M, 5de Winteroiympiade Sport en wedstrijden PREDIKBEURTEN KLANKEN CHEFAROX St Moritz: Walcheren tonica is verloofd Walcheren. Bijna alle moeilijkheden zijn overwonnen. Broekman onze troef. Hoog in de bergen, omgeven door sprookjesachtige winter landschappen, ligt St. Moritz, het Zwitserse stadje, dat uit verkoren is voor de vijfde Win teroiympiade. Lange tijd heeft m§n te St. Moritz in de zorgen gezeten. Een van die moeilijk heden washet lange uit- blijven van de .sneeuw. Eind November, wanneer gewoonlijk de gehele" Engadin reeds door een dik sneeuwkleed bedekt is, woei er nog een warme zwoele Zuidenwind. Dreinenden motre gen verhinderde het organisa tie-comité met de voorberei dende werkzaamheden te be ginnen. Smachtend keek St. Moritz, en met St. Moritz ge heel Zwitserland, en met Zwit serland de gehele sportwereld Uit, naar de zo broodnodige sneeuw. Zware, natte, kleffige sneeuw moest er vailen om een „pakkende" onderlaag' te krijgen vftor een ski- en bob- sleebaan. En begin 'pecember kwam de sneeuw. En genoeg! Drie dagen achter elkaar vie len de grote vlokken onafge broken uit de zware wolken. St. Moritz herademde VELE MOEILIJK HEDEN. Nog meer moeilijkheden de den zich op. Uncle Sam's Olympisch Comité narrv een dreigende houding aan, St. Mo ritz bleek onvoldoende hotel ruimte te hebben om de 2200 deelnemers te herbergen, er zouden extra treinen moeten worden ingelast om de bezoe kers uit geheel Zwitserland en wellicht ook daarbuiten naar de banen te brengen, enz. enz. Maar het Zwitserse organi satie-comité bleek voor zijn taak berekend. Het huisves tingsprobleem zal worden op gelost door eenvoudige, goed kope massaverblijven te bou wen in de omgeving van St. Moritz. De Zwitserse spoorwe gen zegden haar volle mede werking toe. De bob- en skiba nen zijn door een inspectie commissie in uitstekende toe stand bevonden. Kortom, St. Moritz is klaar om zijn gasten te ontvangen. Wy twijfelen er hiet aan of ook het conflict met' de Amerikanen zal in der minne geschikt worden en dan zullen de afgevaardigden van meer dan 30 landen klaar staan om elkander de Olympi sche titels te betwisten. RUSLAND ONTBREEKT. Meer dan 30 landen staan op het programma vermeld. Zelfs Liechtenstein zal -verte genwoordigers sturen. Rusland verschijnt met de het Olympi sche toneel. Ons land zal een gooi doen naar een der titels voor hard rijden en het is niet uitgesloten dat ook enkele ski lopers zullen deelnemen. Ook onze ijshockeyers staan te po pelen om van leer te trekken, maar het ontbreekt de bond aan deviezen. Regeringen van andere landen springen de sportorganisaties met behoor lijke bedragen bij, maar in Nederland denkt men daar niet aan! Ongetwijfeld zullen de Ame rikanen in St. Moritz een aan tal titels weghalen. Barbara Scott en Gretchen Mitchell zijn twee niet te onderschatten sterren op de kunstbaan. En geland komt op het laatste moment met een zeventienja rig sterretje uit de bus. De vo rige maand deed .Janètte Allt- weg de gehele kunstrijderswe reld verstomd staan door op schitterende wijze voor de fa voriete Marion Davies het na tionale kampioenschap te be halen. De Amerikaanse kampioen Richard Button ende Engelse kampioen Graham Sharpe zijn de twee favorieten voor het kunstrijden heren. ONZE KANSEN. Hebben de Hollandse jon- fsns den kans in St. Moritz? en moeilijk te beantwoorden vraag. Een feit is, dat Neder land op schaatsgebied een re- gutatie te verliezen heeft. Piet leizer, Langendijk, Siem Hei den e.a.' hebben Nederland in de schaatswereld groot ge maakt. Of de nieuwe generatie deze goede naam kan handha ven staat te bezien. Cees Broekman heeft het vorig jaar bij de Europese kampioen schappen laten zien, dat hij tot top-prestaties in staat is. Op hem is dan ook onze hóóp ge vestigd. Bij de onlangs te Ha- mar gehouden selectie-wed strijden is gebleken, dat de Ko ning ook wat in zijn mars heeft. Onze concurrenten zijn ongetwijfeld de Noren, Zweden en de Amerikanen. De Engels man Johny Crons.hey, die rrjp geacht moest worden voor een Olympische titel, is door een onvoorzichtigheid van zyn trainer uitgeschakeld. By de te Hamar gehouden selectie wedstrijden besloot trainer Tipper, by zware vorst, de 10.000 m. te laten ryden. On danks hevige protesten van al le Engelse rijders vonden .deze wedstrijden doorgang, met het gevolg, dat verschillende rij ders met bevroren vingers en oren terugkeerden. De favoriet Cronshey moest met een be- Sinds 1 Januari heeft de Engelse regering de spoorwegen •wergenomen. Oude bekende namen zoals „Great Western", „L.N.E.R." enz. moeten verdwijnen. Hier een foto van de beroemde „The flying Scotsman". vroren buik n^ar Hamar ver voerd worden. Zyn toestand is nu zodanig, dat zijn deelname aan de Olympiade uitgesloten geacht moet worden. Alle landen der wereld wer ken hard om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Het sportjaar 1948 is begonnen. Weldra zal St. Moritz het to neel zijn van de 5e Winter oiympiade, var. een sportfestijn, dat getuigt van een onderling begrijpen in een wereld-van misverstanden. FEUILLETON fïaar het Engels VAN BERTA RUCK Door: 4. JORISSEN 91 HOOFDSTUK XX. Djkwijls, als ik mjj voorstel de, dat iets heel prettig en gemakkelijk zou gaan, kwam het heel anders uit en bracht het my niets dan moeilijkhe den en onaangenaamheid. Dat was ook het geval met het op eigen benen staan in Londen. Andere dingen, waarvan ik niets goeds verwachtte, bleken niet zo kwaad te zijn, als zij wel leken, zo als nu bijvoor beeld dje overeenkomst met mijn chef, meneer Waters, om vrienden, echte kameraden te zyn. Hy is werkelijk hoe zal ik net noemen? anders gewor den. Ik weet, dat hij zyn best doet, geschikt te zijn tegen mij, maar het niet zo overdrijft, dat ;f- verplicht ben onnatuurlijk Ti, te doen- Ik begin in plaats daarvan 'e voelen, dat ik hem gauw ailev>,gra^ zal "M>gen lijden ais Blanche en Theo, hoewel Ik zoveel vtó zal kun nen houden als van aijn moe- Olympische Spelen. Er bestaat grote kans, dat de brandende toorts als sym bool voor het begin der Olym pische Spelen door een Brits athleet in het Wembley Sta dion gebracht zal worden, die tijdens de vorige Olympische Spelen in Londen in 1908 de drie mijl teamrace won, te we ten John Deakin uit Streat- ham, Londen. Toen Deakin in 1908 xls eerste door de finish ging warende Britse juryleden van aankomst zo verrast en zenuwachtig, dat zy vergaten hun stopwatches stop te zet ten. Het Franse Olympische Co mité heeft besloten de in schrijving van het IJshockey- team in te takken, daar het een tekort aan Zwitserse frs heeft en naar hun mening niet over voldoende geoefende krachten beschikt. TAFELTENNIS WALC'HERSE COMPETITIE. Na een korte onderbreking wegens de feestdagen is de Walcherse Tafeltennis compe titie thans weer in volle gang. Sla Raak stevent regelrecht op het kampioenschap af en is nog steeds ongeslagen. Sla Raak II bezet thans een eer volle tweede plaats. JDe uit slagen waren: SOS I—Sla Raak 0—10; Sla Raak IISorry 64; Sla F.-ak II—Amjr 7—3. De stand in de le klasse is nu: Sla Raak 8 7 0 1 15 63-17 Sla Raak D 8 5 1 2 12 50-30 Drie Klezoren 6 4 1 1 9 41-18 Goes 6 3 1 2 8 39-21 Orvio 7 2 4 1 5 34-36 Amor 7 2 4 1 5 31-39 Sorry 8 2 6 0 4 19-61 SOS H 5 1 4 0 2 12-38 SOS I 7 1 6 0 2 20-49 In de tweede klasse blijft Sla Raak III de leiding be houden met slechts 1 verliee- punt. De uitslagen waren hier: Sla Raak III—Drie Klezoren TTT 10—0; SOS III—Drie Kle zoren n 10—0; Sla Raak m —sos in ïo—o. Het programma voor Woens dag 14 Januari luidt als volgt: le Klasse: SOS HDrie Klezoren I; 2e Klasse: Orvio II—SOS HI; Sorry H—Drie Klezoren Hl. Alle wedstrijden worden gespeeld in de zaal van Kinderzorg. WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Drie en twintig inschryvin- fen zyn binnengekomen voor e Swaythllng beker, die tij dens de wereldkampioenschap pen, aanvangende op 4 Febru ari, te Wembley in mededin ging wordt gebracht. Ze komen van de volgende landen: Oostenryk, België, Tsjechoslowakye, Denemar ken, Egypte, Engeland, Frankryk, Griekenland, Hon garije, India, Ierland, Italië, Jersey (Kanaal eilanden), Luxemburg, Nederland, Noor wegen, Palestina, Schotland, Zweden, Trinidad en Tobago, Amerika, Wales en Zuld-Sla- vië. - Verwacht wordt dat Po- Ién, Portugal en Zwitserland eveneens zullen inschrijven. Aan het dames-tournooi om de Corbillon beker zullen 16 landen deelnemen. TENNIS Op initiatief van het district Zeeland van de Kon. Lawn Tennis Bond zal de bekende tennisjouraalist C. Vreeden- burgh op 27 Jan. een causerie houden te Vlissingen, waarbij enkele attractieve; film3 ver toond zullen worden. Zo goed als zeker zullen ook te Goes en Zierikzee dergelijke avonden georganiseerd worden. RACING O. B— I. C. NEDERLAND. Op 24 en 25 Januari a.s. wordt te Antwerpen een re vanchewedstrijd gehouden tus sen ploegen van de Racihg Club de Bruxelles en van de I. C. van Nederland. De Bel gen zullen vermoedelijk het zelfde team op de baan bren gen als in net tennispark Marlot, dus van den Eynde, Moreau, van der Wielen en Brichant, eventueel aangevuld met de Vroe. Voor de Neder landers komen uit van* Swol, Rinkel, Wilton, van Meegeren en waarschijnlijk Reidt. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Heren A: Marathon ITo- nido I. Heren B: Marathon nTo- nido II; VolhardingWalche ren. Dames A: Marathon IDe Zeeuwen L Dames B': Marathon IITo- nido I; Marathon IIITonido BOKSEN CERDA N—M ANC A. De wedstrijd CerdanMan- ca is met goedvinden van Cer- dan's manager Roupp vastge steld op 26 Januari. Het blijkt een match over tien ron den te ziin waarbij de Euro pese titel niet op het spel staat. De aanbieding van 18 mil- lioen francs voor zes wedstrij den in zes maanden (en niet in vier maanden zoals eerst bericht was) is wanneer Cer dan in Europa blijft, nog wat aantrekkeiyker gemaakt, door dat er nu ook nog een film- contract bijgevoegd is. Men stelt er klaarblijkelijk wel prijs op Cerdan in Europa te houden. der, die ik elke dag liever vind. Vanmorgen, 'nadat' ik de Baas naar het station had ge bracht, riep zy mij by zich in de kleine kamer naast het sa lon, waar ongeveer niets staat behalve haar schrijftafel en 'n enkele armstoel, maar waar van de wanden bedfckt zyn met portretten van haar kinderen; op alle mogelijke leeftijden ge nomen. N Zy zat aan haar schrijftafel met een stapeltje brjeven voor zich, die zij moest beantwoor- den. „Ga in die grote stoel zit ten, Nancy", zei ze. „Ik zal je maar een enkel ogenblik op houden maar ik wou je even spreken over onze plannen voor de zomer". „O ja?" begon ik. De veer tien dagen, die ik, volgens af spraak, op The Lawn zou doorbrengen en die mij nu wel drie maanden toeschijnen zijn morgen om. Ik wilde haar daar juist aan herinne ren, toen zij zei: „Niet alleen Billy, maar ook wrj allen, wilden zo graag, dat je nog wat hier bleef, Nancy. Dat wil je toch wel, is het niet. tenminste als je geen an dere plannen hebt?" „Neen, die heb ik niet", zei ik, hoewel enigszins aarzelend. Ik had er nu niets tegen, om te blijven, maar mocht ik het wel doen?" „Vfij hebben nog maar zo wat een week, voor we naar Anglesey vertrekken. Dat wil zeggen; de meisjes en ik den ken Zaterdag over acht dagen te gSsea". „Naar Port Cariad?" vroeg ik. „Heet het plaatsje, waar hy van verteld heeft, niet zo?" „Ja, Billy is er zo graag. Het is maar een heel klein plaatsje met een station, een postkantoortje en wat huisjes, wij nemen de twee huisjes, die het dichtst bij het strand liggen en laten aie vrouw en haar dochter alles voor ons doen. Bllly vindt dat zoveel prettiger dan naar de een of andere badplaats te gaan met boulevards en hotels en der- lijke". „Natuurlijk." Mevrouw Waters glimlachte vrolijk. „Als jij dat ook prettiger vindt; ga dan met ons mee. Billy scheen er niet heel ze ker van, of je het niet wat saai zou vinden, maar ik moest hem beloven het je in elk geval te vragen. Ga je dus mee?" 1 „Ik zal het heel graag doen", zei ik en ik meende het ook, want sedert die wijziging in mjjn verhouding tegenover me neer Waters, is er voor het ogenblik een eind gekomen aan alle mogelijk complica ties. Het weegt wel op tegen het genot, dat ik er vroeger in schepte, om mijn chef te hinderen. Ik heb nu, schijnt 't, al de voordelen van geënga geerd te zrjn met een man, die gemakkelijk in omgang Jg,zon der dat ik voel, dat het mfl tot iets bindt Ja, ik vukT het prettig, om met een man te praten en van zijn gezelschap te genieten, zonder enige bij gedachte. (Wordt vervolgd.) Op 't nippertje. Op een terrein te 's- Hertogenbosch, waar dagelijks militairen oe feningen houden, waar honderden kinderen hebben gespeeld en waar duizenden mensen een paai' maal bijeen zijn geweest, by; hét af steken van vuurwerk, zijn al 'deze mensen ge durende meer dan 3 jaar door het oog van een naald gekropen. Dezer dagen bleek na melijk dat al die tijd op het terrein een scherp gestelde landmijn heeft felegen. Het stuk oor- ogstuig werd dezer da gen door arbeiders, die er met een spade op ge er bezig zijn met graaf werk, op 't nippertje ontdekt. Bijna was men stoten. Middelburg PRO REGE. Het historisch spel „Pro Re- ge", dat een groep Gerefor meerde Jongeren uit Vlissin gen Woensdagavond op de planken van het Schuttershof- toneel in Middelburg bracht, zou zeker aan kracht hebben gewonnen, indien er flinke stukken uit waren geschrapt, ïfu zat er te weinig vaart en actie in en leek de vaderland se rethoriek in sommige al leenspraken en dialogen zo overgeschreven uit vaderland se geschiedenisboekjes van de vorige eeuw. Het stuk speelt in 1672 en laat zien hoe Prins Willem Hl, ondanks de zeer benarde toe stand waarin de Republiek toen verkeerde en ondanks het verraad aan alle zijden, onwrik baar volhield. Een der Franbc spionnen, van Ghijn, weet een hopman van de Prins in dijn macht te krygen en daar draait de hele intrigue van het stuk om. En kele scènes zoals die waarin twee Engelse gezanten kómen spreken over een spoedige be ëindiging van het conflict zyn goed geslaagd, andere, zoals die waarin Bouk Sytsema zijn verraad opbiecht, minder. De rollen van Prins Willem IH en zijn gemalin Maria wer den uitstekend gespeeld, even als die van van Ghijn, de, glui perige verrader-chanteur. Bouk Sytsema gedroeg zich wel wat zielig voor een dapper krijgsman en de gevluchte Hu- genóót, de graaf van B^lmonte, was weinig Frans en aristo cratisch. De costuums en decors wa ren keurig verzorgd. Na af loop waren er welvéVdiende bloemen voor de drie medespe- lende dames. SUCCES VOOR KONIJNEN FOKKER. Op de Nationale Konijnen tentoonstelling van de E.P.C. te Eindhoven behaalde de heer P. J. den Hollander, lid van de vereniging „Nut en sport" te Middelburg met een Havana-voedster oud le ZG met twee ere-prijzen en 3e G. met voedster jong. Met een Gouwenaar ram jong behaal de hij G. Nieuw- en St. Joosland LOOP DER BEVOLKING. Het bevolkingsaantal te Nieuw- en St. Joosland be droeg op 1 Januari 1948 totaal 1332, te weten 703 mannen en 629 vrouwen. Op 1 Januari 1947 bedroeg dit 1433 totaal, 753 mannen en 680 vrouwen. Domburg VERKOPING. Door notaris R. Batten te Middelburg werd 7 Januari te Domburg publiek verkocht het huis en erf „Strandholm" in de duinen te Domburg. Koper J. Vreeke aldaar voor 3700. Serooskerke LqOP DER BEVOLKING. Te Serooskerke bedroeg het bevolkingsaantal op 1 Januari 1948 totaal 1634, te weten 814 mannen en 820 vrouwen, op 1 Januari 1947 bedroeg djt 1626 totaal, 813 mannen en 813 vrouwen. Biggekerke LOOP DEK BEVOLKING. De bevolking te Biggeker ke werd in Jan. '47 gevormd door 428 mannen en 385 vrou wen, totaal 813. In de loop van het jaar wer den 9 mannelyke en 18 vrou welijke personen geboren en zijn er resp. 3 en 8 personen overleden. 52 Personen heb ben zich binnen de gemeente gevestigd en 23 personen zyn vertrokken. De bevolking nam dus met 45 personen toe. Arnemuiden LOOP DER BEVOLKING. Het aantal inwoners der ge meente Arnemuiden bedroeg op 1 Januari 1948 2889. Dit aantal bedroeg op. 1 Januari 1947 2901. Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke: 10-en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden: 10 leesd., 2.30 ds. de Vries; Biggekerke: 10 en 2 (H.A.) ds. Witteveen; Dom burg: -10 (H.A.) en 7 ds. v. Willenswaard; Grypskerke: 10 en 2.30 ds. v. Loon; Klevers- kerke: 9.30 ds. Otte; Koude- kerke: 2.30 ds. v. Dijl; Middel burg: Oostkerk: 10 ds. Don (H.A.), 7 ds. de Vries, 'Con certzaal 10 ds. de Vries, Engel se kerk 10 hulppred.; Nieuw en St. Joosland: 10 ds. Kerjzer, 2.30 ds. Don; Oost- en West- Souburg: 9.30 ds. Hartjes, 7 ds Visbeek; Oostkapelle: 10 en 7 ds. Richard; Ritthem: 10 geen dienst, 2.30 ds. Oosthoek; St. Laurens: 10 ds. v. Woerden, 2.30 ds. Keyzer; Vlissingen: St. Jacobskerk: 10 ds. Aalbers, 5 ds. v. Dijl, Engelse kerk 9.30 Jeugdkerk; Havendorp: 10 ds. Hartjes; Vrouwenpolder: Cand. de Boer; Westkapelle: 10 leesd., 2.30 ds. Visbeek; 't Zandt: 7 ds. Witteveen; Zoute- lande: 2.30 ds. Oosthoek. Gereformeerde kerk. Arne muiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuij- zen; Domburg: 11 leesd. 3 ds. Boon; Gapinge: 9.30 leesd., 2 ds. v. d. Berg; Grypskerke: 10 en 2.30 ds. Dorst (H.A.)Koy- dekerke: 9 en 2.30 dienst; Me- liskerke: 9.30 en 2.30 ds. v. Nes (H.A.); Middelburg: Hof- pleinkerk: 9.30 en 5.30 dr. OJS- soren, Noorderkerk: 9 (H.A.) en 2.30 ds. Veldkamp: Oost en West-Souburg: 10 ds. v. d. Berg, 2.30 leesd.; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Fransen; Seroos kerke: 10 en 2.30 ds. v. Wou- we; St. Laurens: 10 ds. Boon, 2.30 dr. Oussoreni Veere: 9.30 en 2.30 ds. Streefl&rk; Vlissin gen: 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwepolder: 10.30 leesd., 4 ds. v» d. Berg; Westkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Scheele (H.A.). Geref. kerk ex. art. 81. Mid delburg: 2 en 7 stud, van Dijk; Zoutelande: 9.30 en 4 stud. v. Dyk. Geref. gemeente. Aagteker- ke: (Zaterdagavond) 6.30 de heer Hagestein, (Zondag) 9.30, 2 en 6 leesd.; Middelburg: 9.30, 2 en 6 ds. de-Wit; Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd.; Westkapelle: 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. kerk. Middel burg: 10 en 2.30 ds. Rijksen: Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Slof- sta. Ver. Vrijz. Godsdienst igen Hervormden. Middelburg: 6 ds. Hanneman. Evangelisch Luthersche ge meente. Middelburg: 10 ds. v. Empel; Vlissingen: da. de Boer. Hersteld Apostolische zen- zendingsgemeente. Vlissingen: 10 en 5.30 dienst. Leger des Hells. Vlissingen: 10 en 7.30 kapt. Krommenhoek. Zeeuwse motorrijders bijeen Meer dan 100 Zeeuwse mo torrijders gaven gehoor aan de uitnodiging van de K.N.M. V., de propaganda-middag by te wonen, die jl. Zaterdag te Goes plaats vond. Na de opening door de pro vinciaal voorzitter, de heer G. Eykelenboom, werd het woord gevoerd door de voorzitter van de ICN.M,V,-propaganda- commissie, de heer Stoel uit Rotterdam. Tenslotte werd een deel vertoond van de nieuwe K.N.M.V. geluidsfilm, waarbij fragmenten van tal van wedstrijden voorkomen. Belangrijk was dat het con tact met de motorclub „Spar ta" uit Zierikzee kon worden Tholen is een motorclub in hernieuwd. Op het eiland oprichting. 's Avonds waren honderden Zeeuwse motorsportliefheb bers getuige van de eerste op voering van de motorrevue „De Knalpot". opgevoerd door de motorclub „Scheldegou- wen". De grote zaal van het Schuttershof was geheel uit verkocht. Het succes van de revue bleek ten volle ver diend. De voor 14 Januari te Mid delburg vastgestelde propa- ganda-filmavona is wegens zaalmoeilijkheden voorlopig uitgesteld en zal nu vermoe delijk eind Februari of begin Maart doorgang vinden. Tribunaal Goes AAN HUISZOEKING MEDEGEWERKT. Voor het Tribunaal te Goes stond Woensdag o.a. terecht de 30-j. marechaussee P. M. Wessels uit Axel, die huiszoe king had verricht ten huize van J. Bakker, en had mede gewerkt aan de arrestatie van opperwachtmeester J. Cal- laars. Ter zitting verklaarde besch. da.t hij met de nat. soc. poli tiemannen samenwerkte om anderen te kunnen helpen. De verdediger, mr. Kuypers, vroeg onmidellijke invrijheids- stelling van besch., die reeds drie jaar is geïnterneerd. Het Tribunaal kon hieraanv niet voldoen, doch zal over een week uitspraak doen. Amsterdamse'beurs 8 Jan. 9 Jan. N.I. Handb. B. 109% 111% Ned. Hand. Mij. 166% 169% A.K.U. 174% 173% Calvé 193% 193 Umlever 297302% Fokker VI. 187 185 Ned. Ford 390 Kon. Petr. 304 317 Amst, Rubb. 159% 161 H.A. Lijn 212% 217 Scheepv. U. 173% 176% H.V.A. 231 231% Deli. Mij. 170 172 Hoewel de handel op de ef fectenbeurs te Amsterdam over het geheel genomen niet bepaald omvangrijk was, ging er op diverse afdelingen toch nog wel het een en ander om en daarbij bestond een vaste stemming. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 8 Jan. „Constant" v. Antwer pen; „Torbjom" v. Gent; 9 Jan. .^„Zeemeeuw" v. Antwer pen; vertrokken 9 Jan. „Suri name" n. Aloa; „Torbjorn" n. Gothenburg; gepass. n. Ant werpen 8 Jan.: „Amstelveen" v. Amsterdam; „Evertsen" uit zee; „Schaafterkerk" v. Rot terdam; gepasseerd n. Antw. 9 Jan.: „Blommersdijk" v. Rot terdam; „Jo" uit zee; „Agcr- dijk" v. Havana; gepass. v. Antw. 9 Jan.: „Bali'r n. Le Hèvre. FILMS VAN DE WEEK Slechts één première.... Van Vrijdag af slechts één nieuwe film in de theaters. Het is de Rankproductie „Neem mijn leven", een vrij fantastische geschiedenis over een opera-zangeres (Greta Gynt),- die haar leven in de waagschaal stelt voor haar onschuldig van moord ver dachte man (Hugh Willi ams). Ronald Neame bracht door zijn regie sfeer in deze film, die in Electro-Middelburg draait en waarin Goring (nee-niet Göring!) een lu gubere moordenaar speelt. Bud Abbott en Lou Cos- tello („de vliegende snullen", zoals de Vlamingen zeggen) beleven een reeks dwaze avon turen in de lucht en op de grond ün „Zie je ze vliegen" (Schouwburg-Middelburg) Weinig origineel, doch soms amusant. Twee stokoude Jordaandra- ma's uit 't brein van Bouber. „Bleke Bet" (Luxor-Vlissin- gen) en „Oranje Hein" (Grand Theater, Goes) trekken nog steeds publiek. Het is wel ver makelijk deze primitieve po gingen om échte Hollandse films te maken, te aanschou wen, maar wij prefereren toch nieuwere en betere rolprenten. De beste film Van ae week draait in Al hambra-Vlissin gen: de virtuoos gemaakte psychologische thriller van Hitchcock „Spellbound" (Ob sessie) met Ingrid Bergman en Gregory .Peck, die wij reeds uitvoeriger bespraken. Het Zondagmiddagconcert wordt ditmaal gegeven door het Utrechts Stedelijk Or kest o.l.v. Willem van Otter- loo. Twee bekende componis ten twee bekende wer ken: Mozart's Eine kleine Nachtmusik en Beethoven's Negende (Hilv. I, 14.05) Wie barok boven romantiek ver kiest kan om 14.30 over H. II het 5e Brandenburgse.. concert jran Bach beluiste ren. VooF opera-liefhebbers: 20.12 „Don Giovanni" van Mozart (Hilv. I) met toe lichting. Het .Sweelinck-kwartet speelt Maandagavbnd geen kwartet, doch een kwintet, n.l. dat in Bes van Mozart. De tweede altviool wordt ge speeld door Klaas Boon. Een kleinkunstprogramma: actu~ ele kanttekeningen in caba retstijl, door het Regenboog cabaret (Hilv. H, 20.15). Het programma .luidt: ZONDAG. Hilversum I: 8 Nieuws; 8.30 Hoogmis in de kapel van het Scholasticaat der Paters Montfortanen te' Oirschot; 10.30 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Kampen: 12.30 en 13.20 Orkest zonder naam; 13 Nieuws; 14.05 Utrechts Sted. Orkest; 16.10 In 't Boeckhuys; 17 De jonge kerk en het Oude Woord; 20.12 Opera „Don Giovanni" in 2 be drijven van W. A. Mozart; 20.55 Luisterspel ,,De gevleu gelde Dolk", Father Brown- geschiedenis; 22.30 Nieuws; 22.5024 Concertgebouwor kest. Hilversum II: 8 Nieuws; 9.15 Men vraagten wij draaien (Rutger Schoute)10 Paul Godwin-trio; 11 Kunst na ar beid; 12 The Queen's Half Light Orchestra; 13 Nieuws; 13.50 De spoorwegen spreken: 14.30 Vijfde Brandenburgse cqncert; 15.20 Filmpraatje door L. J. Jordaan; 16.30 Re- portagedienst (voetbal); 17.50 Sport: voetballen; 18 Nieuws en sportuitslagen; 18.15 „Het verloren weekend" Charles Jackson17 Oecumenische dienst uit de Hervormde kapel te Hilversum; 20 Nieuws: 20.50 Hersengymnastiek; 21.40 Paul Vlaanderen en het Gre- Mysterie, hoorspel; 23 ieuws. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Licht klas siek morgenconcert; 11 Wer ken van Haydn, Mozart en Schubert; 13 Nieuws; 15 Zang recital door Lucie Waringa, geestelijke Ijsderen Wolf; 15.30 Orkestwerken van Russische componisten; 18.15 Sportru- briek; 20 Nieuws; 20.15 Gees telijke lieöeren, N.C.R.V.- kwartet; 21.30 Siveelinck- kwartet; 22.30 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws;;'10.20 Vlaams progr. Jo Hekkert-van Eysden, zang; 10.45 De regenboog; 11.20 Pep Tjomsma, piano; 11.45 De toe komst heeft vleugels (Smir noff); 12.38 Lys Gauty en Carle Buti zingen met orkest; 13 Nieuws; 13.50 Royal Opera Orchestra Covent Garden; 14 Chris Braam, viool en Martzen Wilman, piano; 15.55 Omroep- kamerork.; 16.45 Sandy Mac- pherson, orgel; 17.15 De school is uit: 18 Nieuws; 18.15 Staf- muziekcorps; 18.50 Wij her denken Jan Campert; 19.20 Debusey-programma; 20 Nieuws; 20.15 Actuele kantte keningen In cabaretstijl; 21.05 The ramblers; 21.45 Rusland en wij (J. de Kadt); 22 Mees ter trio; 22.30 Benelux; 23 Nieuws. Nieuw ARTSENDIENSTEN. Middelburg: de heer J. B. Simons, arts, Vliss. Singel. Tel. 2191. 6 Vlissingen: de heer R. Grip- pëling, arts, Badhuisstr. 121, tel. 50. Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: dr. M. Huygens, Noodwoning 30fr, Zuidstraat, Westkapelle, Tel. K 1188 316. APOTHEKEN. Middelburg: Zat. 10 tot Zat. 17 Jan. Apotheek Van Pien- bróek, Markt, Tel. 2134. Vlissingen: 10 t.m. 16 Jan. Apotheek v. Ockenburg-v. d. Kleine Mulder, Singel 5. (Ingezondenmededeling) Niet alleen schijnbare verlichting bij maagklachten geeft CHEFAROX, want het veroorzaakt géén nieuw maag- tzuur en vormt bovendien een beschermende, genezende laag op de maagwand. Chefarox bevat colloïdaal aluminium hydroxyde, dat thans in zeer vele landen als het middel te gen maagzuur wordt be schouwd. f 1.25 p. doos, 0.40 p. buisje. (Ingezonden mededeling) ZON EN MAAN. Zondag 11 Januari. Zon: op 8.44. onder 16.49. Maan: op 9.28, onder 16.33. Maandag 12 Januari Zon: op 8.44. onder 16.51. Maan: op 10.02, onder 17.41. 11 Januari Vlissingen Hansweert 12 Januari. Vlissingen JJansweert HOOG WATER U. -4-NAP u. -j-NAP 1.58 1.87 3.05 2.15 2.37 1.90 3.44 2.19 14 20 1.90 15.27 2.18 14.57 1.96 16 06 2.25 LAAG WATER NAP u. —NAP 20.38 1.88 21.47 2.23 8.21 2.02 9.35 2.37 ».W 2.09 10.15 2.44 21.05 1.85 22.20 2.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5