Kappie en de Gouden Hamer Rotterdams haven herstelt zich M< PREDIKBEURTEN Moskou krijgt wolkenkrabbers Repatriërings-commissaris verweert zich lonica is verloofd Walcheren. Walcheren. Tegen beschuldigingen in het rapport-Vorrink. Er moest onder de moei lijkste omstandigheden gewerkt worden. De heer G. F. Ferwerda, oud-regeringscommissaris voor de repatriëring, heeft naar aanleiding van het rapport der commissie-Vorrink, een schrijven gericht aan het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis. Ven dit schrijven heeft hij een afschrift doen toekomen a;. i mr. Donker, voorzitter van de parlementaire enquête commissie nopens het rege ringsbeleid in oorlogsjaren, en hem verzocht de werkzaamhe den van de repatriëringsdienst en de in het rapport der com missie-Vorrink jegens die dienst ingebrachte beschuldi gingen, in haar onderzoek te willen betrekken. In zijn schrijven conclu deert de heer Ferwerda, dat het raport-Vorrink een aantal onjuistheden, halve waarheden en insinuaties bevat, waarom hij het rap port onjuist, unfair en ten dentieus noemt. Allereerst spreekt hij er zijn bevreemding over uit, dat de commissie-Vorrink hem niet heeft» gehoord. Het is overi- fens ondoenlijk, alle beschul- igingen op de voet te volgen,, maar dè heer Ferwerda maakt „in afwachting van een wer kelijk onderzoek" enkele op- Arr. Rechtbank Middelburg. De Arrondissements-recht- bank te Middelburg deed op de laatste dag van 1947 de volgende uitspraken: H. v. B., 35 j., expeditie knecht te Rotterdam, wegens onbevoegde grensoverschrij ding: vernietiging vonnis kantongerecht en vrijspraak H. ter H., 31 j., machinest te Biervliet, wegens rijwieldief stal tot 6 maanden gevange nisstraf, met aftrek voorar rest W. J. P. M. V., 20 jaar, z.b., te Vogelwaarde, wegens diefstal tot 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf, met af trek voorarrest; straf te on dergaan in de jeugdgevange- vangenisL. B., 30 j., hande laar in zaaizaden, te Axel, wegens oplichting, meermalen gepleegd, tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek voorarrestJ.C., 31 j., opkoper, te Axel, wegens overtreding vuurwapenwet, bevestiging vonnis kanton gerecht, behalve de opgelegde straf, 45 of 20 dagen, met teruggave der inbeslag geno men hulzen; D. F. H., 33 j., vlasser te St. Jansteen, we gens het zich onbevoegd op houden in de 500 meter strook, bevestiging vonnis kantongerecht, 7 dagen hech tenis Kr. de BI., 27 j., chauf feur te Temeuzen, die de dood van een ander veroor zaakte töt100 of 40 dagen. H. v. d. V., 17 jaar, reizende in een woonwagen, wegens diefstal, 2 maal gepleegd en diefstal van vee uit de weide, tot 4 maanden gevangenis straf, met aftrek voorarrest merkingen. Hij zegt o.a., dat slechts bij nauwkeurige bestu dering van het rapport blijkt, dat hulpverlening aan Joodse gedeporteerden, naast de voor zieningen door 't Rode Kruis, op initiatief van het commis sariaat geschiedde, na daartoe verkregen machtiging van de minister van sociale zaken. Toen de repatriëring naar Frankrijk en België reeds was begonnen, kreeg mijn dienst in Frankrijk van S.H.A.E.F. op dracht, de evacuatie van 100.000 Nederlanders voor te bereiden. Een evacuatie, die gelukkig door de loop der krijgsgebeurtenissen niet is doorgegaan. Op dat tijdstip verzorgde de dienst in België 15.000 geëvacueerde Neder landers. Ook door de Franse organisatie werden op dat mo ment, in afwachting van de repatriëring, reeds duizenden Nederlanders verzorgd. Repa triëring naar Nederland in dit stadium was door S.H.A.E.F. verboden." Voorts zegt de heer Fer werda: „Het is de commissie die de staf breekt over de re patriëring niet bekend, dat de Nederlandse missies in België en Frankrijk, werkende onder vigueur van de in Londen af gesloten repatriëringsverdra gen, de oudste, grootste en best georganiseerde geallieer de organisaties in die landen waren, met wier hulp alleen reeds meer dan 100.000 Neder landers zijn gerepatrieerd. Tenslotte betreurt de heer Ferwerda, dat de commissie- Vorrink gemeend heeft, geen rekening te moeten houden met de ontzaglijke moeilijkhe den, waaronder gewerkt moest worden, en met het nijpend gebrek aan personeel, waar door slechts met de uiterste inspanning en volharding re sultaten konden worden be reikt Sport HANDBAL HANDBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Heren A: E.M.M.—Tonido I; Hellas IMarathon L Heren B: VolhardingMara thon n; Hellas IIWalcheren. Dames A.: Hellas IMara thon I; De ZeeuwenlE.M.M. Dames B: Tonido IMara thon m; Tonido nMarathon H. WINTERSPORT SELECTIE-WEDSTRIJDEN. Op de baan te Hamar vond een selectiewedstrijd plaats over 500 meter tussen de leden van de Nederlandse train ings- ploeg, welke nu ongeveer 2% week in het hoge Noorden zich heeft voorbereid voor het aan staand seizoen. De omstandig heden waren verre van gunstig en het vroor niet minder dan 27 graden, hetgeen van zelfsprekend de resultaten na delig beïnvloedde. De snelste op ae 500 meter was Broek man met een tijd van 47,6 sec., terwijl de Koning er 48.1 sec. over deed. De tijd "an Langedijk was 49.5 sec., die van Huiskes 49.9 sec. en van Van der Voort 50.2 sec. Culturele ontsluiting van Duitsland De voorzitter der Ned. dele- fatie bij de 2e alg. vergadering er Unesco te Mexico-City, prof. mr. J. C. Kielstra, heeft er bij de vergadering op aange drongen, dat de Unesco stap pen zal doen om de culturele ontsluiting van Duitsland te bevorderen. Reeds in 1946 had de Nederlandse delegatie een dergelijk voorstel gedaan. Het resultaat is thans geweest, dat de algemene vergadering een motie heeft aangenomen, waarbij de directeur-generaal wordt uitgenodigd, in overleg met de bezettende mogendhe den, voorbereidende stappen te ondernemen om Duitsland voor culturele invloeden uit het Westen open te stellen. Bijna 6000 schepen kwamen in 1947 binnen. Op de traditioneel geworden Oudejaarsmiddagbijeenkomst van de Haven vereniging „Rot terdam" in de burgerzaal van het Raadhuis, heeft de .voor zitter, mr. H. Willemse, me degedeeld, dat tot 's middags drie uur over het afgelopen jaar 963 schepen waren bin nengekomen met een netto tonnenmaat van 9.900.000. Wa ren er in 1946 twee millioen taken vervuld, thans, in 1947 waren €r 3% millioen ver werkt, hetgeen een stijging met 75 pet. betekent. Door con. flicten in de haven gingen 10.000 talven verloren. 2135 meter van de ruim 7 km. verwoeste kade is thans hersteld en het restei*,ende zal in 1948 weer in orde komen, althans voor het grootste deel. Inmiddels zijn er nieuwe kra nen te verwachten en zijn de geroofde en teruggebrachte en G. B. R., 24 j., kippenfok- ker te IJzendijke, wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, tot 250 of 2 maanden hechtenis. FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 98 „En wanneer gaatIk hield op en keek even naar het huis. „Om zes uur naar de stad terug", zei de Baas, terwijl hij j ble" sproken, omdat ik mij ver plicht voelde te zeggen: „Ik hoop, dat hij het niet vreemd vond, dat ik liever" het kwam er wat hortend en stotend uit, „dat huis met ging bekijken?" „O neen. Hij scheen veel meer in zijn schik, dat we al zo opschoten met onze plan nen, Anglesey enzo, weet je", zei de Baas, met een stem zonder enige uitdrukking er Ik haastte mij weg. Ik had een sigaar geroken en ik wilde liever veilig op mijn kamer zjjn, om mij klaar te maken om naar de kerk te gaan eer die twee er samen op uitgingen. Mijn chef kwam mij nog even achterop. „Vanavond dus? Ik bedoel, voor \Arat ik te zeggen het". Zo, zo, die gestoorde ver ontschuldiging woog hem dus zwaar. „Heel goed", zei Ik. „Tot ziens". En ik slaakte een zucht van verlichting bij de gedachte, dat ik een hele rustdag in het ver schiet had. De dag was bijna om, toen de Baas, nog wat meer ver brand, thuis kwam en ons bij ons laatste kopje thee vond. .Is oom Albert al vertrok ken, Billy?" „Ja, hij ontmoette een oude vriend van hem en ging met die terug. Als u mij zeggen wilt, moeder, waar zijn tas staat, stuur ik die naar de trein". „Ik zal er voor zorgen". Zij verliet de salon. Ik weet, dat ze het deed om ons een ogenblik alleen te laten, nadat wij de hele dag gescheiden wa ren geweest; maar vóór Theo dora en Blanche haar konden volgen, verdween de Baas zelf, zeggende, dat hij zich nodig moest verkleden en van al dat stof ontdoen. Hg bleef weg, totdat wij aan tafel gingen. Zondags eten ze vroeg en voor het avondeten verkleden zij zich nooit op The Lawn. Ik had dus nog de dunne, witte blouse aan, die mevrouw Wa ters zo bewondert, toen het uurtje kwam, dat we elke avond met ons tweeën door brengen. Ik raak er al hele maal aan gewend. Be dacht, dat hij zou voor stellen, om naar zijn heilig dom te gaan (ik haat dat ver trek), maar hij deed het niet. „Zullen we wat gaan wan delen op het grasveld of er omheen?" „Ja, dat is goed". „Zal ik de een of andere shawl halen voor je om om te slaan?" O, neen, dank je. Mijn japon Is warm genoeg". „Zo, nu ook al goed". En dus bevond ik me weer aan zijn zijde evenals in de vroege morgen en verlangde, dat hij het maar gauw uit de weg zou ruimen. (Wordt vervolgd.) laadbrugg.en in wederopbouw. Spr. was er van overtuigd, dat Rotterdam in 1949 of uiterlijk 1950 de 10.000 binnenkomende schepen zal overschrijden. De goederenstroom was nu weer over de 12 millioen ton heen. Toch blijft in het ver woeste Duitsland d'e kern van het probleem voor Rotterdam liggen, doch ook ten aanzien daarvan verklaarde spr. zich optimist. Zaankanters handelden in bandenbonnen. Vier Zaankanters, G. W., A. van K. en P. G. uit Wormer en K. S. uit Krommenie namen 2400 bandenbonnen uit de ver nietigingsmachines van de pa pierfabriek van Van Gelder te Wormer. Zij brachten ze in Purmerend aan de man, doch konden daar worden gepakt. Na te zijn voorgeleid in Haarlem, zijn er drie voorlopig op vrije voeten gesteld. De vierde werd vastgehouden verband met een ander delict. 41. Toen Kappie weer kon denken, kroop h^ onder het hek uit en Signor Rivaldi was ook weer zover bijgeko men, dat hij op kon staan. De panter sloeg na een tijdje zg'n ogen op en toen hij daar Kappi een Signor Rivaldi zag staan holde hg bang, met de staart tus sen zijn poten, de gang In. „Maak, dat jg wegverdwijnt, jö lelijke valse dierbeest!" riep Signor Rivaldi hem na. „Mijn hoofd lijdt aan een pijn en mijn hersens trillen nog van die klapbons tegen die lelijke koppenhoofd van die panterbeestdier! Caramba del maladio grosso parastta! Laten wg onze voettocht vervolgen, Signor Capitani! Wg zijn in die gevaar gang. Ons kan nog meer rampzaligheld overkomen!" „Ja," zei Kappie. „Dit is vast de ver keerde gang! Ik zou liever teruggaan! Ik houd niet van panters en kroko dillen! Geef mij maar een fikse storm op zee, dat is lang zo erg niet!" „Onzin. Signor Capitano!" riep Signor Rivaldi. „Wij laten ons toch niet op onze kophoofden zitten door een paar dierbeestjes. Wg vervolgen onze voet tocht! Kom mee!" Zondag 4 Januari 1948. Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke 10 en 2.30 Ds. v. d. Wind; Amemuiden 10 leesd., 2.30 Ds. v. Woerden; Biggekerke Ds. Witteveen; Domburg 10 en 2.30 Ds. v. Willenswaard; Grijpskerke 10 en 2.30 Ds. v. Loon; Nieuw- en St. Joosland 10 Ds. Waardenburg, 7 Af scheid; Oost- en West-Souburg 9.30 en 7 Ds. Spijkerboer; Oost- kapelle 10 Ds. Don, 7 Ds. Ri chard; Ritthem 10 Ds. Breu- kelman (H.A.), 2.30 Afscheid; St. Laurens 10 Ds. Richard, 2.30 Ds. Keijzer; Vlissingen St. Jacobskerk 10 Ds. Visbeek, 5 Ds. v. Dijk, Nieuwe kerk 10.30 Ds. Aalbers; Middelburg Oost- kerk 10 Ds. v. WoerdenT H.D.) 7 Ds. Don; Concert- en Ge hoorzaal 10 Ds. v. Voorst Va der (Eefde), Engelse kerk 10 Jeugdkerl^ C.J.M.V.-geb. 10.30 kinderkerk; Vlissingen Haven dorp 9.15 Ds. Aalbers; Vrouwe- polaer 9.30 Ds. Otte; Westka- pelle 10 leesd., 2.30 Ds. Oost hoek, 7 Ds. v. Loon. Geref. Kerk ex. art. 31. Zou- telande 9.30 Ds. v. Putten, 2.30 Ds. v. Otterloo; Middelburg 2 en 7 Ds. v. Putten. Geref. Kerk Arnemuiden 10 en 2.30 Ds. Veidhuijzen; Dom burg 11 en 3 Ds. Scheele; Ga- pinge 9.30 leesd., 4 Ds. Ous- soren; Grijpskerke 10 en 2.30 Ds. Dorst; Koudekerke 9.30 en 2.30 Ds. Zielhuis; Meliskerke 9.30 en 2.30 Ds.. v. Nes; Mid delburg (Hofplein kerk) 9.30 Dr. Oussoc&n, 5.30 Ds. v. Eg- mond, Noorderkerk 9.30 Ds. v. Egmond, 2.30 Dr. Oussoren; Oost- en West-Souburg 10 en 2.30 Ds. v. d. Berg; Oostka- pelle 10 Ds. Deenik; Seroos- kerke 10 leesd., 5 Ds. v. d. Berg; St. Laurens 10 en 2.30 Ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 Ds. Streefkerk; Vlissingen 9 en 5 Ds. Hindriks; Vrouwen polder 10.30 leesd., 4.30 Ds. Boon; Westkapelle 9.30 Ds. Scheele, 2.30 Ds. Deenik. Geref. Gem. Middelburg 9.30, 2 en 6 Ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 stud. v. Gils; Westkapelle 11 en 4.30 stud.' Mal an. Chr. Geref. Kerk Middelburg 10 en 2.30 Ds., Rijpkens; Vlis- De gebouwen zullen in 1952 voltooid zijn. Beter dan de Amerikaanse. Radio Moskou maakte bekend, dat Moskou binnen de komende vier jaar wolkenkrabbers zal hebben die volgens nieuwe prin cipes gebouwd zullen zijn en daardoor de Amerikaanse wol kenkrabbers de loef af zullen steken. Radio Moskou zeide dat de Amerikaanse wolkenkrabbers de straten over het algemeen van licht beroven, benauwd, nauw en benauwend maken. De Russische gebouwen zullen daarentegen op aanzienlijke afstand van elkaar liggen en de mens niet door hun grootte benauwen. De gebouwen zul len zestien tot twee en dertig verdiepingen tellen en in 1952 voltooid zijn. Volgens radio Moskou had het lid der academie, Bons Yofan, in een redevoering voor de academie van architectuur gezegd dat de bouw van ge bouwen van vele verdiepingen in Moskou, een van de attrac- tiefste taken is voor welke de Russische architecten zich ge steld zien. De gebouwen zullen de centra worden van nieuwe architectonische districten in Moskou. Hoewel zij oorspron kelijk van ontwerp zullen zijn. zullen zij harmoniëren met de historische architectuur van Te Oostkapelle is gekozen tot ouderling van de Ned. Herv. kerk, de heer A. C. van Dijke. Aan de Geref. kerk te Oud-Vossemeer zijn de heren M. Koolaard en J. Melissen tot ouderling gekozen en de heer C. Kunst tot diaken. de stad en het silhouet van het toekomstig paleis der Sow- jets, aldus Yofan. De Moskovische radio legde uit dat de socialistische levens omstandigheden de toepassing van nieuwe principes bij de bouw van huizen van vele ver diepingen eisen. Zoete minne. Een vijftiental Ame rikaanse oudstrijders veroorzaakte op het New Yorkse vliegveld Laguardina een formeel opstootje toen de imi- gratie-autoriteïten wei gerden hen toe te laten bij hun verloofden. Itali aanse meisjes, die per vliegtuig van de Trans- world Airways uit Rome waren gearriveerd. De weigering wag een ge volg van het feit, dat iutst 31 December te middernacht de wet was geëxpireerd, welke aan verloofden en bruiden van oudstrijders toestond de Ver. Staten binnen te komen. De meisjes wer den op transport gesteld naar Ellis-Island, in af wachting van nader ver. hoor. De teleurgestelde man nen vonden een uitweg voor hun verontwaardi ging in het leegkopen van de lekkemrjenwin- kel op het vliegveld ten. einde hun verloofden de nodige „zoetq. troost" naar Ellis-Island te kun nen nazenden. singen 9.30 en 5 Ds. Slofstra. Ver. Vrijz. Herv. Middelburg 10 Ds. Cramer. Evang. Luth. Gem. Middel burg 7 Ds. Schroder; Vlissin gen 10 Ds. Schroder. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen 10 en 5.30 dienst. Leger des Heil». Vlissingen 10 en 7.30 Kapt. Krommen hoek. De Goesse P.R.A. In een bijeenkomst in Tivoli te Goes heeft de Goesse P. R. A„ die met ingang van 1 Ja nuari a.s. wordt opgeheven, het resterende werk officiëel aan de Goesse gemeentepoli tie overgedragen. Het hoofd van de Goesse P.R.A., de heer Chr. Louisse, bracht in een toespraak de verschillende autoriteiten en het personeel dank voor de samenwerking, deelde voorts o.m. mede dat ca. 2300 dos siers werden aangelegd en droeg daarop het werk aan burgemeester ten Kate als hoofd van de Goesse gemeen tepolitie over. Deze aanvaard de dit met een korte toespraak waarin hij zich bijzonder richt te tot de heer Louisse, die naar het Goesse politiekorps terugkeert. Hierna spraken nog de vice-president van het bijz. gerechtshof te Middel burg, mr. J. H. F. Bloemers, die zijn bewondering uitsprak voor het werk van de P. R. A.'s in Zeeland, en voorts de voorzitter van het Tribunaal, mi*. M. Vlaming, maj. van Hel den, districts-commandant van de Rijkspolitie, mr. J. J. v. d. Peijl en de heer P, Sinke, of ficieren-fiscaal, de heer van Antwerpen, hoofd P. R. A. C., kapitein Stoorvogel, destijds hoofd van de P. R. A. in Z. Vlaanderen en de heer J. A. Barten, die namens het perso neel de heer Louisse een ge schenk aanbood. 100.000 rantsoenen te kort. De Prov. commissie voor de rattenbestrijding in Zeeland schrijft ons: Door deze winter de bestrij ding van de bruine rat krach tig door te voeren verwacht men de vele millioenen guldens schade, welke jaarlijks aan on ze voedselvoorraden worden aangericht door deze knaagdie ren. tot een minimum te be perken. En het is wel zeer nodig dat dit gebeurt, want de rat vreet juist graag, wat ook voor men selijke consumptie geschikt is. Een bescheiden schatting geeft aan, dat de minstens 6 millioen ratten in Nederland per dag 6 millioen maal 30 gram opvre. ten of vernielen. Dat is dus 180.000 kg. voedsel; voldoende om 100.000 mensen te voeden! Wanneer men zich deze scha de realiseert, die aan ons da gelijks voedselpakket wordt toegebracht, dan zal men ook inzien, dat hier dient te wor den ingegrepen. En dit kan thans gebeuren door de alge mene actie te steunen. De over heid gaat hie»- voor: de ge meenten bekostigen het bestrij dingsmiddel, de Plantenziek- tenkundige Dienst geeft overal voorlichting. Voor de gehele oevolking is het than9 tijd de ratwering in de practijk te- brengen. Dat wil zeggen: men moet de rat geen voedsel en geen nestgelegenheid bieden door gaten en kieren in de wanden van uw huis dicht te maken. Bovendien moeten eet bare alvalsloffen slechts in me talen vaten niet deksel worden gedeponeerd en vooral dient men geen voedsel op de grond te werpen zoals bij het voeren van vogels maar ai te dikwijls geschiedt. Gebruik dan liever voederhuisjes of bakjes en haal de restanten 's avonds binnen. Officiële Publicaties B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 30 Dec. 1947 is besloten, aan het R.K. kerk- en schoolbe stuur, alhier t.b.v. de onder zijn bestuur staande meisjesschool aan de Breestraat de benodig de gelden beschikbaar te stel len voor het aanschaffen van 22 schoolbanken. Domburg DIEFSTAL. Een Belgische familie, die tijdelijk in een bunker te Domburg woont, ging met va- cantie naaf België en liet een bedrag aan Nederlands geld, dat niet over de grens meege nomen mocht worden, achter. Bij terugkomst bleek het geld gestolente zijn. Na onderzoek heeft de politie de kampbe waker S. v. P., die per 1 Ja nuari zou vertrekken, gear resteerd. De gearresteerde bekende de diefstal gepleegd te hebben. Het gestolen geld had hij te Rotterdam opge maakt. In de gehele Moezelstreek van Luxemburg stijgt het wa ter nog steeds en het heeft thans reeds de eerste verdie ping der huizen bereikt. Burgerlijke stand WESTKAPELLE. Bevallen: J. VerstrateHui- bregtse. d.; B. FaasseRoelse, d.; J. W. SlabberLous, d.; L- Brasserde Pagter d. Ondertrouwd: K. Flipse, 28 1. en N Roelse, 26 j. Getrouwd; A. Houmes, 28 j. en A. de Voogd, 21 j. Marktberichten. COÓP. VEILINGSVER. „WALCHEREN" W.A. 30 December 1947. Groenten: Andijvie 30—66; Boere Kool 25—29; Rode Kool 1424; Savoije Koel 1124; Spruiten 63101; Peen II 5 —13; Prei 31—38; Uien 12— 25; Witlof 4366; Koolrapen 9—11; Veldsla 84—92, alles P- kg. Bloemkool I 3056; id. II 13—34; ld. IH 418, alles per stuk. Fruit. Appels: Jonathan 79 —88; Goudreinet 30—65; Gol den Delicious 8185, alles p. kg. Peren: Comtesse de Paris 3560; Winter Bergamotten 19; Sint Remy 2934, alles p. kg. Aardappelen: Bintjes 8 ct. per kg. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Middelburg: de heer Feikema, arts, Dam 16, Middelburg: 3 t.m. 10 Jan. apotheek v. d. Harst. Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: de heer G. J. M. de Greef, arts, Koudekerkse weg W 13, tel. 55. Vlissingen: 3 tm. 9 Jan. apotheek wed. A. G. v. Ocken. burg. J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: de heer L. Sloos, arts, Middelburgse straat 65, Koudekerke, tel. K 1185/264. Amsterdamse beurs Op de eerste beursdag van 't nieuwe jaar was de handel op de effectenbeurs te Amsterdam weliswaar nog van bescheiden omvang, doch de affaire was toch drukker dan de laatste dagen meestal het geva] was geweest. 30 Dec. 2 Jan. N.I. Handb. B. 104% 105»/, Ned. Hand. Mij. 157% 156% A.K.U. 174% 175% Calvé 192% 193% Unilever 281% 283% Fokker VI 176 185 Ned. Ford 400 404 Kon. Petr. 286% 286 Amst. Rubb. 149% 154% H.A. Lijn 215% 224 Scheepv. U. 163% 187% H.V.A. U. 220% 224% Deli Mij. 204% 165 Petroleum wordt duurder. De wereldmarktprijs voor al le aardolieproducten, welke reeds gedurende het gehele jaar 1947 een stijgende ten dens vertoonde, is gedurende de laatste maanden opnieuw belangrijk gestegen. Dit heeft tot gevolg, dat ook in ons land lichtpetroleum. tractor-petro- leum, speciale benzine stook olie, minerale terpentijn en verfverdunner uit minerale terpentijn met ingang van 1 Januari 1948 duurder zullen worden. De prgs voor lichtpe troleum zal met 2 cents per li ter stijgen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 31 December: Delta v. Antwerpen, Fortuna v. Antwerpen. 1 Janu ari: Elisabeth v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken 31 Dec.: Taurus n. Boston. Elisabeth n. Londen, Delta n. Duinkerken. Gepasseerd n. Antwerpen 31 Dec.; Antonie Leeuwenfhoeck v. Lissabon, Keizersgracht v. Rotterdam. Gesina v. Hull, 1 Januari; Helena v. Londen. Gepasseerd van Antwerpen 31 Dec.: Maurits n. Alexandrië, Loosdrecht n. Marseille, Ma- rietje Böhmer n. Lubeck; Ifo- rak n. St. Vincent; 1 Januari: Willem Barentsz. n. Goole. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I. 8 Ber.; 8.30 Kerkdienst uit de Begijnhofkapel te Haarlem; 10 Hoogmis uit Oosterbeek; 12.03 Licht pianospel door Guus Jan sen; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 vervolg Lunchcon cert; 14.05 Zangver. Orpheus uit Druten; 14.40 Concert door het Concertgebouworkest; 15.55 Muzikale tombola; 16.10 In 't Boeckhuys; 17 Kerkdienst uit de Geref. kerk te O verveen; 19.45 Drury Lane-Theater Or kest; 19.55 Sportreportages; 20.35 „Epiphania" of „De reis der drie Koningen"; 21.30 „De Zilvervloot"; 22.30 Ber. Hilversum H. 8 Ber.; 10.30 Kerkdienst uit de Doopsgezin de kerk te Den Haag; 12 Har moniecorps „Philips Harmo nie" te Eindhoven; 12.40 Kon. Dordrechts Mannenkoor; 13 Ber.; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.30 Het Staf muziek 15.15 Filmpraatje; 16 The Skymasters; 17.30 Ome Keesje; 18 Ber. en sportuitslagen; 18.15 The Ramblers; 19 Radiolym- pus: 20 Ber.; 21.15 Paul Vlaan deren en het Gregory-Mysterle, hoorspel; 21.50 „De speeldoos": 23 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10 Het stedelgk or kest van Bournemouth; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Pianorecital; 12.33 Lichtklassiek concert; 13 Ber.; 13.15 Orgelconcert: 14.30 Het Scala-Sextet; 15.30 Gesare trio; 17.15 Populaire orgelbe speling door Piet Post; 18 Piano duo André de RaaffJa- ques Schutte; 20 Ber.: 20.15 Orgelbespeling o.l.v. Meindert Boekei; 20.45 „De grote stad" voordracht; 21.05 Boston Pro menadeorkest; 2 Cursus kerkelijk orgelspel; 22.30 Ber. Hilversum H: 7 en 8 Ber.; 10.35 Gramofoonmuziek; 12 Simon Kooke. viool en Herman Kruyt. plano; 12.35 Italiaans, muzikaal programma; 13 Ber.; 13.50 Franz Leh&r-concert; 14.35 Kees van Dalen piano; 16 Het Lyra trio; 17.15 The Skymasters; 18 Ber.; 18.15 The Romancers; 19.15 André Jur- res, piano; 20 Ber.; 20.05 Ra- dioscoop; 22.30 Dc wereld spreekt tot U; 22.30 Ber. ZON EN MAAN. Zondag- 4 Januari. Zon: op 8.47, onder 16.40. Maan: op 1.33, onder 1.45. Maandag 5 Januari. Zon: op 8.47, onder 16.42. Maan: op 2.51. onder 12.59. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee 5 Januari. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u. ij-NAP u. -{-NAP 7.52 1.48 8.20 1.71 8.44 1.83 9.03 1.11 9.01 1.40 9.26 1.61 9.48 1.75 10.05 1.07 20.35 1.58 20.58 1.80 21.27 1.96 2.33 1.21 21.40 1.50 22.14 1.72 22.40 1.88 22.54 1.24 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 1.37 1.51 2.16 1.71 2.46 1.86 2.33 1.21 2.39 1.44 3.17 1.66 3.47 1.79 3.41 1.20 14.23 1.82 15.01 2.04 15.30 2.17 15.06 1.59 15.26 1.71 16.04 1.93 16.31 2.06 16.17 1.60

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3