Belangrijke ontmoeting in Terneuzen Kappie en de Gouden Hamer c: .SPOIL M< De Domburgse kabel PREDIKBEURTEN Officiële publicaties .onica is verloofd Walcheren. PHILIPS phiuShave HET VOETBAI.PROGRAMMA R.C.S.Zeelandia om een veilige plaats. Vlissingen vrij. Ie KLASSE. BrabantiaHelmondia; N.A.C. M.V.V.LimburgiaP.S.V.; N.O.A.D.Sportcl. Emma BleijerheideV.V.V. Vlissingen is vrij en zodoen de kunneji de concurrenten de Vlissingse voorsprone in aan tal wedstrijden nlopen. Bra bantia—Helmondia is één van de wedstrijden welke gelijk ge speeld plegpn te worden, waar. door deze elftallen zich steeds verder van Vlissingen verwijde ren. V.V.V. zal zeker ook alles in het werk stellen om een puntje in Bleijerheide weg te halen. Het zal zwaar wqrk zijn, dat voornemen in een daad om te zetten. Voor N.A.C. staat een wedstrijd op het program ma. welke de nodige moeilijk heden voor de Bredanaars kan opleveren, doch ook P.S.V. moet beslist goed van huis ko men om Lmburgia niet door de mazen te zien heensluipen. N.O.A.D. laat zich niet zo maar overwinnen doch Sport- Oplossing en winnaars van de Kruiswoordpuzzle. Hebben onze lezers het te druk met de voorbereidingen voor de feestdagen of was onze laatste puzzle zo moei lijk? Dit keer bereikte ons minder oplossingen dan ge woonlijk. DE OPLOSSING. 1. Alleh; 2. Loon; 3. As; 4. Hoest; 5. Hit; 6. Oslo; 7. Stap; 8. OK; 9; Sofia; 10. Aster; 11. Bof; 12. Forel; 13. Tseed; 14. Demer; 15. Noest; 16. Tiran; 17. Pet; 18. Ovaal; 19. Times; 20. Sepie; 21. Vlet; 22. Terts; 23. Rever; 24. Re bel; 25. Lehar; 26. Riouw; 27. Re; 28. Al; 29. Lento; 30. Ni hil; 31. Luien; 32. Lente; 33. Epsom; 34. Aubo; 35. Spruw; 36. Waals; 37. Ets; 38. Se rum; 39. Wales; 40. Samos; 41. Oehoe; 42. Eiger; 43. Aas; 44. Beton; 45. Mille; 46. Eta ge; 47. Etui; 48. Ieder; 49. Stroo; 50. Onrlo; 51. Memel; 52. Lepel; 53. Si; 54. Ob; 55. Biel; 56. Regge; 57. Eger; 58. Niger; 59. Rut; 60. Egel; 61. Rupel; 62. Le; 63. Olm (Els); 64. Lepra. DE PRIJSWINNAARS. Deze keer zijn de gelukkige prijswinnaars: Voor Walche ren: I. van Houte, Lange Weegje 41, Koudekerke; D. Slot, Noofdweg 80, Middel burg; D. Pauwelse, Noodwo? ning 485, Westkapelle. Voor Noord- en Zuid-Beve land: A. E. de WildeHaart- sen, Voorstraat A 138, Co- lijnsplaat; H. J. Baas, E 14, 's-Heer Arcndskerke; I. van Leersum, Kamperfoeliestraat 70. Goès. Voor Zeeuwsch Vlaanderen: L. W. Rozenlcranz, Zweedse- straat 75, Sluis; P. H. Corne lls, Dorpsstraat 45, Breskens; Mej. A. Boidin, Molenstraat A 12, Groede. Voor Schouwen en Duive- land, Tholen en St. Ph; lips- land: Joh. de Waal, D 47, Brulnisse;- G. J. de Vlieger, Bogerdweg A 110, Zonnemai- re; J. C. de Vries, Klooster- weg B 52a, Noordgouwe. club Emma heeft al aanzien lijker grootheden doen sneuve len. 2e KLASSE: MiddelburgHero; De Zeeu wenDoslto; R.B.C.Alliance; GoesInternos; Terneuzen Breskens. Nu Middelburg en De Zeeu wen wat in herstel schijnen te zijn en Breskens en Terneuzen dus meer in het nauw komen, is de wedstrijd tussen de beide laatstgenoemde plotsling van groot belang. Daarbij achten wij Breskens iets sterker en het zou dus een overwinning voor de bezoekers kunnen wor den. Voor De Zeeuwen is Dos- ko 'een te sterke tegenstandér, doch een volledig uitkomende Zeeuwen-ploee met herwonnen- vertrouwen, is tot grote dingen in staat. Dat heeft Goes on dervonden. De Goesenaren staan andermaal voor een taaie tegenstander. Goes zal revanche willen nemen op In ternos prt dat kan, maar dan mag er niet mee gespot wor den. Tenslotte het plaatselijke vuurwerk in Roosendaal, waar bij Alliance wel eens aan het kortste eind zou kunnen trek ken. Se KLASSE E: R.K.F.C.—Burgh; R.C.S.—-Zee landia; Nieuw BorgvlietOdio; MoeRobur; Yerseke—Zlerik- zee. Het zal Burgh heel wat moeite kosten om het kunst stukje van ePn gelijk spel te gen R.K.F.C. te herhalen. Een elftal met het nodige zelfver trouwen kan heel wat preste ren. R.C.S. en Zeelandia zijn beide wat in het gedrang- geko. men en zullen Zondag trachten daar wat uit te geraken. Dat belooft spanning te Souburg. Voor Odio is Nieuw Borgvliet een gevaarlijk tegenstander en nu Moe en Odio zo weinig ov.ertuigend voor de dag- ko men, zouden wij de Ossen- drechter-ploeg niet zonder meer een overwinning durven voorspellen. Hetzelfde zou voor Moe gelden als niet Robur zich de laatste weken van een zo zwakke kant had laten kennen. Yerseke krijgt onge twijfeld gePn kans om de stunt van Zondag tegen Zeelandia te herhalen tegen Zierikzee. 3e KLASSE F. Corn BoysOostburg; Aar denburgAxel; SteenClinge; BiervlietIJzendijke; Honte- nïsseHulst; sluiskilHoofd plaat. Com Boys slaat zich slecht door de depressie, welke het elftal doormaakt, heen en als tegen Oostburg niet meteen fel van wal gestoken wordt, loopt het weer op een teleur stelling uit. De ploeg van Oost. burg is bezig zich met inspan ning van alle krachten uit de gevaarlijke zóne te werken. Het gaat moeizaam, maar het schijnt te gelukken en dit soort tegenstanders is heel moeilijk te verslaan. Axel zint op revanche voor de eertijds tegPT1 Aardenburg geleden ne derlaag. doch zal met een kloppend hart tegen deze te genstander ten strijde trekken. Steen is ongetwijfeld sterker dan Clinge en IJzendijke zou" Biervliet moeten kunnen heb. ben, doch het regionale karak ter van die wedstrijden maakt alles mogelijk. Hulst en Hon- tenisse ontlopen elkaar niet veel, doch we houden het op Holst voorlopig- In Sluiskil ligt de volgende nederlaag op Hoofdplaat te wachten. 4e KLASSE E. De PatrijzenVirtus; E.M. M.R.S.V. W/nstkansen voor E.M.M. en een zware dobber voor Patrij zen is alles wat hiervan te zeggpn ls. RES. 2e KLASSE E. Breskens nMiddelburg n; Vlissingen IIDe Zeeuwen II; R.C.S. HGoes n. Voor de groen-witte reser ves liffgen de kansen heel wat ongunstiger dan die van het eerste elftal j.l. Zondag en de ze keer zal de M.ddelburg haan geen koning kraaien in Bres kens Vlissingen II zal ondanks het plaatselijk karakter van de wedstrijd de reserves van de Zeeuwen wel kunnpn ver slaan. Goes II is voor R.C.S. II te sterk. 33. „Vervolg mij, Signor Capitano!" zei Signor Rivaldi, terwijl hij de trap afdaalde. Kappie had nu ook een zak lantaarn aangestoken. Een muffe voch tige geur kwam hun tegemoet toen ze in de gang kwamen, die uit rotssteen was uitgehouwen. Nadat ze er een eindje in gelopen had den, stond Kappie stil. „Wat hoor ik toch!" zei hij. „Het lijkt net, alsof ik ergens water hoor stromen, onder de gang, lijkt het wel. Tjong, wat kan dat zijnT' inverbeeldt zich dingen, Signor Ca pitano" zei Signor Rivaldi. „Dat is druip van die rotssteen. Blijft u niet tot stilstand staan, vervolgt u mtj. Ik ben nergens bevreesangst voor, ik aaaaam!" Signor Rivaldi viel door een luik in de grond naar beneden, zgn koffer vloog uit zijn hand en hij verdween met een gselijke gil, die lang nagalmde. Scheepvaartberichten Vlissingen: aangekomen 17 Dec.: „Zijpe" v. Antwerpen; 18 Dec.: „Oud Beijerlandv. Antwerpen; vertrokken 18 Dec.: „Oud-Beijerland" n. Cork; „Nijenburg" n. Nak- skot; „Zijpe" n. Zijpe; gepas seerd n. Antwerpen 18 Dec.: „Wolanda" v. Londen; „Tau- ris" v. Middlesborough;; „Arak" uit zee v. Gent; „Afina" v. Westerwick; „Odys seus" v. Amsterdam; gepas seerd v. Antwerpen 18 Dec.: „Sirius" n. Rotterdam; 19 Dec.: „Amibury" n. Preston; „Prins Maurits" n. Rotterdam; „Phoenica" n. Kopenhagen. IN 7 KORT BOKSEN. De Franse en Europese kam pioen weltergewicht Villemain heeft het titelgevecht tegen de uitdager Kouidri op punten gewonnen. Inlevering door detaillisten slagers, textielhandelaren, enz. De Directeur van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat in verband met de feestdagen de inlevering door handelaren als volgt is gere geld: e....!.; 22 Dec.: 8.4511.45 slagers, tabaksgrossiers; 1.453.15 brandstoffen, textiel. 23 Dec.: 8.4511.45 bak kers; 8.4511.45 en 1.45 3.15 detaillisten Middelburg met codenummer 1001 t.m. 1106. 24 Dec.: detaillisten wonende te Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Serooskerke, Oostkapelle, Gapinge. 29 Dec.: 8.45—11.45 melk handelaren en textielhandela ren. 1.453.15 alle tabaks handelaren (ook dorpen). 30 Dec.: 8.4511.45 bakkers; 8.45—11.45 en 1.45—3.15 de taillisten wonende te Arne- muiden, Veere, Nw. en St. Joosland, St. Laurens, Kle- verskerke, Grijpskerke. FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J, JORIS SEN Dat zou schandelijk van hem zijn! Alsof ik niet alles gedaan had, wat ik kon, om hem te helpen! Morgen zal ik hem eens flink alles zeg gen! Maar nog één beproeving wachtte mij die avond, voor ik mij te bed kon begeven en een uur lang wakker liggen van ergernis, nadat ik de auto had horen wegrijden, die Majoor Montrésor naar de laatste trein bracht. Die beproeving kondigde zich aan door een tikken aan lnijn deur. Daarop kwam Blanche bin nen. „Wat ga je vroeg naar bed, Nancv! We dachten, dat je nog bij Billy was, maar oom Albert iS met hem aan het biljarten. Hij zegt, dat Billy vanavond, slechter speelt, dan hij 't nog ooit van iemand heeft bijgewoond. Scheelt er wat aan?" „O, neen, niets, waarom?" ,,Je hebt zo'n kleur. Ik dacht, dat je misschien hoofd pijn had." Hoofdpijn? Wat een heer lijk, ouderwets excuus is dat toch voor alles! „Ja, wel een beetje." „Ik kan het begrijpen! Het was, of iedereen tegelijk praatte aan tafel, en oom Al- bert is zo'n misthoorn. Het dringt je door alles heen. Laat ik je haar even uitbor stelen." Ik moest het wel toelaten. „Het zal ie helpen, als de spelden er uit zgn zei Blan che. „Lieve tijd, wat heb je toch een massa! En zo glan zend en zacht!" En in de spiegel'zag ik haar zich over mij heenbuigen, zo als haar broer het daar straks deed en even de krul boven mijn oor aanraken. Toen zag ik daarenboven, dat ik bloosde. Blanche Waters zag het ook. „Het spijt me", zei ze „mag ik je daar niet Zij kon even goed gezegd hebben: „Mag niemand dan Bilby je daar kussen?" Dat deed de deur dicht, zo als mijn broer Jack gezegd zou hebben. Nu, morgen zal ik hem wel zeggen, waar het op staat en flink ook. HOOFDSTUK XIX. Vanmorgen was ik juist klaar met aankleden, toen ik een lijster vlak onder mijn raam hoorde fluiten. Het stoorde mij in mfln overpeinzingen van een vrij belangrijk onderwerp: name lijk: Wat zou mijn chef van daag zeggen over die episode van gisteren? In welke geest, in welke woorden zou hg zijn excuses maken? Ik weet natuurlijk, dat er eigenlijk geen excuus voor te vinden is. Excuses zouden het nog erger maken. Het enige mogelijke excuus, dat een man, die een meisje, dat niet van hem is, geklist heeft, zou kunnen zijn: „Ik vrees, dat u het mg niet zult vergeven, maar ik kon er niets aan doen" waar in opgesloten zou kunnen lig gen „ik zou het weer doen, als de gelegenheid zich voor deed". Dat was hier echter geheel buiten kwestie, aangezien er geen kus van die soort gege ven was. De daad zelf was echter evenmin te excuseren, nog minder zelfs. Om mij op het haar te kun nen kussen! Wel. toen ik van morgen met mijn borstel in de hand voor mijn spiegel stond, bloosde ik weer even erg bij de herinnering cr aan, en kon die maar niet zo wegborste- len. (Wordt vervolgd) 31 Dec 8.45—11.45 en 1.45 3.15 alle detaillisten uit Mid delburg, behalve die met co denummer 1001 t.m. 1106. Producenten moeten op 23 Dec. a.s. des middags en op 2 Jan. 1948 des morgens in leveren. Detaillisten moeten "dë jCrt!1- kelen suiker/versnaperingen, koffie, thee, boter-margarine, kaas, huishoud- en toiletzeep en vleeswaren inleveren. De bonnen voor deze artike len moeten op een tienvoud worden ingeleverd; een restant van ten hoogste 9 rantsoenen mag bij een volgende inleve ring worden bijgeplakt, uitge zonderd het artikel suiker/ versnaperingen, waarvan nog een volledige latere inlevering volgt. Met nadruk wordt er op ge wezen, dat van bovenstaande regeling niet kan worden af geweken. JAARMARKT MIDDELBURG Houders van kermisinrich- tingen, die de a.s. kermis, welke behoudens onvoorziene omstandigheden wordt ge houden van 2 t/m 7 Aug. 1948 ('s nachts 12 uur) wen sen te bezoeken, worden uit genodigd vóór 17 Jan. 1948 schriftelijk op ongezegeld pa pier (voor elke inrichting af zonderlijk) aan B. en W. van Middelburg op te geven, hoe veel zij boven en behalve het volgens de Verordening ver schuldigde marktgeld wensen te bieden, onder vermelding van de aard en de afmetingen van hun inrichting en het ge wenste vak van de Markt. Op 22 Jan. 1948, des n.m. 2 uur, worden in het tijdelijk Gemeentehuis (Wagènaar- str. 12) de ingekomen biljet ten in het openbaar voorge lezen. De voorwaarden van ver pachting zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar ter Secre tarie (afd. Algemene Zaken-, terwijl er nadere 'inlichtingen worden verstrekt door de Marfktmeestér (Stadsschuur). Öp de afd. Algemene Zaken ter Secretarie is verkrijgbaar een lijst van de aard, de hoe veelheid en het aantal der in richtingen, welke op de Markt ten hoogste zullen kunnen -worden toegelaten, benevens het plan van indfeling, met af metingen van de'.op de Markt beschikbare ruimte tegen be taling van 1.20; dit bedrag moet bij de aanvrage worden ingesloten. Iedere inschrijver wordt ge acht met de voorwaarden be kend te zijn. Middelburg, 17 Dec. '47. Burgerlijke stand OOST- EN WEST-SOUBURG. Getrouwd: C. Barentsen, 23 j. en C. Labruijère, 22 j.; C. de Kam, 34 j. en A. W. Kwek- keboom, 24 j.; W. Melis, 56 j. en J. Lobbezoo, 45 j.; P. j. Heijdens, 30 j. en Chr. M. v. E ij keren, 28 j. Bevallen T. Beancacker Joziasse, z.; M. H. de Ruijter Wisse, 2 d.; P. VrijMeij- ers, d.; W. PoelmanSohier, z.; C. v. d. PutteCarlier, d.; C. J. FrangoisJacobse, d.; J. Aertsv. d. Ruit, d.; H. v. d. MeerVelde, d. Overleden: A. Boogaard, 70 i., echtg. van J. Jasperse; G. Klap, 55 j., echtg. van J. Sin- ke; T. de Nooijer, 52 j., echtg. van I. de Smidt. ZON EN MAAN. Zondag 21 December: Zon: Op 8.46, onder 16.30. Maan: Op 13.20, onder 0.38. Maandag 22 December: Zon Op 8.46, onder 16.30. Maan: Op 13.32, onder 1.52. Slechts twee defecten. Enige dagen geleden is de nieuwe telefoonkabel tussen Aldeburgh en Domburg offi cieel in gebruik genomen en zijn via deze kabel de eerste gesprekken gevoerd. Met deze kleine plechtigheid, waarbij de Engelse Postmaster-General" Wilfred Paling, en zijn Neder landse ambtgenoot, de direc teur-generaal der Posterijen, de heer van Houweüngen, aan wezig waren, was een belang rijke mijlpaal bereikt op weg naar de vervolmaking der te lefoonverbindingen. Deze grote kabellegging, werd bestudeerd door Hol landse en Britse P.T.T.-inge- nieurs en door een vertegen woordiger van de Deense pos tergen. Deze laatste in ver band met de plannen voor het leggen van een soortgelijke ka bel tussen Nederland en Dene marken. Slechts 2 defecten werden in de gehele kabel gevonden. Wanneer na ontdekking van de breuk, de kabel aan boord is gehesen, duurt het nog 8 uur, voordat de breuk hersteld is zodat men zich kan indenken.' dat de duur van zo'n kabelleg ging wel eens kan variëren! Nederland wordt met deze nieuwe kabel, wat de telefoon verbindingen betreft, de poort, welke enerzijds voor geheel Scandinavië de toe gang opent tot een rechtstreeks verkeer met Engeland, terwgl anderzijds Engeland zijn telefoongesprek ken via Nederland over Scandinavië kan laten uitzwermen. Deze kabel zal on getwijfeld een belang rijke bedrage kunnen leveren om het han delsverkeer tussen deze landen te verge makkelijken en een nauwere band tussen handelsrelaties mogelijk te maken. Ned. Herv. Kerk. Aagteker ke 10 en 7 ds. Theunissen; Biggekerke 10 en 2 ds, Witte- veen; Domburg 10 en 7 ds. v. Willemswaard; Grijpsker ke 10 en 2.30 ds. Laan; Kle- verskerke 2.30 ds. Otte; Kou dekerke 10 ds. Aalbers, 2.30 ds. v. Woerden; Meliskerke 2.30 en 7 ds. Oosthoek; Mid delburg (Oostkerk) 10 ds. de Vries, 7 ds. Don; (Concert zaal) 10 ds. Janse; (Engelse kerk) 10 ouderl. de Jongh (Jeugdkerk); Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Waardenburg (H.A.), 7 Jeugddienst; Oost- FILMS VAN DE WEEK Oranje Hein is nog niet dood. De knap-vervaardigde rol prent „Notorious" (Berucht) van Alfred Hitchcock met In- grid Bergman, Cary Grant en Claude Rains in de hoofdrol len, die wij enkele weken ge leden reeds uitvoerig prezen, draait thans in Electro, Middel burg. Een film, die ook thans veel publiek zal trekken en dit zeker verdient. „Kit Carson", een film, die in de Schouwburg, Middelburg, wordt vertoond, is een pittige vertelling uit de dagen, dat kolonisten nog niet veilig door het Indianenland konden trek ken. John Hall is een onver schrokken Kit, Lynn Bari 'n verleidelijke schone en Dana Andrews een vervaarlgke ka pitein. Films met het ijssterretje Son ja Henie plegen aardige tijdspasseringen te zijn. Haar eerste kleurenfilm „Zwevende Gratie" blijkt geen uitzonde ring. Sonja kan niet acteren, maar in het schaatsen en ijs- dansen wordt zij door niemand overtroffen. (Alhambra, Vlis singen). Luxor, Vlissingen, heeft een oud beestje van stal gehaald, dat waarempel nog mee kan doen: „Feest in de Jordaan", een Hollandse verfilming van Bouber's Oranje Hein". De Boubers, Sylvain Poons en ve le anderen spelen in dit werk mee. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Middelhnrg: 2027 Decem ber: apotheek v. Pienbroek, Markt. Middelburg: de heer J. B. Simons, arts, Vlissingse Singel, telef. 2191. Vlissingen2027 Decem ber: apotheek v. Ockenburg, Walstraat. Vlissingen: dokter Grippe- ling, Badhuisstraat 121, tel. 50. Amemuiden: dokter v. Moer. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: de heer L. Sloos, arts, Middelburgse straat 65, tele. K 1185264, Koudekerke. Kerknieuws MET EMERITAAT. Het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft aan ds. J. P. Cannegieter, Ned. Herv. predikant te Oudshoorn, eer vol emeritaat verleend, zulks wegens 40-jarige ambtsver vulling, met ingang van 1 Mei 1948. Dr. Cannegieter diende o.a. de gemeente van Middel burg. Amsterdamse beurs 18 Dec. 19 Dec. N.I. Hand. B. 101 100% Ned. Hand. Mij. 157 159 A.K.U. 162% 166% Calvé 182 183 Unilever 274 274% Fokker VI. 160 156 Ned. Ford 352 356 Kon. Petr. 279% 282 Amst. Rubb. 140 142% H.A. Lijn 189 193 Scheepv. U. 190% 193% H.V.A. 206 204% Deli Mij. 154 153% Hoewel de handel op de ef fectenbeurs over het geheel genomen vandaag weer van be scheiden afmeting was, was de algemene stemming toch wel verbeterd. Het waren wederom de claims Koninklijke, die in het centrum van de belang stelling stonden en waar grote omzetten konden worden op gemerkt. en West-Souburg 9.30 en 7 (kerkkoor) ds. Spijkerboer; Oostkapelle 10 ds. Don, 2.30 ds. Ricnard; Ritthem 10 2.30 cand. Duin; St. Laurens 10 ds. Keyzer; Vlissingen (St. Jacobskerk) 10 ds. Breukel- Aalbers; (Eng. Jeugdkerk; Ha artjes wenpolder 2 ds. Theunissen; Westkapelle 10 leesd., 2.30 ds. v. Dijk; 't Zandt 10 ds. v. Dgk, 2.30 ds. Aalbers; Zou telande 9.30 en 2 ds. Oost hoek; Arnemuiden 10 en 7 de heer Smit, 2.30 ds. Kegzer. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Dom burg 11 ds. v. Nes, 3 ds. Dee- nik; Gapinge 9.30 en 2 ds. Of fers; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Dofst; Koudekerke 9.30 leesd., 2.30 ds. Veldkamp; Me liskerke 9.30 en 2.3Q ds. Bouw meester; Middelburg (Hof- gleinkerk) 9.30 ds. Oussoren, .30 ds. Veldkamp; (Noorder- kerk) 9.30 ds. Veldkamp, 2.30 ds. Oussoren F Oost- en West- Souburg 10 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 ds. Dee- nik; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9:30 en 5 ds. Hin- driks; vrouwepolder 9.30 en 2 cand. Bergher; Westkapelle 9.30 ds. Schule, 2.30 ds. v. Nes. Geref. Kerk ex art. 31. Mid delburg 2 en 7 ds. Goossens; Zoutelande 9.30 en 4 ds. Goos sens. Geref. Gemeente. Aagteker ke leesd.; Middelburg 9,30, 2 en 6 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Westkapel le 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 en 2.30 ds. Rijksen. Ver. Vrgz. Herv. Middelburg 7 da. N. Bruning (coll. jeugd werk) Vlissingen 10.45 ds. Westmijse. Evang. Luth. Gem. Middel burg 10 ds. Lindeyer. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 da. Bakker. Horst. Apost, Zendingsgem. Vlissingen 10 en 5.30 dienst. Leger des Heils. Vlissingen 10, 3.30 (openluchtsamenk.), 7.30 kapitein Krommenhoek. man, 5 ds. kerk) 9.30 Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 8.40 Barcarole; 10.30 Kerkdienst uit de oud-Katho lieke Kerk te 's-Gravenhage; 12 Fanfarecorps te Millingen; 13 Ber.; 13.50 De spoorwegen spreken; 14 Gramofoonmuziek; 14.30 Kamerorkest; 15,80 Film- praatje; 15.45 The Skymasters; 16.30 Sportflitsen; 17.30 Ome Keesje; 18 Ber. en sportuitsla gen; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Radiolympus; 20 Ber.; 20.15 Radio Phiih. orkest; 21.50 Paul Vlaanderen en het Gregory Mysterie;-23 Ber. Hilversum U: 8 Ber.; 8.30 Kerkdienst uit de Bagijnhof- kapel te Haarlem; 10 Hoogmis in de Kathedraal van Straats burg; 11 „Straatsburg en de Frans kerken", causerie door Prof. Dr. F. van der Meer; 11.15 Concert in de Kathedraal van Straatsburg; 11.30 Kamer muziek; 12.20 Petit-Fours; 13 Ber.; 13.15 Franse volksliede ren; 14 Symphonisch concert; 14.30 Muziek in Frankrijk, door Michel Ciry; 15.30 Frankrgk. land van wijn en parfum; 16 Het Franse ballet in de loop der eeuwen; 17 Kerkdienst; 19.45 Lourdes, kruispunt der naties, klankbeeld; 20.15 De reputatie fabrikant, luisterspel; 21.30 Louise, opera-comique van Gustave Chabrièr; 22.15 Sport in Frankrijk; 22.30 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.35 Albert Sandler en zijn orkest; 11.15 Pianoreci tal; 11.35 Elisabeth Schumann, sopraan en Heinrich Schlus- nus. bariton; 12 Het tyra trio; 13 Ber.; 13.50 Licht orgelcon cert; 14.35 Johan Ligtelijn. pia no; 15 Bonbonnière; 1630 Hans Triebeis spreekt over Spaanse muziek; 17.15 Vasa Prihoda, viool; 18 Ray Ventura en zijn orkest; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.05 Clara Wild schut, piano en Herman Schey, bariton; 20 Ber.; 20.05 Radios- coop; 22.30 De wereld spreekt tot U; 23 Ber. Hilversum H: 7 en 8 Ber.; 9.35 Licht klassiek morgencon cert; 11.15 Van oude en nieu we schrijvers; 11.35 Pianore cital; 12 Metropole-orkest; 12.33 Zangrecital; 13 Ber.; 13.45 Pianoduo Rawicz-Lan- dauer; 15.15 Gramofoonmu ziek; 17.15 Het Amsterdams vocaal kwartet; 18.30 Ravel- piano-cyclus; 19.45 Gramofoon muziek; 20 Ber.; 21.30 Swee- linck-kwartet; 22.30 Ber. (Ingezonden mededeling) Onder de Kerstboom! Bij de pakjes onder de Kerstboom hóórt ook de „PHn.lSHAVE"doos mee het apparaat, dat bij vlas* baarden en staalbaarden zo uiterst welkom is! Geef een Philips „PHIUSHAVE" Staalbaard Eltctrisch droogscheerapparaat N.V. PHILIPS' VERK00P MIIV. NEDERLAND, EINDHOVEN (Ingezonden mededeling) 21 December HOOG WATER Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee 22 December Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee u. -f NAP 7.43 1.29 8.14 1.51 8.43 1.64 8.51 0.99 U. -fNAI 20.30 1.4- 8.48 1.26 917 1.46 9.46 1.61 9.52 0.99 NAP .44 20.55 1-65 21.32 1.82 21.37 1.25 21.35 1.48 22.02 1.69 22.39 1.85 22.41 1.27 LAAG WATER u.— NAP u. NAP 1.32 1.31 1.59 1.41 2.30 1.57 2.38 1.04 2.40 1.24 3.05 1.37 3.34 1.50 3.36 1.00 14.21 1.65 14.47 1.78 15.16 1.93 15.01 1.42 15.23 1.60 15.49 1.73 16.17 1.87 16.06 1.38

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3