PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sjarifoeddin van de kaart? Europese federaties Records verbeterd te St. Moritz BILT Ver vangen door Mohammed Roem Politieke moeilijkheden in Djocjc „EilandWa'cheren" verhuist 191e Jaargang - No. 28 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa- F van de Velde Jr. Vlissinger Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE* VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 3 Febr. 1948 ABOft luiVlfcM TSPRU SCt per week: 1 3.20 per kwartaal; franco per post I 3.45 per kwartaal Losse nummers 5 ct ALVERFKNTliSPRUS: 12 ct. per mm., minimum p advertentie 1 2. Giro nr 359300 P.Z C. Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr 58-60. te! 10 en 51 Middelburg: Londense Kaal 29 tel 2077 en 2924 Goes: L. Vorststr 55 tël 2475 fb.g.g 2228) Oostburg: Gratamastr 3. tel 102 Temeuzen: BrouwerlJstr Zlerikzee Nwe Bogerdstr C 160 tei 26. KAMER EN WEDEROPBOUW Zeeland mag zich gelukkig prijzen, dat zijn vertegenwoor digers in de Tweede Kamer zich bij de behandeling van de wederopbouwbegroting danig hebben geweerd. De verlangens en de grieven van Zeeland heb ben zij met klem onder de aan dacht der regering gebracht: minister ad interim Vos kreeg -het vuur na aan de schenen! Welnu: het pleit voor deze bewindsman, dat hy zich met een Jfptje van Leiden de Zeeuwse zaak heeft afge maakt. De heer Vos stond voor een uitermate ondankbare taak. De heer Neher wiens aanwezigheid in Indië toch wordt toegejuicht, omdat vol gens hem deskundigheid niet noodzakelijk is, alleen maar or ganisatievermogen (met al zijn organisatievermogen heeft de ze excellentie niettemin de we deropbouw allesbehalve verder gebracht!) de heer Neher 'dus vertoeft in Indonesië en zit veilig buiten schot. De heer Vos mag de zaak opknappen. En dat viel ten opzichte van Zeeland niet mee. Daarom: hulde aan minister Vos voor de belofte, dat hij, wat de verde ling vkn het bouwvolume aan gaat, de zaak nog eens- bekij ken wil, onder meer omdat in Zeeland zoveel noodwoningen staan. Hij zal onderzoeken of er nog nadere mogelijkheden zijn. Het is te hopen, dat de over belasting, waarmede minister Vos moet worstelen, hem niet belet om op korte termijn dit onderzoek in te stellen en dat Zeeland dan van de resultaten ervan op de hoogte zal worden gebracht. Als er voor onze pro vincie goede resultaten uit voortvloeien, zal dit niet nala ten de toenemende ontevreden heid te verminderen. Overigens heeft minister Vos een ietwat eigenaardige opmer king gemaakt bij de beant woording van de Kamerleden, die over de wederopbouw het woord voerden. Hij betoogde ndmelijk, dat men de wederop bouw een goede dienst zal be wijzen, indien het vertrouwen tussen het ambtelijk apparaat en de maatschappij zou worden hersteld, of gewekt. In antwoord op deze opmer king dient eraan herinnerd te worden, dat Zeeland de weder- opbouwambtenaren met vreug de heeft zien komen, omdat men zeer goed wist, dat de wederopbouw geen Zeeuwse aangelegenheid was. En aan de ambtenaren heeft men nog altijd geen he kel, men heeft zelfs voor vele wederopbouwambtenaren een gulle waardering, omdat men weet en telkens weer ervaart, dat zij ijveren voor dit gewest. Daar schuilt de fouttlus niet* Maar wij hier in Zeeland hebben niet de overtuiging, dat het departement van, Volks huisvesting efficiënt werkt, dat ei* geen ambtenarij heerst. En juist die ambtenarij en dat ge brek aan éfficiëncy ondermij nen het vertrouwen. Iedere Maandagmiddag ver schijnen in de Zeeuwse steden ambtenaren, die in Holland wo nen. Zo'n man is elke Maan dagmiddag moe van de reis en tot practisch werk komt hij natuurlijk niet voor Dinsdag- Hij werkt Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Maar Vrijdag ochtend treft hij toebereidselen om 's middags te kuiyien ver trekken en-'s middags vertrekt hij, de reiskosten zijn voor re kening van de belastingbetaler. En 's Maandagsmiddags komt de goede man weer terug. Drie normale werkdagen per weck. Zulke gevallen staan niet al leen. En zolang zulke gevallen niet alleen staan zal er geen vertrouwen mogelijk zijn. Men ziet -hier die dingen te goed. Daarom zouden wij minister Vos willen antwoorden, dat dit vertrouwen \frekken van het ambtelijk apparaat zelf uit moet gaan. Want er is juist in de wederopbouw nog al eens sprake van remmende, energie dodende, ergenis wekkende ambtenarij, die het aanzien der goede ambtenaren nodeloos, maar ernstig schaadt. Het Wereldgebeuren Voor de geboorte reeds verzwakt. Russen protesteren tegen Amerikaanse activiteit. De U.S.S.R. hebban officieel te Washington geprotesteerd tegen het observeren door Amerikaanse vliegtuigen van Russische scheepsvaartbewe gingen op de Gele Zee en de Japanse Zee. Voorts hebben de Russen een gedocumenteerde nota gericht tot de Perzische regering, waarin zij een opsomming ge ven van de Amerikaanse mili taire activiteit in Perzië, wel ke activiteit een voor Rusland onvriendelijk karakter heeft en in strijd zou zijn met het Rus sischPerzische verdrag van 1921. De Russen verlangen van de Perzen ogenblikkelijke maatregelen om aan de abnor male toestand een einde te ma ken. Mislukkingen in Mosko'u en Londen. De mogelijkheden voor het scheppen van een organisatie, waarin de West-Europese sta ten samenwerken en de waar schijnlijkheid van een organi satie, waariy de Oost-Europe- se staten zullen samengaan, zijn in de laatste weken scherper bekeken dan tevoren en daarbij zijn door sommige waarnemers opmerkelijke conclusies getrokken. Het be langrijkst, zijn wellicht de conclusies, die men in Mos kou trok. Daar was men aan vankelijk van mening, dat het plan-Marshall weinig beteke nis had en dat het niet uit voerbaar was zonder de direc te medewerking van Rusland, oók al, omdat Rusland een be slissend woord spreekt in Oost-Duitsland en op de Bal kan. Men wees het plan af en stelde daartegenover een nauwere economische samen werking van de Oost-Europe- se landen, in het bijzonder gericht tegen een West-Euro pees blok. Nu heeft men in Moskou de gewoonte de beslissingen te vertragen, om ze daardoor gemakkelijker te kunnen aanpassen aan de stroom van de reëele gebeurtenissen. Wèl- Tewfik Pasja, minister-presi dent van Transjordanië, on derhandelt te Londen over wijziging van het verdrag, dat zijn regering in 1946 met Engeland sloot Dé Europese douane-unie. Naar officieel te Canberra wordt vernomen, zal Austra lië waarnemers zenden 'naar de deze maand in Brussel te hduden conferentie ter be spreking van een eventuële Europese douane-unie. Zij zullen echter niet aan de be sprekingen deelnemen. De Australische regering zal zich niet uitlaten over de oprich ting van #en douane-unie in West-Europa, aleer nadere bijzonderheden erover bekend zijn. De moord op Gandhi. De politie heeft twee broers van Nathoe Ram Godse, die voor de moordenaar van Gan dhi wordt gehouden, gearres teerd, aldus worat te Poona (Bombay) vernomen. Beiden zijn onder de 30 jaar. Nog geen beslissing over vestiging Wereldbank. De beslissing van de wereld bank over het al dan niet aan wijzen van Amsterdam als ves- stigingsplaats voor het Euro pese bureau van de Wereld bank, welke beslissing aanvan kelijk vóór 1 Februari zou wor den genomen, is uitgesteld tot de plannen voor het Europese herstelprogramma een meer definitieve vorm zullen hebben aangenomen. Protest tegen straatcarnaval. Nu* B. en W. van Bergen op Zoom besloten hebben de open bare straatcamavalviering dit jaar voor het eerst sinds de be vrijding weer» doorgang te doen vinden, hebben zowel de Katholieke als de Protestant se geestelijkheid van de stad zich met een schrijven tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek dit besluit alsnog in te trekken. nu, de gebeurtenissen in West-Europa wijzen er op, dat de samenwerking van de West-Europese landen binnen het Marshall-kader, een zeer labiele zal worden. Reeds bracht Frankrijk gedwon gen door de omstandigheden 'n ernstige slag toe aan de samenwerking met Engeland, door zijn munt ontijdig te de valueren. Rusland wenst daartegen over nu opeens geen hecht georganiseerd blok van Oost- Europese landen te stellen. Het heeft een plan van Dimi- trof en Tito voor het schep pen van een Oost-Europese federatie gedesavoueerd. Di mitrof wilde eèn douane-unie, waarvan de Slavische Balkan- landen het centrum zouden zijn. Een correspondent van Reuter sprak de mening uit, dat hij, Dimitrof, Polen en Tsjecho Slowakije als de in dustrielanden van dit nieuwe blok zag en de Balkan als het grote landbouwgebied. Er zou dan een federatie ontstaan, die weliswaar zou samenwer ken* met Moskou, maar toch economisch onafhankelijk zou zijn. Volgens de Reuterman wenst Sovjet Rusland echter zelf prioriteit voor de indus triële producten van Polen en. Tsjecho Slowakije en daarom zou men te Moskou het plan van Dimitrof getorpedeerd hebben Hier hapert dus iets tussen Sofia, Belgrado en Moskou. Een nog veel ernstiger hape ring doet zich voor tussen Frankrijk en Engeland. Deze onenigheid, die inzette met de ontijdige devaluatie van de franc, wordt thans voortgezet door de eenzijdige afkondi ging van de Engels-Ameri kaanse maatregelen in Duit land, betreffende de adminis tratieve hervorming van de zones. Men handelde, alsof er geen Franse zóne bestond en de Fransen werden voor het voldongen feit geplaatst: zij zullen het bestuur van hun zone economisch en adminis tratief moeten aanpassen bij dat van de Engelsen en Ame rikanen, of ze zullen zelf de lasten moeten dragen van een geheel eigen beheer. Dit is heel onprettig en het belooft weinig voor de komende BritsFranse samenwerking binnen het kader van het zes- tien-landen-plan en de Marshall-overeenkomst. ïjet bewijst, dat Engeland en Frankrijk op directe voorde len Uit zijn en weinig bereid zijn eikaars belangen te ont zienprecies zoals Moskou op directe voordelen uit is en weinig bereid de belangen van Belgrado en Sofia hoog aan te slaan. Reddende lunch. Dóór middel van een met explosieven geladen auto, die men voor het gebouw geparkeerd had, heeft men te Jeruzalem het bureau van. de Pales- tine Post, het énige dag blad in de Engelse taal in Palestina, opgeblazen. 20 Personen werden gewond. Doordat de meeste redacteuren ten tijde van de ontploffing irfeen naburig café „hun lunch gebruikten", zyn er waarschijnlijk geen doden te betreuren. J Concertgebouw-orkest naar Amerika Mr. de Jong Schouwenburg, voorzitter van het bestuur van het Concertgebouworkest on derzoekt in de Ver. Staten en Canada de mogelijkheden voor een toumée van dit orkest. Jamfabriek stilgelegd. Naar wij vernemen, is een jamfabriek in het Westland bij een voorlopige tuchtmaatregel van de tuchtrechter voor de voedselvoorziening stilgelegd in verband met ongeoorloofde handelingen, welke ontdekt werden door controleurs. De voorlopige tuchtmaatregel is spoedshalve genomen in het belang der voedselvoorziening en in afwachting van een de finitieve beslissing. Ontvoerder van tabaks handelaar ontsnapt. Zoals men zich zal herin neren, werd op 6 Januari een Rotterdamse tabakshandelaar door enige mannen uit zijn woning ontvoerd en geblind doekt naar een kelder ge bracht. Een der gearresteerde ont voerders heeft Maandag kans fezien. toen hn voor een me- ische behandeling naar het gebouw van de geneeskundige dienst aan de Baan werd ge bracht, in een onbewaakt ogenblik de benen te nemen. Geen contact tussen C.H.U. en Partij van Vrijheid en Democratie. Naar aanleiding van ge ruchten, als zou er contact zijn tussen vooraanstaande le den van de onlangs opgerich te Volkspartij voor Vrijheid en Democratie en de Chr. Hist. Unje met het doel na te gaan, of er een basis zou kunnen worden gevonden voor het samengaan van de ze partijen, deelt men van de zijde van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie me de, dat in de kringen van het dagelijks en hoofdbestuur van deze partij van een der gelijk contact niets bekend is. Bij navraag bleek ook bij het hoofdbestuur der Chr. Hist. Unie van een dergelijk contact niets bekend. Nederlanders leverden goede prestaties. Broekman 9de op de 1500 M. Toen Maandagmorgen be gonnen werd met de wedstrij den op de 1500 meter, baadde het Olympisch stadion te St. Moritz in een zee van zonlicht. Het ys verkeerde in een uit stekende conditie en het was buitengewoon snel. Men ver wachtte, dan ook al voor de aanvang, dat ook op deze af stand het Olympisch record, dat op naam stond van de Noor Ivar Ballangrud met 2.19. 2, gebroken zou worden. De verwachtingen werden zelfs overtroffen: twee Noren en één Zweed ^bleven beneden de recordtijd. Winnaar van de gouden me daille op deze afstand werd de Noor Farrstadt, die een tijd noteerde van 2.17.6. Tweede werd zijn landgenoot Lundberg. die ook op de 5000 meter be slag legde op de tweede plaats, met een tijd van 2.18.1, ge volgd door de Zweed Seyffard. die met 2.18.9 de rij der re- cordbreker^jloot. DE NEDERLANDERS. Kees Broekman leverde een fraaie prestatie door zijn per- Gistermiddag om 5 uur had Mdti. Hatta op zyn verzoek een ontmoeting met de luitenant gouverneur-generaal. Hij was met een Amerikaanse Dakota van Djocja te Batavia aangekomen, vergezeld o.a. door Sjarifoeddin en Moh. Roem. Hatta deelde aan de pers mede, dat Sjarifoeddin zal aftreden als voorzitter der republikeinse delegatie en dat hjj als zodanig zal worden opgevolgd door Mohammed Roem,-dfe voormalige tot de Masjoemi behorende minis ter van binnenlandse zaken in het kablnet-Sjartfoeddin. Naar radio-Djocja later bekend maakte, if bjj decreet van de president de nieuwe republikeinse delegatie als volgt samengesteld: voorzitter: Moh. Roem; vice-voor- zitter: dr. Ali Sastroamidjojo; leden: Latuharhari^ Tjoa- sikin, prof. Soepomo, mr. Soenario Kolopaking en mr. Masroen. Van andere zjjde verneemt Aneta, dat Sjarifoeddin al zyn functies heeft neergelegd, doch dat de mogelijkheid bestaat, dat hij als republikeins vertegenwoordiger naar Lake Success zal gaan. In de eerste commentaren van de bladen te Djocja op het niet-deelnemen van de linkervleugel aan de rege ring wordt onder andere op- femerkt: hoewel het zeer te etreuren valt, dat in het nieuwe kabinet de linkervleu gel niet is vertegenwoordigd, vertrouwen wij er op, dat de ze groep, ten bate van land en volk. ook zonder deelne ming aan de regering haar aandeel zal bijdragen. Het A.E.P. meldt nog, dat de aanstaande vervanging van Sjarifoeddin door Moh. Roem een gevolg is van „politieke moeiliikheden". Moh. Hatta, die dit mede deelde, liet zich over de aard dezer moeilijkheden overigens niet verder uit. De nieuwe premier voegde er nog aan toe, dat de. offici ële mededeling van het ont slag van Sjarifoeddin binnen enkele dagen zal volgen. Van Batavia uit zal Moh. Roem zich voor een verblyf van en kele dagen naar Fort de Koek, de republikeinse hoofd stad op Sumatra, begeven, aldus A.F.P. DE UITVOERING VAN HET BESTAND. De besprekingen over de uitvoering van het gestand voor Oost-Java zijn. nog niet geëindigd. Zowel te Djem- ber als te Loemadjang wor den zij nog voortgezet, aan gezien er opheldering nodig is inzake? een aantal punten, welke zijn gerezen door on juiste inlichting uit Djocja aan de republikeinse officie ren. Het is de bedoeling, dat de' republikeinse troepen in dit gebied zich ter evacuatie melden te Djember en Loe madjang, waarna zij via Ban- gil zullen worden vervoerd naar een plaatsje in de omge ving van Malang. Intussen is reeds een aan vang gemaakt met Uemilitari- satie van de zóne langs de status-quo lijn. In het gebied rondom Che- ribon zijn de besprekingen in foede verstandhouding tussen eide partijen beëindigd. Op 6 Februari zulen hier 2000 man van de T.R.I., benevens 13 vrouwen, via Koeningen naar Cheribon worden overge bracht, vdnwaar zii per schip ngar Rembang zullen worden vervoerd. DR. KOETS NAAR NEDERLAND. Dr. P. J. Koets, de direc teur van het kabinet van de luitenant-Gouverneur Gene raal, zal zich Vrijdag af. voor korte tijd naar Nederland be geven. soonlijk record met ruim zes sconden te verbeteren. Met zyn tijd van 2.21.bezette hij een eervolle negende plaats. Lange- dijk had de twijfelachtige eer de eerste rit van de dag te rij den. Hij won zijn rit in 2.21.9 met welke tijd hij beslag legde op de 13e,plaats. Huiskes had pech en lootte tegen Broekman. Zijn ty'd van 2.25.houdt een belofte voor de toekomst in. De Koning had niet veel moei te met de Koreaan Choi Young, tegen vie "hij een tijd noteerde van 2.25.3. DE SKIWEDSTRIJDEN. Maandagmiddag werden de afdalingen gehouden voor da mes en heren. De 3% k.m. lange piste voor heren werd gewonnen door de Fransman Oreiller in 2.55. Hedr Schlu- negger (Zwitserland) bleek de snelste op het 2Vz k.m. lange parcours voor dames. Zij noteerde 2.28.6. Tsjecho-Slowakije gaat aan de kop bij de ijshockeyers. Met 114 werd van Engeland gewonnen Oostenrijk boekte tegen Zweden zijn 4e neder laag (71), terwijl Canada Polen met 150 verpletterde. Gisteren werd er geloot voor de 10.000 m. Broekman lootte 5 en Langendyk 6, zo dat de beide Hollanders tegen elkaar rijden. Huiskes start als 11e en de Koning rijdt niet mee. Toch een ongeluk. Op het lichaam van de in de avond van 29 Januari verdron ken visser uit Bunschoten, de 60-jarige Hendrik de Graaf, is sectie verricht. Dit heeft de po litie doen concluderen, dat aan misdrijf niet behoeft te worden gedacht. De portefeuille met 1.000, de opbrengst van de vangst, welke de Graaf aan de visafslag te Medemblik had aangevoerd, is echter nog steeds niet terecht. Men neemt thans echter als vaststaand aan, dat de portefeuille uit de zak van het slachtoffer is ge gleden en nog op de bodem van de haven ligt. Balspel met granaat. Twee jongens uit een woon wagenkamp te Nijmegen von den- in het veld een granaat, waarmede zij gingen spelen. Bij het over en weer gooien van het projectiel, sprong 't uit elkaar, waardoor beide knapen ernstig werden ver wond. Inmiddels 'is één van hen overleden. Geleidelijk naar Industrieterrein. Stijgende omzet maakt uitbreiding noodzakelijk. Hoe populair de coöperatie ve gedachte hy de Walcheren- se land- en tuinbouwers is, blykt uit het feit, dat de om zet van de Coöp. Landbouw- vereniging „Eiland Walche ren" te Middelburg in het af gelopen boekjaar tot bijna 2 millioen is opgelopen, De ze aankoop- en afzetorganisa tie telt thans circa 1100 le den onder de boeren en tuin ders, een mooi aantal, wan neer men bedenkt, dat -Wal cheren ongeveer 1200 grond- gebruikers, exclusief de ar- eiders, bezit. De coöperatie verzorgt voor een belangryk deel de aankoop van kunstmest, zaai en pootgoed, bestrijdingsmid delen en diverse benodigdhe den. De afdeling „voer" is in de oorlog sterk teruggelopen, eensdeels doordat de leden samen werkten met de plaatselijke molenaars, die ook als voederhandelaren op treden, anderdeels door de ge ringe toewijzingen als gevolg van het gebrek aan voederar tikelen. De omzet gaat thans weer vooruit. De afdeling „Landbouwartikelen", die nog niet zo Jang bestaat, behaal de reeds belangryke resulta ten. Er is helaas echter nog niet veel keuze door de onvoldoen de aanvoer, maar ook hier is - aardappelsorteerinrichting verbetering in te constateren, konden fraaie resultaten wor- De afzet van ruwvoeders (hooi, stro en mangels) is gering, doordat het graan areaal aanzienlijk minder is geworden. Toen de gronden na de inundatie droog vielen, werd bijna uitsluitend gerst ingezaaid, waardoor een re cord-omzet aan stro werd verkregen en toen voor een groot deel in de allervvege bestaande behoefte kon wor den voorzien. De mangelom- zet was in 1946 ook bevredi gend, maar de strenge win ter, waardoor verladingen moesten worden gestaakt en de mangels bevroren, haalde een streep door de rekening. BROUWGERST. Ook deafdeling granen, peulvruchten en zaden heeft een recordomzet te zien ge geven, zoals voorlopig wel niet meer bereikt zal wor den. Door de goede schoning- outillage is het mogelijk ge weest een belangrijk kwan tum geschikt te maken voor brouwgerst, wat de leden veel voordeel heeft gebracht. De afzet vindt op coöperatie ve grondslag plaats, d.w.z. men krijgt direct een voor schot, terwijl de eindafreke ning geschiedt, wanneer de schoning en wi-koop achter Ha yict r t i de rug zijn. ir wordt dus naar kwaliteit betaald. Ook de afzet van zaai- en poot goed begint zich goed Je ont wikkelen. Door de goede schoningsinrichting met erw tenlezer en trieuren en de den bereikt. NIEUWE KUNSTMESTLOODS. De stijging van haar omzet van 300.000 tot ca. 2 millioen heeft de vereniging voor grote problemen gesteld. Reeds in 1939 bestond de noodzaak tot uitbreiding. Een geschikt terrein bij een vaar water was niet te krijgen. Het bombardement van '40 sloeg echter gaten, en men kon de beschikking krijgen over. een stuk grond van ca. 1000 M2 op de Loskaüe. Het ontwerp van een kunstmest- pakhuis was gereed maar door de slechte materialenpo- sitie kon geen uiteindelijke goedkeuring worden verkre gen. In de oorlog heeft men zich, zij het met moeite, ge red, evenals vbrig jaar door dat de oogst slecht was en men enige nissehutten kon plaatsen. De inrichting van het In dustrieterrein Bood de moge lijkheid zich daar in te rich ten en zodoende economischer ligging van liet bedrijf en een technisch rationeler inrichting van de gebouwen te krygen. Er is reeds een begin ge maakt inet de bouw van een kunstmestloods, waaraan de meeste behoefte bestaat. Deze krygt drukvaste wanden, twee dwarsdoorritten en wordt 15 x 53 M. groot. Aanlegsteigers zullen worden gemaakt om rechtstreeks uit de boot me chanisch in het pakhuis te kunnen lossen. Over de bouw van een grocnvoederdrogery schreven wy reeds eerder uit voerig. Het ligt in de bedoeling om geleidelijk ook de andere af delingen over te brengen, doch het zal nog wel enige tjjd duren, voordat dit het ge val zal z(jn. Een Grieks familie, vluchtend uit een dorpje, dat door de guerilla's aangevallen Is. Amerikaanse spoorbomen. Binnenkort zullen in ons" land proeven worden genomen met Amerikaanse afsluitbo men voor spoorwegovergangen. Deze bomen reiken slechts tot halverwege de wegbreedte, zo dat een automobilist, die nog juist onder een boom door „slipt", geen tweede boom voor zich vind^ en hiermede dus ook niet in botsing kan komen. 98 millioen eieren. Op de Coöp. Roermondse Eierenveiling berden in 1947 aangevoerd rond 98 millioen eierén. Hiervoor is 12.7 milli oen gulden uitbetaald. In 1939 werd een record-aanvoer be reikt met 283 millioen eieren, maar toen ontvingen de leden aanvoerders hiervoor 10 V» mil lioen gulden. Lente voor de koeien. Het gras in de weiden in de Rijnstreek is van dusdanige kwaliteit en hoeveelheid, dat vele veehouders besloten een deel van hun veestapel reeds nu overdag op het land te la ten grazen. DE VOORSPELTt TIJDELIJKE OPKLARINGEN EN ZACHT Geldig tot Dinsdagavond: Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen en enkele buien. Weer wat afnemende, maar langs de Wadden-eilanden nu en dan nog harde Zuid-Weste lijke wind. Zacht voor de tijd van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1