NIEUWS UIT ZEELAND Geen voortvarendheid ten aanzien van de West? Het landingsmonument te Vlissingen Gepensionneerden zijn in bittere nood WALCHEREN BLOEMEN CONFLICT. 0RGANON- TWEEDE KAMER En de ambtenaren van kleine gemeenten niet min der. Over Zondagsrust, kleding en crematoria. De Tweede Kamer heeft Woensdag goedgekeurd het wetsontwerp tot bevordering van de voldoening van krach tens het eerste boek van het Burgerlijk Wetboek verschul digde uitkeringen tot onder houd door de mogelijkheid open te stellen ter zake van dergelijke uitkeringen lijfs dwang toe te passen. Na enige discussie werden ook de wetsontwerpen tot wijziging en aanvulling van de hoger onderwijswet en de middelbaar onderwijswet goedgekeurd. BINNENLANDSE ZAKEN Daarna werd een aanvang gemaakt met de behandeiing van de begroting van binnen landse zaken. Mevr. Fortanier-de Wit (Vrijh.), maakte bezwaar te gen het feit, dat negen maan den na de toezegging van een uitkering aan de gepension neerden niets anders dan een nieuwe belofte is ontvangen. Velen der betrokkenen verke ren in bittere nood. Spr. drong er op aan, vóór Kerstmis een extra kwartaal op de pensi oenen uit te keren en zo dat niet kan, een vast bedrag als voorschot. De heer Algera jCA.R.) wees met nadruk óp do nood op vele secretariën, vooral op het platteland. Tengevolge van de te lage salarissen kan men geen personeel krijgen. Er moet een einde komen aan de administratieve rompslomp. Spr. meende, dat de taak der EERSTE KAMER Coördinatie van het verkeer. Dc Eerste Kamer heeft Woensdag een korte vergade ring gehouden, waarin kleine re wetsontwerpen werden afge daan. Bij het wetsontwerp tot in trekking van het vierde uitvoe ringsbesluit van de secretaris- Ïeneraal van waterstaat van 1 uli 1940 (personenvervoer) vroeg dc heer Kraaijenvanger (K.V.P.) rechtsherstel voor hen, die slachtoffer zijn gewor den van het dictatoriaal optre den der commissie Vergunnin- gen-Personenvcrvoer. Spr. juichte het toe, dat de busdien sten van de spoorwegen geen definitieve vergunning hebben ontvangen. De heer Biewenga (A.R.) wenste een concentratiepro gramma voor intercommunale busdiensten vooraf te doen gaan aan het verlenen van nieuwe vergunningen en beper king van de invloed ten deze van dc Ned. Spoorwegen. Minister Vos betoogde, dat een poging om het verkeers beeld te ordenen alleen kan steunen op de ontwerpen, die tor vervanging dienen van de oorlogsbesluiten. Behalve om trent het goederenvervoer te land hoopt spr. ook binnen niet tc lange tijd het vervoer te wa ter te kunnen regelen, zodat dan een coördinatie tot stand zal kunnen komen. De minister is bereid te bevorderen dat de genen, die vroeger in het weg verkeer Ingeschakeld waren, niet worden achtergesteld bij het verkregen van nieuwe ver gunningen. Een voorkeur kan hier echter niét worden gege ven. Wat de coördinatie betreft dient men tc komen tot streek- vervoersondernemingen. die ieder een afgerond gebied heb ben. Het wetsontwerp werd goed gekeurd. (Ingezonden mededeling) Almedine t* oen beproefd pijn- stillend middel bij hoofdpijn, kies pijn, migraine, rheumotische en oudere incidentele pijnen Een product van de Organon-fabrie- i Ie* te Os». provincies dient te worden uitgebreid, hetgeen gepaard zal gaan met inkrimping van de rijksbegroting. In afwach ting van de grondwetsherzie ning zou een partiële wijzi ging der provinciale wet hulp kunnen brengen. De heer Krol (C.H.) be toogde dat uit eerbied voor de wet eerbiediging óf af schaffing van de Zondagswet gewenst is. De regering over- wege ernstig de Zondagswet af te schaffen. Dan kunnen de lagere organen meer doen ter bevordering van de Zondags rust. Voorts vroeg spr. te over wegen of niet aanstonds een maand salaris extra uitbe taald kan worden aan het ad ministratief personeel vao kleinere gemeenten. Ook de heer Maenen (K.V. P.) drukte het verlangen uit, dat de minister het vraagstuk van de Zondagsrust en de Zondagsheiliging ernstig ter hand zal nemen. Ook maakte hij bezwaar tegen excessen op het gebied der kleding. De heer Van Sleen (Arb.) maakt bezwaar tegen de trage wijze, waarop besluiten wor den uitgevoerd. Als voorbeeld noemt hij de salarisverbete ring. De departementen had den meer dan een jaar nodig om te formuleren wat reeds vast stond. Wat de salarissen betreft voelt het overheidspersoneel zich zitten in het hoekje waar de meeste slagen vallen. De heer Peters (K.V.P.) ging in den brede de moeilijk heden na, waartoe de huidige bezoldigingspolitiek leidt. Hij vroeg bescherming van 'iet platteland. De heer Peters vroeg ten slotte, of de minister ber-.jH is de oplossing van het clas sificatie-vraagstuk met be kwame spoed ter hand te ne men. De heer Fokkema (A.R.) vroeg de bouw van nieuwe crematoria tegen te gaan. Te kwart ovei zes verdaag de de voorzitte. de vergade ring tot Donderdagmiddag. NIEUWE BONNEN T(jdvak van 23 Nov. tof en met 0 December 1947. BONKAARTEN KA, KB, KO 713. Melk: OOI Melk 4 liter, 004 Melk 6 liter, 005 Melk 6^4 liter. Vlees: 006 Vlees 100 gram. 007 Vlees 400 gram. Boter, enz.: 008 Boter 125 gr. boter of margarine of 100 •gram vet, 009 Botei 125 gr. margarine of 100 gram vet; 019 Algemeen 250 gram margarine of 200 gram vet. Kaas: 020 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram Korstloze kaas. 014 Reserve 200 gram kaas of 250 gram korstloze Eieren: 021 Algemeen 1 ei. Brood: 022 Algemeen 2000 gr. geldig tot en met 29 No vember a.s.) 016 Reserve 400 gram (geldig tot en met 29 November a.s.) 013 Re serve 800 gram (ge.dig tot en met 29 Nov. a.s.). BONKAARTEN KD, KE 713. Melk: 504 Melk 10 liter, 505 Melk 11 liter. Vlees: 506. 507 Vlees 100 gr. Boter enz.: 508 Boter 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet, 509 Boter 125 gr. margarine of 100 gram vet Eieren: 519 Algemeen 1 ei. Brood: 520 Algemeen 800 gram brood (geldig tot en met 29 November a.s.); 513 Reserve 400 gram brood (geldig tot en met 29 November a.s.). Kaas: 514 Reserve 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. BONKAARTEN MA, MB, MC. MD, MF. MG, MH 718 (b(Jz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Vlees: 1001 Vlees 300 gram, 1006 Vlees 200 gram. Boter enz.: 1002 Margarine 250 gram margarine of 200 gram vet; 1008 Boter 250 tram boter of margarine of 00 gram vet Brood: 1003 Brood 800 gram brood. Kaas: 1004 Kaas 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. Eieren: 1009 Eieren 5 eieren. De veto-kwestie. De politieke commissie der Verenigde Naties heeft met 30 tegen 7 stemmen, bij 11 ont houdingen, besloten de bestu dering van het probleem van het veto-recht aan de pas in gestelde „Kleine Assemblee" over te laten. Met 43 tegen 1 stem b(i 8 onthoudingen, werd een voor stel aangenomen, dat de per manente leden van de commis sie zullen beraadslagen over het vetoprobleem „teneinde overeenstemming te bereiken over maatregelen ter verzeke ring van snelle en effectieve uitoefening door de Veiligheids raad van zijn functies". KAMERLEDEN OVER DE BEGROTING VAN OVERZEESE GEBIEDSDELEN. Wat gebeurde er in Suriname Blijkens het voorlopig ver slag der Tweede Kamer over de begroUng van overzeese gebiedsdelen, hebben sommige leden in twijfel getrokken oi de bezetting der topfuncties op het departement wel in overeenstemming is met de belangrijkheid der te vervullen taken. Vele leden spraken er hun afkeuring over uit, dat de regering blijkbaar nalaat de vertegenwoordigende lichamen der overzeese gebiedsdelen, voor zoveel aanwezig, te horen in gevallen die het gehele Ko ninkrijk raken. Aangedrongen werd op het indienen van een nota or het publiceren van een witboek met aanvullende beschouwin gen over de ontwikkeling der gebeurtenissen in Ned. Indië. Voorts wordt de vraag ge steld of de regering van plan is een afzonderlijke lening in Ruhr-mijnen aan de Duitsers overgedragen. In de villa „Huegel", het oude bezit van de familie Krupp, thans zetel van het Brits-Amerikaans controlebu reau dat de Britse „North German Coal Control" zal vervangen, heeft de over dracht plaats gehad van de leiding en het beheer van de mijnen in het Ruhrgebied aan de Duitsers. Bij de overdracht werd een boodschap van Bevin voorge lezen, waarin deze zijn waar dering uitdrukte voor het her stel van de Duitse steenkolen- productie tot het huidig „be moedigend" peiL Arabisch tegenvoorstel. De Arabische gedelegeerden bh de Verenigde Naties hebben een rapport inzake de Pales- tijnse kwestie Ingediend. waar- In de oprichting van een een heidsstaat geëist wordt en waarin het recht van de V.N. om tot verdeling van Palestina over te gaan wordt betwist. Amer :a te sluiten tot het we der op gang brengen van het economische 'even in Indone sië? Algemeen was men ook belangstellend te vernemen hoe het staat met de uitbeta ling van de achterstallige pen sioenen, terwijl vele leden ern stige critlek upitoefenden op de tweedelige publicatie van de Regeringsvoorlichtings dienst „Het politieke gebeuren rondomde Repoeblik Indone sia." Andere leden daarente- fen voelden zich door deze pu- licatie niet bezwaard. SURINAME. Algemeen werd instemming betuigd met het voornemen van de regering op korte ter mijn een samenspraak met de vertegenwoordigers uit de West Indische rijksdelen te be leggen. Zeer vele leden ont kwamen overigens niet aan de Indruk dat de regering in deze niet die voortvarendheid heeft betracht, die de zaak zou heb ben gediend, terwijl men ern stig ontstemd was over het uitblijven der zolang reeds toegezegde wijzigingsontwer- pen. De commissie van rappor teurs tekent In een voetnoot aan, dat zy net, in verband met recente berichten betrel- fende een voorgenomen aan slag op het bestuur in Surina me op prys zal stellen, indien de minister hiervoor inlichtin gen wil verstrekken, mede ter beoordeling van de motieven, welke tot deze poging tot een aanslag hebben geleid. Twee vliegrampen. In de bergen rondom Saler no (It.) Is een Zweeds vlieg tuig neergestort; Twintig per sonen kwamen om het leven, negen werden gewond, van wie vijf ernstig. Het toestel bracht officieren van de Zweedse luchtmacht uit Addis Abeba naar Rome. Een vllegboot van de British Oversaes Airways is in de na bijheid van Newport (eiland Wight) neergestort. Er waren geen passagiers aan boord. Voorzover bekend, zijn drie van de vier leden der beman ning ongedeerd. Walcheren-wet Woensdag in de Eerste Kamer. De Eerste Kamer komt Woensdag a.s. bijeen ter be handeling van de Herverkave- lingswet Walcheren. Zeeuwse oorlogsvrijwilligers komen terug. Bij het Gemeentebestuur van Vlissingen is bericht ontvan gen dat 1-14-R.L, de Compag nie van kapitein J. Schmelzer, van het Zeeuwse Batail.on eind Januari naar Nederland zal terugkeren. Zaak contra mr. P. Dieleman uitgesteld Waarschijnlijk zal de- zaak tegen mr. Dieleman. oud-Com missaris der provincie, die Maandag voor het Tribunaal Middelburg zou terecht staan, uitgesteld worden tot begin December. Subsidie voor historische gebouwen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de Pro vinciale Staten voorgesteld subsidie te verlenen voor de restauratie van verschillende historische gebouwen in Zee land. Deze gebouwen zijn: het per ceel Nieuwendyk 15 te Vlis singen, subsidie 1750: het perceel „De Kolve", Markt A 145 te Veere subsidie 450; de Ned. Herv. of Kleine Kerk te Veere, subsidie 7150; de Oranjemolen" teVlissingen, subsidie 385; Raadhuistoren te Veere subsidie 1850. Tenslotte stellen Ged. Staten voor de beslissing op de ver zoeken van de gemeenten 's-H Arendskerke. Dreisehor, Hoe dekenskerke, Oudelande Nieu- werkerk, Oost- en West-Sou- Durg, van het bestuur der Stichting „Herstellingsoord Westhove" te Oostkapelle, van de kerkvoogdijNed. Herv. ge meente Hoedekenskerke, te Oosterland. te Nienjwerkerk en te Brouwershaven voor subsi dieverlening voorlopig aan te houden. Ponton Prov. boot wordt gelicht. In de buitenhaven van de Middensluis te Terneuzen is men begonnen om met een drijvende bok de resten van de indertijd door de Duitsers ver nielde en tot zinken gebrachte ponton van de Provinciale boot te lichten en weg te voeren. Als dit zal zfln gebeurd, zijn h:ermede de laatste resten van de vernielingen uit de Septem berdagen 1944 uit de Terneu zen ?e havenq verdwenen. Labour toch achter Hugh Dalton. De parlementaire labour- fractle heeft Hugh Dalton, de voormalige Engelse minister van financiën, verslag over zijn „indiscretie," horen uitbrengen en nam daarop een resolutie aan waarin het volle vertrou wen In Dalton wordt uitgespro ken en verzekerd wordt, dat zjjn collega's hem „hoge ach ting" toedragen. Na de bijeenkomst werd ver nomen, dat de regering van plan is een motie in te dienen, waarin wordt gevraagd om de benoeming van een commissie van alle partijen. Deze commissie zal een on derzoek instellen naar de om standigheden, waaronder Dal ton bijzonderheden omtrent de begroting bekend maakte, vóórdat het Huis deze enige minuten later zou horen. DALTON'S VOORSTEL LEN AANVAAARD. Het Britse Lagerhuis heeft met 242 tegen 7 stemmen de door Hugh Dalton Woensdag voorgestelde financiële maatre gelen aanvaard. Van Zeeland vertrekt Zaterdag. Het Belgische lid van de commissie van goede diensten. Paul van Zeeland, vertrekt Zaterdag naar België. Voor dien zal hij nog een eendaags bezoek aan Oost-Indonesië brengen. Aanbod van koning George van Engeland. Koning George van Engeland heeft het Britse parlement me degedeeld, dat hy bereid Is gedurende twee jaar na hun huwelijk de kosten voor het on- derhoud van prinses Elizabeth en luitenant Philip Mountbat ten uit eigen middelen te beta len, om op het ogenblik geen last te laden op de schouder? van het volk, dat met zulke grote economische moeilijkhe den te kamnen heeft. Prinses Elizabeth zelf heeft medegedeeld dat zij 20 van de 25 japonnen en andere kled:ng. die zij als huwelijksgift van het New Yorkse instituut van kle Hngontwerpers heeft ontvan gen. aan twintig Britse brul den. die op 19. 20 of 21 No- vember In het huwelijk treden, zal geven. Burgemeester Mr. P. H. W F. Teilegen onderscheiden. By K. B. is benoemd tot of ficier in de Orde van Oranje- Nassau mr. P. H. W. F. Telle- gen, burgemeester der gemeen, te Terneuzen. J. W. Reugebrink In de nacht van Dinsdag op Woensdag is te Goes op 24- jarige leeftijd overleden de heer J. W. Reugebrink, redac teur van het Zeeuwsch Dag blad. De heer Reugebrink, die na enige tijd bij de Zwolse redactie van „Trouw" ge werkt te hebben, per 1 Mei jL naar Goes kwam, heeft zich in de korte tijd sindsdien doen kennen als iemand, wien de journalistieke arbeid zeer ter harte ging. Het overlijden van deze jonge collega heeft in de kringen van vakgenoten grote ontroering verwekt. Vergadering Prov. Stalen. De Provinciale Staten van Zeeland zullen vergaderen op Dinsdag 25 November a.s. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Vaststelling van de provin ciale begroting 1948, van de prov. stoombootdiensten en de provinciale wegenfondsen: kas geld opnamen ad vyf millioen gulden; verordening op 't ver bouwen van suikerbieten en wintergerst; verlening van bij dragen voor herstel van mo numenten; idem voor ver pleging van zwakke kinderen; idem voor bestrijding van ziek ten in bomen; idem voor be- strijdincr van insectenplagen vaststelling van een beplan tingsverordening; wijziging van de ambtenaarsverordening: mededelingen van Gedeputeer den over onderhandse aanbeste dingen; conversie van geldle ningen: electrificatie van Zee land en bet beheer van het wa terschap „Het Vrije van Sluis". Middelburg Paard verdronken. Gistermiddag omstreeks 5 uur is op de Loskade te Mid delburg een met 2 paarden be spannen bietenwagen, eigen dom van de wed Ton te Se- rooskerke, te water gereden. Beide paarden kwamen terecht tussen de wal en een daar lig gend schip. Een der paarden wist onder het schip door te duiken en kon per roeiboot naar de oever worden geleid. Het andere paard verdronk jammerlijk. ESPERANTO-AVOND. Maandagavond werd, uit gaande van de Z.V.U., in de Jeugdleeszaal te Middelburg door mevr. Isbrucker—Dirk- sen, een causerie gehouden over Esperanto, gevolgd door een korte les. De spreekster be lichtte vooral het nut van Esperanto als wereldtaal en de ideële gedachte, welke er aan ten grondslag ligt. Hoewel men ook Esperanto niet in een handomdraai kent, is de gra- matiea zo logisch gehouden, dat iedere cursist na betrekke, lijk korte tijd in staat moet zyn een eenvoudig gesprek te voeren. De eerste les gaf een indruk van de uitspraak en van de verschillende afleidingen van de stamwoorden. ALGEMENE WONING BOUWVERENIGING. Wy ontvingen de jaarversla gen 1945, 1946 en .1947 van de Algemene Woningbouwver eniging te Middelburg. Zg ge ven een overzicht van de ac tiviteit der vereniging gedu rende het tjjdvak 1 April 1944 —31 Maart 1947. De verslagen vermelden het herstel van een aantal wonin gen, het uitblijven van het noodzakelgke onderhoudswerk en het bouwen van noodwonin gen. In het verslag van 1946 merkt het bestuur op, dat het de beschikbare materialen lie ver had aangewend voor het herstel van beschadigde wo- Handel wil de veilingen boycotten. Er dreigt een conflict in de bloemenhandel. Aanvankelijk bestond er een regeling dat aan omzetbelasting door de kwe kers en door de handel elk 3 betaald wordt. De kwekers wilden hun aandeel verlagen tot 1 Ys Hiermede heeft de minister zich echter niet ac- coord verklaard. Op aandrang van enkele gro te kwekers hebben de veiling besturen thans besloten voor de veilingservice 1% op de kopers in rekening te brengen. In verband hiermee zijn de laatste weken verscheidene protestvergaderingen gehou den. De bloemenhandel (gros siers, winkeliers en straatham del) heeft nu besloten met in gang van I December a.s. niet meer op de veilingen te ko pen. Koopvaardijweek in 1948. Er is in ons land een comité gevormd, dat in 1948 een „Koopvaardijweek" zal organi seren, met het doel by het Ne derlandse volk belangstelling voor de koopvaardü te kwe ken. In dit comité zullen zitting hebben vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers uit de scheepvaart. Voorts zal ook de scheepsbouw vertegenwoor digd zijn. alsmede de havens. Niet vóór 1 Augustus uit Palestina. De Britse regering is van mening, dat de vroegst moge lijke datum, waarop alle Brit se troepen Palestina ontruimd kunnen hebben, de eerste Au gustus a.s. is. Mikallowitsj in het Lagerhuis. Mikailowitsj, de onlangs uit-, geweken Poolse boerenleider heeft Dinsdag een zitting van het Britse parlement byge woond. Mikalowitsj hield voor een groot aantal afgevaardigden een rede. ningen dan voor de bouw van 90 noodwoningen. De balans per 2 Januari '47 vermeldt een ongedekt verlies van 4000 en een disagio van 38.183,82. Het bestuur merkt in het laatste jaarverslag op, dat er ten aanzien van de Volkshuis vesting nog weinig is tot stand gekomen. De moeilijkheden zijn zovele, dat men slechts lang zaam vordert. Vermeld wordt o.m. de op dracht. welke de vereniging faf aan de architect v. Wuyck- uyse voor de bouw van 50 woningen achter de Rozen straat. Voor het complex Stijf sel- weg wordt gewerkt aan de vaststelling der oorlogsschade. Voorzitter van de vereniging Is de heer Chr. Bank, secr.- penn. de heer W. C. Mullié. Baileybrug opgeruimd. Een afdeling pontonniers heeft Woensdagmorgen de Baily-brug te Middelburg opge ruimd. De brug werd wegge rold. Omstreeks half een 's middags lag het gevaarte, dat enige jaren lang de Mid delburgers goede diensten heeft bewezen, in de Stationsstraat. Omstreeks 5 uur was de brug geheel gedemonteerd. NED. HERV. GEMEENTE. De kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente van Middel burg, heeft met de kerkelijke kiesverenigingen samengespro- ken over de verkiezing van ambtsdragers in de naaste toe komst. Besloten werd, dat zal worden teruggekeerd tot de oude weg van het kiescollege, dat zo zal worden samenge steld, dat de verschillende stro mingen er in zgn gerepresen teerd. Een nieuw plaatselijk reglement zal worden samen gesteld, dat na voorlopige goedkeuring door de kerke raad met de kiesverenigingen besproken zal worden, die dan over al dan niet opheffen van hun verenigingen een besluit zullen nemen. Vlissingen SPREEKUUR WETHOUDER Wethouder van Popering te Vlissingen is Donderdagmid dag verhinderd spreekuur te houden. BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officier-fiscaal by het Bij zonder Gerechtshof te 's-Her- togenbosch voor Zeeland heeft een persoon voorwaardelijk buiten vervolging gesteld en vijf personen onvoorwaardelijk, omdat de gerezen verdenkin gen niet ongegrond zijn ver klaard, doch de schuld van zodanige aard is, dat opleg ging van straf of maatregel niet gerechtvaardigd is te achten. De woningbouw. De bouw van de onlangs aanbestede 139 woningen voor de woningbouwveren. „Goed Wonen" te Vlissingen is thans gegund aan het Bouw- en Aannemersbedrijf A. W. van de Poll te Heemstede, voor een bedrag van f 1.415.910. De bouw zal bestaan uit 94 een gezinswoningen, 18 beneden en 27 bovenwoningen. De wo ningen zullen worden ge bouwd op een terrein ten noorden van de Hogeweg Er zal getracht worden nog dit jaar met de eerste werkzaam heden aan te vangen. De ma terialen-aanvoer zal hier wel een geducht woordje in mee spreken. De 10 door oorlogsgeweld verwoeste woningen aan het Ravesteynplein te Vlissingen zijn in zoverre herbouwd, dat zij dezer dagen weer in huur kunnen worden gegeven. Hiermede is het door oor logsschade en inundatie ver woeste gedeelte van de Wo ningbouwvereniging „Goed Wonen" geheel hersteld. „POLLETJE PIEKHAAN" NAAR VLISSINGEN. Van de zijde van het Vlis- singse Instituut voor Arbei ders-Ontwikkeling, worden po gingen aangewend om het to neelstuk „Polletje Piekhaan" naar de bekende roman van Willem van Iependaal, in Vlis singen op te voeren. Als de pogingen slagen dit hangt af van de hoeveel heid inschrijvingen zal dit stuk opgevoerd worden door het „Vrije Toneel" onder lei ding van Jan Lemaire. DR. A. P. SMIT BIJ AANRIJDING GEWOND. Naar wij vernemen is de be kende oud-Vlissingse internist de heer dr. A. P. Smit, te Am sterdam by een aanrijding ern stig gewond. Hij bekwam o.a. een hersenschudding en is in de Boerhaave-kliniek opgeno men. Geslaagd voor het theore tische deel C van het machi nistenexamen de heer J. de Kam te Vlissingen. Officiële Publicaties HINDERWET. B. en W. van Vlissingen; gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 18 Nov. j.l. aan Shell Nederland N.V., te 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot de uitbreiding van de bestaan de benzine-installatie met een ondergronds reservoir en een electrisch gedreven boven grondse aftapinrichting in het perceel C. Buskenstraat 49 51. Vlissingen, 17 November '47. Onthulling omstreeks Pinksteren 1948. Het is nu al weer ruim een jaar geleden, dat een groep officieren van het bekende 4e Commando naar Vlissingen terugkwam om daar tijdens een officiële plechtigheid in de Raadszaal een eerste bijdrage te overhandigen voor de stich ting van een monument voo hun gevallenen. Voor Vlissin gen, waar dit Commando de eerste landing van de Gealli eerden volbracht, is het een bijzondere onderscheiding dat deze vermaarde gevechtsgroep, welke niet alleen op Walche ren, maar ook op de Lofo- sten, in Noord-Frankrgk en in Normandië aan grote landings- ieraties deelnam, juist de ad van Michiel dë Ruyter heeft uitgekozen als de plaats, waar zij haar gesneuvelden wil herdenken. In Vlissingen heeft men dit ook begrepen en on middellijk is een comité aan het werk gegaan om de verdere gelden bfjeen te brengen en overigens ook al het nodige te ondernemen om tot uitvoering van de plannen te geraken. Zo als men weet, heeft het com mando verleden jaar reeds een model voor het monument me degebracht. Inmiddels Is een jaar ver streken en het Vlissingse co mité is er. dank zU de mede werking van autoriteiten en burgerij, in geslaagd het beno digde bedrag voor een belang- ryk gedeelte reeds byeen te brengen. Maar nög ontbreekt er een paar duizend gulden. Onnodig te zeggen, dat die er ook zo spoedig mogelijk moeten komen. Men «11 het monument bi 1948, Uefst om streeks Pinksteren, kunnen onthullen. VARIÉTÉ AVOND Ten einde dit mogelijk te maken organiseert het comité dat overigens nog meer plannen heeft a.s. Dinsdag 25 Nov. in het Concertge bouw een avond, waarvan dé baten geheel voor dit doel be stemd zijn. Het wordt een uit gebreide variété-show met ba( na waaraan door een keur van artisten belangeloos wordt me degewerkt: twee bands, ver schillende variété-nummers en last not least de vermaarde Hollands-Belgische fluitist Jacky, die regelmatig voor de B.B.C. optreedt. Het comité vertrouwt, dat deze avond een goede stoot zal geven om het nog ontbrekende bedrag bijeen te brengen. Marktberichten COöP. veilingsver. „walcheren" wa. te middelburg. 17 November 1947. •Groenten: Andijvie 639; Boere Kool 1215; Rode Kool- 417; Savoije Kool 736; Witte Kool 34; Spruiten 33 —59; Peen n 5—7; Prei 32— 41; Spinazie 535; Uien 18 —22; Witlof 55—87; Koolra pen 410; Herfstrapen 2—13, alles per kg. Bloemkool I 12—32; id. II 10—20; ld. m 6 -11; Natuur- sla n 19, alles per stuk. Peen 317 per bos. Fruit. Appels: Cox Orange 5153; Jonathan 51—52; Goudreinet 21—57; Lane's Prince Albert 26; Bramley Seedling 22, Peren: Comtesse de Paris 45, alles »«r kg. FABRIEKEN OSS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2