Kappie en het Olifanten-kerkhof PREDIKBEURTEN Rechtsgelij kheid voor stad en platteland .omca iis verloofd Bijz. Politierechter Middelburg KLANKEN AETHER DE GEMEENTEKLASSEN-INDELING MOET WORDEN HERZIEN. Een zaak van alle plattelanders Het algemene landsbe lang eist dat stad en plat teland ais gelijkwaardige deelgenoten worden be schouwd. Onder de huidi ge omstandigheden vindt echter een voortdurende afroming der beste krach ten van het platteland plaats. Als één der oor zaken wordt hiervoor aan- femerkt de thans gelden- e regeling der gemeen te klassen-indeling. Het platteland loopt hierdoor gevaar ontvolkt te worden van zijn beste krachten, welke ontvolking op de duur fatale gevolgen met zich mee zal brengen. Een herziening van de klas sen-indeling en gelijkstel ling van stad en platte land zal daarom een dwin gende eis van alle platte landers en niet alleen van de daar wonende ambtena ren moeten zyn. Met deze woorden kan het streven worden samengevat van het Landelijk Comité van Actie voor rechtsgelijkheid van stad en platteland. Als eerste gemeente in Zee land er zullen er nog veel meer moeten volgen, wil de actie succes afwerpen werd Donderdagavond te Kruinin- fen een bijeenkomst voor de urgerij belegd waarin de noodzaak van deze actie werd uiteengezet. De voorzitter van het voorlopige comité in deze gemeente, burgemeester M. vogelaar, zette het ontstaan van deze landelijke actie uit een. Zij vindt haar oorsprong in de provincie Groningen. De besturen van de verschil lende plattelandsgemeenten in ons land zijn met circulai res verzocht hieraan mede te werken. In de bond van Plat telandsvrouwen, de Z.L.M., enz. is reeds belangstelling voor deze zaak opgewekt en ook is deze aangelegenheid inmiddels in de Tweede Ka mer besproken. Spr. waar schuwde ervoor dat de kwes tie van de herclassificatie niet gezien moet worden als een zaak alleen voor ambte naren. doch voor de gehele plattelands-bevolking. Allen ondervinden hiervan de te rugslag. Men denke bijv. slechts aan de achterstelling die de gemeenteklassen-inde ling o.a. bij de Noodwet Ou derdomsvoorziening heeft ge had. De bewering dat het le ven op het platteland goed koper is, moet worden ver worpen. Bij de beloning van arbeidsprestaties mag de wfl- ze van besteding van het in komen geen terugslag uitoe fenen op de vaststelling van de loonnorm. Het platteland heeft bovendien niet de mo gelijkheden om bepaalde uit gaven te doen die in de stad mogelijk zijn. Het blykt ook telkens weer dat de stede ling het logisch vindt dat de Êlattelander cultureel minder edeeld wordt. Men betaalt echter overal evenveel belas ting. Met klem riep spr. alle plattelanders op zich aaneen te sluiten en hun stem te la ten horen. Het platteland moet gelijke ontwikkelings mogelijkheden krijgen. Uit de - bespreking die op deze toespraak volgde, bleek duidelijk noe deze reeds onder de bevolking leeft. Vele treffen de staaltjes van de gevolgen der klassen-indeling werden genoemd. Op een spoorweg station komen bijv. postbe- stellers van 3 verschillende gemeenten samen. Zy doen allen hetzelfde werk, doch krijgen, naar de gemeenten waar zij werkzaam zijn, alle drie een verschillende belo ning. Hetzelfde doet zich ook voor in de particuliere be drijven; de timmerlieden, schilders, enz. Dit alles heeft weer zijn gevolgen voor de néringdoenden, zodat met 'r f;eliikschakeling alle platte- anders gebaat zouden zijn. Staande de vergadering te kende een aantal bezoekers op een lijst, waarmee zij hun instemming met het doel van de actie betuigden. De lijst ligt nog ter tekening op het gemeentehuis en het post kantoor te Kruiningen en te Hansweert waar gister avond een zelfde vergadering werd belegd, by de ha venmeester, de heer P. Ha mers. Binnenkort zal voor de My. tot Nut van 't Algemeen Oost Zuid-Beveland 'n vergadering worden belegd, waarin Mr. Lindhorst Homan, oud-com missaris der Koningin in Gro ningen over deze kwestie zal spreken. Gelyk reeds gezegd, wil deze actie succes hebben, dan zal zij ook in Zeeland veel breder moeten worden opge zet. Alle plattelanders zullen zeker overtuigd zijn van de wenselijkheid van gelijkscha keling van stad en platteland, niet alleen uit financieel, doch ook uit moreel oogpunt. Dus: schouders onder het werk! Stichting van de Landbouw. DE LOON- EN PRIJS POLITIEK DER REGERING. Donderdagmiddag sprak de landelijk secretaris van de Stichting voor de Landbouw, ir. Royackers, in de bovenzaal van „De Vergenoeging" te Middelburg voor de leden van het district Walcheren over ac tuele problemen, waarmede de S. v. d. L. te maken heeft. Zeer uitvoerig ging spreker in op de loon- en prijspolitiek van de regering. Een verande ring in het pryzenniveau brengt automatisch ook een verandering in het loonniveau met zich mede. «De landbouw moet hier de consequentie uit trekken. Men stelt zich op het standpunt, dat de overheid de gemaakte afspraak betreffen de loonregeling heeft verzaakt door vorige zomer aanzienlijke wijzigingen voor de bouwvak ken en metaalnijverheid door te voeren. De Stichting heelt hier krachtig tegen gepro testeerd. Van de verwezenlij king der verlangens van de landbouw, zoals die belichaamd zijn in de bekende motie-Groen, is tot nu toe niet veel terecht gekomen. Men heeft in de verwachting geleefd, dat in 1947 de prijzen in overeenstemming zouden worden gebracht met wat in verband met de kostprijs ge- kwestie I wenst is, doch dit is tegenge- plattelands- 1 vallen. Ir. Royackers herinner de met hét oog hierop aan de regeling van de melkprijs. De minister wilde de motie-Groen aan de melkprysregeling kop pelen, doch de Stichting heeft zich hier tegen verzet, omdat men de behandeling van beide gescheiden wilde houden. Later deelde de minister me de, dat hü de akkerbouwprij zen in Februari bekend Svilde maken. .De Stichting v. d. Landbouw stelt zich echter op het standpunt, dat dit onjuist is, omdat hierdoor lonen en prijzen in andere sectoren van liet bedrijfsleven beïnvloed zou den worden, waardoor men het paard van Troje binnen haalt. De land- en tuinbouw zou dan immers weer niet met de prij zen uitkomen. In dat geval zou men niet op een correctie in de prijzen behoeven te re kenen. Weliswaar moeten de boeren thans bij het opstellen van hun bouwplan in liet duis ter tasten, doch de Stichting vindt dit te verkiezen boven het thans bekend worden van de prijzen. Een afgewogen, constant re geringsbeleid ten aanzien van de prijzen, waarbij als uit gangspunt voor de prijsstelling de kostprijsberekening plus een redelijke ondernemerswinst richtlijn moet zijn, acht de St voor de Landbouw van over wegend gewicht voor de toe komst van de Nederlandse land- en tuinbouw. Ook een event, exportwinst moet aan de landbouw ten goede komen. Ir. Royackers wijdde tenslot te aandacht aan de afdeling buitenland van de Stichting en aan de vervanging van de ad viescommissie van de P.V.C. door vertegenwoordigers van de S. v. d. L. De Stichting zal de boeren gaarne van voorlich ting dienen over de wet op de materiële oorlogsschade, mo menteel heeft men het ont werp in studie. fEPILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 112 Wat er die morgen gebeurd was, stond nog tussen ons beiden en zou er altijd staan. Dit had geen verschil er in gemaakt. Absoluut geen ver schik Ik stond op, mijn tanden klapperden. Ik liep naar de rots, waar ik mijn badmantel had neergegooid, en terwijl ik dit deed, hoorde ik hem- met enige verheffing van stem my toeroepen „Zeg. ik kan niet alleen lo pen, je zult me naar boven moeten helpen. Ik ben bang „fk keek om. Hij zat over eind. Hij zag wat bleek, maar zijn gelaat was kalm en rus tig. En terwijl ik hem aan zag, zoals hij daar hulpeloos ter neer zat met in de verte de klip met de vlaggestok en het beeld kwam iets wonder» Inks over mij. Droomde of waakte ik? Was het het gevolg van de schok en de te grote inspanning, net als die stemmen, die daar straks onder het zwemmen mij in de oren geklonken hadden? Ik weet het niet, maar opeens zag ik duidelijk mijn eigen beeld, zo als ik daar was in mijn badpak met mijn wapperende haren, want ik had mijn oranje hoofddoek verloren, ik zag- hem in de verte dry'ven. Ik zag, hoe dat beeld van mij zich op de knieën naast hem liet vallen zich in zijn armen wierp, die koud waren en nog dropen van het zee water; zag net het gelaat te- fen zijn schouder leggen en oordehet, duidelijker aan in n droom zelfs, snikkend roe pen: „O, Billy: Je had kunnen verdrinken! Ik had je kunnen verliezen!" Toen verdween het beeld weer en ik sloeg myn bad mantel om, terwijl ik op koe le toon zei: „De zal je naar boven hel pen op één voorwaarde, dat je niet tegen me spreekt". „Wou je dat liever?' vroeg hy kalm. „Alleen op die voorwaarde" herhaalde ilc. „Heel goed", zei hy en kwam langzaam overeind. „Ik ben bang, dat ik wel een beetje zal moeten leunen op je". Nadat ik hem geholpen had zijn badjas aan té trekken, bleet ik even staan, opdat hij zijn arm tot steun om mijn schouders zou kunnen leggen. O' hij zwaar leunde of niet, weet ik niet. Langzaam en zwijgend ver volgden wij onze weg. Toen wij dicht bij de huis jes waren, nam hij zijn arm weg en onderdrukte een uit roep van verbazing. In het diepe wagenspoor voor de kleine tuintjes stond een auto. De bezoekers! Zij waren er dus al! Ilc had hen geheel1 vergeten. Zij waren in mijn huisje op de thee. Hij was al het andere hekje binnenge gaan, want in het kleinste nuisje hebben hij en Blanche hun kamers. Van de keuken-zitkamer uit hoorde ik vrolijk gepraat en gelach. Moest ik nen ont moetten, nadat ik dit alles had doorgemaakt? Langzaam ging ik de trap op naar mijn kamer en begon mij te kleden. Ik voelde me op eens dodeljjk vermoeid en o zo slaperig. Het liefst zou ik naar bed gegaan zyn en doorgeslapen hebben totaat ik Port Caria riad voor goed veria- FILMS VAN DE WEEK Opnieuw een Italiaans meesterwerk. Onmiddellijk na „Sciussia" draait in VUssingen opnieuw een voortreffelijke Italiaanse film, „Vivere in Pace" (in vre de leven), die op het filmfesti val te Brussel met de O.C.I.C.- prijs werd bekroond. Eenvoud en realisme beheer sen dit aangrijpende werk, dat vertelt van-een klein dorpje in de Italiaanse bergen, tijdens de oorlog, aanvankelijk een rusti ge boerengemeenschap, later een oord vari verschrikking. Hoewel zeer kennelijk ge maakt met de bedoeling om de wereld te tonen, dat de Itali anen aan „de goede kant" stonden, is deze film zowel naar inhoud als naar filmische yormgeving een evenement, dat men niet ongezien mag laten. Zij draait in' Alhanibra en werd gemaakt door Luigi Zam- pa. De overige films van deze week zagen we hier reeds eer der. Luxor-Vlissingen heeft de Zweedse film „Anna Lans" met Viveca Lindfors op het programma genomen, een wat traag, maar boeiend verhaal, waarin de sfeer zeer zuiver is getroffen. In de Schouwburg bioscoop-Middelburg draait de Engelse kleurenfilm „De Laf aard", een spannende histori sche geschiedenis met Michaël Redgrave, Jean Kent en de jonge Rich. Attenborough in de hoofdrollen. En in Electro- Middelburg kan men dó sensa tionele film „Zeeduivels" met Alan Ladd, Louise- Piatt en Vic Mature, waarin knap gerecon strueerde zeegevechten de hoofdschotel voi'men, zien. 9. „Ik wil niet!" zei Kappie met een ge smoorde stem van onder de steek en met een ruk gooide hij het ding af. Toen verwijderde hij het lint en de medaille. „Watte is datte nou!" zei de keizer be droefd. „Jij zo mooi met medaljonnetie en steekhoed je! jij grote admiraaltje". „Ik wil niet!" zei Kappie nog eens en liep de deur uit. „Ik wil geen stuk lood dragen en een steekhoed je! mompelde hy verontwaar digd toen hij aan dek kwam.. „Wel alle drommels wat zijn ze nou aan het doen! Wat hijsen ze daar aan boord! Een ka non! Wat heb ik nou aan mijn pet han gen! Wat moet dit ding hier op mijn Kraak! Maar dat gaat niet. Zolang ik de kapitein van dit schip ben heb ik het te vertellen! Ahum!" Walcheren. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Middelburg: dr. J. C. B. Si mons, tel. 2191. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: de heer Beek, Langedamsestraat 30, Zoute lande, tel. K 1186, 282. Vlissingen: dr. Detmar, Bad huisstraat 25, tel. 258. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Middelburg: 7 t.m. 13 Febr. Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133. Vlissingen: 7 t.m. 13 Febr. Apotheek van Ockenburgv. d. Kleinemulder, Singel 5. Néd. Herv. Kerk. Aagteker- ke: 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden: 10 en 6 dhr. v. d. Linden, 2.30 ds. Keizer; Biggekerke: 10 ds. Witeveen, 2 ds. Aalbers; Domburg: 9.30 en 7 ds. v. Willenswaard; Grijpskerke: 10 ds. v. Loon, 2.30 ds. v. d. Wind; Koude kerke: 10 ds. Visbeek, 2.30 ds. v. Dyl; Meliskerke: 2.30 ds. Oosthoek (H.A.); Middel burg: Oostkerk 10 ds. v Woerden, 7 ds. Don; Concert- zaai 10 ds. v. Voorst Vader Jr.; Engelse kerk 10 ds. Jan- se; Bogardzaal 10 Jeugdkerk, C.J.M.V.-geb. 10.30 Kinder- kerk; Oost- en West-Souburg: 9.30 ds. Spijkerboer, 7 ds. Hartjes; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem: 10 dhr. Wijsman, 2.30 ds. Vis beek; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Wind* St. Laurenq: 10 ds. Keyzer; Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Aalbers, 5 ds. Spijkerboer; Engelse kerk 9.30 Jeugdkerk; Havendorp' 10 ds. Hartjes; Vrouwenpol der: 2 ds. v. Willenswaard: Westkapelle: 10 Leesd., 2.30 ds. Witteveen; 't Zandt: 10 ds. v. Dijl (H.A.), 7 ds. Spij kerboer; Zoutelande: 9.30 ds. Oosthoek, 2 geen dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuiizen; Domburg: 11 ds. Scheele, 3 Leesd.; Gapinge: 9.30 Leesd. 2 dr. Oussoren; Grypskerke: 10 en 2.30 ds. Dorst; Koude kerke: 9.30 ds. Deenink, 2.30 ds. Hindriks; Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middel burg: Hofpleinkérk 9.30 ds. Veldkamp, 5.30 dr. Oussoren; Noorderkerk 9.30 dr. Oussoren (Bel.), 2.30 ds. Veldkamp; Oost- en West-Souburg: 10 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostka pelle: 10 dienst, 2.30 ds. van Wouwe; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. van Wotnve; St. Lau rens: 10 en 2.30 ds. Boon; Veore: 9.30 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. ds. Hindriks; Vrouwenpolder: 9.30 Leesd., 2 dienst; Westka pelle: 2.30 ds. Scheele. De parlementsverkiezin gen in Italië zullen op 18 April worden gehouden. Walcheren Koudekerke KOLENVERENIGING „ONS BELANG". Dinsdag hield de Coöp. Ko- lenver. W.A. „Ons Belang" te Koudekerke in de zaal van de heer D. Wielemaker haar jaarvergadering. Na het jaarverslag van de secretaris, volgde het verslag van de penningmeester, waar uit bleek dat er in 1947 316.365 Kg. brandstoffen zijn verkocht. De winst bedroeg 3,41^. De kasreserve be draagt thans 485,—. Beslo ten werd de gratificatie aan de penningmeester te verho gen met 100,gezien de vele werkzaamheden aan de ze functie verbonden. Tot voorzitter werd herkozen dc heer J. Koole. WOL EN GAREN. Voor de Bijz. Politierechter te Middelburg stonden terecht: Ma. Ja. de J., 31 jaar, z.b.. te Goes, wegens het onbevoegd voorhanden hebben van 5 knotten wol en 4 klossen ga ren, 20 of 10 d.; M. M., 40 jaar, koopman te Goes, wegens het onbevoegd voorhanden hebben van 8 knotten wol, 20 of 10 d.; W. K., 40 jaar, handelsrei ziger, te Goes, wegens het ver voeren van meerdere knotten katooen. Verd. gaf toe reeds enige knotten te hebben ge ruild tegen margarine en ta bak, 100 of 30 d.; S. W., 73 jaar, opzichter te Waarde, wegens het vervoeren van 69 eieren, 10 of 5 d. met verb, verklaring; De 34-jarige chauffeur J. J., te 's-Heer Arendskerke, reed als bestuurder van een vracht auto op de Kreekrakdam al waar hem döor een controleur der C.C.D. een stopsein werd gegeven waarop verdachte zonder te stoppen is doorgere den, 20 of 10 d.; M. P., 48 jaar, koopman te Middelburg, wegens het verko- (Wordt vervolgd) pen en afleveren van 1292 K.G. blad-aluminium, 487 K.G messing (buis) en 1012 JC.G. geel bladkoper, zonder vergun ning, 150 of 30 d.; Bij controle door ambtenaren der C.C.D. bleek, dat de 62-ja- rige landbouwer J. V., te 's-H. Arendskerke, een mestcontract tot levering van een varken had afgesloten, terwijl dat var ken niet aanwezig was. Op de vraag waar dit varken was verklaarde verdachte dit frau duleus te hebben geslacht en het vlees opgegeten te hebben. 75 of 25 d.; De 32-jarige landbouwer, J. M., te Oostkapelle, had op 4 Aug. 1947 een aanvraagformu lier voor toerrywielbanden in gediend. Bij een gehouden con trole bleek dat bij aanvrage geen rijwiel .aanwezig was. Verd. verklaarde dat dit rij wiel zich al geruime tyd in reparatie bevond, 10 of 5 d.: De 34-jarige expediteur, P. K., te Middelburg, vervoerde op 24 October 1947 des avonds 22 uur te Borssele, tezamen en in vereniging met anderen, in strijd met de voorschriften 10 runderen. Verdachte beweerde niet te weten dat voor het ver voer van vee in Zuid-Beveland een vergunning nodig was na zonsondergang, 100 of 30 d. Geref. Kerk ex art. 31. Mid delburg: 2 en 7 ds. Reijenga; Zoutelande: 9.30 en 4 ds. Reij enga. Geref. Gqm. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 Leesd.; Middel burg: 9.30, 2 en 6 ds. dé Wit: Oostkapelle: 10, 2.30 en 6.30 dhr. van Gilst; Westkapelle: 11 en 4 Leesd. Chr. Geref. Kerk. Vlissin gen: 9.30 en 5 ds. Slofstra. Ver. Vrijz. Godsd. Middel burg: 6 ds. Hanneman; Vlis singen: ds. Boonstra. Evaug. Luth. Gem. Middel burg: 10 ds. v. Empel; Vlis singen: 10 da. de Boer. Doopsgez. Gem. Vlissingen: 10 da. de Boer; Middelburg: 10.15 dr. Bakker. Herst. Apost. Zendingsgem Vlissingen: 10 en 5.30 dienst Leger des Heils. Vlissingen: 10, 3.30 en 7.30 Kap. Krom menhoek. KRUININGEN. Bevallen: A. A. van Dam me—Schipper, z.; D. P. van de Veldevan Poelje, d. Ondertrouwd: H. C. van den Berge. 27 j. en L. C. Brons, 28 j. Overleden: S. Zandee, 69 j., Vr. v. U. Hazewindus. St. Laurens CHR. SCHOOLVERENIGING. Woensdagavond werd te Sint Laurens de jaarvergadering der Chr. Schoolvereniging ge houden onder voorzitterschap van de heer K. Otte, die in zijn openingewoord gewaagde van de vele moeilijkheden en van ontvangen zege». De jaarver slagen werden na bespreking goedgekeurd. Het bestuur werd gemachtigd tot het aan gaan van een hypothecaire geldlening ter financiering van de niet voor vergoeding in aanmerking "komende kosten der oorlogsschade, enz. van de schoolwoning. Bij de bestuurs verkiezing werde'n de heren E. P. Davidse en K. Otte herko zen. In de vacature ds. J. P. Simoons werd ds. H. J. J. Keij- zer gekozen. Bij de rondvraag kwamen o.m. de volgende za ken aan de orde: ouderavond, 'schoolreisje, oud-papier-actié en het onderwijs. Ds. C. Boon eindigde met dankgebed. Biggekerke FILMPROJECTOR AANGESCHAFT. Vrijdagmiddag kwam de Raad van Biggekerke bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester Dregmans. Na behandeling van enige ingekomen stukken, werd be sloten het strand opnieuw te huren van het rijk voor f 40 per jaar. Besloten werd tot aanschaf fing van een smalfilmprojec tor, in samenwerking met de gemeente Koudekerke. De heer Meijers vroeg welke films ver toond zullen worden. Hrj meen de dat het vertonen van films op school de jeugd zal opkwe ken tot bioscoopbezoek in de toekomst. De voorzitter kón# deze be zwaren niet delen, doch daar deze van principiële aard zijn. is verdere dicussie overbodig. In plaats van wijlen de heer L. de Pagter werd tot secreta ris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur be noemd. de heer F. de Wolf. De leden van de Commissie van Advies in gevolge de woonruimtewet werden herbe noemd. In de plaats van de heer L. de Pagter werd de heer A. Caljé benoemd. Op voorstel van B. en W. werd een kampeervcrordenïng vastgesteld. Teneinde de brandlcranen in de waterleiding naar het werkliedenkamp te kunnen be nutten is het noodzakelijk, enig brandweermateriaal aan te ko pen. Dit zal een uitgaaf vergen van ongeveer 100. Van de Veremging voor Ge reformeerd Schoolonderwijs is een-verzoek om medewerking ontvangen voor het aanschaf fen van septictanks voor de W.C.'s De voorzitter kon zich met het verzoek wel verenigen, doch de wijze waarop deze zaak bij B. en W. aanhangig is ge maakt had niet zijn sympathie. Bij de rondvraag vroeg de heer Schout naar het onder zoek van de gevel der onderwy- zerswoning. De voorzitter zal de zaak onderzoeken. De heer de Voogd vroeg hoeveel duin overgangen er komen in ver band met de afzetting der dui nen en het eventueel bezoek aan de plaats der fusillering. De voorzitter antwoordde dat het de bedoeling is, op die plaats een klein gedenkteken te plaatsen. Hy vermoedde niet dat de Polder Walcheren hier voor een aparte toegang zal laten. Verder zegde hij toe te onderzoeken hoeveel -overgan gen er komen. Hierna sluiting. TAFELTENNIS Beekhuyzen Zeeuws kampioen. In een zeer vlot tempo werd de finale van de Zeeuwse ta feltenniskampioenschappen af gewerkt. Zowel F. Beekhuyzen (Sorry) als G. Lievense (Drie Klezoren) wisten al hun par tijen te winnen, zodat uiteinde lijk de wedstrijd tussen hen beiden de beslissing moest brengen. Vooral -de eerste set was buitengewoon spannend en tenslotte won Beekhuyzen met 2523. In de tweede set toon de Beekhuyzen echter een dui delijke meerderheid en won met 2110, zodat hij de titel behaalde, zonder zowel in de voorronde als in de finale ook maar een enkele keer gesla gen te zrjn. Een prestatie dip er zijn mag. De eindstand luidt: 1. F. van Beekhuyzen (Sorry) 20 punten; 2. G. Lievense (Drie Klezoren) 18 .punten; 3. A. v. Sluys (Sla Raak) 14 punten; 4. P. Rovers (Sla Raak) 12 punten; 5 t.m. 8 G. Rouw (Goes), G. Pennock (Sla Raak), R. Wondergem (Sla Raak) en W. A. Fiegen (Orvio), allen met 10 punten: 9. D. Quequierre (Drie Klezo ren) 4 punten: 10 A. Bos (S.O. 5.) 2 punten: 11 R. v. Sparren- tak (Sla Raak) 0 punten. Scheepvaartberlchten Vlissingen aangekomen 6 Febr. Fortuna v. Londen. Vlissingen vertrokken 6 Febr.: Fortuna n. Rotterdam. Gepasseerd n. Antwerpen 5 Febr.: Rijnkerk v. Amster dam, Geziena v. Huil. Zwa luw v. Par, Suriname v. Sho- rehani, Prins Alexander v. Rotterdam: 6 Febr.: Blijden- dijk v. Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 5 Febr.: Helena n. Amster dam, Elisabeth n. Gothenburg, Union n. zee, Hoogland n. zee, Leuvelcerk n. Rotter dam. Schepen van en naar Indonesië. Van Batavia: Johan van Ol- denbamevelt 5 Febr. van Al giers, wordt 10 Febr. te Am sterdam verwacht. Kota m- ten paseerde 5 Febr. Gibral tar, wordt 9 Febr. te Rotter dam verwacht. Naar Batavia: Java pas seerde 6 Febr. Finisterre, Modjokerto casseerde 5 Febr. Finisterre, Waterman 5 Febr. te Aden. UIT DE ZONDAG De dirigent van het Resi dentie-orkest, Ignace NeU- mark, is de gastdirigent van het Radio Philharmonisch orkest: Ouverture Rosa- munde, Schubert, variaties en fuga op een thema van Mozart, Reger. Lola Robes- co speelt het vioolconcert in D van Mozart (H. II 14.30). Fragmenten uit „La Tra- viata" (H. I 21.25) Schu bert's Forellenkwintet wordt uitgevoerd om 22.20 (H. II) Hilversum I: 8 Nieuws; 8.30 Hoogmis in het Carmelieten- klooster te Merkelbeek; 10 Kerkdienst in de Chr. Geref. Kerk te 's-Gravenhage 12.30 en 13.15 Het orkest zonder naam, o.l.v. Ger de Roos; 13 Nieuws; 14.05 De Gooise Kring bijeen in „Huize Ka- reol" te Hilversum; 16.10 Piet Oomes houdt een cause rie over Amsterdam; 17 Oe cumenische jeugddienst uit de Aula van het Hervormd Ly ceum te Amsterdam; 18 30 Ned. Strydkr.; 19.30 Nieuws; 20.30 „Wiegelied", luisterspel naar het toneelstuk „Cancion de Cuna" v. Gregorio en Ma ria Martinez-Sierra; 21.25 Fragmenten uit „La Travia- ta" v. Guiseppe Vcrdi; 22.30 Nieuws; 23 Ned. Kamerkoor o.l.v. Eelix de Nobel; 23.30 24 Radio Philh. orkest o.l.v. Hein Jordans. Hilversum II. 8 Nieuws; 9.15 Men vraagt... en wy draaien; 10 Caspar Cassado, cello; 12 Sidney Torch diri- geert het Queens Hall Light orchestra; 13 Nieuws; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.30 Het radio Philh. orkest o.l.v. Ignace Neumark, m.m.v. Lo la Bobesco, viool; 16 The Sky- masters; 16.30 Reportage- dienst (voetbal); 17.50 Sport (Voetbal); 18 Nieuws; 18.30 Hoorspel „De gelijkenissen" v. Aug. Defresne; 20 Nieuws; 20.45 Hersengymnastiek;* 21.40 >,De roos van Dekama", hoorspel d. Anna v. Gogh Kaulbach; 22.30 Kwintet op. 114 in A gr. t., Schubert; 23 Nieuws; 23.15—24 Operacon cert. MAANDAG. Van kwart over acht tot half elf over Hilversum I is vanavond het program ma uitstekend verzorgd. Oordeelt U zelf: Het begint met het Con cert voor twee piano's en orkest in Es van Mozart, door het Omroeporkest en het piano duo Rosemari StuckiFranz Joseph Hirt. Daarna de achtste sympho- nie van Beethoven. Om 21.10 behandelt drs. M. Geerink Bakker muzikale vragen cn richtlijnen. Daarna (21.30) kwintetten van Mozart. Om 22.00 Cur sus kerkelijk orgelspel. Hilversum II geeft o.a. Ca baret en het Metropole orkest. Dit is de juiste verhouding: één zender se rieus, de ander amusement. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Licht klassiek morgen- concert; 11 Instrumentaal kwintet van Parijs; 11.35 Zangrecital door 'Geert de Boer, tenor, a.d. vleugel Ma- rinius Voorberg; «12.33 Ka merorkest o.l.v. Adolf Busch, Brandenburgs concert no. 1 in F, Bach; 12.55 Het Bach- koraal; 13 Nieuws; 13.15 Cyclus, drie Franse viool- programma's; 14.30 Giaconda ensemble, serie muziek uit alle landen; 15 Busch Strijk- ork.; 15.30 Originele werken voor piano quatre mains; 16.45 Cello Soli; 17.15 En semble Lachman; blaaskwin- tet met piano; 18.30 Ned. Strydkr.; 19 Nieuws met o. a.Amerikaans nieuws door Bernard Person; 19.30 Het actueel geluid; 20 Nieuws; 20.15 Omroeporkest o. 1. v. Henk Spruit, m.m.v. liet pia noduo Kosemari Stucki-Franz Josef Hirt; 21.10 Muzikale vragen en richtlijnen; 21.30 De kwintetten van Mozart; 22 Cursus kerkelijk orgelspel 22.30 Nieuws. Hilversum H: 7 en 8 Nieuws; i Londens Philh. orkest; 10.45 De Regenboog; 11.15 Liederen van Brahms; 12.38 Carlo Buti en Elyane Cells; 13 Nieuws; 13.20 Staf muziek der A'damse Politie o.l.v. Jo han Pinkse; 14 Harry Wig- gelaar, viool, a.d. vleugel Is- ia Rossican; 1-1.45 Graag ge hoorde plaatjes; 16.20 Om- roep-kamerorkest o.l.v. Anton Krelage; 18 Nieuws; 18.35 Opera-programma d. Johan Jong, orgel en Peter Matto, zang; 19.30 Monique Haas. piano (Mozart en Mendels sohn); 20 Nieuws; 20.15 Ac tuele kanttekeningen in ca baretstijl; 21.05 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-or- kest; 22.30 The Ramblers; 23 Nieuws; 23.1524 Graag gehoorde gramofoonplaten. ZON EN AlAANi 8 Februari. Zon: op 8.10, onder 17.38. Maan: op 8.05, onder 15.30. 9 Februari. Zon: op 8.Ö8, onder 17.40. Maan: op 8.32. onder 16.41. 8 Februari. Vlissingen Hansweert 9 Februari, Vlissingen Hansweert HOOG WATER #u. +NAP u. -j-NAP LAAG WATER U. —NAP U. —NAP 1.13 1.62 2.09 1.98 1.52 1.75 2.50 2.08 13.36 1.73 14.34 2.08 14.12 1.87 15.14 2.19 7.25 1.89 8.37 2.26 8.07 2.02 9.20 2.39 19.41 1.79 20.53 2.16 20.16 f.84 21.30 2.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5