PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT P.S.V. behoudt de kop Gustaaf V Zij n vrouw voor de trein gelegd BILT 40 jaar koning Vruchteloze discussies in Londen. Arbeidsrust keert weer in Frankrijk Koning Leopold tot terugkeer bereid. Op de „Renville' 190e Jaargang - No.289 Uitgave vaii de Firma Provincial* Zeeuwse Courant. Middelburg Drukkerij Fa F van de Velde Jr Vlisslngen Dit oiad versclnjnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen Maandag 8 Dec. 1947 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN ABONNlUdKNTSPKUS 85 ct per week: t MO per kwartaal: franco per post 3.45 oer kwartaal Losse nummers 5 ct Burjaux gevestigd te Vlisslngen Walstr 58-60. tel 10 en 51 MlddelDurg Londense Kaai 29 tel 2077 2924 Goes L Vorststr 55 tel 2475 (bgg Costburg Gratamastr 3. tel 102 Terneuzen Brouwertlstr 1 Postrek m 159300 PZC Middelburg. Het Wereldgebeuren Een vorst, die hoog staat aangeschreven bij zijn voll Nog tennisser op 88-jarige leeftijd. Heden is het 40 jaar ge leden dat de thans 89- jarige Gustaaf V de Zweedse troon besteeg, als opvolger van zijn vader, Oscar H. Koning Gustaaf is op 16 Juni 1C58 geboren. In zijn jonge ja ren ondernam hij vele reizen, die hem in aanraking brachten met Europese staatshoofden en vooraanstaande politici. Van 1884 tot 1891 was hij, in het kader van de Zweeds-Noorse T'nie, onderkoning van Noor- jgen. Toen Gustaaf in Januari 1908, voor het eerst de troon rede uitsprak, zeide hij: „In mijn oprechte ijver voor de welvaart en de vooruitgang van mijn land zal ik altijd trachten mijn taak te vervul len." Zijn devies was: „Met het volk voor mijn land." Dat devies bleef hg trouw, zonder autoritaire neigingen te krij gen. Koning Gustaaf heeft zon der moeilijkheden samenge werkt met ministeries van verschillende politieke richting. In 1920 werd voor het eerst een sociaal-democraat Zweeds minister-president. De koning heeft bewezen gelijke tred met de sociale ontwikkeling te kun nen houden en zich tevens be wust te kunnen blijven van zijn verantwoordelijkheid als hoofd van de staat. Voor de internationale poli tiek heeft Gustaaf V steeds grote belangstelling gehad. Tijdens de eerste wereldoorlog nam hij het initiatief voor de samenwerking der drie Scan dinavische landen ter handha ving van de neutraliteit. In 1939 hoopte hij tot het laatste ogenblik op een vreedzame re geling der geschillen. In Octo ber van dat jaar nodigde hij de koningen van Noorwegen en Denemarken en de Finse pre sident uit tot een conferentie in Stockholm. Maar de ontwik keling in Scandinavië was een geheel andere dan 25 jaar te voren en weldra was Zweden het enige Noordse land dat buiten de oorlog bleef. De Zweedse acties tot hulpverle ning en leniging van de oor- logsnood heeft de koning steeds van ganser harte ge steund. Gustaaf V is een man van eenvoudig optreden. Hij heeft nooit bewust naar popu lariteit gestreefd en waar schijnlijk is dit een van de re- Bidault wordt er misselijk van. De vier ministers zijn er in Londen niet in geslaagd tot overeenstemming te komen aangaande de regeling van het derde agendapunt: De econo mische grondslagen voor een toekomstige Duitse staat. Een supplement op de over eenkomst van Potsdam (af komstig van Engeland) werd door Bidault (Frankrijk) en Marshall (V.S.) als uitgangs punt voor de discussie aan vaard. maar niet door Molotof. De anderen weigerden een der door Molotof aangeboden ont werpen tot basis te kiezen, daar zij van oordeel waren, dat in deze ontwerpen slechts as pecten van de Duitse economie en niet het gehele vraagstuk behandeld worden. Gedurende de discussie zei Bidault, dat de conferentie „in een kring" ronddraaide en dat „dit hem dreigde misselijk te maken". Tenslotte verzocht Marshall Molotof tegen Maandag een ontwerp gereed te hehben, waarin het vraagstuk der Duit se economie als geheel werd behandeld. Molotof deed hier omtrent echter geen toezeg- ging. Parade van partisanen in Rome. 50.000 manneiyke en vrouwe lijke partisanen trokken Zon dag onder het zingen van „de rode vlag" en het brengen van de communistische groet door de hoofdstraten van Rome. Aan de parade, die werd geor ganiseerd door de Italiaanse communistische partij, namen vertegenwoordigers uit elf lan den, w.o. Nederland, deel. Zij namen ook deel aan een parti- sanen-congres. dat voorname lijk ten doel zou hebben „de verzetsgeest levendig te hou den". De parade droeg een mi litair karakter en de deelne mers waren gekleed in een •oort uniform. denen, waarom hij het aanzien van zg'n volk geniet. Het is genoegzaam bekend, dat de koning als mr. G. tot op zeer hoge leeftijd aan tennistour- nooien heeft deelgenomen. In de zomer van 1946 beoefende hij, 88 jaar oud, zg'n geliefde sport nog. Toen moest hij daarvan afstand doen op raad van zijn dokter. Van 1881 tot 1930 is Gustaaf V gehuwd ge weest met prinses Victoria van Baden. Koning Gustaaf van Zweden. Jules MochIr ben de situatie meester. Onderhandelingen bijna geslaagd. De Franse minister van ar beid, Daniel Mayer, heeft gis teravond de regeringsvoorstel len tot beëindiging van de sta kingen aan een delegatie van de C.G.T. meegedeeld. Benoit Frachon, een afgevaardigde van de C.G.T., verklaarde na afloop van de conferentie, dat de voorstellen nog geen alge hele bevrediging schenken. De C.G.T. eist, dat het min mum- salaris schriftelgk wordt ge garandeerd. YVg zullen de voor stellen van de regering aan onze kameraden overbrengen, aldus Frachon. Naar Reuter verder meldt, zeide Frachon op een spoedig einde van het conflict te ho pen Behalve over de garantie van het minimumloon is nog geen overeenstemming bereikt over de periodieke duurtetoe- slagen. Op beide pnnten heeft de delegatie van de C.G.T. te genvoorstellen ingediend. In Parijs verwacht men, dat de arbeidsrust spoedig zal Wat de staking kostte Volgens officieel te Pa rijs bekend gemaakte cgfers heeft Frankrijk tengevolge van de sta kingen in de laatste we ken tot 4 December 2 millioen ton steenkool, 100.000 ton dzt- 130.000 on gietyzer 175.000 ton staal en 160-000 ton staalproducten verloren. Naar schatting zgn 1.2 millioen uren in de elec- triciteitsbedrgven verlo ren gegaan (ruim een derde van het totaal aan tal uren per maand). „Volkscongres" voor de Duitse eenheid. Door de socialistische een heidspartij van Duitsland :s 'n „volkscongres voor Duitse een heid en een rechtvaardige vre de" georgan'seerd, waaraan zeshonderd afgevaardigden uit de Westelijke zones en elfhon derddertig afgevaardigden uit de Oostelijke zóne hebben deel genomen. Het congres werd gehouden in het gebouw van de Berlijnse Staatsopera. Men lag o.m. de slagz:n: „Het Duit se volk wenvt in Londen ge hoord te worden". Otto Grothewohl, een der voorzitters van de S.E.D., pleit te voor het houden van een plebisciet, indien de geallieer den het net eens mochten wordpn over de eenheid van Duitsland. Duitsland zou zijn imperialistische ambities ech. ter moeten prijs geven. Wilhelm Kuelz (Lib. dem.) betoonde zich eveneens voor stander van de Duitse eenheid. Hij wenste geen vorm van de mocratie van het buitenland te lenen. Hij verlangde „Duitse democratie". Geen grenzen meer voor vrachtauto's. De „New York Times" meidt uit Genève, dat de regeringen van 8 Europese landen, waar onder Nederland en van de drie Westelijke zónes van Duitsland In de economische commirs'e voor Europa der V. N. zijn overeengekomen met Ingang van 1 Januari bil wijze van proef voor de duur van zes maanden de grenzen op te hef fen voor het internationaal goe. derenvervoer per vrachtauto op de grote wegen. Doodstraf voor massa-moordenaar. Zaterdag is te Pontianak het doodvonnis voltrokken aan de beruchte Japanse oor logsmisdadiger, vice-admiraal Daiog Tadahige. die schuldig is aan de executie van veer tienduizend personen weerkeren in Frankrijk. Mi nister Mayer zeide na de ver gadering met de C.G.T., dat d'e jongste voorstellen van de re- ger.ng een hervatting van het werk mogelijk maken en dat het wachten nog slechts is op de beslissing van het centrale stakingscomité. Als de C.G.T. niet spoedig opdracht geeft 't werk te hervatten, aldus de minister, zal zulk een bevel niet meer nodig zijn omdat dan iedereen al aan het werk is. Verwacht wordt, dat de sta king van twee dagen, waar mee de ambtenaren hebben ge dreigd en die Maandag moet beginnen, een fiasco zal wor den. INTERVIEW MET JULES MOCH De Pargse correspondent van het persbureau Reuter, Harold King, heeft een onderhoud ge had met de Franse minister van binnenlandse zaken, Jule3 Moch. „De strijd is beslist", verklaarde Moeh. „Ik ben de situatie meester." Het merendeel der twee mllLoen stakers zou gehan deld hebben onder dwang. aar Moch's mening is de „campag ne van stakingen en opstan den tegen het constitutioneel gezag een internationale actie om het plan Marshall te doen mislukken." Winkelsluiting wettelijk geregeld. (Van n speciale medewerker) Naar wij vernemen circuleert thans bij verschillende rege- rings-instanties een voor-ont werp voor een wet op de win kelsluiting. Het voor-ontwerp zal na deze bespreking, door de ministeries van binnenland se zaken en sociale zaken ver der gereed gemaakt worden en in het a.s. voorjaar aan de Tweede Kamer worden voorge ler" et ligt in de bedoeling het sluitingsuur voor winkels te bepalen op 6 uur des namid dags. Deze slu ting geldt voor het gehel jaar. Als sluitings middag wordt in het algemeen voor alle winkels de Dinsdag middag aangenomen. Toespraak tol een Belgische delegatie. Volgens een communiqué van het te Brussel zetelende secre tariaat van de koning heeft koning Leopold te Pregny, na- bg Genève, een delegatie toe gesproken uit „het congres voor de oplossing van het ko- ningsvraagstuk" een partg- loos orgaan, dat onlangs in België werd opgericht. Koning Leopold zeide o.m.. BÜ het afleggen van de eed tot eerbiediging van de grondwet en de wetten van het Belgische volk heb ik verplichtingen op niy geno men, waaraan ik mij niet zou mogen onttrekken, ben wanneer officieel be kend zal worden gemaakt, dat de eer van het hoofd der dynastie door niets is bevlekt evenals tevoren bereid, de verantwoordelijk heid voor deze verplichtin gen ln het kader van onze instellingen met verdubbel de toewijding te aanvaarden om voor alle Belgen een element van eenheid en har monie te zijn en mede te werken aan de nationale wederopbouw en de Inter nationale solidariteit". „Ik twijfel er niet aan, of het land zal mgn standpunt begrijpen en goedkeuren. Ik richt mij tot alle Belgen wan neer ik zeg, dat ik de beste wensen koester voor de wel vaart en het geluk van ons vaderland." Hoewel de verklaring van de koning geen directe politieke betekenis heeft, verwacht men, dat de Belgische regering zich binnenkort "over de^ konings kwestie zal uitspreken. Gezien het meningsverschil tussen de twee leidende regeringspar tijen socialisten en katho lieken valt over een even tuele oplossing van het vraag stuk weinig te zeggen. De so cialisten verzetten zich sterk tegen de terugkeer van de ko ning op grond van diens „on grondwettig gedrag". PRINS KAREI, VAN BELGIft NAAR V.S. Prins-regent Karei van België heeft de uitnodiging van de president der V.S., een bezoek van drie dagen aan zgn land te brengen, aangenomen. Hrj hoopt de reis kort na Pasen 1948 te ondernemen. Nieuwe tarieven abonnementskaarten. In aansluiting op het bericht betreffende de verlaging der abonnementskaarten der Ne derlandse Spoorwegen met in gang van 1 Januari 1948, vol gen hier nog enige nadere ge gevens omtrent de definitieve prijzen. De prijzen der algemene abonnementen worden met on geveer 15 c/o verlaagd. Zij zul len bedragen voor de eerste maand: tweede klasse 101.50 (thans 118.75), derde klasse 70.50 (thans 82.50) en voor elke volgende maand, mits on middellijk aansluitende aan de voorafgaande, tweede klasse 81.50 (thans 95), derde klasse 56.50 (thans 66). Ook de prijzen der andere abonnementskaarten (maand en week tra jectkaarten, week- en ieugdkaarten) ondergaan 'n verlaging van circa 15 rt'o Minister Neher te Batavia. Zaterdag is minister Neher met een Constellation in Ba tavia aangekomen. Hij was vergezeld van de gezant en gevolmachtigd minister van België, de heer Horremans. Dr. van Mook, generaal Spoor en de heren Abdoel Kadir, Koets, Elink Schuurman, de VUIeneuve en v. d. Stichtelen waren voor die begroeting op het vliegveld aanwezig. Be halve de heer Horremans worden binnenkort nog 3 of ficieren, militaire waarne mers van België, verwacht, die aan de Belgische delegatie zullen worden toegevoegd. Thans zijn reeds aanwezig ko lonel Servais en luitenant Claes Bouaert. Volgens een eerste be kendmaking hieromtrent telt de communistische partij in Joego-Slavië thans 400.000 le den tegen 15.000 bij het ultbre. ken van de oorlog. tt wordt onderhandeld DE MENING VAN SJARIFOEDD1N, Zaterdag had informele bespreking plaats. Zaterdag zgn aan boord van de „Renville" informele bespre kingen gevoerd tussen de Com missie van Drie en de Neder landse en Indonesische delega ties. By het aan boord gaan van de officiële Nederlandse en Re publikeinse persoon lgkheden mochten geen persvertegen woordigers aanwezig zyn, zo dat verdere bgzonderheden aan boord van de „Renville" niet bekend zijn. De steiger by de Priokhaven was versierd met de vlaggen van de 3 landen welke in de commissie voor goede diensten zitting hebben, terwgl een Amerikaanse sloep klaar lag om de gasten te ontvangen. Op Moord bij Amersfoort. Zoals wij reeds meldden, heeft een voorbijganger Vrgdagmor. gen op de spoorbaan Amster damAmersfoort bij de Mid- delhoefse weg te Amersfoort, het zwaar verminkte lijk van een jonge vrouw aangetroffen. De Amerfoortse politie, die deze zaak in onderzoek kreeg, nam aanvankelijk zelfmoord aan. Een sectie op het lijk en een onderzoek in de omgeving van de spoorbaan wezen ech ter uit, dat vóór een passeren de trein het lichaam vermink te, een worsteling moet hebben plaats gehad. Vrij spoedi<? na de lugubere ontdekking ging de politie over tot de arrestatie van de 29-ja- rige Amersfoorter H. van Z., werkzaam brj de bewakings troepen van het internerings kamp te Laren. De man heeft aan de politie bekend zijn vrouw te hebben vermoord. Hoewel de motieven, die tot deze moord geleid heb ben nog niet duidelijk zijn, kan uit mededelingen van om wonenden worden afgeleid, dat van Z. zeer egocentrisch was Ingesteld, en zijn 29-jarige vrouw en drie jonge kinderen geheel aan hun lot overliet. Van Z. heeft, toen hy Don derdagavond met zijn vrouw bj| de spoorbaan liep, zijn vrouw met een zwaar voor werp op het hoofd geslagen, waardoor zij het bewustzijn heeft verloren. Hij heeft haar daarop op de spoorbaan gelegd, waarna de electrlsche trein uit Amsterdam het lichaam ver morzelde. De moordenaar is na zijn daad naar het huis van zijn schoonouders gegaan en heeft daar met verwondering over 't uitblijven van zijn vrouw ge sproken. Hij heeft kennelijk ge. proboerd op deze wijze alle ver denking van zich af te schui ven om later zelfmoord van zijn vrouw voor te wenden. Het stoffelijk overrchot van het slachtoffer is naar het zie. henhuis „de Lichtenberg" te Amersfoort overgebracht, waar dr. Huig uit Leiden, nadere sectie op het lijk zal verrich ten. Johanna Lejjdekkers, die uit Vlissingen naar Amerika ver trok als kleine gast van de organisatie „Foster Parent's plan for War children". GOES DOOR R.B.C. UITGESCHAKELD. Yerseke slaat R.K.F.C. Ie KLASSE. LimburgiaBlegerheide 3 o; NAGPSV 1—2; Helmon- diaSportei. Emma 44; MV V—VVV 4—2; Brabantia— Vlisslngen 31 Het kan voor Vlissingen niet ongunstiger vei'!open dan door de talrgke geiyke spelen tus- scen de onmiddellijk boven hen geklasseerde elftallen. Limbur- fia en Bleijerheide tellen in lie strtyd niet meer mee en hebben ook in de bovenste re gionen niets meer in te bren gen. Zij deelden de buit en dit is wel in overeenstemming met hun positie op de ranglnsL Helmondia en Sportclub Em ma kunnen met Vlissingen on der zich een eilig gevoel heb ben. Met een gelijk spel wa- ren zg beide het beste. Dat MVV zich tenslotte wat hoger in de middenmoot zou werken was te verwachten. Hiervan werd VVV !e dupe en de Ven- lose ploeg komt nu lelijk af zakken. Brabantia had niet veel moeite met Vlissingen. DISTRICT VI. 10 8 1 1 27-9 17 9 6 12 23-11 13 9 5 2 2 15-13 12 10 4 3 3 16-14 11 9 4 2 3 26-20 10 9 4 14 16-18 9 9 3 2 4 15-18 8 10 3 2 5 19-18 8 10 2 4 4 16-23 8 PSV NAC NOAD Limburgia Blen'erheidr MW Brabantia WV Helmondia Sportcl. Emma 9 2 3 4 14-16 Vlissingen 10 0 1 9 6-33 2e KLASSE. A. De ZeeuwenInternos 12; Middelburg—Alliance 1—5; R BCGoes 10; DoskoBres- kens 61. Brabant zegevierde weer over de hele linie en alle Zeeuwse clubs bleven met lege handen staan. Goes, dat weer even in de strijd was, werd door RBC nu wel definitief uitgescha keld met een magere 10 ne derlaag. Alliance en Dosko zetten nu samen de strgd voort en wonnen allebei op overtuigende wijze respectie- velgk van Middelburg en Bres- kens. Nu ook Internos in Vlis singen tegen De Zeeuwen een volle buit binnenhaalde is de verhouding in de Zeeuwse staart ongewijzigd gebleven. 2e KLASSE A. Alliance 12 9 2 1 32-14 20 Dosko 11 9 1 1 49-17 19 Goes 12 7 2 3 31-13 16 Internos 11 6 1 4 23-16 13 RBC 10 5 2 3 20-23 12 Hero 10 3 3 4 18-21 9 Breskens 9 2 2 5 12-23 6 De Zeeuwen 12 2 2 8 18-32 6 Terneuzen 11 2 1 8 16-27 5 Middelburg 10 1 0 9 14-47 2 3e KLASSE E. RoburRCS af gek.; Zierikzee Odio 00; Nieuw Borgvliet Burgh 4—0* Yerseke—%KF Twee elftallen uit het Zeeuw se land maakten het twee Bra bantse dito behoorlijk lastig en zelfs slaagde Yerseke er in de eerste overwinning van dit sie- zoen te behalen en dat op het, zeer goed geklasseerde RKFC. Evengoed is het puntloze ge lijk spel van Zierikzee tegen het leidende Odio. Moe is lachende derde en zal er alles óp zetten om Odio in te halen. Nieuw Borgvliet maakte een foede beurt tegen Burgh, dat e zwak bleek om behoorlijk partij te geven. Nu Yerseke gewonnen heeft komt Robur ook danig in het nauw. 3e KLASSE E. len. Axel maakte in één wed strijd eveiveel doelpunten te gen Corn Boys, als de andere tegenstanders in elf wedstry- den. Axel heeft nu een voor sprong genomen en het zal heel wat moeite kosten om hen die nog afhandig te maken. Se KLASSE F. 12 10 1 1 58-11 21 Odio MOC RKFC Nieuw Borgvliet Zierikzee RCS Zeelandia Burgh Robur Yerseke 11 8 2 1 31-7 18 10 7 2 1 32-17 16 9 5 2 2 23-15 12 10 5 2 3 25-17 12 10 5 2 3 21-19. 12 10 3 3 4 13-19 102 3 5 18-22 12 3 1 8 24-40 11 2 2 7 21-38 11 1 3 7 21-35 3e KLASSE F. Hoo..inlaatSluiskil 35; SteenOostburg 11; Bier vlietHulst 34; Corn Boys Axel 26; Aardenburg Clinge 21; Hontenisse IJzendyke 43. En zo zit Hoofdplaat dan meteen volop in de knoei door een verwachte nederlaag te gen Sluiskil. Oostburg slaagde er ln een punt uit St. Jan steen mee te brengen, onge twijfeld meer dan zn zelf ver wachtten. Clinee trekt nu aan het kortste eind door de ne derlaag tegen Aardenburg, dat de onderste plaats nu heeft verlaten. Biervliet kon het te ren Hulst niet bolwerken en •eide ploegen staan nu onge veer gelijk. De twee verrassen de uitslagen zhn die van de kopploegen. Dat de nederlaag van Com Boys zo groot is ge worden, geeft grond aan ons vermoeden, dat Com Boys be zig is langzaam ineen te val- Axel Corn Boys 12 IJzendgke 12 Steen 12 Hontenisse 11 Hulst 12 Biervliet 12 Sluiskil 11 Oostburg 11 Hoofdplaat 12 Aardenb. 10 Clinge 11 1 2 46-12 19 9 12 39-26 19 5 4 3 31-12 14 5 15 22-28 11 4 2 6 23-27 10 4 2 6 16-21 10 4 16 23-38 9 2 3 6 12-23 7 3 18 24-60 7 2 2 6 11-32 6 2 18 17-32 de steiger werden de officiële Sersonen opgewacht door de 'ederlandse verbindingsoffi cier van de commissie voor goede diensten, kapitein L. E. Hinrichs en door een adelborst van de „Renville", Carl Turk. De leden van de commissie voor goede diensten kwamen het eerst aan. Daarna de heren van Vredenburch, Abdoel Ka dir en Baud en vervolgens Sja- rifoeddin, Ali Sastroamidjojo en Sjarifoeddin. OFFICIEEL COMMUNIQUÉ Een communiqué van de commissie voor goede dien sten van Zaterdagavond meldt, dat de eerste voltallige verga dering van de beide delegaties op de „Renville" zal plaats vinden op Maandag acht De cember om tien uur. Van Dins dag af zullen verder geregelde vergaderingen aan boord wor den gehouden. Zeven leden van iedere delegatie zullen tezamen met de leden van de commis sie voor goede diensten gedu rende de periode van onder handelingen blijvende op dc „Renville" vertoeven. De overi ge leden van de delegaties en de leden van de staf der com missie zullen tussen Batavia en de „Renville" op en neer reizen. SJARIFOEDDIN SPRAK. Kort na aankomst in Bata via Zaterdagochtend heeft Sja rifoeddin op een persconferen tie verklaard, dat de basis van de komende onderhandelingen zal gevonden moeten worden in een terugkeer tot de situatie van voor 21 Juli. Op een vraag of Linggadjatl nog elementen bevat, die als basis van onderhandelingen kunnen dienen, antwoordde Sjarifoeddin: „Er zgn centrale punten, zo als de kwestie van de de fac- to-erkenning der republiek, waarover nog eens nagedacht moet worden." Hij kon niet zeggen of KU optimistisch dan wel pessi mistisch ten opzichte van do komende besprekingen moest zijn, doch hij zeide: „Er moet een oplossing ko men". Hij geloofde niet, dat er internationale druk werd uitgeoefend om tot overeen stemming te komen, doch wees on do druk van het „gezond verstand". Op een vraag of de uiteinde lijke overeenkomst onder inter nationale contróle zou moeten staan zeide hg: „Ons staat voor de geest, dat een derge- lgke overeenkomst onder con tróle van de Veiligheidsraad moet staan." Hg was het niet eens met het Nederlandse standpunt, dat eerst het staakt het vuren geheel in practgk moest worden gebracht, alvo rens bg politieke besprekingen enig resultaat kon worden ver wacht ,doch meende, dat het politieke probleem het voor naamste is. „Het staakt het vuren bete kent wapenstilstand, een poli tieke oplossing betekent vre de", aldus Sjarifoeddin. Ten aanzien van een even tuele deelneming aan de be sprekingen door Sjahrir zeido hij. dat dit afhangt van de omstandigheden. Overigens is Sjahrir voornemens a.s. Dinsdag naar Australië te ver trekken. RES. 2e KLASSE E. Moe IIGoes II 0—1; Missin gen IIDosko II af gek.; Ter- neuzen IIMiddelburg 11 4 1; Breskens IIRCS EL 20. Het is voor Goes II maar "n angstige overwinning gewor den. Inmiddels biyft het Goes- se elftal er door op gelgk ni veau met Dosko U. Terneuzen H kwam onverwacht goed voor de dag en sloeg de Middelburg se reserves met flinke cijfers, waardoor De Zeeuwen nu een achterstand heeft opgelo pen. Breskens H slaagde er ln ae Souburgse reserves te over winnen en zich 'n goede plaats op de ranglijst te verwerven. RES. 2e KLASSE E. Goes 2 11 10 0 1 30-8 20 Dosko 2 10 9 0 1 40-7 18 RCS 2 11 5 2 4 19-18 12 Breskens 2 9 4 3 2 21-13 11 Vlissingen 2 9 3 2 4 20-19 8 M'ddelb. 2 9 3 1 5 19-22 7 MOC 2 11 3 0 8 19-35 6 Terneuz. 2 10 2 1 7 20-39 5 De Zeeuwen 2 10 1 1 8 7-34 3 Brand eiste twee slachtoffers. Op St„ Nicolaasmorgen heeft een hevige brand in de Haar lemmermeer twee slachtoffers geëist. Om half zeven verliet de be woner van E. zijn woning om zich naar zijn wérk te begeven, nadat hg in een benedenkamer 'n petroleumkachel had aange stoken. Een half uur later za- een voorbijgangers dikke rook wolken uit de woning komen en terstond daarna verscheen voor een bovenraam de vrouw des huizes, die blijkbaar niet langs de trap naar beneden kon komen. Zij sprong uit het raam en werd slechts licht gewond. Een 9-iarig dochtertje moest eveneens haar leven op dejje wijze redden. Inmiddels deelde de vrouw ryiede. dat zich in de woning nog de 83-1arige grootvader en een 12-jarie zoontje bevonden. Ofschoon men pogingen tn het werk stelde om ook deze twee mensen te redden, slaagde men hierin niet, daar het vuur en de dikke rookwolken de red dingspogingen belemmerden. DE VOORSPELT: MISTIG. Vrijwel overal nevel of mist, overigens zwaar bewolkt met enkele opklaringen Byna over al droog weer met veranderlg- ke wind Weinig verandering in. temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1