Kappie en de Gouden Hamer Nederland niet ontmoedigd MIJKHARBTs Grote dag voor de tweede klassers .onica is verloofd 't ls maar'n weet... PREDIKBEURTEN Walcheren. VER. NATIES MOETE N INTERNATIONALE RECHTSORD E BRENGEN. De doelstellingen van ons buitenlands beleid. In zijn memorie van ant woord inzake de begroting van buitenlandse zaken vat minis ter Van Boetzelaer van Oos terhout de voornaamste doel stellingen van zijn buitenlands beleid samen. De eerste, doelstelling bljjft het scheppen van een 7.0 hecht mogelijke internationale rechtsorde en een 7.0 ruim mo gelijke internationale samen werking. De regering blijft hiernaar streven in het kader van de Ver. Naties, al is zjj er zich ten voile van bewust, dat deze organisatie in be langrijke opzichten nog bene den het gestelde doel bluft. De regering tracht b(j te dragen tot een terugkeer van geordende toestanden, welke een absolute voorwaarde vor men voor het herstel der wel vaart, door middel van nau were samenwerking met die staten, die Nederland tenge volge van geografische ligging en gemeenschap van levensbe schouwing, cultuur en belan gen bijzonder na te staan. DE BENELUX. Hierbij valt uiteraard in de eerste plaats te denken aan hel samengaan met België en Luxemburg, hetwelk dê hoek steen van ons buitenlands be leid blijft. Deze samenwerking behoeft zich allerminst te beperken tot de landen van de Benelux. De minister zou een geleidelijke uitbreiding daarvan toejuichen. GEEN PESSIMISME. Het is bekend, dat soms stemmen opgaan die verkondi gen. dat tengevolge van de Amerikaans-Russische tegen stelling samenwerking in een alle omvattende internationale statengemeenschap tot misluk king is gedoemd, en die zelf reeds het schrikbeeld oproepen van een nieuwe wereldoorlog, waarin het atoomwapen tot algehele vernietiging zal lei den. De Nederlandse regering wenst zich niet te scharen aan de zijde van deze ontmoedig den, die juist door hun wan trouwen nieuw wantrouwen opwekken. Zoals bekend heeft de Ne derlandse regering reeds in 1945 het vetorecht bestreden. Het feit dat dit recht meer dan men zich aanvankelijk had voorgesteld bij het beleid van de Veiligheidsraad de doorslag heeft gegeven, heeft de afkeer ertegen nog versterkt. Van enkele zijden ls wel in over weging gegeven, dat het hand vest op dit punt zou moeten worden geamendeerd. De mi nister kan zijnerzijds niet na laten zeer sceptisch te staan tegenover de mogelijkheid van (Ingezonden mededeling) WEHAPHARM'S HOOFDPIJNPOEDERS stillen de hevigste hoofdpijn Prijs per doosje 65 cent. Bij Uw Apotheker en Drogist. (Ingezonden mededeling) l Ingezonden mededeling 1 bij Kou.Griep. Pijn handvestwijziging. Er zal naar en andere weg gezocht moeten worden en wel doordat de Vei ligheidsraad, zij het ook op aandrang van de vergadering doch in feite vrijwillig, be paalde procedureregelen ter zake zal aanvaarden. De minister deelt de teleur stelling over de behandeling van de Indonesische kwestie in de Veiligheidsraad, door ve le leden uitgesproken. De Ned. regering handhaaft haar standpunt ten aanzien van de bevoegdheid van de Veiligheidsraad, naar dit sluit niet uit, dat zij, voor zover zulks niet met prijsgeving van dit standpunt gepaard gaat, de medewerking van de Raad kan aanvaarden tot een zo spoedig mogelijke vreedzame beslechting van het gerezen conflict. MOTORSPORT Protest tegen sterrit K.N.M.V. De federatie van organisa ties van Oud-illegale Werkers in Nederland heett zich heden in een brief tot het bestuur der K.N.M.V. in Den Haag ge wend en daarin geprotesteerd tegen het voornemen van de K.N.M.V. om Zondag a.s. een sterrit te organiseren onder auspiciën van de Nationale Monumenten-commissie. De O. I.W. maakt er bezwaar tegen dat deze tocht zal worden ge houden langs die plaatsen, waar te zgner tijd een gedenk teken zal worden opgericht. Bovendien wil men, aldus de brief, op deze punten contróle posten inrichten, ten gevolge waarvan de rust ook op de be graafplaatsen wordt verstoord. De federatie O. I. W. is van mening, dat dit plan van wei nig piëteit getuigt. Aan de directeur van het centraal bureau Nationale Mo numenten-commissie heeft de O. I. W. een afschrift van de brief toegezonden. HET VOETBALPROGRAMMA Goes en Middelburg voor de beslissing? Wat doet Vlissingen tegen Emma? Ie KLASSE. NO ADPSV; Limburgia— VVV; Brabantia—NAC; Ble(j- erheideHelmondia; Vlissin genSp.cl. Emma. Het zaJ voor NOAD niet meevallen om tegen PSV enig voordeel te behalen en een vol gende Eindhovense overwin ning is het meest voor de hand liggend. Aan Limburgia zou men al evenzeer een overwin ning kunnen voorspellen, doch het wisselvallige optreden van deze ploeg geeft VVV hoop om uit deze wedstrijd tenminste één winstpunt op te diepen. NAC moet van Brabantia kun nen winnen, doch ook NAC staat op niet al te stevige be nen en daaruit put Brabantia misschien de moed om te trach ten het initiatief in handen te nemen. Voor Helmondia zit geen verdere positie-verbete ring in dit programma, want Bleijerheide zal de leiders, on danks de recente nederlaag, wel een beetje in de gaten wil len houden. Vlissingen moet tot doelpunten komen om eeris een overwinning te boeken. Een thuiswedstrijd tegen de Sportclub Emma zou eigenlijk gewonnen moeten worden 2e KLASSE. RBCDe Zeeuwen; Goes Alliance; DOSKOInternos; HeroTer neuzen; Breskens Middelburg. Een knal-programma, dat klaarheid kan brengen in vele nog niet geheel heldere situa ties. Een nederlaag van Goes zou het definitieve einde bete kenen van de enige Zeeuwse hoop. Een overwinning bete kent, dat aan de positie van Alliance te tornen valt en dat er dus altjjd nog een lichtpunt je op de donkere Zeeuwse voet- jal wereld gloort. Aan Goes om dit lichtje brandende te hou den. Voor Dosko ligt de situatie niet veel anders. Hero heeft een elftal, dat voor Terneuzen wel te zwaar zal blijken. Voor de Zeeuwen is de opgave niet minder zwaar, want ook RBC is in de middenmoot een ge vaarlijke tegenstander. Middel burg wacht op een eerste over winning om meer moed en ver trouwen te putten en tot her stel te geraken. Het is voor Breskens zaak om dit zo lang mogelijk tegen te houden. 3e KLASSE E. ZierikzeeYerseke; Odio Nieuw Borgviiet; Zeelandia MOC; RCSRKFC; Burgh— Robur. In Zierikzee ligt voor Yerse ke geen overwinning te wach ten. Of Odio het met Nieuw Borgviiet zal klaarspelen, is nog niet te zeggen. Êr is voor Zeelandia weinig hoop op een goed resultaat tegen MOC. al mag MOC niet met de gedach te van met de Zeelandianen te kunnen spelen naar Middelburg komen. Voor RCS staat ook al zo'n weinig hoop biedend werk je op het programma. Burgh daarentegen zal er alles op zet ten om ook Robur twee punten afhandig te maken. 3e KLASSE F. OostburgSluiskil; Aarden burgHoofdplaat; Clinge Hontenisse; SteenIJzendijke; Corn BoysHulst; AxelBier vliet. Te verwachten is, dat vooi wie in Oostburg wint het een dubbeltje np zijn kant zal wor den. Hoofdplaat doet het niet al te best en Aardenburg schiet zo nu en dan uit haar slof. zo dat we het maar op een Aar- denburgse overwinning moeten houden. Clinge weet, dat Hon tenisse niet voor de poes is. IJzendijke krijgt een zeer las tige reis, waarmee Corn Boys. dat met Hulst wel raad zal weten, het meest gediend zou zijn. Axel klaart het wel met Biervliet. 4e KLASSE E De PatrijzenHoeven; RSV —EMM. De goede resultaten van Pa trijzen en het herstel van EM M geven moed op goede resul taten van deze beide Zeeuwse vierde klassers. RES. 2e "KLASSE E. Do Zeeuwen IIDosko II; Terneuzen IIVlissingen n; Middelburg IIBreskens II: RCS II—MOC n. Komen, zien en overwinnen zal het Dosko ploegje ongetwij feld Zondag doen. want de re- serveploeg van De Zeeuwen kan er vast niet tegenop. Vlis singen n heeft in Terneuzen betere kansen. Middelburg H moet voorzichtig zijn tegen de reserves van Breskens. Voor RCS II kan het een overwin ning worden tegen MOC II. FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 55 Nu moet hij beleefd tegen mij zijn. ..Dank je Nancy". Dit laatste woord kwam er vastbe sloten achter aan. „Het is zo'n genot, bm goed geaccompag neerd te worden. Het is net alsof je walst met iemand, die zijn stap naar de iouwe richt". Lieve deugd! Waar en wan neer zou hij hebben leren dan sen? Maar zingen kan hij! Het was een genot hem te accom pagneren. Ik geloof, dat we wel zes liedjes door waren, voor ik bedacht, dat ik een heel ander Soort genot op het oog had ge had. Toen hg dus nog een voor stelde. verviel ik weer in mgn suikerzoete toon en antwoord de aarzelend: „Denkt u niet, dat dit voldoende is tegenover mevrouw Waters? Ik bedoel, zou ze niet vinden, dat Ik nu lang genoeg hier gebleven ben Mag mag ik misschien weer naar dc zitkamer terug?" „Ik hoop, dat ik u niet te veel vermoeid heb", zei de Baas doodbedaard. Hij liep de kamer door, om de deur voor mij open te ma ken. Met zijn hand aan de knop bleef hij even staan en nam mij op alsof hij mij voor het eerst zaLt was een eigenaardige blik, die hij op mij wierp, half vrolijk, half knorrig. Het duur de zeker vijf seconden. Lag er een soort bedreiging in? Ja. Ik denk, dat de bedoeling was. dat hij geen plan had dit voor de gek houden van mij nog langer te verdragen, dat hij mij op de een of andere manier er onder dacht te houden. Maar dat zal hem niet gelukken. Het was natuurlijk wel wat agi- tant om zo aangekeken te worden en nog wel zo onver wacht. Bepaald geagiteerd was ik echter niet, alleen wel big. toen hij de deur open deed en „wel te rusten" zei en haar daarop achter mij sloot. Ik was half weg de hall op mjjn weg naar de zitkamer, toen ik hem zjjn deur weer open hoorde doen en mij ach terop komen. „Ik geloof, dat u dit verge- hebt, is het niet?" zei hij ten en reikte mg de ring over, die ik op de piano had laten lig gen. „O, dank u", zei ik. Hg keer de weer naar zijn kamer terug en ik schoof mijn engagements- ring aan mijn vinger. Eigenlijk had ik hem niet vergeten. En hij behoeft niet te denken, dat hij mij ooit de baas zal worden. Ik zal het hem wel in peperen, net zolang als ik hier ben- HOOFDSTUK XIV. Tot dusver heb ik alles kun nen regelen, zoals ik het wou. De drie dagen ,dat ik nu op „The Lawn gelogeerd ben, is het mg gelukt om zonder enige moeite twee geheel verschillen de manieren van optreden er op na te houden. Met „Manier A", die ik aan genomen heb tot stichting van de familie van de Baas, ben ik alles wat zij maar verwachten kunnen van het meisje van hun Billy. Met „Manier B" ben ik eer lijk gezegd een akelige, kleine kat. Maar om met „A" te begin nen. Ik zou mij schamen, dat ik zo allerliefst doe, als het niet nodig was om de Baas onder de duim te houden, er zit wer kelijk niets anders op. Maar het spijt mij. dat ik tegenover zijn moeder en zusters zo hui chelen moet, want die zijn wer kelijk meer dan hartelijk voor mij. Nooit heb ik, zelfs niet in mgn beste dagen thuis, zoveel liefde ondervonden als hier, of ben ik zo in de hoogte gesto ken geworden als door de moe der van mgn Baas. Gisteren zei ze: „Toen Billy tien jaar was, was ik benieuwd, of er ook ergens een moeder gebogen stond over een rose wiegje, waarin een klein meisje lag. dat later mijn jongen heel dierbaar zou wezen. En jij bent net een en twintig? Dan is het dus zo geweest. Ik ben zo bl(j, dat jij het was! Tien jaar is ook een mooi verschil in leef tijd; ik was ook een en twin tig (Wordt vervolgd.) 3. Kappie zuchtte diep, maar hij be sloot toch om kamer 513 maar te ne men. Een deftige kellner ging voor hem een .grote trap op, toen een iets smal lere trap... daarna een nog smallere en eindelijk kwamen ze bij kamer 513. Dat bleek een klein, vies, oud zolderkamer tje te zijn. „Wat is dat!" riep Kappie. „Denk je dat. ik hier wil wonen!" Maar de kellner was aJ weg en Kappie stond alleen onder het schuine dak van kamer 513. „Een schande!" riep hij. „Mijn hut op de Kraak is een deftige zaal vergeleken bij dit smerige nok. Dekseis-nog-an-toe! Wat voor een bult van een kerel was dat daar beneden met dat apenpak aan, die me vertelde dat dit een keurige, nette, schone kamer was?!" En wie is die klont van 'n Buitenlander die hier dertig kamers heeft gehuurd?-" Op onze kantoren te Vlis singen, Middelburg, Goes en Oostburg liggen passa gierslijsten ter inzage van de m.s. „Oi drapoera." „Oranje" en „In- Heren A. Hellas I 6 5 0 E.M.M. 6 4 0 Marathon 16 3 0 Tonido I 6 0 0 Heren B. Volharding Mar. II Hellas II Walcheren Tonido II 7 6 0 5 3 0 5 2 0 2 10 5 0 0 HANDBAL 1 10 43—18 2 8 24—19 3 6 32—29 6 0 8—41 1 12 47—26 2 6 17—18 3 4 15—31 1 2 9—6 5 0 8—15 Dames A. Hellas 5 13 15 9—6 De Zeeuw. 1 2 1 1 0 3 5—4 Mar. I 3 1113 3—6 E.M.M. 4 112 3* 4—5 2 punten in mindering we gens niet opkomen. Dames B. De Zeeuw, n 4 4 0 0 8 261 Tonido 4 3 0 1 6 19—4 Mar. II 3 1 0 2 2 3—8 Mar. in 5 0 0 5 0 1—36 SCHAKEN GOES I—MIDDELBURG U. Voor de competitie Zeeuwse Schaakbond le kl. is Woens dagavond te G^-s. de wedstrijd Goes IMiddelburg II ge speeld. De uitslagen luiden: ReusenJongepier 10, NordlhoneSanders Jr. dr. VolmerBlokpoel 1 0; Oliemansde Vos de KuyperMaagdenberg 1— 0; dr. LooyenFllssebaalje van Zweden Sr.San ders Sr. Ouwerkerk- den Hollander Yi', Kegge —Verdonk 1—4): Corstanje— Woudstra Sn. Totaal 7—3. Scheepvaartberichten Vlissingen, aangekomen 13 Nov.: „Salhus" uit zee; „Spar ta" v. Antwerpen; 14 Nov.: „Helena" v. Antwerpen; „Wim" v. Harwich. Gepasseerd n. Antwerpen, 13 Nov.: „Hoop op Zegen" uit zee; „Delft" v. Madeira; „Pres to" uit zee; Elisabeth v. Lon den; „Prins Alexander" v. Amsterdam. Gepasseerd v. Antwerpen, 13 Nov.: „Blommersdijk" n. New- York; „Arkeldijk" n. Rotter dam; „Noordwiik" n. Lissabon; Oranje" n. Oslo. Gepasseerd v. Antwerpen, 14 Nov.: „Alsione" n. Harlin- gen. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN .APOTHEKEN. Voor dringende gevallen in Middelburg is Zondag te berei ken de heer C. F. Frumau, arts. Groenmarkt, tel. 2635. In Vlissingen doet dienst de heer A. J. v. Kooten, arts, Koude- kerkseweg 78. tel. 394. Voor Nieuwland en Arnemuiden doet dienst de heer de Weerd, arts te Nieuwland en voor Veere. Vrouwenpolder, Serooskerke. Oostkapelle en Grijpskerke is te bereiken de heer P. J. Borm, arts te Oostkapelle, tel. 276. In Vlissingen is geopend apo theek Ockenburg, Singel en in Middelburg, apotheek Nonhe bei, Lange Delft. Wynkaraffen kan men het best reinigen door er gedurende enige uren wat bleekpoeder- wafer in te laten staan en ze dan flink te schudden. Ned. Herv. kerk. Aagteker- ke: 10 en 2.30 ds. Theunis- sen; Arnemuiden: 10 en 2.30 dhr. Jörg; Biggekerke: 10 en 2 ds. Witteveen; Domburg: 10 ds. v Willenswaard (H.D.), 2.30 ds. v. d. Wind; Gapinge: 2 ds. Valeton; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. v. Loon; Klevers- kerke: 2.30 ds. Otte: Koude- kerke: 10 ds. v. Dijk, 2.30 ds. Breukelman; Meliskerke: 2.30 ds. Aalbers, 7 ds. Oosthoek: Middelburg: Oostkerk 10 ds. Janse, 7 ds. v. Woerden; Con certgebouw 10 ds. Don; Engel se kerk 9.45 ds. de Vries FILMS VAN DE WEEK „Odd man out", film van de maand. Niet ten onrechte is aan de Engelse rolprent „Odd man out" (Gejaagd in de nacht) het praedicaat „film van de maand" toegekend. Deze cine matografische topprestatie geeft de geschiedenis weer van 'n idealistische leider van 'n Ier se illegale organisatie, die, ern stig gewond, in een Ierse ha venstad wordt opgejaagd, het net, dat de politie om hem spant, steeds nauwer ziet aan halen en tenslotte, op de drem pel van de vrijheid, wordt neer gelegd. Het pleit voor de spor tiviteit van de Brit, dat dit ge geven met veel sympathie voor de Ierse rebellen is verfilmd. De zwerftocht van het opge jaagde wild. een onvergetelijke rol van James Mason, is van 'n onontkoombare suggestiviteit. Het scenario confronteert de rebel tijdens zijn 8 uur durende vlucht met enige typen, die zeer goed gekozen zgn: een krankzinnige schilder, die per sé de ogen van de rebel wil schilderen, omdat hij er de emotie van een stervende in ziet, een mislukte dokier, die op hem wil experimenteren, een kruimeldief, die verliefd is op het vogeltje, dat hg altijd bij zich draagt in een kooitje en zelf veel weg heeft van een vogel, twee zusters, die de vluchteling vriendelijk beje genen (een meesterlijke scène), een jong meisje, dat van hem houdt en voor hem sterft. Ca rol Reed regisseerde en maakte het geheel tot een filmisch evenement. Naast Mason spe len Kathleen Ryan, een nieu we, veelbelovende ster als het Ierse meisje en Robert Newton als de schilder, terwijl ook de bijrollen naar Engelse traditie goed bezet zijn. (Electro Mid delburg). De voortreffelijke acteur Ca- ry Cooper kan men eindelijk weer eens in een lichte come- die terugzien in de Schouw burg, Middelburg, „Casanova Brown". Een nieuwe ontdek king van Hollywood, Teresa Wrigh, vervult een andere hoofdroL De Deense Deanne Durbin, Marguerite Viby, een bekoor lijk meiske met een goede stem en een voorliefde voor swing, kan men gaan zien in Luxor. Vlissingen, waar haar film „De revuester" draait. Een preten tieloze, vlotte amusementsfilm In Alhambra, Vlissingen, wordt een 'Amerikaanse avon turenfilm vertoond. „Stad zon der mannen", waarin Linda Darnell, bekend door haar ti telrol in ..Forever Amber", het tableau de la troupe aanvoert. Deze boeiende rolprent handelt over een aantal vrouwen, wier mannen in de gevangenis ver toeven. Marktberichten COöP. VEILINGSVER „WALCHEREN". M'BURG. 12 November 1947. Groenten: Pronkboon 87 94; Andijvie 1839; Boere Kool 14—17; Rode Kool 14— 18; Savorje Kool 9—21; Witte Kool 8—10; Prei 16—30; Spi nazie 1731; Uien 221; Koolrapen 19; Herftsrapen 4 —15; alles per kg. Bloemkool IA 30; Bloemkool I 17—28; Bloemkool II 8—21; Bloemkool III 610, alles per stuk. Bospeen 414; Sla II 311. beide per bos. Witlof 6985 per kg. Fruit. AppelsGoudreinet 2661; Jonathan 4368; Lux- ton Uperbe 2148: Allington Pippin 2444; Prins Albert 2526; Framboosappels 15 26, alles per kg. (jeugdkerk)C.J.M.V.-gebouw 10.30 Kinderkerk; Nw. en St. Joosland: 10 en 2.30 ds. Waar denburg H.Av.Souburg 8.30 ds. Spijkerboer, 7 ds. Vis- beek; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard: Ritthem: 10 ds. Breukelman, 2.30 ds. Hartjes; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Kerjzer; Vlissingen: St. Ja- cobskerk: 10 ds. Visbeek, 5 ds. Spijkerboer; Havendorp: 10 ds. Aalbers: Vrouwepolder: 10 ds. Valeton: Westkapelle: 10 leesd., 2.30 ds. Spijkerboer; 7 ds. de Vries; 't Zandt: 10 ds. v. Voorst-Vader. 2.30 ds. Dijk: Zoutelande: 9.30 en 2 ds. Oosthoek. Eglise VVallonne. Middel burg: 11 ds. Blommaert. Gerei', kerk. Arnemuiden: 30 en 2.30 ds. Vcldhuyzen: Dom burg: 11 ds. Scheeïe, 3 leesd.; Gapinge: 9.30 en 4.15 ds. v. Wouwe; Grijpskerke: 9 en 2.30 ds. Dorst: Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Hindriks (H.A.): Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg: Hofplein- kerk 9.30 ds. Wagenaar, 5.30 ds. Veldkamp: Noorderkerk: 9.30 ds. Veldkamp. 2.30 ds. Wagenaar; Souburg: 10.15 en 2.45 ds. v. d. Berg: Oostka pelle: 10 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke: 10 leesd., 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens: 10 en 2.30 ds.- Boon: Veere: 9.30 cn 2.30 ds. Streefkerk; Vrouwe- Dolder: 10.30 leesd., 3.30 ds. Veldkamp; Westkapelle: 9.30 leesd., 2.30 ds. Scheele. Geref. kerk ex art. 31 Mid delburg: 2 en 7 ds. de Vries; Souburg: 10 en 4 ds. v. Til; Zoutelande: 9.30 en 4 ds. de Vries. Geref gemeente. Aagteker- ke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Mid delburg: 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Vlissingen: 10 en 2.30 leesd.; Westkapelle: 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. kerk. Middel burg: 10 en 3 ds. Rijksen; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Slof- stra. Ver. Vrijzinnig Herv. Mid delburg: 10 ds. Ruitenberg. Evarig. Luth. geril. Middel burg: 10 ds. Stegenga: Vlis singen: 10 da. de Boer; 5 ds. Stegenga. gemeensch. dienst. Doopsgez. gemeente. Vlis singen: 10 da. de Boer, ge- meensch. dienst. Hersteld Apost Zendings- gem. Vlissingen: 10 en 5*30 dienst. Leger des Heils. Middelburg: 10 en 7.30 kap. Bakkenes: Vlissingen: 10 en 7.30 kapt. Krommenhoek. Amsterdamse beurs 13 Nov. 14 Nov. N.I. Handb. B 104 103 Ned, Hand. Mij 142 140'. Calvé 173% 173 L A.K.U. 167 167% Unilever 291% 295 Fokker VI 187 Ned. Ford 385 Philips 368% Billiton 410 416% Kon. Petr. 450 453% Amst. Rubb. 161 164% H.A. Lijn 181 181% Scheepv. U. 187% 188% H.V.A. 234 232 Deli Mij. 154 153% Evenals de laatste dagen had de Effectenbeurs te kam pen met een groot gebrek aan affaire. Officiële Publicaties VERSTREKKING SCHEER ZEEP AAN KAPPERS. De distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat herenkappers, voor de 13e pe riode 1947 en de le, 2e en 3e periode 1948, wederom in aan merking kunnen komen voor scheerzeep op basis van 20 rantsoenen per bediende, werk zaam in het herenkappersbe- drijf, met inbegrip van de pa troon, indien deze medewerkt. Aanvraagformulieren MD 233-41 kunnen worden afge haald en ingediend van 17 t/m 22 Nov., ten kantore Brouwe- naarstr. 4, loket no. 2. alsme de bg de agentschappen. Bij de aanvraag moet worden overge legd het „insehrijvingsbewijs" van de Vakgroep kappersbe- drijven. Herenkappers, die niet in staat zijn, bedoeld bewijs van inschrijving dezer vakgroep over te leggen, kunnen in geen geval voor scheerzeep in aan merking komen. AANVRAAG WERK SCHOENEN. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat van heden t/m 22 Nov. weder om gelegenheid bestaat tot het aanvragen van werkschoenen voor personen van 16 jaar en ouder, die een beroep uitoefe nen volgens de nieuwe beroe- penlijst en die na 31 Dec. 1946 nog geen bon voor werkschoe nen (met inbegrip van Engelse werkschoenenf hebben ontvan gen. Aanvraagformulieren MD 333-04 kunnen worden afge haald ten kantore Brouwenaar- str. 4, loket 5, en bij de agent schappen, echter uitsluitend door personen, die werkzaam zijn bij bedrijven met minder dan 10 arbeiders. Bij bedrijven met meer dan 10 arbeiders moet de werkgever een collec tieve aanvraagindienen, even eens vóór 22 Nov. VERSTREKKING ZEEP VUILE ARBEID AAN ARTSEN, ENZ. De Distributiedienst, kring Vliss. maakt bekend, dat v. 17 t/m 22 Nov. een aanvraagfor mulier kan worden afgehaald ter verkrijging van extra zeep en waspoeder. Deze formulie ren worden verstrekt ten Dis- tributiekantore Brouwenaar- str. 4, Vlissingen, loket 5, als mede bij de agentschappen. Voor de overige categorieën „vuile arbeid" volgens beroe- penlijst A kan op de gebrui- lijke naamlijsten zeep worden aangevraagd aan loket 15. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 9.15 Men vraagten wij draaien: 12.40 Tsjechische volksliederen; 13 Ber.; 13.15 Vaudeville strijkorkest; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Het mu ziekcorps van de Amsterdam se politie; 15.15 Filmpraatje; 16.30 Sportflitsen; 17.30 Ome Keesje; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Oecumenische dienst; 20 Ber.; 20.15 Waltztime; 20.50 Hersenewmnastiek; 21.40 De kopermijn, hoorspel; 23 Ber. Hilversum II: 8 Ber.; 8.30 Hoogmis: 12 Boyd Neel Strijd- orkest: 12.30 Lunchconcert;*13 Ber.; 14 Concert door het Utrechts Stedelijk orkest: 15.15 Cabaret Miniature; 16.40 Mu zikale tombala; 17 Kerkdienst; 18.30 Na de kerkdienst; 19.45 Reginald Dixon, orgel; 19.55 Flitsen voetbalwedstrijd: 20.45 „Een koorknaap verovert de wereld", luisterspel; 21.30 De Zilvervloot; 22.30 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.45 De Regenboog; 12 The Ramblers; 12.38 Orgel spel door Johan Jong; 13 Ber.; 14 Mozart en Debussy Simon Kooke, viool en Herman Kruyt. piano: 14.45 Harmonie- muziek: 16.25 Jiddische mu ziek: 17.30 Pianoduo; 18 Ber.; 18 30 Ned.-Strijdkr.; 19 Sil- vestri-kwartet; 20 Ber. 20.15 Disco-parade: 21.05 Zweedse muziek, 22.30 Meester-trio; 23 Ber. Hilversum H: 7 en 8 Ber.; 9.35 Werken van Haydn en Beethoven: 12.05 Radio Koper, kwartet: 12.33 Pianoduo: 13 Ber.; 13.30 Metropoleorkest; 14.30 Zangrecital: 15 Compo sities van Vaughan Williams; 16.45 Jaan Stotijn, hobo, Jaap van Opstal, clarinet en Louis Stotijn. fagot: 17.45 Orgelcon cert 18.30 Celesta-ensemble 19.45 Grgmofoonmuziek: 20 Ber.: 21.30 Collegium musicum Amste] Amstelodamense; 22.30 Ber. ZON EN MAAN. Zondag 16 November. Zon: op 8.00. onder 16.49. Maan: op 12.06. onder 18.55. •Toonrlao 17 November. Zon: op 8.02, onder 16.48. Maan; op 12.55. onder 19.552. HOOG WATER 16 November u. -fNAP u. 4-NAP Vlissingen 3.41 2.00 15.57 2.02 Hansweert 5.05 2.22 17.16 2.25 17 November Vlissingen 4.18 1.89 Hansweert 5.37 2.12 16.36 1.95 17.52 2.20 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 10.13 2.05 22.22 1.89 11.22 2.31 23.33 2.16 10.48 2.01 11.56 2.28

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 4