PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Politieke grondslagen eveneens aanvaard Prof. J.R.M.van den Brink Minister van Econ. Zaken BILT Duitsers hebben de stakingskoorts Per bus de „Zak" in Vandaag Spanningen in Oosi-lndonesië Het kabinet van Djocja 191e Jaargarg - No. 16 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr., Vlissingen Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Dinsdag 20 Jan. 1948 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week; t 3,20 per kwartaal; franco per post f 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct. per mm., minimum p. advertentie 2. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr. 58-60, tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55 tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Gratamastr. 3, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikz%: Nwe Bogerdstr. C160, tel. 26. COMMUNISME. Een lezer neemt aanstoot aan de critielc op Rusland, die in verschillende artikelen en reportages in de Prov. Zeeuw se Crt. werd uitgeoefend. Waarom, vraagt hy, publi ceert u de artikelen niet, die de bekende Engelse schrijver J. B. Priestley in 1945'46 in De Waarheid schreef, of de ar tikelen, die Vrij Nederland destijds over Sowjet Rusland bracht? Wat meer objectiviteit én wat minder verering voor de Amerikaanse democratie zou volgens hem wel gewenst zijn. Er dient op zulk een vraag een duidelijk antwoord te wor den gegeven. Vooropgesteld zij daarbij, dat wij waarlijk niet op de knieën liggen voor de Ameri kaanse democratie. Bij herha ling vestigden wij de aandacht op het Amerikaanse economi sche imperialisme, op de geva ren, "die aan het aanvaarden van Amerikaanse hulp verbon den zijn, op de consequenties, die een Amerikaanse overheer sing voor andere staten heeft gëhad. Verschillende keren Schreven we over Amerikaanse wantoestanden, over de hemel tergende ambtenarij, over de corruptie, over de achterlijk heid van het platteland in ver schillende delen der Verenigde 1 Staten. Wij zijn echter niet blind voor de werkelijkheid en die nuchtere werkelijkheid is, dat West Europa slechts de keuze heeft tussen samenwerking met Amerika of het aanvaar den van een Sowjet-Russische hegonomie. Welnu: voor de Sowjet-Rus- sische hegonomie voelen wij bitter weinig, omdat de prac- tijk van het Stalinisme, dat met communisme, weinig uit staande heeft, al te veel gelij kenis vertoont met het natio- naal-socialisme en het fascis me. Rusland sluit zijn bezette ge bieden af met een ijzeren gor dijn. Het heeft dus blijkbaar het een en ander te verbergen Het staat niet toe, dat zijn staatsburgers zich als vrije mensen door de wereld bewe gen. Het duldt geen vrije me ningsuiting. Het duldt, geen oppositie. Het duldt geen vrije godsdienst en staat diametraal tegenover het Christendom, zo als wij dat kennen. En de toestanden in Rusland zijn waarlijk, volgens hetgeen regelmatig uitlekt, niet zó, dat wij zouden willen ruilen voor West Europese toestanden Volg de gebeurtenissen in de bezette gebieden in Midden- Europa. Zie de practijk in be zet Duitsland. Zie de actie der Stalinisten in Frankrijk en Italië Ook zonder uit eigen aan schouwing Rusland te kennen, kan men zich voldoende ken nis vergaren over Sowjet-Rus- land om niet naar een Stalinis tisch regime te verlangen. Of liegen al die critici van Sow- jet-Rusland Het is niet aan te nemen. Rusland een democratie? Er zullen weinig tot oordelen be voegden zijn, die deze mening toegedaan zijn. Let op de ma nier waarop onze collega Koe- jemans werd weggejaagd als hoofdredacteur van De Waar heid! Dit neemt niet weg, dat men dankbaar moet zijn en bewon dering moet hebben voor het Russische volk. Zonder de weergaloze, heldenmoed van het Russische volk zou Hitier een redelijke kans gehad heb ben om de oorlog te. winnen en zouden wé misschien nog onder nazi-Duitsland zitten. Er is geen enkele ;i reden om dit te ontkennen. Maarnogmaals; met het Stalinisme dwepen doen we al lerminst. De practijk, zoals wij die in Midden-Europa aan schouwen is niet verleidelijk genoeg. Als Dimitrov in Bul garije een nietigp maar held haftige oppositie met uitroei ing bedreigt, als tegenstanders van Rusland uit Berlijn bij tien tallen spoorloos verdwijnen, als in Roemenië op Russisch bevel een revolutie wordt ontketend, als in Rusland zelf een Stalin- verering wordt gecultiveerd, die even erg is als de Hitler en Duce-cultus van een tiental jaren geleden in Duitsland en Italië, dan schrikt iets derge lijks alleen maar af. Wij geven dé voorkeur aan de Westerse democratie boven de Slavische. Een geheel andere kwestie is, of Amerika er goed aan doet, de tegenstelling rhet Rus land widens en wetens op de spits te drijven. Helaas betwij felen wij ditwant West- Europa kan geen nieuwe oor- lo°- doorstaan: Grote delen zijn nu reeds te gronde gericht. Ons kostbaarst bezit, onze Wester se cultuur, zou te gronde gaan. als Midden- en West-Europa slagveld moesten worden van Amerika en Sowjet-Rusland. Nabij Civitavecchia in de provincie Rome is een vlieg tuig neergestort. Drie Engel sen werden dood bij het wrak aangetroffen. Nederlands jongste min ister is een bescheiden man van grote bekwaamheid. „Ik zal mijn best doen". Met ingang van 21 Janu ari is als opvolger van dr. G. W. M. Huysmans be noemd tot minister van eco nomische zaken prof. dr. J. R. M. van den Brink te La ren (N.H.), hoogleraar in de economie in de juridische faculteit aan de R.K. Uni versiteit van Nijmegen. Een van onze redacteuren, die het voorrecht had gedu rende 9. jaar prof. van den Brink in Laren te kennen en met hem in enige besturen en commissies zitting te mogen hebben, schryft over de figuur van de nieuwe Minister het volgende: JONGSTE MINISTER. Minister van den Brink is de jongste minister in de Ne derlandse regering en boven dien de jongste minister, wel ke Nederland ooit heeft ge had. Geboren op 12 April 1915 overtreft Minister van dén Brink het „record" van zyn ambtsvoorganger in het derde minlsterie-Colijn, mr. Steen- berghe, die in 1934 op 35-ja- rige leeftijd minister werd, evenals in 1926 mr. dr. Don- ner. Mr. dr. Donner was even eens 35 jaar toen hem in 1926 de portefeuille van justitie werd toevertrouwd en Minister Lely 36 ten tjjde van zijn be noeming tot minister van Wa terstaat, handel- en nijverheid in 1891. Opgegroeid als fabrikanten zoon in die eigenaardig artis- tiek-lntellectnele sfeer welke het Gooische schi'dersdorp Laren tot een van de merk waardigste plaatsen van onze Nederlandse samenleving maakt, onderscheidde onze Schaken per telegram. Op Zaterdag 14 Febr. wordt een telegrafische schaakwedstrijd gehou den tussen ploegen van de Amsterdamse Effec tenbeurs en de New York Stock-exchange. De Nederlandse spe lers zullen plaatsnemen in de grote beursruimte van de vereniging voor de effectenhandel. Zij be hoeven zich slechts met hun eigen partij te be moeien en krijgen ieder een bord-official die de klok aan en afzet en de gespeelde zet naar en van de code-tafel brengt. Aan de code-tafel zorgt "'n leider met twee assis tenten' voor het coderen en vertalen van de tele grammen, welke per tu be aan de guide-bank worden gezonden ter verdere behandeling door Holland-Radio. Er zal gebruik gemaakt worden van een speciale code. nieuwe minister van economi sche zaken zich reeds op jeug dige leeftijd als een buitenge woon bekwauim jongeman, van wie men reeds jaren geleden in Laren wist te voorspellen, dat hy het ongetwijfeld nog' eens tot minister zou brengen. Het zyn natuurlijk niet alleen capaciteiten* welke tot een dergelijke benoeming leiden; ook de politieke constellatie moet meewerken, maar toch zullen maar weinigen vermoed hebben, di$ voor prof. van den Brink deze voorspelling van zijn dorpsgenoten reeds op zo jeugdige leeftijd in vervulling zou gaan. IN DE JEUGDBEWEGING. In Laren trad de economisch student van den Brink reeds op de voorgrond toen hij als ruim 20-jarige jongeman het voorzitterschap van een plaat selijke Katholieke jeugdver eniging vervulde op een wijze, welke het peil van deze ver eniging ver boven dat van haar soortgenoten deed uitrij zen. En ook later, vooral in de bezettingstijd en daarna, was hij steeds iemand, naar wie men gaarne luisterde, om dat zyn grote bekwaamheden en minstens even grote be scheidenheid hem de algemene sympathie en waardering had den bezorgd. Als student te Tilburg was de heer van den Brink in de eerste plaats leerling van de hoogleraren Cobbenhage, de Quay thans Commissaris van de Koningin in Noord- Brabant) en Kaag. Zijn exa men legde hij cum laude af en ook zijn promotie op een dis sertatie, getiteld „Maat schappij-structuur en werkge legenheid", geschiedde met lof. In 1940 werd hij- adviseur by het directoraat van handel en nrj.verheid, in 1941 adviseur bij dè dienst tot regeling van de prijzen en.kort daarna chef van de afd. prijzenpolitiek Nog tijdens de bezetting nam hij ontslag uit deze fuhetie. In 1945 werd hij benoemd tot hoogleraar te Nijmegen en ongeveer tegelijkertijd ook tot economisch adviseur van het Kath. Werkliedenverbond. Ook is' hij economisch adviseur van diverse ondernemingen. Vórig jaar werd prof. van den Brink lid van dë Eerste Ka mer. VERHEUGD. Toen ik gisteravond, kort na het bekend worden van het officiële bericht van zijn be noeming, cle nieuwe minister in zyn woning te Laren opbelde, verklaarde hij zeer verheugd te zijn over de jelangryke taak, welke hem thans is op gedragen. Over zijn plannen wilde minister van den Brink nog niets mededelen, en toen ik hem ten slotte toewenste in zyn ambt veel en belangrijk werk voor ons land te mo gen verrichten, was zyn ant woord: „Ik zal myn best doen". En inderdaad tekent dit ant woord de persoon van dr. van ...is het 300 jaar gele den dat de eerste van de 13.659 palen werd geslagen voor het Am sterdamse stadhuis (Kon. Paleis); ...is het 100 jaar gele den dat Koning Chris- tiaan VHI van Dene marken overleed. Koning Leopold per K.L.M. Het vertrek van Koning Leopold van België naar Lis sabon zou op Dinsdag blijven vastgesteld. Hij zou de reis maken met een lijntoestel van de K.L.M. (dit zou dan het lijntoestel PH-TSC moeten zijn, dat Dinsdag van Schip hol via Genève naar Lissabon vliegt) Het Wereldgebeuren Zijn Thorez en Pieck bondgenoten geworden? C.D.U.-congres verboden. Omstreeks het begin van het jaar plegen de arbeiders in W. Duitsland roerig te worden Dat was verleden jaar zo, toen in Februari en Maart stakin gen, demonstraties en honger- opstootjes aan de orde van de dag waren en dit jaar gaat het dezelfde kant" op. De sta kingswoede is zo groot, dat nu zelfs ambtenaren en litera toren er door aangetast wor den. De oorzaak is in de eerste plaats de stagnatie in de voed- selimport als gevolg van de winterperiode. Dezelfde Duit sers, die gedwee voor Hitler's oorlogsmachine werkten en ge laten de bommenregen over zich lieten gaan, worden op standig nu zij hun voedsel rantsoenen zien verminderen Het militaire bestuur doet wat het kan om op de wereldmarkt voedsel aan te kopen en in ijl tempo aan ta voeren, doch het blijft de komende periode met zorg tegemooet zien. Temeer, daar sinds de onthulling van het geheime protocool M reke ning moet worden gehouden met communistische sabotage. Aan de echtheid van dit plan M twijfelen weinigen meer. De Engelse regering heeft het be staan ervan nadrukkelijk er kend en de volledige tekst ge publiceerd. Alleen de commu nisten houden strait vol, dat al les kletspraat en ophitsery is en het plan M uit de duim ge- den Brink, die in alle eenvoud, maar ongetwijfeld vol enthou siasme en met volledige inzet van zyn niet geringe capaci teiten, zjjn krachten zal geven aan de leiding van het econo misch leven van Nederland, zoals hij ze tot dusver gaf aan de opleiding aan de juridische studenten te Nymegen, die voor hun economische vorming aan zijn zorgen waren toever trouwd. Maandagmiddag hebben de Nederlandse en de republi keinse delegaties aan boord van de Renville de zes punten van de Commissie voor Goede Diensten, welke gevoegd zijn bij de politieke grondslagen van de overeenkomst, officieel aanvaard. Het betreft de volgende punten; a) kwestie van de souveremiteit; b) de representatie van de voorlopige federale regering; c) het continuëren van het gebruikmaken van de goede diensten der commissie van de Veiligheidsraad; d) het plebisciet; e) de conventie voor het samenstellen van de grondwet; f) de speciale verhouding tot de Verenigde Staten van Indonesië. In de openbare vergadering werd een brief overhandigd van de Nederlandse delegatie, waarin wordt verklaard, dat de Nederlandse delegatie van de Nederlandse regering toe stemming heeft ontvangen de ze zes punten te accepteren met de toevoeging, dat ae Ne derlandse delegatie op deze zes punten commentaar zal feven in een later te zenden rief, zodra instructies van de Nederlandse regering zullen zijn binnengekomen, hetgeen zeer binnenkort per telegram wordt verwacht. Ook de republikeinse dele gatie aanvaardde de zes pun ten. In een desbetreffende brief wordt gezegd, dat de republi keinse delegat e de punten ac cepteert op basis van de con cepties en de verduidelijking welke de Commissie van Goe de Diensten tijdens de formele bijeenkomst van 13 Januari te Kalïoerang aan de republikein se delegatie heeft gegeven, alsmedeop basis van de ver klaring der Commissie van Goede Diensten, toegevoegd aan de documenten, welke Za terdag j.l. op de Renville zijn voorgelegd. SUB-COMMISSIES. In een door de Commissie voor Goede Diensten uitgege ven communiqué wordt bekend gemaakt, dat werd besloten tot het instellen van de volgende sub-commissies a) een algemene .commissie van orde (general steering committee), dié tot taak heeft, de werkzaamheden voor de toekomstige conferenties te coördineren; b) een politieke sub-commis sie, die alle politieke zaken, alsmede de staatsrechtelijke aangelegenheden, zal behande len c) een economische sub-com missie, welke aanbevelingen zal doen on economisch en fi nancieel terrein. SPANNINGEN IN OOST-INDONESIË. Het te Batavia verschijnen de „Dagblad" schrijft over de politieke spanningen in Oost- Indoneslë o.'m. het vólgende: Na de jongste kabinetscri sis zien de zaken te Makas sar er niet zo heel gunstig uit. Daar is in de eerste plaats de ontevredenheid in de Zuid- Molukken over het opvallend elimineren van het Ambonnese element uit de regering. Tahya zogen fantasie. Jammer voor hen, dat voormalige .commu nisten soms uit de politieke keuken klappen. Ruth Fischer, de vroegere secretaresse van de communistische partij Duitsland, verklaarde in 'n in terview met U.P., dat vooi haar het plan M geen nieuws was. Ze wist zelfs aanzienlyk meer dan het plan openbaarde. Volgens haar inlichtingen hebben in de herfst van het vorig jaar de Franse commu nistenleider Thorez en de voor zitter van de eenheidspartij Pieck een bespreking gehad Thorez heeft toen zijn anti- Dilitse gevoelens op wachtgeld gezet en is accoord gegaan met een inlijving van de Duitse communistische beweging in een Europees afweerfront te gen het plan Marshall. Met een groot woord sprak Ruth van een bondgenootschap tussen 't communisme en het Duits na tionalisme. Volgens haar zijn geheime organisaties in West- Duitsland in verregaande staat van voorbereiding. Een spiegelbeeld geeft de Sowjet-zöne. Daar wordt lang zaam maar zeker de C.D.U. ondergronds gedreven voor zo ver haar leiders niet zwichten of vluchten. Het Sowjet-be- stuur heeft het deze maand bijeen te roepen partijcongres bij voorbaat verboden, evenals de partijdag in Mei. Jacob Kai ser wilde op dit Congres open lijk demonstreren, dat 90 der leden achter hem staat en niet achter de door de Sowjet- autoriteiten aangewezen partij leiding. Aan opheffing der C. D.U. wordt niet gedacht verze kert men in Berlijn. Kaiser zal, geruggesteund door het Wes ten, blijven als symbool van de tegenstand. Hoe lans- nog! Ernst Heinkel, de 62-ja- rige Duitse vliegtui gbouwer, zal medio Februari voor een zuiveringsrechtbank te Ans- bach terechtstaan. Verschillende wegen op Zuid-Beveland practlsch onberijdbaar Er moet verbetering komen Wanneer men momenteel met een auto of bus de Zak van Zuid-Beveland in moet kan men niet van een plezier- ritje spreken. Voor zover in het kader van de uitvoering van het Provinciaal Wegenplan of het Tertiair Wegenplan niet reeds verbeterd, verkeren de wegen daar in een toestand die op zijn zachtst uitgedrukt, allertreurigst is. Het eerste doel van onze tocht is Borssele. Te 's Hee- renhoek begint de pret. De ki lometerteller op het dashboard loopt ras tot onder de twintig terug en de wagen begint in al zijn geledingen te rammelen als een blikken trommel, de ruiten rinkelen alsof zy er elk ogenblik uit-zullen vallen en de passagier kan nog slechts met stemverheffing de conversatie met zijn medepassagiers bly ven onderhouden. Ondertussen slingert de buschauffeur zijn wagen van de ene naar de an dere kant van de weg om de door de zware regenval tot meertjes geworden kuilen in 't wegdek te ontwijken. Zo hobbe len we verder tot we halverwe ge op 't grondgebied van Bors sele kofhen en weer 'n keurig bestrate weg onder de wielen krijgen. Dan gaan we eens in de richting Ovezande. De weg leidt over de Hollepoldersedijk. De reacties die het wegdek hier in het buslichaam en ook by de passagiers opwekt, zou den het voor het ogenblik juister doen zyn de naam van deze dijk om te dopen in de Holder-de-bolderse dijk. Over al kuilen in de weg, een tegen ligger kan al rijdende bijna niet gepasseerd worden doch... het betrokken polderbestuur laat hoegenaamd niets doen om hierin verbetering te bren gen. Maar we rijden verder. Tussen Ovezande en Kwadendamme moeten we omrijden daar de hoofdweg gedeeltelijk ver nieuwd wordt. Zo komen we dus weer op een polderweg te recht, op het ogenblik de hoofdweg van Ovezande naar Goes. Men heeft hier gepoogd de kuilen te dichten met...... slijk. Het resultaat is datde modder tegen de ruiten vliegt, doch de gaten blijven. Van de chauffeur, die te zorgen heeft voor de veiligheid van zijn passagiers, wordt alle krachts inspanning gevergd om zyn wagen goed op de weg te hou den, een weg die op vele plaat sen zo smal is dat een tegen ligger niet gepasseerd kan worden. Gelukkig komen we met veel kunst- en vliegwerk weer op de goed bestrate weg. die via 's Gravenpolder naar Goes leidt. HET PROVINCIAAL EN HET TERTIAIR WEGEN PLAN. Köe is het mogelijk dat daar nog dergelijke toestanden kun nen heersen? zal men vragen Dit is gemakkelijk genoeg te verklaren. Evenals elders wa- zag zich om verschillende rede nen gedwongen heen te gaan, al heette het officieel, dat deze voortvarende figuur geen ze tel in het nieuwe kabinet kreeg' omdat hij slechts de portefeuil le van economische zaken be geerde. Het is echter te Ma kassar geen geheim, dat de politieke bonzen van Zuid-Ce lebes liefst geen enkele Am- bonnees in de regering willen zien. Van hun kant echterhebben de Zuid-Molukkers reeds een ernstige waarschuwing doen horen, dat, wanneer met vol doende met hun belangen re kening wordt gehouden, zij zich genoodzaakt zouden zien een veel krachtiger geluid te doen horen en dat in het uiter ste geval het niet enkel bij een protest zou bly ven...... SITUATIE IN D JOG JA. Volgens Antara verwerpt de „Sajab Kiri" (concentratie van linkse partijen) de wens van sommigen om het huidige ver antwoordelijke kabinet van Djocja te vervangen door een presidentiëel kabinet. Antara meldt voorts, dat de P.NJ. (Nationalistische par tij) Zondag te Djocja in ple naire vergadering besloot in te stemmen met net standpunt van het hoofdbestuur dezer partij, dat de Renville-overeen- komst verwerpt. REACTIE VAN DE NEW YORKSE RUBBERMARKT. Naar aanleiding van de wa penstilstand, die de basis kan betekenen van het herstel van Indonesië's positie als 's we relds voornaamste rubberpro ducent, onderging de termijn- markt in rubber te New York een scherpe daling. De noterin gen daalden met 50 k 70 pun ten. Paul van Zeeland naar Nederland. Het K.L.M.-toestel, waar mede Paul van Zeeland naar Amsterdam reist, is Maandag uit Batavia vertrokken. Het wordt Woensdagmorgen om- streéks 11 uur op Schiphol verwacht. Ronde tafel-conferentie uitgesteld. Cura?aose delegatieleden zijn nog onderweg. Woensdag zou in de gebou wen der Sta ten-Generaal, de West-Indische Ronde-Tafel conferentie moeten beginnen, maar dat gaat niet door, want vijf van de acht Curacaose de legatieleden zijn nog onder weg. Op hen is het wachten. Pas Maandag zijn zij aan boord van het Engels mail schip „Queen Elizabeth" van New York vertrokken, zodat zij tegen het einde van de week verwacht kunnen wor den. ren er vroeger in de Zak van Zuid-Beveland vele zandwegen Later werden deze met steen slag enz. verhard. Voor het toenmalige verkeer, voorna melijk paard en wagen, waren deze wegen uitstekend. Het autoverkeer is echter met na me in de laatste jaren sterk toegenomen, doch hierop is de ze wegconstructie niet bere kend. Hierby komt nog, dat in de oorlogsjaren door gebrek aan steenslag e.d. practisch aan het onderhoud van deze wegen niets kon worden ge daan. De wegen moeten geheel op nieuw worden gelegd en aan gepast aan de eisen van het zware snelverkeer. De over heid heeft dit - ook ingezien, waarom door de Provincie reeds in 1932 een Provinciaal of Secondair Wegenplan werd vastgesteld en in 1938 een Ter tiair Wegenplan. De uitvoering van deze plan nen wordt gedeeltelijk bekos tigd uit de opbrengsten van de Motorrijtuigenbelasting. Voor een secundaii'e weg wordt aan de ondei'houdsplichtigen 75 en voor een tertiaire weg 65 in.de aanlegkosten ver goed. Wanneer beide plannen ge heel .uitgevoerd zouden zyn, was men in de „Zak" uit de brand. Doch zover is men nog niet, al zijn reeds vele wegen vernieuwd en staan er voor de naaste toekomst nog verschil lende op het programma. Zo zal o.m. de weg 's Heerenhoek Borssele dit jaar worden ver beterd. Voorts is van de weg EllewoutsdijkBaarland Kwadend ammeHoedekens- kerke het gedeelte onder de gemeente Oudelande reeds aanbeateed, terwijl voor^ het overige deel van deze weg de plannen worden gemaakt. Men doet dus wel wat mogelijk is om de wegen te verbeteren, al is men uiteraard gebonden aan het bedrag' dat hiervoor jaar lijks wordt toegewezen, het be-* schikbare materiaal enz. ONDERHOUD VAN ONBESTRATE WEGEN- BLIJFT NOODZAKELIJK! Eenmaal komt het wel voor elkaar, doch zolang men zover nog niet is, zullen de bestaan de onbestrate wegen ook zo goed mogelyk onderhouden moeten worden. Dit is niet al leen in het belang van de vei ligheid van het verkeer, doch breder gezien ook voor onze deviezenpositie. Voor de aanschaffing van auto's en vrachtwagens die het econo mische leven op gang moeten helpen houden en de autobus sen, die voor de noodzakelijke verkeersverbindingen moeten zorgen, worden nl.' grote som men aan deviezen uitgegeven, doch men moet zijn oor maar eens te luisteren leggen by autobezitters in die omgeving, om te horen welke schade door de slechte toestand van de we gen aan de wagens wordt aan- gericht. Daarom blijft op de onder houdsplichtigen de naam zegt het reeds de plicht rus ten ook de nog niet bestrate wegen in goed berijdbare staat te houden, tot althans de ge noemde plannen geheel verwe zenlijkt zullen zyn. Tweehonderd ton kolen gezonken. Twee dekschuiten met bun kerkolen kapseisden in de IJmuidense vissershaven, door dat geen rekening gehouden werd met het dalen' van het water by het vastleggen van de schuiten. Tweehonderd ton bunkerkolen verdwenen in de diepte. Koningin Frederika van Griekenland inspecteert Griekse re geringstroepen by Konitza, die op het punt staan de guerilla- strydkrachten aan te vallen. Arabieren weigeren te verschijnen. De commissie voor Palestina der Verenigde Naties heeft van het Arabisch Hoge Comité een antwoord ontvangen, waarin het comité weigert voor de Commissie te verschijnen. DE VOORSPELT: WEINIG VERANDERING. Geldig tot Dinsdagavond. Matige, later tijdelijk krach tige wind tussen Zuid en West. Wisselend bewolkt met enkele buien. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1