Kappie en de Gouden Hamer Hoogtepunt aan spanning bereikt PHILIPS mmwm P.S.V*~Vlissingen 5-1 Duizenden boeken staan voor U gereed CHEFAROX E.D.O. de enige nog ongeslagen eerste klasser. DISTRICT I. ZeeburgiaXerxes 00; H BSVolewyckers 3—2; VSV Haarlem 03; Hermes DVS 't Gooi 2—2; RFC—Ajax 3—1. De benjamins roeren zich behoorlijk in dit district. Xer xes, dat nog altiid een kans maakte en misschien nog wel maakt, althans theoretisch ze ker, moest en puntje aan de Zeeburgianen afstaan. Vole- wijckers dalen heel erg af naar het onderste trapje. HBS trok zich weer een paar tre den hoger door een overwin ning op Volewijckers en ook RFC gaat een beetje hoger zitten nu het trotse Ajax het er in Rotterdam zowaar voor moest laten zitten. Er is nog heel weinig van de kansen te zeggen. De spanning stijgt nog wekelijks, doch moet nu wel langzamerhand een hoogte punt hebben bereikt. HDVS maakte net precies een punt je te weinig om flink vooraan te blijven staan, 't Gooi lever de hen dat koopje en moest dit wel doen nu er beweging in de staart is gekomen. Haar lem maakte de kop-positie iets steviger en schudde zich VSV van het lijf. En toch kon het hier nog wel eens een eind strijd tussen Haarlem en Ajax worden, want de oude rot Ajax Iaat zich niet zo maar vangen. DISTRICT H. DHC—Sparta 2—1; EDO— Stormvogels 20;DWS—ADO 01; FeijenoordDFC 12; DOS—Excelsior 3—2. DHC gaat een plaatsje ver der weg van de fatale rode lantaarn. Voor Sparta bete kent het een plaatsje zakken en zo komen beide heel broe derlijk bij elkaar te zitten. Stormvogels had de zware taak om EDO te weerstaan en liefst te verslaan, terwille van eigen en anderer positie. EDO eenter laat zich niet verschal ken voorlopig en is nu nog de enige ongeslagen eerste klas ser. DFC blijft nog het beste volgen en bezit toch helemaal geen wonder ploe?. Deze Zon dag echter waren de Dordte- naren sterk genoeg om Feijen oord te slaan en zo de Rotter dammers onder zich te houden. Excelsior is ongetwijfeld weer het kind van de rekening. AD O haalde bij DWS twee kost bare punten weg en staat nu niet meer zo gevaarlijk. DWS daarentegen is alleen maar te troosten met de gedachte, dat Excelsior toch nog wel een haartje zwakker zal zijn als de opvolgers van onder af. Voor DOS geldt hetzelfde, doch zij maakte een goede beurt met de hekkesluiters nog eens extra op de tenen te trap pen. DISTRICT IV. Willem IIEindhoven 5 2; MauritsHelmond 10; BWSittardsche Boys 13; De SpechtenTSC 11; Juli anaLonga 21. Longa heeft slechte beurten gemaakt en is op de lijst al danig afgezakt. Toch halende Tilburgers nog wel eens ver rassende staaltjes uit en zo deden zij jl. Zondag door Julia na een gelgk spel af te dwin- lllem H - gen. Willi nam deze kans ZWEMMEN Nel van Vliet in topvorm. Tijdens de zwemwedstrijden van 23 Nov. te Brugge won Nel van Vliet de 100 m. schoolslag in 1 min. 18.2 sec. (wereldrecordtijd). De Rob- benploeg, bestaande uit Nel van Vliet, Dicky van Ekris en Gerda Groenhuyzen, vestigde 'n nieuw Nederlands record voor 300 meter wisselslag dames in 3 min. 51 sec. (Ingezonden mededeling) Staaïbaari kent het gemak en het genot van elccoisch scheren als geen ander. En hij veroorlooft yirh om deze raad uit te spreken: geef als Sinterklaascadeau een Philips „PHIUSHAVE" Staalbaard! Electriscb droogscbeerapparaat om zich met de leiders gelnk te stellen, waar. Voor beide was het een geluk, dat BW het onverwacht liet zitten te gen Sitt. Boys, hetgeen echter omgekeerd de Boys weer tot even zware concurrenten maakt. TSC slaagde er in de lantaarn kwflt te geraken door De Spechten een punt af te snoepen. Helmond werkte er aan mee, want deze ploeg verloor van Maurits, dat nu aardig uit de slagen raakt. DISTRICT V. Be QuickHeerenveen 81; HSC-Leeuwarden 21Fri- siaEmmen 30; Achilles Veendam 22. Er begon zich rond Heeren veen een geheimzinnig waas van onoverwinnelijkheid te vor men. Be Quick heeft de be klemming gebroken, Heeren veen geklopt en zich tegelijk op de ranglijst op de kop ge plaatst. Er zal een zucht van verlichting door het Noorden zijn gegaan nu eindelijk eens de voet dwars gezet is aan Heerenveen. Hopelijk wordt 't nu in het Noorden althans tus sen die twee eens een wat spannender strijd. In de staart wordt aan de in de kop ont beerde spanning veel vergoed. Hier staan nu namelijk niet minder dan vier clubs gelijk. Veendam en Achilles haalden hun punt achterstand op door tegen elkaar gelijk te spelen. Zowel Leeuwarden als Emmen verloren resp. van HSC en Frisia, waarvan eerstgenoemde uit het degradatie gedrang raakte en Frisia de leiders op bescheiden afstand kan blijven volgen. Terneuzen-Dosko 04 Dosko wint de toss en speelt in de eerste helft met de wind in de rug. Na enkele aanvallen van Temeuzen komt Dosko op zetten. Dan blijkt, dat Dosko technisch de meerdere is. Na tien minuten profiteert de Dos- ko-rechtsbinnen van een mis- trap der Temeuzense achter hoede en verschalkt de uitge lopen doelman (01). Temeuzen wordt daarna ge heel ingesloten. Na mooi sa menspel tussen Verdaasdonk en Versluys volgt het tweede doelpunt van Dosko, weer door Versluys. Hjj neemt even later met een vliegend schot het derde doel punt voor zijn rekening. Temeuzen leeft dan op, maar het komt niet tot doel punten. Na de rust is Temeuzen flink in de aanval. Een doelpunt wordt geannuleerd wegens freekick. Een prachtig schot van rechtsbuiten y. d. Sande ketst op de paal. Toch is het weer Dosko, dat een doelpunt maakt als Ver sluys een soloren besluit met een fraai schot. Het gelukte Temeuzen niet meer de eer te redden. Het publiek trachtte zo wel tydens de rust als na- af loop de scheidsrechter te molesteren. Er werd met ste nen geworpen. Portugal Frankrijk 2 4. Te Lissabon werd gisteren de voetbalwedstrijd Portugal Frankrijk gespeeld. De rust ging in met 10 voor Portu gal. In de tweede helft was Frankrijk aanzienlijk sterker en het behaalde ten slotte een 42 overwinning op de Partu- Technisch overwicht der Eindhovenaren. Weer heeft Vlissingen ver loren, maar hoewel de uitslag misschien de veronderstelling wekt. dat de gasten ver in de minderheid waren, is dit niet het geval. Ditmaal hebben de Zeeuwen zich eens van hun goede zijde laten zien. De man nen van Philips hebben hun overwinning alleen te danken aan hun grotere schotvaardig heid. Inderdaad, P.S.V. was technisch beter dan de gasten, maar daar woog het groter enthousiasme van Vlissingen tegen op. IN DE VERDEDI GING GEDRONGEN Reeds na 2 minuten moest K. Burgerhof het veld verla ten, toen hij last kreeg van een oude knieblessure. Harting viel in op de rechtsbuitenplaats en 3. Schraaf en Marijs gingen verdedigen. Dit is o.i. de grote fout geweest, v. d. Schraaf, die hard en zuiver schiet, had voor moeten blijven Het is een veel voorkomende fout van de Vlissingers, dat zij zich in de verdediging laten dringen. De aanval is en blijft de beste ver dediging. Weliswaar ontpopte d. Schraaf zich als een back van klasse, toch had hij in de aanval beter werk kunnen verrichten, mede door de geenszins solide stopperverde diging van P.S.V. In de mid denlinie toonde H. Burgerhof ook als kanthalf mee te kun nen. De Joode werkte weer hard, maar moet beter positie kiezen. Visser was matig. De linkervleugelcombinatie v. d. Veldev. d. Kasteleele maakte vooral voor de rust een solide indruk. Aanvalsleider v. d. Eyck brak enkele malen goed door, maar moet zijn techniek beter verzorgen. Met een be tere balcontröle had hij enkele opgelegde kansen kunnen be nutten. De rechtervleugel was zwak te noemen, doordat Harting zich ook op deze plaats niet thuis bleek te voelen. Strui- wigh hebben we wel eens beter gezien, maar we zijn het van hem te goed gewend. SENSATIONEEL BEGIN. Binnen twee minuten werd het eerste doelpunt gescoord. De bal was enkele malen hard voor het Vlissingse doel langs gespeeld, waardoor de verde- JBondsvergadering K.N.V.B. Zaterdagmiddag werd te Amsterdam de algemene bondsvergadering van de K.N. V.B. gehouden. De voorzitter, de heer Karei Lotsy, bacht in zijn openingsspeech, die 1 uur cn 23 minuten duurde, hulde aan de kampioensploeg Ajax en de districtskampjoenen. De heer Lotsy deelde mede, dat ondanks materlaalschaarste en gebrek aan terreinen het aan tal verenigingen nog steeds stijgende is. Spr. zeide ervan overtuigd te zijn goed gehandeld te hebben het gesloten seizoen in te stel len. Voorts besprak hij het be lang- van de training van het Ned. Elftal en het door dit elf tal toegepaste systeem. Spr. behandelde de kwestie met de Belgische voetbalbond en be sprak de problemen betreffen de het internationale militaire en politievoetbal. Hij deelde mede, dat alleen dan een elftal naar de O. S. afgevaardigd zal worden, indien het zo sterk blijkt te zijn, dat het een goed figuur zal slaan. Aan het slot van zijn rede besprak de heer Lotsy de huidige positie van de lichamelijke opvoeding en de sport buiten schoolverband. diging de kluts kwijtraakte. Midvoor Bloemsma maakte hiarvan gebruik en gaf met een hard schot P.S.V. de lei ding. Onmiddellijk na de her vatting trok Vlissingen ten aanval en weer 2 minuten la ter was de stand 11. In een gevaarlijke positie kopte de Philips rechtshalf Scholte op de keeper terug, echter buiten diens bereik. Lammers was toegelopen en kon het beslis sende tikje geven. Weer enkele minuten later gaf aan de an dere kamt centervoor Bloems ma met een hard schot Strui- wigh voor de 2e maal het na kijken (2—1). Deze stand bleef tot de rust. Beide doelverdedigers moesten verscheidene malen actief op treden, maar de netten wer den niet meer gevonden. Na de rust verviel Vlissin gen in de grote fout, door zich in de verdediging te laten dwingen. Langzamerhand kreeg P.S.V. het spel in han den. Bij een van de vele Phl- lipsaanvallen verhinderde H. Burgerhof een doelpunt door de bal met de hand uit het doel te slaan. De penalty werd op afdoende wijze behandeld. (31). Aan de andere kant werd een vrije schop schitte rend door Burgerhof ingescho ten, maar even schitterend door Stijger gestopt, v. d. Eyck wist nog enkele malen goed de Philips stopperspil van zich af te schudden, maar kon de tou wen niet vinden. Met een ver, onhoudbaar schot, bracht de Hooge van P.S.V. de stand op 41 en even later maakte linksbuiten Duimelen er 51 van. Tegen het einde moest v. d. Eyck zich door Verhulst laten vervangen, maar ook de ze wist geen verandering meer in de stand te brengen. De Parijse politie heeft een onderzoek ingesteld naar een ontploffing in de Renault- fabrieken, die door staking stil liggen. 10. „Ik ben die grote gevaarlijkheid ont gaan geloopt", zei Signor Rivaldi. „Die schurkendief heeft m$n brandkast geen bezoek kunnen brengen, dank zij de kaakstompslagen, die U hem toegaf, Signor Capitano'. Ik zal U laten kijkzien dat mijn bezittingseigendom er nog is." Signor Rivaldi draaide aan het num- merslot en even later sprong de deur van de brandkast open. „Aha! Zlekgk! "iep Signor Rivaldi. „Mijn goudhamertje! Mijn lieflijk, dier bare goudhamertje!" En hij haalde een blinkend, gouden voorwerp uit de kast. „Maar waar is al Uw geldik bedoel Uw gouden munten?" vroeg Kappie. „Geld? Munten? Allegro con brio!" riep Signor Rivaldi. „Dit is mijn gelddit goudhamertje van mijn voorvadertje Rivaldlpec de derde uit Mexico! Ik deze voorwerp heb gekocht voor bijna haast al mijn geld! Quarto portio!" MiddelburgInternos 4—1. Het is Middelburg eindelijk gelukt een overwinning te be halen en het stemt hoopvol, dat deze niet is behaald tegen een zwakke ploeg. Het geluk was Middelburg in de eerste acht wedstrijden niet welge zind en hoewel wrj de over winning tegen de Ettenaren behaald, niet aan geluk willen toeschrijven, wag zij toch ge flatteerd. Verschillende malen was de verdediging er, vóór de rust speciaal, finaal uit en ook Moens heeft enige keren zeer gevaarlijke dingen gedaan en fouten gemaakt. Waren deze door een doelpunt afgestraft, het zou er ongetwijfeld voor de groen-witten anders hebben uitgezien. De verdediging met Moens heeft zich echter na de rust volkomen gerehabiliteerd voor het zwakke begin. De middenllnie is een zwak punt en vooral aan de rechterzijde klopte het niet, waardoor de buitenspeler steeds gevaarlijk vrij spel kreeg. Spil en links half deden het beter, maar er gaat te weinig aanvalskracht van de linie als geheel uit. In de aanval werd aanmerkelijk vlotter gespeeld, al laat de op stelling soms nog zeer veel te wensen over. Te weinig werd ook gelet op het voordeel om de aanvallen, tegen de dwars over het veld staande wind in, op te bouwen. De rechtsbuiten werd daardoor vóór de rust veel te weinig in het spel be trokken, terwijl de linksbui ten, de zwakste schakel in de aanvalsketen, teveel hooi op zijn vork kreeg. Het binnen- trio is een zeer gevaarlijk drietal voor het vijandelijk doel en kan, mits het de kans krijgt zich volledig in te spelen een geducht wapen voor Middel burg worden. Moreel heeft de ploeg een duw naar boven ge kregen, welke wel eens de om mekeer in hun povere verrich tingen kon brengen, waarop acht wedstrijden lang g-ewacht is. Trouwens ook in deze wed strijd zelf had Middelburg de morele steun van de gelukkige gebeurtenis, dat de rechtsbin nen na een minuut spelen op zo onverwachte en keurige wij ze de Internos doelman volko men verraste. (10). Dat In ternos na 7 minuten spelen door Vergauwen gelijk maakte met een zeer hard en zeer scherp schot, dat via de han den van Moens in de touwen verdween. deprimeerde de ploeg niet (11). Er was een half uur gespeeld, toen Abr. Carol met enkele handige be wegingen de bal vrij maakte en een hard ,en zuiver schot in zond. (21). Na de rust deden de Carols het samen en Anton maakte een derde punt (31). Moens haalde een knap staal tje uit door een strafschop te rug te stompen en de opnieuw van korte afstand ingeschoten bal onschadelijk te maken. De druk op het doel der thuisclub werd toen bijna ondragelijk zwaar, maar Óutermans pikte door handig doorzetten een bal precies van de doellijn naast het doel weg. zette haar scherp voor en een Internos-back kop te In eigen doel (41). AllianceDe Zeeuwen 2—1. Het is wel opmerkeirjk dat de nederlagen die de Zeeuwen de laatste tijd te slikken krij gen, steeds met één doelpunt verschil zijn. Dit wijst er op dat het krachtsverschil in deze ontmoetingen uiterst gering is. Zo was het ook nu weer. want behoudens het laatste half uur in de eerste helft, was er van een veldmeerderheid van Al liance geen sprake. Zelfs wa ren de Zeeuwen in de tweede helft sterker, maar ook weer zagen zg geen kans dit in doelpunten uit te drukken. De eerste 15 minuten pro beerden de Vlissingers in een hoog tempo de verdediging van Alliance uit haar verband te spelen en het gelukte inder daad de strgd zoveel mogelijk op de Alliance-helft te houden. De veel minder talrijke aan vallen der thuisclub waren echter niet van gevaar ont bloot en uit één daarvan wist Kruisbergen met een ver schot v. d. Sande na 7 min. spelen het nakijken te geven (10). Geleidelik namen de Roosen dalers het spel in handen en het was opnieuw Kruijsbergen die op dezelfde wgze als de eerste maal het 2e doelpunt voor zijn rekening nam. (20). Tien minuten voor de rust plaatste v. Poelje een vrije schop, hoog voor het doel. En kele verdedigers, de keeper in cluis, sprongen met W. Leynse naar de bal en via het hoofd van Hopstaken verdween het leder in het net (21). Na de hervatting zetten de Zeeuwen er opnieuw een hoog tempo in en binnen enkele mi nuten deden zich twee prach tige scoringkansen voor. De eerste maal kopte Nieuwpoort goed in, doch v. Gastel wist de bal nog net te bemachtigen, terwijl ook het schot van de doorgebroken A. v. d. Bulck geen genade bij hem vond. Leijnse, die weer als midvoor was opgesteld, kreeg het hard te verduren. Indien hg in het bezit van de bal was, werd hij direct door 4 of 5 spelers tege lijk op de huid gezeten. De laatste 10 min. ontketenden de Vlissingers nog een hevig of fensief, maar het beslissende schot ontbrak. Het was voor de thuisclub een ware verade ming toen voor de laatste maal het fluitsignaal klonk. Mej. de Meester te Middelburg vertelt. Leeszaal... Stille ruimte, waar iedere bezoeker op de tenen gaat; waar helder wit licht vanonder veelal groene kappen uit blanke, cirkelvor mige eilanden tovert op don kere tafels. Langs de wanden eindeloze reeksen naslagwer ken. En aan de tafels jongelui, die studeren, ouderen, die hier lectuur komen raadplegen, wel ke elders onbereikbaar is en hier en daar een eenzame min naar der schoonheid, een hand onder zijn kin, verdiept in een roman, een vers... En in een hoek de leeszaalassistente of directrice, schrijvend of lezend, maar altijd bezig. Bibliotheek... Gaan en ko men van mensen aan loketten. Ze hebben papiertjes met boe kentitels, beduimelde, smoeze lige lijstjes, of hagelwitte. Te leurgesteld zijn ze als wat zij zoeken er niet is. Verheugd, als zg met begeerde lectuur weer huiswaarts kunnen gaan. De openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg be staat 35 jaar. Op 24 November aanstaande. Geen geijkt jubileum- zal men zeggen. Maar toch een feit, voor ons belangrijk ge noeg om eens tc gaan praten met mej. O. M. de Meester, de bracht werden. directrice van dit Middelburg se dorado der boekenliefheb bers. Meer dan tienduizend boe ken hebben we, vertelt haar kalme stem. Daarnaast een keur van ingebonden tijdschrift jaargangen. En we groeien nog steeds. We naderen de elf duizend al. Een prachtcollec- tie literatuur en een zeer groot aantal naslagwerken. Of er nog oprichters hun krachten aan de leeszaal en bibliotheek wijden? Inderdaad: ds. van Empel is van de 22e November 1912 af steeds voor zitter geweest. En dr. H. van der Kamp te Domburg, die vele jaren secretaris was, is nog altijd bestuurslid. En me zelf mag ik ook meerekenen. Ik werd bg de oprichting as sistente en vier jaar later di rectrice. Trouwens de beide dames, die thans assistente zijn, zijn ook reeds jaren aan Leeszaal en Bibliotheek ver bonden: mej. J. Cornelis reeds 17 jaar, mej. P. van der Weel reeds 14 jaar. Natuurlijk bracht de oorlog enorme schade. Ons gebouw werd niet verwoest, neen, maar ontelbare boeken gingen tij dens de brand en de overstro ming verloren. Het gebouw bleef gelukkig gespaard. Twee maal is het verbouwd, de laat ste maal in 1937, toen er be langrijke verbeteringen aange- En of er belangstelling is? Het mindert de laatste jaren wat Maar tijdens de oorlog was de belangstelling enorm. Nu kon zij groter zijn, hoewel we toch altijd nog 1800 leden hebben. Weet U wat verbetering kan brengen Dat de Vitrite Works vijftig leeskaarten ter beschik king 'stellen van hun personeel en dat ook de Zeeuwse Con fectiefabrieken daarmede be gonnen zijn. Is dat eigenlek geen navolgenswaardig voor beeld? De leeszaal, ja, vooral die kon drukker. Er ligt toch van alles: kranten, tijdschriften op allerlei gebied, daarnaast na slagwerken, wetboeken, ency- clopaedieën, woordenboeken, staatsstukken. Dit zgn zo flitsen uit het ge sprek, dat zich tijdens ons Be zoek ontwikkelde. Merkwaardig, dit eigenlijk onbevredigende bezoek. Er is lectuur als nergens elders. Een ideale studieruimte, een hoek om eens even volkomen rustig te kunnen zitten... Stel u eens voor, dat er in Middelburg geen openbare lees zaal was en geen bibliotheek. Onmiddellijk zou er een initia tief genomen worden om er een te stichten. Men kan deze instelling, die met rgks- en gemeentesuBsidie in stand gehouden wordt, een voudig niet wegdenken. En nu zij er is, is het er stil ler dan het behoort te zgn. Middelburg mag in deze ja ren zijn thans jubilerende Openbare Leeszaal en Biblio theek wel dubbel waarderen. Het is een van de weinige cul turele instellingen, die de oor log Zeelands hoofdstad gelaten heeft! GoesHero 00. Met dit puntloos spel kunnen beide ploegen tevreden zijn. Was het voor de rust Hero, dat de toon aan gaf, na de hervat ting, was het alles Goes wat de klok sloeg. De gasten, die over een snelle technisch én tactisch goed onderlegde voor hoede beschikken, maakten het de Goese verdediging zeer moeilijk, maar schutters ont braken op het appèl. Bovendien was de Goese achterhoede er goed in. De Pan-had zgn oude vorm terug en was de meerde re van v. d. Loo, die H. Wijs op de 1. backplaats verving. De meest knappe en technische speler bü Goes is echter P. Wijs als r. half. Dat de gevaar lijke linkervleugel van Hero NeefsMusters in bedwang gehouden werd, komt hoofdza_ kelrjk op zgn rekening. Boven dien beschikte hij tevens nog over de nodige reserves om ook zgn voedende taak niet te ver waarlozen. Zijn vervanging even na de rust wegens spier kramp wag dan ook een handi cap. Bekenes is de oude lang niet meer, vanwege het be ruchte knietje. Reeds spoedig kreeg v. d. Sluis een kans, na een goed door Mos genomen vrije schop, maar schoot tegen de onderkant van de lat. De Hero voorhoede komt dan op toeren, maar blijft inproductief. Wijs blinkt in deze periode 'bij zonder uit; maar maakt een grote fout door in het beruch te gebied hands te maken. De door Musters genomen penalty werd echter fraai door v. d. Vliet gestopt. Na de thee kreeg Goeg windvoordeel, en opereer de gevaarlijk voor de Hero- veste. Bii eén onverwachte He- ro-aanval stopt v. d. Vliet op fraaie wijze een schot van v. Vugt. Nadat Wijs vervangen was door van Duin, veroor zaakt eon der Hero achterspe lers een penalty, die door de Pan in de handen van de keper geschoten wordt. v. d. Vliet moet nogmaals een fraaie safe verrichten als Musters door gebroken is, terwijl Neefs even later tegen de paal schoot en Peeman nog eenmaal faalde om Goes de overwinning te be zorgen. DAMMEN DE COMPETITIE. Donderdagavond speelde voor de competitie van de Zeeuwse Dambond Kruiningen IDID II. De gedetailleerde uitslagen zijn: M. v. d. ParelH. Jacobs 2—0; E. de Bel—P. Liplrjn 20; H. v. BallegooijenW. Dekker 11; E. WestveerD. Dalen 11; J. v. Ballegooijen G. Hegnsdgk 02; Joh. KrombeenJ. Fokke 11; S. KrombeenD. Fokke 11; A. DekP. Roose 20; M. JansenP. Schrier 11; S. BugzeJ. v. d. Kreeke 11. Totaal uitslag 12—8 in het voordeel van Kruiningen. Donderdag speelde Krabben- dijke haar eerste wedstrijd voor de competitie tegen G.D. C. IH uit Goes. Deze wedstrijd werd door Krabbendijke ge wonnen met 164. De gede tailleerde uitslagen zijn: M. NieuwenhuijzenK. Sin- ke 20. M. Meeuwse—>-J. Ver stegen 2—0; H. WolfertPh. Haverhoek 20; Joh. van Oos tenM. Kik 20; J. v. d. Pa relJ. Roovers 11; J. van de VredeT. van Dalen 02; L. ZuidwegA. Eversdijk 1 1; H. van HussenF. ae Ko ning 20; C. A. van Oosten M. van 't Westeinde 20; J. van NoordenP. W. Schipper 2—0. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 21 Nov. Castel v. Antwerpen. Gepasseerd n. Antwerpen 21 Nov. Alcor v. Rotterdam; Mu ien v. Londen; Violetta Erica v. Rotterdam; Legestroom v. Nw. Castle. 22 No. Joost v. Amsterdam. Gepasseerd v. Antwerpen, 21 Nov. Erasmus n. Rotterdam; 22 Nov. Nato n. Opporto; Lis- sekerk n. Genua; Da Costa n. ZON EN MAAN. Dinsdag 25 November. Zon: op 8.15, onder 16.38. Maan: op 15.27. onder 4.16. Op ons bureau te Vlissingen ligt een liist van in de oorlog overle den Marinepersoneel, waarvan geen nabe staanden bekend zijn. In vele gevallen be schikt de K.M. nog over nalatenschappen en achterstallig tractement van deze mensen. TAFELTENNIS DE WALCHERSE TAFEL- TENNIS-COMPETITIE. De stand van de le klassers onderging geen wijziging. Sla Raak II won met 8—2 van SOS, terwiil Sla Raak I ter nauwernood won van Amor (6 4), welke ploeg versterkt is en vermoedelijk nog veel van zich zal doen spreken. Bij de tweede klassers lei den Sla Raak III en de C. J. M. V. Beide ploegen zijn nog ongeslagen, evenals Sorry III, dat de beste papieren heeft. Orvio IH kreeg voor de vier de maal de kous op de kop. Met 100 werd van de C. J. M. V. verloren. De Sorry-rc- serves sloegen SOS Hl met 8 De stand van de tweede klassers Is nu: Sla Raak 0 4 3 0 1 7 31—9 C.J.M.V. 4 3 0 1 7 30—10 Sorry III 2 2 0 0 4 20—0 Orvio II 3 2 1 0 4 20—10 Sorry II 4 2 2 0 4 20—20 SOS II 2 1 1 0 2 9—10 SOS III 4 1 3 0 2 12—28 Drie Klezoren III 3 0 3 O 0 5—25 Orvio III 4 0 4 0 0 3—37 Het programma voor de vol gende week luidt als volgt: Dinsdag 2p November, lste Klasse: AmorSorry; Sla Raak IDrie Klezoren. 2e Klasse: Drie Klezoren II—Orvio Hl; Sorry III—SOS Hl. Woensdag 26 November, lste Klasse: SOS IIOrvio; SOS IGoes. 2de Klasse: Sla Raak Hl— Orvio II; Drie Klenoren III C.J.M.V. (Ingezonden mededeling) Waarom Chefarox bij maagzuur? Omdat CHEFAROX behalve dat het direct verlichting geeft géén vorming van steeds méér zuur veroorzaakt en bovendien omdat het een geleiachtige genezende laag op ae maagwand vormt. De laat ste jr.ren zijn o.a. in de grote Amerikaanse ziekenhuizen uitgebreide onderzoekingen gedaan, waarby is vastgesteld, aat inderdaad colloïdaal alu minium hydroxyde waaruit Chefarox bestaat het ideale middel is. 1.25 p. doos, 0.40 p. buisje. Radioprogramma's DINSDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.30 Werken van Johann Sebastian Bach; 11 Orgelconcert; 12 Ensemble Jetty Cantor; 13 Ber.; 14 Ida dc Leeuw van Rees; 14.30 Ra dio Matinee; 16.30 Gram.; 17.30 Reginald Dixon, bioscooporgel; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Beroemde liederenreek- sen; 20 Ber.; 21.30 Contact; 22.30 Mendelssohn herdenking; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 11.40 Domkoor can Salzburg; 12.03 Cor Coppens, hobo cn Nicasie Stotgn, harp; 12.33 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 Lichte orgelbespeling; 13.50 Gram.; 14 Beriyns Pnilharmo- nisch orkest; 15 Domstad kwartet; 16 De Zonnebloem; 17.15 Componisten A, B, C; 18 Volksliedjes; 18.30 Sylves- tre Tryo; 19.20 Cyclus: De Êianoconcerten van Mozart; 20 er.; 20.20 Radio Philharmo- nisch orkest; 21.35 Nederlands Kamerkoor; 22.30 Ber. 25 November Vlissingen 11.48 1.59 Temeuzen -0.07 1.86 Hansweert 0.44 2.04 Zierikzee 0.52 1.43 HOOG WATER U. -{-NAP u. -{-NAP LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 12.20 1.78 12.51 1.92 13.03 1.23 5.57 1.49 6.25 1.63 8.55 1.78 6.3« 1.20 18.26 1.83 18.55 1.95 19.26 2.12 18.55 1.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3