Sport en wedstrijden lief geuJscliip ScolsUr De Rijn nog steeds onbevaarbaar PREDIKBEURTEN Generaal Eisenhower over Walcheren Lonica is verloofd Walcheren. Betekenis van Walcheren's offer. De betekenis van Wal cheren voor ,de invasie, uil eengezet door Gen. D. Ei senhower in diens werk „Eisenhower s own story of the war", in het Neder lands vertaald onder de ti tel van „Invasie tot Victo rie". Bi. 182: Na de voltooiing van de „Mar- ket-Garden"-operatie kreeg de Noordelijke legergroep de op dracht de opening van de Ant_ werpse haven als een zaak van de allereerste orde te onderne men. Terwijl de stad en de ha veninstallaties op 4 September nagenoeg onbeschadigd in han den van het 30e Corps waren gevallen, bleek, dat de haven nutteloos was en blijven zou, zolang de Scheldemond niet was bevrijd van mijnen en Z.- Beveland en Walcheren, die de toegang tot de haven beheers ten, niet veroverd waren. De operaties tot dit doel maak ten het gebruik van amphibie- strijdkrachten nodig en gedu rende het laatste deel van Sep tember en de eerste dagen van October werd in het Hoofd kwartier van het eerste Cana dese leger het plan voor de ge_ zamenlijke vloot-, lucht- en grondaanval onmiddellijk ter hand genomen en uitgewerkt... BI. 183: Op de 30ste was geheel Zuid- Beveland van de vijand be vrijd en de Britten en Canade zen zetten hun aanval voort tegen de dam, die Zuid-Beve land met Walcheren verbindt. Op Walcheren bestond de vij and uit het overgebleven ge deelte van een divisie, die met zware verliezen van Zuid-Be veland was teruggedrongen en uit de eiementen van het Duit se Vijftiende Leger, die over de Schelde waren ontsnapt uit de val, waarin ze door de In neming van Antwerpen waren geraakt. De Canadezen vielen Walcheren uit het Westen (Oosten? Red.) aan, terwijl op 1 November amphibie- eenheden zowel bij West- kapelle als bij Vlissingen landden en naar het Oosten en het Noorden oprukten, .daarbij samentrekkend op de vijandelijke versterkin gen óp het eiland. Onze troepen, bestaande uit de 4e S.S. Brigade der Royal Marine (Commando's) en twee bataljons van de 52e Infanteriedivisie, waren met succes, onder zwaar vuur uit marinestormboten aan- land gegaan. Een groot aandeel in het welslagen van deze amphibie-operatie hadden de begeleidende schepen van de Britse vloot, die zonder te aarzelen en volgens de hoge tradities der vloot de volle kracht van het vuur der landbat- terijen tot zich trokken, waardoor de Commando's en Stoottroepen de kust konden bereiken met veel lichtere verliezen dan an ders het gevai zou zijn ge weest. Dok de luchtmacht, die on danks het buitengewoon slech te weer in (blz. 184) grote ge tale opereerde, verleende een waardevolle steun aan de ope ratie. Een glanspunt van deze steun was het nauwkeurig bombardement door vliegtui. gen van het Bomber Command, dat er in slaagde de dijken te doorbreken. De drie naar elkaar toewer kende legerafdelingen, die over zeer moeilijk terrein, dat gro tendeels onder water stond, moesten aanvallen en zware verliézen leden, ruitten met grote heldenmoed, onder hef tig verzet van de vijand voor uit om de versterkte plaatsen Veere en Middelburg te ver overen en de vijandelijke weer. st;and te breken. Op 9 Novem ber waR alle tegenstand ge broken en waren ongeveer 10.000 Duitsers, waaronder een divisiecommandant, gevangen genomen. Met de verovering van Zuid. Beveland en Walcheren was de toegang over land naar Ant werpen nu vrij, maar in de monding van de Schelde moes. ten de mijnen nog worden ge veegd, voordat de haven kon worden gebruikt. Dit werk werd onmiddellijk door de vloot opgevat en toen op de 26ste November de eerste schepen werden gelost, werd Antwer pen een aanvoerhaven voor on. ze legers. De vijand echter, die begreep, hoe belangrijk de ha ven als aanvoerbasis voor ons was, begon ln die tijd op grote schaal V-l en-V-2 bommen op de haven en de stad te werpen. Hoewel deze wapens even on nauwkeurig waren als die, wel. ke op Londen werden afgescho ten. veroorzaakten zij toch grote verliezen in het district, doordat niet alleen burgers en soldaten werden gedood, maar ook gedurende korte perioden de vérbindingen en de aanvoer werden verstoord. Marktberichten VEILINGS VER. „ZUID-BEVELAND", GOES. Donderdag 30 October 1947. Appels: Goudreinetten 19 59; Sterappels 1130; Jona than 2066; Cox Oranje Pip pin 2468; Laxton Superbe 1746; Zure Bellefleur 12 27; Princesse Noble 1628; Courtpendu 1016; dubb. Bel lefleur 1525; Gron. Kroon 1330; Golden Delicious 18 40; Present van Engeland 10 29; Bismarck 1314; Zoete Bellefleur 2136; Zoete Erm- gaarde 1839; Appels (kroet en fabriek) 5.8010.75, alles per 100 kg. Peren: Comtesse de Paris 1329; Zwijndr. Wijnpeer 16 32; Br. Alex Lucas 1830; Le Curé 1317; Nouveau Poi- tiau 1018; Groene Chaumon- tel 715; Jodenperen 1417; St. Remy 1525; Pondsperen 1825; Brederode 14—26: Gle- ser Wildeman 20—37; Winter Bergamotten 15—18; Winter- suikerijen 12—16; Winterlouw- tjes 1320, alles per 100 kg. Diversen: Mispels 38 per 100 kg- Noten 5.90 per 100 stuks. zondagsdienst artsen en apotheken. Voor dringende gevallen in Goes is Zondag te bereiken de heer Bruinzeel, arts, Jac. Val kestraat 3. telef. 2375. Voor Driewegen, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp doet dienst de heer LucasLuyckx, arts te 's-Hee renhoek. tel. 282 (K 1105) en voor Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke en Wolphaarts- dijk is te bereiken de heer Zon- nevyle, arts te 's-Heer Arends kerke, tel. 202 (K 1106). Te Goes is geopend de Goe- se apotheek. Burgerlijke stand KRUININGEN. Ondertrouwd: A. Kieviet, 32 j. en A. K. Dorst, 24 j.; D. Wiskerke, 24 j. en J. de Bel, 23 j.;J. H. de Munck, 33 j. en R. A. C. Vertenten, 26 j. Getrouwd: H. M. Nélemans, 22 j. en P. J. Maas, 21 j. Bevallen: M. S. Stroosnijder Bouterse, z.; F. Willeboèr- Joosse, z. VOETBAL DRIE ZEEUWEN IN DE BONDSVERGADERING. De secretaris van de V.C. „Vlissingen", de heer E. C. Boogerd. is gekozen tot lid van de Bondsvergadering van de K.N.V.B. Ook de heren Iman- se (Middelburg) en Zwarte- poorte (Goes) zijn lid van de ze vergadering. KOMT HTTCHIN TOWN NAAR VLISSINGEN? Hitchin Town, het elftal dat Vlissingen tijdens haar laatste bezoek aan Engeland na span nende en fraaie strijd met 3 2 klopte, heeft voorbereidin gen voor een bezoek aan Hol land. Indien de reis, ondanks de deviezenmoeilijkheden door gang kan vinden, zal ook con tact met Vlissingen worden ge zocht voor het spelen van een return-wedstrijd. TAFELTENNIS Orvlo, dat vrij was, zag zich van de eerste plaats verdron gen door Drie Klezoren, dat tegen S.O.S. geen fout maakte en met 91 won. Sla Raak, dat met 82 van haar eigen reserves won, deelt nu samen met Orvio de tweede plaats. Sorry wreekte de smadelijke nederlaag van vorige week op Amor en stuurde de belasting mensen met een 82 verlies naar huis. In de tweede klasse gebeur den geen belangrijke dingen, of het moest zijn, dat Orvio III geheel onnodig struikelde en met 82 van S.O.S. III verloor. De juiste uitslagen zijn: le klasse. S.O.S.Drie Klezoren 18 (dubbelspel moet nog worden gespeeld); SorryAmor 82; Sla Raak ISla Raak II 82. 2e klasse. Sorry nOrvlo H 64Drie Klezoren IIDrie Klezoren ÜI 9—1; S.O.S. m—Orvio III 8— 2. Het programma voor Woens dag 5 November werd als volgt vastgesteld le klasse. Drie KlezorenOrvio; Sor. ry—S.O.S. 2e klasse. Sorry IIIOrvlo III; Sla Raak Hl—S.O.S. IH. Van belang is vooral de wed strijd Drie KlezorenOrvio, daar de uitslag hiervan zal be palen, wie voorlopig de leiding zal nemen. Alle 'wedstrijden worden gespeeld in de zaal van Kinderzorg. DAMMEN Woensdagavond werd te Ka- pelle de damwedstrijd voor de 2e klasse competitie Z.D.B. ge. speeld tussen Kapelle en Middelburg n. Middelburg won deze wed strijd met grote cijfers (164) De gedetailleerde uitslag luidt: 1. J. E. Ganseman—A. Walraven 02; 2. A. van Drlei J. v. Donselaar 02: 3. Fr. v. WelJ. v. d. Berge 02; 4. C. v. d. SchraafA. Comellsse 20; 5. C. v. OverloopJ. Krijger 02; 6. J. v. Overbee- keH. Meerman 11; 7. C. VeerhoekW. A. Semeijn 02; 8. J. v. LlereM. J. Reijnhout 11; 9. C. v. SulstersH. Overtvelt 02; 10. J. Korstan. jeM. v. d. Slikke 02. FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 48 Ten tweede, dat hij zo n moeder, zou hebben! Een moe der, die absoluut niet op hem lijkt, in geen enkel opzicht zelfs. Hij moet dan wel hele maal op zijn vader lijken, dat is al wat ik er van zeggen kan. Ten derde het huis! Het heeft niets van 'n sarcophaag. Het lijkt niet eens op het kleinste plekje van het Britse Museum, en de meubels her ineren je evenmin aan die van de N.O., wat ik zo stellig ver wacht had. Terwijl ik mijn slaapkamer rondkijk, zie ik, dat het juist de soort kamer is, waar ik altijd zo naar verlangd heb, vooral sedert ik in Battersea woon, waar het raampje van mijn slaapvertrekje op een sombere binnenplaats uitziet, met een hondenhok van een pakkist gemaakt, en waar al tijd de een of andere was te drogen hangt. De kamer hier is zo verruk kelijk groot en fris! Er la een kolossale hangkast, zie ik. En wat een flinke, grote spiegel! Die heerlijke geur van la vendel en pot-pourri komt uit die grote Japanse kom, die in de vensterbank staat! En die grote erker kgkt uit op dat prachtige grasveld! De trossen zacht paarse bloemen van de wistaria tikken tegen de vensterruiten. De gordijnen en meubels zgn van cretonne met rose pioenen en darwin tulpen. Het behangse1 is als bezaaid met bouquetjes van rozeknop- jes, opgebonden door lintjes. De sprei is rose. Geen spoor van die grauwe en sombere, saliekleurige lin ten, die nu zo in de mode zijn. Groen is toch helemaal geen kleur voor binnenshuis; dat de mensen dat niet begrijpen! Hier is het net, zoals lk het gekozen zou hebben voor mijn slaapkamer, als Maar wat geeft het, of ik denk aan het huis, dat ik had kunnen hebber, en nooit heb ben zal? Ik moest dankbaar, meer dan dankbaar zijn, dat het huis, waar ik veertien dagen moet doorbrengen, zo verschil lend is van wat ik mij had voorgesteld, en dat zijn fami lie helemaal niet op hem lijkt. Wat komen mgn dierbare, kristallen flacons met hun zwart zilveren stoppen mooi uit op die Sheraton toilettafel met spiegel! „Dat?" Tc denken, dat ik die eens had willen inpakken en aan juffrouw Skinner meegeven. om te verkopen, omdat ik een paar schoenen nodig had! Een arme typiste moet schoenen hebben. Luxe, zoals flacons met zwart zilveren dop, heeft zij niet meer nodig, meende ik toen in mgn ver driet. Wat ben ik blij, dat ik er toch de moed niet voor had, toen het er op aan kwam, maar mijn schoenen nog eens liet verzolen, en dat mijn eigen borstels, met mijn monogram er op, weerkaatst worden door de ovalen spiegel tegelgk met die lustre vaas met donkere muurbloemen, die zo echt bij de omgeving passen. Ik denk, dat de meisjes die daar neer gezet hebben. Ja, die zusters van hem! Wie had kunnen den ken, dat hg zusters zou hebben en zulke zusters! Er werd aan de deur ge klopt.. „Binnen!" riep ik. En daar kwam als een stormwind de kleine, witte hond naar binnen stuiven, ge volgd door een grote, blinken de, koperen kan en de ogen van Theodora. Die ogen vielen mij nu ook weer het eerste op. „Ik kom je wat warm water brengen" heel zacht en be deesd klonk het. „Wg eten om acht uur. (Afblijven Cariad! Hg weet heel goed, dat hij geen pantoffels mag opeten). „Ik eet nog niet mee aan tafel". Hier keken de gTote bruine ogen treurig naar mijn nieuwe avondjapon, die ik even te vo ren over het voeteinde van mgn bed gehangen had. (Wordt vervolgd). 60. Ja, Signor Rivaldi zag een tijdje lang niet anders dan draaiende ster ren en hy probeerde ernstig die te tel len, uno, duo, tertio, quarto... vyf..." Maar net toen hy „septino" wilde zeg gen, verdwenen de sterren en hy kon niet verder tellen. „Wat is er aan de hand," mompelde hy. „Waar ben ik... wat ziet mijn kykoog daar! Kisten! Goud- Ik slaapdroom: Ik heb die schoonste slaapdroom van myn levens tijd... Au! Ik slaapdroom niet! Ik ben wakkerklaar.ik... goud! GOUD!! Ik schenk mg zelf geen geloof! Ah Oh! Signor Capitano- Actio- Goud!! Pak aan die kist! Nog één! Presto! Animato- Teinpo di gracioso!" „Hoe is het mogelgk!" mompelde Kap- pie. „Knap gedaan, jong! Wat een kis ten Wat een goud!" Transito-goederen stapelen zich op. Het Rynvervoer van over Rotterdam en Amsterdam ingevoerde goederen ligt zo goed als stil. Do transito goederen voor Zwitserland, Duitsland en Frankrijk stapelen zich op te Rotter dam. Het kolen-, levens middelen-, graan- en stuk- goederenvervoer is groten deels lamgelegd. Dit aUes is een gevolg van de lage waterstand der rivieren. De R(jn is een onbevaarbare waterweg geworden en nog steeds zakt het water. Lo- bith meldde Woensdag jl. opnieuw een val van enige centimeters. Op sommige plaatsen constateerde men een verschil in waterstand van vier meter met normale jaren. DE SCHADE. Voor onze deviezen-positie betekent dit, aldus „Het Vrije Volk", een schade van enkele millioenen, daar bijna het ge hele Rynverkeer nil in handen van derden is, die in deviezen moeten worden betaalt. De vooroorlogse Rynscheepvaart leverde een bijdrage van rond honderd milioen grilden per jaar. Men kan zien dus voor stellen welk een schadepost de ze stagnatie met zich mee brengt. SNEEUW KAN UIT KOMST BRENGEN. Denkende aan 1921, toen de Rijn gedurende drie maanden onbevaarbaar was, verwacht men, dat zij eerst midden of eind December de normale stand bereikt zal hebben. Al leen regen en sneeuw kunnen uitkomst brengen. Het water moet minstens een meter sty- gen voor de sleepboten weer normaal kunnen gaan varen. En dan moeten de obstakels in de rivieren zo spoedig moge lgk verwgderd worden. Bij Vlissingen Filmavond geheelonthouding In de Nieuwe Kerk te Vlis singen werd Donderdagavond door de Nat. Chr. Geheelont houdersvereniging een propa- ganda-filmavond gegeven. De heer J. Castel, voorzitter der afdeling Vlissingen, noemde al cohol een gevaar voor de maat schappij. Als we de gevolgen zien van alcohol by snelverkeer, aldus spr„ worden we ons be wust hoe groot dit gevaar is. Nadat enkele voorfilms wa ren gedraaid, werd de hoofd film „De onbekende misdadi ger" vertoond. In deze film werden de gevolgen van het alcoholisme sterk naar voren gebracht. In de pauze sprak de heer Veen. propagandist der vereni ging. Spr. noemde enkele frap pante voorbeelden van drank misbruik. Wg zijn in de wereld om deze te verbeteren. De ge heelonthouding is daartoe noodzakelijk. Tenslotte sprak nog de heer Weug, voorzitter van de Jon geren-organisatie der Chr. Ge heelonthouding. Serooskerke TERUG UIT INDIË De soldaat C. Dekker, die in Indië ts gewond, zal op 7 No vember a.s. met het m.s. „Ko- ta Inten" in Nederland terug keren. Dit is de eerste van de uit Serooskerke naar Indië ver trokken militairen, die ln het vaderland terugkeert. eeuwse nippers De heer Joh. Hamelink Jz., vroeger te Wemeldinge. thans keurmeester van vee en vlees te Rotterdam, is met in gang van 1 Dec. a s. ingelijke betrekking benoemd te Mid delburg. Speyk op de Hollands-Duitse grens, liggen 16 sleepboten met kapotte schroeven. Velen zien in deze toestand een bewijs te meer, dat de Rijn nodig gekanaliseerd moet worden. MAAS EN IJSEL. Dank zij de stuwen, deelt de Maas zelf niet in deze misère. De rivier wordt door de kana len gevoed, maar in deze dro ge tgd zijn toch de kanalen slecht bevaarbaar. De IJsel heeft ook te kampen met lage waterstanden, waardoor de kosten van het vervoer elke dag hoger worden. Ook in het Twente-Rijn kanaal en de Overijselsc kanalen ligt de scheepvaart practisch stil. Scheepvaartberlchten Vlissingen, aangekomen 30 Oct.: „Liberty" v. Par; „Ko- ningsdiep" v. Antwerpen. Vertrokken 30 Oct.: „Wil- ja" n. Oslo. Gepasseerd n. Antwerpen 30 Oct.: „Euterpe" v. Amster dam; „Neeltje" v. Finland; „Heerengracht" v. Rotterdam: „Alk" uit zee; „Marietje Böhmer" v. Noorwegen; „He ron" v. Middleborough; 31 Oct.: „Vrede" v. Ipswich. Gepasseerd v. Antwerpen, 30 Oct.: „Oleum" n. Rotter dam; „Leuvenhaven" n. Ko penhagen; „Spaarnestroom" n. Amsterdam: 31 Oct. „In specteur Mellema" n. Helsing- fors; „Majori" n. Esbjerg. Geleerden hebben vastge steld, dat de bomen, die de atoombom van Hlrosjima heb ben overleefd, tweemaal vlug ger groeien dan voorheen. Ned. Hen'. Kerk. Goes: 10 ds. Odé, 5 ds. Boerlyst; 's-Heer Abtskerke: 9.30 ds. Strating, 2 ds. Heymans; 's-Heer Arendskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Waa; 's-Heer Hendrikskinderen: ds. de Roos, ds. Renting; Kattendij- ke: 9.30 en 2 ds. Breek; Kloe- tinge: 10 en 2.30 ds. Elderen- bosch; Wilhelminadorp: 10 en 6 ds. Nutbey; Wolphaartsdijk: 10 en 2.30 ds. v. Dgk; Borsse- le: 10 cand. Huizing, 2.30 ds. Vrylandt; Driewegen: 2 ds. Das; 's-Heerenhoek: .2 ds. Luu- ring; Lewedorp: 6 ds. Luu- ring; Nieuwdorp: 10 ds. Luu- ring. 2.30 ds. Boerlgst; Nisse: 9.30 ds. Lely, 2 ds. Renting; Ovezande: 9.30 ds. Das; Ka pelle: 10 ds. v. d. Ham, 2.30 ds. Metselaar; Krabbendijke: 9.30 en 2.30 ds. Baarslag; Wemel dinge: 10 en 2.30 ds. Oost; Yerseke: 11 dhr. de Zwart, 4 ds. Baks. Geref. Kerken. Goes: 10 en 5 drs. Stam; Baarland: 9.30 en 2 ds. Y. J. Tiemersma; Borssele: 10 en 2.30 ds. Al- laart; Driewegen: 9.30 en 2 ds. J. Y. Tiemersma; Hein kenszand: 10 en 2.30 ds. Booy; Lewedorp: 10 en 2.30 Stud. Lammens; Nieuwdorp: 10 en 2.30 ds. Beukema; Kapelle: 10 en 2.30 ds. v. d. Leek (H.A.): Krabbendijke: 9.30 en 2.30 ds. P. de Bruyn; Kruiningen: 10 en 2.30 ds. Koolstra; Rilland- Bath: 10 Leesd., 2.30 ds. v. d. Stoel; Wemeldinge: 10 Leesd., 4.20 ds. Booy; Yerseke: 9.30 en 2 ds. Booy Geref. Kerk ex art. 31. Goes: 2 en 6 ds. Zemel. Geref. Gem. Goes: 9, 2.30 en 6 Leesd.; Borssele: 9.30, 2 en 5.30 Leesd.; Nisse: 9.30, 2 en 5.30 Leesd.Krabbendijke 9.30, 2 en 6 ds. v. d. Berg; Wemeldinge: 10, 2 en 5.30 FILMS VAN DE WEEK De Zeehavik. Een van de aardigste avon turenfilms van dit jaar, de Warnerfilm „De Zeehavik", draait deze week in het Grand Theater te Goes. Twee uur lang wordt men hierin geboeid door een reeks van spannende en kleurrijke scènes deels zich afspelend op de zeven zeeën, deels handelend aan het hof van Koningin Elizabeth. Errol Fljmn speelt de zeehavik met zwier en wordt daarbij gese- cundeerd door de charmante Brenda Marshall. In een bgrol kan men het uitstekende spel van Claude Rains bewonderen. De wijze, waarop enkele grote zeeslagen en de inrichting van het Engelse hof zijn gerecon strueerd, verdient alle lof. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor dringende gevallen in Veere, Vrouwenpolder, Seroos kerke, Oostkapelle en Gryps- kerke heeft Zondag dienst Dr. Reynders Schilt te Seroosker ke, tel. 212. Voor Arnemuiden en Nieuwland doet dienst de heer C. J. de Weerd, arts, Ryksweg 6 te Nieuwland, tel. 340. In Middelburg is te be reiken de heer C. F. Frumau, arts, Groenmarkt, tel. 2635 en te Vlisingen G. J. M. de Greef, arts, Koud ekerkseweg West 13, tel. 55. Te Middelburg is geopend apotheek v. d. Harst, K. Delft en te Vlissingen apotheek v. Ockenburg, WalstraaL Leesd.; Yerseke: 9.30, 2 en 6 ds. v. Stuyvenberg. Vry Evang. Gemeente. Goes: 9.30 en 6 ds. Karelse: Wemel dinge: 10 en 2.30 ds. de Goe de; Yerseke: 10 en 2.30 ds. Timmerman. Ver. van Vryz. Godsdiensti ge». Goes: Geen dienst. Doopsgez. Gem. Goes: 10 ds. BaKker. Leger des Heils: Goes: 10, 3 en 7.30 Kapt. Lissenberg; Yer seke: 10 en 6 Adj. Helmhout. Officiële Publicaties INLEVERING SCHOENENBONNEN. Het C. D. K. deelt mede, dat schoenhandelaren de schoenen bonnen. gemerkt in de linker bovenhoek met A t/m H uf AA t/m AH, welke na 15 Nov. niet meer voor het publiek geldig zijn, uiterlijk op 30 Nov. a.s. bij een fabrikant moeten inleveren. Fabrikanten moeten deze bonnen vóór 16 Dec. a.s. op de voor hen vastgestelde dagen inleveren by de distri- butiedienst, teneinde een toe wijzing voor materiaal ter ver vaardiging van schoenen te verkrijgen. Inlevering der bo venbedoelde bonnen moet ge schieden op opplakvellen MD 10702. waarop de bonnen per soort moeten worden op geplakt in veelvouden van 50 stuks. Indien geen veelvoud van 50 stuks wordt verkregen, dient aanvulling met bonnen van de B- of C-serie plaats te hebben. huisvesting. B. en W. van Goes brengen ter openbare kennis, dat de Ambtenaar van het Huisves tingsbureau ln het vervolg al- leen op Maandag- en op Don derdagmorgen van 9—12 uur voor het Publiek te spreken is. Belanghebbenden dienen er dus rekening mede te houden, dat zij de overige morgens niet te woord gestaan kunnen wor den. diestributiedienst krabbendijke. inlevering detaillisten. Van 310 Nov. wordt, in verband met de dankdag, de inlevering door detaillisten te Yerseke verzet van Woensdag op Donderdag en van Donder dag op Vrijdagmorgen. Detail, listen van Hansweert moeten inleveren on Woensdagmorgen van 9.3012 uur, die van Rll- land-Bath Woensdagmiddag van 24 uur. nieuwe aanvragen voor toeslag bijzondere arbeid. Arbeiders in landbouw- en aanverwante bedrijven kunnen gedurende de eerstkomende pe. rioden weer toeslag voor by- zondere arbeid ontvangen. Voor hen dienen nieuwe aanvraag formulieren ingediend te wor den. Formulieren van af 3 Nov. afhalen. Ze moeten door de werkgevers zoveel mogelgk van alle werknemers gezamen lijk worden ingediend. Overleg gen tweede distributiestam kaarten en bewys van afschrij ving MD 25202 (indien reedg eerder toeslag werd ontvan gen) en wel van 915 Nov. Te Waarde op 18 November. Amsterdamse beurs 30 Oct. 31 Oct. N.I. Handb. B 107 105% Calvé 174 172% A.K.U. 170 168 Unilever 288 286 Fokker VI. 195 193 Ned. Ford 408 408 Philips 374 373% Bllliton 392 394 Kon. Petr. 450 447 Amst. Rubb. 165% 167% Scheepv. U. 188% 185% H.V.A. 235 234 V» Deli B. Mij. 154 153 H.A. Lijn M CO 181% Het zakenverkeer op de ef fectenbeurs te Amsterdam was vandaag niet omvangrijk. Op de meeste afdelingen gin£ op bescheiden voet nog wel wat om, doch zoals gezegd was de affaire niet druk. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 9.15 Men vraagt... en wy draaien; 11 Kunst na Arbeid; 12 Muziek mozaïek; 12.40 Dub- belmannenkwartet; 13 Ber.; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Het Kamerorkest; 15.45 Film- praatje; 16.30 Reportagedienst; 17.50 Ome Keesje; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Kerk dienst: 20 Ber.; 20.05 Het Re quiem van Verdi; 21.45 De Ko permijn. hoorspel; 23 Ber. Hilversum II: 8 Ber.; 8.30 Hoogmis; 10 Kerkdienst; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 vervolg Lunchconcert; 14 Gra- mofoonmuziek; 14.15 Orato rium „Passio"; 15.50 Orgelcon cert; 16.10 vervolg oratorium „Passio"; 17 De jonge kerk hoort het oude woord; 19.30 Ber.; 20.10 Gramofoonmuziek: 20.20 De Zilvervloot; 21.45 Ré Koster, zang en Isja Rossican, piano; 2.30 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.45 De Regen boog; 12.38 Orgelspel door Jo- han Jong: 13 Ber.; 14 Hans Schouwman, piano; 14.45 Bach-cantante no. 34; 15.50 Gramofoonplatenprogramma 16.20 Gramofoonmuziek; 17.30 Harry Roy speelt succesnum mers; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strgdkr.: 19 Benjamino Gigli zingt met orkest; 20 Ber.; 21.05 Missa in C gr. t. op. 86, Beethoven22 Symphonie-or- kest; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 9.35 Werken van Hector Ber lioz; 11 Alfred Cortot, piano; 11.35 Gemengd omroepkoor; 12.33 Kamerorkest; 13 Ber.; 13.15 Orgelconcert; 14.30 Van bloemen en dromen; 15.30 Een cyclus gedichten van Paul Ver- laine; 16.45 Strijdorkest; 17.15 Cyclus onbekende kamermu ziek vloor blazers; 17.45 Jan v. Weelden, orgel; 18.30 Het man doline-ensemble; 19.45 Gramo foonmuziek: 20 Ber.; 20.15 Ster-avond; 21.35 Amsterdams Kamermuziekgezelschap; 22 Cursus kerkelgk orgelspel; 22.30 Ber. Weerbericht. veranderlijke wind. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Gilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. Vrij veel bewolking met hier en daar enige lichte regen en in de nacht plaatselyk vorming van nevel of mist. Verander lijke wind. Iets hogere tempe ratuur. zon en MAAN. Zondag 2 November. Zon: op 7.35, onder 17,12. Maan: op 19.20, onder 12.16. Maandag s November. Zon: op 7.36, onder 17.10. Maan: op 20.22, onder 13.24. HOOG WATER 2 November u. -f-NAP u. -f-NAP Vlissingen 3.41 2.27 16.02 2.25 Hansweert 5.08 2.48 17.25 2.45 3 November Vlissingen 4.24 2.16 16.52 2.16 Hansweert 5.45 2.37 8.39 LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 10.19 2.06 22.36 2.00 11.30 2.33 23.50 2.27 11.01 2.00 12.18 2.28 23.21 L83

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3