Ziekenverpleging in het Land van Hulst Kappie en de Gouden Hamer M< air1» p- KLANKEN AHHER Florerende uienteelt Zeeuwen keren terug Lonica is verloofd Toestemming voor de bouw van een nieuw ziekenhuis reeds aangevraagd. Ziekenhuis te Huist is overvol. Nadat enkele weken de plannen bekend zijn geworden, die in Temeuzen op stapel staan, om eens en voorgoed de ziekenhuisverpleging in cue omgeving afdoend te gaan re gelen, blrjkt nu, dat ook in de Oosthoek van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen wordt gewerkt aan opheffing van hef ook daar bestaancfe nijpende tekort aan ziekenhuisruimte. Voor die streek, het z.g. „Land van Hulst dat het gehele gebied omvat, dat Oos telijk van Zaamslag en Axel ligt, is het stadje Hulst on betwist en" vanouds het cen trum, ook op het gebied der ziekenhuisverpleging. Het daar bestaande ziekenhuis, het „Liefdehuis", dateert als te huis voor ouden van dagen reeds van 1867 en als zieken huis van 1898, zodat het zelfs de oudste instelling op dat gebied van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen is. Dit ziekenhuis heeft nooit over gebrek aan belang stelling te klagen gehad, ter wijl het ook nooit met een te kort aan ervaren en gediplo meerd personeel had te kam-, pen, omdat het Moederhuis der Orde ook het grote en wel bekende Iganitiuszlekenhuis in Breda beheert en er daar steeds volop gelegenheid be stond tot opleiding van het nodige personeeky Zoals »ook met andere zie kenhuizen in Zeeuwsch-Vlaan deren het geval is, kreeg men op een gegeven moment wel te kampen met gebrek aan ruimte en dit reeds vlak na de Eerste Wereldoorlog. Als indertijd alles was gelopen, zoals het Bestuur van het Liefdehuis heeft gewild, dan was er toen reeds een geheel nieuw ziekenhuis verrezen. De plannen waren gereed en goedgekeurd, de grond aange kocht en het benodigde geld disponibel, maar redenen van zeer bijzondere aard verhin derden in die jaren de uitvoe ring van deze plannen, zodat men noodgedwongen in het zelfde gebouw is moeten blij ven huizen. DE MAAT IS VOL. Op het ogenblik is de maat meer dan vol! Met alle moge lijke kunst? en vliegwerk heeft men over een groot aantal zaaltjes en kamertjes verdeeld in totaal 80 bedden, ter be schikking gekregen, maar on danks het feit, dat zelfs de op de hoogste verdieping ge legen zusterkamertjes met bedden voor patiënten zijn be zet, is er nog steeds een te kort en moeten vrijwel dage lijks patiënten worden gewei gerd, omdat er met de beste wil geen plaatsje voor hen is vrij te maken. Overigens is dit ook begrij pelijk, als men weet, dat Het Land van Hulst ca. 30.000 in woners telt, die uit de aard der zaak als opname in een ziekenhuis nodig is, het liefste in eigen omgeving verpleegd willen worden.. Kort geleden Is nu aan de minister toestemming ge vraagd, om een geheel nieuw ziekenhuis te mogen bouwen. Nabij het klooster der Paters Maristen is het hiervoor be nodigde terrein aangekocht en aan de plannen wordt ge werkt, maar tot nu toe heeft de Minister nog niets van zich laen horen. Hulst rekent er echter vast en zeker op, dat deze nieuwbouw zal door gaan. Ook het tekort aan wonin gen zou in Hulst voor een. aanmerkelijk gedeelte zjjn op gelost, als een nieuw zieken huis zou mogen worden ge bouwd. omdat dan het gehele Liefdehuis voor opname van ouden van dagen zou vrijko men en dus de huizen, die de ze oudjes nu bewonen, dispo nibel zouden zfln voor jong gehuwden. GROENENDIJK. Behalve in Hulst bestond er destijds ook nog een Inrich ting voor ziekenhuisverple ging te Groenendijk, waar tot voor een tiental jaren ook werd geopereerd, enz. Lang zaam aan heeft deze inrich ting zich echter van dit ter rein teruggetrokken. Momen teel wordt- zjj nog enkel ge bruikt voor opname bij be vallingen. Uienfederatie jubileerde. De uienteelt en de uienex- Eort, waarbij de Zeeuwse land- oüw steeds meer belang krjjgt, stonden vorige week in het centrum van de belang stelling, toen de Nederlandse Uienfederatie te Roosendaal haar tienjarig bestaan her dacht. De voorzitter, de heer j. A van Nieuwenhuijzen, kon in zijn openinsgwoord wijzen op de vele belangrijke resultaten die in het afgelopen tijdvak ook dank zij de steun van de overheid, door de federatie werden behaald. De verkregen resultaten die door deze samenwerking bereikt werden, zijn voor de uientelers van groot belang Op enkele van de bestudeerde problemen ging spreker uit voeriger in. Hij memoreerde de samenstelling van het ras sensortiment bij uien, gevolgd door een verbetering van de door kwekers van uienzaad toegepaste veredelingsmetho- den en de ontdekking van de bestrijdingsmogelijkheden van de mozaïekziekte van het uienzaad en de sjalotten. Dank zij de bestrijding de zer ziekte werd de mogelijk held tot een niet onbelangrijke export van plantsjalotten geo pend. Voorts wees spreker er op dat de teelt van een vroeg ge was uien door middel van ge prepareerde plantuitjes een groot succes is geworden. De ze teeltwijze mag zich in een nog steeds stijgende belang stelling verheugen. De be strijding van de uienvliegma- de is met zeer goed resultaat uitgevoerd, hetgeen vooral voor de lichtere gronden een niet geringe verbetering is. Nieuwe gezichtspunten. Een 73-jarige oude vrijster, miss Fanny Jupp, heeft de laatste vier jaar iedere mid dag in de eerste rij ge zeten van de buurtbios- coop in West Croydon, ofschoon het program ma maar eens per week veranderde. „Dat deed ik niet alleen omdat ik me zo eenzaam voel", zei miss Jupp, „ik zie nieuwe gezichtspunten zelfs op de laatste ver- toningsdag." Onder de problemen, die nog op een oplossing wachten, noemde de heer Nieuwenhuij zen enkele uienziekten, het kweken van een zachtsmaken- de ui, betere bewaarmethoden voor onze uien en sjalotten en de mogelijkheid tot mechani satie bij de uienteelt. In verband met de arbeids intensiviteit van de ui, is be studering van deze mogelijk heden zeker dringend noodza kelijk. Door het personeel werd aan het bestuur van de' jubilerende organisatie een voorzittersha mer met fraai gecalligrapheer- de oorkonde aangeboden. Hierna werd door verschil lende sprekers het woord ge voerd, waarbij de uitgespro ken gelukwensen vergezeld gingen van-de beste wensen voor de toekomst, terwijl door allen wederom volle medewer king werd toegezegd. „De Oranj'e" haalt verloren tijd inj De vertraging van het m.s „Oranje", dat op weg is naar Batavia, zal enkele dagen min der zrjn,'dan aanvankelijk werd verwacht. Het schip zal op 31 Januari a.s. te Tandjong Priok arriveren en vertrekt 6 Febru ari, waarna het vermoedelijk op 29 Februari de thuishaven Amsterdam zal bereiken. Voor de volgende uitreis zal er echter rekening mee moeten worden gehouden, dat het schip een thans nog niet te bepalen termijn voor reparatie nodig zal hebben. De oorspronkelijke afvaart- datum van 12 Maart zal waar schijnlijk belangrijk later moe ten worden vastgesteld; AUTO TE WATER. Dinsdagavond om half elf is een luxe-auto, in de Voorhaven te Schoonhoven gereden. Twee der vijf inzittenden kwamen om het leven. De heer D. Slop, die met zijn echtgenoote, zijn 7-jarig zoontje en zijn schoon ouders, terugkeerde van een waterpolowedstrijd in Gouda, waarschijnlijk tengevolge van de dichte sneeuwbui de weg een moment kwijt ge raakt. De heer Slop en zrjn schoonouders zagen kans uit de Chevrolet te komen. Zijn vrouw en zoontje verdronken. De oud-minister van ma rine, kapitein ter zee J. J. A Schagen van Leeuwen, is be noemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. 57. Diezelfde avond vertrok het vlieg-* tuig met Signor Rtvaldi en Kappie, na dat ze detective Pannekoek aan de po litie hadden afgeleverd. Daar was ge bleken, dat hij helemaal geen detective was, maar alleen maar Jan Pannekoek heette en dat-fcy meer diefstallen op zijn geweten had gehad, en dat de politie al lang naar hem gezocht had. De volgende morgen daalde het vlieg tuig veilig en wel en Kappie en Signor Rivaldl stapten van het vliegtuig weer in een auto en lieten zich naar het hotel rgden, waar ze al eerder hadden gelo geerd. „Die reis hebben we weer achter de ruggegraat", zei Signor Rivaldi vol daan. „Vervolg mij nog even, Signor Capi- tano!" Scheepsramp In Chili. 270 MENSEN VERDRONKEN. Door onbekende oorzaak is op een rivier in Zuid-Chill een Chileens schip gekanteld en gezonken. Het aantal pas sagiers is niet geheel zeker, doch men vreest, dat er ruim 270 om het leven zijn geko men. Niet meer dan een der tigtal werd gered. Het schip was berekena op een honderd pasagiers. De kapitein, die zich onder de overlevenden bevindt, is gearresteerd. Drie dagen op de fiets door Brabant. Op 22, 23 en 24 Juli zullen voor de tweede maal na de oor log de driedaagse fietstochten door Brabant worden gehou den. Deze drie dagen op de fiets door Brabant's dreven, trokken reeds voor de oorlog honderden vreemdelingen naar Brabant en bg de eerste na oorlogse driedaagse kwamen uit vele streken van het land weer de liefhebbers naar 's- Hertogenbosch om van hieruit HET AFSCHEID TE TANDJONG PRIOK. Generaal Spoor op bezoek. Op 16 Januari vertrok, zo als wij reeds gemeld hebben, het m.s. „Johan van Oldebar- nevelt" van Priok met het eer ste grote contingent demobili- serenden naar Nederland. De inscheping van de militairen van hét K.N.I.L. met voor een groot deel hun vrouwen en kin deren, het O.V.W.-bataljon „Zeeland" (2-14-R.I.) en een kleine groep mariniers, begon al vroeg in de ochtend en had dank zg de uitstekende organi satie een vlot verloop. generaal spoor. Om half één gingen de laat- sten aan boord en enige minu ten later arriveerde geheel on verwacht vooi de militairen de legercommandant, de lt.-gen. S. H. Spoor, die persoonlijk af scheid kwam nemen van hen. die het eerste onder zijn be vel kwamen en nu na jaren van grote moeilijkheden en vol maakte plichtsvervulling de eersten zijn, die huiswaarts ke ren. In een korte toespraak wees generaal Spoor op het grote belang van de taak, die deze mannen van K.N.I.L. en K.L. zij aan zij hebben vervuld. De legercommandant dankte zjjn mannen voor him zo zware werk en wenste hun een voor spoedige reis en een behouden aankomst. Vervolgens inspecteerde hij de verblijven voor de militairen en him gezinnen. Overal sprak hij even met verschillende mannen en wenste hun nog maals persoonlijk een goede reis. Voor de militairen van het K.N.I.L. en hun gezinnen, die na zeven harde, bittere jaren eindelijk een welverdiende rust gaan genieten in 't moederland, was het afscheid van dit land, waaraan zij gedurende zo lange tijd hun beste krachten in voor- en tegenspoed hebben ge geven en dat hun tweede va derland werd, vanzelfsprekend moeilijker dan voor de Zeeu wen én mariniers. Daar toch heerste ook bij de laatsten niet di€? uitbundige feeststemming, die de buitenstaander zou ver wachten. Ruim twee jaar gele den gingen de Zeeuwen vrij willig naar de onbekende Oost en vaak onder de grootste ont beringen hebben zjj de spits af gebeten voor hen, die later kwamen, maar daar in de een zaamheid van de buitenposten hebben zij dit land ook anders leren kennen dan alleen maar als een rimboe vol gevaren. Er groeide daar een hechte ka meraadschap. „Ook al zien we elkaar in Holland nooit meer terug, toch blijven wij ka meraden", aldus drukte een van hen het uit. Zij leerden elkaar waarderen en menige O.V.W.-er laat zijn beste vriend hier achter. Zij rusten op de kerkhoven op Java en Suma tra en het deed de mannen goed, dat de legercommandant op deze dag, nu de cease-fire" voorstellen zijn geaccepteerd, heeft bevestigd, dat hun offer niet vergeefs is geweest. hun tochten te beginnen. Dit jaar wordt deze drie daagse gehouden tijdens de nationale tentoonstelling van ambachten en bedrijven in wer king, „De Zilveren Schelp", welke te 's-Hertogenbosch wordt gehouden. Levenslanu voor S.D.'er Het Amsterdamse Bjjz. Ge rechtshof heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen de S.D.- Swagers uit Amsterdam, die deel heeft uitgemaakt van exe cutiepelotons in Weesperkar- spel, Limmen en Haarlem. Op 14 Februari 1947 eiste de procureur-fiscaal reeds de doodstraf, doch een uitspraak is toen niet gpvolgd, omdat het hof nader wilde onderzoe ken op welke wijze S. bij de S.D. is terechtgekomen. Deze beweert namelijk, dat Rauter zijn dienstneming bij de Si- cherheitsdienst als voorwaarde heeft gesteld voor het sparen van zijn vader, die wegens sa botage door de Duitsers ter dood was veroordeeld. Op 6 Januari jl. diende de zaak van S. wederom voor het hof; mr. Drabbe wijzigde toen zrjn eis in twintig jaar gevan genisstraf. Het hof veroordeel de S. totlevenslange gevan genisstraf SCHAKEN WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN IN DEN HAAG. In de Dinsdagmiddag ge houden vergadering van de Haagse gemeenteraad is het voorstel om ten laste der ge meente deel te nemen in 't mogelijke nadelige saldo van het in 1948 eventueel te Den Haag te houden eerste gedeel te van het tournooi dm het wereldkampioenschap scha ken, tot een bedrag van ten hoogste 25.000, met algeme ne stemmen aangenomen. Naar aanleiding van dit be sluit deelde de K.N.S.B. me de, dat het thans vast staat dat; de eerste helft van het tournooi in Den Haag ge houden zal worden. Kerknieuws CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Zierikzee J. P. Geels te 1 's-Gravenhage-O. en J. Overduin te Meppel. ('feuilleton- j Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door; J. JOKISSEN 100 HOOFDSTUK XXI. .Hallo, Robert Roberts! «eo je ook brieven voor ons?" riep Theo. WiP naar gewoonte hoed naar buiten ge- ftt «waar heIe neus wa3 al aaa bet, vervellen, zo was zij en haar hin die paar daSen- en haar benen zaten vol mug gebeten en krabben. 5 *taar doel was de brieven- d* 0p te vangen. Hij is yan de eigenares van huisjes; juffrouw Ro- 5 reus van 'n jongen, mfifcSïf dag ^minute uniform van postbode die elke Is? Postbode 'aan lao^er herit bij hifn g om de brleven aan hun adressen af te geven. ayy'itf' jUffI,0UW", WaS Zfiü bSteo,,Ik heb een prent- Sk,asart voor u. Mag ik die ïuisschien hebben, als u 'm gc- lezen hebt? Blodwen en ik ver- zamelen Ik heb Cok nog een eroot t0*?1, uw moeder oen "de vreemde jonge toPort<,CarlLjVerhet e"St zetei?bracht> want we OTtbi3t ln de oud?roS t°«e,n' hot ~Me£netisV°l Nancv zflnki! |D de brlot voor bed ené e van de aange- ^Daar bedoelt ze haar broer „Je loopt nu stellig meteen naar. een rustig plekje, om je brief in de eenzaamheid te ge nieten". „Natuurlijk, dat gaat niet anders", zei ik lachend, want ik bedacht dat ik, behalve dat ene sentimentele gekrabbel van Sydney, nog nooit een minne brief ontvangen had. Ik heb mijn brief meegeno men naar de duinen. Ik wist er een mooi, beschut plekje waar ik een schitterend uit zicht had op de baai en dé heuvels in de verte aan de overzijde van het water. Wat lijkt het mij grappig, om een brief open te maken, die het bekende adres draagt van het kantoor. Maar deze is niet getypt en ook niet ondertekend p.o. William Waters en dan met krabbelschrift A. A. door meneer Alexander. William Waters heeft deze brief eigenhandig geschreven; een mooie hand heeft hg niet Verscheidene zijdjes lang is de bgfid M "fi< brief. Zou het zo'n stil geweest zijn op kantoor? dag Waarde Nancy, Ik was bljj van moeder te horen, (Ik begrijp niet. waar om hij die twee woorden on derstreept heeft. Had hij soms gedacht dat ik ]iet eerst zou schrijven?) „dat jullie goed en wel aangekomen en in de huisjes geïnstalleerd zijn. Ik ben benieuwd hoe je Port Ca- riad vindt. Ik hoop, dat je in dat rustige plaatsje je niet al te zeer vervelen zult, maar ik had je gewaarschuwd, dat je er geen boulevards en concer ten, winkels enz. zoudt vinden. Denk je. dat het je mogelijk is, je zonder die gelukkig te voelen „Hoe vind je het, om daar in die kleine baai aan de voet van de huisjes te baden? Kun je zwemmen? Anders moet je het leren. „Ik kan je zoggen, dat ik. er naar snak om er zelf ook heen te komen. Met deze hitte is htt ondragelijk benauwd ln Londen. Op kantoor is het ook al akelig en benauwd. Jg bent er nooit in Juli geweest. Dan is het er altijd meer dan af schuwelijk. Ik schrijf je later nog wel, wanneer en hoe laat ik denk te komen. „Je gemis werd gevoeld op The Lawn gisteravond. Ik had een kennis mee ten eten ge vraagd en om later wat te bil jarten samen. Hij vroeg, of we samen niet wat muziek kon den maken, maar hij bracht er niets van terecht. Ik wou. dat we maar liever in de stad ge geten hadden en daarna nog een paar uurtjes hier of daar heen waren gegaan; „Als ik ga lunahen, loop ik meteen even bg Fuller aan en bestel er een doos met gevul de chocolade. Ik hoop, dat ze er een hebben met vergeet- mrj-nietjes of zo iets er op (Ja, die hadden ze. Wit sa tijn met de bloempjes in licht blauwe zijde er op geborduurd), „want Theo merkt alles op. Laat haar echter vooral niet al de chocolade opeten." (Hier wordt het schrift meer haastig en gekrabbeld). „Ik ben juist van de lunch terug gekomen. Ik lunchte samen met oom. Hij praatte even druk als altijd; dat kun je je dus voorstellen." (Ja, dat kan ik). „Ik had verder nog een con ferentie met twee anderen en denk, dat Ik nu wel tegen het eind van de week zal kunnen overkomen. Wat verlang ik naar wat frisse lucht en een bad. Wil je vooral erg blij zijn, als je me ziet? Je weet, Theo maar dat heb ik al meer gezegd. „Juist toen ik"ging lunchen, gebeurde or iets heel geks; '1 scheen mij tenminste zo tóe, totdat ik ontdekte, wat het geweest was. Ik deed mijn deur open, toen ik jouw stem hoorde, Nancy. Ja, het was iouw stem, met die nonchalante toon er in, die je soms aanneemt, en het waren deze woorden, die ik je hoorde zeggen: „Ik denk, dat naar Savoy ga Waters". ik vandaag met meneer Ik begreep er niets van, want ik wist. dat je mijlen ver op Anglesey zat." (Ik glimlachte al, tvant ik wist wat er komen moest). Ik was benieuwd om te ho ren, wat je naar Londen kon ,'ebracht hebben, toen dacht maar kun je die wel horen? en stoof het portaal op, waar ik bijna twee van mijn ty pisten omver liep Juffrouw Smit (dat is de* geën gageerde, niet waar?) zette het dadelijk op een lo pen, maar die gro te, donkere juf frouw Robinson ging alleen even op zij, om mij voorbij te laten gaan. Ik bleef staan en vroeg haar ronduit: „Was het, die zoeven sprak?" „Ja, meneer Waters", zei ze* zc bedeesd mogelijk. „Nu je kunt er mee terecht" dacht ik, want het was zo precies de manier waarop jti soms spreekt, ik had werk mijn lachen te houden, maar ik zei niets dan: „Ik schrijf vandaag aan juf frouw Trant, hebt u ook een bood- schap aan haar?" En zei zij op de zelfde bedeesde toon: „Wilt u haar alsjeblieft, mijn hartelijke groeten doen. meneer Wa ters?" Met de hartelijke groeten dus van juffrouw Robin son. Steeds je Billy". (Wat is dat? Je Billy? Hoe komt hij daartoe? Wist hij geen andere ondertekening te bedenken? En wat staat daar boven aan?) „Tien minuten voor zeven Zaterdag te Port Cariad. Schrijf me eens. hoe je het op Anglesey vindt, en als 't kan dadelijk, al is het maar ter- wille van de meisjes, die de WAAROM ER EEN MARSHALL PLAN IS DE ECONOMISCHE POSITIE VAN DE DEELNEMENDE LANDEN I Deelnemende landen PTÏÏT3 Niet deelnemend» landen jW^VÏ^ÏURJCUE GRIEKENLAND.- Ik weer aa^ eea hïïluctoatl'et^!"' cwSrtt TC™1gd).°3" Schepen van en naar Indonesië. Van Batavia: Johan van Ol- denbarnevelt 20 Jan. te Co lombo, Sloterdijk. 19 Jan. te Suez. Willem Ruys pEisseerde 20 Jan. Finisterre, wordt 23 Jan. (11 uur) te Rotterdam verwacht Naar Batavia: Balinapa passeerde 21 Jan. Oran, Bali 21 Jan. van Genua, Banggaal passeerde 19 Jan. Meladlven, Marken passeerde 20 Jan. Pe- rim, Tablnta passeerde 20 Jan. Finisterre. Volgens een verklaring van het Griekse ministerie voor sociale zorg hebben ruim 400.000 personen, van wie bij na 170.000 minderjarigen, ten gevolge van de guerilla hun woonstede verlaten. uit de Misschien heeft u thd om Vrijdagmorgen een kwar tiertje te luisteren naar een van de mooiste werken van César Franck: Troisième Choral, de laatste composi tie van „le père angélique", gespeeld door Anthon v. d. Horst (H. I, 11.45). Om 17.20 (H. II) spreekt Piet Tiggers in de wekelijkse uitzending „Wg en de mu ziek" over Fauré. Jan Vermeulen bespreekt het werk van Gerrit Ach terberg (H. II, 15.00). Een Belgisch-Luxemburgs programma om 20.45 (H. I). Tenslotte een Mozart-pro- gramma om kwart voor elf (H. II). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9 Morgeneoncert; 11 De Zon nebloem; 11.45 Anthon van der Horst, orgel; 12.03 Jeanne de Lange en Rudolf Karsemeyer. quatremains: 12.33 en 13.20 Het orkest zonder naam; 13 Nieuws; 13.35 Oscar Jerocnik en zijn piano-orkest; 14.25 Ver korte uitvoering v.an de opera „Madame Butterfly" v. G. Puccini; 15.15 Lichte Franse Orkestwerken; 17.15 Volkslie- derenlcwartet (Brahmskwar- tetten); 18.20 The Kilima Ha- waiians: 20 Nieuws; 20.12 De Zilvervloot: 20.45 Een Belgisch Luxemburgs programma; 21.15 Concert uit „Tivoli" te Utrecht d. het R.K. Gemengd Koor uit Hilversum; 23 Nieuws; Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 0.35 Londens Symph. ork/, 10.45 Het Hollands Strijktrio; 11.30 Orgelspel d. Johan Jong; 12 George Gershwin-concert; 13 Nieuws: 14.20 New York Philh. orkest en koor: 16 en 17 Omroeporkest; 17.20 Piet Tig gers spreekt over „Fauré in 't panoramma der muziek", 18 Nieuws: 19.22 Gromofoonmu- ziek; 20 Nieuws; 20.05 Yvonne Dellow, sopraan: Herman Kruyt, piano; 21 Men vraagt... en wij draaien; 21.30 Radiora kel; 21.50 Op vleug'len van mu ziek; 22 Euitenlands weekover zicht; 23 Nieuws: 2S.1524 Mozart-programma. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 20 Jan.: „Wea" v. Temeuzen; „Constant" v. Antwerpen; 21 Jan.:.„Vecht" van Delfzijl. Vlissingen vertrokken 20 Jan.: „Wea" n. Rotterdam; sleepboot „Maas" met sleep n. Duinkerken; 21 Jan.: „Ibis" n. Huil; „Vecht" n. Bergen op Zoom. Gepass. n. Antwerpen 21 Jan.: „Viking" v. Rotterdam; „Nassauhaven" v. Rotterdam; „Kaap Valga" v. Rotterdam; Gepass. v. Antwerpen 21 Jan. „Bermuda" n R'dam. Op onze kantoren te Vlissingen. Middelburg, Goes en Oostburg ligt de passagierslijst van het m.s. „Kota Inten" ter inzage. Amsterdamse beurs N.I. Hand. Ned. Hand. A.K.U. Calvé Uriilever Fokker V. Ned. Ford Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mij. 20 Jan. 21 Jan. B. Mij. 115% 113% 169U 165 174% 193% 194% 192% 307% 301 182 175% 380 344% 342% 173%, 162% 211% 166 164% 243% 232% 177% 181% Op de effectenbeurs te Am- terdam bestond een gedrukte stemming. In de meeste ge vallen waren de koersen bij de opening reeds lager dan de vorige slotpryzen. ZON EN MAAN. Vrijdag 23 Januari Zon: op 8.34 onder 17.08. Maan: op 13.30. onder 6.13. 23 Januari. Vlissingen 11.09 1.59 Temeuzen 11.35 1.80 Hansweert 1.27 2.10 Zierikzee 1.51 1.27 hoog water U. -f-NAP u. -i-NAP laag water U. NAP U. NAP 23.44 1.71 14.06 2.36 14.28 1.56 4.54 1.59 5.30 1.82 8.02 2.48 7.2S 1.70 17.29 1.78 18.07 2.00 20.23 2M 19.48 1M

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3