Curagao heeft zorgen Meliskerke ligt midden op de wereld ONZE BOOMPLANT-PUZZLE Vlissingens hospitaal wordt opgeknapt De jonge generatie zorgde er voor Stemmen uit de Kerken TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 NOVEMBER f947 Strijd tussen een klein olie-eiland en het grote Albion Te veel dollars en te weinig ponden. (Van onze Haagse redacteur). Een delegatie van finan. ciële experts uit Curasao is in Nederland aangekomen. Zij bestaat uit mr. H. J. M. Hoogeveen, administrateur van Financiën en de heren P. T. S. Kraft, secretaris van de Curagaose Bank, A. Cu- rlel, bankier, en W. R. Plantz van St. Maarten, ondervoor zitter van de Curagaose Sta ten. De heren hebben zich naar Nederland begeven op uitnodiging van dr. P. Kasteel, gouverneur van Curasao, die sinds enige da gen in Den Haag vertoeft, Deze delegatie zal tezamen met enige Nederlandse des kundigen te Londen bespre kingen voeren met vertegen woordigers van de Britse sch^LVïrt teneinde te trach ten Curasao uit de dollar- impasse te helpen. Curasao is een rijk land, dat veel meer buitenlands geld ont vangt dan het voor zijn invoer behoeft uit te geven. Het geeft dus, in tegenstelling tot Ne derland, een deviezenoverschot. Maar het heeft daar zo weinig aan, want de rci^achtige olie- industrie, die de bron vormt van de welvaart van dit eiland, is de Shell, Nederlands\-Engel- se maatschappij, die in ponden betaalt. Die ponden werden gestort op de Curagaose Bank en daar gedeeltelijk in Cura gaose guldens omgezet voor het doen van betalingen ter plaatse flonen enz.). Voor een klein deel werden die ponden verder besteed voor import uit pondenlanden. voor het overige werden zij opgepot. Het staats deel had er echter grote be hoefte aan een aanzienlijk deel om te zetten in dollars, om dat Curasao voor verreweg het merendeel zijn Inkopen doet in het dollargebied. Toen Neder land dan ook in Juni 1940 in het zg. sterlingbloc trad met inbegriD van zijn overzeese ge biedsdelen, werd met de Bank van Engeland een regeling ge troffen om geregeld een deel van Curasao's ponden in dol lars om te zetten, laatstelijk 1,3' millioen dollar per maand. MOEILIJKHEDEN, Deze regeling werd af en toe herzien, tot in Juni van dit jaar de Bank van Engeland er in toestemde deze mogelijkheid aanzienlijk te verruimen. De vreugde was evenwel van ;or- te duur, aangezien korte tjid later Engeland in moeilijkhe den geraakte en het converte- Nieuws in een notedop Het Pvoolse parlement heeft een commissie benoemd voor het verrichten van een onderzoek naar de werkzaam heden van Mikolajczyk en an dere afgevaardigden, die on langs het land verlaten hebben. De nieuwe gezant van Pe ru in Nederland, de heer E. Goytisolo, heeft in het Huis ten Bosch zijn geloofsbrieven overhandigd aan de Regentes. Het Syrische leger bij de grens van Palestina en Transjordanië zal Zaterdag aanstaande „belangrijke ma noeuvres" gaan houden. Met ingang van 1 Novem ber a.s. zal wederom telegra fische machtiging tot het uit betalen der bedragen van chèques-adviezen kunnen worden gevraagd. ren van ponden in dollars staakte. Dit veroorzaakte al spoedig bezwaren op Curagao, dat eenvoudig niet buiten dollars kan. De Staten, de han del, ja het gehele eiland kwam in rep en roer. Tenslotte bond de Curagaose Bank de kat de bel aan door eenvoudig te weigeren verder no" ponden aan te nemen. Mer. had daar immers toch niets aan. Maar nu kon de olie maatschappij, die niet over guldens beschikte, geen lonen meer uitbetalen. Er werden relletjes verwacht, die op het laatste ogenblik bezworen kon den worden door een gulden, lening van de olie-maatschap pij bij de Bank. Dat is natuur lijk o-een definitieve onlosrine. Vandaar, dat gouverneur Kasteel ijlings het vliegtuig nakte om in Den Haag de toe stand uiteen te zetten. WELKE OPLOSSING? Wat moet er nu gebeuren? Voorlopig schijnt de Nederland se regering te hebben aangebo den uit het Nederlandse dol lartegoed een gedeelte aan Cu rasao af te staan. Misschien is ook de bank bereid de olie maatschappij een guldenscre- diet toe te staan in afwach ting van een latere verre kening. Maar dan? In deze stryd tussen de cir culatiebank van het kleine olie-eiland en die van het gro te Albion heeft Curagao één sterke troef in handen: een deel van de Curagaose olie gaat naar dollarlanden. De Shell ontvangt dus ten dele dollars voor hetgeen zij in ponden be taalt; men spreekt van 45 millioen dollar per jaar. Die zal Onragao opeisen. Het voelt zich niet geroepen Engeland, dat slechts 16 millioen dollar oer iaar non rro«-?oTf>n afstond (en nu helemaal niets meer!) aan dollars te helpen. 't Liefst zou het geheel uit 't sterlingbloc treden om zich in het dollarbloc te voegen. Of dat kan en hoe dat moet Wel, daarover zal in komende da. gen menig hartig woord te Londen gesproken worden. r~ Studenten-praeses gekldnapped. De praeses der Utrecht se Societas Studiosorum Reformatorum is dezer dagen per taxi naar Am sterdam ontvoerd en daar tot de volgende middag vijf uur vastge houden. Door verbreking van het tuimelraam in de kamer, waar men hem had opgesloten, is gevangenschap te ont snappen. Deze ontvoering moet beschouwd worden als het antwoord van de Amsterdamse afd. van S.S.R. op het ontvreem den van haar praesesze- tel, waaraan de Utrecht se S.S.R.-ers zich enkele weken geleden hebben schuldig gemaakt. De Amsterdamse afde ling, die Vrijdag haar Dies vierde, had Utrecht n.l. doen weten, dat zij bereid was de gevangen gehouden praeses te rui len voor de uit haar so ciëteit ontvreemde zetel, aldus „Trouw". VAN BIERVAT NAAR BRANDSLANG. Pillen en muziek, In het voormalig Militair Hospitaal aan de Korenstraat te Vlissingen heerst een gro te bedrijvigheid. Timmerlie den sjouwen er met planken. met'»1'''"-" *•"- er aan het werk, schilders en stucadoors helpen ook een handje mee... Alles is bezig om dit gebouw weer een beetje toonbaar te maken. Zoals het er op 't ogenblik uitziet, is het allesbehalve fraai. Vol gaten en scheuren, kapotte vloeren en gebroken ruiten. Voor 'n groot gedeelte „dakloos". Eén van die trieste oorlogsherinneringen, zoals Vlissingen er vele kent. Goed voor afbraak, zal een opper vlakkige beschouwer zeggen. Maar dan slaat hij de plank lelijk mis. Het gebouw wordt weer netjes opgeknapt, en dan zal net voor Vlissingen heel nuttig "■'iiiroTj te zijn. Men wil er namelijk de brandweerkazerne in onder brengen. Het terrein achter het gebouw wordt geëgaliseerd opdat met bekwame spoed naar het terrein van de brand kan worden gesneld. Er komt een wachtlokaal voor de brand weerlieden, kantoor, garage emz. In een ander gedeelte wor den bovendien er>ke'e repetitie lokalen klaargemaakt. Muziekvc"' ''n"-en zullen „Plant een boom op Walche ren!" is gedurende de laatste weken de strijdkreet in taJ van Utrechtse overheidsinstel lingen. Daar zamelen namelijk de ambtenaren onder leiding van de V.R.A. geld in voor de bomenactie. Er is al geld vooi 400 bomen bijeen en het wor den er wel -500 of 600. De V. R.A. voert zijn Walcheren-ac- tie door in haar maandblad puzzle's te plaatsen, waarvoor inschrijfgeld ten bate van de bomenactie wordt betaald. Meer dan 1600 ambtenaren in Utrecht doen daaraan mee. Dan staan twee toneelavonden op het program en een .korte doch krachtige" collecte. Op de bijgaande foto is het Utrechtse ambtenaren-comité, onder wie een ambtenaresse tn Zeeuws costuum, bezig met inzameling van puzzle-gelden. hier kunnen repeteren. Het is ^eeds voor de de^de keer, dat de bestemming van dit ge bouw wordt veranderd. BIERBROUWER! In de 18e eeuw, toen een groot gedeelte van het huidige Vlissingen no? niet eens be stond. heevrte er al een grote bedrijvigheid. Vele poorters verdienden er hun boterham. Er werd hier een goed glas bier gebrouwen. De grootste bier brouwerij van de stad was er namelijk gevestigd. In de Ko renstraat werd het kostelijk gerstenat klaargemaakt. Tot 'n de eerst" van de vori ge eeuw werd het handwerk hier beoefend, totdat de zaken verliepen en de brouwerij kwam leeg te staan GARNIZOEN. In het jaar 1850 begonnen de Vlisslngers een campagne vooT een garnizoen. Ze kregen hun zin, maar de stad moest zelf voor de gebouwen zoreen. Zo ontstond in de jaren 1850'51 de Willem in kazerne. Vllssin. gen kon zijn soldaten ontvan gen. Deze mannen echter ble ken ook wel ens ziek te zijn en er moest dus een hospitaal komen! De Vlisslngse gemeenteraad ging zwaar aan het discussie- ren. Waar naar toe met de zie. ke wapenrokdragers De brouwerij stond leeg. Misschien konden ze daarin °-estot>t wor den. De vroede vaderen werden 't eens, het gebouw werd aan gekocht ar, tev heschikking van het P«lr «vpc-fnld. Tachtig jaar lang, van 1860 tot 1940 werden In de voorma lige bierbrouwerij door Jan Soldaat asnerientjes geslikt en pillen naar binnen gewerkt, totin Mei 1940 binnen de ze oude Nederlandse muren brutale Duitse bevelen klon ken. Oorlogsgeweld maakte er een eind aan. Weer stond het gebouw leeg, maar nu kapot vervallen Het herstel is in volle gang. Waar eens de vaten bier rol den. zullen binnenkort waak zame brandweerlieden gereed ■?tt.en, kis ar om elk schoor steenbrandje in de klem te smoren. Waar eens hospitaal soldaten op vilten pantoffeltje? "ondlienen, zullen nu Vlisslng se burgers samenkomen om gezamenlijk 'de muzen te die nen. Daarom geen afbraak, ipaar opbouw! Contact met het buitenland. Toen Nederlands venster op de vrije wereld in 1945 weer kon worden opengezet, hebben duizenden Hollandse jongens en meisjes contact gezocht met de jeugd in het buitenland. Een van de instellingen, die dit in. ternationale contact bevorder den, is het Jeugd Rode Kruis, dat in tal van landen de jon geren de betekenis en de draagwijdte van het Rode Kruls-week leert begrijpen en hen aanspoort hulpvaardig heid te bieden aan de mede mens. Ook in Nederland is de ze organisatie, die haar mede. werkers requireert uit scholen en jeugdverenigingen, popu lair geworden. In Zeeland's zwaarst getrof fen plaatsen hebben de N.J.R. K.-medewerkers getoond, dat het hun ernst is met het be tonen van goede diensten aan de naaste. Hun persoonlijke be. zoeken en de uitdelingen van nuttige zaken en speelgoederen aan de jonge Zeeuwen, hebben tot gevolg gehad, dat men zich ook hier ging interesseren voor de doelstellingen van de organisatie en dat er stemmen opgingen om in Zeeland afde lingen te sohichten. Jammer genoeg zit er nog niet veel schot in, want onderwij zers en leiders van jeugdver enigingen, die het initiatief moeten nemen, beschikken in de meeste gevallen over te weinig vrije tijd, om zich ter volle aan dit werk te kunnen wijden. UITWISSELING VAN ALBUMS. Dat het tóch kan, is in Me liskerke bewezen, waar reeds een bloelende afdeling bestaat. Het is niet verwonderlijk, dat dat juist daar het geval is, want de inwoners van dit Wal- cherse dorp zijn de Rode Kruis- gedachte zeer toegedaan, getuL ge het feit, dat ieder gezin lid is van het Rode Kruis, een uni cum in ons land. De promotor van deze afde ling is het hoofd van de Oud- Geref. Boaz-school, de heer H. Jansen, die de practische waar- de van het contact tussen zijn leerlingen en de meisjes en knapen van scholen in andere landen zeer goed inziet. Hij was het, die het initiatief nam tot de verzending van zelfge maakte albums vol foto's en te keningen naar de scholieren in Tasmanië, Engeland en andere landen, die de jonge Melisker kers geschenken zonden. Deze kinderen stuurden op hun beurt albums terug, waardoor zijn leerlingen een goede in. druk kregen yan het land, de omgeving en het schoolleven van hun kameraadjes in den vreemde. Op deze wijze wordt ondermeer contact gehouden met de Girls High School te Perth, Australië en de Junior High School te Holland, Michi gan. Enkele jongeren uit Me- Mskerke ziin bovendien deze zomer naar Devon (Engeland) geweest, waar zij te Exeter gastvrij werden ontvangen. An dere jongens en meisjes van het Jeugd Rode Kruis in Ne derland werden deze zomer uitgezonden naar Zweden, een trip, die door het Bernadotte- fonds werd bekostigd. ONDERWIJSVER NIEUWING IN DE PRACTIJK. Het vervaardigen van zo'n album ig een aardig en dank baar werk, waaraan de knapen *n meisjes veel plezier beleven. Zij maken tekeningen, knippen foto's uit tijdschriften en kran. ten en geven de albums ook de „finishing touch". Meester Jansen is zeker niet het minst enthousiast: hij geeft de kin deren bij dit werk leiding, poogt zelf op allerlei manieren aardige foto's by elkaar te krijgen en vertaalt de brieven naar en uit het buitenland. Hij Iaat zijn discipelen tekenen, schilderen en knippen in schooltijd (een ruim en ge zellig lokaal is hier speciaal voor ingericht, omdat hij te recht meent, dat dit zeer goed kan 'geschieden in het kader van de onderwijsvernieuwing, waar hij een groot voorrtande) van is. Uit eigen aanschouwing hebben wij kunnen constateren, wek een aardig werk zijn leer. lingen afleveren. Vooral 't schilder- en teken, werk van de 13-jarige Dirk Wisse is opvallend. Deze jonge, man is niet slechts een te kenaar-! n-de-dop, maar ook 'n vaardig knutselaar: hij heeft een groot en keurig afgewerkt model van een Limburse mo len vervaardigd, dat binnen kort zal pronken op een ten toonstelling van het J.R.K. in Zweden. SCHIP GEADOPTEERD. De jeugd van Meliskerke correspondeert niet alleen met andere schoolkinderen, doch ook met een compagnie solda ten in Indonesië. Het is de A- compagnie van het 4-1 R.I (de 5e Infanteriebrigade). De meis jes en jongens verzamelen voor deze militairen rijdschriften, enveloppen, enz. en schrijven brieven, waarop zij ook steeds antwoord krijgen. Tevens adop teerden zij het s.s. „Marieker- ke" van de Ned. Scheepvaart Maatschappij, zulks omdat Me. llskerke vroeger Melis, en Ma. riekerke heette. Met de beman ning wordt een drukke cor respondentie gevoerd. Brieven met het poststempel Meliskerke gaan thans over de gehele wereld. De jonge gene ratie van het dorp ls daar niet weinig trots op. Zij zegt: „Wij hebben er voor gezorgd, dat het kleine Meliskerke midden op de wereld ligt!" Bomen planten is een mooi werk. Het moet echter met overleg en zorg geschieden. Het is niet alleen werk, waarbij de handen worden gebruikt, maar waarbij ook het menselijk vernuft een rol speelt. Niet iedereen evenwel is in de gelegenheid een boom te planten. En dus kan niet iedereen bij het bomen planten zjjn intelligentie tonen. Daarom hebben wij voor onze lezers een kruiswoordpuzzle samengesteld, waarop zij him krachten kunnen beproeven. Ongetwijfeld denkt u bjj het oplossen van deze puzzle aan de boomplantdag! HORIZONTAAL: 2. Persoonlek voornaamw. 3. Zorgt voor jongens in In- dië. 6. Worden door solisten uit gevoerd. 7. Deel van paardentuig. 9. Schrede. 11. Kindersnoepgoed. 13. Wereldzee (Engels). 16. Vlek. 18. Inhoudsmaat. 19. Laatstleden. 20. Bracht veel ellende. 22. Katachtig roofdier. 23. Soort zwijn. 25. Namiddag. VERTICAAL: 1. Engelse jongensnaam. 2. Voorzetsel. 3. Hulpbehoevende toestand. 4. Zeekasteel. 5. Jongensnaam. 6. Lichaamsdeel v. Olifant. 7. 4 November. 8. Vluchtheuvel. 9. Familielid. 10. Lucht waarmee de mens in leven wordt gehouden. 65. Gelijkspel. 67. Bijbelse figuur. 68. Oude datief. 69. Zie 19 (hor.). 70. Zie 52 (hor.). 71. Verharde huid. 74. Bijwoord van tjjd. 76. Drank (Engels). 78. Spil. 80. Gas. 81. Rivier in Italië. 82. Meisjesnaam. 84. Zie 24 verticaal. 85. Daar. Jongensnaam (afk.). Landstreek in N.-Brabant. Deel van schip. 28. Communistische inL orga nisatie. Familielid. Kledingsstuk. Scherm. 37. Bijwoord v. graad. 38. Heilige (afk). Organiseert de boomplant- dag. Tennisterm. 48. Rund. 49. Boom. 50. Voorzetsel. 51. Familielid. 52. Verbanningsoord (Napole on). Reeds. 55. Trekdier. 56. Stamboek (afk). 58. Touwwerk. Bocht. 62. Shawl. 64. Plechtige belofte. Hoge gast op Walcheren (4 Nov.). 72. Bergplaats. 73. Frans politicus. 74. Voorzetsel. 75. Jongensnaam. Kleur. Uitroep. 80. Voorzetsel. 82. Drank. 83. Koffiehuis. 87. Lichte spot. 88. Ned. Olymp. Comité. 47. 12. Dun. 14. Soort bier. 15. Gestage. 16. Jongensnaam. 17. Legeronderdeel (afk). 18. Voeding. 21. Gewoon lager onderwijs. 22. Onzin. 24. Gij (esperanto). 25. Rivier in Italië. 27. Soldatenkost. 29. Jongensnaam. 30. Hert. 33. Frisheid. 34. Naschrift 35. Wet (Eng). 38. Iers toneelschrijver. 40. Rivier in Duitsland. 41. Nul. 42. Pers. vnw. 43. Stellig. 44. Communistische partij (afk). 45. Loop. 46. Let wel. 54. Bergplaats. 55. Flauwte. 57. Tsjechisch industrieel. 60. Zie 35 vert. 61. Halfbloed. 63. Stroef. NIEMÖLLER. Pastor Martin Niemöller schrijft naar aanleiding van ziin nieuwe benoeming het vol gende: „In Hessen, Nassau en Frankfurt zijn er dit jaar ver kiezingen in de kerk gehouden, waarvan een kerkvergadering van de drie kerkelijke distric ten het gevolg is geweest. Tij dens deze vergadering is de eenheid tussen de drie genoem de gebieden tot stand ge komen. Nadat de confe rentie zich tot de Synode geconstitueerd had, heeft men mij gevraagd om voorzitter te wórden en mü de leiding opge dragen van 'de Kerk. Ik heb deze benoeming tot voorzitter van de Evangelische kerk van Hessen-Nassau aangenomen en ben reeds in functie getreden. Mijn positie als hoofd van de buitenlandse afdeling van de Evangelische kerk in Duits land blijft ongewijzigd". DE KERK, DIE HITLER WILDE STICHTEN. Eerst nu worden de plannen bekend, die Hitler had voor een „nationale staatskerk". In het vijfde jaar van Hitler's re gime werd er een uit 30 pun ten bestaand' plan voor de kerk ontworpen. Dit werd ehter nog volkomen geheim gehouden. Door de oorlog kon aan dit plan geen uitvoer worden ge geven en in 1943 kwam er een gewijzigd plan, dat slechts 16 punten bevatte, gereed. Hierin was vastgelegd, dat de natio. nale staatskerk, die het enige godsdienstige genootschap in Duitsland zou zijn, gegrond was op de theorieën van bloed en bodem. Vaste sprekers zou den iedere Zaterdag bepaalde plechtigheden leiden. De kin deren werden bij de geboorte als lid opgenomen, waarbij de ouders plechtig moesten belo ven om hen op te voeden als „goede Duitsers". Christelijke kerken en verenigingen waren niet toegestaan. De Bijbel en andere Christelijke boeken mochten niet in het Duits ge drukt worden of uit andere landen worden ingevoerd. Als voornaamste document voor de kerk gold Meln Kamf. De ge dachten hierin vervat moesten ten grondslag dienen aan alle preken. PROTEST VAN DE KERK. Enige maanden geleden zond een gewestelijke afdeling van de Sozialistische Einheitspartei Deutschlands (S.E.D.), een rondschrijven aan haar functi onarissen. waarin hen opdracht werd gegeven om te letten op de preken, die gehouden wor den en om de Partij op de hoogte te houden van alles, wat er binnen de muren van de Kerk gezegd wordt, wat in strijd is met de democratische vernieuwing. Het consistorie van de Evan gelische Kerk in de provincie Saksen heeft bij de S.E.D. hier tegen geprotesteerd. „Meent ge werkelijk", zo luidt het schrijven, „dat deze methode van contróle uitoefenen op de Kerk door een politieke party het democratisch besef bij het Duitse volk zal doen groeien? Heeft deze methode niet juist een tegengestelde uitwerking: het vértrouwen in het open baar leven te gronde te rich ten tot zelfs in de meest per soonlijke menselijke verhoudin gen? De Kerk kan niet leven en werken op deze wijze". De oplossingen, geadresseerd aan de Redactie der Provinci ale Zeeuwse Courant, Wal- straat te Vlissingen, onder ver melding van „Puzzle" op de enveloppe, moeten uiterlijk 6 November in ons bezit zpn. Zo als gewooniyk stellen wij weer 12 prijzen beschikbaar, 3 voor de Walchenaren, 3 voor de Be velanders, 3 voor de Zeeuws Vlamingen en 3 voor de bewo ners van Schouwen Duiveland, Tholen en St. Philipsland. UITSLAG VAN DE VORIGE WEEK. En nu de oplossing van vori ge week. Na lezing der opgave, was het vrij duidelijk, dat het aantal blokjes een 189 voud plus 1 en ook een 160 voud moest zijn. Het aantal blokjes bleek dan 2080 te zfo'n. Er wa ren nog enkele andere oplossin gen mogelijk, die echter buiten beschouwing kunnen blijven, daar de kisten dan te hoog zouden zijn. Er werd ook maar één oplossing gevraagd. De gelukkige prijswinnaars zijn: M. Nieuwenhuize, Raadhuis straat, 's-Gravenpolder; A. M. Barentsen, Kamperland, Ha- vendijk B 102; M. Schrijver, Westsingel 79, Goes; J. Hame link, Waterpoortstraat 2, IJ- zendijke; D. H. Meeusen, Dorpsstraat 89, W. Breskens; C. F. Kohier, Schoolplein 4, Temeuzen; P. v. d. Velde, Ka naalstraat 17, Souburg; A. J. Goudswaard. Segeersingel 124, Middelburg; M. de Pagter, Schuitvlotstraat C 27c, Dom burg; J. Kodde, Molenweg 146, Ouwerkerk; M. Hoek, Grind weg 11, Tholen; A. J. Clarisse, Bouwkundige te St. Philips- land. Do prezen, die bestaan uit een aantal fraaie luxe voorwer pen, zullen hen-worden toege zonden. Camille Gut, de president van het internationaal valutafonds. TENTOONSTELLING „NEDERLANDS NIEUWE KERKEN". Het Comité van de tentoon stelling „Nederlands Nieuwe Kerken" deelt mede: „De ope ning van de tentoonstelling „Nederlands Nieuwe Kerken", welke op 7 November a.s. in het stedelijk Museum te Am sterdam zou plaats hebben en het daaraan verbonden twee daagse congres over kerkbouw zullen worden uitgesteld tot 7 Mei 1948. Het besluit tot dit uitstel komt voort uit de wens op de tentoonstelling zoveel mogelijk ontwerpen van kerken, welke representatief geacht 'kunnen worden voor de tegenwoordige stand van dc kerkbouw in ons land, te brengen. Nauw over leg met vertegenwoordigers van de architcctenwereld heeft uitgewezen dat tot het berei ken van dit doel iets langere tijd van voorbereiding noodza kelijk is. WEDEROPBOUW. Rev. G. Greflin, Secr van het Reconstruction Depart ment in Genève, brengt een be zoek aan ons land ten einde verschillende kerkelijke instan ties en inrichtingen te bezoe ken in verband met dc voort gang van de arbeid van het Reconstruction Department van de Wereldraad van Ker ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 5