1 khdertasjes Kwitantie vervalst Koppie en het Olifanten-kerkhof ^Aonica SCHUDT UW LEVER WAKKER J0 FIBBE Bal-Masqué KLANKEN AETHER is verloofd TE KOOP GEVRAAGD VERLICHTINGSZAAK Arrondissements Rechtbank Eén jaar geëist. Voor de Arondissements- rechtbank te Middelburg had zich te verantwoorden de 55- jarige molenaar C. de V. te Vrouwenpolder, wie ten laste werd gelegd een kwitantie te hebben vervalst. Onder een re kening ad 340.35 van A. S. had verdachte gezet „Vol daan A. S. 16.7'46". Dit kwam aan het licht, toen na het over lijden van A.S. in diens boek houding een post van 340.35 onbetaald werd aangetroffen. Toen bloedverwanten later by verdachte aandrongen op be taling, beweerde deze de reke ning te hebben betaald in het bijzy'n van de knecht van A.S. Een drietal getuigen ver klaarden dat de handtekening niet van A. S. is. De knecht van A. S., W. Vos, verklaarde nimmer gezien te hebben dat verdachte het bedrag had be taald. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste 1 j. gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, critiseerde de dag- vhardig en meende dat de- Se niet voldoet aan de gestelde eisen. Alleen daarom al zou geen veroordeling kunnen vol gen. FIETSENDIEF. De 21-jarige schilder C. S. te Utrecht, tijdelyk werkzaam te Middelburg, had op 15 Novem ber te Middelburg een rijwiel weggenomen, dat toebehoorde aan E. G. L. Verdachte bekende de fiets te hebben weggenomen. Hij had deze te Utrecht verkocht voor 12.50. De officier eiste 8 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Mr. Bolle bepleitte clementie. MATERIALEN ONTVREEMD. Eind vorig jaar waren er uit een in aanbouw zijnd perceel aan de Noordstraat te Middel burg een aantal koperen bui zen en een loden buis ont vreemd. De materialen werden aangetroffen by de opkoper W. J. v. R. te Middelburg. Deze had de buizen opgekocht van een schilder C. O. uit Amster dam, die tijdelijk te Middelburg werkte. Volgens zyn zeggen was hij tot deze diefstal geko men uit geldgebrek. Eis 40 of 20 d. tegen v. R. en tegen v. O. 1 j. gevangenisstraf met aftrek. Uitspraak 13 Februari. UIT DE Het lykt ons dat er tus sen de omroepverenigingen maar heel weinig overleg wordt gepleegd over de sa menstelling der program ma's. De verschillende gen res muziek b.v. die we vaag kunnen classificeren met „zwaar" en „licht" zijn soms eigenaardig ver deeld. Er zyn dagen dat noch Hilversum I noch Hilversum H een behoorlek muziekprogramma geeft, er zijn ook dagen waarop men naar beide zenders tegelijk zou moeten luiste ren. Vandaag zijn het de pe riodieke uitzendingen, die de moeite waard zijn. Het Nelerlands kamerkwartet, 11e uitz., werken van Cle mens non Papa, (H. I, 14.00) Piet Tiggers over Gluck (H. II 17.20). Ver der het Röntgenkwartet „Quatur a cordes" van Ibert (H. U 20.05). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9 Ochtendconcert, -Tsjechische componisten11 De Zonne- Vluchtend verpleegstertje. BI.EEKZIEKE ARRESTANT TE ZIJN. Twee vaderlijke Haagse po litiemannen ontfermden zich over een jong meisje, dat zielig en ziek door de straten strompelde. Bleek en afgemat zeeg zij in een stoel op een politiebureau en kon slechts mompelend haar naam en adres uitbrengen. Voorzichtig werd de zieke bezoekster op het politiebu reau aan de tand gevoeld. Zij klaagde over pijn in haar maagstreek, weende bitter en manoeuvreerde als gevolg van het laatste zo onhandig met een miniatuurzakdoekie, dat een gehuwd agent plotseling achterdocht kreeg. „Zo doet een vrouw zelfs m de groot ste ellende niet", redeneerde hij. Die redenering klopte. Het zielige „meisje bleek een jeugdig arrestant uit het huis van bewaring te zijn, die voor een ingewandsziekte in een ziekenhuis was opgenomen. Van, daar was die jongeman, in de kleding van een ver pleegster, inclusief dames schoenen, kousen en een hoofddoekje, ontsnapt. Hij ligt thans weer, goed bewaakt, aan het ziekbed ge kluisterd. Besprekingen over reorganisatie van Bizonia. Op 19 Februari zullen te Londen Brits-Frans-Ameri kaanse besprekingen beginnen over de voorgestelde reorgani satie van de gecombineerde zones van Duitsland. Frank rijk en de Ver. Staten zullen vertegenwoordigd worden door de ambassadeurs te Londen. bloem; 12.30 Het orkest zon der naam o.l.v. Ger de Roos; 13 Nieuws' 14 Serie uit Ne derlands glorietijdperk; 15.30 „Peter en de Wolf", muzikaal sprookje van S. Prokofieff; 1630 Koorzang, (gr.); 17.45 Wat 't buitenland leest, door Pierre van Valkenhof f; 18 London Palladium orchestra o.l.v. Richard Crean; 19 Nieuws; 19.30 Oude melodieën met nieuwe harmonieën; 20 Nieuws: 20.12 De Zilvervloot; 21 Metropole-orkest o. 1. v. Dolf v. d. Linden; 22.30 Vla dimir Horowitz, piano; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 8.18 Opera-programma; 9 Symphonie no. 4 in c. kl. Schubert; 9.35 Kamermuziek, (gr.); 10.45 Benedict Silber- man, piano; 11.30 Licht or kestconcert; 13 Nieuws; 15 Ons volk en zijn dichters; 16 en 17 Omroepkamerorkest; 17.20 Piet Tiggers spreekt over „Gluck in het panora ma der muziek"; 18 Nieuws; 19.15 „Nederland op zee", kapitein Cromhout vertelt over de Koopvaardy; 20 Nieuws; 20.05 Jacq Ibert. Röntgenkwartet; 20.30 Cur sus: „Midden in de wereld"; 21.50 Op vleug'len van mu ziek; 22 Buitenlands week overzicht door dr. C. D. J. Brandt; 23 Nieuws; 23.15 Symphonisch-concert. Man liet kachel ontploffen. EN DOODDE ZIJN VROUW. In Juli 1943 overleed in het ziekenhuis te Venlo een vrouw uit het Limburgse dorpje Grubbenvorst tenge volge van verbrandingen, welke zij had opgelopen tij dens een ontploffing bij het aanmaken van de kacheL Dezer dagen hield de poli tie een minderjarig meisje aan, dat het dochtertje bleek te zjjn van T., een 51-jarige wegwerker der N.S. uit Grub benvorst, en van de vrouw, die destijds door een ongeluk om het leven was gekomen. Onbewust deed zij bij het verhoor door de Weerter poli tie mededelingen, die aanlei ding werden haar vader, die kort na de dood van zijn eer ste vrouw, weer gehuwd was, aan de tand te voelen. Bij stukjes en beetjes be kende T., dat hij destijds zijn vrouw met opzet een ongeluk heeft doen krijgen. Hij had in het petroleumblik, dat zij bij het aanmaken der kachel ge bruikte, een ontplofbare stof gedaan, waardoor de kachel explodeerde. T. is thans opge sloten in de gevangenis te Roermond. Boek over Prinses Juliana's verblijf in Canada. Omstreeks Juni zal een boek verschijnen getiteld „Haar werk ging door Prinses Ju liana in Amerika" door mevr. R. Marsman. Tijdens haar verblijf in Ca nada heeft Prinses Juliana veel en belangrijk werk voor het koninkrijk kunnen verrichten. Mevrouw R. Marsman, de vrouw van de dichter H. Mars man, toefde destijds bij de Ko ningin te Londen. Prinses Juliana verschafte mevrouw Marsman toegang tot haar in de jaren van haar ver blijf te Canada gevormd ar chief en heeft enkele malen met de schrijfster over haar verblijf in Amerika gesproken. Bovendien heeft de Prinses het gehele manuscript persoonlijk gecorrigeerd en van de nodige aanvullingen voorzien. Tevens heeft zij mevrouw Marsman de volledige beschikking gegeven over haar verzameling foto's uit die jaren. Duitsland gezuiverd. Generaal Lucius Clay, Ame rikaans militair gouverneur in Duitsland, heeft te Stuttgart verklaard, dat zijn regering 'n federale regering in Duitsland met vreugde zou begroeten. „Men kan wel jaren redetwis ten over de vraag, welke rech ten aan de individuele staten en welke aan de federale rege ring moeten gegeven worden", aldus Clay. Hij sprak de over tuiging uit, dat de meerderheid der Duitse bevolking de soort regering verlangt, die ook de Amerikanen wensen, een soe pele en niet starre regering. Generaal Clay sprak de hoop uit, dat de zuivering 1 Juni '48 voltooid zal zijn. Valse textielpunten. Bij het Centraal Distributie kantoor in Den Haag is ge constateerd, dat 9000 valse textielpunten uit Alkmaar waren ingeleverd. De Alk- maarse coupeur H., van wie 3000 dezer punten afkomstig waren, had zonder te weten, dat de punten vals waren, de ze elders gekocht en- er toe wijzingen op ontvangen. Op zijn aanwijzingen werden vier personen gearresteerd. 7. Kappie verkeerde in grote onrust, toen het schemering werd. Hij stond aan de railing en zag in de verte een olifant aankomen. Bovenop die olifant zat de dikke negerkoning en zijn se cretaris Brun Erdal liep er naast Het regende zacht en de Koning had een parapluie boven zyn hoofd, die eigen- lyk meer op een parasol leek. Achter de olifant reed heel langzaam een grote vrachtauto. De optocht naderde de valreep van de „Kraak". Daar stapte de Keizer van zijn olifant af en hij riep naar Kap pie: „Dag, daar is Ikke. Ikke blij zijn dat Ikke naar mjjn Kelzerrykje terug varen ga. Ikke hebben het veel koud, veel erg koud met die vieze water druppels. Ikke houd niet van die NoordlandjesIkke huiswee naar mijn landje Ivoria!" Gratie aan Republikeinse ambtenaren. By besluit van de Republi keinse regering, ondertekend door Hatta, wordt gratie ver leend aan de Republikeinse ambtenaren in de door de Ne derlanders bezette gebieden, lceinse regering gebroken heb- die hun eed aan de Republi- ben door als gevolg van oor log hun functie te verlaten of die in Nederlandse dienst zijn getreden. Britse nota aan Roemenië. Naar te Londen verluidt heeft de Britse regering aan Roemenië een krachtige nota gezonden, waarin wordt gepro testeerd tegen „de schending van de clausule betreffende de menselijke rechten van het vredesverdrag met Roemenië", tot uiting komend in de gevan genisstraffen voor dr. Juliu Maniu en andere leiders van de nationale boerenpartij. U.S.A. zonden een soortgelijke nota. Moderne toren van Babel. De B.B.C. is bezig met dc in richting van „Radio Olympic" te Wembley, een zend-installa- tie die in continubedrijf 32 ge lijktijdige uitzendingen zal mogelijk maken. Er zal in 4 talen worden omgeroepen. Dank zij deze installatie zul len 400 radio-verslaggevers, uit 52 landen, verslagen en com mentaren kunnen geven. Er zijn aansluitingen voor 120 mi crofonen. Sport ZWEMMEN JEUGDIGE WINNARES. Het 15-jarige Robbenzwem- stertje, Dini Chris, zorgde Dinsdagavond voor een verras sing, door tijdens zwemwed strijden te Amsterdam de 100 m. rugcrawl voor Greetje Gal- liard in 1.16.2 te winnen. BOOGSCHIETEN Nederland en het wereldkampioenschap. De Nederlandse Bond van Handboogschutters trad toe tot de wereldorganisatie, de F. I.T.A., zodat Nederland kan deelnemen aan de komende wereldkampioenschappen SCHAKEN TERNEUZEN—GOES 3»/26»/2. Temeuzen speelde tegen Goes én verloor met 3%6%. De gedetailleerde uitslag luidt' P. J. v. d. SandeA. Reusen Vz—KS. W. Henry—A. Hord- lohne 0—1; J. P. v. d. Staal— G. Volmer 0—1; A. v. d. Staal H. Oilemans 10; B. Bur gerJ. de Kuiper 01; J. KaanA. Looyen 10; J. van BemmelenH. Verbeek A. HamerlynckJ. Ouwer- kerk 01; A. StadhoudersJ. v. Zweden 01; B. SwetsC. M. Kegge Het effectief van het Bel gische leger zal dit jaar tot 62.626 manschappen worden teruggebracht. In 1947 was dit getal 70.555. Officiële Publicaties KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis dat op 17 Februari a.s., des v.m. van 910 uur, gele genheid bestaat tot kosteloze inenting en her inenting te gen pokken in het Consulta tiebureau, Noordbolwerk 37. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden be schouwd. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen is het gewenst, dat by de aanmelding wor den medegebracht de trouw boekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen. Middelburg, 30 Jan. 1948. Amsterdamse beurs 3 Febr. 4 Febr. N.I. Handb. B. 131 127% Ned. Handb. My. 187% 181% A.K.U. 194% 192% Calvé 209 209 Unilever 330% 327 Fokker V 180 180 Ned. Ford 397% Kon. Petr. 359 358 Amst. Rubb. 17914 176'4 H.A. Lijn 227 225 Scheepv. U. 188% H.V.A. 249% 247% Deli Mij. 188% 196% Na het geanimeerde markt- verloop van gisteren (aande len omzet bijna 4.000.000) zette de beurs heden opnieuw op hoger peil in. Over vrijwel de gehele linie werden koers- verbeteringen waargenomen. (feuilleton j Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN Nu, in elk geval heeft het geen zin, om hier op myn ka mer er over te zitten mok ken op zo'n schitterende dag. Ik ben niet van plan mijn laatste dag te missen, om hem plezier te doen. Als ik morgen alles ga verlaten, zee en zonneschyn en bergen, moet ik er van daag nog zoveel mogelijk van zien te profiteren. Daarenboven vrees ik, dat ik straks toch wel naar be neden zal moeten komen. Vanmiddag worden die mensen, wie ze dan ook zijn mogen, hier verwacht. Ik zal niet kunnen wegblijven! Wat hem betreft, zou ik met alle plezier boven blrjven, totdat ik klaar ben met pakken, en het tijd is voor het lokaaltje naar Holyhead, en daar kan ik de trein naar Eustonsta- tion pakken. Tegenover zijn moeder kan ik echter niet zo handelen. Zij is aldoor zo goed voor mij geweest! Hoe zjj aan zo'n zoon komt, be- gryp ik niet. Hij moet op zijn vader lijken. De meisjes zyn heel geschikt. Daar gaan ze samen uit, de weg naar het station op. Theo zonder kousen en zon der hoed als naar gewoonte. Wat zwaait ze met die mand! Ze gaan zeker jam kopen voor straks by de bo terham. Blanche heeft brie ven in haar hand. Tien minuten geleden hoor de ik hem uitgaan, en me vrouw Waters rust natuurlijk als altijd tot drie uur. De kust is dus vry, waar om zou ik dan niet een bad nemen. Vanmorgen ben ik 't mis gelopen door die geschie denis. Misschien zullen de koele, groene golven van de Baal mfl helpen om een en ander te vergeten! Het lykt mij jaren gele den sedert ik mijn laatste bad nam, en het was gister morgen! Toen wy, de meisjes en ik, samen de hoogte afkwamen, was hy er al in en probeerde onder water te lopen, en hij riep ons toe: „Zeg, is het niet fijn, om zo'n dag als vandaag mee té maken Het lykt my nu alles jaren geleden! Wat een verschil gisteren en nu! O, wat heb ik hem mn toch anders voorgesteld al die tyd! Nu, het zal mijn laatste zeebad wel ztjn dit jaar; laat ik er dus in myn eentje van genie|pn. (Wordt vervolgd). Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië „Johan van Oldenbarnevelt", passeerde 3 Febr. Malta; „Tarakan" 3 Febr. te Suez; „Zuider kruis" 3 Febr. v. Aden. Naar Indonesië: „Bali", pas seerde 3 Febr. Minicoy; „Ja va" 3 Febr. v. Londen; „Jo han de Witt", 3 Febr. van Suez; „Maetsuycker" 3 Febr. van Suez; „Modjokerto" 3 Febr, v. Rotterdam. Scheepvaartberichten Vlissingen, aangekomen 3 Feb. Fiat v. Antwerpen; Vecht v. Hansweert. Vertrokken 3 Feb. Prinses Juliana n. London; Helena n. Antwerpen; 4 Feb. Spring- craft n. London; Quo Vadis n. Antwerpen; Wim n. Go- tenburg; vecjit n. Duinker ken. Gepasseerd n. Antwerpen 8 Feb. Union v. London; Hoog land uit zee v. Gent; Marva v. London; Oise v. Parijs. Gepasseerd v. Antwerpen 4 Feb. mr. Linthorst Homann. Lissabon. ZON EN MAAN. 6 Februari. Zon: op 8.13, onder 17.34 Maan: op 6.40, onder 13.28. Vlissingen 12.00 1.41 Temeuzen 12.25 1.62 HOOC WATER u. +NAP u. -fNAP LAAG WATER Hansweert Zierikzee 0.18 1.73 0.37 1.05 12.48 1.79 13.09 1.10 u. NAP 5.36 1.56 6.12 1.79 6.38 1.93 6.37 1.36 -NAP 18.04 1.63 18.41 1.86 19.12 2.00 19.02 1.40 Heden overleed plotse ling, onze lieve Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom FRANS HENDRIK, in de leeftijd van 14 jaar. Namens de familie, W. F. DE JONG. GEEN bezoek. Rotterdam, 1 Febr. 1948. Essenburgsingel 72a. Begrafenis Donderdag om 12 uur op „Croos- wijk". Algemene kennisgeving. t Heden oVerleedllh het St. Joseph Ziekenhuis, in de ouderdom van 79 jaar, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, JOHANNES RAVIA. Uit aller naam, M. RAVIA—DE JONG. Koudekerke, 3 Febr. 1948 „Der Boede". De gezongen uitvaart dienst zal plaats hebben op Vrijdag 6 Februari in de O.L.V. Kerk te Vlis singen. Terstond gevraagd nette WINKELJUFFROUW, tevens voor de huishouding. J. BOONE, broodbakkerij, Molstraat 23, Middelburg. Gevraagd een flinke bakkersbediende voor de bakkerij, niet bene den de 18 jaar. M. C. MUSTE, Walstraat 121, Vlissingen. Wegens dienstplicht een aankomende bakkersknecht gevraagd. BAKKERIJ JAC. KRIJGER, L. Noordstraat 27, Middelburg. Op het kantoor der N.V. De Vitrite Fabriek te Middelburg kan per 1 Maart a.s. geplaatst worden een CORRESPONDENT met goede kennis van steno grafie en moderne talen Eigenhandig geschreven brie ven te richten aan de Direc tie. Dagmeisje of dienstbode gevraagd voor hele of halve dagen. Mevr. PELLE, Duin weg, Oostkapelle. Gevraagd voor direct NET MEISJE v. d. e. n., in gezin z. k., v. g. g v. Prett werkkr. Aanm. Mevr. KNOBBOUT, Frederik- str. 2, Den Haag, Tel. 11.26.73. Te koop aangeboden cylinder-bureau. Glacisstraat 163, Vlissingen Te koop v.o. KINDERWAGEN A 34, Westkapelle. en U zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem daarom de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spysvertering en stoelgang op natuurlijke wyze te regelen. i CARTER'S^ I fverpiiletjesj llllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllll^ 55: verkopen wij momenteel in een sterke zeildoek- 55 55E uitvoering, mooi afgewerkt, in de kleur rood, 55 55 voor de prijs van 2.10. Ook in leder hebben 5E 5E wij pracht tasjes en ook niet zo duur, slechts 55 =5 4.95. Kinder city bags, het nieuwste, 6.62. 55 55 Daarom ook voor alle soorten kinderschouder- 55j tasjes naar VLISSINGEN MIDDELBURG. liiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriË Bij Lensvelt kopen, is geld besparen Op de suikerbon: alle soor ten suiker, jams, zowel in de goedkope als duurdere soor ten. Bij iedere pot jam 1 rol pepermunt, bij 2 potten jam ons chocolaadjes Verder stroop, gest. muisjes, chocol. hagel, chocolade pasta, verse eieren, zachte zeep, Liga bis cuits, ontbijtkoek, biscuits, vermicelli, enz. Vrije artikelen: witte bo nen, erwten, molbonen, bleek- water, boekweitgort en boek- weitmeel, busgroenten, enz. Wij verwachten een flinke zending appelstroop Ook voor wijn moet U bij Lensvel* zijn Depót Nutricia. Fa. LENSVELT Co. Nieuwendijk 27. KENNISGEVING. „Concertgebouw", Vlissingen Telefoon 114. Gezien het geweldige succes van Zaterdag 24 Januari j.L, zijn wij besloten Zaterdag 6 Maart e.k. een groot Mi-Careme (halfvasten) te geven. Nadere gegevens hieromtrent volgen, DE DIRECTIE i-GOE5« 3RSTSTRAAT 51-53 Een mooie wintermantel kunnen wij U leveren voor 50.63 in terra of nachtblauwe kleur. 35 punten. Gevraagd flinke zelfstandige DIENSTBODE v.d.e.n., v.g.g.v. Goede behandeling. Hoog loon. Mevr. SARPHATI, Alb. Durerstraat 8, Amster dam Telefoon 20360. Te koop 6 raszuive Patrijs Leghorn krielkippen m. haan en 6 witte Leghomkippen (aan de leg). Piccardtstr. 27, Goes. Door zakenman te koop gevraagd op Walcheren (liefst Vlissingen) of wenst eventueel in relatie te treden met iemand, in bezit van een vestigingsvergunning in verlichtings artikelen. Brieven met uitvoerige inlichtingen enz., lett X 36, bur. P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3