PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nederlands-Indonesische Unie wordt reële gemeenschap Dt BILT Zeeuwse dorpshuizen Frankrijks middenstand in rep en roer Resultaat van overleg met alle volkeren van Indonesië Minister Huysmans vraagt ontslag. OORLOGSSCHADE. Regeringsverklaring over Indonesië De Republiek moei onze beginselen aanvaarden Het Collegiaal Orgaan Collegiaal Orgaan. De Republiek. Nieuwe verhoudingen. Donderdag debat 191e Jaargang - No. 11 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. Vlissingen Dit blad verschijnt behalve op Zon- en Christelijke feestdagen. Woensdag 14 Jan. 1948 ABONNEMENTSPRIJS. 23 ct. per week: t 3.20 per kwartaal: franco per posi i 3,45 per kwartaal. Losse nummers 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct per t 2. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr 58-60. tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaal 29. tel 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: GraUmastr 3. tel. 102 - Temeuzen Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: Nwe Bogerdstr. C 160. tel. 26. DE REGERINGS VERKLARING- De regeringsverklaring, wel ke minister-president dr. Beel gisteren in de Tweede Kamer heeft afgelegd, bevatte een belangrijke precisering van de toekomstige verhouding tussen Indonesië en Nederland. Enerzijds bracht zij zeer concrete eisen aan de repu bliek Indonesia. Anderzijds be rust zij definitief in het uit eenvallen van het Koninkrijk der Nederlanden, zoals wij dat tot dusver kenden. De eisen aan de republiek houden in, dat zij niet langer zichzelve als een souvereme staat blijft beschouwen, maar zich als gelijkberechtigde part ner zal voegen In de nieuwe staat „Verenigde Staten van Indonesië". Bovendien eist de regering van de republiek, dat binnen afzienbare tijd een ein de gemaakt zal worden aan de vijandelijkheden: De regering heeft zich te dezen opzichte accoord verklaard met een desbetreffend voorstel der Commissie van Goede Dien sten. Omgekeerd berust, zoals ge zegd, de regering erin, dat het Koninkrijk vervangen zal wor den door een Unie, aan de ene zijde bestaande uit Nederland. Curacao en Suriname, ander zijds uit de Indonesische Fede ratie, beide delen onder het Huis van Oranje Nassau, maar beide souverein en afzonderlijk lid der Verenigde Naties. De samenwerking tussen bei de delen der Unie zal be lichaamd worden in afzonder lijke organen, die, handelend in naam des Konings. de ge meenschappelijke belangen be hartigen der beide staten met name op 't gebied der buiten landse betrekkingen, der defen sie, der financiën en der econo mische en culturele aangele genheden. Verder bevatte de verklaring van dr. Beel betrekkelijk wei nig nieuws. De instelling van een Collegiaal Orgaan, dat voortaan de plaats zal inne men van de gouverneur-gene raal, werd met zoveel zeker heid' verwacht, dat de namen der leden reeds genoemd wer den. Minister Neher zal inder daad lid van dit orgaan zijn en verlaat dus definitief het departement van Wederop bouw en Volkshuisvesting. Dat Nederland vasthoudt aan de staking der vijandelijkheden was ook niet nieuw en even min, dat in de loop van dit jaar de staatkundige vorm van de Verenigde Staten van Indo nesië en de verhouding van deze staat tot Nederland defi nitief geregeld zal moeten wor den. Wel was van betekenis, dat blijkens de woorden van dr. Beel de door hem omschre ven regeling de enige is, wel ke een duurzaam samengaan van Nederland en Indonesië mogelijk zal maken. Wat men mist in deze re geringsverklaring is enige me dedeling omtrent hetgeen de regering voornemens is te doen ais de republiek weigert zich daarbij neer te leggen. Er doen geruchten de ron de over een hervatting der vijandelijkheden, in dat geval, juister geformuleerd: een her vatting der politionele actie. De regering bewaart echter het stilzwijgen. Dit is een be treurenswaardige leemte, want juist hiernaar gaat de be langstelling van het Neder landse volk in sterke mate uit. Vermoedelijk zal echter bin nen enkele dagen bekend zijn, hoe de republiek op de rege ringsverklaring reageert. Duidelijk heeft dr. Beel te kennen gegeven, dat de an dere delen van Indonesië met deze regeling accoord gaan. Bekend is trouwens, dat deze andere delen hechten aan blij vend samengaan met Neder land. Aan de republiek is thans de keuze. Aanvaardt zij de Nederland se voorstellen, dan z&l zij een zeer belangrijke plaats kun- mnemen in de Verenigde Staten van Indonesië en de leidster kunnen worden van het Indonesische nationalis me. Verwerpt zy deze voorstel len, dan loopt zij prevaar, dat de nieuwe staat gesticht wordt zonder de repufiiek en Is het en zeerste de vraag, ot de republiek zich zal kunnen handhaven. a.Pei Saet er,na« u't zien S. r.ePUbliek de boste tijd heeft laten voorbijgaan. Zij ÏJ? een dwangpositie geko men en zal de nadelen daar van moeten aanvaarden. VOORSPELT: IETS MINDER ZACHT. Geldig tot Woensdagavond. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen en regenbuien. Aanvankelijk nog stormachti- °e >docn later geleidelijk afne mende Westelijke wind. Enige daling van temperatuur. Vandaag ...is het 150 jaar geleden, dat de Nederlandse staatsman J. R. Thor- beoke werd geboren ...is het 150 jaar geleden dat Isaac de Costa te Amsterdam werd gebo ren; ...is het 5 jaar geleden dat te Casablanca door Roosevelt en Churchill werd geconfereerd over de operaties van 1943. Op medisch advies. Naar het A.N.P. verneemt, heeft dr. G. W. M. Huysmans, minister van economische za ken, op medisch advies ont heffing uit zijn ambt verzocht. Dr. Huysmans was van 23 Februari 1945 tot 25 Juni 1945 minister van financiën in het kabinet Gerbrandy, als opvol ger van ir. J. van den Broek. In Aug. 1946 werd hij op nieuw minister en wel van economische zaken in het ka- binet-Beel. In deze functie be zocht dr. Huysmans o.a. Stockholm, Leuven, Indonesië Brussel, Dublin, Bazel en Genève. In September 1947 werd be kend, dat dr. Huysmans voor het ondergaan van een opera tie in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Op de dertiende van die maand werd hij geopereerd en 4 October kon hij het ziekenhuis voor verder herstel verlaten. Mid den November kon hij zijn werk van minister Mansholt, die hem had vervangen, over nemen. Nadien is minister Huysmans lijdende aan ischias. Wetsontwerp wordt spoedig ingediend. Naar het A.N.P. verneemt, kan thans binnen enkele we ken tegemoet ,vorden gezien de indiening bij de Tweede Kamer van een wetsontwerp, regelen de de materiële oorlogsschade. Een Amerikaans vliegtuig stortte neer toen het bij zware storm en regen op het vlieg veld van Washington wilde landen. Vijf inzittenden kwa men om het leven en vier wer den gewond. Dinsdagmiddag heeft de minister-president, dr. L. J. M. Beel, in de Tweede Kamer een verklaring afgelegd betreffende het regeringsbeleid ten aanzien van Indone sië, waarbij hij levens verslag uitbracht over de reis der drie ministers naar Batavia. De minister-president be- fon zijn verklaring met de ehandeling van een aantal aangelegenheden van organi satorische en bestuurlijke aard, waaromtrent in overl-g moest worden getreden met de orga nen van de Ned. Indische re gering, zoals de toestand der militairen in Indonesië en de voorziening van het over heidsapparaat in Indonesië met personeel uit Nederland. Vervolgens gaf dr. Beel 'n overzicht van de situatie op economisch en financiëel ge bied, waarbij „ditmaal een ondergrond van gematigd op timisme niet geheel behoeft te ontbreken." De voedselsi tuatie is redelijk goed. Ook de uitvoer van producten her stelt zich geleidelijk, ofschoon het tempo nog te langzaam is. Het vraagstuk van de de- viezenpositie baart echter met het oog op de reconstructie ernstige zorg. Als middel tot vergemak kelijking van de goede ver standhouding tussen Den Haag en Batavia mag men volgens de minister ook zien de besprekingen, welke zijn gevoerd over het „collegiale orgaan", welke leden geza menlijk de landvoogdij zullen uitoeie en. Bjj Kon. Besluit zal wor den ingesteld een college, bestaande uit de luitenant- gouverneur-generaal als voorzitter en twee leden te benoemen door de Kroon. De luitenant-gou verneur-generaal zal het college hebben te raadple gen over alle aangelegen heden, welke de algemene belangen van het Konink rijk raken. Als zodanig zullen o.m. gelden de staat kundige, militaire, econo mische, financiële en cul turele verhoudingen van Indonesië tot Nederland. Suriname en Curagao. Voorts de staatkundige her vorming van Indonesië, de economische en financiële reconstructie van deze gewes ten en de buitenlandse be trekkingen voorzover zij in Indonesië worden behandeld. Het college zal tenslotte zelf '-unnen beslissen, welke zaken og meer moeten worden ge- ent de algemene belangen van het Koninkrijk te raken. Over al deze zaken zal de lt.-gouverneur-generaal in overeenstemming met zijn me deleden van het college heb ben te beslissen. Wordt in het college geen overeenstem ming bereikt, dan heeft elk lid het recht de beslissing van 1e Kroon in te roepen. De lt-gouverneur-generaal zal tenslotte onder zijn uit eindelijke verantwoordelijk heid bepaalde delen van zrjn taak aan één der leden kun nen overdragen, wanneer hij zulks in het belang van een goede vervulling van deze taak nodig oordeelt. Dr. Beel deelde voorts nog mede, dat het in de bedoeling ligt, om zodra het betreffen de Koninklijk Besluit is ver schenen de heren L. Neher, thans minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting, en jhr. mr. H. van Vredenburch, chef der directie politieke za ken aan het ministerie van buitenlandse zaken, voor te dragen voor benoeming tot leden van dit college. Onze verhouding tot de delen. De minister-president sprak vervolgens over de problemen, welke betrekking hebben op onze verhouding tot de onder scheidene delen van het eilan denrijk. Verwacht moet worden, dat Sumatra meer Negara's zal tellen. OOST-INDONESlK. Uitvoerige besprekingen met de vertegenwoordigers van deze staat hebben geleid tot 'n voorlopige ontwerp-over- eenkomst. Zodra overeenstem ming zal zijn verkregen, zal de tekst der ontwerp-overeen- komst aan de Kamer worden voorgelegd. Het probleem van onze ver houding tot de republiek is voor de uiteindelijke oplossing van het Indonesisch vraag stuk uiteraard van grote be tekenis. De ontwikkeling in de laatste maanden heeft aan het vraagstuk van onze ver houding tot de republiek, hoe belangrijk ook op zichzelf, zijn overheersend karakter in het Indonesisch beleid ontnomen. Met waardering sprak de minister-president vervolgens over de werkzaamheid van de Commissie voor Goede Dien sten. In het ontwerp van de Com missie werd inderdaad de Van Mook-lijn als demarcatielijn voor de wapenstilstand voor- festeld. Aan «"eerskanten van eze lijn zou een gedemilita riseerde zóne worden ge vormd, die zich aan beide zij den zou uitstrekken tot de lijn, die de verst vooruitgeschoven posten van elke partij onder ling verbindt, het wederzijd se patrouille-gebied dus. De regering heeft gemeend een voorstel in deze geest te mo gen aanvaarden. Dr. Beel kwam daarna tot de bespreking van een aantal zaken en problemen, die be trekking nebben op de staat kundige hervorming van Indo nesië en van het Koninkrijk in hun geheel. Dr. Beel schetste de grond trekken der nieuwe staatkun dige orde, zoals deze zich ontwikkelden uit het overleg, dat tot dusverre met de ver tegenwoordigers der volken van Indonesië met inbegrip van de vertegenwoordigers der republiek werd gevoerd. In de plaats van het ene souvereine Koninkryk der Ne derlanden treedt een Neder lands-Indonesische Unie, ge vormd door twee souvereine staten, te weten: het Konink rijk der Nederlanden, (ge dacht als omvattende Neder land, Suriname en Curagao) en de Ver. Staten van Indo nesië (omvattend een aantal deelstaten of Negara's, die le der voor zich weer kunnen zijn onderverdeeld in Dae- rah's met autonome bevoegd heden.) Beide souvereine staten zijn gelijkwaardig. Zy zullen bel de bij de Organisatie der Ver enigde Volken zijn aangeslo ten. De Nederlands-Indonesische Unie zal een reële gemeen schap vormen, aan welks hoofd het Huis van Oranje staat. Zjj beschikt over eigen or«-4>npn. die in naam des Ko- Sociale toestanden op het platteland. De woningverbetering. Slot. Als belangryk centrum in het dorp brengt de sociale en culturele commissie van de Z.L.M. dan naar voren het dorpshuis. Dat huis moet in het middelpunt van het dorp staan en het culturele cen trum van de dorpsgemeen schap worden. Al de feesten van het dorp moeten er in gevierd worden. De uitvoeringen en repetitie avonden moeten daar gehou den worden en overdag kan het nuttig gebruikt worden voor andere doeleinden, bij voorbeeld voor kleuterschool. Dat dorpshuis dient ook on derdak te bieden aan de bibli otheek en het bestuur kan daar film- en toneelvoorstel lingen en concerten laten ge ven, waarbjj het winstbejag niet op de voorgrond staat. De muziekgezelschappen, die gesteund moeten worden, vin den in het dorpshuis hun ver enigingslokaal. De zang ook van kinderkoren kan er be oefend worden en de toneel clubjes kunnen er hun activi teit ontplooien: Wat dit laatste betreft heeft het de aandacht van de com missie getrokken, dat er zo weinig aardige toneelstukjes zy'n, die geschikt zijn voor het platteland. Vooral in de gebrui kelijke een-actertjes komt de boerenstand er meestal slecht af. Men tracht in die stukjes de lachlust op te wekken door de onhandigheid en onwetend heid van bepaalde mensen overdreven voor te stellen. De commissie wil daarom een prijsvraag laten uitschrij ven voor een goed toneelstuk, dat geschikt is voor het plat teland. ONDERWIJS. Veel aandacht wordt in het rapport van de commissie ge schonken aan het onderwijs op het platteland en aan het landbouwonderwijs. In Zeeland is gebleken, dat voor het zevende en achtste leerjaar der lagere scholen slechts weinig leerlingen over blijven. Ook zitten kleine scholen met de moeilijkheid, dat voor deze leerjaren een behoorlijk afgebakend rooster met pas sende leerstof haast onmoge lijk is. Voor meisjes en jongens, die op het platteland blijven, gaat blijkbaar de schoolopleiding in de richting van 6 jaren lager onderwijs met daarna land bouwschool, landbouwhuis- houdschool of ambachtsschool, waardoor de acht verplichte leerjaren volgemaakt worden Voor meisjes acht de com missie daarna een vervolgcur sus met 1 2 lesuren per week gewenst. Aangedrongen wordt op uitbreiding van het landbouwhuishoudonderwijs en opleiding voor het diploma huishoudkundige. Wat het gewone landbouw onderwijs betreft, keert de commissie zich tegen de ten- denz om dat onderwijs te ont trekken aan het ministerie van landbouw. Zeeland heeft een tekort aan landbouwonderwijs- instellingen. De overheid zal meer geld daarvoor moeten uittrekken. Dan gaan de ge dachten der commissieleden uit naar cursussen voor vol wassenen, te geven door speci alisten. Stichting van een landbouw school met middelbaar pro gram dient voor Zeeland be vorderd te worden en cursus sen voor landarbeiders moeten zo spoedig mogelijk gesticht worden. Wij volstaan met deze korte aantekeningen uit de uitvoeri ge beschouwingen van de com missie. SOCIALE TOESTANDEN. Over de sociale toestanden en de woningtoestanden heeft de commissie tenslotte ook een reeks behartigenswaardige op merkingen gemaakt. Zij wil een behoorlijke bestaanszeker heid voor boer en arbeider, op dat ook de geestelijke belan gen aandacht kunnen vinden. Een belangrijk punt zal zijn: productief werk voor de win termaanden. Enige industrialisatie zal be volkingsmenging brengen en daardoor de achterstelling van het platteland tegenover de stad doeltreffend tegengaan. De verbetering van de wo ningtoestanden moet naar de mening der commissie gezocht worden in het verdwijnen van de resterende krotwoningen en wat de nieuwbouw betreft in bouw van behoorlijke slaapka mers en toepassing van mo derne gemakken electrif ica- tie). De commissie is voor standster van bouwsystemen, waarbij een behoorlijke woon- eetkeuken en waarschuwt tegen het streven naar grote en dus onrendabele behuizing. Voor de woningbouw op het Zeeuwse platteland ver dient tenslotte de instelling van een aparte commissie aanbeveling, die dit pro bleem grondig kan bestude ren. Tot zover ons overzicht van dit belangrijke rapport, dat naar het slotwoord der com missie niet op alle punten da delijk realiseerbaar is. maar waarvoor de belangstelling ge wonnen moet worden. nings handelen en die de ge meenschappelijke belangen der beide staten behartigen met name op het gebied der buitenlandse betrekkingen, der defensie, der financiën en der economische en culturele aan gelegenheden. Deze organen znn uiteindelijk verantwoorde- Hjl< jegens de daarvoor aange wezen lichamen. STATUUT DER UNIE. In het statuut der Unie, vast te stellen door een con ferentie van vertegenwoordi gers der beide staten op ba sis van gelijkwaardigheid en door derzelver wetgevende macht goed te keuren, zullen bepalingen dienen te worden opgenomen over de rechten en plichten der beide Uniege noten jegens eikander en de erkenning en naleving daar van, over de wederzijdse uit oefening van het staatsbur- ?erschap door Nederlandse en ndonesische staatsburgers en over de verzekering in belde delen der Unie van de funda mentele menselijke rechten en vrijheden, bedo^1 in 't hand vest der Ver Naties. De Ver. Staten van Indone sië zullen een democratische staat op federatieve grond slag vormen. De grondwet van deze staat, welke zal worden "astgesteld door een consti tuerende vergadering der toe komstige deelgenoten waaraan eveneens vertegenwoordigers der minderheden zullen deelne men, zal erkennen en waar borgen het zelfbeschikkings recht en het recht van zelfre gering Ier volken van Indo nesië, de rechten der minder heden en de fundamentele menselijke rechten en vrijhe den. Ook op financiëel en econo misch gebied zal de eenheid van Indonesië behouden blij ven, o.m. door het scheppen van eenheid van muntstelsel, deviezenreglme en douanestel- el. Gedurende de overgangs tijd, voor welk tijdperk als nagestreefde einddatum 1 Ja nuari 1949 blijft gelden, zal juridisch de souvereiniteit van het Koninkrijk der Nederlan den over geheel Indonesië ge handhaafd blijven. De plaats van de Republiek. Over de plaats van de re publiek in het geheel van de Ver. Staten van Indonesië zelde minister Beel: „Wij heb ben ons bereid verklaard de Republiek als negara te be trekken zowel in het overleg nopens de inrichting van Unie en Federatie als in de vorming der pre-federale regering van Indonesië, mits de republiek zich be. cid verklaart de be ginselen der nieuwe staatkun dige vormgeving te aanvaar den." Als een van deze begin selen noemde dr. Beel de vrije wilsuiting der bevolking. Uit dit beginsel vloeit volgens de minister-president voort, dat het aan deze vrije wilsuiting- wordt overgelaten, welke deel staten er tenslotte zullen zyn en in welke gevallen daarbin nen autonome gebieden zullen worden gevormd. En voorts, dat ter verkrijging van een zuivere uitspraak omtrent de wil der bevolking orde en veiligheid moeten ziin geves tigd en gewaarborgd door 'n deugdelijk politie-apparaat. Vervolgens gaat dr. Beel nog uitvoerig in op de voor geschiedenis van de totstand koming van het Komité Indo nesia Sarikat, welk comité vanaf het begin van zijn op richting de federale opbouw vp*« Indonesië heeft voorge staan. Pre-federale regering. Voor de „pre-federale" rege ring is de procedure aldus ge dacht: de lt-gouverneur-gene raal zal ten spoedigste in overleg met de vertegen woordigers der negara's en daerahs een zestal hun ner benoemen, die tezamen met de landvoogd de vorm zullen uitwerken, waarin ge durende de overgangstijd het voorlopige federale bestuur zal worden gegoten, alsmede met hem zal overleggen wel ke bevoegdheden formeel toe komen aan de Landvoogd in feite aan een dergelijk bestuur 'nnen worden overgedragen. De vraag is gerezen in welke verhouding dit college komt te staan tot het Collegiaal Or- eaan. De regering ziet dit zo, dat beide colleges elkander de Landvoogdij. ontmoeten in DEMOCRATIE. Tenslote wijdde minis ter-president nog een enkel woord aan de vraag, in wel ke vorm de democratie in Indonesië zal moeten worden gegoten. By het zoeken naar de concrete vorm van de de mocratie moet enerzijds aan sluiting worden gezocht bij hetgeen reeds eeuwenlang be staat, maar moet anderzijds de ontwikkeling der nationale en sociale bewustwording op de voet worden gevolgd, hin derpalen op de weg naar de vooruitgang worden weggeno men en de voorwaarden wor den geschapen, die het be gaan van deze weg mogelijk en gemakkelijk maken. De minister-president beëin digde te 2.10 uur de voorle zing der regeringsverklaring. De voorzitter stelde voorde beraadslaging over de verkla ring te beginnen op Donder dag a.s. bij de aanvang der vergadering, des middags te één uur. Aldus werd besloten. Het Wereldgebeuren Mayer's belastingwetten slecht ontvangen. De franc staat-zwak. De Franse middenstand ver keert de laatste dagen in rep en roer. Onafhankelijke zaken lieden, kleine neringdoenden, hotelhouders, artsen, advoca ten en boeren trekken te vel de tegen de nieuwe belasting wetten. Kranten redacties, radiospre kers, allen die iets met de openbare meningsvormen te doen hebben, worden dagelijks bedolven onder protestbrieven. ,Wij kunnen zoveel niet beta len"René Mayer, onze mi nister van financiën, bezorgt ons een faillissement!" In heel het land zijn grote meetings gehouden. In het Parrjse „Vélodröme d'Hiver", waar dertigduizend betogers bijeen waren, kon men een af gevaardigde van de Federatie van Handeldrijvende Midden stand, de volgende dreigemen ten horen uitspreken: „De parlementsleden, die ons deze kool gestoofd hebben, hebben voor ons afgedaan als politie ke figuren. Zij zullen dit bij de volgende verkiezingen wel merken. En wat de belasting formulieren betreft: oninge vuld zullen we ze aan de po litici opsturen..." Het is niet waarschijnlijk, dat aan deze dreigementen ge volg zal worden gegeven en werkelijk een „staking van be lastingbetalers* in zicht is. Evenmin als Schuman ge zwicht is voor de stakingsgolf in December onder de arbei ders, zal hij uit de weg gaan voor de protesten van de mid denstand. De economische toe stand van Frankrijk ls nu een maal tot een dusdanig peil af gezakt, dat alleen harde maat regelen het ergste kunnen af wenden. De Franse franc, waar men officieel nog altyd twee en een kwart cent voor moet betalen, heeft nog maar nau welijks de koopkracht van één cent. Indien verdere inflatie niet kan worden voorkomen, doemt het spookbeeld op van de kruiwagen met biljetten die men nodig zal hebben om een brood te gaan kopen. Schuman heeft bij zyn pro gramma tot „redding van de franc" het Engelse voorbeeld voor ogen gehad. Aan de ene kant vérgaande versobering, aan de andere kant een zo hoog mogelijk opschroeven van de belastingen om de circula tie in te krimpen. Met de versobering heeft de regering zelf het voorbeeld ge geven door het ambtenaren corps, dat schatten gelds ver slond, drastisch in te krimpen en andere uitgaven te be snoeien. De nieuwe belasting wetten, waarbij o.a. de heffin gen op nachtclubs en luxe ver hoogd zg'n, waren tevens een poging, de grote overdaad te treffen, waarin een klein deel van de bevolking leeft. nog altijd De arbeiders eisen opnieuw loonsverhogingen, de midden standers grotere winstmarges, de industriëlen meer vrijheid en grotere winsten, terwijl de pot van het nationale inkomen geen dezer eisen toelaat. René Mayer, die zich ont popt als 'n Stafford Cripps in zakformaat, kan zich alleen staande houden, als hjj de moed heeft impopulaire maat regelen tegen alle protesten in door te zetten. Hij heeft medegedeeld, dat hij binnenkort een bezoek aan Engeland zal brengen en be sprekingen zal voeren met Sir Stafford Cripps, met wie hy een groot aantal onderwerpen heeft te behandelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1