middelburg. ZON EN MAAN. 12 Februari. Zon: op 8.03, onder 1745. Maan: op 9.21, onder 20.15. HOOC WATER Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee u. -I-NAP 3.27 1.92 3.56 2.11 4.35 2.20 5.02 1.29 u. -J-NAP* 15.52 2.00 16.18 2.17 17.03 2.27 17.28 1.44 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 9.50 2.25 10.32 2.44 11.06 2.59 10.39 1.81 21.48 1.90 22.29 2.07 23.06 2.21 22.41 1.43 Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Kertonoso passeerde 9 Febr. Finisterre; Mapia, 10 Febr. te Londen; Oranje, 9 Febr. van Bata via n. Singapore. Naar Indonesië: Joh. de Witt, pass. 9 Febr. Socotra; Marken, 8 Febr. te Singapo re; Modjokerto. 9 Febr. te Marseille: Singkep, pass. 9 Febr. Casquets; Groote Beer, passeerde 10 Febr. Perim: Nieuw Holland passeerde 8 Febr. Malta. 12. Nadat Kappie zgn bestellingen ge daan had, liep hy weer terug naar de Kraak, maar toen hg het schip zag lig gen, stond hy van schrik stil. Het schip leek helemaal niet meer op de Kraak. Het was van buiten met bonte kleuren en voorstellingen beschilderd. „Ooooo!" kreunde Kappie en hij holde er naar toe, de valreep op, naar de hut van de Maat. Hg klopte op do deur. „Kom hier Maat!" brulde hft. „Hoe kom je er bg om dat schip zo te laten op schilderen! Je bent een kaffer! Je bent Verder kwam Kappie niet. De deur ging open en de Maat stak met een bigde glimlac1* en een grote admiraals- steek or zijn froofd om de hoek van de deur. „Ik ben klein-admiraal geworden!" vertelde de Maat opgewonden en we hebben een kanon en een kroon aan boord en ze hebben het schip opnieuw geverfd met blauw, paars, en rood en geel! En ik ben klein-admlraal gewor- geel! En ik ben klein-admiraal voort aan!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3