PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Luchtmacht der toekomst POLITIEK OVERLEG BATAVIA-DJOCJ A BILT 15 personen verbrand. De Benelux en het plan-Revin. terug naar de West? Het woningherstel te Vlissingen in 1947 In ieder stadje een ander schatje Amerikaanse troepen naar Palestina. Deense kustvaarder vergaan. MarsbalManden in Maart bijeen?- 191e Jaargang - No. 34 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. JDrukkerg Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen Dit blad verschijnt dageiflks, behaive op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 10 Febr. 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct per week; I 3.20 per kwartaal; franco per post I 3.45 oer kwartaal. Losse nummers 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p advertentie f 2. Giro nr. 359300 P Z.C.. Middelburg. Bureaux gevestigu te Vlissingen: Walstr 58-60. tel 10 en 51 - Middelburg: -ondense Kaai 29. tel. 2077 en 2 - Goes: L. Vorststr 55, tel 2475 (b.g.g. 2228) - Oost burg: Gratamastr 3, tel 102 - Ter neuzen Brouwerijstr. 2 - Zierikzee Nwe Bogerdstr C 160. tel 26. Het Wereldgebeuren Nog vijftien ontwikkelingsjaren nodig. Dan kan het spel beginnen. In Zuid Afrika heeft men de gewoonte aangenomen over de derde wereldoorlog, die tegen Rusland zal gaan, te spreken als een onvermij delijk gebeuren. Dat is niet Êreftig. De Zuid-Afrikaanse laden houden er bovendien van speoulaties te publiceren over de groepen van landen, die met en tegen Rusland zullen strijden, waarbij som migen nu al vrij heftig de „neutraliteit" van Zuid Afri ka bepleiten. Blijkbaar leeft men ook in Zweden in die sfeer van een „komende oorlog", want de technische staf van de Zweed se luchtmacht heeft een rap port moeten samenstellen over de luchtoorlog der toe komst. Ziehier wat de Zwe den ons beloven. Een „druk op de knop" oorlog met ro botwapens zal in de eerstko mende tien tot vijftien jaar nog niet mogelijk zijn. Dat is gelegd voor later. Wel zijn V. 1 en V. 2's, waar van het eerste type door ja gers buitenwerking gesteld kan worden en het tweede type alleen door aanvallen op de bases. Wat de jagers betreft, zul len er over vijf jaar alleen maar straalvliegtuigen zijn met een snelheid van 1000 tot 1500 km. p. uur. Vermoe delijk zal het merendeel van de zware bommenwerpers dan nog door schroeven worden voortbewogen. Zij zullen zich op een hoogte van 1200 km. bewegen met een snelheid van 750 km. per uur. Over tien jaar zullen de ja gers met boven-geluid-snel- heid vliegen namelijk 1500 km. per uur. Tegen die tijd zullen de bommenwerpers met straalaandrijving wel de 1000 km. per uur halen. En de gehele luchtoorlog zal zich dan voornamelijk op 'n hoog te van 15 km. afspelen. Het ziet er weinig roos kleurig uit wanneer het tegen die tijd inderdaad tot een oorlog zou komen, maar we zijn nog niet zo ver. Nog al tijd zitten Russen en Ame rikanen aan de conferentieta fels, ook al bereiken ze niet veel. Pas weer heeft Gromy- ko such voor de Verenigde Naties opgeworpen als de be schermer der Afrikaanse ne gers. Hij heeft namelijk een petitie overhandigd, die ge tekend is door bewoners van Oeganda, Tanganyika en Ke nya, waarin deze bewoners zich beklagen over exploitatie door de Britten. Deze gebieden vormen merkwaardigerwijs het toe komstige militaire centrum van de Britsche macht aan de Indische Oceaan en in Afrika. Kort geleden hebben des kundigen ons reeds vergast op tekeningen, welke de ac tieradius aangaven van vlieg tuigen en vlooteenheden, die van dit nieuwe centrum kon den opereren en daarbij was de Zuidelijke defensielijn van Rusland merkwaardig duide lijk binnen die radius gete kend. De liefde van Grömy- ko voor de Afrikaanse volke ren laat zich hieruit wel enigszins verklaren. Binnen kort zal de V. N. over deze petitie moeten beslissen. Over het besluit behoeven we ons niet ongerust te maken. Gevechten bij Athene. Regeringstroepen in Grie kenland hebben contact ge maakt met guerilla-strijders twintig kilometer ten Noord- Westen van het centrum van Athene. De artillerie was Za terdag de gehele dag in ac tie. Volgens het Atheense nieuwsbureau zijn de gueril- lastrijders bij het vallen van de scbemering snel afgetrok ken en beheersen de rege ringstroepen een aantal ri vier-overgangen en passen. Onrust in Spaans Marokko. Spaanse troepen hebben bet vuur geopend op een nationa listische Moorse optocht te Tetoean, waarbij een niet be kend aantal personen gedood oï gewond is. Dit incident had plaats, nadat te Tetoean (Spaans Marokko) een alge mene staking onder de Mo ren was uitgebroken,. omdat de Spaanse autoriteiten twee leiders dei Moorse nationalis tische beweging niet tot de Spaanse zone wilden toelaten. Alle besturen der nationalis tische beweging zijn gearres teerd en de bureaux zijn be zet. De situatie werd Zondag als „zeer gespannen" aange duid. In autobus bij Visé. Zondagavond is do auto bus. die de verbinding onder houdt tussen Visé en Weerst, geslint en tegen een boom gereden De autobus, die een 50-tal reizigers vervoerde, ge raakte onmiddellijk In brand en ondanks de onmiddellijk geboden hulp kwamen 15 'personen in de vlammen om. Dertig andere reizigers moes ten in het ziekenhuis te Luik worden opgenomen. Voor zover thans bekend, be vinden zich onder de slachtof fers geen Nederlanders. Ooggetuigen verklaarden, dat de bus in volle vaart te gen een boom reed en on middellijk daarop in lichter laaie stond. De inzittenden, voor zover zij niet het be wustzijn verloren hadden, trachtten de ruiten van de bus te breken om aande vlammen te ontsnappen. De bestuurder van het voer tuig, die gewond is, heeft ver klaard, dat hij zich plotseling voor een groep fietsers be vond. Hij wilde deze groep ontwijken en stuurde naar links. Hij maakte hierna on middellijk een beweging om de wagen weer in de oorspron kelijke richting te brengen, doch op dat ogenblik werkte de stuurinrichting niet meer. De schok van de autobus te gen de dikke boom was zo hevig, dat de boom gedeelte lijk werd ontworteld. Japans kabinet wil aftreden. Het socialistische kabi net van Japan onder lei ding van Tetsoe Itataya- ma heeft aan het gealli eerd opperbevel ofh toe- -stemming gevraagd te mo gen aftreden. Generaal MacArthur heeft na een onderhoud met Katay- ama medegedeeld, dat het aan de Japanners zal worden over- a gelaten, een oplossing te vin- I den voor hun huidige politie- ke moeilijkheid. De Belgische, Luxemburgse en Nederlandse diplomatieke vertegenwoordigers te Londen hebben op het Britse departe ment van buitenlandse zaken mondeling hun standpunt ten aanzien van Bevin's plan tot vorming van een Westerse Unie uiteengezet. Er is nog geen beslissing ge nomen over de manier, waarop het Britse ontwerp voor een bondgenootschap zal worden voorgelegd aan de Benelux. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buiten landse zaken deelde mede, dat Frankrijk en Engeland het nog niet eens zijn over de verdere stappen. Mr. A. W. C. Baron Bentink van Schoonheèten, Nederlands buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Londen, heeft een onderhoud gehad met sir Kirkpatrick, assistent-on derminister van buitenlandse zaken. Men neemt aan, dat er ge sproken is over de wijze waar op de regeringen van België, Nederland en Luxemburg be trokken moeten worden bij het werk van de driemogendheden- conferentie over West-Duits- land, die op 19 Februari te Londen zal aanvangen. De moord op Moeke Marsman. Op 17 Februari zullen voor de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam terecht staan de drie verdachten van de op 2 November 1946 gepleegde moord op de 61-jarige „Moeke Marsman". A M. in de War- ira»esstraat te Amsterdam. Gedurende 15 maand hebben de verdachten elkaar de schuld in de schoenen ge schoven. Nog steeds staat niet vast, wie de dader is. DE VERKIEZINGEN IN IERLAND. De Valera en zijn belangrijkste tegenstander, de 42-jarige Sean Mc Bride, brengen hun stem uit. De delegaties van Curasao en Suriname zullen elk afzon derlijk besprekingen voeren met minister Jonkman over de mogelijkheid tot onmiddellijke verwezenlijking van wijzigin gen in het verantwoordelijk bestuur van deze gebiedsde len. De eerste bespreking met de delegatie van Curasao vindt reeds heden plaats. Ten aanzien van berichten, volgens welke de delegatie van Curasao onverwijldnaar de West zal terugkeren, in dien het overleg met de mi nister niet tot w-vredigend resultaat zou leid vernam het A.N.P. in d ing dei- delegatie, dat deze eventuali teit althans door sommige delegatieleden voortvloeiend wordt geacht uit de opdracht van de Staten, waarmede de delegatie ter rondetafelconfe rentie is getogen. Jan Prins overleden. In het Dlaconessenhuls te Naarden Is Maandagavond In de ouderdom van juist een en zeventig jaar overleden Chrls- tiaan Louis Schepp (pseudo niem Jan Prins). Mevr. Roosevelt naar Nederland. Mevrouw Eleanor Roosevelt zal op 15 April a.s. met het K.L.M.-vliegtuig uit Londen in Nederland aankomen. Die dag zal zij te Utrecht promo veren tot ere-doctor in de rechtswetenschappen. Voordien zal zij in Londen een gedenkteken voor haar echtgenoot onthullen. Behalve ons land zai mevr. Roosevelt België, Frankrijk en Zwitserland bezoeken. K.L.M. vliegt weer via Cairo. Met ingang van 22 Februari zal de K.l!m. op de Amster dam—Batavia route weer via Cairo vliegen. Tevens zal met ingang vaji genoemde datum geen landing meer gemaakt worden te Rome. De route wordt dus: Amsterdam—Cai roBasraKarachiCal- cutetaBangkokBatavia, terwijl eenmaal per week via Singapore gevlogen wordt. Op de heenreis zal tè Cairo en Bangkok overnacht wor den en op de thuisreis alleen te Cairo. Franse kinderen naar Nederland. Onder auspiciën van de Union Nationale des Associa tion FamiPales zal een groep van 100 200 Franse kinde ren naar Nederland komen om aan te sterken. Dit zal de eerste maal zijn, dat Fran- kinderen om gezondheids redenen naar Nederland ko men. De kinderen zullen in gezinnen te Hengelo en om geving wyden ondergebracht Frans-Spaanse grens geopend. De grens tussen Frankrijk en Spanje is Maandag te mid dernacht officieel heropend, na bijna twee jaar gesloten te zijn geweest. 5.9 MIILIOEN AANWERK OPGELEVERD. Particuliere nieuwbouw bleet I 400.000 en nieuwbouw tot een bedrag van ruim 1.19 millioen aarzelend. „We vragen niet om bloe men, maar geef ons ook niet altijd brandnetels", zo onge veer sprak enkele dagen ge leden een wederophouwamb- tenaar, nadat hij een reeks critische opmerkingen had weerlegd. De grote moeilijkheid is, dat vrijwel iedereen overloopt van ontevredenheid over de huidige ambtelijke organisatie van het wederopbouwwerk-, en toch daarnaast weet, dkt er grote groepen ambtenaren zijn, die hun volle werkkracht en nog een flinke schep extra geven voor de wederopbouw van dp verwoeste gebieden. Wij kregen enkele cgfers onder de ogen van het herstelwerk in Vlissin gen en die cijfers bewijzen, dat er in 1947 heel wat werk Is verzet. WAT ER OPGELEVERD WERD. Te Vlissingen werd in 1947 opgeleverd 2.9 millioen her stelwerk, verricht aan particu diere gebouwen met een schade van minder dan 3000, voorts 1.3 millioen herstelwerk aan particuliere, gebouwen met een schade van meer dan 3000 dan gemeentelijk herstelwerk tot een bedrag van ruim gulden, Het totaal aan opgeleverd werk beliep dus voor 1947 ruim 5.9 millioen gulden terwijl op 31 Dec. hetzij ad ministratief, hetzij reeds in uitvoering, nog voor een be drag van" f 10 millioen in bewerking bleef. Dit z\jn sprekende cijfers, die weliswaar geen bevrediging geven, maar die toch bewijzen, dat voor Vlissingen binnen 't kader van de schaarse perso neels- en materiaalvoorziening alles is verricht, wat maar enigszins mogelijk was. DE KLEINE SCHADE Wat de kleine schade tot 3000 betreft was er op 33 Dec. j.l. nog voor een bedrag van f 1.2 millioen in bewer king. In deze groep van per celen werden in 1947 bij de reeds in behandeling zijnde percejen nog 890 stuks in be werking genomen. Er kwamen in 1947 totaal 382 percelen de finitief gereed. De gemeente Vlissingen be taalde in 1947 voor herstel van oorlogsschade aan de woning bouwverenigingen 393 000. uit. „Goed Wonen" kwam mei zjjn herstel gereed. ,,Gem Be lang" en „Volkshuisvesting'' moeten nog een bedrag van 148.000 tezamen verwerken. Voor objecten van de gemeente Vlissingen werd op goedkeuringsbons aan gevraagd 689.000.—, waar van 435.000.— werd ver werkt. DE SCHADE BOVEN f 3000.—. Wat betreft de schade aan particuliere woningen werd in 1947 voor een bedrag van 2.9 millioen aan rekeningen inge diend. Hierbij dient aangete kend te worden, dat particulie ren gewoonlijk een deel der herstelkosten zelf betalen en daarvoor dus geen rekeningen indienen. Voor industriegevallen werd aan oorlogsschade opgeleverd een bedrag van 1.1 millioen en voor ziekenhuizen 255.000 DE NIEUWBOUW Wat de particuliere nieuw bouw betreft z\jn er circa 850 gevallen bekend bij de weder opbouw, waarvan 114 in schets plannen gereed waren. Slechts van 11 plannen kwam het tot een financieel schema en 7 met een totaal kosten van ruim 90.000.kwamen in uitvoe ring. De gemeente Vlissingen en de woningbouwverenigingen hadden in 1947 iri bewerking de bouw van 877 percelen waarvan 28 geheel werden op geleverd, 43 voor 95 gereed kwamen, 2 voor 70 6 voor 48 42 voor 17 terwijl met 377 werd aangevangen en met 315 nog moet worden be gonnen. De Kon. Mij. „De Schelde had in 1947 een bedrag van 150.000.— in bewerking, waarvan voor 144.400.— ge reed kwam. De totale nieuwbouw, die in 1947 ln bewerking werd geno men of tot uitvoering kwam. beliep 9.8 millioen. Mr. dr. J. In 't Veldt, burge meester van Zaandam, wiens benoeming tot Minister van Volkshuisvesting en 'Veder- opbouw te venvachten zou zijn Brand door ontploffing. De boerderij van de heei W. Kamp te Oude Tonge is door een ontploffing van een oersgasinstallatie in brand ge raakt. De heer K. en zijn zoon. die beiden door een ontzette leur werden opgesloten,, kon- ien zich door de wand van de kamer een weg naar buiter forceren. Ondanks de 'sterke wind slaagde de plaatselijke brand weer erin een gedeelte van de boerderij en de inboedel te redden. DE „RENVILLE" KEERT HUISWAARTS. De grondslagen van het overleg. Maandag werd met klein ceremonieel de laatste verga dering der delegaties aan boord van de „Renville" ge houden. Kapitein Tyree, Ab- doelkadir, Moh. Roem en de heer Herremans voerden hier bij het woord. Omtrent het zakelijk ge deelte hiervan kan gemeld worden, dat beide delegaties het besluit aannamen om afr wisselend drie weken te Bata via en Djocja te vergaderen. Vandaag vertrekt de „Ren ville" via Guam en Pearl Har bour naar San Diego. De heer Critchley, plaats vervanger voor de heer Kir- by in ae Commissie van Drie, beeft een bezoek gebracht aan de republikeinse premier, Moh. Hatta. Bij het onder houd, dat handelde over de grondslagen voor de politieke besprekingen na het vertrek van de .Renville" was Amir Sjarifoeddin tegenwoordig. GEEN GESNEUVELDEN Naar Reuter mededeelt, zjjn volgens welingelichte Neder landse kringen gedurende de laatste vier dagen geen Ne- ierlandse militairen in Indo nesië gesneuveld en is een op merkelijke verbetering inge treden wat betreft de uitvoe ring van de wapenstilstand Meer dan tienduizend bewa- nende republikeinen zijn uit DON JUAN IN UNO-UNIFORM". Huwelijkszwendel op grote schaal. Enkele weken geleden deel den wij reeds mede, dat te Velp een huwelijks-zwendelaai werd gearresteerd. De avonturen van deze Don Juan zijn zo onwaarschijnlijk, dat bijna niemand ze zou ge loven, ware het niet dat een nuchter politierapport de fei ten bevestigt Deze man, een zekere J. A., was via een huwelijksadver tentie in contact gekomen met een meisje uit Velp. Hij was echter ook verloofd met een meisje uil Amsterdam. Vanzelfsprekend bezorgde nem dit grote moeilijkheden, die echter met een verras sende vindingriilcneid werden opgelost. Was de tijd geko men om Velp te verwisselen voor Amsterdam, dan liet hi Kennissen een spoorkaartje voor Parijs of Brussel kopen. 'T" Jan plotse! ng vooi en op reis. Zover ging hiï Hii '.aki echter niet. Op het station wisselde hij het kaartje in en nam =en enkele reis naar Amsterdam. Daar werd het zelfde spelletje dan na enige iagen herhaal 1. een gebroken arm Toen de familie in Velp op een huwelijk begon aan te dringen, verzon hij allerlei uitvluchten. Hij moest onver wacht voor zaken naar En geland, verder dan Amster dam kwam hij ook ditmaa niet- Toen hij in Velp terug keerde, zat zjjn arm in het gips. Hij had zijn arm ge broken, vertelde nij. De ar me man werd stevig vertroe teld en het huwelijk geruime tijd uitgesteld. Natuurlijk was die gebroken arm eèn verzinsel. Toen de arm „genezen" was, „overleed" plotseling rijn moeder. Zij leeft nog! Het huwelijk moest weer wor den uitgesteld. Ondertussen had hij bijna al het geld .'an de Velpse scbone verbruikt. Taxi-kosten, dure hotels, nieuwe kleding, deels met zwarte textielpum ten aangekocht en kostbare cadeaux deden haar kapitaal smelten als de sneeuw voor de zon. Ook /oor het geven van cadeaux had hij een eigen systeem uitgedacht. Juwelen, die hij van het ene meisje kreeg om te verkopen gal h\j aan de andere en omge keerd. Het onderzoek wérd naar Brussel verplaatst. Hij had daar twee gemeubileerde éta ges gehuurd. De kamers wa ren met het geld van de Velp se gcze'lig ingericht, maar niet om haar te ontvangen. Daarvoor was de Amster damse uitverkoren. Ook in de Ver. Staten wachtte een meisje. In Brussel maakte hij slachtoffers. om indruk te maken bad hij zich bij %een Amster damse kleermaker voor 35C een uniform laten aanmeten In dit uniform, het „uniform van de U.N.O.-politie, belast met het toezicht op de uit voering van. het Marshall plan in Europa" zou hij trou wen. Zelfs de politie was een ogenblik verstomd toen zij dit product aanschouwde. De kleur: marine blauw, op de borst een indrukwekkende, rn batons, de schouders gesierd met grote sterren, op ziin mouw was met gouddraad n .vereldbol gestikt waarop de zestien bij het Marshall-plan betrokken landen in kleuren varen aangebracht. Op de rand van zijn pet waren gou den lauwertakken bevestigd. Zijn plannen vielen echter in duigen toen de zuster van het meisje in Velp achter docht kreeg. In plaats van de knusse apartementen in Brussel werd de 'gevangenis oen rijn woning. Er zullen hem ook nog oude rekeningen gepresen- eerd worden. Hij heeft reeds voor de oorlog verschillende jplichtingen gepleegd. de Nederlandse gebieden ge- evacueerd en naar republikeins gebied achter de gedemilitari seerde zones gebracht.. SOEKARNO SPRAK. Volgens Radio Djocja heeft Soekarno een beroep gedaan op het volk en in het bijzon der op de strijdgroepen van de Masjoemi, de Hizboellah, om de wapenstilstand en de betreffende instructies van het opperbevel snel en ordelijk uit te voeren. Enkele dagen geleden werd reeds door Ane- ta bericht, dat in Koeningan de Hizboellahs bij de evacua tie moeilijkheden op leverden. Overleg Landbouw vraagstukken. De Stichting voor de Land bouw is door de minister president uitgenodigd Dinsdae a.s. besprekingen te voeren over de verschillende land houwvraagstukken, welke in- lertijd in de Yweede Kamer behandeld zijn bij de interpel latieVondeling en waarbij ook de motie—Groen ter sprake kwam. Zoele baby. De recherche van het bureau Spaarndammer- straat te Amsterdam heeft twee vrouwen aan gehouden, die rustig met oen baby wandelden. De vrouwen, eeij 50-jarige caféhoudster en haar 40- jarige vriendin uit Zaan dam, hadden kennis aan een 50-jarige smid P. K., werkzaam op de suiker fabriek. Deze man, die reeds een half jaar ge vangenisstraf had opge knapt wegens diefstal, had om de 14 dagen Zondagsdienst. De da mes kwamen dan bij hem op bezoek met de kinderwagen. De suiker werd. in speciale zakken verpakt, door de open gewrongen deur aange reikt en onder het kind in de wagen gepakt. Op ieze wijze verdwenen telkens 40 50 kg. - Radio Rome meldt, dat de president van de Italiaan se republiek, Enrico de Ni- coia, een decreet heeft on dertekend dat Zaterdag dooi de Italiaanse ministerraad is goedgekeurd en waarbij de algemene verkiezingen be paald worden op achttien April van dit jaar. HANDELEND OPTREDEN VAN DE VEILIGHEIDS RAAD. Een republikeins lid van het Amerikaanse Huis van afgevaardigden heeft gezegd, dat, naar hem ter ore was ge komen, de Amerikaanse regering overwoog een mili taire macht van veertigdui zend man naar Palestina te zenden ter handhaving van de orde. De commissie der Verenig de Naties zou van oordeel zijn, dat de Arabieren pogen met geweld het plan der V.N. voor de verdeling van Pales tina te wijzigen. De commis sie zou de Veiligheidsraad willen verzoeken handelend op te treden, dkar het hier een bedreiging van de vrede betreft. Bemanning gered. Het Deense S.S. „Lotte Skou", dat met een lading kolen van Danzig op weg naar Gent was, is om haJf zes, enkele mijlen uit de kust, ter hoogte van Castricum gezonken. De opvarenden gelukte het behouden in het springnet van de reddingsboot „Neeltje Ja- coba" te belanden. Een opva rende miste echter en beleefde enkele hachelijke ogenblikken. Voor dat de hoge zeeën de bei de boten weer tegen elkaar hadden gedreven was hij ech ter al aan boord gehesen. De zeelieden zijn gastvrij in IJmuiden opgenomen en zullen waarschijnlijk per eerste gele genheid naar Denemarken te rugkeren. Volgens welingelichte krin gen te Washington, zouden de zestien Marshall-landen bij eengeroepen worden in de tweede week van Maart, na het debat van de Amerikaanse Senaat over het plan en nadat de commissie voor buiten landse aangelegenheden van het Huis van Afgevaardigden haar versie over het wetsont werp heeft uitgebracht. Inmiddels wordt thans wel als zeker aangenomen, dat het steunbedrag voor de eerste vijftien maanden met een be drag van wel een milliard dollar besnoeid zal worden. 5 Mei-viering. VRIJ VAN 4 UUR AF. In overleg tussen de rege ring en de stichting van de arbeid werd besloten aan het bedrijfsleven voor te stellen op de 5de Mei a.s. algemeen vrijaf te geven na 4 uur des n.m. Eenzelfde regeling zal gelden voor het overheidsper soneel. Wanneer om bedrijfs- technische redenen een bedrijf niet om 16 uur kan worden stopgezet (bijv. in continu-be- drifv— jven), wordt in overweging gegeven aan de desbetreffen de arbeiders in een of andere vorm een redelijke compensa tie te geven. DE VOORSPELT: OPNIEUW REGEN. Geldig tot Dinsdagavond. Toenemende bewolking met later op de dag op de meeste plaatsen enige regen. Naar 7.uld-West of Zuid draai ende, matige, aan de kust tij delijk tot krachtig toenemen de wind. 's Ochtends iets kou der dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1