PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zweden betekent vrijheid Duur betonijzer „Acte de présence" van het nieuwe Walcheren Commissie naar Djocja ZEELAND BOUWT Schoolartsen waarschuwen 190e Jaargang - No.260 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukkerij Fa. F. van de Velde Jr., Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, Christelijke feestdagen. Algemeen WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 4 Nov. 1947 ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week: 3.20 per kwartaal; franco 1 per post 3,45 per kwartaal. Losse nummers 5 ct. Bureaux gevesügd te Vlissingen: Walstr. tel. 10 (2 lijnen) en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: Turfkade 15, tel. 2475 - OostburgGratamastr. 3, tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Postrek. nr 359300 P Z.C., Middelburg. Het Wereldgebeuren Voor vluchtelingen uit Duitsland en Polen Illegale hulporganisatie. De verdwijning van de Poolse oppositieleider Miko- lajcyk en enige zijner mede werkers uit Polen heeft in Zweden opnieuw de aandacht gevestigd op de stroom van vluchtelingen uit Duitsland en Polen, die in de loop der maanden op de Zweedse kust aangekomen is. Het hoogtepunt van die im migratie werd bereikt in Augustus en September, zo vertelde de districtscommissa ris van de politie in Falsterbo, Zuid-Zweden, in een inter view. Commissaris Ringblom berekende dat in totaal 150 vluchtelingen gedurende de eerste negen maanden van dit jaar in Zuid-Zweden landden De meesten hunner waren Joden. Ofschoon deze emi granten zeer zwijgzaam wa ren, gaven zij toch toe, dat zij geholpen waren door een on dergrondse organisatie, die „ergens in Duitsland" zijn centrum had. Zij konden de politie zelfs precies vertellen wanneer de volgende groep vluchtelingen zou arriveren en hoe groot die zou zijn. De laatste maand is het aantal vluchtelingen uit Duitsland sterk verminderd. Blijkbaar hebben de bezettingsautoritei ten daarginds de zaak in de gaten gekregen, zegt Ring blom. Van enig spoor van een ondergrondse hulporganisatie in Zweden is nooit iets be merkt, De vluchtelingen we ten, dat Zweden vrijheid be tekent en de mogelijkheid om naar Zuid-Amerika te komen. Dat geeft hun voldoende im puls om de onderneming te wagen. Nog deze week kwa men verschillende emigré's in Zweden aan, ook Balten en Polen. De secretaris van de Zweed se vi'eemdelingendienst, Ros- quist, acht het niet helemaal uitgesloten, dat ook in Zwe den zelf een geheime onder grondse organisatie aan het werk is, die de overkomst van vluchtelingen uit Duitsland en Polen verzorgt. „Wij heb ben vastgesteld, dat vrienden en verwanten van vluchtelin gen in Zweden van te voren wisten wanneer en waar een schip met emigré's zou aanko men". Het schijnt, dat de vluchtelingen-organisatie in Polen zeer goed werkt. Zij is precies ingelicht over de scheepvaart tussen Poolse en Zweedse havens. Zij weet De verliezen van de tweede wereldoorlog In de thans in bewerking zijnde nieuwe uitgave van de Encyclopaedia Britannica wordt het aantal doden en ver misten van de legers van 57 geallieerde mogendheden en vijanden in de tweede wereld oorlog op 15 millioen geschat. De verliezen van de Sowjet- legers zouden 7.500.000 man bedragen, die van de Duitse legers 2.800.000, de Franse le gers 200.000 en Amerikanen 295.000. De Zaandijker W. Amons, vice-consul vóór de Zweedse regering in Nederland, is be noemd tot Ridder eerste klas in de Wasa-Orde. Te 's-Hertogenbosch heeft Zondag en Maandag het Ne- derl. klassiek verbond een streekdag gehouden waaraan vele classici hebben deelgeno men. Afspraakje in handgranaat. Donderdag was de „Hulpverlenings dienst" te Domburg be zig om een partij on bruikbaar en mogelijk gevaarlijk materiaal, waaronder oude munitie, op te ruimen. De Rijks politie deed aanwijzing van verzamelplaatsen en overhandigde bovendien een gevonden handgra naat. De commandant van de Hulpverlenings dienst wilde het ding veiligheidshalve onscha delijk maken en opende het om er de ontsteking uit te halen. Groot was zijn verbazing, toen er in plaats daarvan een briefje in de granaat bleek te zitten, waarin een vertrouwelijke me dedeling aan een jonge dame te lezen stond. De uitgewerkte algebra- vraagstukken op de ach terzijde ^van het epistel waren vermoedelijk niet voor de aangesprokene bestemd! nauwkeurig wanneer de trans porten weggaan en aankomen. In sommige gevallen schijnen ook wel Zweedse zeelieden bij de mensensmokkelarij betrok ken te zijn. De vreemdelingenpolitie in Zweden hèeft lange tijd reeds nagespeurd of zij een centrale van de organisatie in Zweden kon ontdekken, zonder resul taat evenwel. Robert A. Taft, een der candi- daten voor het presidentschap van de Ver. Staten. Brazilianen uit Moskou Dr. Mario de Pimentel Bran- dao, voormalig ambassadeur van Brazilië in de Sowjet- Unie, is Maandag met 4 andere leden van de Braziliaanse am bassade, die zich nog in de Sowjet-Unie bevonden, per vliegtuig uit Moskou naar Hel sinki vertrokken om van daar door te reizen naar Stockholm. Het vertrek, dat plaats had in het kader van het verbreken der diplomatieke betrekkingen tussen beide landen, werd bij gewoond door Bedell Smith en generaal Catroux, de Ameri kaanse en de Franse ambassa deur in de Sowjet-Unie, en Bravo, de Argentijnse zaakge lastigde. Het proces tegen Manlu Het Sowjet-Russisch Nieuws bureau „Tass" meldt, dat Ser- dic, één van de mede-beschul digden van Maniu, heeft ver klaard, dat hij gezorgd heeft voor een rapport over het Roe meense leger voor dr. Maniu, die hem gezegd zou hebben dit rapport in handen, te stellen van de raadsman van de Ame rikaanse missie. Serdic zeide, dat hij op instructie van Ma niu nauw contact onderhield met de leden van de Britse en de Amerikaanse missie te Boe karest. „In Maart 1947", aldus Ser dic, „zeide .dr. Maniu aan Ber ry, toenmaals Amerikaans po litiek vertegenwoordiger in Roemenië, dat hij geweld zou kunnen gebruiken om de rege ring omver te werpen, doch dat hij Berry's opinie daaromtrent wilde weten. Enige trjd later kreeg ik telefonisch een uitno diging bij Roy Malbourne, die mij een stuk rood papier ter- hand stelde, de zogenaamde nota van Acheson. Er stond op: „Zeg Maniu, dat dit niet het juiste tijdstip is voor ge bruik van geweld." Uitvoer in 1948 2400 millioen? De export voor 1947 zal waarschijnlijk een bedrag van 1600 millioen bereiken. De ra ming voor dat jaar was een milliard. Men schat, dat in 1948 de uitvoer zal stijgen met 50 dus tot een bedrag van 2400 millioen. In 1947 zal de export de im port voor 40 dekken, het volgend jaar zal deze verhou ding veel gunstiger zijn. Men neemt aan, dat eind 1951 de Nederlandse betalingsbalans weer in evenwicht zal zijn, al dus „Het Parool". Voor 1947 schat men het de- viezentekort op 690 millioen; dr. Hirschfeld noemde in Washington voor 1948 een te kort van 622 millioen. VLISSINGEN. Daar hadden de kinderen meer geleden dan in andere plaatsen. By 8 van do Vlissingse kinderen werd 'n onvoldoende voedingstoe stand geconstateerd. Ook slechte behuizing waar door kinderen vaak te laat naar bed gaan en ver keerde sociale toestanden oefenden een nadelige in vloed uit. Opvallend was in Vlissingen het grote aantal nerveuze kinderen. Dit in vergelijking met de dorpen, waar de toestand gunstiger was. Er is getracht in 1946 zo veel mogelijk kinderen uit te zenden. Totaal konden 110 kin deren aan een vacantieverblyf worden geholpen, van wie 4 naar het Boshuis in Lunte- ren gingen, 54 naar families in Zuid-Holland, 34 naar Zweden en 18 naar Denemarken. HET ZEEUWSE KIND IN 1946 Onhygiënische Scholen en ondervoeding. Het. jaarverslag van de schoolartsendienst voor Wal cheren, Noord- en Zuid-Beve land (West) is toegezonden aan de gemeenten, die voor het medisch-hygiënisch schooltoe zicht samenwerken op basis van de daarvoor in 1943 getrof fen gemeenschappelijke rege ling. Uit het verslag blijkt, dat het medisch toezicht na een korte stagnatie als gevolg van de bevrijding weer normaal begon te functionneren in 1946. In de commissie van beheer werd benoemd de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten. Tot assistente by de dienst werd benoemd mej. J. N. Zuid- weg te Krabbendijke. Uit het verslag van de schoolartsen blijkt, dat in 1946 by het tuberculose- onderzoek in de scholen meer dan 20 kinderen wer den aangetroffen met een open t.b.c.-proces. OP WALCHEREN. De toestand op Walcheren was in 1946 nog uiterst moei lijk. De schoolgebouwen had den erg geleden en van me disch standpunt bezien zijn de meeste gebouwen niet vol doende. Vooral de sanitaire voorzie ningen waren ontoereikend en speelplaatsen ontbraken bij de meeste sëhplen. Dan was het aantal kinde ren per klas over het algemeen te groot en het onderhoud van de schoolgebouwen was onvol doende door gebrek aan werk krachten. Wat het onderzoek der kin deren betreft: 3% der onder zochte kinderen verkeerden in een onvoldoende voedingstoe stand, 25 der kinderen had een slechte houding en 10 had een slecht gebit. Op Wal cheren werden 9 gevallen van t.b.c. geconstateerd. Uit verschillende dorpen werden kinderen naar Zuid- Holland gezonden, maar het ergst was de toestand in Vlis singen. Wolkenkrabber voor de U.N.O. Het plan om voor de U.N.O. te New-York een wolkenkrabber van 45 verdiepingen te bouwen is in principe goedge keurd door de meerder heid van het speciale co mité van 16 landen, dat de plannen en de onkos ten bestuderen moest. De commissie heeft verzocht de zetel der U. N.O. onmiddellijk naar Manhattan te doen over brengen, op het terrein, dat door Rockefeller be schikbaar werd gesteld aan de oever van de East River. Trygve Lie heeft meegedeeld, dat finanti- ele besprekingen worden gevoerd om de uitvoe ring der plannen te be kostigen. PHILIPS VERLAAGT ZIJN PRIJZEN Naar wij vernemen zal Philips vandaag de pryzen van al haar artikelen, waaronder radiotoe stellen, alle soorten lampen, scheerapparaten enz. verlagen. Een lamp van 100 Watt b.v., welke thans nog 1.in de kleinhandel kost, zal met in gang van vaandag in prijs wor den verlaagd tot 85 cent. Dat Philips de prijzen heeft kunnen verlagen, schryft zij in de allereerste plaats toe aan de krachtsinspanning van de employé's en aan de onmisbare hulp, welke zij van overheids instanties en "van particuliere zijde heeft ontvangen. Jean Paul Sartre, de be kende voorvechter van het existentialisme zal per week 20 minuten voor Radio Parijs spreken. PROTEST VAN ONDERVAKGROEP. Regering kocht te duur In. De ondervakgroep groot handel in walsery-jjzer, vval- serij-staal en edelstaal schryft ons dat dezer da gen de prys van het beton ijzer, dat voor de uitvoering van bouwwerken van zo grote betekenis Is, zeer be langrijk verhoogd werd. Deze prijsverhoging vond haar oorzaak in aankopen van betonijzer, welke door het mi nisterie van Wederopbouw, afd. rijkswaterstaat in de Ver enigde Staten van Amerika zijn geschied tegen pryzen, die ver boven de door het directo raat-generaal van de prijzen voorgeschreven maximum-prij zen liggen. De verhoging ls geschied in de vorm van een prijsvaststelling voor de han del, waarbij is bepaald, dat de handelaren een bedrag van 129.35 per ton in het egali satiefonds betonijzer moeten storten de basisprijs wordt van 32.85 tot 46.10 per 100 kg. verhoogd Het bestuur van de bedrijfs organisatie van de groothan del in beton-ijzer, de ondervak groep groothandel in walserrj- rjzer, heeft nu een besluit ge nomen, waarin het constateert, dat de overheid zich beweegt op een terrein, dat aan het bedrijfsleven en in het on derhavige geval in het bij zonder aan de groothandel in walserij-ijzer, walserij-staal en edelstaal dient te worden over gelaten, dat de overheid ener zijds door middel van een prrj- zenbeschikking vaststelt tegen welke hoogst-toelaatbare prij zen walserrjproducten in Ne derland mogen worden verhan deld en anderzijds zelf zich niet aan deze prijzenbeschik- Tentoonstelling „Geborgen Land" geopend. Interessant en fleurig. „Het eens bloeiende en on gekend schone Walcheren te moeten typeren als „Geborgen Land" houdt vele smartelijke herinneringen in en plaatst ons tevens in de dagelijkse zorgen. Deze naam heeft echter ook een hoopvolle klank, omdat er nat spreekt, dat Walcheren niet verloren is, maar door al ler inspanning, met vereende krachten voortgebracht, we derom schoon herrijzen kan". Deze woorden werden gister, middag uitgesproken door de burgemeester van Middelburg, jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg, tijdens de opening van de door de Stichting Nieuw Walcheren ter gelegen heid van de Boomplantdag in het Kunstmuseum ingerichte tentoonstelling „Geborgen Land". Vele genodigden, onder wie de Commissaris der Konin gin in Zeeland jhr. mr, J. w. Quarles van Ufford, met zijn echtgenote, burgemeesters van Walcherse gemeenten, de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeland, de heer A. S. de Jon ge, talrijke juist in Middelburg gearriveerde journalisten en vanzelfsprekend de bestuurs leden. van „Nieuw Walcheren", woonden deze plechtigheid by. De voorzitter van de Stich ting de heer J. L. Verhagen, sprak een inleidend woord, waarin hij de voorgeschiedenis en de doelstel! i""- van de ten toonstelling er aan herinne en, dat ^'"ïcherr" voor Euro. pa's bevrijding verdronk, te tonen wat reeds werd verricht en hoe er gewerkt wordt en te verzekeren, dat de Tuin van Nederland zal herrijzen schetste. Hij legde ér de na druk op. dat de Boomplantdag zeer zeker niet. het besluit vormt van de werkzaamheden van „Nieuw Walcheren". EEN NIEUWE LENTE. Burgemeester Sandberg tot Essenburg gaf een recapitula tie van de ondergang en herrij zing van het eiland en wijdde aandacht aan de huidige moei lijkheden. Na hulde gebracht te hebben aan de vele werkers, die het eiland er weer boven op helpen, besloot hij: „Vol gend voorjaar zal het ook voor Walcheren weer lente zijn. Moge het tere groen van boom en heester en de bloesems van de meidoom een teken zijn Voor hen, die nu nog onder zorgen gebukt gaan, dat betere tijden aanbreken en het tóch weer met God's zegen goed wonen en werken zal zjjn op dit Geborgen Land". Hierna ver klaarde hij de tentoonstelling voor geopend. De secretaris van „Nieuw Walcheren", de heer G. Ballin. tijn, gaf een exposé van het hierin gebodene terwijl de heer Verhage tenslotte dank bracht aan allen, die aan de totstand koming hebben medegewerkt, in het bijzonder de ontwerper, de heer G. Wagensveld, de stuwende kracht, de heer R. de Muijnck, de officiële instanties, de bedrijven, het Streekbureau Walcheren en het bestuur van het Kunstmuseum dat het ge bouw gratis afstond. VERZORGDE INRICHTING. Het commentaar van de ge nodigden op de tentoonstelling was onverdeeld gunstig. Iets anders had men ook moeilijk kunnen verwachten, daar zij king stoort door walserijpro- ducten ver boven de markt waarde en vorenbedoelde pry zen te kopen, dat tengevolge van deze handelwijze en de daaruit voortgekomen instel ling van het „Egalisatiefonds betonijzer" de bouwkosten zij het tijdelijk in Neder land aanzienlijk zullen stijgen. Het bestuur protesteert ten sterkste tegen deze gang van zaken. Prof. dr. A. A. van Ruler. Maandagmiddag heeft prof. dr. A. A. van Ruler in Utrecht zijn ambt als hoogleraar in de Godgeleerdheid vanwege de Nederlands Hervormde Kerk aangevangen met een inaugu rale rede, welke hij in het groot auditorium der rijksuni versiteit uitsprak. In zijn the ma, „Het Koninkrijk Gods en de geschiedenis", zocht spreker n-zrjds naar het verband van de theologie met de andere wetenschappen en het geheel der cultuur, anderzijds naar 'n synthese van de door hem te doceren vakken, bijbelse theo logie, vaderlandse kerkhisto rie en zendingswetenschap. Thee voor Nederland. Maandagmorgen ls de com missie van Goede Diensten met haar staf in twee vliegtuigen naar Djocja vertrokken. Later is via Antara uit Djocja het bericht gekomen, dat het ge zelschap aldaar is geland en ontvangen door de Sultan, de minister van Onderwijs, de staats-secretaris Pringgodlgdo, Maria Ufah Santoso en mr. Latuharhary. In het gezelschap reisden verder, behalve Gani en Tamzil, ook nog mee de voor malige minister van voorlich ting, Mohammed Natsir en de huidige vice-voorzitter van dit ministerie, Sjahboeddin Latif. Nachtelijke aanrijding. In de nacht van Zondag op Maandag omstreeks 1 uur werd een luxe wagen door een militaire vrachtauto op het kruispunt StationswegBri- niostraat te Velsen aangere den. Het zicht was door het slechte weer onvoldoende, zo dat de bestuurders elkaar te laat opmerkten. De vrachtauto duwde de luxe wagen, een klei ne Opel, over het trottoir heen en van de vier inzitten den werden er drie zwaar ge wond. Zij liepen schouderfrac turen, kneuzingen en beschadi ging der ingewanden op. De bestuurder kwam er met lich te verwondingen af. VIER VICE-PREMIERS IN DJOCJA. Nu de P.N.I. besloten heeft de eis van de Masjoeml welke het vice-premierscliap wil heb ben, In te willigen, is te ver wachten, dat het aantal vice- premiers tot vier zal worden uitgebreid. PASOEDAN. Het hoofdbestuur van de par tij van de Pasoeudan heeft thans een opgave aan mr. van KI effens gestuurd van het aan. tal vermoorde, gewonde en ont. voerde partijleiders In het re gentschap Krawang. t INSPECTIEREIS. Vic admiraal A. S. Pinke, commandant Zeemacht van Ned. Indië, zal op 4 November een Inspectiereis naar de Riouwarchlpel .en Sumatra be ginnen. THEE. VOOR NEDERLAND Teneinde aan de in Neder land bestaande behoefte aan thee tegemoet te komen, heeft de A.M.V.J. het initiatief ge nomen om 1000 kistjes Java- thee, oogst 1947, tegen kost prijs ter beschikking te stellen voor een snelle verzending per K.L.M. naar Nederland. Op 6 November zal hiervoor een speciale vracht per Skymaster worden ingesteld. Ieder kistje weer1" bruto 3 kilo en bevat 4 pond thee. CONTINGENT 1947 NIET OPGENOMEN Zeeland bouwt duur. We maakten reeds melding van enkele conferenties, welke de provinciale directie voor de wederopbouw en volkshuisves ting in Zeeland hield met de gemeentebesturen. In totaal zijn vier conferen ties gehouden, namelijk op 20 October voor de Bevelanden, 22 Oct. voor West-Z'eeuwsch- Vlaanderen, 28 October voor Walcheren en 29 October voor Noord-Zeeland. Er zal nog soortgelijke be- De schoonheid van Walcheren voor de inundatie. aan de hoogste eisen voldoet: afwisselend, modern van opzet, attractief en fleurig en bo venal instructief. In de eerste zaal kan men zich op de hoogte stellen van de titanenstrijd, die moest worden geleverd voor Walche- ren's behoud en de werkzaam heid om het eiland te herstel len en te herplanten. Aan de linkerzijde toont „Nieuw Wal cheren" documenten van haar actie, de beplantingsplannen van het Landschapsarchitecte, nisch Bureau der Stichting en een diorama van het beplante Seisbolwerk. Rechts laat het Streekbureau Walcheren met behulp van aantrekkelijke beeldgrafiek uitstekende foto's en werkmateriaal zien 'wat reeds op het terrein van de we deropbouw is gepresteerd, ter wijl midden in de zaal een stand prijkt van de Dienst Droogmaking Walcheren. Hier vallen vooral de grote maquet te en het ontwerp van het ge denkboek v3.n Rijkswaterstaat over de dijkdichting op. Op pakkende wyze tonen de Walcherse Industrieën in de tweede zaal, waartoe zij in staat zijn. De laatste zaal van het museum tenslotte is geme- tamorphoseerd in een gezellige bar, gratis ingericht door de brouwerij „De Oranjeboom", waar men een goede con sumptie kan gebiaiiken onder het genot van de muziek voort gebracht door een strijkje of de gramofoon. De opbrengst van de consumpties komt ten goede aan „Nieuw Walcheren". De dames, die bedienen, doen dit belangeloos terwijl de R.W. S., eveneens gratis, een keu kentje bouwde, het Streekbu reau toiletten plaatste en de fa. A. Jobse waterleiding aan legde. Tenslotte dient de radiozend- en ontvangstinstallatie van de afd. Walcheren der Vereniging v. experimenteel radio-onder zoek vermeld te worden. Voortdurend wordt hier con tact gezocht met radioama teurs in binnen- en buitenland, die iets te horen krijgen over deze voortreffelijke geslaagde tentoonstelling en het mooie doel, dat de Stichting „Nieuw Walcheren" nastreeft. spreking voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen worden gehouden. De hoofdpunten van de be spreking werden reeds door ons vermeld. zeeland bleef achter. Op enkele punten moet evenwel nog de aandacht wor den gevestigd. Jhr. Ir. J. de Ranitz, directeur van de we deropbouw en volkshuisvesting- deelde bij de besprekingen me de, dat dit jaar voor geheel Nederland 35.000 woningen werden gegund, hetgeen aan zienlijk meer was dan het oor spronkelijke contingent van 28.000 stuks. Zeeland evenwel bleef achter. Het had een oor spronkelijk contingent van 2700 woningen en het kon slechts de gunning van 2200 wonin gen klaarmaken (tot 9 Oct. 1947). De minister hoopt in 1948 voor geheel Nederland een contingent van 46.000 wonin gen gegund te krijgen. In dit verband werd met de gemeentebesturen van Zeeland de kwestie van de bouwrijpe grond en de uitbreidingsplan nen besproken. Daar waar gemeenten on voldoende bouwrijpe grond in handen hebben stagneert name lijk de woningbouw in ernstige mate. Wat de financieringssche ma's betreft, verklaarde de heer de Ranitz, dat zij in vele gevallen gunstiger zullen blij ken dan men verwacht had. Getracht zal worden de „Fi nancieringsregeling woning bouw" voor beleggers aantrek, kelyker te maken. arbeiderswoning. De prijzen bij de aanbestedin gen blijken hoger te liggen in Zeeland, dan elders in ons land. De bedoeling is zo sober mo- gelyk te bouwen. L'en arbei derswoning mag ten hoogste een inhoud hebben van 260 M3 en de prijs van de bouwrijpe grond mag niet meer bedragen dan 1000 per perceel. de bevelanden. Door lr. 't Hooft is ln over heidsopdracht een speciaal ont werp gemaakt van een soort normaal woning, die zich bij zonder leent voor verspreide gevallen. Het ryk heeft een contract afgesloten voor de bouw van 60 dezer woningen, die in de Bevelanden worden gebouwd en die op elke mogelijke ma nier gefinancierd kunrien wor den. samensmelting. Het provinciaal bureau voor de wederopbouw te Goes i3 samengesmolten niet de voor malige Inspectie Volkshuisves ting. De dienst heet thans Pro vinciale directie voor de weder, opbouw en volkshuisvesting. Het bezoek van Generaal Spoor aan Nederland. Van bevoegde zijde deelt men mede. dat er sprake is van een bezoek van generaal Spoor of een zijner naaste medewerkers aan Nederland. Dit bezoek zal binnenkort verwacht kunnen worden en zal ten doel hebben de bespreking van personele en materiële vraagstukken betref, fende de Nederlandse strijd krachten ln Indonesië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1