Stemmen over Walcheren r Kan Middelburg in oude glorie herrijzen De betekenis van de Boom- plantdagen voor Vlissingen Vergane glorie Walcherens Landschaps architect aan het woord tweede blad PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 NOVEMBER 1947 Een betera toekomst verrijst Mr. J. Hj. tAN MAARS SEVET/itf'min. van justitie: Jèré her beplanting van Walcheren getuigt van de wil om een schonere toe komst uit het heden te doen opryzen. Moge onze zorg en waakzaamheid dit ideaal schutten. De minister van Ma rine J. J. A. SCHA- GEN VAN LEEU WEN Met grote bewondering heb ben de Koninklijke Marine en ik gevolgd hoe kranig Wal cheren zich omhoog worstelt, nadat het zulke zware offers heeft moeten brengen voor Onze gemeenschappelijke vrij heid. Uw feestdag ter gelegen heid van de herbeplanting, welke wordt opgeluisterd door de aanwezigheid van het Prin selijk paar, moge een periode inluiden van snel herstel van Walcheren's schoonheid, waar aan wij zulke treffende herin neringen bewaren. ADMIRAAL H ELFRICH: De Koninklijke Ma rine leeft spontaan mee met de Zeeuwen en in het bijzonder met de bevolking van Walcheren ter gele genheid van de her- beplanting en het be gin van het herstel van Zeeland's tuin. Zij bewondert de energie bij de Weder opbouw en de onge ëvenaarde krachts prestatie bij het dijk herstel te Westkapel- le. Zij verheugt zich daarin, omdat zulks een bewijs is van de ongebroken geest en moed, welke ook in het verleden zo dik wijls door het Zeeuw se volk op de oorlogs- en handelsvloot werd getoond. Mr. Dr. A. J. J. M. MES, lid van de Tweede Kamer: Ter gelegenheid van de herbeplanting van Walche ren, spreek ik de oprechte wens uit, dat dit het begin mag zyn van een herleving van Walcheren in zyn vroe gere schoonheid, waarvoor wy allen de actieve Stich ting „Nieuw Walcheren" behulpzaam moeten en wil len zijn. Moge Walcheren's heropbloei volkomen zijn J. HOMMES, lid van de Eerste Kamer: Nu, drie jaren geleden, werd Walcheren, eens de parel van de Zeeuwse eilan den, een dorre, doodse woestenij. Het land is in middels met veler hulp onder Gods zegen op het water herwonnen. Moge de thans onder auspiciën van de Stichting „Nieuw Wal cheren" aan te vangen her beplanting er waarachtig aan mede werken, dat dit eens zo schone eiland straks wederom ten volle Zeeland's tuin wordt! Ir. F. Q, DEN HOLLANDER, pres. dir. Ned. Spoorwegen: Als geboren Zeeuw, was het my een groot voorrecht aan de herbeplanting van het zo deerlyk geschonden Walcheren te hebben mo gen meewerken en een by- zondere vreugde, dat het personeel der Nederlandse Spoorwegen, gezamenlyk 4000 bomen voor dit doel heeft bijeengebracht. Prof. dr. ir. J. E. P. BYHOUWER, Super- nisor Herbeplanting: Nog is Walcheren's grond niet geheel ontzilt, maar de her-mpiant vangt reeds aan. Daarbij zijn het Staatsbosch- Peheer, de rijksdienst voor Landbouwherstel en vele an- öe.r® organen van het rijk be reid te subsidiëren, te advi seren en mede te werken, doch de wil tot vernieuwing moet Ult?a,an van de betrokkenen. Gelukkig een gebied, 'waar het initiatief zo krachtig en zo wel gericht is als op Wal cheren! Van het geloof aan her schepping, dat bergen verzet ten zal. vormt de Stichting „Nieuw Walcheren" de kern waaromheen allen, die hart hebben voor het eiland, zich groeperen. J. RIVIèRE, ambassa deur van Frankryk te 's-Gravenhage. Si je n'ai pas eu la jole de connaitre, avant la guerre, les verdoyantes prairies de Walcheren, pre cieus écrin des.viellles cl- tés de Middelbourg et de Flessingue, je puis m'ima- giner leur beauté par la vision des parties molns atteintes de la Zélande. La brutale agression est venueL'ouragan a pas sé et n'a laissé que ruines et dévastations. Mais, avec son. énergie proverbiale, Ie peuple de Zélande s'est remis au tra vail. L'ile de Walcheren inondée et déboisée par suite des faits de guerre, redeviendra, j'en suis sür, ce qu'elle était jadis. „Luctor et Emergo!" Le reboisement c ommence au- jourd'liui La France, qui n'a pas hésité a sacrifier certains de ses fils, en Mai 1940, pour venir k votre aide, est aujourd'hui présente a eet acte symbolique. Appré- clant les hautes qualités de la nation hollandaise, elle se réjouit en consta- tant la résurrection, chaque jour plus compléte, d'un pays ami auquel l'atta- chent tant de liens. (Vertaling: Indein ik niet 't genoegen had gehad de groe ne velden van Walcheren voor de oorlog te kennen, het kost baar juwelenschrijn met de oude stadjes Middelburg en Vlissingen, zou ik mij de schoonheid van dit land kun nen voorstellen door de min der getroffen gebieden van Zeeland te gaan zien. De beestachtige aanval is gekomende orkaan is voorbijgegaan en heeft slechts rumes en verwoestingen ach tergelaten. Maar met spreekwoordelijke energie is het Zeeuwse volk weer aan het werk gegaan. Ik ben er zeker van, dat het ei land Walcheren door de oor logsgebeurtenissen geïnundeerd en ontbost, weer zal worden wat het vroeger was. „Luctor et Emergo". De her beplanting begint nu Frankrijk, dat niet heeft ge- f£:T«eld. in de Meidagen van tt ?1-'n zonen te offeren om U te helpen, is ook nu bij deze symbolische handeling tegen woordig. Omdat het de goede hoeda nigheden van de Nederlandse Natie op de juiste waarde weet te schatten, verheugt Frankrijk zich over de elke-dag-groeien- de herrijzenis van een bevriend land, waaraan het met zoveel banden is verbonden.) LEON C. NEMRY, ambassadeur van België te 's-Gravenhage: Het idee van de herbe- Wjj verzochten aan een aantal vooraanstaande Nederlanders en buiten landers om enkele korte regels te telegraferen over Walcheren's herbe planting. Met genoegen publice ren wjj hun moedgeven de woorden. Red. P. Z. C. planting is ten zeerste te bewonderen. Het geeft drukking aan „Luctor et Emergo" en is een symbool van het doorzettingsvermo gen van het volk, dat de elementen weet te bedwin gen en van zyn wil om te komen tot nieuwe groei en ontplooiing van zijn schit terende hoedanigheden. P. DUPUY. ambassadeur van Canada te 's Gravenhage: De ambassadeur van Canada is er van overtuigd, dat de herbeplanting van Walcheren niet alleen een bewijs is van de vaste wil der Nederlandse bevolking om het land zo spoe dig mogelijk te herstellen, maar ook om het schoner en vruchtbaarder te maken dan tevoren. Zijne Excellentie, de heer P. Dupuy, verheugt er zich op het werk, dat reeds voltooid is, in ogenschouw te nemen en aldus als het ware symbolisch deel te hebben in de herbeplanting van het eiland Walcheren. JENS BULL, gezant van Noorwegen, te 's Gravenhage: Noorwegen, dat met bewon dering de heldhaftige strijd van Nederland tegen de gemeen schappelijke vijand heeft ge volgd en dat er trots op was, op hetzelfde front te strijden, wenst de Nederlanders voor uitgang en succes in hun vreedzame werk van opbouw en herbeplanting van het eiland Walcheren, dat zoveel voor de gemeenschappelijke zaak heeft geleden. Bevrijders van Walcheren Naar wij vernemen zullen een aantal prominente mili tairen, die een grote rol speel den bij de bevrijding van Wal cheren op Boomplantdag, de officiële plechtigheden bijwo nen. Onder hen behoren de be vrijder van Walcheren, Maj. Gen. E. Hakewell-Smith, Brig. L. B. D. Bums (van de 52 di visie op Walcheren), Air-mars- hal Sir Allan Lees (comman deerde de luchtmacht boven Walcheren) en Lt. Generaal Brooks (Royal Marines). Voorts wordt het Franse le ger vertegenwoordigd door Capt. P. Marty, het Canadese leger door Col. de Rome, het Belgische leger door maj. J. Cassart en de Noorse strijd krachten door Kapt. R. Hau- ge. Ir. S. VAN GEUNS, Intendant Koninklijke domeinen „Het Loo": Bij de vele goede wensen, die ongetwijfeld in deze dagen voor de herbeplanting van Walcheren worden uitgespro ken, voeg ik gaarne de mijne. Wel nergens is de verwoesting van het Nederlandse landschap zo radicaal geweest als op Walcheren. Het heeft mij zeer verheugd, dat Hare Majesteit de Koningin een gedeelte van het plantsoen uit de kweke rijen op ,Het Loo" als een bij drage in natura voor Walche ren's herbeplanting heeft be stemd. In bewondering voor de energie waarmee „Nieuw Wal cheren" de actie voor de her beplanting heeft gevoerd, prijs lk mij als oud-bewoner van Walcheren, gelukkig in de zorg voor dit plantsoen, iets aan de wederopbouw van dit eiland by te dragen. Dr. J. A. VAN STEYN, dir. Staatsbosbeheer: Toen Walcheren, dat eens de tuin van Nederland was, zijn grote bijdrage tot de be vrijding van ons land verleen de, ging daarbij al zijn hout gewas verloren. Met grote blijdschap valt te constateren, dat van zeer veel zijden metterdaad steun wordt verleend aan het streven om aan Walcheren de oude luis ter te hergeven. Ook voor de voorziening in onze behoefte aan hout is het van het allergrootste belang, dat Nederland weer zo spoedig mogelijk kan beschikken over het zo goede werkhout, dat Walcheren eertijds leverde. I De vlaggen uit De grote dag voor I Walcheren nadert! Vier November, de dag waar- op Walcheren in het te- 1 ken zal staan van de herbeplanting. Het Prinselijk Paar en vele vooraanstaande bin- nenlandse en buitenland se regeringspersonen zul- len bomen planten op ons eiland. Toont, dat u deze be langstelling waardeert Steekt het eiland in I feesttooi! Wij wekken ieder, die j in het bezit is van een vlag, op deze uit te ste- ken ter gelegenheid van deze voor de verfraaiing van Walcheren zo be- J langrijke gebeurtenis. Speciaal geldt dit drin- gend verzoek voor de be- t volking van Middelburg, Vlissingen en Westka- pelle en van de dorpen welke de koninklijke stoet op zijn tocht over t Walcheren zal passeren. Wederopbouw Walcheren herrijst. Dat ls het signaal, dat zich opdringt nu de Boomplantdag eindelyk voor de deur staat. Walcheren herrijst! Nog eens staat ons voor de geest hoe de golven over het eiland spoelden en koortsach tig aan het sluiten der dijk- gaten werd gewerkt, 't Was een sombere, doch ook een prachtige tijd. Wie herinnert zich niet de spannende dagen toen de na jaarsstormen van 1945 over het eiland gierden en de re sultaten van de dijksluitingen dreigden te vernietigen. Toen het water nog door de huizen klotste en de duck's al waggelend hun weg door de golven zochten, kwam ik naar Walcheren. Het was geen „veni, vidi, vici". Het tegendeel was waar. Toen ik Vlissingen en de wan hopige toestand op het eiland had gezien, wilde ik eigenlijk direct rechtsomkeert maken. Wat was daarvan nu nog te maken Het is 2 jaar later en de feeststemming, waarin de be volking van Walcheren thans verkeert, demonstreert de ver anderde geesteshouding. En volkomen terecht. De bevolking van dit eiland heeft zich prachtig gehouden in voorbeeldeloze opoffering. Was er ellendiger toestand te bedenken, dan deze verwoeste en beschadigde woningen, de ze vernielde boomgaarden, dit verjaagd-zijn van huis en hof? Koortsachtig ls er gewerkt. En al is er wel veel gemop perd op „Wederopbouw", wy verheugen er ons toch over, dat wij, in samenwerking met het Provinciaal Bestuur en de Gemeentebesturen, toch nog wel het een en ander voor de ze dappere bevolking hebben kunnen doen. Dat thans deze Boomplant dag een symboo1 vormt van het groeiend herstel van Wal cheren is verheugend. De Stichting „Nieuw Wal cheren" is een kind van eigen bodem. Zij heeft zonder steun van Rykslnstanties haar ,,bo- menactie" op touw gezet en er een vlucht aan weten te geven, die de grootste bewon dering afdwingt. Niet alleen dat door haar activiteit tallozen binnen en buiten de landsgrenzen tot me dewerken aan Walcheren's herstel zijn gedrongen; het is niet bij het boomplanten ge bleven, maar haar bemoeiin gen hebben ten doel Walche ren zijn lieflijke beplantings- tooi te hergeven op vakkun dige en aesthetisch welover wogen wijze. Deze actie is nu eens een vrucht van eigen bodem en dat moet ieder die Walcheren lief heeft, ernstig verheugen. Wij wensen de initiatiefne mers van deze actie en van deze triomfantelijke Boom plantdag van harte succes toe. Ir. J. GERBER Hoofdingenieur. Hoofd van het Streekbureau Walcheren van het College van Algemene Commissaris sen voor de Wederopbouw Droogmakers-gelukwens Het is precies twee jaar geleden dat het water uil Walcheren begon weg te lopen om nimmer terug te ke ren. Wel lag Rammekens nog open, maar de droogma- kers wipten dat ze ook daar zouden zegevieren. In be ginsel was de stryd met de zee gewonnen. Inmiddels is het leger van de droogmakers ontbon den; de Bonkelaars, Otterkoppen, Klagemannen en Wappervanen z\jn naar alle windstreken verspreid en zullen elkaar misschien weer ontmoeten in China of de Congo. Zy kwamen naar Walcheren omdat daar de stryd tegen het water in al zijn felheid woedde. Ze zoe ken die stryd nu elders, maar ze zullen hun belangstel ling niet verliezen voor het land dat ze de zee ontnamen en ze zullen met vreugde vernemen dat de glibberige sljjkmassa, die zy boven water zagen komen, weer In een bewoonbaar oord wordt herschapen. Uit. naam van al degenen, die geworsteld en geploe terd hebben om Walcheren weer droog te maken, wens ik Walcheren geluk met zyn doorzettingsvermogen, dat het geheim is van zijn wedergeboorte en groei. Prof. Ir. P. Ph. JANSEN. Een historische dag Burgemeester Sandberg tot Essenburg Aan het verzoek van de Re dactie van de Provinciale Zeeuwse Courant om enige woorden te schrijven naar aanleiding van de boomplant dag op 4 November a.s. vol. doe ik gaarne, daar deze boomplantdag in de historie van Middelburg toch wel een zeer belangrijke dag zal wor den. In Middelburg kan men vaak de klacht horen: „Middelburg wordt nooit meer het Oude Middelburg". In hoeverre deze klacht gegrond is wil ik hier in het midden laten, maar ze ker ls het, dat 4 November 1947 ons weer een stap verder brengt in de richting van de vaak geuite wens om Middel burg in zijn oude glorie te doen herrijzen. Een recreatieplaats, welke bij de Middelburgers zeer ge liefd was, zal weer ingewijd worden en daardoor van een woestenij weer tot 'n recreatie plaats in de ware zin des woords worden. Zonder twijfel zullen de Middelburgers nu weer hun geliefde wandeling kunnen ma ken „rond de bolwerken" en ik vraag my af, hoeveel herin neringen er tijdens deze wan delingen niet zullen worden op gehaald? Na 4 November zul len de Middelburgers zeker met grote belangstelling de ontv7;kke,!n~ van de bomen en heesters volgen en deze plant soenen (hun bolwerken) in be scherming nemen, zodat het groeiproces zich ongeschonden kan voltrekken en zij over eni ge jaren zien, hoe het ge boomte zich weer weerspie gelt in het water van de ves ten. Wy Middelburgers kunnen niet anders dan zeer dankbaar zijn aan hen. die hun organisa. tietalent. hun kunde, hun ar beidsvermogen en op enigerlei andere wijze hun steun gege ven hebben om het gebeuren van 4 November mogelijk te maken. Als nu ook nog met steun van de Middelburgers de molens op de bolwerken zijn gerestaureerd *>n de silhouetten van de Raadhuistoren en de Lange Jan zich weer gaan ver. heffen, dan komt vanzelf de vraag op, of toch inderdaad niet veel van het Oude Middel burg behouden is. Moge het zijn, dat de bomen en de heesters van de bolwer ken bloeien en groeien en dat zii een stad omsluiten, waarin op energieke wijze gestreefd wordt naar een betere toe komst. De Burgemeester van Middelburg, Jhr. Mr. W. C. SANDBERG TOT ESSENBURG. De Stichting Nieuw Walche ren heeft een lofwaardig initi atief genomen door met grote energie een actie te ontplooien voor de herbeplanting van dit eiland. Zy verdient hulde en dankbaarheid voor de onver moeide arbeid van het bestuur, die ertoe geleld heeft, dat hier thans een stuk vredeswerk on dernomen kan worden, hetwelk Walcheren wederom zal maken tot een sieraad van ons gewest. Met eerbied herdenken wij de helden, die bij de bevrijding van ons eiland zyn gevallen en de slachtoffers onder de burgerbevolking, welke in die dagen de dood hebben gevon den, alsmede al het leed en de ellende, welke hier zijn geleden, maar ook zullen wij tezamen ons verheugen over de toewij ding, de voortvarendheid en de ijver, welke er betoond worden om Walcheren weer zijn oude welvaart en glorie te doen her. krijgen. De 4e November, de dag, waarop met de officiële herin- plant een aanvang wordt ge maakt, is voor Zeeland 'n his torische dag. Dat in deze uren zowel ons geliefd Prinselijk echtpaar, als de Britse minis ter-president en een groot aan tal van de Nederlandse minis ters en vertegenwoordigers van bevriende regeringen op Wal cheren vertoeven, stemt tot bijzondere vreugde. Moge de Allerhoogste de nieuwe inplant 'n voorspoedige wasdom geven. De Commissaris der Koningin in Zeeland, QUARLES VAN UFFORD. door Mr. B. Kolff, Daar is geen land als dit, mijn land, Besloten tussen zee en strand, O, pallem van Gods hand. Jan Campert Seisbolwerk te Middelburg vóór de inundatie. Selsbolwerk te Middelburg na de inundatie. Burgemeester van Vlissingen Wie zich het beeld van Vlis singen van vóór de oorlog in de herinnering roept, zal moe ten erkennen, dat ook in zijn bomen en heesters Vlissingen door de oorlog veel heeft ver loren. Meer dan men eigenlijk van een industriestad als Vlissin gen zou hebben verwacht, was het gezegend met singelbeplan ting, park en bos; meer ook dan men op het eerste gezicht zou verwacht hebben van een zo vlak aan zee gelegen stad. Zo is dan met de bomen van Slngelweg, Badhuisstraat, Gaaischletine en Koudekerkse Weg zeer veel schoons ver dwenen. dat in dezelfde vorm nooit meer zal terug komen, j Niet in de laatste plaats gaan met weemoed onze ge. dachten ook terug naar het Nollebos, dat zich langza merhand tot een zeer fraaie wandeling had ontwikkeld en gelegen als het was on middellijk achter de Nolle- dyk, het bewijs had gele verd, dat ook een beplan. ting, die maar ternauwer nood tegen de zeewind uit het Zuid-Westen was be schermd, zich omhoog kan werken. Vlissingen had zich hiermede verworven de mooie en voor een bad. plaats zo gewenste tegen stelling tussen zee en bos. DE PLANNEN. Het ligt ln de bedoeling op de genoemde plaatsen weer een beplanting aan te brengen. Voor de Singel weg, Badhuis straat, Gaaischieting. Koude kerkse weg en de tuin van Bethesda zijn plannen gemaakt door de adviseur van de Stich ting Nieuw Walcheren, de heer C. P. Broerse, wiens werk kracht door de Stichting be langeloos ter beschikking van de Gemeente is gesteld. Het voor deze plannen nodi ge grondwerk is grotendeels gereed en zy komen met het nu beginnende planten tot ver dere uitvoering. BELLA MYP ARK. Het Bellamypark, dat in het droog gebleven gedeelte van de stad is gelegen, had veel te lij den gehad van granaatvuur en de aanleg van schuilloopgra- ven. By het bezien van de hier liggende mogelijkheden kwam al gauw de gedachte naar vo ren, dat de vroegere aanleg te veel in verschillende gedeelten uiteen viel. In de taak een goed geheel te ontwerpen, wel- ke bij de onregelmatige vorm van deze gedempte haven ze ker niet gemakkelijk was, is de heer Broerse op uitnemende wijze geklaagd. Zoals men weet, is in het Bellamypark het grondwerk gereed en vindt in Vlissingen daar het officiële planten plaats. Men mag dus verwachten, dat in het volgen, de voorjaar wat nog altijd is het hart van het oude stadsge deelte, een verjonging zal blij ken te hebben ondergaan en met zijn groen en bloemen daarin een fris element zal hebben gebracht. RECREATIE-STROOK. De beplanting van g-edeelten van het voormalige Nollebos igt in een verder verschiet en zal zich als vanzelf aansluiten by de beplanting. Schone plannen voor de toe komst! Maar thans voor alles reden tot dankbaarheid! Dank baarheid voor wat in een vrij land reeds weer tot 'stand ge bracht is kunnen worden, dank_ baarheid jegens de Regering voor de ondervonden steun, dankbaarheid jegens de Stich ting „Nieuw Walcheren'' voor haar initiatief en grote werk zaamheid. De 4e November 1947. Als ik kon, dan zou ik een feestmars schrijven. Zo'n mars waar je zo erg bly van wordt, een mars die je dankbaar maakt en gelukkig. Me dunkt daar is ook reden voor. Na een voorbereiding van ruim een jaar, waarin vele ups en downs, na een strenge winter en een zeer droge zo mer, zoutcijfers die maar niet omlaag wilden en andere moei lijkheden waarover het beter is niet te schrijven, organi seert de Stichting „Nieuw Walcheren" deze 4e November als eerste boomplantdag. En nu weet ik wel, die zal ondanks het grote pro gramma toch nog niet zo'n ge weldige ommekeer brengen. Als ge de volgende dag van Middelburg rijdt zal het im mers nog even kaaj en win derig zijn. Is dat zo? Neen, toch niet! Dan is het al an ders! We hebben dan een tijd ach ter de rug van neergang van chaos. We zijn dan op 't keerpunt. Het begin van een zich ont wikkelend leven van bomen en struiken is daar. Ik weet, er i3 veel gebeurd, veel geruimd, veel voorbereid, er wordt ook wat gebouwd, maar dat alles kan nimmer Walcheren maken tot wat het eertijds was. Om dat te benaderen moet er ge plant en geplant en nog eens geplant worden. En daarom beginnen we daarmee, nu het kan. Dat doen we op 4 Novem ber. En zoals het zaad het na tuurlijk begin is van een boom die dopr z'n krachtige stam en machtige kroon tal van gene raties tot vreugde kan zyn, zo is deze eerste plantdag het be gin van reeksen dagen waarop steeds weer en overal op Wal cheren zal worden geplant. En al zien we dan misschien af en toe nog een wagen waar op de trots en de glorie van Walcheren's bossen en wegen levenloos en ontredderd wordt vervoerd. We behoeven daarby niet lang stil te staan, want er ko men ook andere wagens, hoog opgeladen met leven. Sapryk hout met naar aarde dorsten de wortels die in onze bodem zullen verankeren en knoppen, barstens vol, die zullen uitbot ten en uitgroeien tot bladeren en scheuten en takken die de kronen zullen dragen waar door Walcheren, als het God behaagt, weer tot een levend land zal worden. Zo zal het dan groeien kun nen vanaf die eerste dag, een plantsoen en een bolwerk, waardoor de natuur weer dicht bij de mens wordt gebracht, een dorpskern die de kerkto ren weer in het groen zal vatten, de kerkhoven waar de bladeren weer zullen ruisen en de blomme haar tale zal spre ken. De erven zullen weer vriendelijk worden en de we gen schaduwrijk. Er zal een landschap wor den gevormd. Het zal jaren duren, maar is het niet schoon daaraan allen te helpen? Dat kan, de erfbewoner plante!, de tuinbezitter plan- te!, de grondeigenaar plante!, het overheidslichaam plante! Wanneer dat gebeurt, en dan natuurlijk op verantwoorde- wyze, dan zal de tuin van Zee land herrijzen. Veel moeilijkheden zullen daarby nog te overwinnen zyn, moeilijkheden waartegen menselijke kracht of vernuft weinig vermag, wel duidelijk zien we tegenwoordig onze af hankelijkheid. We kunnen planten en nat maken, maar het is God alleen die de was dom kan geven. Zo worde Walcheren, dat in zijn steden en dorpen, z'n dui nen en stranden nog zoveel schoons bezit, eenmaal weer een getuige van de majesteit van de Schepper. Nieuwer-Amstel. C. P. B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3