g M< Kappie en de Gouden Hamer Oplossing der Indische crisis Sport en wedstrijden PREDIKBEURTEN r 't Is maar'n weet... Walcheren. Moeizame vorderingen in 1947 Nederland bracht zware offers Soms verrassend als een vuurwerk en soms benauwend als een angstdroom, heeft de Indische cnsis zich binnen net Koninkrijk der Nederlanden verder ontwikkeld in het jaar 1947. Nauwelijks was het Linggadjati-verdrag door de Tweede Kamer aanvaard of de Solitieke tegenstanders van at verdrag omhelsden de voorstanders in het plotselinge begrijpen, dat de gebeurtenis sen in Ned. Indië zich ver bui ten het kader van dit verdrag voltrokken en dat't verdrag op zich zelf weinigzeggend was. Soekarno aanvaardde het officieel op 14 Jan., maar zijn geregelde en ongeregelde troe pen staakten het vuren niet. De Commissie-Generaal meende op 27 Jan. een overeenkomst met de Djocja^regering bereikt te hebben over het beëindigen van de gevechten. Zo snel verslechterde daarna echter de toestand, dat generaal Spoor op 5 Febr. de peri ode van het krachtiger Ne derlandse optreden moest inluiden met de bezetting van Krian by Soerabaia. Een op 15 Febr. door de Djocja-regering gegeven bevel tot het staken van het vuren, werd door de republikeinse troepen niet opgevolgd. De re publiek streefde naar erken ning van haar onafhankelijk heid en zij onderhandelde met de Commissie-Generaal over politieke en economische pro blemen. CONFISCATIE. Dit leidde tot scherpe tegen stellingen binnen de Commis sie-Generaal. Op 5 April zorg de de republikeinse minister Gani voor een verrassing, door te verklaren, dat de re publiek niet alle Nederlandse bezit wilde teruggeven aan de eigenaren, maar een reeks „vitale" ondernemingen wilde houden. Toen de Nederlandse minis ters Beel en Jonkman in de maand Mei besprekingen voer den in Ned. Indië, bleek hen, dat de onderhandelingen met de republiek op een dood spoor waren gekomen. Op 27 Mei volgde een ultimatieve nota van de Commissie-Generaal, waarin de regering te Djocja gesommeerd werd aan bepaal de eisen te voldoen. De republiek antwoordde daarop met intrekking van de militaire verloven. On der leiding van de heer Idenburg, de rechterhand van de lt. gouv. generaal, vertrok een commissie naar Djocja, die juist arriveerde toen men daar in geestdrift verkeerde over de oprich ting van het nationale re publikeinse leger, dat de stryd tegen de Nederlan ders zou aanbinden. Alle voormalige Heiho's huursoldaten van de Japanners werden bij dit leger inge lijfd. Het antwoord van de repu bliek op de Nederlandse eisen was onbevredigend, ook na enige concessies van minister- «resident Sjahrir, wiens posi- le tegen de extreme groepen te Djocja voortdurend zwak ker werd. DE GENDARMERIE. Het voornaamste geschil punt was de vorming van een gemeenschappelijke gendarme rie, waarin Soekarno niet wil de toestemmen. Op 3 Juli vormde Amir Sjarifoeddin een nieuw kabinet. Hij deed een beroep op het Amerikaanse Wij herdenken de hon derden zonen van Neder land en van Indonesië, die in trouw aan het Koninkrijk en aan H. M. de Koningin hun leven gaven voor hun volk en hun vaderland. volk en wees de Nederlandse richtlijnen voor de oplossing van riet geschil af. POLITIONEEL OPTREDEN. Op 21 Juli hield minister president Beel een radiorede, waarin hij 't Nederlandse po litionele optreden op Java en Sumatra aankondigde. In het buitenland trok het sterk de aandacht, dat het gehele Ne derlandse volk met uitzon dering van de communisten achter de regering stond. De actie ving op 20 Juli aan. Op 31 Juli greep de Veilig heidsraad in en in de nacht van 4 op 5 Augustus werd de actie beëindigd. Voor de commissie-generaal bleek toen geen taak meer te bestaan. Het Amerikaanse aanbod van goede diensten werd door de Republiek gewei gerd. Zy verlangde het zenden van een arb trage-commissie door de Veiligheidsraad. Begin October werd de sa menstelling bekend van de Commissie van Drie, die na mens de Veiligheidsraad zou bemiddelen in de Indische kwestie. Intussen duurden de gevech ten en subversieve acties op Java en Sumatra voort. Op 6 Oct. richtte Soekarno ter ge legenheid van het tweejarig bestaan der Republiek een boodschap tot de strijdkrachten om voort te gaan met hef- ver- Óp 18 Nov. publiceerde het Parool een onderhoud met dr. Gani, die meende, dat aan de zijde der Republiek sedert het begin van de politionele actie 30.000 Republike nse soldat en meer dan 250.000 burgers gesneuveld zouden zijn. De Commissie voor goede diensten kon na lange weken van besprekingen geen weg vinden om het standpunt van de Nederlanders, die samen werkten met grote groepen niet-republikeinse Indonesiërs, te verzoenen met dat der aan hangers van het Djocja-regi- rae. Geleidelijk vorderde het ont bindingsproces binnen de repu bliek. Verscheidene vooraan staande Indonesische figuren kozen definitief partij voor de samenwerking met Nederland en onder leiding van Prof. Hoesein Djajadiningrat kon een comité voor een „Verenigd Indonesië" gevormd worden, waartoe de stoot was uitge gaan van de heer Abdoelkadir Widjojoatmodjo, die directeur van het Kabinet van de lt. gouverneur-generaal is. VER. STATEN VAN INDONESIË. De aanwezigheid van vier Nederlandse ministers te Ba tavia wekte bij het jaareinde de hoop, dat de vorming van de Verenigde Staten van In donesië met of zonder me dewerking van de republiek niet ver meer is. Daarmee zouden dan de moeilijkheden met de republiek in een geheel nieuwe phase komen, namelijk dt phase 'an een meningsverschil tussen de Indonesische regering van het „Verenigd Indonesië" en de In donesische regering van de Djocja-republiek. Intussen werd de laatste dagen ook de hoop levendig, dat althans over het „staken van het vuren" overeenstem ming bereikt zou worden. Het komend jaar moet dan leren, in hoeverre deze overeenstem ming in de praktijk gebracht kan worden. MOTORSPORT MOTORSPORT- PROP AGANDA IN ZEELAND De eerstkomende weken zullen in Zeeland enkele pro- paganda-bijeenkomsten voor de motorsport worden gehou den. Op Zaterdag 3 Januari vindt in hotel „Centraal" te Goes de eerste propaganda- biieenkomst plaats, waar enke- 1- K.N.M.V.-films zullen wor den vertoond, terwijl de voor zitter van de K.N.M.V. pro- paganda-commissie, de heer Stoel, het woord zal voeren. De bedoeling van deze eerste bijeenkomst is te komen tot de de vorming van een provinciaal bestuur, 's Avonds organiseert de motorclub „Scheldegou- wen" in het Schuttershof te Middelburg een propaganda- feestavond, waar zal worden opgevoerd de motor-revue „De Knalpot". Tenslotte organiseert „Schel- degouwen" op Woensdag 14 Januari te Middelburg een propaganda-filmavond, waar de laatste K.N.M.V.-sport- films zullen worden geprojec teerd, WINTERSPORT DE AMERIKANEN EN ST. MORITZ. De strijd tussen de Amateur Hockey Association, aange sloten bij de Internationale IJshockey Federatie en door FEUILLETON Lomca is verloofd Naar het Engels VAN BERTA RUCK Doort 4. JOKISSEN 84 „Ik haat het", zei ik ondeu gend ik bedoelde, om myn arm zo stevig vastgedrukt te hebben door een afschuwelijk familielid, dat nooit familie van mij zou worden. „Daar ben ik van overtuigd! Dat is dus in orde. Ik ben blij, dat Billy's meisje in zovele op zichten de mening deelt van Billy's oom. Daarom neem ik juljie vanmorgen mee uit. Ja, jou ook mijn jongen. Ik zou de tortelduiven niet graag schei den. Ik wou, dat je je moeder vroeg, of zy soms geen plannen heeft voor vanmorgen, dan neem ik jullie in mijn auto mee, om je iets te laten zien. dat jullie goedkeuring oaj* stellig zal wegdragen". „Goede genade", dacht ik, „wat zal 't nu weer zijn?" Ik las dezelfde vragen in de ogen van de Baas. Een ogenblik later traden wy de ontbytkamer binnen, waar de anderen, Cariad in cluis, al begonnen waren. Wy behoefden niet lang te wachten op het antwoord op onze uitgesproken vraag. „Nu, Mary", begon oom Al- bert byna onmiddellijk, „ik zei daar juist tegen de jongelui, dat zij vanmorgen even met rnjj er op uit moeten. Het is zulk prachtig weer. en ik wou hun iets laten zien. Je mag toch driemaal raden neen, niet (Daar werd hg door Theo in de rede gevallen, die opsprong van haar stoel en riep: „Trouwcadeaux! Dat schilderij") „want ik vind het veel te gezellig", ging de oude man voort, „om het zelf te kunnen vertellen. Een schil derij? Neen, kind. Iets, om het schilderij in te plaatsen. Een huis. dat te huur staat". „Een huis!" fluisterde Blan che. Zij zag zich schijnbaar in gedachte reeds bezig, om dat huis te helpen versieren, er de bloemen te schikken. ,,Een allerliefst huis, maar vijftien mijl hier vandaan. Juist geschikt voor Billy en zijn Nancy, om er in te trekken, zodra zij getrouwd zijn", zei het bejaarde enfant terrible. „Ik weet, dat ze, zodra ze het gezien hebben, de auto laten voorkomen en een bijzondere toestemming voor hun huwe lijk gaan aanvragen". Ik wendde myn blikken naar mevrouw Waters, alsof ik haar hulp wilde inroepen, om het gesprek op iets anders te brengen; zij knikte alleen even, glimlachte en zei daar op: „Wat een aardige blouse heb je daar aan! Ik mag je zo graag in zo iets duns en wits zien, Nancy." Oom Albert tegen te houden was echter niet mogelijk. „Verleden week heb ik het al bekeken, en het is nog niet verhuurd. Er is een rozentuin brj, Nancy, byna zo mooi als die, waar jullie straks in wan delden. Een prachtige moes tuin is er by voor de meer gractische zijde van het leven, [et ligt op het Zuiden. Het heeft mooie, frisse kamers". „Ja maar, meneer Wa ters", viel ik hem haastig in de rede, ,.ik ben zo bang, dat het niet gaan zal voor ons." „Wat zeg je? Waarom niet? Als e het maar eerst gezien hebt, denk je er net over als ik (Wordt vervolgd.) het Zwitsers organisatiecomi té toegelaten tot het Olym pisch tournooi en het Ameri kaans Olympisch Comité, dat besloten had een ploeg van de Amateur Athletic Union naar St. Moritz te sturen, gaat on verminderd voort. De moge lijkheid bestaat dat de auto riteiten paspoorten zullen .vei- geren aan de spelers van de Amateur Hockev Association. DE OLYMPISCHE BOBBAAN GEOPEND. De Olympische bobbaan is Maandag geopend, zodat de olympische ploegen, die de een na de ander in St. Moritz aankomen, voldoende tijd heb ben om te trainen en met de baan vertrouwd te raken voor. dat de winterspelen beginnen. De baan die in de hoogste mate geperfectioneerd is werd gecontroleerd door de Zwitser se technische expert M. In- gold. De baan voldoet uitste kend, vooral de bekende „Sun. ny Corner" en de poort van de spoorwe°rtunnel. Het begin van de hoefyzerbocht werd dit jaar iets verbreed. VOETBAL UITSLAGEN K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Ie Klasse B: Vogelwaarde I Koewacht I 21. Res. Ie Klasse B. Corn. Boys IIAxel II 30; Oostburg H —Hulst H 5—2. 2e Klasse A: Domburg I Middelburg m 5—1; 2e Klasse B: Axel mRia W II 3—2. 3e Klasse A: Domburg H Middelburg IV 2—5. Se Klasse C: Steen III— Kruin ingen IV 90; Koewacht UICorn. Boys ni 07. DE STAND IN DE 4e KLASSE. Meto 12 10 1 1 44—14 21 V.E.S. 12 7 3 2 33—22 17 N.S.V. 12 7 1 4 26—18 15 Virtus 10 5 2 3 32—26 12 H.S.C. 28 14 6 0 8 39—43 12 Patrijzen 10 5 1 4 35—25 11 E.M.M. 10 2 3 5 19—27 7 Halsteren 13 2 3 8 16—40 7 Hoeven 10 2 2 6 17—27 6 R.S.V. 9 1 2 6 13—32 4 Dec. 30 Dec. 103% 104% Amsterdamse beurs 29 N.I. Handb. B. Ned. Hand. Mij. A.K.U. Calvé Unilever Fokker VI. Ned. Ford Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli Mij. Hoewel het zakenverkeer ter beurze van Amsterdam op de laatste beursdag van dit jaar over het geheel genomen van bescheiden afmeting was, bestond desalniettemin een vaste stemming. Scheepvaartberichten Vlissingpn aangekomen 29 Dec.; Wega v. Antwerpen Arak terug uit zee. Gepasseerd n. Antwerpen 29 Dec Hercules v. Gibraltar. Gepasseerd v. Antwerpen 30 Dec. Henri Scheffer n. Dublin; Violetta Erica n. Bilbao; Friso n. zee; Spinoza n. Rotterdam. 39. „Het enige is, dat ik het beest af leidt", dacht Kappie, en hij begon rare gezichten te trekken en gekke bewe gingen te maken. Op het laatst stond hij zelfs op z'n handen. De panter keek belangstellend en verbaasd toe en be woog zich niet. Intussen had Signor Rivaldi de gouden hamer uit zijn koffer gehaald en begon daarmee op het hek te slaan. „Momento, Signor Capitano!" riep hij. „Ik zal U verlossen met deze goudha mertje! In drie seconde-minuutjes is het aan diggelstukjes! Ik zal Uw le vensredder zyn!" „Schiet op!" riep Kappie. „Ik word moe... Ik weet niets meer te doen... dadeiyk springt hy!" Brillen monturen van plastic kunt u gcmakkelyk lijmen met aceton. U drukt de stukken tegen elkaar totdat de aceton verdampt is. Vliegveld Eelde gesloten. Het vliegveld Eelde ls voor alle luchtverkeer geslo- ,ten In verband met de dras sigheid van het landingster rein. De K.L.M.-diensten Amster damGroningen w zullen tot nader order gestaakt zijn. Te vens zal met ingang van 30 December de retourdienst Ams te rdamLeeuwarden Groningen tot nader ordei niet uitgevoerd worden. Door zijn eigen geweer gedood. De 23-jarige P. van Does burg, die de Kerstvacantie bij zijn ouders te Loosdrecht doorbracht, ging Zaterdagmid dag met 'n vriend op de plas sen jagen. By het aan land stappen, greep hy zijn geweer bij de loop vast. De haan bleef achter een kledingstuk haken, waardoor het geweer afging en van D. door de volle lading hagel in de keel werd getrof fen. Hij werd op slag gedood. 45000 zeep-ranlsoenen verduisterd. Toen de N.V. Hilko zeep. en parfumeriefabriek de vorige week haar recapitulatie maakte van de bonnenvoorraad, ont dekte men. dat er aan de voor. raad 45.000 rantsoenen zeep ontbraken. Een door de Zaan. damse recherche ingesteld on derzoek had tot resultaat, daf een 29-jarige Zaandammer, die in de expeditie van het bedrijf werkzaam was, aangehouden kon worden. Hii had de bonnen door zyn broer laten verkopen. Woensdag 31 December. Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke 7 ds. Theunissen; Bigge- kerke 7 ds. Wltteveen; Dom burg 7 ds. v. Willenswaard; Grijpskerke 7 ds. v. Loon; Koudekerke 6.30 ds. v. Debl; Middelburg (Oostkerk) 7 as. Don; Nieuw- en St. Joosland 7 ds. v. Woerden; Oost- en West-Souburg 8 ds. Spijker boer; Oostkapelle 7 ds. Ri chard; Ritthem 7 ds. Breukel- man; Serooskerke 7 ds. v. d. Wind; St. Laurens 7 ds. Key- zer; Vlissingen (St. Jacobs- kerk) 8 ds. Aalbers; Haven- dorp 6.30 ds. Aalbers; Vrou wepolder 5 cand. Jansen; Westkapelle 7 ds. Visbeek; 't Zandt 8 ds. v. Deijl; Zoute- lande 7 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. Arnemuiden 7 Ds. Veldhuyzen; Domburg 6 Ds. Scheele; Gapinge 5.30 Ds. v. Wouwe; Grypskerke 7 Ds. Dorst; Koudekerke 6 Ds. v. d. Berg; Meliskerke 7 Ds. v. Nes; Middelburg Hofpleinkerk 7 Ds. Veldkamp, Noorderkerk 7 Dr. Oussoren; Oost- en West-Sou burg 8 Ds. v. d. Berg; Oost kapelle 7 Ds. Deenik; Seroos- kerfke 7 ds. van Wouwe; St. Laurens 7 Ds. Boon; Veere 6 Ds. Streefkerk; Vlissingen 8 Ds. Hindriks; Westkapelle 7 Ds. Scheele. Geref. Kerk ex. art. 31. Mid delburg 7.30 dienst; Zoutelan- de 6.30 dienst. Gerei. Gem. Aagtekerke 6.30 leesd.; Qostkapelle 4 Ds. de Wit; Westkapelle 5 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 7 Ds. Rijksen; Vlissingen 7 ds. Slofstra. Ver. Vrijz. Herv. Middelburg 5.30 Ds. v. d. Brugh; Vlissin gen 7.30 Ds. Hartjes. Evang. Luth. Gem. Middel burg 8.30 Ds. van Empel; Vlis singen 7 Ds. van Empel. Donderdag 1 Januari. Nieuwjaar. Ned. Herv. Kerk. Aagteker ke 10 ds. Theunissen; Bigge- kerke 10 ds. Witteveen; Mid delburg (Oostkerk) 10 ds. Janse: Oost- en West-Souburg 10 ds. Spijkerboer; Oostkapel le 10 ds. Richard; Seroosker ke 10 ds. v. d. Wind; Vlissin gen (St. Jacobskerk) 10 ds. Hartjes; Westkapelle 10 ds. Don. Gerei. Kerk. Arnemuiden 10 Ds. Veldhuyzen; Domburg 11 Ds. Scheele; Grypskerke 10 Ds. Dorst; Koudekerke 11 Ds. Veldkamp; Meliskerke 9.30 Ds. v. Nes; Middelburg, Hofplein- kerk 9.30 Ds. Veldkamp; Oost en West-Souburg 10 Ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 Ds. Dee nik; Serooskerke 10 Ds. v. Wouwe; Veere 9.30 Ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 Ds. Hin driks; Westkapelle 9.30 Ds. Scheele. Geref. Kerk ex art. 31. Mid delburg 10 dienst. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30 leesd.; Oostkapelle 10 leesd.; Westkapelle 11 leesd. Christ. Geref. Kerk Middel burg 10 Ds. Ryksen; Vlissin gen 9.30 ds. Slofstra. Ver. Vrjjz. Herv. Middelburg 10 Ds. Cramer. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Aangenomen naar: Zuidland J. Mortier te Kruin ngen; Westkapelle, W. Oosthoek te Zoutelande. Bedankt voor Colynsplaat, A. de Bruyn te Werkendam. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ouderkerk a.d. IJssel C. A. Vreugdenhil te Oud. Vossemeer. GEREF. KERKEN (ART. 31 K.O.) Beroepen te Tereuzen J. ten Hove te Gees (Dr.). /CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor 's Gravenzan- de voor Meerkerk J. C. van Ravenswaay te Zaamslag. Het prille 1948: maar is v.vr zri is de trede... r.v 't voorganger. Burgerlijke stand VLISSINGEN. OndertrouwdM. Boutens', 38 j. en M. Lobbezoo, 27 i.; R. A. Teeler, 29 j. en L. Bak ker, 21 i.J. de Vos, 26 j. en M. F. Vermeulen, 19 j. Getrouwd: P. Korte weg, 44 j. en M. J. Blondé, 37 J.; M. Bras, 40 j. en M. Louwerse, 35 j.; A. Carol, 28 j. en M. W. Ribbens, 21 i.; D. Stroo, 43 j. en C. Houterman, 24 j.J. van Keulen, 22 j. en N. C. Vleugel. 27 j. Bevallen: L. Koppejan Blok, d.; J. P. van de Gruiter Bernard, d,; A. Monté Brasser, z.; C. J. Osterloh Polman, z.; C. BosselaarZui- dema, z.; M. de RuijterOele, z.; C. S. DaaneHeinsen, z.; Y. E. BouwerScherbyn z. en d.; P. J. van der Linden Rijks, z.; A. van Wyngaarden Muller, d. Overleden: C. Franse, 64 j.; F. J. Bukkens, echtgen. van M. E. Koevoet; A. C. van der Maas, 6 d.; P. Moeliker, 58 j., echtgen. van P. J. Daalhuizen; T. Schot, 37 j., echtgen. van A. Dourlein. GOES. Bevallen; H. M. C. de Graaff de Jonge, d.; E. H. Droste Lubbers, d.; C. M. A. Vermeu lenWalrave, d.; P. C. de VisserRokven. d-; P. M. de MoorMinderhoud, d.; J. C. de JongeLuyk. z.; C. C. Land manvan Liere, z.; L. J. Mijnsbergende Jonge, d.; M. J. Mullervan den Enk, z.; J, N. van NieuwenhuHzenKod de, z.; J. van OostenHoog- strate, z. Ondertrouwd P. H. Re jack, 24 j. pn C. J. E. van Vrede- gem. 21 j. Getrouwd: P. W. A. Voge laar. 25 j. en M. M. de Vries. 21 j.; P. Gelok, 37 j. en M. Schrijver. 33 j.; F. Jensma, 32 j. en C. v. d. Heijden, 31 j.; F. J de Brouwer. 23 j. en A. W. Harinck, 20 j.; J. M. A. Rieh- müller. 49 j. en G. A. J. van Strien. 23 j. Overleden: L. v. d. Kreeke, 85 j., wed. van L. Grootemaat; J. Overbeeke, 6S j., m. van M. Rottier: N. de Goffau, 79 j„ m. van J. Zandee. DIENST DOKTOREN NIEUWJAARSDAG. Vlissingen: de heer J. J. Wolters, arts, Badhuisstr. 70, tel. 136. Apotheek: fa. Engering, Singel 60, tel. 25. Goes: de heer H. Snoek, arts, Wijngaardstraat 51, tel. 2121. Apotheek: L. la Porte, Gr. Markt 10, tel. 2529. Radioprogramma's Donderdag. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.45 Het Thoma- nerkoor; 11.45 Koor van het Hilversums Diakonessenhuis; 12.15 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 Kareol Septet; 14.40 Pi- anowerken van Robert Schu mann; 15 Weihnacht orato rium; 17 Het radio jeugd journaal van 1947; 20 Ber.; 20.15 Kon. zangver. „Excel sior"; 21.30 De stryd der gees ten nu, door prof. dr. S. M. Zuidema te Leeuwarden; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 10.35 Orgelconcert door Pierre Palla, m.m.v. Corry Bever sluis, sopraan: 11.30 Woorden en muziek; 12.20 Orkest Ma- dor Bela; 13 Ber.; 14 De kwin tetspelers; 14.40 Lucien Lou- man, declamator; 15 Voor zie ken en gezonden: 16.30 Thé- dansant; 17.30 Elizabeth Schu mann en Richard Tauber; 18 Ber.; 18.30 Het Vaudeville strijkork.; 19.05 ..Pistaches"; 20 Ber.; 20.15 „Contact met Zwitserland"; 21.45 Walther Gieseking, piano; 22 Het radio Philh. orkest; 23 Ber. Vrijdag. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 8.30 Klassieke morgen klanken; 9.30 'n Vrolijk pro- gxamma tydens de ochtend- arbeid; 11 Cello recital door Reginald Wynalda, a.d. vleugel Marlnus Voorberg; 12.15 Or kestwerken van N. A. Rims- ky Korsakoff; 13 Ber.; 13.45 Busch-kwartet; 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 14.40 Orgelconcert door C. J. Bute in de Grote of St. Wal- burgkerk te Zutphen; 15.25 Ancora trio; 16 Voordracht door mevr. Dinja Lapde Wolf; 17.20 Werken voor strykorkest; 18.30 Ned. Stfyd- krachten; 19.15 Het Amster dams vocaalensemble; 20 Ber.. 20.45 „Straat Magalhaens", historisch hoorspel; 21.30 Ka merorkest; 22.30 Harprecital; Ber. Hilversum II. 7 en 8 Ber.; 9.35 Calvet-kwartct; 10.20 Opera-orkest- 10.45 Nel Mar- witz, alt en Cor van Boven, piano: 11.20 Licht orkestcon cert; 12 Argentijns gramofoon- •laten pr.; 13 Ber.; 14.20 Beet- toven programma: 15 Ons volk in zijn dichters; 15.20 Solisten concert; 16 Orgelcon cert door Johan de Jong; 17 Het piano-duo Rawiez en Landauer spelen selecties uit operettes; 18 Ber.; 18.35 The Ramblers; 20 Ber.; 20.05 Het trio Knibbeler 21 Men vraagt en wij draaien; 21.50 Op vleug'len van muziek; 23 Ber. (Ingezonden mededeling i (Ingezonden mededeling) ZON EN MAAN. Donderdag 1 Januari. Zon; op 8.47, onder 16.37. Maan: op 22.51. onder 12.03. Vrydag 2 Januari. Zon; op 8.47, onder 16.38. Maan: op 22.51, onder 12.18. 1 Januari Vlissingen Terneuzen Hanswcert Zierikzee 2 Januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER -J-NAP u. -f NAP 5.03 2.21 17.40 2.22 5.38 2.39 18.10 2.41 6.16 2.43 18.55 2.49 6.36 1.55 19.10 1.70 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 11.38 2.10 12.25 2.31 0.21 2.14 12.27 1.64 23.45 1.66 5.58 1 98 6.31 2.17 7.05 2.24 7.24 1.41 18.34 1.99 19.04 2.20 19.42 2.29 19.59 1.56 12.30 2.02 0.30 1.86 13.15 2.23 1.04 2.00 13.47 2.38 0.39 1.22 13.09 1.65

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 5