Het nieuwe Walcheren een mannelijke Mata Hari Storm in een glas Beneluxijnenbier De coloradokever J India voor ineenstorting behoed Radio-oorlog in een nieuw stadium 't Is maar'n weet.. TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 16 OCTOBER 1947 C Van Loop: 1 Nederlandse spion dupeerde Hifler Führer rekende op invasie uit IJsland De held of de ven-ader van dit verhaal is een Neder lander .en woont thans in de Verenigde Staten. Hij is de eigenaar van een juweliers zaakje, dat hij heeft gekocht toen de vijandelijkheden in Europa werdén gestaakt. Schijnbaar een gewone man, als zovelen. Toch is dit juwe- llertje niet zo'n gewoon man netje als men wel zou ver moeden. Gedurende de laatste oorlog was hij een der merk waardigste nazi-spionnen. J. Edgar Hoover, chef van 't „Federal Bureau of Investiga tion", een zeer belangrijk Ame rikaans politie-orgaan, vertelt in „American Magazine" iets meer van deze Hollander in Duitse dienst. Durrs spion. De 6e April 1942 verscheen deze man Albert van Loop genaamd op het Amerikaanse consulaat in Ma drid. Hjj beweerde agent te zijn van de Duitse geheime dienst, die hem opdracht had verstrekt naar de Ver. Staten te vertrekken om daar troe pen en oorlogsindustrieën te be-spionneren. Daarginds moest hij in regelmatige verbinding blijven met Hamburg. Als be wijs toonde hij een aantal „mi- cropoints", sterk verkleinde foto's, met nauwkeurige ge bruiksaanwijzing en tabellen voor de uitwerking. Tenslotte overhandigde hij zijn vermo gen, 16.230 dollar in contanten en cheques. Van Loop stelde aan de Ame rikanen voor, dat hij tot hun inlichtingendienst zou toetre den. Daardoor zou hjj de Duit sers inlichtingen uit Ameri kaanse bron kunnen verstrek ken, terwijl de nazi's zouden menen dat deze gegevens door spionnage werden verkregen. In de eerste wereld oorlog was de beroemd ste spionne een Neder landse vrouw, Mata Ha ri. Ook in wereldoor ing II vheeft een Nederlandse spion een grote, wellicht beslissende rol gespeeld. Zijn naam was van Loop. De consul waarschuwde di rect het „Bureau of Investiga tion". In het kaartsysteem van dit bureau werd van Loop al spoedig opgeduikeld: geboren in Nederland, ongeveer 50 jaar oud, gehuwd met een Duitse, juwelier en ingenieur, reeds in de vorige oorlog werkzaam als spion. De inlichtingdienst kon hem wel gebruiken! Van Loop plus vrouw werden ingescheept op een Portugese boot. Van de Duitsers kreeg hij zijn laatste instructies: „Amerikanen werken aan atoomsplitsing met uranium. Het stadium waarin de onder zoekingen zich bevinden zeer belangrijk voor ons". In Amerika aangekomen werd hij eens flink aan de tand gevoeld. Hij bekende Duits spion te zijn geweest in de eerste wereldoorlog en tot ge vangenisstraf veroordeeld te zijn wegens beroving van een vriend voor een bedrag van 7900 dollar. VALSE INLICHTINGEN. Het ging er nu om van Loop zo nuttig mogelijk te gebrui ken. Onder zijn naam moest de Amerikaanse geheime dienst in verbinding komen met de nazi's. Met grote zorgvuldig heid moest worden gewerkt. De kleinste fout zou het hele plan doen mislukken. De Duit sers gebruikten namelijk een marconist, Vizetum genaamd, die in staat was uitzendingen van hen, met wlen hij reeds eerder in verbinding had ge staan, te herkennen. Het Bu reau legde het morse van van Loop nauwkeurig op platen vast. Drie agenten van de ge heime dienst trachtten het zonder enig verschil te imite ren. De stijl van een Hollander die Duits spreekt, werd bestu deerd. Eindelijk was men dan zo ver dat een radlopost kon worden- geïnstalleerd op Long Island. De 7e Februari 1943 werd in naam van van Loop een eerste boodschatt naar Duitsland gezonden: „Klaar om te beginnen, voorzichtig- INBREKERSBENDE GEGREPEN. Drie daders en enige mede plichtigen, betrokken bij de inbraak in het ministerie van marine in de nacht van 1 op 2 Mei, waarbij 180.000 uit een brandkast werd gestolen, zyn door de Haagse politie gearresteerd. Onder de daders bevindt zich zekere H. de B., „koning" van de Haagse on derwereld. Volgens de recher che is het forceren van de brandkast kinderwerk ge weest, daar men „het ding wel met zijn handen kon open trekken". Aan geld en goede ren is tot dusver 20.000 tot 30.000 terecht. Naar de rest wordt ijverig gespeurd. heid geboden, maar geloof vei lig te zijn. Luister om 7 uur". Vijf dagen later kwam het ant woord: „Oom zeer tevreden. Gelukwensen en het beste". 't Was gelukt. Grote vreugde op het Bureau of Investigation. Twee jaren achtereen tot de le Mei 1945 bleef de ver. binding met Hamburg bestaan. De Duitsers slikten de berich ten alsof het de meest belang rijkste gegevens waren. Van Loop kreeg zelfs een goede naam op het Duitse hoofd kwartier! NOG MEER RESULTATEN. De radio-verbinding bleek niet alleen nuttig voor het te legraferen van onjuiste inlich tingen. Men trachtte andere spionnen, die in Amerka werk. ten, te ontmaskeren. Men vroeg de nazi's om geld. Prompt kwam de boodschap terug dat een Hollandse cine- de rug. ast naar Amerika zou komen met 6000 dollar in juwelen voor van Loop. Het eigenaar dige was dat ook deze man zijn diensten aan de geallieer den aanbood! Maart 1944 werd voor het eerst doorgegeven dat plaats hebben. Tot in het ein deloze werd dit herhaald er alg gevolg daarvan bereidde 't Duitse hoofdkwartier zich voor op 'n mogelijke invasie in Noor wegen. De invasie ln Frankrijk slaagde hierdoor des te beter. Over de Amerikaanse vloot werden zeer geflatteerde be richten doorgegeven. Men was er namelijk achter gekomen dat de Duitsers deze doorga ven aan de Japanners De 27e April 1945 kwam de laatste boodschap van het Derde Rijk: „Wg moeten onze verbinding verbreken. „Oom" zal uw belangen blijven behar tigen". Niets kwam er meer daarna. „Oom" was er van door Alleen van Loop is gebleven. Hij wordt met rust gelaten. Het spel is uit. Hij heeft het gespeeld met een revolver in Kleine persoonlijke belangen mogen het grote algemene belang niet in de weg staan. Gevreesde concurrentie. Te Antwerpen, Nederlands sprekende stad, ziet men grote borden aan de gevels: „Union Economique avec les Pays Bas... Soit! Mais..." En dan volgt een hartekreet tegen het vermeende vootnemen om het accijns op bier te verhogen teneinde het Nederlandse brouwsel een kans te geven op de Belgische markt. En dat gaat de heren brouwers te ver. Zij zijn, ondanks hun Vlaamse namen, als Walen of als Frans kiljons, toch al minder enthou siast voor de unie („Soit" be tekent zoiets als „vooruit dan maar, als het nu helemaal niet anders kan"), dan de Vlamin gen, die dezelfde taal spreken en dezelfde culturele aöhter- grond bezitten, maar als za kenlieden willen zij zeker geen veer laten voor wat de rege ringen als een goede zaak be schouwen. Er zijn grote belangen ge moeid met het bier in België, omdat er reusachtige omzetten in gemaakt worden. Het „vloei baar graan" is er een volks- voedsel. Wordt tengevolge van de te stichten unie het Bel gische bier duurder, dan raakt dat niet alleen de direct-be- langhebbenden, maar ook de millioenen verbruikers. Daar komt dan nog bij, dat de brou wers voor zichzelf concurren tie vrezen. Kortgeleden heeft België het Nederlands biercon tingent sterk verhoogd, maar het is voor nauwelijks 25 pet. afgenomen. Men heeft in de practijk alleen belangstelling voor bijzondere soorten als hijv. super stout. Denemarken is een grotere concurrent dan Nederland op de binnenlandse markt van België; Carsberg en Tuborg zijn veel gevraagde merken geworden te Brussel. Het zal dus wel zo'n vaart niet lopen met die gevreesde concurrentie. Bovendien staat het helemaal niet vast, dat het accijns verhoogd wordt. De een of andere commissie heeft aan de regeringen een rapport uit gebracht, waarin zou staan, dat... En daarop is men al bij voorbaat gaan protesteren. Storm in een glas water der halve; of liever: storm in een glas bier! Er zgn meer van die geval len. In België is een grote kwe kerij van zoetwatervis, waar van de eigenaar zijn ondergang vreest bij opening van de gren zen, omdat de vis van onze frote rivieren beter is en niet uurder. 't Kan zijn, maar moet men om der wille van een enkele, viskweker de unie niet laten doorgaan Misschien wordt de man het slachtoffer, misschien moet hg een andere bron van inkomsten zoeken, maar kleine persoonlijke belan gen mogen het grote algemene belang niet in de weg staan. Er zullen zich ook aan deze zijde van de grens wel ver schuivingen in het bedrgfsle- ven voordoen. Maar laten de Beneluxijnen ter weerszijden van de stippel lijn elkaar niet te veel in de haren vliegen. Dat is energie verspilling, een betere zaak waardig. Nederland, België en Luxemburg hebben voor hetere vuren gestaan. In een wereld vol grote moeilijkheden wor den de kleine moeilijkheden zonder al te veel inspanning opgelost. En ten aanzien van die grote problemen hebben wij elkaar nu eenmaal nodig. Predikant hielp clandestiene slachterij. Dezer dagen stond te Arn hem terecht ds. v. d. V., pre dikant te Gendt in Gelder land, die ervan werd beschul digd zijn schuur ter beschik king te hebben gesteld van clandestiene slachters, voor welke dienst hij vlees ont ving. De officier noemde het schrijnend, dat hier een man terecht staat, die geestelijke waarden te verzorgen heeft. Hij éiste een maand gevan genisstraf met aftrek. De pre sident wees onmiddellijk von nis en veroordeelde ds. v. d. V. tot 14 dagen hechtenis. Egypte, de nabuur van Palestina, is op Jonge Egjiptenaren worden opgelegd alles voorbereid, tot militairen. Herziening der militaire pensioenwetten nodig. Op een Zaterdag te Rotter dam gehouden vergadering van de afd. Rotterdam van de Al gemene Militaire Pensioen- bond is een motie aangeno men, waarin er op wordt aan gedrongen de actie tot lots verbetering der gepensionneer- de militairen van lapd- en zeemacht en die der Overzee se gebiedsdelen, alsmede van hun nabestaanden zo hoog mo gelijk op te voeren en te ver scherpen. Een afschrift van deze motie is o.m. gezonden aan de ministers van marine, oorlog en overzeese gebieds delen, en aan de voorzitters van Eerste en Tweede Kamre landbouwbedrijfs verenigingen. Vanwege een commissie, in gesteld door de drie centrale landbouworganisaties en de drie landarbeidersbonden, wordt een onderzoek ingesteld naar vereenvoudiging en even tuele concentratie van de uit voering der sociale verzeke ringswetgeving in land- en tuinbouw. Voor de uitvoering van de land- en tuinbouw-on- gevallenwet bestaan er 8 be drijfsverenigingen en voor de ziektewet in land- en tuinbouw 7 verenigingen. Gedacht wordt in de toekomst aan één ge meenschappelijke bedrijfsver eniging. De' bestaande B. V. werken intussen reed* jaren nauw samen. Het Butlin-kamp te Zandvoort. Minister L. Nehgr heeft in antwoord op schriftelijke vra gen van het Kamerlid Thomas, sen medegedeeld, dat 't bouw plan voor een Butlin-kamp te Zandvoort hoofdzakelijk be doeld is voor ontvangst van 1500 buitenlandse gasten, en niet ln concurrentie voor jeugdtehuizen wordt opgezet. Het plan vergt f 2.000.000 voor bouw en 750.000 voor inven taris. Hiervoor worden geen staatsgaranties verstrekt. In verband met mogelijke devie- zenopbrengst is door de minis, '■er ln beoirwel vergunning tot de bouw van het kamp toege zegd. Hiermee mag niet vóór 1 Novmber 1947 worden begon nen. De vereniging van Lon- denise handschoen-fabrikanten zal prinses Elisabeth bij gele genheid van haar huwelijk dertig paar handschoenen aan bieden. De gewoonte was, bij elk huwelijk in het konings huis zestig paar te schenken, doch de minister van handel heeft beslist, dat niet meer dan dertig paar zonder cou pons mochten worden aange boden. Noodcommlssie redde Dominion uit chaos. (Van een U.P.-correspondent.) Het staat thans wel vast, dat de regering van India, twee weken na haar totstandko ming, gezweefd heeft op de rand van de ineenstorting en slechts gered werd door de in stelling van een nood-commis sie onder leiding van gouver neur-generaal Mountbatten. De burgertwisten, die zich van de Pendsjaab uit ver spreidden, brachten een vol komen verwarring teweeg, die grensde aan anarchie en in de laatste week van Augustus had het nieuwe Dominion ad ministratief vrijwel opgehou- de te bestaan. De verbindin gen waren totaal in de war en de regering van Delhi had het contact met de Pendsjaab ver loren. De wanhopige oproepen om hulp vandaar stapelden zich slechts op in de vorm van telegrammen en telefoonaan- vragen. De regeringsbureaux waren verlaten of slechts be zet met enkele ambtenaren en klerken zonder bevoegdheden of instructies van hoger hand. De ministeries werkten op de meest bureaucratische wij ze, zonder enig begrip van hun taak of hoe zulk een taak uitgevoerd moest worden. Op een ogenblik, dat snelheid en efficiency meer nodig waren in West-Europa Samenwerking bij de bestrijding. Engelse deskundigen, die, op uitnodiging van Nederlandse zijde, in opdracht van hun Re gering de Coloradokeverbe- strgding in Nederland hebben bestudeerd, waren zeer geïm poneerd door wat hier te lande op dit gebied was bereikt en zij kwamen tot de conclusie, dat het zeer gewenst was soortgelijke maatregelen inter nationaal toe te passen, tenein de op deze wijze het Colorado keverprobleem in Europa on der de knie te krijgen. Zij hebben na hun bezoek aan West-Europese landen een samenwerking tussen Enge land, Frankrijk, België en Ne derland voorgesteld. Dit voor stel is intussen, mede als resul taat van de door de Ned. Re gering tot de onderscheidene Regeringen gerichte nota, door de betrokken Regeringen aan vaard. Als gevolg hiervan zullen eind October te Brussel bespre kingen worden gehouden, waaraan voor Nederland zullen deelnemen de Directeur-Gene raal van de Landbouw, Ir. C. Staf, de Directeur van de Tuin bouw, Ir. A. W. van de Plas- sche en het Hoofd van de Plan- tenziektenkundige Dienst, Dr. C. J. Briejèr. Ook Luxemburg zal voor deze besprekingen uit genodigd worden. De bedoeling is voor de Co- loradokeverbestrijding in West- Europa op korte termijn ad ministratieve en technische re- Engelse Regering een verzach ting van haar eisen bij de groenteninvoer in het vooruit zicht. Het vele werk, dat hier te lande verricht is ter bestrij ding van de Coloradokever, zal dan dus niet alleen een gunstig resultaat hebben ten opzichte van onze oogst, de afzetmoge lijkheden voor groenten en on ze deviezenpositie, het heeft ook geleid tot een internatio nale samenwerking. Een resul taat van goede organisatie en doorzettingsvermogen, dat tot tevredenheid stemt. De Belgische minister van openbare werken heeft een commissie ingesteld, die in het kader van de Nederlands-Belr fische samenwerking het pro- leem der havenwerken moet bestuderen. dan ooit, kende men slechts blunders en traagheid. Voor de bevolking van India scheen de situatie hopeloos. Pendit Nehroe, de premier van het Dominion, was de eerste die de ernst van de toestand inzag en die begreep, dat een nood-actie noodzake lijk was, wilde India als een onafhankelijke democratie in het leven blijven. Nehroe werkte van het be gin af aan in de „frontlijn". Dag en nacht trachtte hij de verwerring te beteugelen en althans enig gezond verstand aan de mensen bij te brengen. Hij pleitte, dreigde en argu menteerde, maar hij had niets om hem te steunen en een sterke regering was de enige uitkomst. Toen begaf Nehroe zich naar Mountbatten en vroeg hem het voorzitterschap op zich te willen nemen van een nood-commissie, die in feite de regering zou voeren, de besluiten zou nemen en verantwoordelijk zou zijn. Dit was een noodzakelijke vorm van oligarchie. Onder Mount- battens presidium dienden in de commissie: Nehroe zelf, zijn plaatsvervangèr Patel, de minister van defensie Singh, de ministers Noogy en Lyon- gar en de legerbevelhebber lt.-generaal Lockhart. De commissie kwam dage lijks bijeen en werd India's tijdelijke regering. Haar doel was, de administratieve ma chinerie weer op gang te brengen en de rgering weer op poten te zetten. Zij zag zich woor twee welhaast boven menselijke opgaven gesteld: 1. herstel van wet en orde en 2. oplossing van het grootste vluchtelingenprobleem, dat ooit gekend is. De werkwijze van de commissie was gericht op eenvoudigheid van proce dure. Alles wat ter tafel ge bracht werd, verkreeg een be slissing en werd overgedragen aan het betreffende departe ment. De kwestie bleef op de agenda tot de actie voltooid was en het departement moest met bekwame spoed handelen en verantwoording afleggen. Zo gingen alle zaken, van het uitwerpen van voedsel voor geïsoleerde vluchtelingen tot het aanleggen van luidspre kers in de vluchtelingenkam pen via de commissie. Felverzet tegen een nieuw plan van de Radio- raad. Moeten de studio's onteigend worden? De radiostrijd schgnt weer hevigheid ontbrand te ziju en vrijwel eeheel Hilversum staat gelingen te treffen. Indien j op de kop. Ook de grote om- hierbij een bevredigend resul- roepverenlgingen KRO. NCRV. taat wordt bereikt, stelt deVARA AVRO zgn reeds Blaas uw kaarsen niet trit, maar doof ze met ©en stuk pa pier. Dat veroorzaakt geen onaangename lucht en <le kaars zal ook niet spa Lten. Beschouwing over het rapport der „Snelcommissie'' Critiek en waardering Het rapport van de Snel commissie Walcheren over de grondslagen van Wal- cheren's herstel, wordt door jhr. M. J. I. de Jonge van Ellemeet uitvoerig bespro ken in het Tjjdschrift voor Volkshuisvesting en Stede- bouw. tweeërlei standpunt. De schrijver geeft eerst aan hoe men bjj herstelarbeid twee. erlei standpunt kan innemen. Men kan namelijk voor alles bedacht zijn op conservering van het gespaarde of wei voor alles bedacht zijn op het schep pen van het constructief-nieu- we. De practgk komt dan in de regel tot een tussenoplossing, waarbij men evenwel duidelijk de voorkeur van de plan-ont werpers opmerkt. Nu was retds vóór det in stelling van de Snelcommissie aan een deskundig drieman schap de voorbereiding van de herverkaveling op Walcheren opgedragen en daarmee stond vast, dat het eiland op ingrij pende wijze zou veranderen van structuur. Ook de Snel commissie, aldus de heer de Jonge van Ellemeet, kon dus slechts naar tussenoplos sing streven en daarom zoekt men in het rapport dier com missie tevergeefs naar een be paalde visie, die het gehele ontwerp in al zijn elementen draagt. DE WEGEN. De schrijver kan zich wel in hoofdzaak verenigen met de voorgestelde snelverkeersweg naar Middelburg-Vlissingen, maar wat de secundaire en tertiaire wegen betreft, heeft de Snelcommissie vermoedelijk de financiële overwegingen sterk laten spreken. Zij wil volstaan met enkele bochtver beteringen en verruimingen, terwijl toch vermoedelijk de verkaveling aan het gehele Walcherse landschap een ande re structuur en schaal zal ge ven. In de charmante, voor auto verkeer volkomen ongeschikte Seisweg accepteerde de fietser gaarne de talloze bochten, maar hoe zal men er over den ken nu alle heggen verdwenen zijn en ook niet meer terugko men. De secundaire en tertiaire wegen wil men terecht door de dorpskom laten lopen, maar met het oog op de toekomst wil de commissie toch weer de mogelijkheid voor omleidings wegen open houden. Bjj een omleidingsweg krggt het dorp een zichtbare beëindiging, komt de omleiding er niet, dan ver valt het motief van de begren. zing. De heer de Jonge vindt die omleidingswegen niet zo onschuldig als ze wel lijken. DE NOORDWEG- Wat 't probleem Noordwee- be treftde verbinding" van Mid delburg met de Noordelijke plaatsen gaf "n meerderheid van de commissie de voorkeur aan een nieuwe weg op 600 m. ten Westen van de Noordweg. De nieuwe weg door het kom. gebied acht de schrijver even wel hoogst onbevredigend uit stedebouwkundig oogpunt. De uitgang van de weg door een bastion dient vermeden te wor den. Ook wordt niet gemoti veerd waarom de nieuwe weg buiten Serooskerke wordt ge houden. Het karakter van de nieuw ontworpen recreatiewee Vlis- singenZoutelande langs de duinvoet, kan evenmin de vol ledige instemming verwerven van de heer de Jonge. Dat wordt geen „landweg met in- teriocale betekenis", schrijft hij. Inzake het Vlissingse stati onsprobleem ziet hij geen mo gelijkheid voor coördLnatie van de verschillende belangen. In tussen hebben de Ned. Spoor wegen de knoop reeds doorge hakt door te besluiten tot her bouw van het bestaande sta tion. BUITENPLAATSEN. Wat de buitenplaatsen be treft acht de schrijver het ver heugend, dat er 12 van de 20 positief in aanmerking komen voor herstel der beplanting. Dat verzoent hem met een verdere uitspraak, dat slechts twee buitenplaatsen tegen ver kaveling worden behoed en zes worden prijsgegeven. Critiek heeft de schrijver tenslotte op de recreatieplan nen in het rapport der Snel commissie. De duinstrook van Zoute lande naar Vlissingen is moof, maar smal en de wa terwinning legt ernstige be perkingen op aan het ge bruik. Het beschikbaarstel len van een groot oppervlak voor golflinks acht de heer de Jonge onjuist en het projecteren van twee com plexen zomerhuisjes heeft evenmin zjjn instemming omdat daardoor het ont staan v^n een vijfde bad plaats (Dishoek) in de hand gewerkt wordt, terwijl men toch op Walcheren met vier badplaatsen wil volstaan. Dat het voor malig Huis ten Dnyne wordt aangewezen voor een landhuiscomplex wekt ge mengde gevoelens. Tegen de landhuisbebou wing In Hoogduin had naar de mening van de heer de Jonge een krachtiger hou ding aangenomen moeten worden. Tot zover enkele grepen uit het artikel van de heer de Jonge, die tenslotte opmerkt, dat het reconstructieplan een gave indruk maakt al kan men met de ontwerpers van méning verschillen. Walcheren, be sluit hg, is zeker de belangstel, ling van het gehele Nederland se volk waard. Het gaat om de herschep ping van een onzer schoonste eilanden. haar actie begonnen tegen hot .voorstel van de Radioraad, dat zelfs zo ver gaat dat men de studio's en de hele apparatuur der omroepverenigingen wil... onteigenen. Men achtte ook reeds vóór de oorlog de toestand niet ide aal. Vandaar dat na de bevrij. ding het radio-probleem actu eel werd. De strijd was kort maar vinnig. Beide partijen brachten nagenoeg alle wape nen in de strijd. Toch werd tenslotte een compromis geslo ten, want als zodanig kunnen we eigenlijk de huidige toe stand zien: de Radioraad die Inmiddels opdracht had gekre gen, een rapport uit te bren gen over de definitieve vorm waarin draadloos Nederland zou moeten worden gegoten. Dit rapport is than» gereed gekomen. HET PLAN. Men wil een centraal Ne derlands Radio-instituut stichten, dat een seml-over- hcidsinstatle wordt. Dit Cen_ tra&l Radio Instituut zou dan de beschikking moeten kragen °ver beide zenders, do volledige apparatuur, de studio's en de zendt jjd. Een der zenders zou dan jiertna- nent ter beschikking zijn van het Centraal Radio In stituut dat daarover een na tionaal programma zal uit zenden, terwjjl de omroep verenigingen ressorterend onder het Gentrale Instituut gezamenlijk de zendtjjd van de andere zender zouden toegewezen krjjgen. Moch ten de omroepverenigingen weigeren, dan moet de rege ring onmiddellijk de gebou wen en geheel© apparatuur onteigenen. Radlo-Hilversum is er van onderste boven. Alle omroepver enigingen zonder uitzondering zgn fel tegen deze oplossing gekant. Naar wij voorts nog vernemen is er reeds een begin gemaakt om een krachtdadige actie te voeren tegen deze plannen, die men in omroep- kringen zelfs krankzinnig noemt. De grote omroepverenj. gangen met alle invloeden die achter deze Instellingen staan, zullen zich met hand en tand tegen bekrachtiging van dtt advies verzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 5