i BOBBE Vermaak en sensatie worden zwaarder belast Tweede Kamerleden Watc c NIEUWS UIT ZEELAND Minister Lieftinck Domburg en Aldenburgh door kabel verbonden naar Zeeuwsch Vlaanderen Regenmantel Défilé te Middelburg door C.OAK.-cursisten, ontmoet de Zeeuwse landbouw WALCHEREN Regering wendt zich tot de gemeentebesturen. Cultuur en sport houden 20 De minister van binnenland' se zaken heeft In een circulaire de gemeentebesturen gewezen op de noodzakelijkheid, dat zU de vermakelijkheidsbelasting verhogen en, voor zover zij de ze belasting nog niet heffen, tot het Invoeren daarvan over gaan. Het heffingspercentage zal In hot algemeen op 50 dienen te worden gesteld. Do regering ontveinst zich niet, dat dit percentage niet over de gehele linie zal kunnen worden geheven en dat met name voor instellingen van se rieuze kunst en voor vermake lijkheden, wolke een culturecl- of opvoedkundig karakter dra gen dit percentage te bezwa rend is. Zö meent dan ook, dat voor concerten, muziekuitvoe ringen, zanguitvoeringen, to neel- en daarmede gelijk te atollen cabaretvoorstellingen, ballet .tentoonstellingen, lezln- 6en, voordrachten, voetbal-, orfbal-, hockey-, athletlek- en soortgelflko wedstrijden het percentage op 20 gehandhaafd kan blijven, respectievelijk kan worden gesteld. De minister van Onderwijs, K. en W. zal het op hoge prijs stellen, Indien In het belang van do gunstige ontwikkeling van de lichamelijke opvoedng en de sport, kosteloos toegan kelijke sportwedstrijden geheel van de belasting vrijgesteld worden. BIOSCOPEN. Ten aanzien van do bioscoop voorstellingen i» de regering van oordeel, dat hiervoor het Eenoemde percent ago van 50 in eginsel eveneens kan gelden. Gezien evenwel de plaats, wel ke het bioscoopvermaak bU een brede laag der bevolking inneemt, verdient het overwe ging de lagere rangen tot een enigszins geringer percentage te belasten, en wel zodanig, «lat voor deze gelegenheden een gemiddelde heffing van 45 wordt aangehouden. VERMAAK EN SENSATIE. Het percentage van 50 zou gelden voor die vermakelijkhe den, waarbij het culturele of opvoedkundige element niet of vrijwel niet aanwezig ls en het zuivere vermaak de hoofdzaak is. Do minister denkt hierbij aan bals, dancings, lunapar ken, kermisin richtingen, cir cusvoorstellingen, revue's, ope rettes, variété-voorstellingen. café-chantants en sportevene menten, welke een overwegend sensationeel karakter dragen en waarby de geldelijke uit komsten (in de vorm van wed denschappen, beloningen voor de deelnemers, enz.) hoofdzaak zjn. Indien de Vermakelijkheden- belasting niet op deze wjjze verhoogd wordt, kan worden voorkomen dat de, regering zich uit prljs-politicke of an dere overwegingen genood zaakt zou zien, maatregelen te treffen, welke hetzelfde effect zouden hebben, met dit verschil dat de baten daarvan niet ten goede van do gemeente zouden komen. De regering acht het ge wenst, dat do ehrzlening van do belasting l Januari a.s. haar beslag zal hebben gekregen. Hij kon er niet mee ophouden. Naar „Le Soir" be richt is de rijkswacht te Chatelineau overgegaan tot de arrestatie van een gepenisonneerde mijnwerker. Déze man had onder zj'n eigen huis en onder dat van zijn buurman een miniatuur mijnschacht gegraven, die hem zoveel steen kool opleverde, dat hij elke week twee vracht auto's kon laden. In een schuur van de onderne mende mijnwerker vond de rijkswacht nog een hoeveelheid steenkool van niet minder dan 7 ton. De overhandiging van het diploma „doctor honoris cau- van de rechtsfaculteit der Leuvense Universiteit aan Ko- nlngin Wilhelmina, zal op 15 j Dec. a.s. in het paleis te Am sterdam geschieden. Meer vertrouwen In de regering Aandacht voor de Braakman (Ingezonden mededeling) heeftUgeen Wij hebben ze wel prima absoluut wa terdichte dames- cn meU|es regenmantels met plat le capuchon melsjesmateo 80-85 90-95 en 100 cm. lang Uw Modehuis Coosje Buskenstraat 63 Vlissingen. Inaez«ind«»u mededeling i (Ingezonden mededeling) BLIJDSCHAP IN DE KINDERHARTEN In vroeger tijd was nummer één De geschiedenis van Prikkebeen. Na vindt <le jeugd het mooiste boek De geschiedenis van „SIJMEN SNOEK" Koopt dus snel een exemplaar Bij Uw. boeken handelaar. (Ingezonden mededelingl Drie Tweede Kamerleden van de Partij van de Arbeid, de heren G. M. Nederhorst, ir. S. A. Posthumus en mr. G. E. van Walsum hebben een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaan- deren gebracht om zich op de hoogte te stellen van de we deropbouw. Zy arriveerden Vrijdag avond omstreeks 9 uur te Breskens. Ondanks het lóte uur, werd nog een bezoek ge bracht aan Oostburg, waar ten huize van de voorzitter van de vereniging „West- Zeeuwsch-Vlaanderen", de heer A. Hoolhorst, een be spreking werd gehouden met enkele bestuursleden van de ze vereniging, die meer dan 2000 leden telt Zuiver zake lijk werden oeiiandeld de pro blemen van de schadeloosstel ling, zowel voor roerende, on roerende .goederen als de be drijfsschade, terwijl werd aangedrongen op een juiste voorlichting. Juist aan dit laatste ontbreekt nog zo vee! en dit is vaak oorzaak, dat de gedupeerden huiverig zijn om tot herbouw te besluiten. DE BRAAKMAN. Zaterdagmorgen werd gere den naar Philippine, Mevrouw v. d. Broecke-de Man, lid van de Prov. Staten, vergezelde de Kamerleden, terwijl de heer Hamelink, lid van G.S., zich in Philippine bij het gezel schap voegde. In Philippine werd, onder leiding van bur gemeester Hoek, de haven be keken, de haven die door aanslibbing, geheel dreigt te verdwijnen, wat een ramp zou zijn voor de bekende i.ios- selcultuur van Philippine. Reeds nu zijn er mosselkwe kers, die hun bedrijf verplaat sen naar Y- :eke. Komt hier geen spoedige verandering, dan is Philippine ten dode opgeschreven. De Braak an had vervol gens de aandacht en hier heeft burgemeester Kostense van Biervliet de nodige toe lichting gegeven en de voor delen opgesomd van een in poldering, nl. een samenvoe ging van Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen, dat nu practisch uit twee delen be staat, een grote aanwinst van cultuurgrond, /an zo'n groot belang voor onze landbouw streek enz. enz., problemen bij onze lezers wel 'jekend. ANDERE PROBLEMEN. Er werden verder bezocht IJzendijke, 3reskens, waar speciaal het havenprobleem werd besproken; Schoondijke landbouwonderwijsGroede en Cadzand (ontwikkeling van de kuststrook ?n hotel accommodatie Zuidzande, Sluis (vreemdelingenverkeer en gebrek aan hotelruimte). Wist u, dat tijdens de afge lopen zomer, Sluis bezocht werd door 125.000 vreemc" o- lingen en dat terwijl op de Ka*' practisch alle hotels zijn verdwenen? Wist u, dat er in Sluis o.a. nog een gezin woont in een huis, waar de ouders, een dochter van 26 en een van 12, plus een zoon van 23 jaar, in één vertrek moe ten slapen? De Kamerleden hebben zich van dat alles overtuigd. In Aardenburg werd een bespreking gehouden met burgemeester van Dongen en deze was meer optimistisch. Bouwen, bouwen, aldus t ze burgemeester, er kan en er moet gebouwd worden en wat d financiële regeling betreft wy moeten vertrouwen heb ben in de regering. Het was een weldaad, deze woorden te horen, na die gehele "dag van mineurstemming. TE VEEL IN DE HOEK. Tenslotte werd te Oostburg een intieme bespreking ge houden met partijbestuurders. Wij hebben de heer Posthu mus gevraagd naar zijn in drukken. Hoewel wij, aldus onze zegsman, W. Zeeuwsch- Vlaanderen op zijn Amer.- kaans hebben gedaan, hebben wij veel gezien en gehoord en nauwkeurig aanteken.' ig gehouden. Inderdaad hebben wij de indruk gekregen, Mat W. Zeeuwsch-Vlaanderen te veel in een hoekje wordt ge drongen. Een eerste eis is een goede voorlichting, waar op zal worden aangedrongen. Spr. is het echter eens met burgemeester v. Dongen, dat men vertrouwen moet heb ben in de regering. Generaal-majoor Berghuis opent de kaderschool. De terugkeer van de C.O.A. K, do opleidingscursus administratief kader vai leger, naar Middelburg zal niet met sUlle trom geschieden. Op 9 December zal Oeneraal-Ma joor G. Berghuis, inspecteur der militaire administratie, in tegenwoordigheid van vele mi litaire autoriteiten de school openen. Wfl vernemen, dat de cursis ten op de Markt te Middel burg zullen defileren. Dit défi lé zal worden afgenomen door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, het ge meentebestuur van Middelburg en andere autoriteiten. Waar schijnlijk zal het Middelburgs Muziekcorps zijn medewerking aan deze militaire plechtighek verlenen. Zoals bekend wordt Middel burg, dat voor do oorlog de school voor dienstplichtige on- derofficieren der administratie (S.D.O.A.) herbergde, thans het opleidingscentrum voor het gehele administratieve kader. Protestants ziekenhuis komt in Temeuzen. Bij schrijven van het Mini sterie van Sociale Zaken, dd. 25 November 1947, ls aan de Stichting Protestantse Zieken zorg Zeeuwsch Vlaanderen toe stemming verleend tot de bonw van een Protestants Ziekenhuis te Terneuzen. Klok voor Lewedorp's Katholieke kerk. Zaterdagmiddag arriveerde te Lewedorp de klok voor de Parochiekerk van de H. Eligi- Deze klok zal in de kerk geplaatst worden bij de plek, waar bij een uitvaart de doods kist staat. Zondagmiddag is .de klok plechtig ingezegend door de Deken. Op de feestdag van de H. Eligius, 1 December, wordt zij in de toren gehangen. Ontwerp Wet op de Materiële Oorlogsschade gereed. Bespreking te Middelburg. Vertegenwoordigers van de Zeeuwse landbouw heb ben Zaterdagmorgen einde lijk gelegenheid gekregen hun moeilijkheden en grie ven aan de minister van financiën, prof. mr. P. Lief tinck, persoonlijk voor te leggen. Zii hadden hiertoe ruimschoots de gelegenheid in een conferentie, die be legd was in het Griffiege bouw te Middelburg. De minister heeft hun redevoe ring met belangstelling aangehoord en in zijn ant woord de verzekering ge geven, dat de regering een open oog heeft voor de moeilijkheden der boeren en als het mogelijke wil doen om hieraan tegemoet te komen. Minister Lieftinck, die op uitnodiging van het Provin ciaal Bestuur naar Zeeland is jekomen om een bespreking te lebben met vertegenwoordi gers uit landbouwkringen, ar riveerde Vrijdag, vergezeld door enige hoofdambtenaren, te Goes, waar hij door het col lege van G. S. werd ontvan gen. Hier vond een bespreking over financiële problemen plaats. Bij de bespreking te Middel burg waren, behalve de Com missaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. het college van Gedeputeerde Staten en de Griffier der Staten, aanwezig de voorzitter van ae Zeeuwse Landbouw Maatschappij, ir. M. A. Geuze, het bestuur van de Stichting gedupeerde grondge bruikers op Walcheren, verte genwoordigingen van de Stich- ;ing van do Landbouw, Land- bouwherstel en de landbou wers van Schouwen, Duive- land en Tholen, enkele gedu peerde landbouwers, de neren Zwagerman, rijkszulvelcon- sulent en L. Pieterse, secreta ris van de Schade-enquête commissie te Middelburg en de heer D. Kodde, burgemees ter van Zoutelande. Enkele gedupeerde landbou wers gaven een uiteenzetting van hun toestand en de moei lijkheden, waarmede zij te kampen hebben. Burgemeester Kodae gaf een overzicht van de noden der landbouwers op Walcheren, evenals de heer Ge- schiere, voorzitter van de Stichting Gedupeerde grond- ibruikers, terwijl ir. Geuze problemen van de bevolking der geïnundeerde delen van Zeeland cn de conseauenties van do gcldschaarste naar vo ren bracht De heer Zwager man tenslotte, bracht de moei lijkheden voor eigenaren van weidegronden onder de aan- dach' van de minister. DE MINISTER ANTWOORD! Minister Lieftinck beant woordde de verschillende spre kers en gaf blijk van de ern- stigo wil der regering om zo veel als mogelijk ls aan de no den tegemoet te komen. Vervolgens deed hij de vol- f;ende voor de betrokkenen be- angrijke mededelingen: Het ontwerp van de Wet op de Materiële Oorlogs schade is gereed en zal de zer dagen het departement van financiën verlaten. De definitieve afrekening van de agrarische schade, tot 1 November 1947 gele den, zal per 1 Januari 1948 een aanvang nemen. De uitvoering van de bij zondere bedrytscredletrege- ling van de boerenleenban ken, zal zo spoedig moge lijk worden verbeterd. De „kale" kosten voor het herstel van de wellanden zullen worden vergoed op dezelfde wijze als zulks reeds geschiedt bU de ak kerbouw. De bonnen voor de kunst mest, verstrekt door Land- bomvherstel, zullen bij dt' definitieve afrekening wor den uitbetaald. Na afloop van de bespre king heeft de minister de lunch gebruikt met het college van G.S. en vervolgens Zeeland verlaten. Kleine paniek door nevejtank. GILLENDE AUTOPASSAGIERS. Uit een autobus, die pas sagiers afvoerde van het sta. tlon Vlissingen klonk Zon dagavond op enige afstand van het station, een angst wekkend gegil en dikke ne velwolken omhulden het voertuig, zodat het stations- personeel ijlings de brand weer waarschuwde, omdat een ernstige ramp werd ge vreesd. Snel arriveerde de brandweer ter plaatse en even later kwam een ambulance-auto, maar ge lukkig behoefden beide geen dien9t te doen. Het bleek namelijk, dat op een terrein nabij liet- station een Duitse neveltank defect wsa geraakt. De autobus met reizigers was in de nevelwolk terecht gekomen en de passa giers waren in verwarring ge raakt door de scherpe, slijm vliezen-aantastende dump, die bovendien aan de chauffeur al le uitzicht benam. Na enkele minuten kon het voertuig buiten de benauwende damp worden gebracht en z'n weg vervolgen- Geen mosselen naar Frankrijk. In verband met de grote sta- j kingen In Frankrijk worden er van Tholen uit thans geen mosselen naar Frankrijk ver zonden. Dat onze deviezenpo- sitie hierdoor zeer geschaad wordt, behoeft geen betoog. Duin weggeslagen. Tengevolge van de harde wind en de tegelijkertijd op tredende springvloed zijn Zondag onder Cadzand ver schillende stukken duin weg geslagen. Gestrand stoomschip op eigen kracht weer vlot Sleepboten uit Vlissingen zijn Zaterdagmorgen uitgeva ren ter assistentie van een onbekend groot stoomschip, dat ter hoogte van het Sloe, voorbij de „Schone Waardin", aan de grond gevaren was. Deze hulp bleek echter niet nodig, daar hot schip op eigen kracht is vlot gekomen. Souburg is het boomplanten nog niet moe. Souburg, waar men kort ge leden met een maximum aan enthousiasme en regenwa ter de eerste bomen aan moe der aarde toevertrouwde, heeft de smaak te pakken van het boomplanten. Zaterdag hebben de spruiten van leden der buurtvereniging van West- Souburg met voorzichtige vin gertjes en gewichtige gezicht jes elf jonge bomen bij Nleuw- Abeele ln de grond gezet. Die grond is eigendom van Rijks waterstaat en daarom waren enkele heren van deze dienst aanwezig om in de algemene vreugde te delen. De buurtbe woners waren ook blij te meer daar nog meer bomen zullen volgen en staken hun vlaggen uit. OPENBARE VERKOPING. Notaris J. L. van der Harst te Middelburg heeft Donder dag in het Notarishuis aan de Koepoortstraat te Middelburg mbuek verkocht, het huis met ,uin, Kinderdijk 40 te Middel burg. In koop toegewezen aan de heer A. v. Roon, te Mid delburg, voor de som van )00; het huis en erf, Rol- :erdamse Kade 1 te Middel burg, in koop toegewezen aan de heer A P. C. Carol te Mid delburg, voor 3050; het door oorlogsgeweld getroffen win kelpand met bovenwoning en tuin, Langevicle 35 te Middel burg, niet in veiling gebracht; het huis en erf, Oostkerkplein te Middelburg, ingehouden. HORLOGEDIEFSTAL IS OPGELOST. Enige maanden geleden werd een inbraak gepleegd in een noodwinkel aan de Londense kade te Middelburg, waar ten koste van een horloger, die hierin zijn bedrijf uitoefent, een vrij groot aantal uurwer ken werd buitgemaakt. Van de dader ontbrak ieder spoor en het uitblijven van berichten over een arrestatie wekte de indruk alsof deze diefstal on opgehelderd zou blijven. Dit vermoeden bleek echter niet gewettigd te zijn. De re cherche heeft niet stil gezeten en wist de zaak tot klaarheid te brengen. Dezer dagen wer den twee inwoners uit Middel burg gearresteerd, die een vol ledige bekentenis aflegden. Plet zijn A. B., die het „kraak- e" op zijn geweten heeft en J. H., die de gestolen goederen van hem kocht en dus wegens heling terecht zal staan. C.N.V. wil vernieuwing ven de samenleving. In het kader van een propa- ganda-actie onder de leuze: .,Naar vernieuwing van de sa menleving' 'organiseert het Chr. Nationaal Vakverbond thans in tal van plaatsen van ons land bijeenkomsten. Vrij dagavond werd een dergelijke Engelse P.T.T.-diredeur te Vlissingen. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. ls de nieuwe tele foonverbinding Nederland-En- geland via de pas gelegde ka bel Domburg- Aide burgh (Suf folk) tot stand gebracht. Deze nieuwe kabel, die 84 gesprek ken tegelijk kan verwerken, wordt thans doorgemeten en verwacht wordt, dat deze week het eerste proefgesprek kan plaats hebben. Behalve deze kabel liggen er nog twee oude kabels, die regelmatig gebruikt worden. In verband met het gereed maken van de vrfl In gewikkelde apparatuur, die bij de nieuwe kabe] behoort, zal het wel 1948 worden alvorens de kabel voor het publieke te lefoonverkeer ln gebruik wordt genomen. Zaterdagmorgen arriveerde het Britse kabelschip Mo narch, waarmee aan deze kabel ls gewerkt, op de rede van Vlissingen en daar ging van boord de heer Wilfred Paling, directeur-generaal van de Britse posterijen. De heer Paling begaf zich per auto naar Den Haag, waar hij een onderhoud had met de heer T. van Houwellngen. di recteur-generaal van de Neder, landse posterijen. Daarna keer. dc hij per vliegtuig yan Schip hol naar Engeland terug. De bespreking hield verband met de Britse plannen om in de toekomst de telefoonge sprekken voor Denemarken over Nederland te leiden. Daar toe zal een 34-gesprekken ka bel van Groningen over de Waddeneilanden naar Dene- marken worden gelegd. De capiciteit van de kabel die Domburg met Aldeburgh verbinden, zal toereikend zijn om ook de Engelse gesprekken met Denemarken door te ge ven. VEILINGSVER. „WALCHEREN. 28 November 1947. Groenten: Boere kooi 430: Rode kool 1421; Savoije kool 2—12; Witte kool 2—4: Sprui ten 1557; Prei 826; Spina zie 4—29; Uien 16—29; Witlof 2959; Koolrapen 9; Herfst- rapen 49, alles per kg.; Sla 16; Bloemkool IA 4250; Bloemkool I 1840; B.oemkool H 6—23; Bloemkool UI 4—8. alles per stuk; Bospeen 624; Breekpeen 47, beide per bos Fruit: Appels: Jonathan 57 65; Goud reine t 2156: Framboosappels 17; Luxtot Superbe 27—29; Bramley Seed ling 1621; Zoete Armgaard 3435; Cox Oranje 28. Peren: Comtesse de Paris 22 37; Pondspeer 25. vergadering in de Bogardzaal te Middelburg gehouden. De eerste spreker, de heer B. Roolvink, hoofdbestuurder van de Chr. Metaalbewerkers- bond, legde er de nadruk op, dat het vakverbond niet een van die stemmen is, die nu ook eens iets nieuws willen. De Christelijke roep om vernieu wing is principieel anders dan de wereldlijke roep. Hij was van oordeel, dat iedere poging om tot vernieuwing van de sa menleving te komen buiten de Chr. beginselen om, tot misluk ken gedoemd is. Het geloof brengt een sociale kracht met zich mede. Niet de klassen strijd, maar de christelijke boodschap is het middel tot vernieuwing. De tweede voorzitter van het C.N.V., W. Strj'bis, meende, prijsstelling. Voor de huis dat het niet gaat om verho ging van de lonen, doch om de vrouw betekent do prijsverla ging van gloeilampen ec schaarse textielartikelen niets, zolang de verhoging van de le- vensmiddelenprijzen voortgaat. Voor de Chr. Vakbeweging is een grote taak weggelegd; de arbeider moet op economisch- en sociaal terrein zeggenschap krijgen. Tenslotte wees spr. op de volkshuisvestingsmisère en de geestelijke strijd: de wereld heeft te kiezen tussen het to talitaire communisme en het totalitaire christendom. De heer P. Meliefste, voor zitter van de Chr. Besturen bond Middelburg, leidde beide sprekers is. Zang- en toneel schetsjes wisselden do rede voeringen af. Vlissingen JUBILEUM-CONCERT TO.V.D.O. Zaterdagavond gaf de man dolinevereniging T.O.V.I.D.O. ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan een jubileum concert in het Concertgebouw te Vlissingen. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer G. Jas- vereniging jubileerde, doch ook haar oprichter en directeur, de heer M. P. Ventevogel, die reeds 25 laar de dirigeerstok hanteert. Na het openings woord door de voorzitter, werd er gelegenheid tot complimen teren gegeven, waarvan velen gebruik maakten. Het woord werd gevoerd door vertegen woordigers van andere vereni gingen uit Vlissingen, Middel burg en Koudekerke en enkele l-leden. Aan het bestuur werd een aantal fraaie bloem stukken aangeboden. De oud-secretaris der vere niging, de heer P. Wisse, en de oud-penningmeester, de heer C. Blaas, werden benoemd tot erelid der vereniging. Hierna werd de heer Vente vogel door het bestuur gehul digd. Hem werd een fraaie rookstandaard en mevr. Ven tevogel een bloemstuk aange boden. De heer Jasperse sprak de dirigent toe. Hij hoopte, dat de wens van de jubilaris in vervulling mocht gaan, n.l. het uitkomen in de cre-afdeling. Tenslotte bood het bestuur de heer Jasperse een spiegel aan, als bljjk van waardering voor zjn voorzitterschap, dat hn al 20 laar bekleedde. Ook j werd benoemd tot erelid. Hierna ging men over tot het muzikaal gedeelte van de avond. Gespeeld werden o.a Cacciatore Delli Alpi, van Fe lice Carena en Jeunesse Joy- use van T. H. Tolman, waar mee de vereniging op een con cours te Den Haag, een eerste nrjs ln de afdeling Uitmun tendheid behaalde. Ook het op treden van het Tovido-Hawaï ensemble „Haïti" viel zeer in de smaak. Na afloop was er een gezellig bal. I Volkshogeschool-weekend te Cadzand. In hotel Faas te Cadzand werd een - reekend gehouden, uitgaande van de Volkshoge school. Er werd gesproken door mr. A. Bouman uit Am sterdam over „het morele vraagstuk", jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman uit Aerden- hout over zijn ervaringen als selectie-off icier en ir. F. Postumus ui. Delft over het onderling contact tussen be volkingsgroepen. Er werd foe s'o ten een Volkshogeschool cursus te organiseren in de jeugdherberg te Bergen op Zoom. ZWITSERS MOTORSCHIP HAD PECH. Het Zwitserse motorschip „Arolla", geladen met stuk goed van Basel naar Antwer pen, kreeg op de Schelde door onbekende oorzaak lekkage In de machinekamer. Het schip is voor anker gegaan. Het motor- «"•hlp „Jacoba" heeft het schip sleeptouw genomen en de haven van Hansweert binnen gesleept. Bergers hebben het schip 's nachts leeg gepompt en het gat met een noodrepa- ratie gedicht. Een schip van dezelfde rederij zal het schip nu naar Antwerpen slepen. NIEUWE VONDST VAN BALDADIGE KNAPEN. Bn de te Oud Vossemeer ge houden ouderavond in de Open bare Lagere School, waarbij een filmpje werd vertoond voor de ouders, werd door de jeugd een paal van behoorlijke afmetingen voor de schooldeur febonden, zodat de deur aan e binnenkant niet geopend kon worden. Hierna drongen enige jongelui de oude school- ~;ang binnen en vernielden laar de afsluiting van het me terkastje en draaiden de stop pen van het electrisch licht uit e meter, zodat het licht uit ging en de voorstelling ge staakt moest worden. Tijdens een in dezelfde school gehouden repetitie van de muziekvereniging, werd door een aantal jeugdige lie den in de schoolgang een India- nengehuil aangeheven, welke begeleid werd door een hevig belgelui, zodat de muziekoefe-i ningen gestaakt moesten wor den. Het Is niet de eerste maal, dat er zo iets plaats heeft, zo dat van velschillende zijden gehoopt wordt, dat de politie eens flink zal ingrijpen. SINTERKLAAS KOMT. Zaterdag 6 December hoopt Sinterklaas, op uitnodiging van de buurtvereniging Bellamy- parkSpuistraat, om half twee bjj het Roeiershoofd anr- te komen. Htf zal verwelkomd worden door het bestuur van de buurtvereniging. De mu ziekvereniging „St. Cecilia" zal de plechtigheid opluisteren. ret een speciaal rijtuig zal rondgang worden ge maakt, waarna in de Beurs straat St. Nicolaas zal uitstap pen en de kinderen zal to** spreken. Domburg VERBINDING DOMBURG-». A A C(TEKERKE IN SLECHTE STAAT. Zaterdagmiddag hield de Gemeenteraad van Domburg een spoedvergadering. Tot on derwijzer aan de o.l. school werd benoenid de heer A. A Janse, onderwijzer te Wasse naar. De heer W. Brand vond het jammer, dat tengevolge van de- werkzaamheden aan de nieuwe weg, de verbinding van Dom burg met Aagtekerke zo hope. loos slechts is. De toestand zou snel en met weinie kosten ver. beterd worden als een stukje van de Zuiverse weg behoorlijk werd verhard. De burgemees ter zegde toe aan het Polder bestuur eftI1 desbetreffend ver zoek te doen. De heer L. Dourletjn Infor meerde of bij de onteigening van grond ook rekening is ge houden met de behoefte aan een sporterrein. De voorzitter antwoordde, dat voor een der gelijk doel niet kan worden onteigend» St. Laurens VERGADERING AJt. KIES VERENIGING. Vrijdagavond vergaderde de ..R. kiesvereniging te St. Laurens, onder leiding van de heer P. Boon. De voorzitter heette in te bijzonder welkom ds. C. Boon, die tot groot ge noegen der vereniging als hon derdste lid kon worden inge schreven. De heer J. de Wolf uit Se- rooskerke behandelde het on-j derwerp „Om de vrijheid van ons volk" en wees in een boeiende rede op de eeuwen lange worsteling van ons volk om de geestelijke vrijheid. Spr. meende dat samen wer- ng met de partijen niet al leen mogelijk, maar ook- zeer gewenst is. De voorzitter onthulde plan« nen om in Maart 1948 het 45- jarig bestaan der vereniging enigszins feestelijk te herden ken. Medewerking van jeugd verenigingen en ae Chr. zang vereniging werd reeds toege zegd. Het A.R.-millioenplan" in St. Laurens is geslaagd. Arnemuiden ISHBELKKING OPGERICHT, Te Arnemuiden is onder lei ding van mevr. Veldhuijzen ePT> vrouwen-bijbelclub opge richt. Begonnen ls met 12 le den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2