Zeeuws-Vlaamse veesmokkelaars berecht W.F.A. weer opgericht Kappie en heft gcuclscliip S©c «fter Belangrijke tweede klasse wedstrijden M< AL1IEIMÖ lonica is verloofd ■l ph/ushaveë HET GING OM GROTE KUDDEN VEE. Acht maanden voor 60 runderen. De politierechter te Middel burg zette Dinsdag J.l. de be handeling voort van een aantal veesmokkelzaken, die allen speelden in. Zeeuwsch. Vlaande ren. Voorgeleid werd de 34- jarige J. W. S., veehandelaar te Hoek, thans gedetineerd eedert 30 Juli. Hem ls ten las te gelegd het vervoeren van een of meer runderen in de grensstrook, het stallen van vee bij de gebr. de R. te Bier vliet even buiten de grensstrook en 't verkopen en afleveren van runderen zonder erkenning al9 rundveehandelaar. Hij zegt eens enige beesten aan de R. te hebben verkocht, maar ver der daar nooit beesten te heb ben gestald. Hij heeft ook wel eens beesten vervoerd binnen de grensstrook, dat waren er echter maar een paar. Later heeft hij nooit meer bij de R. gestald. Ter zitting ontkent hij al het andere ten laste ge legde. Als getuigen worden ge hoord de gebr. de R. die ver klaren ieder plus minus 12 koelen voor S. te hebben ge stald en wel begrepen dat die beesten bestemd waren voor frauduleuze uitvoer. De Officier zegt dat hoewel verdachte blijft ontkennen, hü dit wel erg onhandig doet. Uit lokking van verboden uitvoer en het handelen zonder er kenning acht hij bewezen en eist 8 maanden gevangenisstraf met aftrek. Mr. P. C. Adriaanse is van mening dat bewezen zou moe ten worden dat de koeien naar België zijn uitgevoerd, hierin is de officier niet geslaagd. Volgens pleiter zal geen ver oordeling kunnen volgen en hij vraagt mitsdien vrijspraak. Mocht toch veroordeling vol gen dan vraagt hij clementie. Uitspraak 5 maanden gevan genisstraf met aftrek voorar rest. De 39-jarige P. J. de R. en de 38-jarige J. P. de R., bel den landbouwer te Biervliet hebben zich te verantwoorden wegens stalling der bovenbe doelde beesten, waardoor zij hebben meegewerkt aan frau duleuze uitvoer. Voor die stal ling werd eerst 20 en later 25 per stuk ontvangen. Ver dachten zeggen wel te hebben vermoed, dat deze runderen bestemd waren voor frauduleu ze uitvoer. De Off. eist tegen ieder 1 maand gevangenisstraf Uitspraak ieder 400 of 2 maanden hechtenis. sectie chef Douane te Hulst, zegt dat er sporen van vee zjjn gevonden die leidden van de hofsteden van S. en van R. dwars door de grensstrook naar de grens. De Off. van Just, releveert de gang van zaken en eist 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf zonder aftrek. Mr. Terwoert vraagt cle mentie. Uitspraak 8 maanden ge vangenisstraf zonder aftrek en onmiddellijke gevangenneming. LEEFDE VAN SMOKKELEN. Aan A. A. S., 26 jaar, vee handelaar uit Hontenisse, ook reeds vele maanden gedeti neerd, is ten laste gelegd het vervoeren of doen vervoeren van runderen in de grens strook, en het uitlokken van frauduleuze uitvoer naar Bel gië door het brengen of doen brengen van runderen en paar den naar de hofstede van mej. R., gelegen even buiten de grensstrook te Sint Jansteen. Verdachte is van mening dat de hem ten laste gelegde fei ten niet te bewijzen zijn. Er i9 echter zoveel verdachts rond deze verdachte dat zijn her haaldelijk gedane verzoek om in vrijheid te worden gesteld steeds is afgewezen. Verdachte bhift de feiten ontkennen. fclej. van R. en haar knecht B. als getuige gehoord verkla ren dat door of namens verd. S. meermalen vee ls gestald en dat daarvoor 25 per stuk werd betaald. De Off. van Just, acht het tweede feit wettig en overtui gend bewezen. Verdachte leeft van het smokkelen. Eis 2 jaar gevangenisstraf zonder aftrek. Mr. F. W. Adriaanse acht bewijs niet geleverd en. vraagt vrijspraak, subsidair clemen tie. Uitspraak: vrijspraak van het primair ten laste gelegde met onmiddellijke invrijheid stelling van verdachte. De uitlokking is echter be wezen en hiervoor wordt ver dachte veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf zon der aftrek, met last tot on middellijke gevangenneming. ZU STALDE VEE. De 33-jarige mej. M. S. L. v. R., echtg. van P. F. K., landbouwster te Sint Jansteen wordt de stalling- van het in de vorige zaak bedoelde vee te laste gelegd. Verdachte geeft de feiten toe en zegt daarvoor 25 per stuk te hebben ont vangen. Els 1 maand gevangenis straf voorw. proeftijd 3 jaar en 1000 of 3 maanden hechtenis. Uitspraak 200 of 1 maand hechtenis. 53. Binnen vijf minuten hadden Kap- pie, Slgnor Rivaldi en de Maat de „Kraak" verlaten. De droegen alle drie schoppen bij zich. „Nu moeten we hier een driehoek zoeken," zei Kappie. „Jij gaat die ene kant uit!" zei Signor Rivaldi tegen de Maat. „En jij zoekvln- den dan die driehoek. Wy gaan die an dere kant uit en wij zoekvinden ook een driehoek. Actio! w(j zoekvinden alle maal die goud!" Zo kwam het dat de Maat alleen liep en Signor Rivaldi met Kappie ln de andere richting verdwenen. „Waarom doet hij dat nu weer," dacht de Maat. „Waarom kunnen wfl dat niet gezellig met z'n drieën doen? Ik zie trouwens nergens een driehoek... ik zie niks." HQ had er geen erg in dat Leep en Lis ter om de hoek van een rots al zfln be wegingen volgden! Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 22 Oct. Wim v. Harwich. Vlissingen vertrokken: 22 Oct. Vaderland n. Belfast, Glashaven n. Kopenhagen. Gepasseerd n. Antwerpen: 22 Oct, Zeus v. Londen, Nieuwaal v. Bowling. Gepasseerd v. Antwerpen: 22 Oct. Andijk n. New Orleans, In Orde n. Londen. Het voetbalprogramma Weinig verrassingen te verwachten in de derde klasse. OM 60 RUNDEREN. De 32-jarlge veehandelaar W. Th. R. uit Boskapelle, reeds vanaf 2 April gedetineerd, is ten la3te gelegd het vervoeren of doen vervoeren van runde ren en paarden in de grens strook en de uitvoer hiervan naar België. Verder het stallen van ongeveer 60 runderen bij de reeds eerder genoemde va der en zoon S. te Graauw ,en van paarden bij Mej. van R. te Sint Jansteen. Het dossier tegen R. bevat vele pagina's. R. blijft zo goed als alle9 ont kennen. Hij zegt wel bij S. te hebben gestald maar dat was voor zijn gewone veehandel. Mej. van R. als getuige ge hoord verklaart dat R. bij haar 2 paarden heeft gestald waar voor zij 40 heeft ontvangen. De knecht van mej. v. R. even eens als getuige gehoord ver klaart dat, verd. meermalen bij hen op het erf vee heeft ge stald. Ook de getuigen vader en zoon S. verklaren dat door of namens R. meermalen run deren bij hen zijn gestald. De getuige A. Hamelink, 2e KLASSE A. Nu de eerste klassers een vrije Zondag hebben in ver band met de ontmoeting Zuid NederlandLuxemburg, con centreert aller aandacht zich op de tweeder en lagere klas sen. De wedstrijden van de tweede klasse zyn zeker de aandacht waard, omdat in en kele krachtmetingen grote be langen op het spel staan. De eerste is al De Zeeuwen Middelburg, waarin twee van de zwakkere ploegen elkaar de eer gaan betwisten. Het is heel moeilijk een voorspelling te doen. Het gunstige resultaat van De Zeeuwen tegen Dosko zou de balans naar de Vlis- singee zijde doen overslaan. Middelburg echter zal in deze wedstrijd een kans op winst zien en zeker alles er op zet ten om de eerste punten bin nen te halen. In ieder geval kan het een spannende wed strijd worden. Voor de bovenste plaats gaat Dosko voor een uitverkocht huis trachten tegen Alliance het terreinvoordeel uit te bui ten. Beide hebben nog slechts één verliespuntje. Dosko is misschien iets productiever, maar de Alliance-achterhoede liet zich nog slechts zesmaal in vijf wedstrijden passeren. Met een gelijk spel zou Goes het meest gebaat zijn, omdat beide elftallen dan een puntje verder uit de buurt geraken. We nemen daarbij aan, dat Goes van Hero gaat winnen en dit ligt ook het meest voor de hand. Met' medewerking dus van de beide concurren- renten kan de Goese voor sprong vergroot worden. Ter- neuzen krijgt Internos op be zoek en als de Terneuzenaren heel goed oppassen en zich ge heel geven zit er winst in. Se KLASSE E. Het zal voor Yerseke een zware strijd worden om tegen Nieuw Borgvliet iets te berei ken. Moed op de eerste over wining zullen zij niet hebben en de beide punten zijn zo goed als zeker voor de Bergenaren. Dat Robur er in zou slagen roet in het eten te gooien by M.O.C. zal wel niemand ver wachten. ZierikzeeBurgh is een zuiver Schouwense zaak met een plaatselijk tintje. Zie rikzee heeft de beste papieren en nu Burgh zo heel laag no teert is het element der ver rassing wel bijna bij voorbaat uitgeschakeld. Moeilijk krijgt Odio het tegen R.K.F.C. Hoe wel Odio hoger aan te slaan is, zou het niet behoeven te verwonderen als M.O.C. in de kaart gespeeld werd. In Mid delburg gaat de stryd tussen Zeelandia en RCS. Beide ploe gen ontlopen elkaar niet veel. De thuisclub staat op de rang- lyst iets lager, hetgeen heel weinig zegt en op grond daar van alleen kan RCS nog geen overwinning in het vooruit zicht gesteld worden. 3e KLASSE F. Com Boys gaat waarschijn lijk de volgende overwinning boeken op Clinge en de boven ste plaats stevig in handen houden. Steen mag met Hoofd plaat geen moeite hebben en zij moeten tröuv.ens winnen, de mannen uit St. Jansteen, om niet te ver op de achter grond te geraken. IJzendijke heeft tegen Oostburg, gezien de prestaties van dit seizoen, een gemakkelijke wedstrijd. Spannender kan de kamp tus sen Biervliet en Hontenisse worden en men zou geneigd zyn Hontenisse een kans te geven. Voor Axel liggen ook geen moeilijkheden in de weg, al herinneren we ons de mis stap tegen Aardenburg van vorig jaar nog goed. Sluiskil brengt er al heel weinig van terecht en tegen Hulst staat hen ook al weer niet veel goeds te wachten. 4e KLASSE E. Voor EMM iets behoorlijks FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 41 Zijn briefje ligt voor mij op onze wankele ontbyttafel. Ge lukkig staan de metalen kof fiepot en een grote bos serin gen (gekocht van het geld voor het extra werk) tussen mij en Cicely in, zodat haar angstige ogen my niet kun nen gadeslaan, terwijl lk lees: „Liefste Monica, Zo heb ik je nog nooit ge noemd. Dat was een fout. Al les, dat ons beiden gescheiden houdt is een fout. Lieveling, ik zou je dadelijk komen op zoeken, maar Moeder heeft allerlei plannen voor de eerst volgende dagen. Mag ik Maan dagmiddag komen en wil je dan vriendelijk tegen me zyn, al verdien ik het niet? Tot Maandag dan. Als altQd je S. V." Ik heb hem teruggeschreven en gauw ook. „Het is heel vriendelijk van je, dat je mij geschreven hebt, om mij te feliciteren met mijn engagement met mynheer Wa ters, dat is toch de bedoeling van je briefje, denk ik. Je stelt voor om mij een be zoek te komen brengen; is dat om my voor de derde maal te feliciteren? Als dat zo ls, dan hoop ik toch, dat mijn ge luk gelijken tred zal houden met je goede wensen. Ik vrees, dat ik ze niet in persoon zal kunnen aanvaar den a.s. Maandag, want dan ga ik juist naar Sevenoaks, waar ik logeren ga bij de moe der van myn verloofde. Breng s.v.p. mijn vriendelij ke groeten aan Lady Vande- leur over. Je toegenege Monica Trant." Daar! HOOFDSTUK X. De uitnodiging van de moe der van mQn aanstaande ls absoluut vormelijk en zegt niets; het briefje is juist, zo als ik gedacht had, dat een mevrouw Waters schrijven zou. Ik kan mQ duidelyk voor stellen, hoe de moeder van die levende schrijfmachine er uit zal zien. Knap, een regel matig profiel, statig, ouder wets, met staalkleurige ogen, die je alle zelfbeheersing ont nemen, en o, haar optreden! Eerst dacht ik, dat ze open- lyk vijandig zou zijn, maar daar ben ik van teruggeko men. Het zal nog erger we zen. Ze zal yskoud en vorme lijk beleefd zjjn en in onbe rispelijk beleefde termen dui delyk haar verbazing tonen, dat haar zoon zeker niet goed wys moet zyn, om een van zijn employées ten huwelijk te vragen. Zij schrijft, dat zij (natuur. lijk) met genoegen naar het moment uitziet (met misnoe gen, bedoelt ze) waarop zij kennis met. mii zal maken (toch waar6) Het huis is na tuurlijk een grotere editie van het privékantoor van de Baas. Een marmeren hall met kille beelden er in (brr!). Aan staande Maandag verwacht zij mij. Zij denkt natuurlijk, dat „die juffrouw Trant", óf „die jonge vrouw" of „die afschu welijke, kleine typiste", of hoe zij mij ook brj zichzelf noemt, wel wat tegen die ontmoeting zal opzien, en natuurlijk heeft zij zich voorgenomen, te zor gen, dat dat zo blijft; ze zal my wel op mijn plaats houden die veertien dag.en, die de Baas bepaald heeft. Zij kan echter onmogelijk de grote angst beseffen, dié ik voel, als lk aan onze ontmoe ting denk. Als ik het enigszins kan klaarspelen, zal zy het ook niet beseffen. „Je kunt zeker haast niet wachten, totdat je er bent, Tots", zei Cicely, terwijl zij toekeek, hoe ik mijn nieuwe japonnen ln een leren koffer pakte, die expres voor de ge vreesde gelegenheid gekocht was. Twee hele dagen, heb lk no dig gehad voor al mijn inko pen. „Ben je niet ontzettend be nieuwd, hoe het alles zijn zal?" „Ik zal toch tot morgen ge duld moeten hebben". „Zyn huls!" begon Cicely weer. „Zijn vader is dood, is 't niet? Heeft htf alleen nog maar een moeder?" (Wordt vervolgd) bosch 0—1 te voorspellen tegen H.S.C. '28 zou struisvogelpolitiek zijn en al wat er uit komt is mee valler. Patrijzen daarentegen zijn tot betere prestaties in staat en V.E.S. gaat een las tig reisje tegemoet. RES. 2e KLASSE E. M.O.C. II—'Vlissingen n houdt winstkansen voor Vlis singen in, al hangen ze aan een zijden draadje. Dat Vlis singen I vrij is kan invloed hebben. Goes II moet Middel burg II kunnen overwinnen, doch stelle zich niet voor een al te gemakkelijke prooi te ontmoeten. Breskens II no teert iets lager als De Zeeu wen II en moet in het terrein- voordeel kracht voor een over wining vinden. RCS II heeft een behoorlijk stel spelers, zo dat Terneuzen II behoorlijk partij zal moeten geven om nen de eerste nederlaag toe te brengen. HANDBAL De competitiestand en wed strijdprogramma voor a.s. Zondag. HEREN A. Bij de Heren A. is het Goese Hellas goed gestart en plaatste zich door een ruime overwin ning op haar grootste rivaal Marathon aan het hoofd van de ranglijst De stand iuidt als volgt: Hellas 1 3 3 6 23—10 Marath. 13 2 14 1815 EMM 22 0 7—11 Tonido 1 22 0 5—17 HEREN B. Hier gaat Volharding, even eens uit Goes, ongeslagen aan de kop. De reserves van Mara thon en Tonido betwistten elkaar Zondag jl. de laatste plaats, waarbij Tonido aan het kortste eind trok. De stand is hier: Volh. 2 24 21— 6 Hellas H 3 2— 1 4 13—14 Marat. H 3 1 2 2 7—17 Tonido H220 3—7 DAMES A. Marathon 1 gaat hier onge slagen aan de kop. Uit het doelgemiddelde blijkt, dat het er in deze afdeling warm aan toe gaat. De Zeeuwen I verlo ren tegen Hellas een kostbaar puntje. De stand is: Marat. I 2 11—3 3—2 EMM 2 1—12 3—3 Hellas 3—212 5—6 De Zw. I 1— 1— 1 3—3 Marat. H 00» 0—0 Twee winstpunten in min dering wegens niet opkomen. DAMES B. De Zeeuwen H met 15 voor en 1 tegen uit 2 wedstryden, schijnen er dit seizoen ernst van te maken. De stand: De Zw. II 2 24 15— 1 Tonido 2 112 83 Mar. Hl 22 0 0—19 Walch. 00 0—0 Het programma voor a.s. Zondag 26 October: Heren A: EMM—Hellas I; Tonido 1Marathon I. Heren B: Tonido HVolhar ding; Hellas nMarathon n. Dames A. EMMHellas; de Zeeuwen 1Marathon n. Dames B. De Zeeuwen H Walcheren; TonidoMarathon IH. DAMMEN Zaterdagmiddag speelde te Kapelle voor de competitie van de 2e klasse B der Zeeuw se Schaakbond Kapelle, tegen Zierikzee, welke door de laatst genoemde vereniging werd ge wonnen met 64. De gedetailleerde uitslag was: G. HeijboerJ. v. d. En- de 0—1; M. HeQboerDr. Westendorp Boerma 01; H. J. Blok—dr. Braber 0—1; J. BakkerA. v. d. Westen 01; J. CabboortA. Stoutjesdyk 1 0; J. SlabbekoornM. C. v. d. Hoek 10; J. Burger C. J. Couman 01; G. E. BarthM. N- de Raat 10; G. E. BarthA. P. Luyten 1 0; A. BeerensR. Doornen- Waarborgen tegen nieuwe catastrofe. Werk op meer bescheiden schaal. (Van onze Haagse redacteur). Naar wfl vernemen ls dezer dagen de oprichtingsacte ge passeerd van de Nederlandse stichting „World Friendship Association", welk lichaam de werkzaamheden zal voortzet ten van de in liquidatie verke rende Nederlandse afdeling van de internationale organisatie van dezelfde naam. In het be stuur hebben o.a. zitting de oud-minister mr. J. A. W. Burger en de paedagoog dr. C. P. Gunning. Ook andere namen met een bekende klank ln de jeugdbeweging staan op de be. stuurslijst, zodat de waarborg voor een goede gang van za ken zeker aanwezig ls. Men zal zich de débacle herinneren, ten gevolge waar van in de afgelopen zomer de W.F.A. haar werkzaamheden, die zich over geheel W.-Euro- pa waren gaan uitstrekken, moest staken. Er ziln toen vele boze woorden gevallen en de zaak zat Inderdaad in de knooo. De orean'satie, die on der leiding stond van de te Londen woneftde Nederlander J. W. Niemann, was te snel gegroeid. De leider kon het niet meer aan; hij raakte diep in de schulden en kon er niet meer uitkomen. Juist waren enige grote troepentransport- schepen gecharterd om honder. den jeugdige vakantiegangers over zee te vervoeren, toen de werkzaamheden gestaakt moesten worden. Een rekening van de Stoomvaartmaatschap pij „Zeeland" ten bedrage van ongeveer een halve ton bleef onbetaald: en dat was de enige nietDuizenden schoolkin deren zagen een prachtige va- cantiereis in het water vallen, nadat anderen thuis waren ge komen met verhalen, waaruit bleek, dat een en ander was gaan rammelen. Nu heeft men niet alleen le ring getrokken uit deze onaan gename ervaringen, men heeft ook beseft, dat de geestdrifti ge schooljeugd, die in de W.F. A. een middel zag om zonder hoge kosten vreemde landen te bezoeken, niet de dune mocht worden van fouten, die slechts te wijten waren aan gebrek aan organisatievermogen van mensen, die overigens ook niet anders dan van de beste be doelingen vervuld waren. Er werd dus al spoedig- naar mid delen gezocht <-"■> de boel weer op noten te zetten. Hier te lande vormde zich een comité, dat thans geconso lideerd is tot een stichting on der vertrouwde leiding. In En- land verstrekte een zaken man te Cardiff een som van 5000 pond sterling om daarmee opnieuw te beginnen. De Nederlandse leider te Amsterdam was inmiddels, niet opgewassen tegen de teleur stellingen, afgetreden; hy zal weldra als tandarts naar Zuid- Afrlka vertrekken. Een zijner medewerkers ls begonnen met de wederopbouw van het werk op bescheidener schaal ln een bescheidener pand aan de Gale- rtl ln de hoofdstad. Te Londen is eveneens een bestuur ge vormd, terwijl de heer Nie mann wederom een leidende functie heeft gekregen. Hoe de zaak ln andere landen aange vat ls weten wij niet nauwkeu rig, maar het schijnt, dat men ook elders oplossingen heeft gevonden. De Nederlandse stichting hoopt volgend jaar uit te wis selen met Denemarken, maar eerst zullen er weer leden moeten komen. Voorlopig zal men zich tot 5000 jongelui be perken; er waren er 30.000. Het schflnt, dat uit de kring der vroegere W.F.A.-leden reeds spontaan een nieuwe groepering was ontstaan onder de weidse naam United Na tions Interscolar Corporation, maar of die met de nieuwe W. F.A. zal gaan samenwerken is nog niet duidelijk. Het zou te betreuren zijn als op dit ge bied een geest van koopman», concurrentie zou ontstaan. LEZERS SCHRIJVEN DE N.I.W.I.N .-PAKKETTEN. Naar aanleiding van het ar tikel in Uw blad van Zaterdag 18 Oct .betreffende de Nlwin- Kerstpakketten, wilde lk gaar- het volgende naar voren brengen. In de afgelopen week kwam bjj mij een buurtbewoonster met een lijst voor bijdrage Niwin-pakketten, daar zij aan voelde dat 5.ineens voor velen een bezwaar ls. Ieder kon intekenen voor elk bedrag mi nimum 0,25. Ieder die hier aan deelnam, stond dan op een genummerde lijst, waaruit Za terdagavond geloot werd, wie het pakket op zijn naam kreeg. Een reuze idee was dit, daar het per 3 straten 15 pakketten opbracht Het kost wat moeite, maar wie heeft dit voor de jongens in Indië niet over. Is dit misschien een Idee voor de buurtcommissies of verenigingen die deze week nog vergadering of bijeenkom sten hebben? Het is nog kort dag. Zater dag a.s. sluit de actie, wie pakt de koe bij de horens? On ze jongens in Indië zijn het waard! P. J. STEUNEN, Middelburg. Kerknieuws DE KERKELIJKE PROCEDURE. In verband met een vraag van de kerkeraad van Hoek, sprak de classis Axel der Ge- ref. kerken uit, dat in het licht van 1 Cor. 6 17 en Matth. 5 40, in de huidige situatie niet ongeoorloofd mag worden geacht om een procedure te voeren om de kerkelijke goe deren. GEREF. KERK VAN ZAAMSLAG. De classis Axel der Geref. kerken heeft aan de kerkeraad van Zaamslag toestemming verleend om op ds. J. J. Rit- sema te Genderen voor de tweede maal binnen het jaar een beroep uit te brengen. Ds. Ritsema heeft voor het eerste beroep bedankt, maar zal een tweede beroep aannemen, zo dat de vacature by de kerk van Zaamslag. ontstaan door het vertrek van ds. A. B. W. M. Kok naar Zaltbommel, nu eerlang zal worden vervuld. NED. HERV. KERK. Beroepen te Waspik ds. S. G. J. Goverts te Óud-Vosse- meer. Amsterdamse beurs 22 Oct. 28 Oct. N.I. Handb. B. 113% 111% Calvé cv. A 183% 181 A.K.U. Unilever Fokker VI. Ned. Ford Philips Billiton Kon. Petr. Amst Rubb. Scheepv. U. H.V.A. Deli B. Mij. H.A. Lyn 179 307 200 405 394 407 179 301 200 411 390% 405 481% 478% 173% 171% 191 198 253 248 150% 150 191 190 De effectenbeurs te Amster dam had vandaag- een enigs zins gedrukt voorkomen. Aan vankelijk waren er nog wel enige kooporders en de hoofd- koeraen van Koninklijke en de diverse soorten Cultuurfond sen waren gelijk of iets hoger. Het Gaullistisch gezinde blad „Paris Presse" maakt melding van een „radioschan daal". Het betreft een uitzen ding, waarin Jean Paul Sartre, de bekende wijsgeer en littera tor, generaal de Gaulle met Hitier vergeleek. HOOG WATER LAAG WATER 25 October. U. -f NAP u. 4-NAP U. —NAP u. —NAP Vlissingen 11.10 1.28 23.45 1.57 5.06 1.31 17.43 1.64 Terneuzen 11.41 1.47 5.34 1.45 18.09 1,78 Hansweert 12.06 1.62 6.00 1.58 18.36 1.92 I Zierikzee 12.16 1.04 5.47 1.12 18.09 1.42 J Meer dan 200 communisti sche leiders zt1n ln Chili gear resteerd, nadat de regering on_ middellijk optreden tegen hen had aangekondigd. Radioprogramma's ZATERDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.35 Liederen van Haydn en Reger; 12 Malando en zijn Tango Rumba orkest; 13 Ned. StrQdkr.; 14.15 Har monie-orkesten-attentie; 15.15 Men vraagt... en wy draaien; 16.45 Om en nabij de twintig; 17.15 Volksconcert; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Nelly Wagenaar, piano; 20 Ber.; 21.30 Weekend orkest; 22 Don Quichotte, hoorspel; 23 Ber. Hilversum n: 7 en 8 Ber.; 11 De Zonnebloem; 11.45 Re gensburger Domkoor; 12.03 Jascha Heifetz; 12.33 Lunch concert; 13 Ber.; 13.20 Vervolg lunchconcert; 14.10 John Mc Cormack, tenor; 15.15 Debu tanten concert; 16 Musette muziek: 17 De Wigwam; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 19 Ber.; 19.45 Banden die bin den; 20 Ber.; 20.30 Lichtbaken door de Z.E. heer Henri de Greeve; 21.40 Een koets vol verhalen: 22 Week-end serena de; 23 Ber. Weerbericht. PLAATSELIJKE MIST. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot vrijdagavond: In de avond en nacht op vele plaatsen vorming van nevel of mist. Overigens wisselend be wolkt met voornamelijk in het Zuidwesten van het land hier en daar nog een enkel bultje. Zwakke tot matige wind tus sen Oost en Zuid. Weinig ver andering van temperatuur. ZON EN MAAN. Zaterdag 25 October 1947 Zon: op 7.20, onder 17.27 Maan; op 16.30 onder 1.39 «ezonden mededeling) Staalbaard zegt btt: Als mijn baard gaat prikken, scheer ik me gauw even extra-glad met Philips „PHILISHAVE" En Uw handelaar zal hel U bewijzen, hoe snel en goed het gaat, wanneer U even een demonstratie vraagt met STAALBAARD Ook UW baard vliegt eraf! N.V. PHILIPS VERKOOP - MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN (Ingezonden mededeling) Almodine I» «en beproefd pijn stillend middel bij hoofdpijn, kies pijn, migraine, rheumatische en andere incidentele pijnen. Een product van de Organon-fabrie- ken te Osc. |f§RGANON FABRIEKEN OSS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3