Vlissingse politie terug in het oude bureau SPORT EN WEDSTRIJDEN KLANKEN im UIT DE PROVINCIE WALCHEREN OOK DE BRANDWEER VERHUISD. Aanzienlijke verbetering. Zowel dc politie als de brandweer van Vlissingen hebben deze week een nieu we buisvesting gekregen. Voor de politie is het nieuwe tehuis alleen niet helemaal nieuw, want de dienarep van Hermandad keren morgén te rug in hun oude woning aan de Breestraat, waar zy voor de bevrijding reeds jaren hun hoofdkwartier hadden. Eigenlijk was dit gebouw toen al te klein, veel te klein zelfs, maar daar er de eerste jaren toch nog geen kans is op het bouwen van 'n nieuw bureau, dat naar schatting zeker een ton of acht zou gaan kosten, is men overge gaan tot het herstellen van het tydens de bevrijding zwaar gehavende oude ge bouw, waarin men het toch nog wel een paar jaar zal kunnen redden. Want in het noodgebouw aan de Badhuis straat ging het heus niet langer. En bovendien: het herstel werk kon bekostigd worden uit de schadevergoeding ver meerderd met vijf jaren huur van het pand aan de Bad huisstraat. Zo lang zal het nog wel duren eer aan nieuw bouw kan worden begonnen. DE INDELING. In gezelschap van Commis saris R. van aer Mark heb ben wij eens een kijkje ge nomen in het herstelde oude politiebureau, dat Vrijdag zal worden betrokken. En we hebben verbaasd gestaan. Volgens het plan van Ge meentewerken is van de ruï ne, welke de gevechten van November 1944 hier hadden achtergelaten, weer een keu rig en practisch politiebu reau gemaakt. Natuurlijk had men het wel wat ruimer ge wild, maar doordat aan de achterzijde bijv. de oude hout- loods van Gemeentewerken kon worden bijgetrokken nu een keurige kamer voor de recherche is er toch weer plaats gewonnen. Ook heeft men enkele grote ver trekken gesplitst en 'n over bodige gang weggebroken. Alles ziet er uitstekend uit: prettig licht in de verf en zo practisch mogelijk van indeling; beneden bijv. 'n rui me agentenwacht, een keurig wachtkamertje, een vertrek, waarin het publiek geholpen kan worden, zeer hygiënische cellen en verblijven voor z.g. passanten je zou er haast wel eens willen „logeren" en daarachter de nieuwe re cherche-afdeling. Boven een kamer voor de Commissaris, één voor de hoofdinspecteur, één voor de inspecteurs, één voor de administratie, een archief, een fotografische en dactyloscopische afdeling en een vertrek voor de verkeers- en de economische dienst. Ongetwijfeld zal het Vlis- singsè politiecorps zich weer spoedig in de oude, maar toch ook nieuwe omgeving helemaal „thuis" voelen. DE BRANDWEER. Ook de brandweer gaat ver huizen. Nu is dat niets bijzon ders. De Vlissingse brand weermensen zijn er aan ge woon hun spullen van de ene kant der stad naar de andere kant te slepen. De laatste ja ren zijn ze niet minder dan tienmaal verhuisd! Nu zijn de „mannen van de straal" in de Korenstraat terecht gekomen. Niet dat het hun niet beviel in de Hendrik straat. Het was een nette buurt en ze hadden er aardige buren: de waterstaat en de P. T.T. Maar de behuizing was er ontzettend slecht. Als de brandweerwagens mensen wa ren geweest zou de volkshuis vesting zich al lang met het geval bemoeid hebben. Enfin, het leed is nu geleden: het vroegere militair hospitaal is bevorderd tot brandweerka zerne. ZIEKENZAAL-GARAGE. In de oude ziekenzaal staan nu de brandweerwagens. In plaats van een officier van gezondheid, die met thermo meters loopt te jongleren, zien we nu commandant Luitwieler 'tls maar 'n weet... Wanneer U ver moet reiken over een tafel om glaasjes in te schenken kunt 11 een servet om de fles slaan. zijn wagens inspecteren. De „hospikken" zijn vervangen door „vuurvreters". Hoewel de inrichting maar provisorisch ls bedoeld, is dit nieuwe bi-andweerbedrijf een grote verbetering. Het nadeel is dat het te veel uit het cen trum van de stad ligt. De af stand van de kazerne naar het verst verwijderde punt van de stad is evenwel slechts 5 k 6 minuten rijden. In het ge bouw zijn, behalve de garage, wachtlokaal, slaapgelegenheid voor de nachtdienst, admini stratielokaal en wasgelegen heid ondergebracht. Ongetwijfeld zullen de brandweermensen' zich in hun nieuw verblijf op hun gemak voelen. Wij zijn overtuigd dat van de Korenstraat uit de branden even snel geblust zullen worden als vroeger. In 1947 ontstond, dank zij het ac tief ingrijpen, in Vlissingen geen enkele brand van bete kenis. Een merkwaardige operatie. Op 26 Januari werd te Stockholm een wonder lijke operatie verricht. De Zweedse chirurg, C. Graaford, wist de Frans man Havard het leven te redden door een stuk van zyn aorta of grote lichaamsslagader te ver wijderen, waarna hij de twee uiteinden weer aan elkaar hechtte. Dat dit uiterst snel moet ge schieden behoeft wel geen betoog als men weet, dat het hart op het critieke ogenblik als een stuk uit de slagader wordt gesneden, moet stilstaan en dit mag niet langer dan enkele secon den duren. De operatie, een uni cum in de medische we reld, slaagde uitmuntend en werd bijgewoond door twee en dertig chirurgen uit acht verschillende landen. Havard bevindt zich thans n'og in een hospitaal te Stockholm en het ziet ér naar uit dat hij spoedig naar Pa rijs zal kunnen térug- vliegen. SCHAATSEN WERELDKAMPIOENSCHAP KUN STRIJDEN. De internationale schaatsen- rydersclub te Davos organi seert van 11 tot 15 Februari a.s. de wereldkampioenschap pen kunstrijden voor dames, heren en paren. Davos rekent op een deel name van 80 rijders en rijd sters en men beschouwt deze wedstrijden als de belangrijk ste, die ooit in deze tak van sport gehouden werden. BOKSEN Cerdan won door k.o. van Manca. Dinsdag heeft Cerdan, mid dengewicht-kampioen van Eu ropa, de eerste van de zes wedstrijden om de Europese titel, tegen de Italiaan Manca. door k.o. in de 2e ronde ge wonnen. Cerdan viel onmiddellijk aan met het plan er spoedig een eind aan te maken. De Itali aan hield hem met zijn linkse op afstand, maar tegen het einde van de ronde kwam Cer dan onder zijn dekking door met een zware linkse stoot op het liciiaam. Manca ging neer en stond meteen weer op. De stoot had echter zijn uitwer king niet gemist want de Ita liaan was kennelijk aangesla gen. In de tweede ronde beperkte Manca zich wederom tot ver dedigen, zonder er in te slagen dc Fransman in bedwang te houden. Een linkse en een rechtse tegen de kaak, ge volgd door twee rechtsen te gen het lichaam, vloerden hem voor de volle tien, toen deze ronde 2 min. 40 sec. geduurd WIELRENNEN ZEEUWSE SUCCESSEN. De jonge amateur-wielren ner J. Geerts uit Sas van Gent, heeft Zondag in het „Gentse Kuipke" zijn eerste grote suc cessen geboekt. Zowel 'n afvalrit voor junio res als een 5 km. wedstrijd op eigen kracht, leverden een overwinning voor hem op. DAMMEN SINKE VERLOOR ZIJN VOORWEDSTRUDEN. De Zeeuwse damkampioen J. Sinke uit Goes, speelde te Rotterdam in de voorwedstrij den om het damkampioen- ZATERDAG. Vandaag valt er over beide zenders Engelse muziek te beluisteren: Holst en Elgar (17.15 H. H) Vaugham Wil liams (23.20 H. L). Hum phrey Purcell Vaugham Williams en Warlock (19 H. n, liederenrecital) 's Middags koren uit ope ra's; Cavaleria Rusticana, Faust, La Giocona (H n 13.50). Hilversum I: 7 en 8 Nws.; 9.05 Uit de romantische pia noliteratuur; 11 De Zonne bloem; 12.03 Annie Steiner, alt en Jan Nederpelt, piano; 12.33 Lunchconcert; 14.10 Concertfantasie op thema's uit „Die Fledermaus" Strauss- Pavia; 15,15 Debutanten-con cert te Utrecht; 16 Liederta fel „Zang en vriendschap", o. l.v. Bert Keereweer; 17 De Wigwam; 18 Volksliederen- kwartet; 18.30 Ned.Strijdkr. 19.50 Banden die binden; 20 Nieuws; 20.30 Lichtbaken door de Z.E. heer Henri de Greeve; 22 Het orkest zonder naam; 23 Nieuws; 23.2024 Sym- phonisch programma. Hilversum II: 7 en 8 Nws.; 9.35 Koorzang; 10.20 Radio- feuilleton; 10.35 Coos v. Over- beek, piano; 12 Orgelspel door Cor steyn; 13 Nieuws; 13.50 Koren uit opera's ;14.15 Staf muziekcorps; 16 De organisa tie van het onderwijs (H. v. Sleen)17.15 Volksconcert d Radio Philh. ork.; 18.30 Om en nabij de twintig; 19 Ka mermuziek van Engelse com ponisten; 20 Nieuws; 22 Lady Dona, hoorspel; 23 Nieuws. schap van Nederland tegen v. d. Staay en Dukel. Hij verloor beide partijen. De overige partijen worden van Maandag a.s. af in Heer len gespeeld. MIDDELBURG I SPEELDE TEGEN D.I.D. I. De Middelburgers wonnen deze wedstrijd overtuigend. (15 —5). De gedetailleerde uitslagen luiden. W. Lente—H. M. Slabbe- koorn '11; M. F. de Jonge E. A. Schuitema 20; J. Strooband Jr.K. Schoesters 20: J. Strooband Sr.P. Marijs 20; W. BoogaardF. Pduijmers 1—1; P. van Hemert M. J. v. d. Weele 2—0; B. F. MontenariJ. Bisschop 20; J. BliekL. Foudraine 02: L. VinkJ. Stokmans 20; C. P. de VosF. Fokke 11. KAMPERLAND SLOEG AAGTEKERKE. Aagtekerke I speelde tegen Kamperland I. Kamperland won met 137. De gedetailleerde uitslag luidt: M. NelisseP. de Visser 1 1; W. HollestelleA. Wil- lemse 11P. BouterseD. Trielier 02; C. v. Damme S. Blaas 20; P. KooleA. Boone 11; O. ScherpJ Maljaars 11; J. NelisseL. Trieller 0—2; P. Flikweert— D. Hugense 02; J. Zwemer A. Provoost 02; W. J. KosterC. Jongepier 1—1. GOES KLOPT VLISSINGEN. Voor de hoofdklasse-compe titie van de Z.D.B. speelde Goes I tegen Vlissingen I en won met 155. De uitslagen luiden: L. AndersonC. K. Kaan 20; J. SinkeC. Cijsouw 2 0; C. van Biemen—J. Boo gaard 11; F. P. den Hertog L. Goedbloed 0—2; A. W. BeukemaL. Labruijere 20; M. J. JeremiasseA. van Sor- ge 11; J. MangeP. Maas 20; C. de KlerkG. van de Voorde 11; J. CrucqFran- cke 20; J. A. Noorderméer Koch 2—0. De uitslag van de wedstrijd Goes HIKi*uiningen I was 4—16. BESLISSINGSWEDSTRIJD GOES G.D.C.MIDDELBURG Nu zowel Middelburg I als Goes G.D.C. I hun laatste competitiewedstrijden resp. te gen Goes D.I.D. en Vlissingen I gewonnen hebben, zijn beide verenigingen in de hoofdklas secompetitie van de Zeeuwse Dambond gelijk geëindigd, zo dat een beslissingswedstrijd nodig is om uit te maken wie in 1948 het hoofdklasse-kam pioenschap in de wacht zal slepen. Deze beslissingswedstrijd wordt Woensdagavond a.s. te Goes gespeeld. Scheepvaartberichten Vlissingen: aangekomen 2? Jan. „Majori" v. Antwerpen: 28 Jan. „Vrede" v. Ribadesel- la; 29 Jan. „Nautunus" v. Ant werpen; vertrokken 28 Jan.: „Majori" n. Great Yarmouth. Gepasseerd n. Antwerpen 28 Jan.: „Larenberg" v. Am sterdam; „Arkeldijk" v. New York: „Violetta Erica" v. Rot terdam; „Glashaven" v, Rot terdam; „Constant" v. Londen: gepasseerd v. Antwerpen 28 Jan.: „Castor" n. Engeland: 29 Jan. „Kronenburg" n. Stockholm. Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië „Johan van Oldenbameveldt" passeerde 28 Jan. Perim; „Kota Baroe" 28 Jan. van Baroe. Naar Indonesië„Grote Beer" 28 Jan. van Amsterdam: „Johan de Witt" 28 Jan. van Algiers; „Oranje" 39 Jan. te Singapore; „Walersnr.r" 28 Jan. van Algiers. ZON EN ft LA AN. Zaterdag 31 Januari. Zon: op 8.23, onder 17.23. Maan; op ond«*$ Otto Rasch, die in Duitsland medewerkte aan de executie van 75.000 personen (van ongewenste rassen of ongewenste politieke overtuiging) wordt op de draagbaar in de recht zaal gebracht. Artsen zeggen, dat h|j niet zo ziek is als hij voorgeef! te z\jn. derlandêrs, welke zich bijzon der verdienstelijk hebben ge maakt voor de bevrijding van België, onderscheidingen uitge reikt. waaronder een drietal posthuum aan nabestaanden van gevallen leden der Briga de „Prinses Irene". Onder de gedecoreerden bevond zich ook een Zeeuw. nl. sergeant majoor instructeur A. P. Pro voost. geboren te Goes, die be noemd werd tot Ridder in de Orde van Leopold H met de palm, terwijl hjj tevens be giftigd werd met het Oorlogs- kruis 1940 met de palm. Serg. Maj. Provoost had zich in 1944, als lid van de Prinses Irenebrigade bijzonder verdienstelijk gemaakt bij de gevechten in de omgeving van Leuven door, na uit een hin derlaag door tankvuur te zijn aangevallen waarbij hij vrrj ernstig werd gewond. het commando over een afdeling mortieren te blijven voeren. De plechtigheid had plaats in aan wezigheid van verschillende Belgische en Nederlandse hooggeplaatste officieren. De werkgelegenheid. Op 17 Januari 1948 ston den ingeschreven 2472 (87) personen, waarvan er 1931 m de D.U.W. waren te werkgesteld. Over de week eindigend 17 Januari 1948 werden 289 (13) personen ge plaatst. Het aantal overge bleven aanvragen bedroeg 569 (164). Gevraagd worden o.a.: personeel. Walcheren: drukkers, bouw vakarbeiders, kleermakers, zandvormers, smeden, lood- giters, monteurs, draaier, meterijkers, metaalbewer kers, etaleur, verkoper, loop jongen, jongste bedienden, naaister, huishoudelijk perso neel. OUD-GOESENAAR ONDERSCHEIDEN. Dezer dagen had op de Bel gische ambassade te Was senaar een bijzondere plechtig heid plaats. Bij besluit van Z K. H. de Prins-Regent van België werden aan enkele Ne- Vlissingen TENNISSEN. Wanneer de beoefening van de tennissport zo druk wordt als Dinsdagavond het bezoek was aan de voordrachtsavond, die het district Zeeland van de Lavvntennisbond te Vlissingen had georganiseerd, dan zuilen hier over enige jaren verschei dene Borotra's en Lenglen's rondlopen. Er was geen plaatsje in de zaal onbezet. Vol enthousias me vertelde de heer C. Vree- denburgh over de tennisge- neugten en daar tussendoor vlocht hrj allerlei leerzame wenken voor jonge spelers. Dr. J. Spuyman leidde hem als voorzitter van het district Zeeland in en hy maakte daarvan tegelijk gebruik om de Scheldeclub te Vlissingen te complimenteren met haar 10-jarig bestaan. Na de voordracht van de heer Vreedenburgh werd een serie aardige smalfilms vertoond, die op aantrekkelij ke wijze het sportief-levendige en toch zo frisse en faire ka rakter van het tennisspel il lustreerden. ftlOEDERCURSUS. Binnenkort zal door de Ver eniging „Het Groene Kruis" te Vlissingen weer een Moeder cursus worden georganiseerd. Deze cursus bestaat uit een reeks van lessen over de pro blemen die zich voordoen bij de verzorging van de zuige ling. A.s. moeders en nog on gehuwde jonge meisjes zullen door het volgen van zo'n cur sus een hoeveelheid kennis en begrip opdoen, die voor de toe komst zijn nut kan hebben. Er worden 10 lessen gege ven, wekelijks 1 les, door een verpleegster over allerlei on derwerpen betreffende de ver zorging van de zuigeling, zo als b.v. de betekenis van de natuurlijke voeding, de kunst matige voeding, kleding, ba den, opvoeding, zindelijk ma ken, enkele afwijkingen als Engelse ziekte, toediening van vitaminen, inentingen e.d. Het zal duidelijk zyn dat door een beter begrip van de ze problemen de jonge moeder van thans en zo straks in staat zal zijn de opvoeding van haar kinderen in goede banen te leiden. O.- en W.-Souburg LOOP DER BEVOLKING. Het inwonei'tal der gemeen te Oost- en West-Souburg be- di'oeg op 1 Januari 1947 2250 mannen en 2257 vrouwen. Op 1 Januari 1948 telde deze ge meente 2553 mannen en 2534 Koudekerke L.J.G. en Z.P.M. VERGADERDEN. Donderdag en Vrydag hiel den de afdeling Koudekerke der Zeeuwse Plattelandsmeis jes en der Landbouw-jongeren- gemeenschap gezamenlijk hun jaarvergadering. De voorzitter der L.J.G., de heer A. Janse, opende deze ont spanningsavond met een woord van welkom tot alle aanwezigen en wel in het bij zonder de afgevaardigden en burgemeester Dregmans. Na dat het Zeeuwsch-Vlaamse volkslied was gezongen, werd een veelzydig programma uit gevoerd, bestaande uit decla maties, korte schetsen en het toneelstuk getiteld „Bóeren- strijd" van K. Bergsma, dat opgevoerd werd door 6 L.J.G.- ers en 3 Z.P.M.-sters. Zeker mag ook niet worden vergeten wat 't O-Zeeuwsch Vlaamse L.G.J.-órkest pres teerde. Op buitengewone wijze werden 2 maal een aantal po pulaire liederen ten gehore ge bracht. Uit het jaarverslag bleek, dat deze afdeling 14 leden telt en die der L.J.G. 47. Door de heer L. Serier wcril een inlei ding gehouden over het onder werp „Een volk dat werkt bouwt aan zijn toekomst". Tot slot sprak burgemeester Dregmans, die zeide de groot ste bewondering te hebben voor het vele werk dat is gepres- teei'd. Nadat het eerste en zes de couplet van het Wilhelmus was gezongen, werd de verga dering gesloten. Veere VERGADERING VARKENSFONÜS. Zaterdag werd te Veere 'r vergadering gehouden door de leden van het Varkens fonds onder voorzitterschap van de heer J. de Nood. Over 1947 waren 152 var kens opgegeven, terwijl ei een zes-tal ongelukken had den plaats gehad. Het leden tal der vereniging bedroeg 110. De heer D. Kasse Dz. werd herkozen als bestuurs lid en voor 1948 werd de heer J. Melis als bode be noemd. Besloten werd 80 te vergoeden voor gestorven of uit nood geslachte kleine varkens en 1.35 per k.g. vuil gewicht voor grotere. De wenselijkheid werd uit gesproken tot het fokken van Cadzanclse varkens voor huisslachting. Ritthem LANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST. Zaterdagm. werd te Ritthem 'n bespreking gehouden, uit gaande van de Landbouwvoor- lichtingsdienst. Ir van Beekom besprak 't vraagstuk der che mische onkruidbestrijdinq door middel van Amerikaanse boom kleurstoffen. Ook sprak hij over een coöperatieve land bouwwerktuigenvereniging. Vervolgens hield de heer Van Liere een lezing over structuur van de zoute gronden en over de hoedanigheid der gewassen, die kunnen worden verbouwd in de Zuid-Watering. De heer Gansema van de Rijksdienst voor Landbouwherstel vertelde iets over de oorlogsschadefi nanciering, alsmede over de verlenging van bedrijfscredie- ten. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Burge meester Daniëlse, sprak zijn dank uit voor hetgeen reeds door Landbouwherstel. de Ruilverkaveling en de Polder Walcheren in de Zuid-Wate ring is tot stand gebracht, vooral cp het gebied der land- bouwwegen, maar zag grote moeilijkheden tengevolge van de eventuele aanleg van het vliegveld. De heer Ganseman antwoordde, dat in Maart ver moedelijk meer definitieve ge gevens hieromtrent zullen be kend zijn. De heer Joh. Cevaal sloot deze zeer geanimeerde vergadering. De belangstelling was groot. Vrouwenpolder OUDERAVOND Vrijdagavond werd in de Chr. school te Vrouwenpol der een ouderavond gehou den, onder voorzitterschap van de heer J. Geerse. Het hoofd der school gaf een overzicht van de gang van het onderwijs op de schooi in 1947. De heer de Voogd sprak voorts over: „Het geweten van schoolkinderen en de op voeding". In de pauze werd door de ouders met belang stelling het werk der leer lingen ingezien. Voorts werd gesproken over de mogelijkheid om in 1948 'n schoolreisje met de 3 hoog ste klassen te organiseren. Arnemuiden CHR. METAALBEWERKERS BOND. De Chr. Metaalbewerkers- bond hield te Arnemuiden een ledenvergadering teneinde tot oprichting te komen van een plaatselijke afdeling. De heer P. Meliefste opende deze ver gadering. Als spreker trad op de heer de Waal, districtsbe stuurder. Er werd tot oprichting van een afdeling besloten. Als be- stuui-sleden werden gekozen de heren: A. Poortvliet, voorzit ter, KI. v. d. Ketterij, vice- voorzitter. A. Schuit Azn., se cretaris, K. de Vos, vice-secre- taris, J. Meulmeester, penning meester, G. de Nooijer, vice- penningmeester en J. de Klerk, algemeen adjunct. JAARVERGADERING „>L\RANATHA". Een dezer dagen hield de Chr. Jongelingsvereniging op Geref. Grondslag „Mara- natha" te Arnemuiden haar jaarvergadering onder lei ding van haar voorzitter, de heer K. v. d. Kettery. De heer G. de Nooijer hield hierna een inleiding over 't onderwerp: „De mens wikt, God beschikt". De heer A. Theune gaf een inleiding over Kerkgeschiedenis. Er werd o.a. ook nog het woord gevoerd door de ver schillende afgevaardigden van diverse verenigingen die op deze avond uitgenodigd waren. In de pauze werd getrac- teerd. De voorzitter sloot de ze goedgeslaagde vergadering met dankgebed. Boudewijnskerke VERGADERING GEITENFOKKERS. Dinsdagavond vergaderde de vereniging van geitenfokkers „Ons belang" te Boudewijns kerke, onder voorzitterschap van de heer J. Sturm. De ver eniging telt thans 95 leden met 135 geiten. Er is een ba tig saldo van 48.49. Besloten werd deel te nemen aan een eventuele kringkeuring. De heren J. Sturm en E. Janse werden in het bestuur herko zen. FILMS VAN DE WEEK „Sciuscia", een aanklacht der jeugd. In de grote Italiaanse stad zwerven zij, de kleine ver schoppelingen, de kleine schoenpoetsertjes, die hun kostje verdienen met het poetsen van soldatenschoe nen en bovendien op leven en dood zwart-handeien. De slachtoffertjes van verwilde ring, chaos en ellende, die niet „slecht" genoemd kun nen worden, maar nog min der de „spes patriae", om dat het vaderland niet mag en kan hopen, dat deze knaapjes met hun onschuldü ge kinderogen tot iets beters zullen opgroeien dan tot ban dieten, dieven of sjacheraars, parasieten van een ontwoi> telde samenleving, waaraan zij zelf ten offer vielen. De Italiaanse regisseur Vittorio de Sica' heeft aan deze ongelukkige jeugd een film gewijd, die een aanklacht van de kleine verdrukten, te gen de maatschappij en de grote mensen, die naar maak ten, is geworden. Op verbij sterend realistische en bewo gen wijze, doch tegelijkertijd ondanks alle dramatiek sober vertelt, de rolprent over twee jochies, de kleine Giu seppe en de wat oudere Pas- quale. Zij hebben maar één verlangen, een schimmel, die zij als hun dromenpaard be schouwen, te kopen en er mee door de stad te rijden. Zy belanden als gevolg van een diefstal in een jeugdgevan genis. Hier en in het begin bereikt de film haar sterkste momenten; het slot is min der overtuigend. Filmisch is deze rolprent wat primitief, maar zy bezit vaart en atmosfeer en duidt op een renaissance van de Italiaanse filmindustrie. Een van haar voordelen is, dat De Sica doodgewone schoffies van de straat de hoofdrollen liet spelen, waardoor elke gekunsteldheid werd vermeden. Minder om haar filmische- dan om haar sociale waarde, kreeg „Sciuscia" waarvan Donderdag een persvoorstelling werd ge geven het praedicaat „film van de maand." Dit werk draalt van Vrijdag af in Luxor, Vlissingen en daarna ook in Goes en Middelburg. Officiële Publicaties BESTRIJDING VAN DE BESMETTELIJKE ZIEKTEN B. en W. van Middelburg, brengen ter openbare kennis, dat do door de Raad dier ge meente in zijn vergadering van 15 Dec. 1947 vastgestelde „Verordening ter voorkoming, wering of beteugeling van besmettelijke ziekten in scho len en kinderbewaarplaatsen", medegedeeld aan Ged. Staten, krachtens hun bericht van ontvangst van 9 Jan. 1948 no. 3552/265 3e afdeling, voor een ieder gedurende drie maanden ter secretarie is nedergelegd en tegen betaling der kosten wordt verkrijgbaar gesteld. Middelburg, 23 Januari 1948. DISTRIBUTIEDIENST KRING VLISSINGEN. Aanvraag werkkleding. De Distributiedeinst Kring Vlissingen maakt bekend, dat van 2 t.m. 14 Febr. a.s. gele genheid bestaat tot het indie nen van individuele aanvragen voor werkkledingdragende per sonen, die werkzaam zijn in 'n zelfstandig beroep of in een bedrijf met minder dan 5 werkkledingdragende arbei ders, voor zover deze na 30 Sept. 1947 nog geen werkkle ding hebben ontvangen. Aanvraagformulieren MD 333-06 (waarop op de achter zijde de werkgeversverklaring moet zijn ingevuld) zijn ver krijgbaar op het kringkantoor, Brouwenaarstraat 4, loket 5 en bij de agentschappen. SCHULDVORDERINGEN. B. en W. van Vlissingen verzoeken ieder, die over het dienstjaar 1947 nog iets van de gemeente Vlissingen te vorderen heeft, de rekening (en) zo mogelijk vóór 1 Maart 1948 in te zenden ten Ge meentehuize. AANGIFTE HONDENBELASTING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de eigenaars of houders van honden verplicht zijn daarvan jaarlijks vóór 31 Jan. ten kantore van de gemeente ontvanger aangifte te doen. Dc aangifte van honden, die nèi 31 Jan. zijn verkregen, moet bin nen 8 dagen geschieden. Ten aanzien van hen, die aan hun verplichtingen, hiervóór genoemd, niet vóór 15 Aug. a.s. hebben voldaan, zal ambtshal ve een aanslag worden opge legd, welke met het viervoud van het verschuldigde bedrag wordt verhoogd. Het kantoor van de ontvan ger is geopend van Maandag t.m. Vrijdag van 912% uur. Vlissingen, 21 Januari 1948. INDIVIDUELE AANVRAGEN VOOR WERKKLEDING. De Directeur van dc Distri butiekring te Middelburg maakt bekend, dat van 2 t.m. 14 Februari a.s. individuele aanvragen voor werkkleding kunnen worden ingediend door personen zelfstandig of in een bedrijf met minder dan vijf werkkleding dragende werkne mers werkzaam, mits deze na 30 Sept. 1947 geen bon voor werkkleding hebben ontvan gen. De aanvraagformulieren MD 33306 kunnen reeds vanaf 28 Jan. a.s. worden afgehaald bij het kantoor Dam 43. lokaal 2, of bjj de Agentschappen. Zowel by het afhalen en in dienen der aanvragen dienen de stamkaarten medegebracht te worden. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: J. de Buckde Nooijer, d.; W. I. Pieters Folker, d.; C. M. VisserOl- ree, d.; A. Abbink—de Vries, z.; I. C. StarkeStein, z.; G. W. den Boerde Moor, d. Ondertrouwd: J. Janiszewski, 26 j en C. van Leest, 21 j.; A. Baljé, 33 j. en L. van Wage- ninge, 28 j; R. Vercauteren, 33 j. en L. van de Voorde, 27 j.; A. J. van Oorschot, 24 j. en M. J. Kesteloo, 20 j.; T. J. dc Moor, 19 j. en M. Wisse, 24 j. Getrouwd: D. Huser. 57 j. en J. C. Duijnhouwer, 50 j.; C. W. Carels, 61 j. en A. Meul meester, 61 j. Overleden: E. P. van den Heuvel, 84 j„ wed. van H. Woltman; J. J. van der Steen. 42 j., d. v. L. v. d. Steen Brand. Amsterdamse beurs 28 Jan. 29 Jan. N.I. Handb. B. Ned. Hand. Mij, A.K.U. Calvé Unilever Fokker V. Ned. Ford Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lyn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mij. 117 117 178*4 180 179% 180% 200 203 323% 323 179 381 354*4 358*4 171% 176% 220 182% 184*4 241% 243 179 183% De koersstijging waardoor dc Effectenbeurs te Amsterdam zich de laatste dagen had ge kenmerkt en waardoor de prij zen van de diverse aandelen- soorten belangrijk naar boven waren gegaan, vond heden geen verdere voortgang. 31 Januari Vlissingen Terneuzen Hanswcert Zierikzee HOOG WATER u. 4-NAP u. -f-NAP 5.32 2.03 18.06 1.99 6.06 2.21 18.35 2.18 6.58 2.01 19.27 1.81 7.19 1.24 19.46 1.0# LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 12.06 2.19 0.07 2.03 12.51 2.40 1.05 2.25 13.27 2.24 0.40 1.56 13.12 1.61

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3