PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ook Indonesië aanvaardt de zes punten onvoorwaardelijk De werkloosheidsverzekering BILT De vergoeding der oorlogsschade POND EN GULDEN IN GEVAAR? EERSTE INDRUK IS ONGUNSTIG Oproer in de Oekraïne? Vandaag Soekarno schreef aan de Commissie van Drie WOENSDAG VOORTZETTING DER ONDERHANDELINGEN? Sowjets hielden Britse trein aan. Wachtgeld-en werkloosheidsuitkering gedurende 126 dagen Kosten: 240 millioen per jaar Door devaluatie Franse franc 191e Jaargang - No. 21 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg Drukkerij Fa F van de Velde Jr. Vlissinger Dit blad versctmnt dagelijks, behalve op Zon- ea Christelnke feestdagen Maandag 26 Jan. 1948 ABUjXiibMüUv ISPK1JS 2i Ct per week: t 3.20 per kwartaal: franco per post i 3.45 per kwartaal Loss* nummers 5 ct AL VER I t&NTUSPRUS: 12 Ct per mm., minimum p advertentie f 2. Giro nr 359300 P Z C Middelburg. Bureaux gevestigd te VUsslngen Walstr 58-60. tel 10 en 51 Middelburg Londense Kaal 29 tel 20T. en 2924 Goes- L Vorststr 55 tel 24"5 (bgg 3 Oostburg Gratamastr 3. tel 102 Temeuzen Brouwerijstr Zlerlkzee Nwe BogerdstT C 160 tel 26. 65 der gedupeerden op zich zeil aangewezen Op een Vrijdag te Breda gehouden persconferentie over het ontwerp „Wet ver goeding materiële oorlogs schade werd de Zuidelijke pers in kennis gesteld van de voordelen, welke dit wets ontwerp bracht vergeleken bij de bestaande regelingen. In de eerste plaats wordt een einde gemaakt aan de chaos van regelingen, waar mede men tot dusver te kampen had. In de tweede plaats wordt de kapitale som van 2.000.000.000,— toege voegd aan hetgeen men tot nu toe voornemens was als schadevergoeding uit te ke ren. In de derde plaats wordt de kleine man inte graal schadeloos gesteld Inderdaad zijn ait verbete ringen. En het belang daar van springt in het oog, als men weet, dat van overheids wege wordt medegedeeld, dat 35 c/o van alle schadegeval len door de nieuwe regeling integraal vergoed zal „wor den. Voor het overige evenwel is de eerste indruk van dit wetsontwerp weinig minder dan ontstellend. DRIE CATEGORIEËN. Immers: er worden door middel van dit wetsontwerp drie categorieën Nederlanders geschapen. De eerste categorie bestaat uit die Nederlanders, die geen oorlogsschade hebben opgelo pen. Zij omvat 90 procent van het Nederlandse volk. Deze Nederlanders zullen wat meer belasting moeten betalen, maar verder komen zij er goed af. De tweede categorie be staat uit die Nederlanders, die een woning verspeelden, die niet duurder was dan 5000 in 1940, of een wo ning met bedrijf, dat niet duurder was dan 8000, of een schip, dat een verkoop waarde had van niet meer dan 9000. Deze categorie wordt integraal schadeloos ge steld, maar moet meebetalen aan de extra belasting, die op iedere Nederlander komt te drukken. Deze categorie omvat 35 van de gedu peerden. En dan is er nog een der de groep: omvattende 65 van de gedupeerden. Dat is de groep, die duur dere woningen, of grotere bedrijven verspeelde. Zrj be staat uit de middenstanders, boeren en industriëlen. Deze groep krijgt natuurlük ook de vergoeding, die de min der zwaar gedupeerden krij gen, maar verder staat alles op losse schroeven. Deze groep kan geholpen worden, met credieten en met uitge stelde bijdragen, dat wil zeg gen met credieten, die later kwijt gescholden kunnen wor den. Maar het feit, dat dit slechts kan, dus afhankelijk is van allerlei omstandighe den, en dat deze omstandig heden ten nauwste jamen hangen met 'de rentabiliteit der bedrijven en met de draagkracht van de betrok kene, doet het ergste vrezen. De kans is groot, dat het in de eerste plaats zeer lang zal duren eer uitgemaakt is, of iemand voor rentevergoe ding of overheidscrediet in aanmerking komt en dat het in de tweede plaats nog al eens voor zal komen, dat men deze credieten of rentever goeding niet verleent. Ten overvloede rest steeds* de vraag, wanneer en hoe deze credieten zullen moeten wor den terugbetaald Intussen zullen ook deze gedupeerden echter Japper mee moeten betalen aan de extra-belasting, die de uitvoe ring van het nieuwe wets ontwerp mogelijk moet ma ken SCHAMELE SLOTSOM. Dit is er dus overgebleven van de belofte, dat de scha- Nieuws voor de Hearls-pers. De Nankingse correspondent van de „Journal American" heeft verklaard, dat de Cine- se geheime, dienst te weten is gekomen, dat de eerste „grote opstand In de geschie denis van de Sowjet-Unie in Zuidelijke Oekraïne ontvlamd is". De correspondent beweerde, dat Li Foe, de minister voor de party-organisatie in de Chinese regering, deze mede deling verstrekt had, uitslui tend bestemd voor de „Hearst bladen". Anderhalf millioen personen zouden bij de opstand betrok ken zijn, waarby een eeuwen oud nationalisme een rol zou spelen. De guerilla's zouden trach ten oud-strijders van andere Sowjet-republieken te werven voor een grote algemene re volutie. de, die door 10 procent van het Nederlandse volk gele den werd, gedragen zou wor den door de 90 procent, die heelshoids de oorlog door kwam. Inplaats van dat het gehele Nederlandse volk de oorlogsschade draagt, zal 65 procent van de gedupeerden zichzelf moeten zien te red den, weet 65 procent der ge dupeerden in elk geval ook na dit wetsontwerp nog al- tjjd niet waar het aan toe is. Men mag aan minister Lieftinck de vraag stellen, of het inderdaad slechts twee milliard meer zou hebben ge kost om alle getroffenen in tegraal schadeloos te stellen. Als dit zo is, waarom heeft de minister er dan niet de voorkeur aan gegeven om al le Nederlanders over één kam te scheren? Oude, blijkbaar lang vergeten toezeggingen, zouden gestand zijn gedaan. Rechtvaardigheid zou zijn be tracht. Nu kan het niet inders, of bij de meerderheid der ge dupeerden moet dit nieuwe wetsontwerp felle veront waardiging wekken. 1 millioen katten naar Europa. Robert Kendell, voor zitter van het Ameri kaans genooschap van kattenvrienden, zal aan de functionarissen der V.N. en Europese diplo maten in de V.S., een plan vooHeggen, 1 milli oen «Amerikaanse katten naar Europa uit te voe ren, daar het aantal kat ten in Europa tengevol ge van de oorlogsver woestingen onrustbarend verminderd en dat van ratten en muizen dien overeenkomstig ver meerderd is. „Ons ge nootschap krijgt voort durend aanvragen van de andere zyde van de Atlantische Oceaan om katten te sturen. Ame rika zal alleen geselec teerde katten uitvoe ren", aldus Kendell. Besprekingen in Den Haag over plan-Marshall. Van bevoegde zyde verne men wjj, dat in het kader van het plaatsvindende Inter-Euro pese contact inzake het plan- Marshall op 3 Februari aan staande te 's-Gravenhage een bespreking gehouden zal. wor den tussen een Benelux-dele- gatie, onder leiding van dr. H M. Hirschfeld, en enige verte genwoordigers van de Engelse en Franse regering. Drs. L. de Jong niet meer voor de V.A.R.A. Na 7 jaar is er een einde gekomen aan de reeks radio- uitzendingen van het buiten lands weekoverzicht door drs L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogs documentatie, dat door de Vrijdagavond-programma's van Radio Oranje bekendheid verwierf en na de bevrijding eerst in de programma's van Radio Nederjand in Over gangstijd, latfer in die van de V.A.R.A. werd opgenomen. Desgevraagd deelde de heer de Jong het A.N.P. mede. dat de V.A.R.A. de overzichten wenste te staken, omdat hij geen lid van de Partij van de Arbeid is en dus op bepaalde punten van inzichten blijk zou kunnen geven, welke van die der partij afweken. Door de Ned. Wereldomroep P.C.J. wordt de uitzending van de overzichten voortgezet. Radio Moskou over Bevin's rede. De commentator van radio Moskou heeft in commentaar op Bevins rede over West- Europa gezegd, dat Bevin in herhaling is getreden van de „welbekende voorstellen van Churchill". „Wanneer er Iets nieuws is. dan is het, dat Bevin in zijn aanvallen op de Sowjet- Unie een scherper omlijnde aansporing heeft gegeven tot de vorming van een reaction- nair militair-politiek bloc in West-Duitsland". Aardbeving op de Philippijnen. De centrale Philippijnen zijn getroffen door een der hevig ste aardbevingen sinds vijftig jaar.' Uit Manilla wordt ver nomen, dat tenminste twintig personen gedood en ettelijke tientallen gewond zijn. Er zijn in totaal elf schokken waarge nomen. Hët ergst is klaarblijkelijk Panay er aan toe, waar der tien personen om het leven kwamen. Enige mensen zijn daar bedolven door het puin van de klokketoren van de Tohpling-kathedraal. Sneeuwstorm en hittegolf in de Ver. Staten. De Oosteljjke staten van de V. S. en in het bijzonder de stad New York worden ge teisterd door een hevige sneeuwstorm. Het New Yorkse vliegveld Laguardia is voor vertrekkende vliegtuigen ge sloten. In verschillende gebieden zijn reeds 23 personen ten ge volge van het weer overleden Treinen hadden dikwijls meei. dan 7 uur vertraging en het vertrek van de Oceaanstomer Queen Elizabeth uit New York moest worden uitgesteld. Zuid-Caüfornië beleeft ech ter zijn 31ste dag zonder re gen en de grote hitte brengt de oogst in gevaar. viert Australië „Au- stralië-day"; is het 125 jaar gele den, dat dr. E. Jenner, de arts, die voor het eerstkoepokinenting verrichtte, te Berkèly (Eng.) overleed; is het 3 jaar geleden dat de slag om de Ar dennen werd beëidigd. •Textielpunten voor de armen De zaak Vroom en Drees- mann in Den Bosch is door de Justitie gesloten, aldus meldt „Het Parool". Zeer binnenkort kan de openbare behandeling voor de economische rechter verwacht worden. Het gaat hier om een 1.21Ó.000 textiel punten, die zwart verhandeld zouden zijn Van de zijde van V. D. is medegedeeld, dat hier geen sprake is van een textielpun tenfraude, waaruit zwarte winsten geput werden. Hoe wel er inderdaad van een te kort van ruim een millioen textielpunten sprake is, for meel gesproken dus zeker niet te rechtvaardigen, zou de confectie-afdeling hiermede de oorlogsslachtoffers, armen en noodlijdende mensen heb ben geholpen. Onbekend jacht in nood. Een groot jacht, dat de Chileense vlag voerde, heeft Zondagavond omstreeks zeven uur 'noodsignalen uitgezon den, die zijn opgevangen door het Deense s.s. „Julius". Het jacht, dat water maakt verzocht assistentie van een loods, om naar de dichtsthij zijnde Nederlandse haven te varen. De reddingsboot „Branda- ris" heeft het vaartuig op sleeptouw genomen naar Ter schelling. Er zijn vier mensen aan boord, die waarschijnlyk van Poolse origine zijn. Gratie voor Geessien Bleeker. By K. B. is gratie verleend aan Geessien Bleeker die •"weemaal tot de doodstraf was veroordeeld, n.l. door de Gro ningse kamer en door de Drentse kamer van het Bijz Gerechtshof te Leeuwarden en aan J. J. C. Baas, tot de loodstraf veroordeeld door het Byz. Gerechtshof te 's-Graven hage. Voor beiden is de dood straf veranderd in levenslange gevangenisstraf. Volgens berichten uit La Paz, de hoofdstad van Boli via, is in dat land een revo lutie uitgebroken, die echter spoedig kon worden onder drukt In een Zondag uitgegeven communiqué verklaart de Com missie voor Goede Diensten, dat zy duidelijk wenst te maken, dat zowel de Nederlandse als de Republikeinse delegatie de zes punten van de Commissie onvoorwaardelijk als basis voor de politieke besprekingen aanvaardden. Het communiqué zegt voorts, dat de Commissie te Djocja de gerezen kwestie besproken heeft met de leden van do Re publikeinse regering. Na deze bespreking adresseerde presi dent Soekarno een brief aan de Commissie, waarin wordt ver klaard, dat de Republikeinse regering de zes punten van de Commissie onvoorwaardelijk aanvaardde. De Commissie ver wacht, dat de onderhandelingen tussen belde delegaties Woensdag 28 Januari züllen worden voortgezet. Een communiqué van de Re publikeinse regering zegt even eens, dat de Republiekeinse re gering de betrokken zes pun ten „geheel en onvoorwaarde lijk aanvaard". Dit deelt de re gering der Renubliek mede zo wel aan de Nederlandse rege ring als aan de Commissie van Drie. Evenals Nederland behoudt de Republiek zich hot recht voor op enig punt commentaar te leveren of enigerlei kwestie op te werpen, die met de pun ten samenhangt. REPUBLIKEINS KABINET De Republikeinse kabinets formateur Mohammed Hatta. heeft na besprekingen met.po litieke partyen verklaard, dat het nieuwe kabinet voorlopig een presidentieel zakenkabinet zal zfn tot een verantwoorde- Op zoek naar sociaal- democraten. De Sowjet-autoriteiten heb ben Zaterdag een Britse mili taire trein verhinderd van Berlijn naar de Westelijke zone te rijden. Zij hielden de trein tegen en reden hem op een zijspoor. De militaire bevelhebber had geweigerd aan de Russische grensambtenaren toestem ming te geven de zegels op de coupédeuren te verbre ken en de papieren van de Duitse passagiers te contro leren. De twee wagons, waarin zich 120 Duitse passagiers op hielden, zijn later naar Ber lijn teruggebracht, met een wacht van 20 Britse soldaten met de bajonet op het geweer aan de binnenkant van de deuren, om eontrêle te ver hinderen. De Britse militaire trein mocht daarop zonder de Duit passagiers ongehinderd passeren. opriinJilpn 70"^pr) zich twee vooraanstaande so ciaal-democratische leiders in de trein bevonden hebben, op weg naar het hoofdbureau van de oartij te Hannover. De Britse autoriteiten heb ben tegen de aanhouding ge- orofpsteerd en de zaak onge- nomen met het militaire Sow- W-bestunr. Wetsontwerp ingediend, Bij de. Tweede Kamer is Ingediend een wetsontwerp tot verplichte verzekering van werknemers tegen geldelijke gevolgen van onvrijwillige werkloosheid. ALGEMENE OPZET. Overeenkomstig het stand punt, ingenomen door f^e Stichting van de Arbeid, is de regering de mening, toe gedaan, dat onderscheid moet worden gemaakt tussen een wachtgelaverzekering en een werkloosheidsverzekering. In het ontwerp is de uitke ring krachtens de verzeke ring gebonden aan een zeke re maximum-termijn, welke in artikel 31 op 126 dagen is gesteld. De wachtgeldverzekering behoort ook wat het dragen der kosten betreft, in net algemeen volledig aan het bedrijfsleven te worden over gelaten. Bedrijfsverenigingen, opgericht door werkgevers- en werknemersorganisaties, zullen de risicodraagstres moeten zq'n en over de aan vragen om uitkering moeten beslissen. De Wet zal, met name wat de omvang en de duur der uitkering aangaat, slechts een minimum-regeling mogen bevatten, waarboven een bedrijfsvereniging mag uitgaan, indien zij dat wenst en werkgevers en werkne mers geacht kunnen worden de financiële gevolgen daar van op zich te kunnen ne men. Voor de kosten der verze kering zal overigens slechts door bedrijfstakken met bui- cengewoon werkloosheidsrisi co in uitzonderingsgevallen, wanneer het buitengewone ri sico voortvloeit uit bijzonde re omstandigheden, een be roep mogen worden gedaan op een bijdrage uit een Al gemeen Werkloosheidsfonds, waarvan het bestuur voor 2/3 gedeelte uit vertegen woordigers van het bedrijfs leven bestaat. Geldt het vorenstaande ten aanzien van de wacht geldverzekering, de werkloos heidsverzekering zal op an dere wijze moeten worden op gezet en gefinancierd. Ook bij deze verzekering zullen de reeda genoemde bedrijfs verenigingen een taak moe ten hebben met name t.a.v. het beoordelen van aanvra gen en uitkering. Echter zal hier in veel grotere mate uniformiteit moeten heersen dan bij de wachtgeldverzekering, zulks in verband met het andere karakter der werkloosheids verzekering. De Wet zal met name de omvang en de iuur der uitkering voor alle werk nemers uniform moeten re gelen zonder dat de moge lijkheid van verbetering dier regeling voor een bepaalde bedrijfstak bestaat. De finan ciële opzet zal ook een an dere dienen te zijn. Een uni forme premie zal moeten worden geheven, welke -loor de minister wordt vastge steld, terwijl ook het Rijk fi nanciële verlenen. hulp zal moeten 6 WERKLOOSHEID Wat de toekomstige werk loosheid aangaat, is veronder steld, dat zij in belangrijke mate zal worden beperkt door de conjunctuur-politie ke maatregelen, die de over heid waarschijnlijk zal ne men. De omvang van de min of meer normale werkloos heid, die overblijft, zal men echter niet te gering mogen schatten, vooral niet omdat daarin de seizoenwerkloosheid begrepen zal zijn. Om deze reden is een werkloosheid van gemiddeld 6 als uit gangspunt genomen. Wil men de kosten der wettelijke regeling uitge drukt zien in bepaalde bedragen, dan kan uit de hierboven vermelde cijfers, in verband met hefes totaal bedrag, dat over een jaar aan loon wordt uitge keerd, worden opgemaakt, dat de totale kosten van wachtgeld- en werkloos heidsverzekering voor de werkgevers, de werkne mers en het Rijk geza menlijk ongeveer 240 mil lioen gulden per jaar zul len bedragen. Het aandeel van het Rijk hierin zal dan, indien de hierboven uitgesproken ver wachtingen aan de werkelijk heid blijken te beantwoorden, omstreeks 60 millioen gulden heiopen. Daartegenover ver vallen de kosten van subsi diëring van wachtgeldregelin gen en een gedeelte van de kosten van overbruggings- en sociale bijstandsuitkerin gen tot een gezamenlijk be drag van vermoedelijk 25 30 millioen gulden. WIE ER WÊL EN WIE ER NIET ONDER VALLEN. De kleine zelfstandigen zullen niet onder de wettelijke rege ling vallen. De losse arbeiders zullen wèl verzekerd zijn op grond van de bepalingen dezer wet, evenals de land- en tuin- jouwarbeiders. Of dè D.U.W.-arbeiders on der deze wettelijke regeling zullen vallen, zal door de mi nister van geval tot geval moeten worden beslist. Voor de toepassing van de ze wet worden niet als werk nemer beschouwd: ambtena - ren, onderwijzers bij bijz. on derwijs en personen, voor wie gelijke wachtgeldregelingen gelden, huishoudelijk perso neel, personen wier loon meer fan 6000 gulden per jaar be draagt, en personen, die de leeftijd van 65 jaren hebben bereikt. 126 DAGEN. Het is de bedoeling, dat In normale gevallen een werkne mer die werkloos wordt, aan vankelijk uitkering krachtens dé wachtgeldverzekering ont vangt over ten minste 48 da gen per uitkeringsjaar, terwijl hij by langer durende werk loosheid daarna aanspraak heeft op een uitkering krach tens de werkloosheidsverzeke ring over 78 dagen per uitke ringsjaar. Het kan echter voorkomen, dat een werkne mer geen recht heeft op wachtgeld en dientengevolge onmlddeliyk aanspraak maakt op uitkering krachtens de werkloosheidsverzekering. In dat geval gaat het ontwerp er van uit, dat de werknemer laatstbedoelde uitkering be hoort te ontvangen over ten minste 126 dagen per uitke ringsjaar. Het wachtgeldreglement van een bedryfsvereniging stelt het wachtgeld per dag vast op niet minder dan 80 van het dagloon voor gehuwde mannen, gehuwde vrouweiyke kostwin ners en ongehuwde mannelijke of vrouweiyke kostwinners. 70 voor ongehinvden. niet- kostwinners, van 18 jaren en ouder, die niet by hun ouders inwonen en 60 voor de ove rige werknemers. lijk ministerieel kabinet lean worden gevormd. Het kabinet zal o.m. het vol gende programma tot richtlgn nemen: le voortzetting van de on derhandelingen op de „Renvil le" op basis van de bereikte grondbeginselen; 2e bespoedi ging der vorming van de Ver- Staten van Indonesië; 3e ratio nalisatie; 4e opbouw. Op een vraag of Sjahrir en Sjarifoeddin in het nieuwe ka binet zitting zullen hebben, verklaarde Hatta, dat hij zulks gaarne zou zien. Hatta wordt beschouwd als de meest aangewezen persoon voor de uitvoering van dc ,,Renville"-overeenkomst, we gens zyn bekwaamheid en vol komen onafhankelijkheid ten opzichte van de politieke par tijen. T.N J.-OFFICIEREN NAMEN ONTSLAG. Volgens een door Radio- Djocja omgeroepen bericht, hebben de luitenant-generaal Oerip Soemohardjo, chef van de generale staf der T.N.I. en de generaal-majoor Didikarta Sasmita, beide prominente le den van de Republikeinse tech nische commissie voor de wa penstilstand, aan de republi keinse regering hun ontslag aangeboden. NEGARA VOOR MADOERA. Op geheel Madoera en bybe- horende eilanden heeft Zater dag een volksstemming plaats gevonden voor het vaststellen van de status van Madoera. Ruim 95 procent van de kies gerechtigden spraken zich uit voor de status van Negara voor Madoera. De stemming had dessa-gewijs plaats in meer dan twee duizend dessa's. Het Wereldgebeuren Ingrijpen van Stafford Crips afgewezen. Nb urenlang beraadslaagd te hebben heeft de Franse re gering besloten de adviezen van de Engelse regering en van het internationale mone taire fonds In de Mind te slaan en dc franc te doen devalu eren. Er is een "wet aangenomen, „die betrekking heeft op de re geling van de markt In devie zen en in goud", en die wet komt er in feite op neer, dat in Parys een vrjje markt wordt ingesteld voor het verhande len van buitenlandse geldsoor ten. Mocht het monetaire fonds grote bezwaren maken, dan is Frankrijk bereid zich uit dit Fonds terug te trekken. Dit besluit, genomen om in io penibele situatie van de franc verbetering te brengen, kan onaangename gevolgen hebben voor de andere Euro pese valuta's. Als immers het pond sterling vrijelijk in Parijs verhandeld kan worden zal ongetwijfeld de koers ten op zichte van de dollar dalen Verlaging van de huidige Koers van het Engelse geld zou daardoor onvermijdelijk worden. Sir Stafford Cripps, die zich vergeefs tegen de plannen van Mayer verzette. Plan voor lunnel onder het Kanaal. Voordat de huidige Engelse regering moet aftreden (1950) zal aan het Britse parlement verzocht worden het voorstel voor de aanleg van een tunnel tussen Engeland en Frankrijk op de agenda te plaatsen. Datzelfde geldt ook voor de gulden, die ook door de Franse maatregel bedreigd wordt. Vandaar, dat Engeland zich tot het laatst toe vastberaden verzet heeft tegen de Franse plannen. Vrijdag is zelfs Sir Stafford Cripps. vergezeld van' een aantal deskundigen, on verwacht naar Parijs gevlo gen om te trachten minister Mayer cn premier Schuman tot andere gedachten te bren gen. Het hielp niet! De Franse regering bljjft onwrikbaar op zijn standpunt staan, verklaarde Zaterdag nog Mayer. Over de besprekingen is de strikste geheimhouding in acht genomen, zonder dat de onenigheid verborgen kon wor den. In een gemeen schappelijke verklaring deelden de belde regeringen Zondag mee, dat zy het oneens zijn gebleven over bet Franse plan. Het enige wat Sir Stafford Cripps kon bereiken, was de toezegging, dat Frankrijk zyn uiterste best zal doen om te verhinderen, dat het pond sterling het loodje zal leggen tegenover de dollar. Hoe, ver meldde de verklaring niet. Het besluit van het kabinet Schuman, waarvan de details nog bekend - gemaakt zullen worden, is een begrijpelijke noodsprong. De nieuwe maat regelen stellen o.a. de Franse exporteurs in staat een deel van hun in het buitenland ver kregen deviezen vrij te verko pen, waardoor ze hun prijzen kunnen verlagen. Toch doen de Franse kunstgrepen enigs zins denken aan de practyken van Schacht en Funk. Boven dien ztjn zy in strjjd met de overeenkomst van Bretton- Woods, volgens welke voor een waardeverandering, die groter is dan 10 de toe stemming nodig is van alle deelnemende staten. Het schijnt, dat vooral Washington de Franse regering heeft ge steund, De Franse pers doet dit niet, maar noemt over het algemeen de maatregelen nut teloos. DE VOORSPEL 7. TOENEMENDE WIND. Geldig tot Maandagavond. Toenemende Zuid-Oostelijke wind. Meer bewolking met hier en daar neve! of mist en later plaatseiyk enige regen. Weinig verandering van tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1