C Kappie en de Gouden Hamer M< Textiel en vlees Transportcolonne Vlissingen J 74 Jubilarissen bij .De Schelde" PREDIKBEURTEN .onica is verloofd 't Is maar 'n weet... De zig-zag-puzzle. Walcheren. Bijzondere politierechter Ook deviezen een bron van overtreding. De 18-jarige woonwagenbe woner A.V.K. te Middelburg, haxl 30 knotten katoen in ont vangst genomen zonder afgif te van bonnen, 25 of 10 da gen met verbeurdverklaring. F. de V., 27 j., muzikant woonwagenbewoner te Zierik- zee. wegens het in ontvangst nemen van 109 knotten katoen en 48 klossen garen, zonder af. gifte van bonnen, 50 of 20 d. met verbeurd verkarlng. A. B. M. B. 34 j., koopman te Middelburg, wegens het in ontvangst nemen van 80 m. costuumstof. zonder afgifte van bonnen of vergunningen. 4 mnd. met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming. H. A. v. S., 23 j., schippers knecht te Yerseké, wegens in voer in strijd met de voor schriften van 20 en 2670 B. frs. 25 of 10 d. met verbeurd verklaring. CLANDESTIENE SLACHT. Bij een door ambtenaren der C.C.D. gehouden contróle in de woning van de 44-jarige land arbeider J. W. te 's-H. Arends- kerke, werd een hoeveelheid varkensvlees ontdekt, dat vol gens verklaring van W. afkom stig was van een door hem frauduleus geslacht varken. Verdachte verklaarde het var ken zonder aankoopvergun- nlng te hebben gekocht. Het vlees werd in beslag genomen. Straf 50 of 20 d. en 1 mnd. voorw. proeftijd 3 j. De rijkspolitie te Heinkens- zand ontdekte op 24 Septem ber 1947 in de schuur van de 39-jarige koopman A. V. te Heinkenszand een pas geslacht schaap. V. bekende dit schaap frauduleus te hebben geslacht teneinde zijn gezin wat meer vlees te verschaffen. Het schaap werd in beslag geno men. 10 of 5 dagen en 1 mnd. voorw. proeftijd 3 -jaar. Door controleurs der C.C.D. werd bij contröle in de slagerij van de slager W. te Heinkens zand een hoeveelheid onge merkt vlees aangetroffen. W. verklaarde, dat dit vlees bij hem was gebracht door de 41- j. landarbeider J. N. te Hein kenszand, met verzoek dit voor hem te roken. Verd. N. gaf toe. dat vlees bij de sla ger W. te hebben gebracht en verklaarde, dat het afkomstig was van een door hem frau duleus geslacht varken. Dat varken had hij zonder aankoop, vergunning gekocht. Het nog aanwezige vlees werd in be slag genomen. 50 of 20 dagen en 1 mnd. voorw. proeftijd 3 j. met ver beurd verklaring. Wegens het medevoeren van betaalmiddelen in strijd met het deviezenbesluit, werden veroordeeld: A. v. d. G., 23 j.. typiste te Oostburg tot 10 of 5 d.L. F., 23 j.. chauffeur te Oostburg tot 100 of 20 d.. met verb, verkl.W. N., 33 U transport arbeider te 's Gravenpolder tot 10 of 5 d. met v.v.: A. v. L„ 26 j., transportarbeider te 's-Gravenpolder tot 10 of 5 d. met v.v.; H. N., 30 j.. land arbeider te 's-Gravenpolder tot 10 of 5 d. met v.v.: P. B., 26 1-, landarbeider te 's-Gra venpolder tot 10 of 5 d. met v.v. C. M. de P.. 62 j., commis- slonnair te Axel, wegens het als werkgever, aan de bij hem als werknemer in dienst zijnde G. Th. de la R. uitbetalen van een loon van 8 per dag, ter wijl het loon voor deze werkne mer door het college van Rijks- bemiddelaars was vastgesteld op 4.61 per dag 200 of 2 mnd. De 53-jarlge landbouwer A. J. de B.. te Sluis, optredende als vertegenwoordiger van de Ned. Herv. Gem te Sluis, ver kocht in Maart 1947, zonder vergunning van de Directeur van het Rijksbureau voor hout, aan C. G. v. R.. 65 j„ houthan delaar te Montfoort. 21 iepen- bomen en 41 populierenbomen. De B. werd veroordeeld tot 150 of 1 mnd. en v. R.. tot 150 of 1 mnd met teruggave van de opbrengst der in beslag genomen en verkochte bomen. FRAUDULEUZE INVOER. M. H., 44 j., schipper te Hansweert, wegens het in strijd met de voorschriften, in voeren van: 305 paar kousen; 809 m. tule stof; 253 m. elas tiek: 12 truien; 2 kg. tabak; 1308 kammen; 24 klosjes ga ren en 11 rolletjes naalzpde. Straf 150 of 3 mnd en 3 mnd. met voorw., proeftijd 2 jaar, met verbeurd verklaing der goederen. R. L., 49 j„ chemist te Brus sel, wegens frauduleuze invoer van 2 coupons stof op 19 Febr. 1947 en wegens uitvoer zonder geldige documenten van 125 hg- stijfsel op 17 Maart 1947. Alle goederen werden in beslag genomen. Straf: 3 mnd., met bevel tot onmiddellijke gevan genneming. A. C .M., 30 j.. fabrikant te St. Niklaas, wegens in strijd met de voorschriften Invoeren van 61 en 185 B. frs., welke geldsbedragen werden In be slag genomen, 25 of 10 d. met teruggave van het in be slag genomen geld. M. L. de B., 26 j., landar- beidster te Koewacht, wegens het in Juni 1947 te Koewacht, zonder daartoe verkregen ver gunning uitbetalen van f 25 aan 2 Belgische abeidsters. 40 of 20 d. en 1 mnd. voorw., proeft. 2 jaar. M. de S., 18 j., landarbeid- ster te Stekene en C. R. M., 18 j., landarbeidster te Stekene, wegens het in Juni 1947 te Koewacht in strijd met de voorschriften uitvoeren van 61. Ieder 20 of 10 d. L. A. v. B.. 32 j., kapitein binnenvaart te Antwerpen, we gens frauduleuze invoer van 993 radiolampen, welke waren verstopt in de kolenbunker van verdachte's sleepboot. 500 of 3 mnd. met verb, klaring lampen. Ter gelegenheid van het zilveren feest wordt een nationale wedstrijd georganiseerd. Bazar opent volgende week Op 10 Januari a.s. zal de Vereniging van Transport- colonmsten van het Ned. Rode Kruis te Vlissingen, 25 jaar bestaan, een jubi leum, dat met verschillende feestelijkheden zal worden gevierd. Eigenlijk begint het feest reeds volgende week, wanneer in „Concor dia" aan de Palingstraat een Rode Kruis-bazar zal worden geopend, waarvan de baten zyn bestemd voor de financiering van een grote nationale Rode Kruis- wedstrijd, welke in het ju bileum jaar in de stad van Michiel de Ruyter zal wor den gehouden. Dr. M. Schreuder, de com mandant van de Vlissingse Transportcolonne, heeft ons dezer dagen het een en ander over de organisatie en het werk van dit onderdeel van het Rode Kruis verteld, waar bij hij er in de eerste plaats op wees, dat de straks jubi lerende Transportcolonne-ver eniging eigenlijk geheel naast de eigenlijke afdeling van het Rode Kruis staat. Deze afdeling Vlissingen be staat trouwens reeds langer, evenals trouwens ook de Trans portcolonne, welke is gevormd uit een aantal vrywilligers, die geen lid zgn van het Rode Kruis, maar zich wel in dienst daarvan hebben gesteld, om in geval van nood onmiddellijk die hulp te kunnen bieden, waarin zij zich onder deskun dige leiding hebben gespecia liseerd: transporteren, in de eerste plaats natuuriyk van slachtoffers bij zeer ernstige ongevallen naar ziekenhuizen of verbandplaatsen, Daarnaast bestaat er een colonne help sters, die in deze ziekenhuizen en op de verbandplaatsen het gewone verplegend personeel, wanneer dit overbelast dreigt te geraken, kunnen assisteren. Het is nu dus 25 jaar gele den, dat deze Transportcolon- nisten eigenlijk dus „per soneel" van net Rode Kruis er behoefte aan gevoelden, zich te gaan verenigen. Een ver eniging. welke aldus naast de afdeling van het Ned. Rode Kruis kwam te staan. MOOI WERK. De Transportcolonne heeft in de jaren van haar bestaan uitnemend werk verricht, jaren natuurljjk wel zeer in het byzonder meespreken. Al tijd stonden de mannen en vrouwen van het Rode Kruis klaar. „Ik behoefde ze niet eens te roepen", vertelde dr. Schreu der, „als er wat gebeurd was, waren ze er onmiddellijk en onder de moeilykste omstan digheden hebben ze prachtig werk verricht". Werk overigens, dat ook in de hoogste kringen hogelijk gewaardeerd is, hetgeen in de naaste toekomst wellicht nog zal blijken, wanneer ook in Vlissingen onderscheidingen zullen worden uitgereikt aan hen, die zich op dit gebied in de oorlogsjaren bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt. Men zal zich overigens her inneren, dat een van de Vlis singse helpsters, mej. Jobse, onlangs werd onderscheiden met de hoogste internationale Rode Kruis-onderscheiding, de Florence Nightingale-meaaille, welke haar door H.K.H. Prin ses Juliana persoonlijk werd uitgereikt. Mej. Jobse deed haar werk als Rode Kruis- helpster reeds in 1914 en zij is dit blijven doen, tot nu toe. DE FEESTVIERING. Zoals we hiervoor reeds meldden, zal ter gelegenheid van dit zilveren jubileum een landelijke wedstrijd in Vlissin gen worden georganiseerd. Maar dat moet op de zomer wachten. Op de jubileumdag zelf zal het bestuur recipiëren, terwijl er die dag ook een feestavond wordt georgani seerd. Maar voor dit alles is geld nodig, veel geld zelfs. Vooral voor de nationale wed strijd. Daarom heeft de afdeling, waarvan de heer H. B. Snoep voorzitter is, de heer W. A. J. Philipse secretaris en de heer Chr. Kokelaar, penning meester. een bazar voorbereid, welke a.s. Dinsdagavond in „Concordia" zal worden ge opend en verder de gehele week elke avond, Zaterdag bovendien ook 's middags, ge opend zal zijn. Het bestuur vertrouwt, dat velen deze ba zar zullen bezoeken en er aan zullen medewerken, dat hij ook aan zijn doel zal beant woorden. Het 9de filmfestival te Ve netië zal in 1948 van 11 tot 26 waarby de moeilijke oorlogs- Augustus gehouden worden. FEUILLETON Amsterdamse beurs 19 Nov. 20 Nov. N.I. Handb. B. Ned. Handb. My. A.K.U. Calvé Unilever Fokker VI. Ned. Ford Philips Bil li ton Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lijn Schecpv. U. H.V.A. Deli Mij. Vrijdag werd ter beurze van Amsterdam gehandeld zonder het hoofdkoersen systeem, doch op de wijze zoals vroeger altyd gebruikelijk was. In de markt positie was daardoor geen ver andering gekomen, maar bij de opening bood de markt een le vendige aanblik, omdat zich in diverse aandelen onmiddel lijk open lK>eken 101 101% 137% 136 163 160% 174% 173 285 286 180 175 378% 379 360 357 400 405 406 401% 162% 157% 186 181% 189% 189 225 224% 145% 146 Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: i. JOR1SSEN 61 „Ziet u, Theo en Blanche en uw moeder stemmen niet in met wat u zoëven beweerde. Zij schijnen te denken, dat dat de man, met wie ik geënga geerd zou zijn, helemaal niet te beklagen zou wezen". ,Dat weet ik. Dat behoeft u niet te vertellen. U hebt het weten klaar te spelen, dat z\j alle drie belachelijk veel van u houden". Het kwam er knor rig uit, hij beschouwde het als deel uitmakende van mijn on beschaamdheid tegenover hem. „Mijn moeder en de meisjes doorzien het niet, als u mij op honderdlei manieren bedekt herinnert aan iets. waaraan u mij heus niet behoeft te herin neren. Wat hen betreft, zou dat wel gaan maar an deren mochten toevallig eens wat achterdochtiger zijn en op merken, dat er iets eigenaar digs, iets ongewoons, iets on natuurlijks is in uw houding tegenover mij". „Niemand zou u van verle genheid of onbeholpenheid ver denken", kwam er nog knorri- ger uit. „En er mocht iets van uitlekken; daarom ben ik ver plicht u te verzoeken, wat meer op uw hoede te zijn." „Wat meer op mijn hoede", herhaalde ik bedeesd, als een kind, dat een les uit het hoofd leert. „Ja, dat zal ik moeten zijn. Ik zal nog meer moeten trachten, het minder onnatuur lijk te doen schijnen, dat wij geëngageerd zijn/' Kappie en de vreemde heer met de slaapmuts zaten versuft op de grond. De laatste had nog steeds de kandelaar in zijn hand en bewoog die zachtjes heen en weer. Astra dl tempo!" mompelde hij. „Schokklap op die denkhoofd! Sterren- lichtjens! Caramba!" Kappie draaide zijn hoofd verbaasd een beetje op zij om te zien tegen wie hij eigenlijk aanleunde en toen sprong hij verrast overeind. „Signor Rivaldi!" riep hij. „U was dus de buitenlander-met-de-dertig-kamers! En de dief... eh... de dief! Waar is die gebleven „Signor Capitano!" riep Signor Rivaldi. „Wel heb ik van mijn levenstijd! U knapte op die schurkedief! Waar is hij Ze sprongen samen naar het kapotte raam en keken naar buiten. Daar lie- Een de brandladders van het hotel naar eneden. „Hij is weg!" zei Kappie. „Na tuurlijk kalm van de trap afgewandeld.. Maar Uw geld is er nog, dat is de hoofdzaak!" „U bent een riuderheld!" zei Signor Ri valdi. „Een caballero, Signor Capitano. U hebt mijn goudgeld gered! Merci di tempo!" ZWEMMEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN TE GENT. De Gentse Zwemvereniging (G.Z.V.) organiseert op 22 November ter gelegenheid van haar 35-jarig jubileum zwem wedstrijden, waaraan vele be kende Hollandse en Belgische zwemmers en zwemsters zullen deelnemen. Er zullen twee po- lowedstrijden gespeeld worden, n.l. dames: De Robben (Hilver sum)R.D.Z. (Rotterdam) en heren: R.Z.C. (Rotterdam)—G. Z.V. (Gent). Nel van Vliet zal bij deze wedstrijden een aanval doen op het wereldrecord 200 m. schoolslag. IN 7 KORT Tennis. In December zal een Franse tennlsploeg ln Nederland enke. Ie wedstrijden spelen tegen van Swol, Rinkel, Wilton en van Meegeren. Boksen. Ray Famechon, kampioen Lichtgewicht van Frankrijk, heeft in 10 ronden op punten gewonnen van de Belgische Kampioen Joseph Preys. Weer die blik, hoewel slecina even, alsof hij er naar snakte, om mij eens goed door elkaar te schudden. „Als je blieft", zei hij. „Met die andere mensen be doelt u zeker die andere me neer Waters, die zich altijd zo vrij upitspreekt en die mij komt opnemen? Denkt u, is u bang, dat hij de man beklagen zal, die met mij geëngageerd heet te zijn?" Hij mompelde iets, ik meen de, dat het leek op „onbe schaamd". maar het kan ook wel wat anders geweest zijn, en ofschoon 'k daardoor wist, dat het mij opnieuw gelukt was, zijn onverstoorbaarheid te verstoren, genoot ik niet van mijn triomf. Ik kon er niet eens meer bij mjjzelf om lachen. Het werd mij te veel... Ik vöelde me opeens heel moe. Tranen, ik denk van ver moeidheid, welden onverwacht op in mijn ogen, en ik was verplicht net Hoofd op zijde te wenden en over de neg naar een meidoorn in volle bloei te kijken, maar ik zag niets dan één rose massa. Hij deed net, alsof hij nog niets gemompeld had en begon opnieuw en zo afgepast mogelijk: „Mijn oom en nog iemand anders komen vanavond hier. Die oom van mij ls inderdaad wat exentrielc in somige op zichten, maar hy merkt alles op. Geen enkel woord, dat vat baar is voor tweeërlei uitleg ging. gaat voor hem verloren." „Ik begrijp u", zei ik en keek knorrig naar een volgende mei doom, maar mijn stem hield tk in bedwang. „Het zal het beste zijn dat ik niets zeg, waar hij by is. Ik zou te verle gen kunnen zyn, om myn mond open te doen, zoals ik op kan toor ben, of liever was. Zou dat beter znn?" „Belangriik beter dan uw laatste methode", zei de Baas droogjes. „Die andere is alleen een kennis, met wie ik zaken hoop te doen, dus (Wordt vervolgd.) f*- Ieder jaar in November wor den bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen de le den van het personeel gehul digd, die in de loop van het iaar hun jubileum vierden. Ditmaal geschiedde dit Don derdag j.l. en zoals steeds was het aantal jubilarissen groot. Een zwaar verguld zilveren medaille van de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schel de" met bijbehorende gratifica tie voor 40-jarige dienst werd uitgereikt aan: 1 ambtenaar, 2 bazen en 10 werklieden n.l.: Ambtenaar: J. P. Verheul; Bazen: C. P. Parent, F. Polder man; Werklieden: A. K. Bok, J. v. d. Buuse, P. Buys, J. F. Crucq, J. Davidse, J. J. Bekker (12-4-'47 gepensionneerd), P. G. A. Gillissen, P. G. J. den Outer (17-6-'47 gepension neerd), H. G. Spapé, D. J. S. de Waal. De zilveren medaille van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" met bijbehorende gratificatie voor 25-jarige dienst werd uitgereikt aan: 7 ambtenaren en 1 baas, n.l.: Ambtenaren: A. J. v. Die- rendonck, P. A. Fruytier, A. v. Gelder, M. D. P. Liebers, J. v. Luyk, A. Slagboom, J. T. Vis ser; Baas: T. J. van Duyn. Het vererend getuigschrift met de zilveren medaille van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de gratificatie van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" voor 25-jarige dienst aan de volgende 46 werklieden: W. J. de Baare, I. Barten, J. v. Belzen, K. v. Belzen, R. Be- suyen, P. Boone, P. J. Bouwe- raerts, H C. de Bruyne, J. A. Bukkens, L. J. Elich, C. M. v. d. Ent, J. L. J. Fanoy, J. Ge- schiere. D. P. Huibregtse, H. Huibregtse, J Huibregtse, W. Izeboud, L. A. J. M. Jonckhee- re, C. W. Kentin, H. Kievit, J. v. d. Klooster, A. Knuyt, J. v. Kogelenberg, P. F. W. Kooy- man, A. J. v. Laarschot, W. Lommers, F. Lous, J. J. v. Ma rion, G. Mulder, W. de Nooijer, L. D. Nyssen, J. Passenier, W. P. Pietersen, J. du Pon, J. de Ridder, W. A. Schuit, J. Schuurbiers, G. M. Steinhauser, L. Vader, A. Verhage, L. Ver- hage, G. v. d. Vliet, R. W. de Vries, J. Willeboordse, A. Zon- nevijlle, J. Zweedijk. Bovendienhebben in 1947 vóór 1 November, de 50-jarige diensttijd bereikt: I ambtenaar, 1 baas en 5 werklieden, n.l.: Ambtenaar: F. R. v. Rose- velt (l-7-'47 gepensionneerd); Baas: D. J. Byl (30-11-146 gc- Sensionneerd)Werklieden:\R. e Bruyne (31-5-'47 gepension neerd), H. J. Danckaerts (26- 4-'47 gepensionneerd), J. Goor, P. J. J. Rest, C. W. Verbeek. In totaal jubileerden in 1947 met 40-jarige diensttijd 1 amb tenaar, 2 bazen en 10 werklie den, en met 25-jarige diensttijd 7 ambtenaren, 1 baas en 46 werkliedenl terwijl een 50-jari- ge diensttijd bereikten 1 amb tenaar, 1 baas en 5 werklieden. Gedurende het bestaan van „De Schelde" bereikten 71 per soneelsleden de 50-jarige diensttijd, 458 de 40-jarige diensttijd en 1546 de 25-jarige diensttijd. De jubilarissen werden aller eerst toegesproken door de di recteur der N.V., ir. H. C. Wes- seling, die hulde bracht aan de ze trouwe werkers voor hun verbondenheid met het bedrijf en het voorbeeld, dat zij daar door de jongeren geven. Vervolgens werd het woord gevoerd door ir. M. de Vink, voorzitter van het dep. Zeeland van de Ned. Mij. van Nijver heid en Handel, die na geluk wensen en woorden van lof de getuigschriften dezer maat schappij aan de zilveren jubi larissen overhandigde. Levertraan drinkt U het ge makkelijkst, wanneer U een lepel levertraan in een glas bier doet en dat snel inslikt. (Ingezonden mededeling) Voor Uw avondjapon hebben wij een kleine collectie FRANSE CORSAGES. NIEUWE BURG 35-3T. Oplossing en prijswinnaars Dit keer schijnt onze ruzzle wel heel makkelijk geweest te zijn. Rond 600 oplossingen zijn binnengekomen. Het gevraagde spreekwoord was: Strenge heren regeren niet lang. De te vormen woorden: houtskool, schatkist, maatregel, beukenoot, volon tair, handgreep, postelein, Eindhoven, handelaar, besiry ken, huilebalk, ooolriacbt, schorsing, benoeming, foto graaf, Kanselier, scharnier, kosteloos, schandaal, Olden- zaal, primitief, kastelein, Schotland, theelepel, grena dier, kanonnier, bouwgrond. Vele oplossers hadden moei te met de woorden Eindhoven en kosteloos. Ze hadden daar voor genomen kosthoven en eindeloos. DE PRIJSWINNAARS. Na loting bleken dit keer de gelukkigen te zijn: W. v. d. Berge, Oudestraat B 2, Brui- nisse; R. Oostdyk, Kerkweg 351 A, Stavenisse; L. Noord- hoek, Emmastraat B 87, St. Philipsland; L. la Gasse, Wis selstraat 10, Oostburg; P. J. Priester, v. Zuyenstraat 10, Breskens; J. RisseeuwSalo- mé, „Risa" 120, Groede; K. v. Wel, Dorpsstraat 6, Nisse; F. Duynhouwer, Parallelweg 22, Kloetinge; Mej. C. Almeklnde- ren, Plein 53, Borssele; Mej. T. Koper, Paul Krugerstraat 22, Vlissingen; C. Aarnoutse, Vliss. straat B 302, Koudekér- ke; J. P. Janse, Nieuwstraat 66, Oost-Souburg. De prijzen, die ook dit keer weer bestaan uit fraaie luxe artikelen, zullen aan de win naars worden toegezonden. Ned. Herv. kerk: Aagteker- ke: 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden: 10 en 2.30 dhr. Smit; Biggekerke: 10 ds. Don, 2 ds. Hartjes; Domburg: 10 en 7 ds. van Willens waard: Ga- pinge: 10 ds. Valeton; Gryps- kerke: 10 en 2.30 ds. v. Loon; Kleverskerke: 9.30 ds. Otte; Meliskerke: 2.30 ds. Breukel- man; Middelburg: Oostkerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. v. Voorst Vader, Concertzaal 10 ds. Janse, Engelse kerk ds. de Vries, Bogardzaal 10 Jeugd- kerk (dhr. de Jongh), C.J.M. V.-gebouw 10.30 kinderkerk; Nieuw, en St. Joosland: 10 ds. Waardenburg (H. Doop), 7 ds. Waardenburg (Jeugddienst); Oost- en West-Souburg: 8.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostka- pelle: 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. d. Wind; Ritthem: 10 ds. Breukelman, 2.30 ds. Aalbers; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Keijzer; Vlissingen: St. Jacobs- kerk 10 ds. Hartjes, (H Doop), 5 ds. Visbeek; Engelse kerk 4.30 kinderkerk; Haven- dorp: 10 ds. Aalbers (H. Doop); Vrouwenpolder: 2 ds. Valeton; Westkapelle: 10 lees- dienst, 2.30 ds. Oosthoek; Zou. telande-, 9.30 en 7 ds. Oost- Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Dom- brug 11 leesd., 3 ds. Scheele; Gapinge 9.30 leesd., 2 ds. J. Hindriks; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg (Hofplein) 9.30 dr. Oussoren', 5.30 ds. Veldkamp; Noorder- kerk: 9.30 ds. Veldkamp, 2.30 dr. Oussqren; Oost- erï West- Souburg -10.15 en 2.4ö ds. v. d. Beïg; Oostkapelle 10 en '2.30 ds.. Deenik; Serooskerke 10 en 2.30 ds. S. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. C. Boon; Vëere~ 9.30 en 2.30 ds- Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwepolder 11 ds. Streefkerk, 3.45 leesd.; Westkapelle 9.30 ds. Scheele, 2.30 ds. Dorst. Geref. Kerk ex art. 31. Mld- FILMS VAN DE WEEK Schouwburg Middelburg. De tweelingbroeders, is weer een van de vele verfilmde verhalen van Alexander Dumas. Douglas Fairbanks Jr. speelt met vaart en verve een dubbelrol in dit avontuurlijke en opwindende verhaal. Ruth Warrick speelt de bekoorlijke Isabella, op wie beide broers verliefd worden. En verhaal en een film waar de liefhebbers van dit genre van zullen smullen. Electro Middelburg. De In dringer is een geschiedenis van een familie, waarin alles nu niet bepaald op rolletjes loopt, doch uiteindelijk de goede ver standhouding terugkeert met behulp van een onwettig kind, dat door vrijwel iedereen als een indringer wordt be schouwd. Charles Vanel en Marguerite Deval spelen de hoofdrollen. In AlhambraVlissingen draalt tot en met Maandag een romantische geschiedenis „Het gevangen hart", waarin Michele Redgrave en Rachel Kempson de hoofdrollen ver vullen. Mede door hun werke lijk uitnemend spel is deze film boeiend geworden, vooral om de wijze, waarop het leven in de Duitse krijgsgevangen kampen werd uitgebeeld. Van geheel andere aard is de film, welke in het eerste gedeelte van de „filmweek" in LuxorVlissingen wordt ver toond: „Mannen zonder vleu- Ïels." Een rolprent over het sjechische verzet. Vele pro- minesche acteurs uit Tsjecho- Slowakije spelen hierin mede. Zy hebben de Duitse bezetting zelf in al, de hadheid léren ken nen. Het Hongaarse parlement heeft Donderdag besloten de onafhankelijkheidspartij (op positie), waarvan Zoltan Pfeiffer de leider was, te ont binden. dieburg 2 en 7 ds. Lok, Zaam- slag (Bed. H.A. en dankz.); Oost- en West-Souburg 10 leesd., 4 ds. Lok, Bed. H.A. en dankz.; Zoutelande 9.30 en 4 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30 2 en 6 ds. Dorrestein; Arnemui den Zaterdag 7 ds. de Wit; Middelburg ds. de Wit; Oost- kapelle 10 en 2.30 leesd.; West kapelle 11 en 4.30 leesd. Christel. Geref. Kerk. Mid delburg 10 en 3 prof. Wisse. Ver. Vr(jz. Herv. Middel burg 7 ds. vorster. Evang. Luth. Gem. Middel burg 7 ds. v. Empel; Vlissin gen 10 ds. v. Empel. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen 10 en 5.30 dienst. Scheepvaartberlchten Vlissingen aangekomen 20 November: Mado v. Hans- weert; L.T. 22 en L.T. 787 v. Bremerhaven (Am. sleepbo ten). Vertrokken 20 Nov.: Mado n. Boston; Vrede n. Cork. Gepasseerd n. Antwerpen 20 Nov.: Keizersgracht v. Amster dam: Hos v. Lissabon; Atlan tic v. Londen; Delta v. Londen. 21 Nov.: Averdyk v. Rotter dam; Fortuna v. Charleston. Gepasseerd van Antwerpen 20 Nov.: Oud Beijerland n. Du blin; Prins Alexander n. Alex- andrië; Import n. Helsinski. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 10.30 Kerkdienst; 12 Harmoniecorps; 13 Ber.; 13.50 De spoorwegen spi'eken; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Concert door het Concertgebouworkest; 16.30 Sportflitsen; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport, voetballen; 18 Ber. en sportuitslagen; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19 Radiolym- pus; 20 Ber.; 20.30 Paul Vlaan deren en het Gregory mysterie; 21.10 Fragmenten uit de opera „Les pêcheurs de perles"; 23 Ber. Hilversum II: 8 Eer.; 8.30 Kerkdienst; 10 Hoogmis; 12.03 Tino Rossi en Lucienoe Boy- er; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 Vervolg lunchcon cert; 14 De Gooise Kring: 15.45 Vioolstukjes van K. Szyma- nowski; 16.40 Muzikale Tom bola; 17 Kerkdienst; 18.30 Na de kerkdienst; 19 Het Neder lands kamerkoor; 20.20 De Zil vervloot; 21.10 Dit is de dag van het recht, luisterspel; 21.55 Alexander Brailowsky piano; 22.30 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 8.45 Pianowerken van Schubert; 11.45 Pierre Pal- la, concertorgel; 12.15 Opera orkest Covent Garden; 12.38 Het staf muziekcorps; 13 Ber.; 13.50 Uit Engelse operettes; 14.35 Watty FeenstraKrapp, zang en Isja Rassican, piano; 15 Bonbonnière; 16 Jaap Drielsma, piano; 16.30 Hoogte punten in de opera; 17.15 Quentin Maclean, orgel; 18.15 Band of H. M. Grenadiers Gu ards; 18.30 Ned. Strtfdkr.; 19 05 Mendelssohn-herdenking; 19.45 Adm. Helfrich spreekt over de Nationale Monumen ten-actie; 20 Ber.; 20.05 Radi- oscoop; 22.30 De wereld spreekt tot U; 23 Ber. Hilversum n: 7 en 8 Ber.; 10.05 Werken van P. S. Tsjai- kofsky; 11 Edwin Fischer, pia no; 12.15 Orgelconcert; 13 Ber.; 13.15 Metropoleorkest; 14.30 Mandolinata; 15.30 Het gemengd koor; 16.45 Empire strijkorkest; 17.30 Mariniers- kapel: 18.30 De varianten; 20 Ber.; 20.15 Het „Robert Mas- ters-kwartet"21.20 Mendels- sohnprogramma; 22.30 Ber. ZON EN MAAN. bondag 23 November. Zon: op 8.12, onder 16.40. Maan; op 15.02, onder 1.45. Maandag 24 November. Zon: op 8.13, onder 16.39. Maan: op 15.14, onder 2.59. HOOG WATER 23 November u. -f-NAP u. -I-NA1' Vlissingen 10.05 1.20 22.46 1.47 Hansweert 11.01 1.56 23.50 1.85 24 Novembe- Vlissingen 11.06 1.39 Hansweert 12.05 1.74 LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 3.52 1.22 16.38 1.55 i.45 1.48 17.27 1.84 23.38 1.67 6.02 1.31 1.56 1.59 17.39 1.65 18.34 1.95

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 4