Middelburg's tweede plantfeest NIEUWS UIT ZEELAND V*S.V* en Heracles nemen de leiding WALCHEREN Jong en oud beplantte Noordbolwerk. Rhapsodic in klei. f Terwijl ©en miezerige regen op hun hoofden daalde trokken Zaterdagmiddag meer dan 300 oudere en jongere Middelbur gers, aangevuurd door het vro. Hjke tromgeroffel van Achil les' signaalafdeling, in opge wekte stemming over het Noordbolwerk. Het was een stoet, waaraan geen einde scheen te komen maar die toch geleidelijk aan korter werd, omdat steeds meer deelnemers ..hun" plantgat ontdekten en de vrijwillig op genomen" taak. het planten van een boom, ten uitvoer brachten. Dit tweede Middelburgse plantfeest ver schilde wel sterk van de plech. tigheid van 4 November, want het ging heel wat soberder toe dan toen en illustere genodig den ontbraken op het appèl. Maar het was tóch een door slaand succes, omdat het de be. volking zélf was, die thans de hand aan de schop sloeg voor verfraaiing van haar stad. 124 jonge bomen waren het resul taat. 124 van velerlei soort, die dit bolwerk zijn oude luister zullen terugschenken. paedagogische WAARDE. Om half 2 kwamen de plan ters en plaatster 150 leer lingen van Middelbare- en Ulo-scholen *n ruim 150 verte, genwoordlgers van grote be drijven en openbare instellin gen, zoals het Rode Kruis, de brandweer, het ziekenhuis, P.T. T. bijeen in de Schouwburg. De voorzitter van de Herbe- plantingscomm-ssle der Stich. ting Nieuw Walcheren de heer P. Blaauw. heette de aanwezi gen welkom en bracht dank ean allen, in het bijzonder de Provinciale Zeeuwse Courant, die door hun financiële steun dc organisatie van de plantda- gen mogelijk hebben gemaakt. Hij stelde vervolgens de paeda. gogische waarde hiervan in het licht: de jeugd èn de ouderen zullen in de toekomst op de bres staan voor het behoud van het natuurschoon in de stad. juist omdat zij aan de beplanting hebben deelgeno men. De heer J. Popma, een amateur-fotograaf, vertoonde hierna een serie gekleurde lichtbeelden van het Walcheren van vroeger en thans, beelden van grote schoonheid, die veel indruk op de toeschouwers maakten. Nadat de heer Tille- ma van de Plantsoenendienst nog enige practische raadge vingen aan de planters-in-spé had gegeven en deze een con- sumntle hadden gebruikt, wan delde men naar het bolwerk. DE „PEUTERAARS" LACHTEN. Toen twee kleurige vuurpij len de lucht in schoten, was het gehele gezelschap aan het plan ten. Iedere boom werd door twee of drie personen behan deld: één of twee spitters en een „peuteraar". De spitters hanteerden hun spaden alsof zij er epn stukloon mee verdien- Complot bij de ATO ontdekt. De recherche der Ned. Spoor wegen heeft in samenwerking met die van de gemeentepolitie te Apeldoorn een complot ont dekt, dat zich zeer geruime tjjd vermoedelijk één jaar lang aan diefstallen van met A.T.O. vervoerde goederen lieeft schuldig gemaakt. Hoeveel achterover is ge drukt. zal het voortgezette on derzoek moeten uitmaken, doch een bedrag van circa 100.000 wordt niet onwaarschijnlijk ge. acht. Van het gestolene vooral sterke drank, alsook goud en zilver is bij huiszoeking voor een geschatte waarde van 7000 k 8000 teruggevon den. Maandag zullen 12 hoge functionarissen van de Krupp- fabrleken voor een Amerikaans tribunaal voor oorlogsmisdadi gers verschijnen. Zy worden er van beschuldigd Hitier uit winstbejag gesteund te hebben. (Ingezonden mededeling I den, doch de arbeid bleek niet mee te vallen, want de vette klei wilde moeilijk van de schop af, terwijl men steeds verder wegzakte ln de vochtige klei- massa die hier en daar aan drjjfzand deed denken. De peu teraars lachten in hun vuistje: hun taak bestond in het peu ter#^ niet een lange stok in het plantgat Pn zjj konden daar toe het beste plaatsje uitkie zen. De hilariteit onder de plan ters, die het ongewone werk keurig verrichtten, was uiteraard groot en er werden vele herinneringen opgehaald aan de verplichte spitarbeid voor de Duitsers. PARADE DER KLEISCHOENEN Na afloop maakte het gezel- schap een triomphantelrjke mars door de stad. Het was wel de zonderlingste optocht, die ooit in Middelburg s stra ten te zien is geweest: voorop reden de spuitgasten met hun loeiende en klingelende brand weerauto's. en daarachter mar. cheerde het leger der planters, zingend, trots en vrolijk, met echoenen, waar de bonken klei nog aanhingen. Op de Dam werd het broederlijke feest be. sloten: de heer F. J. Konraad, voorzitter van de Middelburg se Regelingscommissie, riep de planters een tot weerzien toe. Zij brachten ePn driewerf hoe ra uit op de herbeplanting en begaven zich toen naar huis om hun schoenen te poetsen. Uitstel verhoging vermakelijkheidsbelasting? De vereniging van schouw burgdirecties in Nederland, die te Hilversum hebben verga derd, heeft zich telegrafisch tot minister Witteman ge wend met het verzoek, de hef fing van de verhoogde verma kelijkheidsbelasting niet in te voeren op de voorgenomen da tum van 1 Januari a.s., doch deze in ieder geval tot 1 Sep tember 1948 uit te stellen. De vereniging is van mening, dat de verhoging voor theaters en toneelgezelschappen tot cata- strophale gevolgen zal lelden en verzoekt de minister om een onderhoud. Wild zwijn in de Nieuwe Waterweg. Zaterdagmorgen is door de bemanning van de boot „Ha vendienst VII", onder com mando van hulphavenmeester Kooren, op de Nieuwe Wa terweg, even boven de haven van Maassluis, een wild zwijn gevangen. Het dier zwom in de Waterweg, nadat het zich even te voren van de oever aan de zijde van Maassluis te water had begeven. Achter de motorboot vastgebonden, na dat het met de lasso was ge vangen, is het dier in de bui tenhaven van Maassluis door de politie doodgeschoten. Suikerdiefstal bij fabriek. Achttien arbeiders van de suikerfabriek „Holland" te Halfweg zijn Zaterdag door de Haarlemse politierechter veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie weken. Zij zijn onmiddellijk gevangen genomen. Bij een onderzoek, dat de politie op verzoek van de di rectie der fabriek had inge steld, was gebleken, dat in de bergkastjes van de arbeiders grote hoeveelheden suiker la gen. In totaal bleek het negen honderd vijftig kilo te zijn. Weer spoorwegongeluk door sabotage. Naar do Franse politie be kend maakt, ls de expresse- trein-van Parijs naar Lyon door sabotage nabjj Lyon ge derailleerd. Er zijn geen slacht offers te betreuren en de trein heeft slechts lichte schade op gelopen. De politie deelde me de, dat de rails van de biels waren geschroefd. V. S. drukken geld voor Duitsland en Korea. Naar door regeringsfunc tionarissen te Washington wordt meegedeeld, heeft het Amerikaanse departement van financiën nieuw geld voor Duitsland en Korea laten druk ken voor het geval men er blij vend niet In zal slagen met de U.S.S.R. tot overeenstemming te komen over de vredesver dragen. De bedoeling Is Infla tie tegen te gaan. Duitsland en de grenscorrecties. Het comité, dat zich in het Duitse graafschap Bentheira gevormd had tegen de door Nederland gevraagde grenscor recties, heeft thans een rap port gepubliceerd, waarin de Nederlandso verlangens afge wezen worden omdat daardoor aan Duitsland onherstelbare schade wordt toegebracht. H.M. de Koningin in Muiderslot. Onverwacht heeft H. M. de Koningin Vrijdagmiddag met haar hofdame freule Roëll een onofficieel bezoek gebracht aan het Muiderslot te Muiden. KONINKLIJK BE ZOEK AAN TEN TOONSTELLING. H. M. de Koningin bezocht aterdag 't Stedelijk Museum te Amsterdam, waar zij be groet werd door de Engelse ambassadeur, Sir Neville Jland en diens echtgenote La- dij Bland, toen zij als onder breking van haar rijtoer door de stad oen bezoek bracht aan de tentoonstelling van werken van de Engelse schilder Wil- iam Turner. De Noordoostpolder. Voor de eerste 105 uit te jeven landbouwbedrijven in de Noord-Oostpolder, met een ge zamenlijke grootte van 2800 ha, hebben zich 350 gegadig den aangemeld. Het betreft hier z.g. „pioniers", d.w.z. land bouwers die ten minste twee jaar voor de bevrijding in de polder werkzaam waren Ieder van deze gegadigden moet be schikken over een kapitaal van rond 100 per na. Het volgend najaar zal vermoedelijk 4 5000 ha worden uitgegeven, waarbij dan ook landbouwers uit Walcheren in aanmerking zullen komen. Productie-index boven de 100. De algemene productie-in dex van de industrie is vol gens het statistisch bulletin van het C.B.S. gestegen van 95 in September tot 103 in October. De stijging is b.a. toe te schrijven aan seizoeninvloe den en heeft betrekking op practisch alle takken van in dustrie. Zo liep het productie indexcijfer (basis 1938 100) voor steenkool op van 80 tot 82, voor cement van 139 tot 148, straatklinkers van 85 tot 97, fosfaatmeststoffen van 134 tot 160, zwavelzuur van 63 tot 74, triplex van 506 tot 608. Ook de metaalindustrie laat enige belangrijke hogere cij fers zien (walsproducten van 140 op 192), alsmede de tex tielindustrie. Zout steeg van 131 tot 179. Masjoeml protesteert. Het hoofdbestuur van de Masjoenü heeft in een memo randum de regering der repu bliek verzocht bO de commissie voor Goede Diensten te pro testeren tegen de samenstel ling van de Nederlandse com missie, die vertegenwoordigers omvat van staten zoals Oost- indonesië en Sumatra's Oost kust, die ouder Nederlandse invloed staan. De Masloeml acht de keuze ven dergelijke gedelegeerden in strjld met de beslissing van de Veiligheidsraad, welke Inhoudt, dat het Nederlands-Indonesisch conflict een probleem Is, dat door Nederland alleen te ener- zyde en de republiek te ande- rer zUde opgelost moet wor den. Zjj voegt nog toe, dat de Nederlandse delegatie in hoofd zaak bestaat uit marionetten in handen van de Nederland se koloniale regering. Premie Kinderbijslagwet verhoogd. Met ingang van 1 Januari a.s. wórdt de door de werkge vers voor de kinderbijslagwet verschuldigde bijdrage ver hoogd van 5.3 op 5.8 van het loon, dat voor de premiebeta ling in aanmerking komt Daarboven komt dan de opslag tot dekking van de administra tiekosten. De bedrgfsverzeke- ringen stellen deze opslag voor haar leden zelf vast. Voor de werkgevers, aangesloten bij het Rijkskinderbijslagfonds, is deze opslag voor 1948 gelijk in 1947 vastgesteld op 0.2 van het loon, zodat de totale premie voor de bij het Rijkskinderbij slagfonds aangesloten werkge vers het komend jaar 6 zal bedragen tegen 5.5 dit jaar. Doodstraf voor Maarten Kuiper Het bijzonder eerechtshof te Amsterdam heeft de voormali ge agent van politie, Maarten Kuiper, die tijdens de bezetting als S.D.-rechercheur tallooze joden, onderduikers en anderen arresteerde, tot de doodstraf veroordeeld. WIJZIGING DIENSTPLICHT- VOORZIENINGEN. By de Tweede Kamer der Staten-Generaal is ingediend het wetsontwerp „wijziging wet dienstplichtvoorzieningen" Aan de memorie van toe lichting daarop is ontleend: De wet van 10 Januari 1947 zal met Ingang van 1 Januari 1948 komen te vervallen. Ech ter zal die wet van kracht be horen te blijven, totdat de dienstplichtwet zal zijn her zien. Deze overweging heeft ge leid tot het voorstel de geldig heid van de wet van 10 Janu ari 1947 tot 1 Juli 1948 te handhaven. In de verwachting, dat de wet tot wijziging van de dienstplichtwet voor 1 Juli 1948 in werking zal kunnen treden, ligt het in de bedoe ling in het wetsvoorstel be treffende die wyziging de be paling op te nemen, dat bg het in werking tredeD van de be doelde wyzigingswet de thans voorgestelde verlenglngswet komt te vervallen. DE CHOLERA IN EGYPTE GEËINDIGD? Voor het eerst sedert het uitbreken van de cholera-epide- mie in Egypte is in het gehele land geen nieuw ziektegeval of sterfgeval gemeld. Als zich tien dagen lang geen nieuw ge val voordoet, zal Egypte tot „ongevaarlgke zóne" worden verklaard. Britse ambassadeur reikt onderscheidingen uit. Donderdag 11 December a.s. te 11 uur 's morgens zal de Britse ambassadeur, Sir Ne- vile Bland, in de Ridderzaal te 's-Graven'nage decoraties overhandigen aan verschillen de leger-, marine- en civiele autoriteiten. Prins Bemhard zal bij deze plechtigheid aan wezig zijn. N.E.C. leed een onverwachte nederlaag. DISTRICT 1. fl.B.SZeeburela 20; AJax Hermes D.V.S. 31; Neptu- nusR.F.C. 2—1; 't Gooi— V.S.V. 1—8. Haarlem zag zich ln haar rustdag gestoord door V.S.V., dat de kans schoon zag en de leiding van de Haarlemmers overnam. H.B.S. maakte een fraaie sprong naar boven en reeds lang hebben de Hage naars zo'n fraaie positie niet gekend. Ajax deed het ditmaal beter en sloeg een ploeg, welke aardig wat in haar mars heeft. Voor H.D.V.S. is het wel een beetje een tegenvaller, want ook zij hadden nog steeds een aardige kans. Neptunus maak te ook al een goede beurt door R.F.C. achter zich te laten. Tenslotte blijft Volewijckers met te grote achterstand in alle eenzaamheid achter. DISTRICT II. D.O.S.Feyenoord 18; A. D.O.E.D.O. 1—1; Spart» Excelsior 5—1. Ook hier een Haagse club. welke zich boven verwachting goed roert in de middenmoot van het tweede district. E.D.O.. de kopploeg, kon niet verder dan een gelhk spel komen te gen A.D.Ö. Feyenoord kon in Utrecht weer twee punten ver dienen, hetgeen een normaal resultaat is. Het kleine pro gramma wend besoloten met een klinkende overwinning van Sparta, dat de plaatseiyke hek- kesluiters nog wat steviger on deraan drukte. DISTRICT III. HeraclesVitesse 41; Be QuickEnschedése Boys 57; N.E.C.Quick 25; Enschedé Wageningen 41. Het was goed werk van Quick om N.E.C. te verslaan. De Ngmegenaren verliezen er geiyk de koppositie door en Heracles wist daarvan te pro fiteren door met een overwin ning op Vitesse het roer in handen te nemen. Enschedése Boys worstelde zich enkele plaatsen omhoog, door ln een wedstrijd met een zeer zonder linge uitslag Be Quick te over winnen. Be Quick begint nu 'n minder gunstige plaats in te nemen en ook Wageningen blijft in de gevaarlijke zóne. Zowel ln dc onderste als in de bovenste helft in het Oosten is nog alles mogeiyk. DISTRICT IV. Slttardse BoysBaronie D. N.L. 2—1; Longa—Willem O 10; EindhovenB.V.V. 11; T.S.C.Helmond 82; Maurits Juliana 22. Er zit weer volop spanning in nu Juliana een steekje liet vallen tegen Maurits, dat nu wel definitief buiten de gevaar lijke zóne beland is. B.V.V. had een goede slag kunnen slaan, doch ook hen werd ln Eindho ven een punt afgenomen. Wil lem n echter maakte het nog bonter en verloor de plaatse- lgke ontmoeting tegen Longa. Sittardse Boys deed het handi ger en sloeg Baronie, zg het met angstig kleine cijfers. Een mooie prestatie leverde ook T.S.C. door een tweetal pun ten te veroveren op de hekke- sluiters en daardoor een extra plaatsje tussen zichzelf en Hel mond te laten schuiven. DISTRICT V. Sneek—Achilles 41; Em- menVeendam 10; Heeren veenG.V.A.V. 42; Velocltas H.S.C. 2—1; Be Quick-Leeu- warden 3—0. De stryd tussen Heerenveen en Be Quick gaat onversaagd verder. Beide wisten weer te winnen. Ook Achilles werd geen kans gegeven zich uit de onderste regionen te werken en Sneek bleef royaal de baas. Emmen echter slaagde er wel in het quartet aan de staart tot een trio terug te brengen en trok zich ten koste van Veendam van de elfde tot de achtste plaats op. Velocitas voelde er niets voor by Sneek achter te komen en sloeg H.S. C., dat nu een paar plaatsen zakt. De grote belasting fraude. De 51-jarige A. C. de K. en de 5«-jarlge C. J. de K., bei den grossier te Middelburg, die twee weken geleden voor een belastingfraude voor de arron dissementsrechtbank te Mid delburg terecht stonden, zijn beiden wegens «het f'nen van onvolledige aangifte voor de belasting" veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk en 10.000 boete of vier maanden hechte nis. STORM EN VLOED OVERWINNEN BUNKERS. Bij de laatste hoge vloeden en stormen zijn de duinen van Oostkapelle op verschil lende plaatsen sterk afgesla gen, op sommige plaatsen zelfs meer dan 5 meter. Ver schillende zware bunkers, die de duinen ontsieren, zijn naar beneden gestort. Paalwerk te Oostkapelle verbrand. Door onbekende oorzaak is een groot deel van het paal werk bij het laatste paalhoofd te Oostkapelle door brand vernield. De schade hierdoor veroorzaakt bedraagt naar schatting circa f 10.000. Even als met bos- en duinbranden bestaat de mogelijkheid dat de oorzaak moet worden gezocht in onachtzaamheid, b.v. door hel weggooien van een sigaar of sigaret. Waar het gevolg hier een zeer grote financiële schade voor de Polder Wal cheren oplevert, wordt men dringend aangeraden steeds in bos en duin voorzichtig te zijn met vuur. Kleine oorza ken hebben vaak grote gevol gen. Rode Kruisvaartuig gelicht Vrijdagavond werd het Rode Kruisvaartuig Z.R. 10, dat in 1944 in het Nieuwe Vaarwa ter tot zinken werd gebracht in de Vluchthaven te Zijpe binnengebracht. Zoals werd vermoed, be vond zich aan boord het stof felijk overschot van een man. waarschijnlijk de machinist van het vaartuig. De Rijkspo litie heeft het stoffelijk over schot geborgen. GEVALLEN VOOR HET VADERLAND. Bij Lahat (Ned. Indië) is Donderdag - December ge sneuveld de heer J. B. Mari- nissen, geboren te Vlissingen. De heer M. was 29 jaar oud. EERSTE HARING. Te Breskens werd Vrijdag de eerste haring aangevoerd. De gemeentelijke vismijn veilde ongeveer 25 ton. PROVINCIALE BOOT AAN DE GROND. Zondagavond liep de provin ciale boot „Ooster-Schelde" ten gevolge van de zware mist bij de „Schone Waardin" >*iiten de haven van Vlissingvr. aan de grond. De passagio werden met een loodsboot aan wal ge bracht. Men verwachtte, dat het schip met hoog water weer vlot zou komen. Beplanting van St. Laurens begonnen. Vrijdagmorgen werd ook te St. Laurens een begin gemaakt met de herbeplanting. Burgemeester J. W. van 't Hoff wees in een rede op de belangrijkheid van dit feit. Hg sprak de wens uit, dat God Zgn zegen over de wasdom zal geven. Hierna werden door de burgemeester, de beide wet houders, het gemeente-perso neel en anderen bomen ge plant. Bestuursvergadering L.J.G. Zeeland. In de bovenzaal van de „Prins van Oranje" te Goes werd Zaterdag een provinciale bestuursconferentie gehouden van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland. De be langstelling hiervoor was goed. Uit alle delen van de provin cie waren de bestuursleden opgekomen teneinde verschil lende problemen, waarvoor de landbouwjongeren in Zeeland zich geplaatst zien, te bespre ken. Achtereenvolgens passeer den o.a. de volgende punten de revue: Werkplan 1948; taak bestuursleden; werk in de meisjesafdelingen; moeten de streekbesturen verdwijnen en de omgang tussen meisjes en jongens. Al deze problemen werden toegelicht en gaven aanleiding tot aangename besprekingen, waardoor de vergadering in 'n goede sfeer kwam. Nu de L. J. G. Zeeland haar organisatorische opbouw voor het grootste deel voltooid heeft, richt zij haar arbeid speciaal op innerlijke verster king. ERNSTIG ONGEVAL. Vrijdagavond raakte op de Rijksweg Perkpolder—Hulst bij Kuitaart een aanhangwagen van Van Gend en Loos. los van de auto. De wagen reed in vol. Ie snelheid van de weg. Een iuist narrende wielrijder werd gegrepen en werd zeer ernstig gewond. Boomloos Schouwen en Duiveland. Toen Walcheren nog een golvend meer was, was uit Schouwen en Duiveland het zoute water reeds lange tijd verdwenen. Iedere bewoner van. dit eens zo boomrijke eiland was de mening toegedaan, dat Schou wen en Duiveland weer spoe dig in zijn oude glorie zou herrijzen. Dit schijnt echter niet zo eenvoudig te gaan. Niettegenstaande Walcheren aanmerkelijk later verlost kon worden van het zoute water, vindt daar de herbe planting reeds goede voort gang, terwijl op Schouwen en Duiveland nog steeds gewacht wordt op een begin. De gemeente Nieuwerkerk besloot nu te gaan planten. Naar wy vernemen hebben vele gemeenten wel plannen, doch deze kan men niet zelf standig uitwerken, terwijl men zelf moeilijk een aan vang kan maken, aangezien dan de toegezegde subsidie g.mist zal moeten worden. Wanneer men zo door het eiland trekt dan ziet men de begraafplaatsen zonder bo men en zonder omheining. Is he1 een wonder, dat vele in woners wrevelig zeggen Waar blijft de herbeplanting 7 DE RAMP DER BR. 27. Een collecte gehouden ten bate van de nabestaanden van de omgekomen vissers te Breskens bracht f 7318,51 op. Middelburg PETROLEUMKACHELTJE VIEL CM. Zaterdagmorgen kreeg de Middelburgse brandweer mel ding van brand in het perceel Singelstraat 29 Men rukte onmiddellijk uit, doch behoed de niet handelend op te tre den, daar de bewoners van het huis het vuur zelf hadden ge blust. Dit was ontstaan, door- da'- een petroleumkacheltje omviel, waardoor het behang in brand geraakte. MIDDELBURG CONTRA DE RATTEN. De rattenbestrijding kan alleen dan /oldoende succes opleveren, wanneer zij alge meen en zoveel mogelijk te gelijkertijd wordt aangevat. Om deze reden wordt zij zo danig georganiseerd, dat zij in alle Walcherse gemeenten gelijktijdig zal plaats vinden. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft terecht ge meend zijn medewerking hier aan niet te mogen ontzeggen en zal daartoe de Reinigings dienst inschakelen. Het zal tevens een beroep doen op de hulp van alle buurtverenigin gen en beheerders van grote panden. De inleiding van de actie vindt plaats op Maandag 22 December te 8 uur in het Schuttershof, waar in een bijeenkomst van vertegen woordigers van de buurtver enigingen en genoemde be heerders een afgevaardigde van de Plantenziektekundige Dienst een uiteenzetting zal geven van het doel en van de werkwijze voor deze bestrij ding. Lichtbeelden zullen zijn woorden illustreren MILITAIRE MARS. Dinsdagmiddag 9 December zullen de cursisten van de C. O.A.K. een mars door Middel burg maken. Men start bij het station en loopt vervol gens door de Stationsstraat, de Nieuwstraat en de Korte Delft naar de Dam, waar voor de Commissaris van de Ko ningin zal worden gedefileerd. De route is vervolgens als volgt vastgesteld: Beatrix- brug, Dam N.Z., Molstraat, Koepoortstraat, Molenwater, Korte Noordstraat, Lange Noordstraat, Markt (défilé voor de burgemeester van Middelburg), Bodenmarkt, Gortstraat, Hoogstraat, Nieu we Haven, Sc. Jansstraat, L. L^lft, St. Pieterstraat, Wagè- naarstraat, Hofplein, Korte Noordstraat, Zuidsingel, ka zerne. DE SINT IN MIDDELBURG. Zaterdagmiddag, een dag dag na zijn verjaardag, heeft St. Nicolaas een bezoek ge bracht aan de Zeeuwse hoofd stad. Om half twee arriveerde de Heilige met de trein uit Vlis singen op het station, waar een groot aantal kinderen, mitsgaders enkele bestuursle den van de coöperatie „De Broederband" en de signaal afdeling van Achilles hem op hartelijke wijze ontving. De Sint ging per auto naar het Schuttershof, waar een groot kinderfeest aanving. Tezelfder tijd was een paar straten verder in de boven zaal van de Vergenoeging een collega van de Bisschop in actie. Dit feestje was georgani seerd door de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers en aan geboden aan kinderen van door de oorlogsomstandighe den gevallen mannen van de koopvaardij en de visserij. Ook in de „Vergenoeging" ontbrak het niet aan echte Sinterklaaspret, waarbij mooie cadeaux voor de kinderen werden uitgedeeld Vlissingen Verhoging vermakelijk heidsbelasting. B. en W. van Vlissingen heb ben by de gemeenteraad inge diend een nieuw ontwerp voo» de beffing van de vermakelgk- heidsbelasting. Zy willen de ad ministratie van deze belasting overbrengen van de gemeente ontvanger naar de gemeente secretarie en voorts het Rolca- systeem voor de biljetten in voeren. Dan stellen zy voor te vol doen aan de wens van de mi nister van binnenlandse zaken tot verhoging van deze belas ting! Voor normale sportwed strijden wensen B. en W. het tarief van 20 te handhaven. Kosteloos toegankelijke sport wedstrijden willen zg geheel vrijstellen. Alle vermakelgkhe- den, waarbij het culturele of opvoedende element niet of vrgwel niet aanwezig is zullen belast worden met 50 De bioscopen worden belast met 45 voor alle rangen. Ingeval voor vermakelgkhe- den een oppervlaktetarief geldt zal dit naar evenredig heid worden verhoogd. Uitbreiding sportterrein. In verband met het tekort aan sportvelden in Vlissingen hebben B. en W. aan de raad voorgesteld een tijdelijk oefenterrein in te richten ten Westen van ljet bestaande sportveld en een tweede sport veld ten Noorden van het be staande sportveld. De kosten van het tijdelijk oefenterrein zullen bedragen 1950 en van het tweede sportveld 8000. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Vlis singen zal vergaderen op Vrijdag 12 December a.s. Nieuw tehuis ouden van dagen. B. en W. van Vlissingen heb ben aan de gemeenteraad een crediet van 5000.gevraagd voor het ontwerpen van een bouwplan voor een nieuw te stichten tehuis voor ouden van dagen. De vooruitzichten op een rijksbgdrage in de kosten van dit nieuwe tehuis zgn volgens B. en W. niet ongunstig. Een Jeugdherberg. B. en W. van Vlissingen stellen aan de gemeenteraad voor een bedrag van 12 800 toe te staan voor het water en winddicht maken van een gedeelte van het Oude Gast huis aan de Hellebardierstraat, dat bestemd zal worden voor jeugdherberg. PERSONALIA. B. en W. van Vlissingen stel len aan de gemeenteraad voor aan de heer G. van de Kreke, op zgn verzoek eervol ontslag te verlenen als hoofd der open bare school E en als leraar aan de Gem. Midd. Handelsavond school. Zg stellen voor als lera ren aan de Avondschool voor nijverheidsonderwijs definitief te benoemen de heren N. J. Dekker, J. A. de Bert en G. F. Bak. en tot tgdelgk leraar W. Brizee, C. A. Kamermans en A. G. A. Verdonk. Voorts vragen zij bekrachti ging van de tydelijke benoe ming tot 30 Nov. jl. van de volgende leerkrachten aan de nijverheidsdagschoolC. Broodman, D. van Mourik, J. R. Rem en de benoeming van de heerP. D. Enters tot 31 Oct. jl. Tenslotte delen zg mede. dat met ingang van 1 Dec. tot ty- delgk leraar aan deze school werd benoemd de heer P. Lau- wen. B. en W. stellen aan de raad voor de heer F. Schets te be noemen tot lid van de Woon- ruimtewetcommissie in de va cature E. Andriessen. Ter voorziening van een vacature in het regentencollege van het burgerweeshuis bieden B. en W. het volgende dubbeltal aan: J. Wavergn, D. E. Praag. Domburg BIJNA 4 MILLIOEN KILO BIETEN GEWOGEN. Op de weegbrug te Dom burg zijn dit jaar voor de Centrale Su'ker Mij. 3.837.400 kg. bieten gewogen. Moord om een duif. UITSPRAKEN. De arrondissementsrechtbank te Middelburg deed de volgen de uitspraken. C. den E., landarbeider. 34 j.p wonende te Axel en J. den E., bankwerker, 31 j„ wonende te Axel. thans gedetineerd, we gens .zware mishandeling de lood tengevolge hebbend", resp. 3 j. gev. en 10 m. gev. met aftrek voorarrest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2