PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tienduizenden levens zonder noodzaak verspeeld 50.000 volt-verbinding Goes-Roosendaal BILT Frankrijk vecht en staakt verder De Koningin vatte haar taak weer op. 190e Jaargang No.284 Uitgave vaij de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg Drukkeru Fa F van de Velde Jr Vlissingen Dit olad verscnom dagelijks «gemeeo WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 2 Dec. 1947 ABONNEMKN'l"SPRUS 25 ct per week: i 3,20 per kwartaal; franco per post i 3.45 per kwartaal Loss© nummers 6 ct ADVERTENTIEPRIJS: 12 ct per mm. minimum p advertentie I 2. Bui-*; c gevestigd te Vlissingen Walstr 58-60. tel 10 en 51 Middeinurg Londense Kaai 49 tel 2077 sP 2924 Goes L Vorststr 5b tel 2475 (bgg 2228' Costhurg Gratamartr 3. tel 102 Temeuzen Rrouwerystr 2 Postrek m 359300 PZC Middelburg. MEER LICHT Het regent de laatste tijd critlek op de regering maar zeiden wordt deze critiek de laatste tijd afdoende beant woord. Zeker, het aftreden van de jninister van marine, de heer Schagen van Leeuwen, waaromheen wekenlang een geheimzinnige sluier heeft ge hangen, is nu verklaard. De minister was het niet eens met de Indische politiek der rege ring. Maar omtrent andere vragen, die aan de regering zjjn gesteld, blijft de nevel even dicht. Als een rechtschapen man als het A. R. Eerste Kamerlid Hommes de regering verwijt, dat zij schromelijk tekort schiet In het nakomen van de aan Walcheren gedane belof ten. dan staat dit weliswaar pract'sch gelijk met een be schuldiging van woordbreuk, maar de minister gaat op deze kwestie in zijn antwoord niet in. Als in een groot weekblad aan de secretaris-generaal van wederopbouw de raad wordt gegeven zo spoedig mogelijk ontslag te nemen, omdat hij onbekwaam zou zijn en als voorbeeld genoemd wordt, dat iedere woning, die nieuw ge bouwd wordt. alleen al aan administratieve overheads, rorrmslomn maar even 10.000 kost. dan antwoordt minister Neher een week later, dat hii de aanval slechts matig kan appreciëren, maar op de critiek gaat hij niet in. Als er via de pers iets uit lekt uit een rapport over de handelingen van het Nederland se Rode Kruis te Londen, dan beskiit de m:nister van buiten landse zaken dit rapport te pu bliceren. omdat er nu eenmaal gedeelten van in de pers ver schenen zijnMaar de rap porten over de fel gecritigeerde handelingen van onze militaire ml^:e in Berlrin en over h.et oDtredon onzei' diplomaten tii- deras de oorlog, zii worden al leen maar ter inzage gelegd voor de Kamerleden. Het pu bliek wordt onkundig gehou- den. Als de minister van buiten landse zaken te horen krijgt, dat ziin politiek niet voldoet, met name omdat er ge^n Inn in valt te bekennen, dan ant woordt hii doodleuk, dat de toestand ook zo onzeker 'S. terwiil dit toch luist een reder zou moeten ziin voor bizondere V0«*hP!d van koers. Dr. Beel zelf wordt aangeval. Ier. omdat terwiil we over twee ministers van overzeese ge biedsdelen beschikken, ministe- Neher naar Indonesië gaat om er te onderhandelenter wiil de wederopbouw stagneert Men verwiit de regering, dat one overtalrrike ambtenaren corps in twee iaar tiids slechts met 19.000 man verminderde omdat wat er aan de ene kant af ging. en aan de andere mee- bffkwam. Men verwiit de rege ring. dat zii de rHw'é'd1str:bu- tie handhaaft, terwijl een gro te rijwielfabriek mededeelt dat er een overvloed van rii- - wielen isMen kan nauwe lijks een weekblad opnemen zonder dat de regering geld- Fmiiterii wordt verweten..... Men kan geen tijdschrift inkrl- ken. of de onderwHsnol'tiek van de regering wordt ge kraakt Slechts in het parlement blh'ft het rustig en daarom is het ergenlük geen wonder dat men zich h:er en daar begint af te vragen, of ons parlement wel beantwoordt aan de eisen, die eraan gesteld mogen wor den. In ieder geval is e<en betere voorlichting door de regerin^ gewenst. Over te veel dingen tast ons volk in het duister. Besprekingen tussen regering en C.G.T. mislukten. Radio-stations door militairen bezet. De Franse Nationale Ver gadering is Maandag negen uren bijeen geweest in een rumoerige zitting, zonder dat zij aan het eerste arti kel van het tweede ge deelte van het wetsontwerp tot bestrijding van sabotage toekwam. Te midden van heftige de batten voegde de minister voor pensioenen en oudge dienden, de radicaal Mitte- rand, Thorez, die hem in de rede viel, toe: „Houd uw mond, u heeft juist vacantie gehad en dat hebben wij niet". Deze toespeling op het verblijf van Thorez te Mos kou, bracht de communisten in beroering. Zij begonnen met de deksels van hun lesse naars te slaan, zodat de zit ting moest worden onderbro ken. De comm. afgevaardigde Calas, die verklaarde, dat het leger moest weigeren de lei ders te gehoorzamen, werd voor 30 dagen van de bijeen komsten uitgesloten. Toen hij weigerde de zaal te verlaten, verdaagde president Herriot de zitting. Alle afgevaardig den, behalve de communisten, verlieten de zaal. VECHTPARTIJ IN DE SENAAT In de Senaat is het na een verhit debat van twee uur tot Hotelbrand te Philadelphia Minstens" zes personen zijn om het leven gekomen bij een brand in een tehuis voor on- behuisden te Philadelphia Zeventien personen werden gewond, van wie sommigen ernstig. Het blussen werd be moeilijkt door de vorst. Vliegtuig stortte op auto Een DC-4 van de Alaska Airlines is door een verkeerde manoeuvre bij de landing op het vliegveld te Seattle neer gestort en in brand geraakt. Drie personen zyn om het le ven gekomen. De slachtoffers zijn een vrouw en een baby van 21 maanden, inzittenden van het vliegtuig, en een blinde vrouw, inzittende van de auto, die door het vliegtuig werd aangevlogen. De overige 23 passagiers en de bemanning werden allen min of meer ernstig gewond. Geen actie tegen Mosley. De Britse minister van bin nenlandse zaken, Chuter Eden, heeft te kennen gegeven, dat de Britse regering niet van plan is de activiteit van Mos 'ey. en de leden van zijn nieu we beweging te verbieden. Ernst Lubitsch, film-pro ducer en regisseur, is Zondag avond plotseling te Hollywood overleden. P' le Muizen aten Hellendoorns begroting op. Het ts nu de tijd van de gemeentebegrotingen, ook in de gemeente Hel- lendoorn. Weken achter, een hebben de gemeente ambtenaren gewerkt Om deze op papier te zetten. In de nacht van Vrij dag op Zaterdag hebben muizen, die steeds een vaste woonplaats heb ben, in, om en onder het gemeentehuis van Hel- Iendoorn, een bezoek ge bracht aan het bureau, waarin deze concept-be- grotino- verborgen lag. De muizen hebben zich verzadigd aan de begro ting en hebben een groot gedeelte daarvan opge peuzeld. De ambtenaren zullen nu opnieuw weer aan de slag moeten. Naar we vernomen hebben. Is een der raads. leden van plan in de eerstkqmende raadsver gadering voor te stellen een officiële gemeente- kat aan te stellen, zoiapg er nog geen nieuw „mui zen-vrij" gemeentehuis gebouwd kan worden. Standaardfletsen op komst. Eerstdaags zal een regeling tot stand komen, waarbij de fietscn-industrie verplicht wordt een gedeelte van haar productie in standaard-fietsen te vervaardigen. Deze zullen dan voor heren f 108.25 en voor dames f 111.25 gaan kos ten. De gemiddelde prijs voor alle fietsen, Inclnsief die voor de zogenaamde standaardfiet- sen, wordt met ongeveer 10 verlaagd. Voor kachels en fornuizen is een nieuwe prijsregeling inge gaan, waardoor een gemiddel de .prijsdaling van ongeveer 10 tot stand zal komen. Een aantal huishoudelijke gebruiks voorwerpen zal in prijs worden verlaagd. Metalen huishoude lijke artikelen, zoals gascom- foren. kachelonderdelen en draadartikelen zullen ongeveer 5 in prijs dalen. Door een ivjjziging in de han- delskortingen voor de belang rijkste electri«che huishoud-ap paraten, zoals smeltpatronen straalkachels, wasmachines "trbknzers. waterkokers, thee ketels, comforen, broodroosters, zaklantaarn-batterijen en stek kers. kan, door het vaststellen van algemeene maximum-prii- zen. een prijsverlaging van 10 50 worden verwacht. De dollarpositie van Curasao. De Commissie-Kasteel is Za terdag op Curasao terugge keerd van haar besprekingen te Londen over de dollarpositie van Curasao. Er is nu definitief een oplos sing gevonden en de bereikte overeenkomst is bevredigend voor Engeland, Nederland en Curagao. een vechtpartij gekomen. Communistische afgevaardig den beschuldigden de eerste minister Schuman, die de de batten bijwoonde, er van, dat hij in 1914 Duits officier is geweest en voorts, dat hij de republiek had verraden. Op dat oogenblik geraakten de socialist Dassault en de com munist Duyot slaags. Afge vaardigden van beide zijden mengden zich in het gevecht er het duurde verscheidene minuten alvorens de politie de orde kon herstellen. STAKINGEN DUREN VOORT. Intussen duren de stakingen in Frankrijk voort. Officieel is medegedeeld, dat de diensten van de Parrjse Me tropolitan geheel stopgezet zijn vanwege 't ontbreken van elëctrische stroom tengevolge van de stakingen. Ofschoon het vakverbond op nieuw een beroep heeft gedaan op de arbeiders om „de prach tige strijd" voort te zetten, is nog slechts door achttien van de by het verbond aangesloten zeven-en-dertig bonden offi cieel order tot algemene sta king gegeven. Alle 128 post kantoren te Parijs waren Maandag geopend, doch de be stelling van de post was niet gewaarborgd. ONDERHANDELINGEN VOLKOMEN MISLUKT. Volgens 'n communiqué van de communistische meerder heid in de C.G.T. zijn de be sprekingen met de regering over do lonen „volkomen mis lukt". „Nu vaststaat dat de misda dige wet, waarover thans in de Assemble wordt gedebat teerd. van kracht wordt, heeft onderhandelen met de rede ring geen z.n meer", aldus het communiqué. In een namens het gehele bestuur van de C.G.T. uitgege ven verklaring worden de be richten. als zou er een suüt- smg in het verbond zijn ont staan, onjuist genoemd. RADIOSTATIONS BEZET. Te Parijs zijn do radiozend stations door troeoen bezet om te voorkomen, dat onbe voegden zich toegang ver schaffen. De maatregel is ge nomen naar aanleiding van berichten, dat een stakings actie in de genationaliseerde radiobedrijven mogelijk was. Maandagmiddag heeft H. M. de Koningin haar intrek ge nomen in net paleis op de Dam te Amsterdam, waar zij enige weken verblijf zal houden.Langs de route, welke de hofautn van de grens van de stad naar het paleis volgde juichten vele Am sterdammers de Koningin, die op deze dag tevens weer haar Koninklilke taak van de Prin ses-Regentes heeft overgeno men, hartelijk toe. Krijgsgevangenen en gedeporteerden. Het totaal aantal Neder landse krijgsgevangenen in Duitsland bedroeg volgens ne- venstaan rapport ongeveer 10.500 personen, van wie er 22 als vermist zijn opgegeven en 244 als overleden zijn gere gistreerd. Het aantal over de grenzen afgevoerde politieke gevange nen bedroeg 28.935 van wie als gerepatrieerd zrjn vermeld 6.872, overleden (voor zover geregistreerd) 16.167 en nog als vermist staan opgegeven maximaal 3000. Van de circa 140.000 Joden hier te lande werden er 110.000 naar het buitenland afge voerd, van wie slechts 6000 te rugkeerden. Wapendeoöt te Rlo ontploft. Een militaire opslagplaats van wapenen en munitie in een buitenwijk van Rio de Janeiro is Zondagavond door een explo sie geheel vernield. De ramp werd veroorzaakt door een lo comotief, die door de muur van het depót reed. De stoker had. toen de machinist even weg was de machine in beweging gebracht en wist haar niet meer tot staan te brengen. Het aantal slachtoffers Is nog niet bekend. De brand woedt nog voort. Vernietigend rapport over de hulp verlening aan gedeporteerde Nederlanders De tragedie van het vergeten leger Maandag is voor publicatie vrijgegeven het rapport van de commissie van onderzoek inzake het verstrekken van pak ketten door het Rode Kruis en andere instanties aan Neder- .andse politieke gevangenen in het buitenland gedurende de bezettingstyd, alsmede inzake het evaeuëren van Ned. gevan- - genen kort vóór en nè het einde van de oorlog. Uit de rapporten en de getuigenverklaringen blykt, dat de Ned. krijgsgevangenen gedurende de oorlog wel Rode Kruis- pakketten hebben ontvangen, doch in mindere mate dan krijgsgevangenen van andere nationaliteiten. De voodingstoestand van de Nederlandse politieke gevan genen in de concentratiekampen was zeer slecht. Nederlan ders ontvingen zo weinig, dat dit aan duizenden het leven heeft gekost. De in de Duitse kampen verblijvende politieke gevan genen zijn bovendien het slachtoffer geworden van een achteraf bezien verwonderlijke mentaliteit van hun eigen groepen, organisaties en vrien den in Nederland. Er zijn slechts twee gevallen bekend, waarin comité's een geslaagde poging deden om in de Duitse kampen door te dringen. Een werkelijk goed georganiseerde poging is door de Illegaliteit niet ondernomen. Zo werd de opinie, dat „wie over de grens was, verloren was", gemeen goed. Dit betekent geen verwijt. Het Verzet had al zoveel aan het hoofd. Het is slechts een ondergeschikt aspect van de tragedie van dit „vergeten le ger". Na de bestudering van de desbetreffende rapporten komt de commissie tot de conclusie, dat, ten opzichte van de hulp aan krijgsge vangenen door het Ned. Ro de Kruis belangrijk werk is verricht. De commissie Is echter van oordeel, dat dit aller minst gezegd kan worden van het werk. dat gedaan is voor de politieke gevange nen in Duitsland. Tot Juni 1944 werd te Lon den geen enkele maatregel ge nomen, zelfs niet het registre ren van daar beleende namen van gedeporteerde Joden en politieke gevangenen, om de directe hulpverlening te orga niseren, dit in tegenstelling met andere naties. AFGESCHOVEN. Hoewel de heer van den Tempel, destijds minister van sociale zaken in het Londense kabinet-Gerbran- dy, verklaarde, dat de ge vangenen in de concentra tiekampen geen ogenblik door hem zjjn vergeten, heeft de commissie sterk de indruk, dat de verant woordelijke instanties in de Ned. regering voor wat be treft de pakkettenvoorzle- ning der politieke gevange nen, hun taak hebben afge schoven op andere instan ties, zonder er zich voldoen de van te overtuigen, of die taak naar behoren werd uitgevoerd. Op de aan professor Ger- brandy in Mei 1947 gestelde vraag, hoeveel maal en wan neer het verblijf van grote aantallen Nederlanders in Duitse concentratiekampen, in de Londense ministerraad ter sprake was gekomen, zei prof. Gerbrandy, eerst de omvang rijke notulen te moeten raad plegen, daar hij zich herinner de, dat hierover enige malen was gesproken. Enige weken later moest hij echter berich ten, dat hy hierover in de no tulen niets had kunnen vinden. Vast staat, dat het de Noor se, Poolse en Yoego Slavische regeringen wel is gelukt om, ondanks de blokkademaatrege len van degeallieerden, voed selpakketten op grote schaal aan gevangenen te doen toe komen. Ook de Ned. regering en het Londen-comité, hadden van de mogelijkheden via Stockholm, gebruik kunnen maken, als zij er maar om ge vraagd hadden. De Russische delegatie op de iLondenso conferentie. V'an unks naar rechts: Maarschalk souoiovsky, Smlrnov, Minister Molotov, Troianorsky en de Russische gezant in Engeland Zar bin. STROOM ZAL NOOIT MEER UITVALLEN. Meer dan 100 masten. We weten allen wat het zeg gen wil zonder electrisch licht te zitten. Niet alleen de oude ren van ons, die zich het ge knoei met walmende petro leumlampen en kapotte kousjes van gaslichten herinneren maar ook de -jongere generatie, die in de letterlijk en fi guurlijk donkerste tijd van de bezetting j#ties liet drijven in schoteltjes stinkende olfe of op een vastgezette fiets met dynamo urenlang in de huls kamer trapte, opdat de huis genoten bij een licht als van een gloeiende spijker hun ogen konden bederven Het is nu he ter al is het nog niet ideaal De provinciale electriciteits- maatschappijen doen al het mogelijke om de stroomvoor ziening van burgers en bedrg ven te perfectioneren. NOOIT MEER DONKER. Dit geldt zeker voor de P Z. E. M. Haar snelle, doeltref fende optreden voor en na de ipvrijding in het belang van Zeeland en de Zeeuwen, de plannen tot bouw van de nieu we centrale te Vlissingen en het streven om ook de onren dabele gebieden van onze pro- vinei^ van stroom te voorzien stipten wij reeds enkele malen in deze kolommen aan. In dit artikel willen wij aandacht be steden aan een groot project dat de P.Z.E.M. in samenwer king met de Provinciale N. Brahantse Electriciteitsmaat- schappy, in voorbereiding heeft en dat op het punt staat ver wezenlijkt te worden: de ver binding tysser. de electrische centrales te Vlissingen en Geertruidenberg met 'n 5Ü.U00 'It-lijn, gedeeltelijk boven-, gedeel. lijk ondergronds. Beide centrales gaan in de toekomst oarallel draaien. Eén van de voordelen hiervan is, dat, wan neer één van beide machines heeft draaien, die zoals de technici uitdrukken -- „stroom over hebben", de ander met 'n tekort hiervan gebru'k kan maken en dus zelf geen ma chine hoeft „bij te zetten." Een tweede en zeer groot voordeel* wanneer één van beide plotse- 'ing met een ernstige storing heeft te kampen, kan onmld- delljjk stroom van de ander worden betrokken. Dit bete kent dus, dat het gevaar van het plotseling uitvallen der stroom, welk tot Zeeland nog onlangs beschoren was ge weken is. 50.000 VOLT VER BINDING. Allereerst is de verbinding Goes-Roosendaal (boven gronds) aan de beurt. De bouw hiervan geschiedt door beide maatschappijen in geza menlijk overleg (vanzelfspre kend heeft ook de Natuur- schoon-commissie een vinger in de pap!), met dien verstande, lat ieder voor het werk in eigen provincie verantwoorde lijk is. V x>r deze 50.000 volt-ver- oinding is de bouw van 108 masten noodzakelijk. Deze zijn 25 m hoog, behalve bij de Vla- kebrug, waar zij maar liefst een hoogte van 55 m. hebben. De vakmensen dulden deze bo vengrondse lijn aan met ,2 x 3 x 95 m3 koper", d.w.z., dat iedere mast twee circuits draagt: drie koperdraden vor men één circuit. Wanneer één van deze circuits uitvalt, kan men dus gebruik maken van het andere. Boven de mast lo pen nog drie brons-draden die een bescherming vormen tegen atmosferische invloeden De lijn is geprojecteerd van Goes door de polders benoordc- Kloetinge en Ka- pelle via de Postweg en hel Kanaal door Z.-Bcveland. die zij kruist, evenwijdip met de spoorlijn, die ten Zuiden van het station Ril land gekruist wordt en ver volgens via Woensdrecht naar Roosendaal. Het materiaal voor de raas ten ls nog niet geheel aanwe zig. De Brabantse maatschap pij heeft op zich genomen de isolatoren te bestellen. Wan neer de lijn gereed zal komen, kan thans nog niet gezegd worden: dit hangt geheel af van de mogelijkheid om tydig materiaal te verkrijgen. De aanbesteding van de bouw der masten en van de betonfunda- ties zal echter binnen niet te lange tijd verwacht kunnen worden. Het ijzerwerk wordt op een fabriek gemaakt en al daar gegalvaniseerd. Ook de montage van de masten zal L z.t. worden aanbesteed. DE VOLGENDE ETAPPES. De tweede étappe zal do on dergrondse verbinding Goes- Vlissingen zijn De 50.000-voit drie ioodmantelkabel, die hier voor noodzakelijk is, werd reeds besteld. De aflevering wordt eind 1948 tegemoet ge zien. Daarna komt de zg. „Noordgroep" aan de beurt. De 10.000 volt kabel, die tus sen Goes en Zierikzee zal wor den gelegd, is eveneens besteld De voorbereidingen van de prb ndlpg tussen ?5ops en Ter- neuzen bevinden zich nog In een beginstadium. De oorzaak hiervan Is het fï.t, dat deze; verb'nding met .renwsch- v laanderen pas het laatst aan de beurt komt. MUUR VAN BUREAUCRATIE. Met droefheid liecft de commissie moeten vaststel len, dat, terwijl bijv. van Noorse zjjde alles spran kelde van initiatief en durf, men aan Ned. zijde bij haast alle officiële instanties, zo-9 wel in Den Haag als in Londen en elders, op een muur van formalisme en bureaucratie stuitte. De commissie kan hier uit niet anders concluderen, dan dat deze mentaliteit er do hoofdzaak van is, dat duizenden Nederlanders het leven hebben verloren, wel ke, naar menselijke bereke ning, bij tijdelijke hulpverle ning zouden zijn gered. EVACUATIE EN. REPATRIËRING KLOPTEN EVENMIN. Gedurende het onderzoek is de commissie bovendien sterk onder de indruk gekomen van het feit, dat niet alleen grote aantallen politieke gevange nen door uithongering om net leven zyn gekomen, maar dat een aanzienlijk getal nog had kunnen worden gered, in dien de nodige maatregelen zouden zijn genomen voor een vlotte evacuatie der politieke gevangenen en gedeporteerde Joden kort vóór en ogenblik kelijk nèi de bevrijding. Bij onderzoek bleek, dat vluchtelingen en gevangenen in onbezet Frankrijk en Span je, van de Ned. vertegenwoor digers in Madrid en Lissabon, onvoldoende hulp ontvingen. Ook hulpverlening van Zwit serland uit, mislukte, doordat het Ned. gezantschap en de officiële vertegenwoordiging van het Londen-Committee van het Ned. Rode Kruis par ticulier initiatief, uit prestige overwegingen, onvoldoende steunden. Tegen het einde van de oor log deden zich door onderhan delingen tussen Graaf Berna- dotte en Himmler mogelijkhe den voor om gevangenen uit concentratiekampen te evacu eren. Hierdoor moet verklaard worden de evacuatie van alle Noren en Denen uit alle Duit se concentratiekampen naar Zweden. Ondanks de tegengestelde verklaringen van oiul-minister van den Tempel, is de commis sie van mening, dat verzuimen en nalatigheden van onze Lon dense autoriteiten, in dit geval met name van mt. M. de Groot, ambtenaar bji het de partement van sociale zaken, er voor een groot deel de oor zaak van zijn, dat deze kans niet is benut. De commissie ontkwam ook niet aan de indruk, dat de klachten over de repatriëring van politieke gevangenen en Joden ten opzichte van de Ned. repatriëringsdienst met grond geuit worden. In Mei 1945 waren het by de terugkeer van de Neder landse gevangenen uit Duits land, deAmerikanen, Engel sen, Fransen en Belgen, door wie zy in Duitsland verder ge holpen werden. In de verza- jnelkampen, die zy moesten passeren, werden zy ontvangen door officieren van bovenge noemde nationaliteit, waarbij de politieke gevangenen met voorrang behandeld en vaak op harteiyke wyze toegespro ken werden. Ofschoon door de geallieer den was toegestaan, dat ook Ned. repartiërings-offlcieren de werkzaamheden van de SHAEF mochten ondersteu nen, hebben zy een Ned. ver tegenwoordiger nergens ont moet. GEEN DURF. In haar conclusies zegt de commissie van oordeel te zjjn, dat de tekortkomin gen vrjjwel alle terug te brengen zijn tot een tekort aan initiatief, durf en fan tasie en een teveel aan for malisme en bureaucratie. Hierdoor hebben duizenden Nederlanders het leven ver loren, die naar mense- lyico berekening bij tijdi ge hupiverienlng zouden zjjn gered. Het is in elk geval noodza kelijk dat in de toekomst naast de int regeling voor de verzor ging van krijgsgevangenen, civiele geïnterneerden en gyze- laars, ook een status tot stand komt voor de politieke gevan genen en de burgerbevolking. DE VOORSPELT: DEPRESSIES IN AANTOCHT Geldig tot Dinsdagavond. Geleidelijk toenemende wind uit Oostelijke richting. Hier en daar nevel- en mist banken. 'Toenemende bewol king met voornamelijk in het Zuiden van het land plaalsè- lijk sneeuw. Temperatuur in de middag oplopend tot om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1