M, Aroemuiden handhaafde zich .onica is verloofd pappie en keft geuJsckap S«®I«fter WALCHEREN Ijswafels en kachelblokken K.N.V.B. - Aid. Zeeland. Goede dag voor de leiders. ZATERDAG. Ie klasse. Het gelukte Yersc- ke III niet uit de knoei te ko men, (2—0), hetgeen tegen Nieuwdorp ook niet te ver wachten was. Wemeldinge liet de superioriteit tegen Kloe- tinge duidelijk blijken (4—1). Voor Arnemuiden was Wisse- kerke een gewillige prooi en de bovenste plaats kwam daar- bii niet in het minst in gevaar /q4). Krabbendijke, dat een moeilijke strijd te voeren kreeg, sloeg er zich in Rilland resoluut doorheen (0—3). 2c klasse A. Kattendijke en Kapelle brachten het tot een eelijk spel (11), hetgeen voor Kattendijke iets te wei nig is. He Bevelanders kregen een zwakke bezoeker en wis ten deze visite uit te buiten (4—1). 's Heer Arendskerke II is ook al niet te gastvrij ge weest en Nieuwdorp II kwam op de koffie (42). De grote strijd tussen Wolfaartsdijk en Kortgene, is in het voordeel van eerstgenoemde beslecht, hetgeen tevens een aanwijzing is voor de uiteindelijke bezet ting der bovenste plaats (2 1). Karts I maakte in Arne muiden een niet te beste beurt en mag met het gelijke spel nog tevreden zijn (11). 2e klasse B. 's Heer Hen drikskinderen, goed gestart te gen Rilland, zag zich door het onvermurwbare Krabbendijke H een halt toegeroepen (13). Kortgene nWemeldinge H 23; Kats IIRilland Bath II 22; Colijnspl. Boys II Hansw. Boys in 53. ZONDAG. Ie klasse A. Luctor had met Schouwen meer moeite dan verwacht werd, maar Schou wen is niet zo mis (21). Ie klasse B. D.S.W. kreeg tegen Rapenburg de volgende nederlaag te slikken en zelfs de cijfers (51) zijn normaal. Ongehoord groot is de over winning van Ria W. tegen Schoondijke (91), waardoor GYMNASTIEK AFSTANDSMARSEN K.N.G.V. Ter aanmoediging tot het houden van afstandsmarsen worden jaarlijks aan de wer kende leden van het Kon. Ned Gymn. Verbond onderscheidin gen uitgeloofd. Daarvoor wor den vereist voor dames 4 marsen 15, 20 20 en 25 k.m. in 34%, 4% en 5% uur, voor meisjes 5 marsen 10, 12%, 15 15 en 20 km. in 3, 3%, 4, 4 en 5% uur, voor heren 25, 25, 30 30 en 35 km. in 5, 5, 6, 6, en T%- uur en voor jongen9 5 marsen 12%, 15, 15, 20 en 25 km. in 3, 3%, 3%, 5 en 6% uur. In de tijden is de rust in begrepen Van de Gymnastiekvereni ging „Achilles" te Middelburg voldeden aan de gestelde eisen in totaal 17 dames, 39 meisjes en 9 jongens. TENNIS TENNISRANGLÏJST. Van Swol heeft op de offi ciële tennisranglijst van de K. N.L.T.B. de eerste plaats ver worven, boven Wilton, die vo rig jaar no. 1 was en dit jaar op alle nummers kampioen werd. Van Swol speelde in de Nationale Kampioenschappen niettmee, maar zijn prestaties tegen buitenlandse spelers wa. ren beter dan die van Wilton. Rinkel, de winnaar van het Queen's club tournooi, werd derde. Bij de dames hernam mej. Roulin Couquerque de eerste plaats, die zij vorig jaar aan mevr. Blaisse moest afstaan. de Westdorpenaren meteen Sluis weer van de eerste plaats stootten. Een aardig resultaat behaalde Groede door Vogel waarde een gelijk spel at te dwingen (11). Res. Ie klasse A. Burgh II Zeelandia II 32. Res. Ie klasse B. Clinge II Hoofdplaat n 15: Oostburg IIHontenisse n 32; Aar denburg IISluiskil II 52; Axel II—Hulst H 5—0; IJzen dijke II—Biervliet H 1—4; Corn Boys nSteen n 01. 2e klasse A. Domburg I De Zeeuwen III 20. 2e klasse B. P.S.K. H— Graauw I 32; Sluis IITer- neuzen III 12; Vogelwaarde IIKoewacht n 1—5: Rapen burg n—Ria W H 5—2. 2e klasse C. Lewedorpse Boys IKruiningen n 20. 2e klasse D. Zierikzee V Schouwen II 04; Zierikzee IV—Dreischor II 1—2; S.V.O. W.K. IZierikzee III 02. 3e klasse A. R.C.S. III—De Noormannen II 30. 3e klasse B. Breskens Hl IJzendijke m 10. 3e klasse C. Graauw n Kruiningen IV 21; Koewacht IIIHontenisse Hl 03; Hulst IHCorn Bovs Hl 24; Hulst IV—Sluiskil III 1—7; Terneu- zen IV—steen IH 2—1. KORFBAL SWIFT SLAAT MADJOE. De uitslagen van Zondag j.l. luiden: le klasse: Madjoe Swift 23. 2e klasse A: Tjoba Swift 78. Promotie-compe titie 2e klasse A: VKVOlym- pia 22, VKV promoveert. Het programma voor a.s. Zondag: 2e klasse A: S.S.S.— Vitesse, Swift 2S.S.W. Pro- motie-competitie 2e klasse B: Volharding 2Eendracht. DAMMEN PERSOONLIJK DAM- KAMPIOENSCHAP. Op 8 November a.s. beginnen de voorwedstrijden om het per soonlijk damkampioenschap van Zeeland. Er zijn 12 deelnemers, ver deeld in 2 groepen. In groep A spelen de heren: C. van Liere, Kapelle; C. K. Kaan, Koudekerke; E. A. Schuitema, Goes; A. M. Geluk, Tholen; R. Rijkse, Yerseke en W. Boogaard, Middelburg. In groep B: Joh. de Smet, IJzendijke; K. Schoesters, Goes; W. Cijsouw, Vlissingen; J. Zuidweg, Yerseke: A. W. Kaat, Kapelle en J. Strooband Sr. te Middelburg. De drie hoogstgeplaatsten van elke groep komen in de fi nale, die mèt de zes gerechtig den van het vorige jaar uit 12 spelers zal bestaan. MOTORSPORT ZEEUWSE MOTORRIJDERS NAAR AMSTERDAM. De motorclub „Scheldegou- wen" nam op haar algemene vergadering enkele belangrij ke besluiten. De jaarvergade ring werd vastgesteld op Za terdag 29 November a.s. Ge zien de geringe opkomst op vergaderingen, zal aan de jaarvergadering worden voor gesteld, eens per maand een clubavond te organiseren. Een tweede belangrijk voorstel was de uitbreiding van het bestuui van 5 op 7 leden, waarvan tenminste 2 vertegenwoordi gers uit Zuid-Beveland. Er werd een kascommissie be noemd, alsmede een commissie welke in Februari een grote feestavond zal organiseren. In Januari zal een propagan- da-filmavond worden belegd met bal na. Besloten werd om op Zondag 16 November a.s. deel te ne men aan de Stertocht-oorlogs- monumenten naar Amsterdam. De start ls bepaald des 's mor gens half vier van Middelburg, waarna de volgende contróle- posten zullen worden aange daan: Westkapelle, Eede (Z. Vlaanderen), Rotterdam, Sche- veningen en Bloemendaal. Reeds 10 deelnemers gaven zich op, terwijl nog van een groot aantal leden inschrijvin gen worden verwacht. Ook Zeeuwse motorrijders, die geen lid van „Scheldegou- wen" zijn, kunnen aan de tocht deelnemen. Ontheffing van het rijverbod op Zondagen zal aan iedere deelnemer worden ver leend. Personenwagens kunnen onder geen beding inschrijven. Liefhebbers kunnen zich aan melden bij de heer A. P. Wee- maes, Lange Noordstraat 55 te Middelburg (voor zover Wal cheren betreft) en bjj de heer Theo Briefjes, Heernisseweg 37 te Goes (voor de Bevelan- den). Het bestuur van „Schelde- gouwen" vertrouwt er op, dat, de Zeeuwse motorrijders op 16 November in grote getale acte de présence geven, vooral ook om het buitengewoon sympa thieke doel, waarvoor deze rit is georganiseerd. De wedstrijdkalender voor 1948 zal enkele grote verras singen bevatten. Wij hopen hierop binnenkort terug te ko men. SCHAKEN KOUDEKERKE— MIDDELBURG HL De ontmoeting voor de com petitie van de Zeeuwse Schaak bond tussen Koudekerke en Middelburg II eindigde in ge lijk (5—5). De volledige uitslag luidt: A. v. d. Heijden (Koudeker ke)J. Mondeel (Middelburg IH) 10: Js. de LangeJ. A. Verdonk 01; N. MeskerK. Holster 01; Chr. Schipper J. Goedbloed 10; Jac. de WitteL. J. Woudstra 10; P. de Witte—G. Boot 0—1; Kr. VerhageC. W. d'Huy 0—1; A MarinusseC. D. Waarden- burg 01; Jac. JanseP. J. Bos 10; J. JacobseJ. J. Meyer 10. AAGTEKERKE I—GOES I 9—11. Maandagavond werd te Aag- tekerke een competitiewed strijd voor de hoofdklasse ge speeld tussen Aagtekerke I en Goes I. welke wedstrijd eindig de met een 9—11 overwinning voor Goes. De gedetailleerde uitslagen: P, de VisserL. Anderson 02; A. WillemseJ. Sinke 2—0; D. TriellerC. v. Biemen 20; S. BlaasF. de Hertog 11; A. BooneA. Beukema 02; J. MaljaarsJ. Mange 02: L. TriellerC. de Klerk 11; D. HugenseJ. Behage 02; A. ProvoostP. v-: Hese 11; C. JongepierP. v. Schaik 2—0. U kunt langer met uw sui ker toekomen, als u de suiker met zoetstof mengt. Als u 1 kg suiker met een zakje zoetstof mengt en dit gebruikt, zal niemand het kleine bedrog merken. FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JOKISSEN 49 Dus, Monica Trant, Nan cy bedoel ik natuurlijk, (Ik hoop, dat ik er aan zal den ken om te antwoorden, als ik dien naam hoor noemen en niet zal menen, dat het de kleine witte hond is) houd je dapper en trek je mooie avond- japon aan wat een genot zal het zijn, dat bij goed licht en een grote spiegel te doen ga dan naar de leerkamer laat je bekijken door die kleine meid met de grote, vra gende ogen en dan naar bene den, het hoort by je extra werk. J hoofdstuk xn. Gelukkig, de eerste avond is voorbij. Het had erger kunnen we zen. Toch deden zich allerlei onverwachte dingen voor. Voor het eerst sedert meer dan een jaar zat ik aan een iuxueuse ronde eettafel, met "t conventionele fh'ne damast, zil- en kristal, in plaats van £o!> ons, Pic-nic souper, waar j*®®? el stuk biJ elkaar en waar alles maar zo- wL ncergegooid wordt door juffrouw Skinner. «plaats van aUeen Cicely tegenover my te hebben in een verschoten, groene, Japanse kimono, waar ze zo in uitrust, naar ze zegt, na de hele dag gewerkt te hebben bij Chériset- te, zat ik nu tegenover twee goed geklede vrouwelijke per sonen en een man ln smoking. Die smoking maakt de Baas jaren jonger het is grappig om te zien. Daarenboven denk je, als je hem zó ziet, helemaal niet aan de N. O., maar schijnt hij geheel te behoren tot de zelfde soort van mensen, die wel bij ons kwamen dineren, toen vader nog leefde. Mijn eens zo gevreesde chef is nu in mijn ogen een heel gewone, jonge man, echter niet een aantrekkelijke. Hij behoeft nooit meer tegenover mij te doen, of hij een soort metalen zaken-afgod is, die na kantoortijd naar een vage, kil le en onbekende Olympus.ver trekt, waarvan ons, zijn ge hoorzame dienaren en diena ressen, nooit een blik zou ge gund worden. O, neen. Ik heb nu zijn familie ont moet, het in-gezellige huis ge zien, waar hij woont, kennis gemaakt met Blanche, Theo dora en Cariad. Die kleine hond, die altijd bulten moet blijven, naar zij zeggen, lag de hele tijd onder de tafel naast mevrouw Wa ters en of de Baas hem al trachtte weg te jagen, door hem met zijn servet om de oren te slaan, en hem te com manderen onder de tafel van daan te komen, het hielp niets Het beest bleef onbewegelijk liggen. Het was mij wel vijf pond waard geweest, als juffrouw Robinson hem had kunnen zien op dat ogenblik, onze ge vreesde Baas, maar die de kleine hond geenszins de baas was. Ik zie al in gedachte juf frouw Robinson hem nadoen met de witte veren boa van juffrouw Holt, om 't hondje voor te stellen, dat zo goed weet, dat hij niet binnen mag zijn. Nu, lk laat mij ook niet verder op de kop zitten door de Baas! Hoe heeft hij het toch klaar gespeeld, om mij zo lang te foppen Het is een ware oplichter! Ik zal tenminste nu nooit meer bang voor hem zijn. Als er nu iemand zenuwach tig en verlegen is voor het vervolg, dan ber. ik dat zeker niet, maar wel hij: want hij was aan tafel bepaald verle gen en zenuwachtig. Als ik hem toen voor het eerst ontmoet had, zou ik ge- dachthebben, dat die grote, blonde, stille, jonge man te genover my gezeten, dodelijk verlegen voor mij was, ja voor mij. En dat na al dat ln 't rond commanderen en bevelen uit delen en plannen regelen van de laatste veertien dagen. Het is een geluk, dat,' zoals hij zegt, een groot gedeelte van het vreemde in onze hou ding toegeschreven za.1 worden aan de vanzelfsprekende on handigheid en nervositeit van mensen, die pas geëngageerd zijn, maar het is nog gelukki ger, dat ik- minder onbeholpen en zwijgend was dan hij. Het was mij net, of ik een andere Mon-Nancy, bedoel lk, zat gade te slaan vanuit de verte, terwijl zij vrolijk lachend, met zijn moeder en zuster praatte. Wat zijn ze toch bijzonder lief! (Wordt vervolgd.) 65. „Daar komt die sufferd aan!" riep Leep ineens. „Hij heeft zich losgemaakt! Hoe kan dat nou!" „Wie zou hy bedoelen?" dacht Kappie. „Let op, Lister!" schreeuwde Leep. „Waarom loopt hij achteruitWat is dat! Waar-om fluit-ie... Ik... Pas op!" Maar voordat Lister een nen lossen, was de Maat omdat hg achteruit liep, erg in wat er achter Daarom liep hg met Kappie op die meteen schatkamer viel en met schot had kun- de Maat achter hem aan naar beneden, al genaderd en Nu zagen Leep en Lister pas goed wat had hy er geen er aan de hand was. hem gebeurde. „Slangen!" riep Leep en hij liet van een bons tegen schrik de revolver uit zijn hand vallen, voorover in de „Knal", zei die. „Slangen!" schreeuw- een gil tuimelde de Lister. Nieuw- en St. Joosland KERK EN TOREN KRIJGEN BLIKSEMAFLEIDER. De Raad van Nw. en St. Joosland kwam Maandagavond in openbare vergadering bij een. De buiten gebruik zijnde oude brandspuit werd gegund aan de firma Elenbaas Zo nen voor de som van 150. Medegedeeld werd dat mej. de Wilde te Helnkenszand haar benoeming tot onderwijzeres aan de openbare lagere school had aangenomen, zodat zij per 1 Januari a.s. in dienst zal tre den. Besloten werd een blik semafleider te doen plaatsen op de kerktoren, onder voor behoud, dat het kerkbestuur voor plaatsing van een blik semafleider zal zorgen op de kerk. Er zullen drie straat lantaarns worden geplaatst op het gedeelte Rijksweg tussen het gemeentehuis en de wo ning van mevr. Polderdijk, ter wijl op het Oude Dorp even eens een lantaarn zal worden geplaatst. Een voorstel van B. en W. om afwyzend te be schikken op een aangehouden verzoek van de heer v. Nim- wegen het raadsbesluit tot af schaffing van de rondvraag voorlopig buiten werking te stellen, werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. De hou ten afscheiding aan de N.O.- ziide van de speelplaats der o.l. school, zal vervangen wor den door een stenen muur. Er werd een raadscommissie geïnstalleerd inzake verbete ring van de haven, bestaande uit de raadsleden J. Kwekke- boom, voorzitter en de leden Joh. Boone, Sam. Janse en P- G. de Lange. Als secretaris dezer commissie werd hieraan toegevoegd de heer J. L. G. v. d. Broecke, le ambtenaar ter secretarie. Een ingekomen brief van de Ned. Bond van gemeente-ambtenaren inzake verp!aat8ingkostenbesluit werd voor kennisgeving aangeno men. Een voorstel over zieken geldregelingen van dezelfde organisatie werd door B. en W. teruggenomen, terwyl om trent salariëring gemeente- personeel een brief zal worden gezonden aan de minister van Binnenlandse zaken. By de verdere zaken werd door B. en W. medegedeeld, dat van de Z.L.M. nog geen nader bericht was ontvangen omtrent de te houden cursus voor landbouw- huishoudkunde. De heer v. Nimwegen verzocht B. en W. om in de commissie ingevolge artikel 8 van de Woonruimte- wet twee plaatsvervangende leden op te nemen, om incom pleet zijn der commissie by vergadering te voorkomen, hetgeen door B. en W. in be raad genomen werd. Daarna sluiting. Officiële Publicaties TOEWIJZINGEN TABAK. In verband met het dikwyls voorkomen van misverstand omtrent de wijze, waarop gros. siers in tabak moeten handelen met toewijzingen, waarop zij geen tabak betrekken, deelt het C.D.K. het volgende mede: grossiers, die geen gebruik ma ken van de hun uitgereikte grossierstoewijzingen, kunnen deze ln de week na afloop van de geldigheidsduur bij de dis tributiediensten inleveren ter verkrijging van een ontvangst bewijs, hetwelk niet geldig is voor herbevoorrading (dit is dus in de derde week na de week. waarin de betreffende toewijzing voor het eerst wordt uitgereikt), HINDEHWET. B. en W. van Vlissingen, ge let op art. 8 der hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 31 Oct. j.l. aan D. van der Plas, alhier, op de daarbij gestelde voor waarden, vergunning is ver leend tot de oprichting van een inrichting voor machinale hout. bewerking waarin zullen wor den gepaatst een electromotor van 4 P.K. voor het drijven van een schaafmachine, een electromotor van 3 P.K. voor het dryven van een zaagma- Tuchtrechter voor de prijzen Te duur radiojtoestel. De Tuchtrechter hield 29 October zitting in het kanton gerecht te Middelburg. De eerste zaak was tegen P. Z. te Goes. Deze had een eigen- gebouwd radiotoestel te duur verkocht. De getuige-deskun- dige de R., welke onder ede gehoord werd, meende dat P. Z. met het toestel te duur was geweest. De verdediger, Mr. P. C. Adriaanse te Middelburg, had slechts enkele opmerkingen, betreffende de calculatie en de aan het toestel bestede ar beidsuren. Geheel tot klaar heid kwam men niet De tucht rechter besloot daarom de zaak aan te houden tot de volgende zitting. TE DUUR STRO. M. J. V., J. G. de J„ M. J., M. J. M. en M. J., allen wonen de te Wolfaartsdijk en A. D. te Rilland-Bath, hadden geperst stro tegen te hoge prijzen ver kocht; volgens het proces-ver baal had M. J. V. een over winst gemaakt van ruim 200, J. G. de J. van ruim 110, M. J. van ruim 100, M. J. M. van 115, M. J. van 45 en A. D. van 35. Rekening houdend met diver se omstandigheden van elk der verdachten op zichzelf, werden hun achtereenvolgens de navol gende boeten op gelegd: 10, 30, 20, 75, 20 en 35. L. O. te Vlissingen had een gebruikt pptroleumtoestel te duur verkocht. Verdachte ver weerde zich door te zeggen, dat hij het geheel hersteld had en het toestel later onder te rug betaling van de door hem gemaakte prijs, zelf weer had teruggenomen van de koper. Het feit was evenwel gepleegd. Boete 10. Verder kwamen nogmaals 'n twee-tal strozaken aan de or de, n.l. tegen A. B. te Rilland- Bath en L. de J. te Kapelle. Daar in beide zaken echter het bewijs niet werd geleverd, moest de tuchtrechter deze za ken terzijde leggen. C. V. te Domburg berekende een te hoge prjjs voor het ver vaardigen van een lykkist. Ver dachte verweerde zich door precies alle onkosten op te ge ven, die hij had moeten maken. De raadsman, Mr. F. W. Adriaanse te Middelburg kwam te voorschijn met een calcula tie en voerde aan, dat het ge val bekeken moet worden, hoe het normaal afgewerkt wordt in de bedrijven. De tuchtrech ter gaf hier een waarschuwing met kosten. De zaken contra A. W. te Goes en J. G. te Middelburg werden aan gehouden voor na der onderzoek tot de volgende zitting. KACHELBLOKKEN L. T. te Heinkenszand, die kachelblokken te duur had ver kocht. erkende het ten laste gelegde feit, doch beweerde, dat hij niet goedkoper had kunnen leveren. Boete 15. De zaak tegen H. V- te Oud- karspel, betreffende de verkoop van ijswafels aan consumenten tegen te hoge prijzen te Vlis singen, werd afgedaan met een boete van 35. Tenslotte kwamen nog in behandeling de zaken van die genen. die ter zitting niet wa ren verschenen, te weten: G. N. te Goes, betreffende te dure verkoop van consumptieys. Boete 30.—. G. P. N. te Goes, die even eens zijn consumptie-ijs te duur had verkocht kreeg 50 boete. J. C. v. d. B. en W. J V., bei den te Wissekerke, hadden ge perst graanstro tegen te dure prijs verkocht. Ieder 50.— boete. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 5 November: Wim v. Harwich, Rabenheld v. Charleston, Con- fid v. Ostende. Vertrokken 5 November: Soemba n. Kerkkadi, Raben held n. Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 5 November: Limburg v. Lon den, Quo Vadis v. Southamp ton, Oranjefontein v. Amster dam. Gepasseerd v. Antwerpen 5 November: Bonnaire n. Cura sao, Arnedijk n. New York, At lantic n. Bernik, Bloemfontein n. Rotterdam. chine en een electromotor van 2.5 P.K. voor het drijven van een schaafmachine in het per ceel Nieuwe Markt. GEMEENTE O.- en W.-SOUBURG. B. en W. van Oost- en West- Souburg brengen ter kennis, dat het college van Algemene Commissarissen voor de We deropbouw voornemens is 56 percelen en perceelsgedeelten te onteigenen nen name vdn de gemeente Oost- en West Sou burg en ten behoeve van de Wederopbouw: dat de hierop betrekking hebbende stukken vanaf de dag der publicatie tot 19 Nov. a.s. kosteloos voor een ieder op de Gemeente-Secretarie ter inzage liggen; dat op 20 Nov. a.s. op het Gemeentehuis te 9.30 uur v.m. door een Commissie zitting zal worden gehouden tot het aanhoren van eventuele be zwaren tegen deze onteigening; dat alle belanghebbenden tot uiterlijk 3 dagen voor deze zitting hun bezwaren ook schriftelijk kunnen indienen, doch alleen bij het Bureau Onteigeningen en Toewijzingen voor Zeeland, Nieuwe Wal 7, Middelburg; dat deze onteigening betrek king heeft op percelen aan de Nieuwe Vlissingseweg en het Marnixplein. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 27 Oct. j.l. besloten heeft, behoudens goedkeuring van Ged. Staten van Zeeland, medewerking te verlenen als bedoeld in art. 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920; aan het bestuur der school der Ned. Herv. Gem. (school Zuidsingel) en het Best. der Ver. v. Geref. onder wijs te Middelburg t.b.v. door die besturen gemaakte kosten tengevolge van oorlogs- en be- zettingsschaden. ZEEP VOOR ARTSEN ENZ. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat artsen, melkers, slagers, enz. van 6 t/m 15 Nov. a.s. aanvraagformulieren MD 233-51 voor het verkrijgen van extra rantsoenen zeep, kunnen afhalen en indienen bij hetiantoor Dam 43, kamer 4, lok# 1 alsmede bij de agent schappen. SCHEERZEEP VOOR KAPPERS. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend dat van 6 t/m 15 Nov. a.s., herenkappersbedryven voor de 13e, le, 2de en 3e pe riode wederom formulieren MD 233-41 kunnen afhalen en indienen bij het kantoor Dam 43, kamer 4, loket 2 of bij de agentschappen voor het ver krijgen van extra rantsoenen scheerzeep. Bewijs van lidmaatschap der vakgroep van het 2e halfjaar 1947 moet worden overgelegd. ONTEIGENING. De Burgemeester van Mid delburg brengt ter openbare kennis, dat het college van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw, voornemens is een aantal percelen en per ceelsgedeelten in deze gemeen te aan de Nieuwe Vlissingse weg te onteigenen ten name der gemeente Middelburg en ten behoeve van de wederop bouw. De op deze voorgenomen ont eigening betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden tot 18 Nov. a.s. kosteloos voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Op Dinsdag 18 Nov. a.s., te 9.30 uur v.m.. zal een commissie in het gemeentehuis zitting houden tot het aanho ren van eventuele bezwaren tegen deze onteigening. Alle belanghebbenden kun nen tot uiterlijk 3 dagen voor deze zitting hun bezwaren ook schriftelijk indienen brf het Bureau Onteigening en toewij zingen voor Zeeland, Wal, Mid delburg. In de staat Kentucky (V. S.) is met vrij grote meerder heid een democratische gouver neur gekozen. De staat werd vier jaar lang door een repu blikein bestuurd. PLAN VAN UITBREIDING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat een plan van uitbreiding in voorbereiding is voor het grondgebied der gemeente ten Zuiden van de Poelendaeleweg-" Koudekerkseweg. Marktberichten VEILING WALCHEREN. Groenten: Andy vie 1322, Boerekool 1415, Gele kool 9, Rode kool 11—17, Witte kool 3, Prei 819, Breekpeen 7 11. Uien 4—21, Witlof 49—78, Koolrapen 49, Herfstrapen 15, Spinazie 755, alles per kg. Bloemkool I 3656, Idem ec 21—25, idem ni 9—16, Sla 4— 16, Bospeen 1121, alles per stuk. Appels: Jonathan 41—61, Al- lington Pippin 2719. Goudrei. net 2442. Mispels 52. Toma ten 19—51. Peren: Jodenpeer 1326,. Emile d'Heyst 1228, alles per kg. Amsterdamse beurs 5 Nov. 6 Nov. N.l. Handb. B. 107 105 Ned. Hand. Mij. 142 Calvé 175% 173 A.K.U. 168% 166 Unilever 290 288 Fokker VI. Ned. Ford 390 390 Philips 373% 366%' Billiton 400 Kon. Petr. 450 444% Amst. Rubb. 164 H.A. Lijn 182 182% Scheepv. U. 187 188 H.V.A. 236 235% Deli Mij. 157 154 Op het koersverloop van de effectenbeurs was Donderdag niet veel peil te trekken. Aan vankelijk waren vraag en aan bod ongeveer met elkander in overeenstemming. Tijdens het vrye verkeer kon de gevolgtrekking worden ge maakt dat het publiek op het ogenblik een afwachtende hou ding aanneemt. De handel was dan ook voor zover van buiten af kon worden nagegaan, van bescheiden omvang. Radioprogramma's ZATERDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.35 Musette-klanken; 12 Me- tropole-orkest; 13 Ned. Strijd krachten; 13.30 Mal ando en zijn tango-rumba orkest; 14.15 Staf muziekcorps; 15.15 Men vraagt... en wij draaien; 16.15 Binnen zonder kloppen; 17.15 Volksconcert; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Uitzen ding voor de jeugd; 20 Ber; 21.30 Week-end orkest: 22 Don Quichotte, hoorspel; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 9 Ochtendconcert: 9.35 Kinder koor; 10.15 Serenade van Wolfgang Amadeus Mozart; 11 De Zonnebloem; 12.03 Pla- norecitel; 12.33 Orgelconcert; 13 Ber.; 13.20 Volksliederen- kwartet; 13.40 Filmpraatje; 14.10 Volksliedjes uit Enge land en Frankrijk; 14.20 Engel- se les voor beginnelingen15.15 Jonge kunstenaars stellen zich voor; 16.20 De Vliegende Hol lander; 17 De wigwam; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 19.20 Kareol Septet: 19.45 Banden die binden; 20 Ber.: 20.30 Lichtbaken door de Z. E. Heer Henri de Greeve; 21 en morgen ls 't Zondag: 22.05 Week-end serenade; 23 Ber. Weerbericht. RUSTIG WEER. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. In de nacht plaatselijk vor ming van nevel of mist en hier en daar lichte nachtvorst. In het uiterste Noorden van het land nog een enkel buitje, ove rigens droog weer en minder bewolking dan vandaag. Iets kouder. Weinig wind. ZON EN SLAAN. Zaterdag 8 November. Zon: op 7.46. onder 17.01. Maan: op 1.56. onder 15.50. HOOG WATER 8 November Vlissingen 10.16 1.56 23.04 1.78 Terneuzen 10.50 1.76 23.35 1.97 Hansweert 11.21 1.36 Zierikzee 11.28 1.16 LAAG WATER 4.20 1.46 4.54 1.59 5.22 1.73 4.56 1.10 17.05 1.79 17.38 1.93 18.06 2.08 17.26 1.44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3