(fa Overdracht „Willem Ruys' NIEUWS UIT ZEELAND Motie Wagenaar verworpen Schip met wapens te Hansweert aangehouden uwvi- tock ££M Auid LAATSTE NIEUWS Van Zeeland spoedig terug. Moord om een duif. De middenstand kind van de rekening WALCHEREN Koningin behaagd had aan dc Rotterdamse Lloyd het prae- ROTTERDAMSE LLOYD NU KONINKLIJK, De vlag gehesen. Ik voel my gedrongen, hier een woord van oprechte, uit het hart komende dank te richten tot de directie van de N.V. Koninklijke Maatschappü „Do Schelde", Cot. de hoofd ambtenaren en bedrijfsleiders, tot de hazen en de arbeiders, omdat zy allen medegewerkt hebben om van dit schip te maken wat het werd: de glorie van de Lloyd! Deze woorden sprak de heer Th. Ruys, directeur van de Rotterdamse Lloyd, toen hij Vrijdagochtend aan boord van de „Willem Ruys" dit schip aanvaardde van de directie van „De Schelde' Er werden echter meer her inneringen opgehaald aan de veeljarige banden, die Lloyd en „Schelde" samenbinden. Vier en dertig schepen heeft de N.V. Kon. Mij. „De Schel de" voor de Rotterdamse Lloyd gebouwd. Het eerste schip was de „Soerabaja", een schip van 3000 ton, dat aangenomen werd door „De Schelde" voor 560.000. Dit schip is zeven maal zo groot en over de kostprns... zullen we maar niet praten! aldus verklaarde de heer Ruys onder hilariteit en applaus. Maar uit alle woorden, die hier gesproken werden, bleek wel. dat de band tussen „Schelde" en Lloyd een zeer hechte band is. De heer Ruys liet de revue passeren, herinnerde' de moedige wijze, waarop „De Schelde" de „214" uit handen van de Duitsers hield en aan de blijdschap, die bij de Lloyd heerste, toen Radio Oranje in Ooctober 1944 berichtte, dat het vlaggeschip van de Lloyd onbeschadigd was. Voor deze rede was het woord gevoerd door ir. H. C. Wesseling, directeur van de N.V. Kon. Mfl. „De Schelde", die eraan herinnerde, hoe, dank zij de voorbeeldige samenwer king van Lloyd en „Schelde", de 214 tot de „Willem Ruys" werd. De heer Wesseling be sloot met het uitspreken van dc wens, dat de „Willem Ruys" nog een lange, gunstige con junctuur voor zich zal hebben en gelukkig zal mogen varen, met tevreden passagiers en goede vrachten, tot satisfactie van de reders en dat het een grote bijdrage mag geven tot de glorie van de Rotterdamse Lloyd. ONDERSCHEIDING VOOR DE LLOYD. Tevoren werd door mevr. E. H. Ruys het borstbeeld, van de heer Willem Ruys onthuld. Na afloop van de overdracht deelde mr. K. P. v. d. Man- dele mede, dat het H.M. de (Ingezonden mededeling) Nieuw boek van de schrijf ster van „Jody en het Herte- jong". „GOUDEN OOGST", geschreven door Marjorie Kinnan Rawlings, is in de ver- taling van Mien Labberton en cic verzorging van Anton Pieck, met recht „een ge schenk voor het leven". Hel boek is verschenen in de Cul tuurserie en bij Uw boekhan- delaar verkrijgbaar zo lang de voorraad strekt. (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) WEHAPHARM'S rode hoestpoeders stillen de hevigste hoest. Prijs oer doosje 65 cent \potheker en Drogist. ingezonden mededeling) dicaat Koninklijke te verlenen. De vlag der rederij, nu voor zien van de Koninklijke kroon, werd vervolgens in top gehe sen, terwijl de vlag der N.V. Kon. My. „De Schelde" neer gehaald werd. Het was een Indrukwekkend ogenblik. GESCHENK VAN V LIS SIN GEN. Ook tijdens de maaltijd aan boord van het schip werden vele hartelhke woorden ge sproken. ónder meer voerde het woord de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, die namens B. en W. van Vlissin gen zijn woorden vergezeld Het gaan van een tegel, voor de hut van de gezagvoerder, waarop de Vlissingse toren staat afgebeeld. Het Palestijnse vraagstuk. De Britse afgevaardigde, John Martin, heeft in de sub commissie voor verdeling van Palestina der Verenigde Na ties verklaard, dat de practi- sche toepassing der plannen die de V.N. voor Palestina voorstaan, het teken zou zjjn voor het uitbreken van onlus ten. De sub-commissie heeft haar rapport herzien, teneinde het aan te passen aan de door Engeland aangenomen hou ding. 1 Augustus wordt ech ter gehandhaafd als uiterste datum voor terugtrekking der troepen. Het vetorecht. Wysjinsky heeft in de alge- meene vergadering der Ver enigde Naties zien nogmaals verzet tegen de voorgestelde gedetailleerde bestudering van iet recht van veto door de „kleine assamblee". Er is geen misbruik gemaakt van het recht van veto, aldus Wysjins ky, maar er is misbruik ge maakt van de rechten aer meerderheid, die de minderheid op alle fronten Keeft aange vallen. Zeehonden op Maas. Op de Maas onder Heusden en Hedel zgn zeehonden gesignaleerd. Een pahngvisser uit de gemeente Bokhoven vond in zgn fuiken een exem plaar van meer dan een meter lang. TWEEDE KAMER Het politie-vraagstuk. Bij de aanvang der verga dering heeft de Tweede Ka mer Vrijdag aangenomen de motievan der Goes van Na- ters, waarin de Kamer tot uiting brengt de wens, aan de rijksaccountantsdienst op te dragen de financiële admini stratie der Nederlandse verte genwoordigingen in overeen stemming te brengen met de eisen van een doelmatige ad ministratie. MOTIE WAGENAAR. Bij de replieken over binnen landse zaken, diende de heer Wagenaar (C.P.N.) een motie in, waarin maatregelen ver zocht worden om op korte ter mijn een algemene verhoging der ambtenaren-salarissen in te voeren en dat de laagste sa larissen zodanig worden ver hoogd, dat er een behoorlijk bestaan door wordt gewaar borgd. Minister Witteman deelde ter voorkoming van misver stand mede, dat de personen, wier pensioen nè. 1 Januari 1945 is ingegaan, geen voor schot zullen ontvangen. Inci dentele verbeteringen der sa larissen zullen Van de techni sche herziening verwacht kun nen worden. De minister betoogde, dat de motie-Wagenaar niet kan wor den aangenomen, de kwestie der salariëring is een zaak van regeringsbeleid en niet van het beleid van de minister van binnenlandse zaken. De heer van Sleen (Arb.) had aan de motie geen behoef te en wenste de resultaten van het georganiseerd overleg af te wachten. Verschillende andere leden hadden aan de motie geen be hoefte. De motie werd daarna ver worpen met 55 tegen 6 stem men. De minister merkte nog op, dat in de pensioenen, inge gaan nè 1 Jan. 1945, de verho ging al is verwerkt. HET Bg de afdeling orde en veiligheid; voeren de POLITIE VRAAGSTUK. de afdeling openbare Overeenstemming te Makassar bereikt. De correspondent van Aneta te Makassar verneemt, dat ty- dens het verblgf van Prof. Enthoven en mr. Verboeket te Makassar verheugende over eenstemming is bereikt in de besprekingen over de ontwerp overeenkomst tussen Neder land en Oost-Indonesië. De al gemene strekking der ontwerp overeenkomst is: Een nadere omschryving te geven van do onderlinge sa menwerking tussen Nederland en Oost-Indonesië, teneinde te geralcen tot een volldige staat kundige organisatio voor heel Indonesië. Het vaststellen van de plaats, welke Oost-Indone sië bereid is in het geheel in te nemen en het vastleggen de.r grondslagen van de samenwer king tot een vorming van de Ver. Staten van Indonesië en j de Nederlands-Indonesi sche Unie. Marshall te Londen. George Marshall, de Ameri kaanse minister van buiten landse zaken is Vrijdag per vliegtuig te Londen aangeko men. Op het vliegveld ontmoet- toe hïi Prinses Juliana en Prins Bernhard. die hun vertrek naar Nederland hadden uitgesteld om hem te ontmoeten. Vliegveld Valkenburg voorlopig gesloten. De marineleiding heeft het vliegveld Valkenburs voorlopig gesloten voor alle luchtver keer, behalve voor de z.g. alr- saerescue-vluchten. Het is nl. gebleken, dat de op het vlieg veld aangetroffen brandblus- middelen in gebrekkige staat verkeren, zodat men niet doel treffend zou kunnen optreden tegen vliegongevallen met brand op het vliegveld zelf. heren Verkerk (A.R.), Tuin (Arb.), Derks (K.V.P.) en Beernink (C.H.) het woord. Bij de beantwoording van hun op merkingen. verklaarde mi nister witteman, dat het poli- tievraagstuk zeer moeiiyk is. Men is op het congres der ver eniging van Nederl. gemeen ten tot de conclusie gekomen, dat de zaak nog eens ampel besproken moet worden. Maar dan zal het wetsontwerp de eerste maanden nog niet kun nen verschijnen. Een ontwerp Brandweerwet is te wachten. Zoveel mogelijk wordt daarin aan de gemeen ten overgelaten, doch men moet weer niet al te éénzgdig zijn. Dc heer Scheps (Arb.), vroeg, of het mogelgk ls de Nederlandse mijnwerkers in Duitsland voor Nederland te rug te winnen. Duitse arbei ders zouden naar hun eigen land kunnen worden terugge stuurd. Verder vraagt hij of de po litiek der verzorging der Ne derlanders in Duitsland niet zo gericht moet zijn, dat wij hen weer opnemen. De minister gaf te kennen, aat de gedachte van de heer Scheps aantrekkelgk ls. Hg zal er aandacht aan wijden. Het wetsontwerp werd daarna z.h. s. aangenomen. Zonder beraadslaging of stemming werden tenslotte goedgekeurd de begroting van het algemeen burgerlijk pen sioenfonds en die van het staatsdrukkerij- en uitgeverij bedrijf. De vergadering werd daarna verdaagd tot Woensdag 26 No vember. Vervolging tegen Schoondijkse wethouder. Naar wij vernemen heeft de officier van Justitie te Middel burg, een voorlopig onderzoek felast tegen wethouder R. te choondijke, die onlangs een scherp© aanval op de burge meester van Schoondyke heeft fedaan en zich daarbij in bele- igende zin zou hebben uitgela ten. Stertocht naar Middelburg Het bestuur van de Zeeuwse motorclub „Scheldegouwen" is voornemens, om on Zaterdag 3 Januari a.s. een sterrit naar Middelburg te organiseren, zowel voor motorrijders als au tomobilisten, onder het motto „Plant een boom op Walche ren". Van het inschrijfgeld van iedere deelnemer zal hl. een ge deelte worden afgestaan aan de Stichting Nieuw Walcheren voor het planten van een boom of een a^ptal struiken. Na afloop zal voor de deel nemers en de leden van „Schel degouwen" in het Schuttershof te Middelburg een speciaal voor dit doel geschreven motor-re vue worden opgevoerd onder de titel „De knalpot". Tot nu toe heeft de minister nog- geen beslissing genomen inzake deze sterrit. Het be stuur van „Scheldegouwen" vertrouwt er echter op, dat de minister, ondanks het sterk gestegen benzineverbruik, zijn medewerking aan het sympa thieke doel niet zal willen ont. houden. Herbouwplan Breskens. De gemeenteraad van Bres kens heeft het herbouwplan voor deze gemeente na korte discussie goedgekeurd. GEVALLEN VOOR HET VADERLAND. Bij de familie te Sas van Gent werd bericht ontvangen, dat de soldaat le kl. G. Wulf- faert, Maandag 17 November bij Banjoemas (Ned. Indië) is gesneuveld. J. M. VAN BOMMEL VAN VLOTEN. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de heer J.M. van Bommel van Vloten te Goes met ingang van 1 Ja nuari 1948 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de >-aad van beroep voor de directe belastingen te Middelburg, zulks onder dankzegging voor de in die functie bewezen diensten, en hebben met ingang van ge noemden datum benoemd tot lid de heer mr. A. J. van der Weel te Middelburg. Egypte wil Eritrea. Op de bijeenkomst van de speciale plaatsvervangers »r de Italiaanse koloniën heeft Abdel Fattah Amir Pasja, de Egyptische ambas sadeur te Londen verklaard, dat Egypte Eritrea geheel op eist. De bewoners van Italiaans Somaliland waren mohamme daanse Arabieren. Zij moesten beslissen tot welk land zij wilden behoren, aldus Pasja. Aangaande Libye is Egypte van mening, dat het tot onaf hankelijke souvereine staat moet worden uitgeroepen. Brand In petroleum haven. Vrgdagmiddag is brand uit gebroken in de pompkamer van de in de IJpolder gelegen petroleumhaven te Amster dam. Om tien minuten over half vier was de Amsterdamse brandweer de brand reeds meester. De pompkamer was geheel uitgebrand. Het was een geluk, dat de wind van de dichtstbgzijnde petroleumtanks af stond, waardoor waarschijn- lkij een catastrofe voorkomen is. De brand is ontstaan door het overspringen van een vonk van een lasapparaat. De lonen in het bouwbedrijf. De Nederlandse aannemers- bond en patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland heeft in zijn Donderdag te Am sterdam gehouden jaarverga dering besloten te komen tot een regeling bindend voor de individuele aannemers om de lonen binnen de wettelijk toe laatbare normen te houden. Daartoe zal de medewerking worden gevraagd van de over heid om te beletten, dat de bouwvakarbeiders een toe vlucht zullen zoeken by andere bedrgfstakken, die hoger loon behalen en aldus voor de we* ■opbouw verloren gaan. De commissie van goede diensten bevestigt in een com muniqué. dat van Zeeland tq- dens zijn' afwezigheid zal wor. den vertegenwoordigd door de heren van der Stichelen en Horremans. Van Zeeland kon digde aan, dat hij ten spoedig ste naar Indonesië zou terug keren. Aneta verneemt, dat de Ver enigde Staten er in hebben toegestemd een schip ter be schikking te stellen. Vliegtuig met prinselijk paar opgehouden. De Dakota, waarin Prinses- Regentes Juliana der Neder landen en Prins Bernhard naar Nederland zouden ver trekken, is Vrijdagmiddag door motorpech op het vlieg veld Northolt te Londen op gehouden. Het vliegtuig taxie de de startbaan af en moest toen terug, waarna werktuig kundigen van de Britse ko ninklijke luchtmacht met het herstel begonnen. Na bgna 4 uur vertraging is het Prlnselgk paar op het vliegveld Soesterberg aangeko men. Arrestaties in Roemenië De politieke politie van Roemenië heeft 17 leden van de voormalige Roemeense na tionale boerenpartij gearres teerd welker leider, Julius Maniu, het begin dezer maand tot levenslange dwangarbeid werd veroordeeld, aldus meldt radio Moskou. Zij zullen door een militair tribunaal berecht worden. Generaal Omar Bradley is door president Truman be noemd tot opvolger van gene raal Eisenhower, chef van de generale staf van het Ameri kaanse leger. Voor de arrondissements rechtbank te Middelburg ston den Vrijdag de 34-jarige C. d. E. en de 31-jarlge J. d. E. uit Axel terecht. Op 12 Juli 1947 hadden zg A. Öppe te Axel tgdens een vechtpartg zwaar lichamelgk letsel toegebracht. De vol gende dag overleed Oppe aan de opgelopen verwondin gen. De vechtpartij, waarbg de beschuldigden met 'n stuk hout en een riek O. te lijf gingen, ontstond door onenigheid over een duif die bg O. was komen i aanvliegen en waarvan de bei de broers d. E. beweerden dat I hg hun toebehoorde. Voor de noodlottige vechtpartg waren er al herhaalde malen ruzie tjes om dit feit ontstaan. De officier van justitie eiste tegen C. d. E. 4 jaar gevange nisstraf met aftrek en tegen J. d. E. 1 jaar gevangenisstraf met aftrek. Mr. E. P. Roelofs pleitte cle mentie. Interneringskamp Ellewoutsdijk opgeheven. Het interneringskamp té El- lewoutsdgk zal 15 December a.s. worden opgeheven. De circa 150 gedetineerden zullen overgebracht worden naar de interneringskampen Sluis of Domburg. Propaganda-bijeenkomst in het Schuttershof. Donderdagavond werd in het Schuttershof te Middelburg 'n drukbezochte propaganda-bij eenkomst gehouden van de Kon. Ned. Middenstands Bond, waarop de beide functionaris sen, de heren L. Swagerman en K. Peyl, spraken. De eerste had tot onderwerp gekozen: De Middenstand het kind van de rekening. De middenstand gaat zware tijden tegemoet, aldus de heer Swagerman, die zich nu reeds aftekenen. De huidige loonpo litiek van de regering maakt noodzakelijk, dat de prijzen gehandhaafd of ver laagd worden. Dat mag ech ter niet gebeuren op de rug van de middenstand, die zie' toch reeds voor een stroom nieuwe fiscale en sociale las ten geplaatst ziet. De heer K. Peyl, propagan dist van de K.N.M.B., wekte daarop in 'n gloedvolle speech de aanwezigen op zich aan te sluiten bij de Bond. De mid denstand is altijd het slechtst Kerknieuws Prol. Kraemer bedankt als hoogleraar. Prof. dr. H. Kraemer, hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, heeft in verband met zijn vertrek naar Zwit serland bedankt voor deze leerstoel. Prof. Kraemer, die reeds in Januari ons land zal verlaten, is benoemd tot direc teur van het Oecomenische Instituut van de wereldraad der kerken te Genève. georganiseerde volksdeel ge weest; voor de oorlog was maar 16 aangesloten. Na de pauze werd van de gelegenheid tot vragen stellen ruim gebruik gemaakt, waar bg het af en toe tot levendige debatten kwam, waarin de heer Swagerman zich zeer slagvaardig toonde. De heer Wolzak uit Goes kreeg de lachers op zijn hand door in een kleurrijk betoog de vakgroepen te bespreken. „Je krijgt doodgewoon een kwi tantie en je bent lid van vier of meer vakbonden-" Dat de bedrijfsorganisatie niet erg geliefd is, bleek uit de instemming vanuit de zaal en uit de interrupties. De heer Swagerman, die 'n froot aandeel heeft gehad in e voorbereiding van de vak organisatie, liet zich niet uit 't veld slaan en zette uiteen, dat de bedrijfsgroep absoluut nodig is geweest om erger af te wen den. Brandweerlieden onderscheiden. Donderdag had te Middel burg de uitreiking plaats van diploma's en kruisen, verleend door de Nederlandse Vereni ging van Brandweer-comman danten aan verschillende Mid delburgse brandweerlieden. De uitreiking geschiedde door de burgermeester jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg. Deze wees er op dat de Mid delburgse brandweerlieden met grote verknochtheid een soci aal belang hebben gediend. In de oorlogsdagen is er met gro te moed gewerkt. De onderscheiding voor 50- jarige dienst werd uitgereikt aan de heer G. v. Nederveen; voor 25-jarige dienst aan de heer K. J. v. Loo; en voor 12%-jarige dienst aan de he ren A. J. W. Mathijssen, E. Visscher, W. A. Joziasse, J. Boone, W. M. J. Goedhart, J. Gelissen, C. de Jonge, M. Klaassen, A. Koster, J. A. Kraak, N. C. Oost, L. de Rh'- ke, H. H. v. 't Westeinde, J. Kievit, W. E. Murk, J. P. Ge- lissen, I. J. Lindenberg, C. Me- liefste, W. Remh'n, J. J. v. Sluis, H. A. Polfliet, P. H. Seybel, R. Tinbergen, J. de Visser, J. D. Klaassen en J. Pouwer. Namens de vereniging van Brandweercommandanten wenste de heer D. Luitwieler uit Vlissingen deze heren ge luk met de verleende onder scheiding. Tenslotte werd nog 't woord gevoerd door de heer W. Goed hart, als waarnemend voorzit ter van de Brandliedenvereni- ging. FILMAVOND E.V.C. Donderdag 20 November or ganiseerde de afd. Vlissingen van de E.V.C. een filmavond in het Concertgebouw te Vlissin gen. Behalve een filmpje over Toscanini werd vertoond „De bergen van Joego-Slavië", een film over de verzetsstrgd der Joego-Slaafse arbeiders en boe ren. Middelburg AANBESTEDING. De uitslag van de aanbeste ding van bestek D.L.H. 15, omvattende het graven en ver ruimen van waterlopen tot een totaal hoeveelheid van 125.000 m.3 grond, met bijkomende werkzaamheden ln de W.-en werkzaamheden in de Westwa tering van de polder „Walche ren" is: Gebr. v. Oord, Werkendam 36.800; W. Uil, Amsterdam 104.950; J. D. Janse, Colijns- Plaat 69.700; Firma 't Ver laat, Hardinxveld 58.900; Firma J. H. Berghem Jr., Noordwijk aan Zee 91.938; Gebr. P. T. H. de Klerk, Wer- Bestemd voor Palestina? In de Middensluis te Hans- weert ligt thans een witge schilderd, volkomen zee waardig jacht. „Zonnety IV", dat afkomstig is van Rotter dam en uitgevaren was met bestemming Antwerpen. Verder dan Hansweert zal liet jacht vermoedelijk niet komen. Mannen in khakl uniformen en met rode pet ten houden thans de wacht bij hef. jacht, terwijl Hans. weert overloopt van geruch ten. Over dit geheimzinnige schip en zijn bemanning vernemen wij het volgende: Donderdag kreeg de douane te Hansweert een aanwgzing uit Holland om een uitgebreid onderzoek in te stellen aan boord van het bedoelde schip. Dat had plaats. Allereerst wer den aan boord 11 personen aan. etroffen. Namelijk een Joods gezin, bestaande uit vier per sonen. een niet Joodse in- eenieursfamilie eveneens be staande uit vier personen, en drie leden van de scheepsbe manning, van wie er één slechts wa«? gemonsterd voor de bin nenvaart. Deze laatste zou in Hansweert van boord gaan. Bij fouillering bleek dat de man nen bg wijze van een zakdoekje zware revolvers in de zak droe gen. Dat gaf aanleiding tot een uitgebreider onderzoek en toen werden aan boord ontdekt en kele karabijnen, een partgtje revolvers, enkele stenguns en een niet onaanzienlgke hoe veelheid scherpe munitie. Bo vendien vond men verrekijkers, een partijtje optische instru menten, een hoeveelheid onder- kleding om een klein leger te voorzien en een aantal pels jassen. Dan was er noe zilverwerk aan boord, met juwelen bezet te gouden ringen, een hoeveel heid Engels geld, wat Zuid- Afrikaans geld en andere de viezen. Dit was aanleiding genoeg om ecnige van de be trokken personen voor te geleiden voor de of ficier van justitie te Middel burg, mr. j. G. B. v. d. Dus- sen. Men vermoedt hier te doen te hebben met een groep per sonen, die clandestiene wapens wilde uitvoeren naar Palestina voor de illegale beweging al daar. Bi' het eerste verhoor hebben de mensen verklaard op weg te zijn naar Zuid-Afrika. Wat daar van waar is zal nog moeten blijken. Vast staat in elk geval, dat het schip was uitgerust voor een lange reis. De tuigage en het want waren spik splinter nieuw. Als bijzonderheid vermelden we nog. dat de schipper in We- meldinge een 9.O.S. bericht kreeg, dat zijn moeder sterven de zou zgn. Men vermoedt, dat dit bericht als waarschuwing voor de schipper bedoeld was. Dit wordt nog nader onder zocht. Muziek Theo van der Pas. Theo van der Pas, die Don derdagavond in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg voor de Z.V.U. optrad, bleek nog steeds een pianist van grote kwaliteiten. Technisch zeer knap spel, boeiende voordracht, een ge nuanceerd „toucher" ziedaar enkele facetten van zijn pia nistisch kunnen, Van 'der Pas weet deze samen te brengen tot een geheel: artistiek ver antwoord spel. Naast de over bekende „Pathétjgue" van Beethoven met het zangeri ge 3e deel vermeldde het programma o.a. een compositie met een wat nieuwer idioom: „Sonatine nr. 3" van Orthel. Een eenvoudig werkje, doch van bijzondere charme, een aardige afwisseling naast de wat pompeuze Brahms en de romantische Chopin. Het pia nissimo van v. d. Pas was hier van bijzondere distinctie. Virtuoos gespeeld werd Cho pin. De pianist besteedde zorg aan het detail, maar verloor daarbij de grote lijnen niet uit het oog. Het was geen wonder dat v. d. Pas nog twee toegiften moest geven. Het publiek was wel zéér enthousiast. Misschien kan de vraag gesteld worden of de piano-bewerking van een compositie, die voor een ge heel ander instrument is ge schreven, nl. het „Adagio" voor orgel van Bach uit artis tiek oogpunt wel verantwoord is. Doch Theo v. d. Pas speel de dit als toegift. Het viel dus buiten het eigenlqke program ma en kan dan ook buiten be schouwing blqven. Behalve door vele Middel burgse Z.V.U.-leden werd het concert ook bezocht door leden uit Goes en Vlissingen. de K. kendam 83.490; Firma San ders, Snepvangers en Vlieger, Rijswgk 87.472,80; Gebr. Wg'nand in Kornet, Werken dam 76.888. Vlissingen VERGADERING OUDER RAAD. Woensdag 26 November zal de Ouderraad bij het Openbaar Lager Onderwijs te Vlissingen in algemene leden-vergadering bijeenkomen in de raadzaal van het gemeentehuis. VROUWENDAG PARTIJ VAN DE ARBEID. In het gehele land worden thans de traditionele vrouwen dagen gehouden. Door de vrou wenbond van de Partij van de Arbeid, afd. Vlissingen, werd Donderdag in het kader van deze vrouwendagen een verga dering gehouden in de zaal „Concordia". Voor een goed bezette zaal sprak Mevrouw H. M. de Haas, onderwijzeres te Den. Haag, over het onder werp: „de Vrouwen in de he dendaagse maatschappg" In een vlot betoog lichtte deze spreekster de beginselen so cialisme en democratie toe. Op_ gevoerd werd een toneelstuk in twee bedrijven: „Velen zijn sterk", van Evert Vermeer, dat de hedendaagse problemen behandelt. Het programma werd afge wisseld met zang ,en declama tie. Eenzelfde vergadering wordt a.s Maandag te MiddeL burg in het Schuttershof ge houden waar Mevr. P. J. van de Broecke—de Man uit Aar denburg zal spreken. Oostkapelle NED. HERV .KERK. Te Oostkapelle werd herko men als notabel de heer J. Mal- jaars Zzn. en gekozen in plaats van de heer C. Brand de heer J. de Pagter. O.- en W.-Souburg MARNIXSCHOOL IN 1948 HERBOUWD? Donderdagavond hield de ver. van Chr. Volksonderwgs te Souburg haar jaarvergade ring, die geleid werd door de heer M. Arendse Mz., wegens ziekte van de voorzitter, de heer Willeboordse. Uit de jaar verslagen bleek, dat de school thans weer normaal werkt. De hoop werd uitgesproken, dat de verwoeste Marnixschool in 1948 herbouwd zal kunnen worden. Deze school is thans ondergebracht in een heren huis aan de Parklaan. In het bestuur werden geko zen de heren G. Krgger, J. Leenhouts en M. J. Hollestelle, terwgl de heer M. Arendse Mz. werd herkozen. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken werden besproken, werd de vergadering gesloten. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor dringende gevallen in Vlissingen is Zondag te berei ken de heer J. J. Wolters, arts te Vlissingen, Badhuisstraat 70, tel. 136. In Middelburg doet dienst Dr. J. C. Peek, Lange Viele 49, tel. 2637. Voor Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Oostkapelle en Grijpskerke doet dienst de heer M. A. v. d. Sluis, arts te Vee- re, tel. 271. In Middelburg is geopend apotheek v. d. Harst en in Vlissingen apotheek En- gering-, Singel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2