De letter doodt Land-en tuinbouw vragen meer steun NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN Middelburg wacht de militairen Het transport der gevangenen Wereldkampioenschap Een samenloop van omstandigheden. Van bevoegde zyde verneemt Aneta, dat er geen sprake is geweest van opzet by het over lijden van de 46 gevangenen tijdens het transport Rontlowo- »o—Soerabaja op 23 Novem ber. Het gebeurde is het resul taat van een aamenloop van omstandigheden. Jhr. van Vre- denburgh, generaal Spoor en de heer Abdoel Kadir hebben ter plaatse een onderzoek In gesteld. Het transport, dat een dag later vertrok dan in de bedoeling lag In verband met het feit, dat Soerabaja niet tij dig kon worden verwittigd, had een min of meer geïmpro viseerd treingeleide onder commando van een sergeant majoor. Sedert 1 Augustus zijn er 53 soortgelijke transporten van Oost-Java naar Soerabaja overgebracht met totaal 2826 gevangenen, zonder dat ach daarbij ongevallen hebben Bloemproducten komen weer op de bon. Met Ingang van 3 Januari 3948 kunnen de volgende pro ducten weer uitsluitend tegen bonnen aan het publiek afge leverd worden: vermicelli, ver- micellisoep, marcaroni, spag hetti, noedels, mie, tarwegries- meel, alle soorten puddingpoe der, custard, maïzena, aardap pelmeel, aardappedsago, aard- appeltapioca, biscuits, wafels, crackers, matzes, beschuit, toast, koekjes, speculaas, stroopwafels, ontbijtkoek en taai-taai. Het ligt in de bedoeling het broodrantsoen eveneens in gaande 3 Januari 1948, te bren gen op gemiddeld 2100 gram per week, n.l. afwisselend 2000 gram en 2200 gram. Echter zal voor een gedeelte van deze hoeveelheid, n.l. voor 400 gr., elke week een keuzebon wor den aangewezen, waarop naar wens ofwel 400 gram brood of een nader te bepalen overeen komstige hoeveelheid van de bovengenoemde producten ver krijgbaar zal worden gesteld. Daar het noodzakelijk Is bij het begin van de distributie van deze producten over een voldoende werkvoorraad bij de winkelier te beschikken, moet de aflevering van deze artike len aan de consument gedu rende enige tijd worden stilge legd. Zes maanden voor de Zingende Rot. Het Bijz, Gerechtshof te 's-Gravenhage veroordeelde de Haagse koopman H. L. Bar- tels, bijgenaamd dc „zingende rot", die zeven maal uit zijn detentie wist te ontsnappen, tot zes maanden en ter be schikkingstelling van de rege ring. Wegens het verraden van de Joodse onderduiker Jacob de Vries, het te gelde maken van goederen van Joodse onderdui kers en het dienstnemen bij 't N.S.K.K. had de procureur- fiscaal ontslag van rechtsver volging en ter beschikkingstel ling van de regering tegen hem geëist. Voogdijraden worden, gereorganiseerd. Dezer dagen installeerde de minister van justitie, mr. J. H. van Maarsseveen, een commis sie. die het vraagstuk van de reorganisatie der Voogdijraden zal bestuderen. In zijn installatierede zeide de minister o.m. dat het voor e,%n aanzienlijk deel van de voogdijraden afhangt, of het werk van de bijzondere jeugd zorg tot zijn recht komt. Hij sprak ziin dank uit voor het geen de voogdijraden in de af gelopen 40 jaar hebben ge presteerd. Een algehele reor ganisatie is echter dringend no dig gebleken om te komen tot regionale centra van kinderbe scherming. De commissie be. staat uit 10 leden, afkomstig uit de Voogdijraden zelf en de verschillende sectoren van het kinderbeschermingswerk. Vermakelijkheidsbelasting De schouwburgdirecties in Nederland hebben een telegram aan de minister van binnenlandse zaken gezon. den, waar in er op wordt aan gedrongen de verhoging der vermakelijkheidsbelasting in elk geval uit te stellen tot 1 September 1948. wanneer het nieuwe seizoen een aanvang neemt, daar de invoering op 1 Januari a s. eatastrophale ge volgen zal hebben. lingezonuen mededeling J (Ingezonden mededeling! SCHUTTERSHOF Middelburg. ZONDAGAVOND DANSEN van 8—12 uur. Bus Vlissingen 12 uiv. m MRECTIE voorgedaan. Een van de wa gens was op 22 November af gekeurd en wegens onreinheid vervangen door een andere wagen. Gebrek aan ventilatie op deze uitzonderlijk warme 23e November wordt door de dok ters, die het onderzoek instel den, als de waarschijnlijkste doodsoorzaak opgegeven. De wagens waren met overvol. De instructies voor de Sergeant- Majoor waren echter onvol- dende. Onderweg heeft de -trelngeleider uit vrees voor ontvluchting, welke zijn niet- afzwaaien tot gevolg zou kun nen hebben, geen maatregelen genomen om de wagens te ope nen om verse lucht toe te la ten en voedsel en water te ver strekken. Het feit, dat hij zijn orders op deze zonderlinge wij ze letterlijk uitvoerde is de be langrijkste oorzaak van deze calamiteit. Zo zijn door de commissie van onderzoek ver grijpen geconstateerd, die in geen enkele verhouding staan tot het gebeurde en blijven de •betrokkenen personen en in stanties verantwoordelijk, al dus verneemt Aneta van bevoegde zijde. COMMISSIE VOOR GOEDE DIENSTEN. Majoor-vlieger Deckers, ka pitein Simmons en kapitein Abs zijn 'toegevoegd aan de commissie voor goede diensten. Dc drie Belgische officieren zullen zich binnenkort naar Batavia begeven. Van Meegeren wil met licht slapen. De kunstschilder Han van Meegeren zal via zijn advocaat een verzoek indienen, zijn straf, tijd van een iaar door te mo gen brengen in oen inricht-'ng waar hij met licht kan slapen en slaapmiddelen mag gebrui ken en waar hij zo kan werken, dat hii aan ziin financiële ver- pïicht:ngen kan voldoen. Intusspri ontvangt de kunst schilder. die nog steeds in de Valerius-kliniek te Amsterdam verpleegd wordt, voortdurend verzoeken voor het vervaardi gen van schilderijen. Daar Van Meegeren echter niet mag wer ken kan hij. naar zijn zeggen, tot zijn spijt niet aan de ver zoeken voldoen. boksen. Joe Louis heeft te New York zjjn titel als wereldkam pioen boksen verdedigd tegen Joe Walcott. Volgens deskun digen heeft Louis, die zijn 25ste gevecht om de «tel le verde, zeer slecht gebokst. De scheidsrechter wilde aan Wal cott de overwinning toekennen. De twee juryleden waren van mening, dat Louis recht had op de zege. De scheidsrechter meende, dat Louis zes ronden op zijn naam had en Walcott zeven, met twee onbeslist. Het ene jurylid gaf Louis negen ronden en het andere gaf hem acht ronden van de vijftien. Clandestiene handel in tweede-hands auto's. De Bredase economische re cherche is op het spoor geko men van een zich over het ge hele land uitstrekkende clande stiene handel in tweede-hands auto's. De opsporingsambtena ren kwamen tenslotte in Zuid- Holland terecht, waar zij in het kantoor van een garage houder, een volledige zwarte boekhouding met balans aan troffen. In totaal had de man 36 auto's clandestien gekocht en 32 verkocht. 25 wagens wer den in beslag genomen. Tegen 110 personen, verspreid wonen de over het gehele land, werd proces-verbaal opgemaakt. De garagehouder zou een over winst gemaakt hebben van 70.000. Commissaris Schuitemaker verlaat de politiedienst. Met ingang van 1 Januari is aan de heer D. Schuitema ker, hoofdcommissaris van ge meentepolitie ter beschikking van de minister van binnen landse zaken, als zodanig eer vol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Met de heer .Schuitemaker gaat een der oudste, zo niet de oudste ambtenaar in dienst tijd der Ned. politie heen. Hij kwam op 1 Mei 1904 bij de po- luitie te Hoorn, was daarna te Middelburg en 's Gravenhage werkzaam en werd in 1916 be noemd tot commissaris van politie te Zutphen. Daarna was hij van 1918 af commissaris te Haarlem en werd op 23 Febr. 1921 benoemd tot hoofdcom missaris van politie te Utrecht. Stichting voor de landbouw uit haar verlangens. Minister Mansholt heeft aan de Stichting voor de Landbouw verzocht om een uiteenzetting van de wensen van de land en tuinbouw, welke als basis van de tc voeren besprekingen zal dienen. Deze uiteenzetting, die de vorm van een nota heeft, is thans aan de minis ter verzonden. De nota gaat uit van het principe, dat Dij de thans vi gerende geleide economie de overheid de prijzen, de richting en omvang oer productie in de landbouw kan beheersen. Het is haar dus mogelijk, door het stellen van rechtvaardige prij zen een behoorlijke rentabili teit te verzekeren. Het is noodzakelijk, dat de overheid een zekere stabiliteit in de prijzen waarborgt, op een zodanig peil, dat boer en landarbeider een redelijk be staan is verzekerd. Deze prij zen zullen in de toekomst be ter dan tot nu toe kunnen wor den gebaseerd op de kostprijs berekeningen van het land- bouw-economisch instituut, welke thans nog een te smal le basis hadden. Het komt de landbouw voor, dat de gevolg de loon- en prijspolitiek niet consequent bij het gehele be drijfsleven is toegepast. Een gevolg hiervan is geweest, dat men over de gehele linie te lage prijzen heeft ontvangen. Het streven der regering, door toeslagen op de consumenten prijs een goedkoopte-eiland te vormen In een dure wereld, ziet de Stichting voor de Landbouw als een rem op de mogelijkheid de prijzen der landbouwproducten te verho gen. CORRECTIE DER PRIJ ZEN NODIG. Voor 1947—'48 venvacht de Stichting, mede door de eatastrophale weersom standigheden een vermin dering van het agrarisch inkomen. Verder waren de kostprijzen der akkerbouw- Sroducten in 1947 hoger an in 1946, terwijl niette genstaande dit, de richtprh* zen zjp'n verlaagd. Ook de zomermelkprijs is te laag. Op grond van deze en an dere overwegingen dringt dc Stichting aan op correc tie der prijzen. COMPEN S ATIETOE- STLAG LICHTERE GRONDEN. De wens om compensatie toeslag voor lichtere gronden argumenteert de Stichting met dc uitputting van de bo dem tydens de oorlog, die voor de lichtere gronden funester was dan voor de zware gron den. terwijl het pachtprijsver- schil gelijk is gebleven. De be drijfsvoering op deze gronden kan in geen enkel opzicht ver geleken worden met die van vóór dc oorlog. De Stichting vraagt een voorlopige compensatietoeslag van 50 per ha. De definitieve toeslag voor 1946 en 1947 wil zij laten afhangen van de uit eindelijke bedrijfsresultaten. TOELAGE VOOR KLEINE BEDRIJVEN. Deze argumenten voor de lichtere gronden gelden in ver hoogde mate voor het kleine bedrijf, mede omdat dit van de geringe uitbreiding van de varkens- en kippenstapel wei nig kon profiteren. De Stich ting verzoekt voor alle bedrij ven. die kleiner zijn dan 8 ha. die niet in het zeekleigebied liggen, een toeslag welke op lopen kan tot 90 per ha. en welke afhankelijk is van de grootte van het bedrijf en en kele andere factoren. T.a.v. de groenten vraagt de Stichting een vergoeding van die standaardproducten, die 70 van de kostprijs van 1945 niet hebben opgebracht en voor die meer speculatieve producten, welke 50 niet hebben gehaald. De consumentenprijs is rela tief hoog geweest door de grote handelsmarges. De Stichting acht het wenselijk, dat de kosten worden vergoed, die door het bedrijfsleven ge maakt zijn om onverkoopbare groenten te doen conserveren, teneinde het vernietigen van voedsel te voorkomen. Cohen en Asscher weer vrij. De heer A. Asscher en prof. D. Cohen, van de voormalige Joodse Raad, zijn Vrijdagmid dag uit hun hechtenis ont slagen, waarin zij vier weken en een dag hebben vertoefd. Aan deze vrijlating zijn drie voorwaarden verbonden, welke door de beide heren Werden aanvaard: zij mogen voorlopig niet met getuigen spreken tot het tijdstip, dat zulks geen schade meer aan de zaak kan berokkenen; zij mogen niet zonder voorkennis en toestemming van de pro cureur-fiscaal het land ver laten en zij mogen voorlopig geen contact met elkaar on derhouden. Citroenen voor de jeugd. Voor personen, geboren in een der jaren 1928 t/m 1933 zullen 230 gram Italiaanse ci troenen verkrijgbaar worden gesteld. In verband hiermede deelt het C.D.K. mede, dat uiterlijk op 13 December a.s. bon „reserve 015" diént te worden ingeleverd bij een de taillist, die gewoon is citroe nen e.d. te verkopen. Afleve ring zal geschieden zodra de detaillisten bevoorraad zijn. Vorstverletregellng. Onder voorzitterschap van wethouder Buys werd in de raadszaal te Goes Woensdag middag een vergadering ge houden, waarin de heer Hen- drinkx, rijksconsulent voor so ciale bijstand, een uiteenzetting gaf voor de gemeente-ambte naren van sociale zaken ovèr de deze winter geldende vorst- verletregeling. Spr. verklaar de o.m. dat de vorstverletrege- ling naar het oordeel van mi nister Drees in de eerste plaats een zaak is die het bedrijf zelf aangaat. Pas wanneer blijkt dat de arbeider bij vorst niet op grond van een andere rege ling (coll. arbeidsovereen komst, wachtgeldsregeiing, werkloosheidsverzekering recht op uitkering heeft, zal hg vanwege de gemeente een uitkering ontvangen. De ge meente kan voor bepaalde ar beiders een wachttijd vaststel len op grond van abnormaal hoge verdiensten in de vooraf gaande tijd. Uit de verdere be sprekingen stippen wij nog aan dat het voor landarbeiders van groot belang is, dat zij een schriftelijke arbeidsovereen komst aangaan, waaruit de aard van hun dienstverband blijkt; dit ter voorkoming van moeilijkheden bij de toekenning der vorstverletuitkering. Buiten vervolging gesteld. De officier-fiscaal bn het Bijz. Gerechtshof te *s Herto genbosch 1 eeft één persoon voorwaardelijk en drie on voorwaardelijk buiten vervol ging gesteld. Middelburg EEN SUIKERZOUT BEDRAG De banketbakker de V. in Middelburg had reeds verschei dene keren gemerkt, dat bij inlevering van suiker en boter voor de vervaardiging van bo terkoekjes geknoeid werd. Een van de klanten leverde name lijk regelmatig zakjes suiker in, die grotendeels gevuld wa ren met.zout. Het gevolg was, dat de betreffende klant langere tijd met de suikerbon rondkwam, doch de banket bakker met partijen bedorven koekjes zat. Thans is ontdekt, welke klant dit bedrog heeft ge pleegd. Het is mej. M. van S. uit Middelburg, die gesnapt werd, toen zij een zak met zout, waarboven een klem laagje suiker met een argeloos fezicht inleverde. Zij bekende et bedrog reeds verscheidene malen gepleegd te hebben en ontving daarop van de politie geen boterkoekjes, doch een proces-verbaal wegens oplich- ONTVANGST DER MILITAIREN. Het door ons reeds aange kondigde défilé op de Markt te Middelburg op Dinsdag 9 De cember dóór de militairen van de Centrale Opleiding Admini stratief Kader, zal te 3 uur Ongeval of misdrijf Vrijdagmorgen is op de spoorbaan tussen Amersfoort en Soest het deerlijk vermink te lichaam gevonden van een inwoonster van Amersfoort, de 29-iarige mevr. V. Z. De poli tie van Amersfoort en Soest stelt een uitgebreid onderzoek in, daar de mogelijkheid niet uitgesloten wordt geacht dat misdrijf in het spei is. Pauius de Ruijfer voor het Tribunaal. De schrijver van talloze re vueteksten en liedjes Jaques van Tol, die o.a. de figuren Snip en Snap, Peter Pech en Stoethaspel creëerde en het merendeel van de teksten voor Louis Davids schreef, had zich Vrijdagmorgen voor het Gooi- se Tribunaal te Hilversum te verantwoorden als leider van het beruchte Zondagmiddag- cabaret van Pauius de Ruyter. Ter zitting wérden omvang rijke declaratiestaten uit de archieven van de Buma ge toond, waarin van Tol de auteursrechten van niet min der dan 6U0 liedjes en teksten voör zich opeiste, in de jaren 1941 tot 1944 géschreven. Thans verklaarde hij, dat na de twee eerste uitzendingen geen enkele tekst meer van zijn hand is geweest. Wel was hij verantwoordelijk geweest voor de regie. Hg zeide Joden geholpen te hebben en andei illegaal werk verricht te heb ben. Wild zwijn ging wandelen. Donderdagmorgen tieelt een wild zwijn in zijn eentje van Heugem af een wandeling ge maakt naar de voet van de St. Pietersberg te Maastricht. Het dier zwom daarvoor eei.it over de Maas, balanceerde over een sluisdeur en maakte een duik om het kanaal over te zwem men. Het dier koos, toen de menselijke nieuwsgierigheid het hem wat al te benauwd maakte, dezelfde weg naar Heugem terug. Daar geraakte •het wilde zwijn bijna onder een gemeente-autobus welke voor het dier oeleefd stopte, waarna enkele jagers tevergeefs jacht op het zwjjn maakten. Regeringscrisis in Perzië. De Perzische eerste minis ter, Ghavam Es Soeltaneh. heeft Vrijdag tegenover de pers bevestigd, dat op drie na alle ministers van zijn kabi net hun ontslag hebben inge diend. De premier verklaarde een nieuwe regering te zullen vormen. Zelf was hij niet af getreden, omdat het land hem nodig heeft. De oppositie heeft de Sjah verzocht Gha vam te ontslaan. Vergadering Arabische Liga uitgesteld. De vergadering van de Ara bische Liga, die Maandag te Cairo zou worden gehouden, is tot Woensdag uitgesteld ten einde de premiers en ministers van buitenlandse zaken van al le leden-staten in de gelegen heid te stellen haar bij te wo nen. plaats vinden en worden opge luisterd door de Stafmuziek van de Luchtvaarttroepen uit Breda. Er wordt gedéfileerd voor de Commissaris der Ko ningin in Zeeland en de burge meester van Middelburg. Ver volgens zal het gemeentebe stuur de officieren, onderoffi cieren van de C.O.A.K. en een aantal genodigden officieel in de Soeciëteit De Vergenoeging ontvangen. Het gemeentebestuur wekt de burgerij op Dinsdag ter ere van het heugelijke feit, dat de terugkeer van de kaderoplei ding voor Middelburg is, de vlaggen uit te steken. Vlissingen AAN BESTEDING. Vrijdagmiddag werd te Vlis singen de bouw aanbesteed van een tweetal bovenwoningen boven een bestaande garage in de Slijkstraat voor rekening van de gebroeders v. d. Berg. De volgende firma's schreven in: Jansen (Vlissingen), voor 28.660; C. Hogendam, voor f 28.897; Landsman en Smit, f 30.589; Hopma, 32.000; v. d. Berg ep v. d. Klis, 34.900. MELASSE AANGEVOERD. Het tankschip „Irvingdaie", dat Woensdag in de haven van Vlissingen arriveerde voor het lossen van een lading melasse, is Donderdag weder vertrok ken. De kerkeraad der Evang. L/uth. gem. te Vlissingen be noemde tot koster en kosteres het echtpaar Jansinghde Vey te Koudekerke. Ritthem KERK EN OVERHEID. In een onder leiding, van jhr. mr. Schorer, gehouden, goed bezochte bijeenkomst van de Prot. Chr. Werkgemeenschap in de partij van de Arbeid, sprak ds. Fr. Breukelman te Ritthem over „Kerk en Over heid". In de geanimeerde be spreking, welke hierop volgde, kwamen het theocratisch so cialisme van prof. van Ruler, de taak der kerd t.a.v. de sa menleving, enz. aan de orde. De secretaris, de heer A. P. Stufkens, deed verslag van de door de Werkgemeenschap ge houden twee Indonesische con gressen. alsmede van de kader- bijeenkomst, welke door een 3- tal afgevaardigden van de af deling werden bijgewoond. Koudekerke HERBEPLANTING Maandagmiddag zal te Kou dekerke de herbeplanting wor. den begonnen. De kinderen der hoogste klassen van de lagere scholen zullen het terrein rond de Ned. Herv. Kerk en het ter. rein op 't Groentje herbeplan- ten. De plechtigheid zal om half twee beginnen. VOETBAL WEDSTIC JDPROGR AMMA VOOR VLISSINGEN. Het hog af te werken wed strijd-programma van het eer ste elftal van Vlissingen ziet er als volgt uit: 14 December Limburgia (thuis), 21 December vrij, 28 December Sp.cl. Emma (uit), 4 Januari NOAD (uit), il Ja nuari MVV (uit), 18 Januari PSV (thuis), 25 Januari VVV uit)Op nog niet vastgestelde data zal nog gespeeld moeten worden: uit tegen NAG en thuis tegen Brabantia, Bleyer- heide en Helmondia. SCHAKEN MIDDELBURG IV— KOUDEKERKE 5—5. Vrijdag 1.1. had te Middel burg voor de Zeeuwse Schaakbond efin ontmoeting plaats tussen Middelburg IV cn Koudekerke. welke eindigde in een gelijk spel 55. Middelburg TVKoudekerke. F. Barth A. v. d. Heyden 1__0; w. J. Goor—N. Mesker 0 1; D. Faase—Chr. Schipper 01; C. FuvkschotJac. de Witte 1—0; C. A. v. d. Koorde P. de Witte 0—1; W. Koeje- mansKr. Verhage 10; J. Toos~eA. Marinusse 10; P. de MunckJ. Janse 01; Ie L. Jacobse 1—0; W. de Jong— D. Joziasse 01. DE LEGERING EN DE SCHOOLRUIMTE. De bouw van de nieuwe kazerne. Het is bgna weer als van ouds. In de school van de Cen trale Opleiding Administratief Kader aan het Molenwater te Middelburg, waar nog zo kort geleden de vroede vaderen ver gaderden, ambtenaren van de Burgerlijke Stand de iongebo renen inboekten en de huis vrouwen haar bonnen kwainen halen, staan thans de lessena ren en katheders opgesteld. Op de trap van het Militair Hospitaal verkopen drie solda ten grapjes, terwijl anderen in het gebouw met grote ma trassen zwoegen. Ook in het gedeelte van de stedelijke kazerne, dat niet door brand verwoest is, wor den de laatste voorbereidingen getroffen voor de ontvangst van de cursisten. Er moest hard gewerkt worden om de inlichting tijdig gereed te heb ben, want over luttele dagen zal de C.O.A.K. de lessen in Middelburg beginnen en dan moeten de militairen hun bed je gespreid vinden. HET MILITAIR HOS PITAAL. „Het viel niet mee voldoen de materiaal voor herstel en verbetering van de gebouwen bij elkaar te krijgen", vertelde onze begeleider van de genie ons tijdens een rondgang door de drie gebouwen. „Zowel het Militair Hospitaal als de ka zerne waren totaal uitgewoond ten gevolge van de verschil lende bezettingen en moesten dus een duchtige beurt hebben. Maar wij zijn er dankbaar voor, dat de Duitsers nooit tot vordering van het schoolge bouw zijn overgegaan, want de gemeentelijke instanties zijn er zuinig op geweest en konden ons het gebouw in behoorlijke staat overleveren." Van de 400 cursisten, die volgende week naar Middel burg komen, zullen er 130 in het Hospitaal worden gehuis vest. De grote zaal, die door de geïnterneerden (de vorige bewoners) als dagverblijf werd gebruikt, is daartoe veranderd m slaapzaal. Ook op zolder, waar 230 delinquenten in be- Krkte ruimte sliepen, zijn ee-verdiepingsbedden ge plaatst, terwijl de wasgelegen heid in de gewelven van het gebouw is ingericht. Hier be vindt zich tevens een ruime cel, waar de boosdoeners over hun zonden kunnen nadenken. Verder treft men in het ge bouw nog een ziekenzaaltje aan met ruimte voor ongeveer tien patiënten, benevens ka mertjes, waar de dokter en de tandarts zitting hebben. Het verdient vermelding, dat de trappen geheel vernieuwd zijn. GEZELLIGE CANTINE. In de kazerne wordt nog druk gewerkt door schilders, timmerlieden en anderen. Het gebouw zal 270 mannen ber gen, die de beschikking heb- oen over ruime slaapzalen. De vloeren verkeren in zeer slech te staat, doch worden ver nieuwd met asfalttegels, een nieuw procédé, dat veel voldoe ning schenkt. In de twee vvas- zalen zijn fonteinen geplaatst, terwijl.de jongens ook douches kunnen nemen. Hun honger kunnen zij bevechten in vier eetzalen en 's avonds kunnen zij ontspanning vinden in een gezellige Cadi-cantine, uitge rust met billards, een tafelten- ilsset. een piano en sen radio, een leestafel en natuurlijk een ouffet. Alles is hier gereed om de mannen te ontvangen. Ook de nood-keuken is be drijfsklaar. Vierhonderd man nen brengen een enorme eet lust mee, doch de kok en zijn grote kookketeis zijn hierop voorbereid. In 't schoolgebouw zijn zes tien lokalen voor lesgeven in gericht. Zg worden verwarmd door een electriseh geregelde centrale verwarmingsinstalla- tle. KAZERNE SPOEDIG HERBOUWD. Het spreekt vanzelf, dat de huidige legering nin of meer provisorisch is en dat herbouw van de kazerne aan de Korte Noordstraat een gebiedende eis is. Naar men ons mededeelde zal hiermee spoedig begonnen worden. Zeer binnenkort zal dit werk aanbesteed worden. Ue plannen zijn gereed en be gin 1948 hoopt men aan te vangen. Het hoofdgebouw in de Kor te Noordstraat, met een archi tectonische fraaie gevel, zal twee k drie meter achteruit worden geplaatst, met het oog op de toekomstige verbreding van de straat. In dit voorgc- oouw komen de kamers en bu reaux van de staf, een eetzaal voor 300 man, logiesruimte en in de kelders een fietsenstal ling, rustkamers, etc. Hierach ter komt een zeer modern in gericht keukengebouw, waarna de nood-keuken zal verdwijnen. Tevens hoopt men. een ruime appèlplaats aan te leggen. Van Dinsdag af zülïen de militairen de stad weer bevol ken, een vertrouwd gezicht voor de Middelburgers, ook al zijn de uniformen anders dan voor de oorlog en de weer spannige puttie's verdwenen Laat men zijn deuren wijd open zetten voor deze jongens die zoveel levendigheid in dc stad brengen en die nooit af kerig zijn van huiselijke gezel ligheid I Wapendragers veroordeeld. Bg beschikking van de Raads heer belast met de vereen voudigde gerechtelgke afdoe ning van strafzaken b(J het Bijzonder Gerechthof te 's-Gra venhage, Kamer voor Zeeland tc Middelburg, zijn op 3 Dec. 1947 veroordeeld: Krijn Tramper, geb. te Wol- phaartsdijk 17 Mei 1923, land arbeider, wonende te Wol- phaartsdijk, thans in bewaring in het jeugdkamp te Stand- daarbuiten, wegens: „als Ne derlander vrijwillig in krijgs dienst treden bn een buiten landse mogendheid, wetende dat deze met Nederland in oor log is", 3 j. gev. met aftrek voorarrest serert 29 Sept. 1947. Leendert Johannes Rogge band, geb. te Zierikzee 5 Febr. 1923, bankwerker, wonende te Valkenswaard, thans in bewa ring in het jeugdkamp te Standdaarbulten, wegens: „als Nederlander vfijw. in krijgs dienst treden bij een buiten landse mogendheid, wetende dat deze met Nederland In oor log was" en „opzettelnk in tijd van oorlog de vijand hulp ver lenen", 4 j. gev. met aftrek voorarrest sedert 7 Mei 1945. Willem Falhaber, geb. te Vlissingen 6 Febr. 1920, bank werker, wonende te Vlissingen, thans in bewaring in het kamp Sleeuwijk, wegens: „als Neder lander vrijwillig in krijgsdienst treden bg een buitenlandse mogendheid, wetende dat deze met Nederland in oorlog is", 4 en 6 m. g"ev. met aftrek voorarrest sedert 18 Febr. '47. Johannes Jacobus Steyaart, geb. te Hoofdplaat 16 Dec. '20, grondwerker, wonende te Groe- de, thans in bewaring in 't kamp te Vlaardingen, we gens 't voortgezet misdrijf van „opzettelijk in tijd van oorlog de vijand hulp verlenen", 4 j. gev. met aftrek sedert 20 Mei 1945 en ontzetting van de kies rechten voor het leven. Adriaan Anthonie Krijger, geb. te Temeuzen 20 April *16, los werkman, wonende te Ter- neuzen, thans in bewaring in het kamp te Sluis, wegens: „opzettelijk in tijd van oorlog de vijand hulp verlenen", 4 j. gev. met aftrek voorarrest sedert 12 April 1945, en ont zetting kïesredhten voor de duur van 15 jaar. Kerknieuws GEREF. KERKEN. Bedankt voor Nieuwerkerk M. Wielemaker te Silvolde. Nagekomen advertentie Heden overleed óp het alleronverwachts, onze geliefde zorgzame- Zuster en Behuwdzuster MARiETJE CELIA KEIJN, Wed. van wijlen de Heer M. L. PERSOON, op de leeftijd van 54 jaar. Uit aller naam, W. L. C. KEUN. Vlissingen, 5 Dec. 1947. Nijverheidsstraat 8. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Va der, Behuwd- en Groot vader, Broeder en Zwa ger CORNELIS KAREL ELOUT, oud-hoefijzer-redacteur van het Algemeen Han delsblad Officier in de Orde van Oranje-Nassau, in de leeftijd van 77 jaar. Amsterdam: M. ELOUT. Wassenaar: G. L. ELOUT. A. C. ELOUT— SCHOONE. B. M. Baronesse VAN HARINXMA THOE SLOOTEN—ELOUT. Mr. M. J. P .D. Baron HARINXMA THOE SLOOTEN en Kleinkinderen. Domburg: P. J. ELOUT VAN SOETERWOUDE. M. ELOUT VAN SOETERWOUDE— DRABBE. Bergen (N.-H.): J. M. SELLEGER ELOUT. Prof. Ir. E. L. SELLEGER. Parijs: Mr. M. C. M. VOORBEIJTEL. A. VOORBEUTEL— GULDEMOND. Wassenaar, 4 Dec. 1947, Jagerslaan 3. Geen bezoek. De begrafenis vindt plaats Maandag 8 Decem ber a.s. te half vier, op de Algemene Begraaf plaats (Kerkhoflaan) te 's-Gravenhage. Vertrek van de rouw gamer, Rooikade 46, al daar te kwart over drie Volstrekt enige en algemene kennisgeving

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2