PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Truman wil meer steun voor Griekenland Partij v.d. Arbeid bevreesd voor invloed van K.V.P.? Oliebron in de tuin V oogdij kinderen moeten onderdak gSSSufftSïï^ A,gemee° WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Tl Vandaag Samenzweringsplan in Suriname onideki 190e Jaargang No.266 Dinsdag 11 Nov. 1947 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg. flLfl H II ff HT°™ ■■BB BB ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr. KWjj^ B B B 9 M B B 9 B mwk 9_ 9 M 9 9 B B \B 9f 9 9 9 I I 1 I 1 1 9ft mPB 9^1 B week: t per kwartaal; franco Vlissmgen. B I xÊfcuBlB V 9 9 1 BV Mm BHüBB BÊÊÊ H9I BbB BbP V V mHKP BB BB Wv BV BB x B per per kwartaal- Losse Dit blad verschijnt dagelijks. nummers 5 ct. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walatr. 58-60, tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L Vorststr. 55, tel 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Gratamastr. 3. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Postrek. nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Het Wereldgebeuren 1600 ton oorlogsmateriaal voor Turkije. Verslag aan hét Congres. President Truman heeft aan het Congres een eerste verslag overlegd over de hulpverlening aan Griekenland en. Tui'kije en wat daarmee tot nu toe is be reikt. Erg bevredigend was dit verslag niet. Inderdaad is de economische ineenstorting van Griekenland door de Ameri kaanse hulp voorkomen, doch in wezen is de toestand nog in geen enkel opzicht verbe terd. De uitbreiding der mili taire operaties had het nodig gemaakt, dat de gelden niet voor economische, maar voor militaire doeleinden werden verbruikt en bovendien had de stijging der prgzen in Amerika en elders de koopkracht der aan Griekenland ter beschik king gestelde deviezen aanzien lijk verminderd. Truman liet doorschemeren, dat de reeds beschikbaar ge stelde 300 millioen dollar niet meer voldoende zijn om het hulpverleningsplan te doen slagen. In zgn verslag beschuldigde verder de president de Noor derburen van Griekenland er van, steun te verlenen aan de guerillatroepen. Hij noemde deze guerilla's gering in aan tal. doch fanatiek geleid door communisten, die vele verharde misdadigers gerecruteerd heb ben. Voor Griekenland aan de op bouw kan beginnen zal eerst de binnenlandse rust hersteld moeten zijn. De hulp aan Turkije is zoda nig verdeeld, dat vrijwel alle dollars voor militaire uitgaven worden opgeslokt. Viif millioen voor bouw cn herstel van we gen. 27 millioen voor de lucht macht, 48 millioen voor de landmacht en vijf millioen voor verbetering der arsenalen. Tot midden September zijn onge veer 1600 ton aan uitrustings stukken in Turkiie gebracht Turkse en Amerikaanse des kondigen werken nog aan dé tails van het hulnprogram- Truman besloot met te ver klaren, dat Amerika in beide landen met deze opdracht, han delt; Trachten vrije volken te helpen een regering te hand- Pest in West-Iran. Te Teheran is officieel be kend gemaakt, dat in het Wes ten van Perzië de pest is uit gebroken. Er zouden reeds veertig personen aan de ziekte bezweken zijn. De ministerraad is bijeen gekomen om maatre gelen ter bestrijding van de ziekte te bespreken. Zondag werd in Bagdad een communiqué uitgegeven, waar in ontkend werd, dat de cholera in Irak zou zijn uitgebroken. Verklaard werd, dat de chole ra te Dubay aan de Perzische Golf 800 km ten Zuiden van de Iraakse grens was geconstateerd. Dc strijd in Kasjmir. Reuters correspondent meldt, dat de stammen, die Kasjmir zjjn binnengevallen zich met alle beschikbare middelen van vervoer terugtrekken, nadat troepen van de Indische rege ling hen een beslissende neder laag hebben toegebracht. Van de aanvallers, die aanvankelijk op 5000 man werden geschat, trekt de hoofdmacht der over geblevenen, bestaande uit on geveer 1300 man, zich terug in de richting van Kohala, waar een brug Pakistan en Kasjmir verbindt. De anii-communislische campagne in Duitsland. pe „Daily Telegraph" meldt, dat de Britse functionarissen zijn uitgenodigd om deel te ne- ™en aan de campagne tegen net communisme, welke de Amerikaanse autoriteiten in zöne zijn begonnen. De .Britten hebben echter geant woord dat zij zonder instruc- Pf,®, UR Londen geen bevoegd- neia tot het voeren van een dergelijke campagne hadden. jje Britse functionarissen, belast met het toezicht op de Duitse pers, hebben opdracht gekregen om de redacteuren te waarschuwen dat zij geen deel nemen aan enige georga- mseerde Mt-comiSmiististhe campagne. Cntiek op politieke aangelegenheden is échter toe gestaan. Naar verluidt, heeft een aantal Amerikaanse func tionarissen, die belast zijn met het uitvoeren van de nieuwe Amerikaanse politiek, hun su- peneuren doen weten, dat zij de anti-communistische cam pagne uit de boze achten en er met de de beoogde resulta ten van verwachten, aldus de correspondent. Het Chr. Nat. Vakverbond deelt mede, dat de heer J. Schipper, secretaris van het C.N.V. en lid van de Eerste Kamer, op medisch advies enige tijd rust moet houden. haven, zoals' de meerderheid die wenst. Ongetwijfeld belicht Truman met zulke woorden alleen de mooie kant van zgn opdracht, de andere kant is deze: Grie kenland en Turkije maken tot vooruitgeschoven militaire steunpunten, om de Russische expansiedrang te stuiten. De democratische vlag dient slechts om de militaire lading te dekken. Trumans eerste ver slag is een aanmaning aan het congres, het hulpverlenings plan nog meer uit te breiden. Geoffrey, Aartsbisschop van Canterbury, die het hmvelyk van Prinses Elizabeth en Lui tenant Mountbatten zal inze genen. ...is het wapenstilstands- dag (1918); ...is het 5 jaar geleden, dat het onbezette deel van Frankrijk door de Duitsers werd bezet; ...is het 3 jaar geleden, dat Churchill voor het eerst na de bevrgding Parijs bezocht. Programma voor het bezoek van Mackenzie King. De Canadese minister-presi dent Mackenzie King arriveert Woensdag aan de Nederlandse grens bij Putte (N.-Br.). De heer Mackenzie King is in Ne derland de officiële gast van de regering. Hij reist door Frankrijk en België als tourist. In Bergen op Zoom zal die middag omstreeks half vijf door hem een krans worden ge legd bij het monument op het militaire kerkhof, waar het stoffelijk overschot van onge veer 1800 Canadese soldaten rust. Donderdag ontvangt dr. Beel zijn Canadese collega. Na de lunch bij dr. Beel wordt de Ca nadese premier om vier uur s middags in 'n verenigde ver gadering van de Staten Gene raal ontvangen. Verwacht wordt, dat de heer Mackenzie King na een toespraak van de voorzitter der Eerste Kamer, prof. mr. R. Kranenburg, het woord zal voeren. Vrijdag bezoekt de Canadese minister-president Amsterdam, waar 's midags ook de ere-pro- motie plaats vindt. H. K. H. Prinses Juliana ont vangt de Canadese minister president Zaterdagmiddag in het paleis op de Dam te Am sterdam. Nadien brengt de heer Mackenzie King een infor meel bezoek aan het paleis Soestdijk. Hij is zeer verlan gend de prinsesjes weer te zien. Hij kent de oudsten, die tijdens hun verblijf in Cana da veel bjj hem op bezoek kwa men, zeer goed. William Tallmanschept zich arm. Hij mag niet pompen. William Tallman te New Port Beach Californië) staat iedere dag met 'n emmer druk te scheppen om de 350 vaten olie, welke zijn huis dreigen te overstromen, weg te knjgen. vVant scheppen is het enige wat hg doen kan tegen de vloed olie die uit een bron in zijn tuin komt en hem lnplaats van rijkdom te brengen, nage noeg ruïneert. Hij kan tiet pompen, boren of de olie laten opslaan dit wordt namelgk ver boden door een verordening van de gemeente. Hij kan de bron ook niet afdekken, zoals de gemeente voorstelt, omdat hij de tweeduizend dollar die hiervoor nodig zijn niet bezit. Hij kan de olie ook niet door de straten laten lopen, omdat de stad dan kwaad wordt, eveneens kan hg de olie niet bij de buren de tuin inleiden, laar dan de buren ruzie begin nen te maken. Doch zijn eigen tuin is verzadigd van olie. Ie dere keer dat hij zijn huis uit komt zakt hij „ot zijn knieën in enkele duizenden dollars, zegt hij zelf. Toen hij van de zomer het huisje betrok met zijn vrouw, hoorden zij op een nacht een suizend geluid in de tuin. Zij gingen kijken en zakten met- Nog ^.5 millioen krijgsgevangenen. Uit de archieven van de Amerikaanse departementen van oorlog en buitenlandse za ken blijkt, dat de geallieerden nog 2.500.000 krijgsgevangenen van de asmogendheden vast houden, van wie de U.S.S.R. 1.656.532. Onderhandelingen in Slowakije mislukt. Uit Bratislava, de hoofdstad van Slowakije wordt gemeld, aat de conferentie tussen de beide grote Slowaakse partij en de democraten en com munisten ter samenstelling van een nieuwe Slowaakse re gering zonder resultaat is ge weest. De vergadering werd gepresideerd door de Tsjecho- Slowaakse premier Gottwald. Volgens het Slowaakse demo cratische blad Cas is het mis lukken van de onderhandelin gen te wijten aan de volgende eisen van de communisten: le Eén van de Slowaakse partijen moet de meerderheid in de nieuwe raad hebben; 2e In de nieuwe raad moeten ook twee andere kleine Slo waakse partijen vertegenwoor digd zijn, alsmede Slowaakse vakverenigingen en verzets strijders. Stalin is in verband met de feestelijke herdenking van de Russische revolutie tot ere burger van Boedapest be noemd. een tot hun enkels in de olie. De volgende dag kwamen des kundigen die verklaarden, dal de bron 35U vaten olie per dag jpleverde, die elk verkocht konaen worden voor een dollar t5ü ct., heigeen een aageujkse jporengst van 525 dollar bete kende. Maar hij kreeg nauwe .rjks de ujo om zijn vermogen ce schatten toen hg voor de ge meenteraad moest komen om zijn zaak te verdedigen. Ik word er nog gek van, zei hij want de stad geeft mij niet hei eent de olie te Doren en afdek ken kan ik de bron niet, wam daar heb ik het geld niet vooi en dat krijg ik ook niet. Daar om zal ik mijn leven wel moe ien slijten met scheppen. (United press.) 27 doodvonnissen ii in gie Maandagmorgen om 7.37 is m de kazerne van Charleroi aan zeven en twintig gewezen Jolgische S.S.-leden het dood vonnis voltrokken. N.C.R.V.-voorzitter afgetreden. Mr. A. van der Deure. die enige tijd geleden gearresteerd werd, verdacht van samenwer king met de bezetters, heeft bedankt als voorzitter van de Ned. Chr. radio-omroepvereni ging. Prof. dr. A. Edelkoort neemt zijn functie tijdelijk waar. Melk moet dagelijks worden afgeleverd. Het komt nog meermalen voor, dat niet overal de melk elke dag aan consumenten wordt afgeleverd niettegen staande de voorschriften. De melkhandelaar is echter ver plicht elke dag de benodigde consumptiemelk af te leveren. Doodvonnis bevestigd. De voormalige beroepskapi tein van het Ned. leger G. D. van de Pol had dienst genomen bij het Vrgwilligerslegioen Ne derland, voor welk feit de Rot terdamse kamer van het Bijz. Gerechtshof te 's-Gravenhage hem de doodstraf had opgelegd. Bij de behandeling voor de Bijz. Raad van Cassatie had de procureur-fiscaal de misdra gingen van de requirant der mate ernstig geacht, dat hij slechts tot verwerping van het beroep kon concluderen. De raad heeft het beroep verworpen. Ter gelegenheid van de verjaardag der Russische revo lutie heeft president Truman een gelukwens aan de Sowjet- burgers gezonden. Vrijdagavond zou een nieuwe regering gevormd zijn. Leider reeds gearresteerd. Naar Aneta verneemt heeft de Surinaamse politie een sa menzwering van jonge lieden ontdekt die van plan waren een voorlopige regering te vormen na het bezetten van de militaire barakken, het hoofdkwartier van politie en de telefoon- en telegraafin- stallaties. De leider was Simon San- ches, een Surinamer, die na verscheidene jaren in Neder land gewoond te hebben, on langs in Suriname is terugge keerd. Hg heeft zijn plannen voor deze samenzwering reeds oekend. Men heeft een opslagplaats van wapens gevonden. Volgens een rapport worden de onder zoekingen voortgezet en zaJ nog een officiële verklaring van de politie worden bekena gemaakt. Simon Sanches is 32 jaar en heeft bij de Nederlandse man ne als verpleger gediend. Hg heeft een Nederlandse vrouv. en vier kinderen, die ook in Bloembollenhandelaren verenigden zich weer. De reeds meer dan een hal ve eeuw bestaande Bond van Bloembollenhandelaren, die ge durende de oorlog opging m net bedrijfschap en na de De- vrijding niet als zelfstandige organisatie herleefde, is thans door een 200-tai bollen-expor- ceurs, gezamelijk ongeveer 80 procent van de bollen-export verzorgende, opnieuw in het teven geroepen. Tot deze we deroprichting werd besloten, omdat de exporteurs in de overheidsbemoeiingen een ge vaar zien voor de zo sterk mo gelijke ontplooiing hunner be drijven. Bij de oprichting is be paald, dat bestuursleden geen zitting mogen hebben in het vakgroep-bestuur. De heren van Til en Philippo bedankten dan ook als bestuurslid van de vakgroep. Suriname vertoeven. Donder dagavond werd hij gearres teerd. Hg bekende, dat het tijd stip van het omverwerpen van de Surinaamse regering was bepaald op Vrijdagavond j.l. Het plan bestond om gouver neur Brons onder arrest te stellen en iemand van eigen keuze aan het hoofd van de voorlopige regering te plaat sen. Sanches rekende hierbij op de steun van het Creoolse bevolkingsdeel. De meeste van zijn volgelingen waren oorlogs veteranen, van wie sommige in militaire en politiedienst wa ren. Duitsers willen grensgebied dichter bevolken. De landdag van Neder-Sak- sen heeft een motie aangeno men, waarin de landsregering wordt verzocht maatregelen te nemen om de vestiging van een bevolking in de daarvoor ge schikte delen van het veenge bied van het Eemsland te be vorderen. Een deel van deze veengebieden langs de Eems valt onder de grensstrook, die door de Nederlandse regering ten behoeve van een grenscor rectie is opgeëist. Koek, beschuit, vermicelli en macaroni weer op de bon Volgens de Haagse corres pondent van de Gooi- en Eem- lander zal binnenkort het we kelijks broodrantsoen van 2000 op 2100 gram worden gebracht. Dit betekent echter niet. dat we meer brood zullen krijgen, aangezien deze maatregel ver band houdt met het voornemen om koek, beschuit, biscuit, ver micelli en marcaroni weer op de bon te brengen. Hr. Ms. „Jan van Galen" naar Indonesië. Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen" vertrekt vanmid dag van Amsterdam naar In donesië, onder commando van de kapitein-luitenant ter zee G. A. Cox. De compiandant dei zeemacht in Nederland, Schout lij Nacht J. J. K. Willinge, zal het schip en bemanning voorat inspecteren. Het monument voor de gevallenen te Middelburg. „Nieuwsgier" over de benoeming van minister Götzen. De „Nieuwsgier" schrijft over de benoeming van de heer Götzen tot minister zonder portefeuille o.m. het volgende: „Van de vele verrassingen, wel ke het Plein ons de laatste ja ren pleegt te bereiden, is deze benoeming wel een van de merkwaardigste". Minister Jonkman is voor de nieuwe portefeuille van reconstructie van het. koninkrgk wel de meest voor de hand liggende candidaat, in welk geval minis ter Beel het ministerie van overzeese gebiedsdelen zou be heren, maar op deze manier is men er vermoedelijk niet uit gekomen, omdat de Partrj van de Arbeid het ministerie van overzeese gebiedsdelen als „haar" portefeuille beschouwt. De Partij van de Arbeid leeft in voortdurende angst voor een groeiende invloed van de K.V.F. en deze vrees is vermoedelijk niet geheel ongegrond. Zo zijn er nogal wat geruchtmakende benoemingen van katholieke burgemeesters geweest, sinds minister Witteman de porte feuille van binnenlandse zaken kreeg. Waarom de heer Götzen, in plaats van hoofdambtenaar ter beschikking, ineens excellentie moet worden, daarbij een staatsrechtelijk uitzonderlijke figuur schennend van twee mi nisters op één en hetzelfde de partement, is ons niet recht duidelijk. OOST-INDONESISCH PARLEMENT. Te Makassar is Maandag de tweede besloten zitting van het In Zeeland lukt dit vrij aardig. Kinderbescherming in moeilijkheden. Een harmonisch gezinsver band kweekt gelukkige men sen, die de wereld en het leven aandurven en aankunnen. He laas komt het voor, dat vaders of moeders hun kinderen geen gezinsgeluk, geen goede ver zorging en geen waardige op voeding kunnen geven, omdat zij daartoe onbekwaam zijn, hetzij door imbeciliteit (veelal trouwt een geestelijk onvol waardige man met een dito meisje), hetzij door ontaarding en misdadige aanleg. In dat geval dient de gemeenschap in te grijpen en zij doet dit ook door middel van de overheid en kerkelijke of we reldlijke verenigingen. KINDERBESCHERMING IN NOOD. De kinderbescherming is een nationle zaak. Het valt te be treuren,, dat dit in ons land nog te weinig wordt ingezien, want daardoor komt het, dat de kindertehuizen over het al gemeen met armoede te kam pen hebben. Wfl kunnen een voorbeeld nemen aan Zwitser land, waar dé kinderpostzegel actie jaarlijks 1.000.000 op brengt (in Nederland circa 250.000), terwgl het inwo- nersaantal veel lager is dan hier en waar 80.000 leden 'n jaarlijkse contributie betalen aan de Zwitserse vereniging „Pro Juventute1', (in Nederland slechts een paar honderd). In vele delen van ons land heerst dan ook een schrikba rende toestand ten aanzien van de kinderbescherming. Niet minder dan 6000 kinderen, toe vertrouwd aan de Voogdijraad, kunnen niet worden onderge bracht, terwijl de bestaande te huizen en gestichten geld te kort komen: de Katholieke en Protestanse hebben samen minstens 4.000.000 nodig om op doeltreffende wijze verder te functionneren. Wel is de Rijkssubsidie aan de kinderbe scherming verhoogd, doch deze verhoging staat in geen ver houding tot hetgeen men we kelijks nodig heeft. De subsidie bedraagt 1.10 per dag voor kinderen tot 14 jaar en 1.50 voor kinderen tot 19 jaar. Het streven is deze subsidie op te voeren tot resp. 2.50 en 3.50. PROBLEMEN IN ZEELAND. In verband met deze veront rustende berichten hebben wij ons gewend tot de voorziter en plaatsvervangend secretaris van de Voogdijraad te Middel burg, mr. J. A. E. Rink en mr. B. S. Sieperda, ten einde te vernemen hoe de situatie in Zeeland is. Zoals bekend mag worden geacht beslist de Voog dijraad over het al dan niet in dienen van een request bij de rechtbank tot ontzeting of ontheffing van personen uit de ouderlijke macht en betaalt in afwachting van een rechter lijk vonnis in deze de kosten die aan het onderbrengen van het kind in een gesticht zijn verbonden. Het bleek ons, dat de moeilijkheden in Zeeland niet zo groot zijn als elders in het land. Het bestuur van het bekende Prot. Chr. te huis „Kinderzorg" te Mid delburg staat nog steeds opname van geestelijk nor male kinderen toe. Het legt een grote activiteit aan de dag, terwijl de diaconieën veel en goed werk verrich ten. Moeilijker heeft de R. K. Vereniging van kinder bescherming het, daar het St. Jozef-gesticht voor meis jes bij de brand van Middel burg is verwoest. Men is thans aangewezen op uitbe steding der kinderen In an dere gestichten en in gezin nen. Voor dit laatste is reeds in de Katholieke ker ken een oproep tot de paro chianen gericht. GEZINSVOOGDEN DAPPERE IDEALISTEN. Meer dan voor de oorlog het feval was, blijkt het noodza- elijk kinderen aan de ouders te onttrekken. Het ruimtege brek in de gestichten dwingt de Voogdgraad echter alleen in de ergste gevallen hiertoe over te "gaan. Bovendien wil men zoveel mogelijk pogen het gezin te redden. Soms pro beert men dit door het aan-- stellen van „gezinshoofden", die toezicht houden en de ou ders bijstaan in de opvoeding van de kinderen. Particulieren (ondex-wijzers, verpleegsters, predikanten) verrichten deze titanenarbeid om de ouders in het rechte spoor te houden. Prachtig werK, maar soms diep teleurstellend voor deze idea listen De hoofdcontróle op de „Voogdijkinderen" en op de op voeding in gesticht en gezin berust bij een deskundig in specteur van het Departement van Justitie; de Voogdijraden hebben een formeel contróle- recht. WEINIG GEZINSVERPLEGING. Hoe goed ook de gestichts verzorging kan zgn, toch blijft het onderbrengen van voogdij kinderen in andere gezinnen te verkiezen. Een dergelijke ge zinsverpleging heeft in Zee land nooit veel te betekenen gehad: van de 5 a 6000 geval len in Nederland vóór '40 wa ren er maar ongeveer tien in Zeeland aan te wijzen. Het is niet waaschijnlijk heiaas, dat er in deze tijd, nu er juist zo'n behoefte aan is, veel particu lieren zullen zijn, die kinderen opnemen. De vergoeding, die men er voor ontvangt, is zeer gering. Het ruimtegebrek in de woningen uiterst nijpend. Toch zal er wat gedaan moe ten worden. 6000 kinderen moeten onderdak en vele ge stichten en tehuizen moeten van ondergang gered worden. Men zal de handen in één moe ten slaan, regering en burgerij en 'n ieder zal er op z(jn eigen wjjze aan by moeten dragen, dat de kinderbescherming in Nederland uit de huidige Im passe geraakt. De geestelijke v ksgezondheid van ons land eist dit. Oost-Indonesisch parlement ge opend door de voorzitter, Sul tan Haroeddin. 51 Parlements leden maakten de opening mee. 17 Nieuwe leden, onder wie een vrouwelijk lid. mevrouw Warch, werden beëdigd en toe gelaten. Naar men verwacht zal op Maandag 17 November een re geringsverklaring worden af gelegd. REPUBLIKEINS KABINET. Volgens Antai'a zal in de vergadering van het werkco mité op 11 November de her ziening van het republikeinse kabinet worden aangekondigd. De moeilijkheden inzake deze herziening zijn nog niet over wonnen. De besprekingen met de Masjoemiraad worden nog voortgezet. „STAAKT HET VUREN Op korte termijn zal door Nederland een commissie be noemd worden voor de uitvoe ring van het bevel „staakt het vuren", gelijk ook de republiek Indonesië heeft gedaan. Twee moeders kregen één baby. Voor de president van de Groningse rechtbank stond dezer dagen een vrouw terecht, die in haar trouwboekje een kind van andere ouders had doen inschrijven. Een juffrouw uit Eelde, die medelijden had ge kregen met haar onge huwde zuster, die een ba by verwachtte en dit niet aan de ouders durfde mede te delen, had voor deze inschrijving ge zorgd. De zusters adverteer den de komende baby in de krant. Een dame, die graag een baby wilde adopteren, kwam een dag na de geboorte het Kostbaar kleinood in ont vangst nemen. De mede lijdende zuster ging toen met het trouwboekje van de pseudo-moeder naar de burgerlijke stand en liet daar het kind valse lijk inschrijven. Hiervoor moest zg zich voor het gerecht verantwoorden. Zij hoorde een gevange nisstraf van 6 maanden tegen zich eisen, terwijl de officier van justitie een verandering in de boeken van de burgerlg- ke stand wil doen aan brengen. Zodat het kind je, dat inmiddels reeds twee jaar oud Is. het verder zonder wettelijke vader zal moeten stellen, doch daarvoor in dé plaats een „echte" wet telijke moeder zal krij gen. Staatsloterij. 1 25.000: 5379. f 1500: 8670 1000: 11510, 19608. 400: 3899. 15680, 18972, 20675. 200: 2244, 13911. 100: 7805, 8008, 10892 11652, 11799, 13513, 14566, 18159. 18760. Te Boedapest is bekend gemaakt dat Zoltan Pfeiffer aanstaande week, hoewel zelf in het buitenland, berecht zal worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1