M< Arnemuiden houdt de leiding Salariëring gemeente-ambtenaren Kappic en kef gcuJscliip Soolslcr Kerkbouw in Zuidzande „Middelburg" in conflict met K.N.V.B. K.N.V.B. Aid. Zeeland Luctor, Sluis en Koewacht dringen op. Domburg kansloos geklopt door Vlissingen III. Ie Klasse. Er valt wel ongeveer te voorspellen, dat Arnemuiden met Krabbendijke en Wemel- dinge de belangrijkste duels om de bovenste plaats zullen moeten leveren. Rilland-Bath blijft daarbij een gevaarlijke outsider, die zich onverwacht nog in de kop zou kunnen voe gen. Een klip in hun heirbaan treffen de kampioenen te Kloe- tinge. Zelf niet in staat de hoogste top te bereiken, Kloetinge wel een ploeg, welke zo nu en dan een gegadigde voor het fluweel even op te houden en beentje te lichten. Trouwens ook Nieuwdorp dwingt tot voortdurende waak zaamheid en kan het danig lastig maken, zodanig zefs, dat een gelijk spel het hoogst bereikbare wordt. Krabbendijke had het Zater dag niet voor het opscheppen tegen Kloetinge (43) en Ar nemuiden moet oppassen, want de uitslag laat zien, dat hun voorsprong niet groot was (0 2). Wemeklinge handhaafde zich tegen Wissenkerke (4 2) en tenslotte boekte Yerse- ke III ook eens een overwin ning door in de Noord Beve- landse polders Colijnsplaatsche Boys te koppen (12) en naar de laatste plaats te verwijzen. 2e Klasse A. Wolf aartsdijk is op dit ter rein nog steeds heer en mees ter. Cortgene als naaste con current heeft nog geen bijzon der betrouwbare indruk kun nen maken, maar kan zich wel ontpoppen als de krachtigste. De ontmoetingen met Wol- fagrtsdijk zullen dat uiteinde lijk moeten uitwijzen. Katten- drjke en 's Heer Arendskerke n zijn geen gevaarlijke mede standers, waar het dedefini tieve bezetting van de boven ste plaats betreft, maar ze de len zo nu en dan giftige spel- deprikken uit. Met Nieuwland had Wolfaartsdijk geen moei- lgke middag (110) en Cort gene trof Kattendijke nu eens niet in een roofzuchtige bui. De Noord Bevelanders liepen er over heen (71). De Beve- landers konden, hun eerste overwinning vieren en sloegen Nieuwdorp II op Kamperlandse grond (31). Arnemuiden II, dat van Kapelle I verloor, mag nu hekke-wachter spelen (1 2). Kats liep in Arendskerke tegen de lamp. Er moest een elftal doelpunten aan te pas komen om uit te maken, wie winnaar werd. Overtuigend is een 65 zege niet bepaald. 2e Klasse B. Ongeslagen gaat Krabbendij ke II aan de kop en de opvol ger en zwaarste belager, het tweede van Rilland-Bath, moest ook de meerderheid van Krabbendke II aanvaarden al was het niet met grote cijfers (23). En verder komt in deze klasse op 't ogenblik eigenlijk geen enkel elftal er aan te pas. Strijd tegen de onderste plaats is het enige wat verder belang kan inboezemen en voor de rechtstreeks betrokkenen 't gedrang om een plaatsje ho ger in de middenmoot. Zondag 12 October. Arendskerke kreeg van Krui ningen een geweldige afstraf fing (60) en zakt zowaar naar de onderste plaats. Vol harding '32 is ook niet de kracht, welke de eerste wed strijden deden vermoeden. Te gen Luctor kreeg de ploeg tenminste geen voet aan de grond (26). Het zal dus uit eindelijk nog wel tussen Luc tor en Kruiningen gaan. Schel- deboys maakte weer een Schouwens slachtoffer en het arme Zonnemaire ging met zes tikken tegen één er onder. Schouwen maakte de eerste winstbeurt en koos Hansw. Boys hiervoor uit. (41). Ie Klasse B. Groede is lelgk aan lager wal terecht gekomen en Sluis kon de slechte indruk van de nederlaag tegen Koewacht wat uitwissen (93). Koewacht echter ging er ook rustig mee door en sloeg Rapenburg, dat door deze tweede nederlaag langzamerhand teveel aan in vloed gaat vérliezen. Schoon- dijke won (21) van P.S.K. en houdt dus nog steeds een kans om mee te dingen naar de bovenste plaats. Of Ria Wj dat Zondag vrij was, aan zijn positie zal laten peuteren is echter zeer de vraag. DE OVERIGE UITSLAGEN. Res. Ie Klasse B. Axel nHontenisse II 7—r- 1; IJzendijke IICljnge II 4 1; Hulst IIAardenburg n 40; Corn Boys nHoofd plaat H 90; Biervliet n Sluiskil H 3—1; Oostburg H Steen n 20. 2e Klasse A. Het zwakke begin van Vlis singen III wordt gevolgd door een periode met overdonderen de resultaten. Domburg kreeg zijn eerste nederlaag te incas seren en met welke cijfers! (0 6). Noormannen heeft nu de leiding, mede door de over winning op EMM II (02), maar ziet met angst en be ven de eerste ontmoeting van Vlissingen III tegemoet. Mid delburg HIGoes III 65. 2e Klasse B. Rapenburg IIKoewacht II 21; Graauw ITemeuzen Hl 1—4; P.S.K. H—Axel Hl 1—3. 2e Klasse C. Luctor HVolharding '32 H 34; Lewedorpsche Boys liet zich door Patrijzen II op wei nig twijfelachtige wijze in de luren leggen (4—1). Trouwens ook Kwadendamme bracht er tegen Hansw. Boys H niet veel van terecht (30). 2e Klasse D. Schouwen HDreischor I 1 2; Zonnemaire HZierikzee IV 2—2; Zierikzee HI—S.V.O. W.K. I 1—1; Dreischor II— Zierikzee V 33. 3e Klasse A. E.M.M. niDe Noorman nen II 9—1; Goes IV—RCS III 2—0; Middelburg IV— Kruiningen Hl 65. 3e Klasse B. Groede HVlissingen IV 0 3; Aardenburg HIEMM IV 8—1. 3e Klasse C. Koewacht IIIRapenburg Hl 31; Hontenisse III Hulst IV 151; Graauw H- Temeuzen IV 24; Sluiskil HICorn Boys IH 22; Krui ningen IVHulst HI 19 Junioren. Groep IKapelleLuctor 18; RoburKrabbendijke 1; GoesPatrijzen 41. Groep II: Middelburg H Vlissingen 11;. De Zeeuwen —Middelburg I 1—1. Groep Hl: Vlissingen I Breskens 60; RCSVlissin gen II 60. Groep IV: Vlissingen Hl Middelburg H 01; GoesDe Zeeuwen H 60. Onlangs heeft de door de re gering ingestelde „commissie van advies inzake de bezoldi_ ging van het gemeenteperso- neel'.' een rapport uitgebracht omtrent normen, welke dienen VOETBAL NEDERLAND—ZWEDEN. Op Woensdag 9 Juni 1948 wordt in ons land de wedstrijd NederlandZweden gespeeld. Waar de ontmoeting plaats zal hebben zal nader door de K.N. V.B. worden beslist. De wedstrijd Zonnemaire H Zierikzee IV, eindigde in een gelijk spel (22). SCHOUWEN I— HANSWEERTSE BOYS 4—1. Schouwen sleepte in een vlot gespeelde wedstrijd, waar van de uitslag wel ietwat ge flatteerd is, beide puntjes in de wacht. De thuisclub, die in een nieuwe opstelling verscheen, doet het dit seizoen goed. Voor al het snel en hard spelen van de bal was goed verzorgd. Het begin was gunstig voor de gasten. Onmiddellijk na de aftrap sloof de rechtsbuiten vhn de Boys een aanval af met een hard diagonaal schot, dat onhoudbaar was voor v. d. Cingel (0—1). Kort daarop kon Feleus, die zich fors door de verdediging heenwerkte, de gelijkmaker scoren (11). Deze stand bleef tot de rust onveranderd. Na de rust was het weer Feleus, die eeu van de paal terugspringende bal hard in schoot (21). De Boys bleven krachtig aanvallen, maar de Schouwen-verdediging bleek hecht genoeg om alle gevaar te keren. Ook het 3e doelpunt was voor rekening van Feleus, terwijl Klink kórt voor het einde de stand op 41 "bracht. Bij de gasten viel vooral links back Nieuwenhuize op. te worden aangelegd voor het beantwoorden van de vraag, of, en zo ja, inhoeverre ln een bepaald eeval een gemeentebe stuur het K.B., waarbij aan het burgerlijk Rijkspersoneel een verdere verbetering ten bedra ge van 10 der basiswedden werd toegekend, van overeen komstige toepassing kan ver klaren op het personeel dier gemeente, hetwelk niet tot de werklieden behoort. De commissie, waarin, be halve de regering, de provinci ale besturen, de gemeentebe sturen en de centrale ambte- narenorganisaties zijn verte, genwoordigd, is tot de con clusie gekomen, dat het nood zakelijk is voor het beantwoor den van de bovenvermelde vraag de in de provincie Zuid. Holland in zwang zijnde metho de van toetsing dei- gemeente lijke salarissen aan die van het rijk met een enkele wijziging voor het gehele land te aan vaarden. Wij vernemen, dat de minis ter van binnenlandse zaken zich, in overleg met de minis ter van financiën, met dit ad vies heeft verenigd, zodat bin. nenkort aan de gemeentebe sturen nadere richtlijnen zullen worden verstrekt. Verwacht wordt, dat de nieuwe richtlij nen voor de gemeenten tot en met 15.000 inwoners o.m. de be dragen zullen bevatten, waar boven in normale gevallen de salarissen van. het administra tief gemeentepersoneel niet mogen stijgen. Daarnaast zal aan de ge meentebesturen worden mede gedeeld, dat het aldus getrok ken plafond tevens deze bete kenis heeft, dat desgewenst die gemeentelijke salarissen, welke beneden dat plafond liggen, tot aan het plafond mogen worden opgevoerd, ook al ontstaan daardoor verbete ringen, welke meer dan 10 der basiswedden bedragen. FEUILLETON Lomca is verloofd Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: JORISSEN 35 „Ja, natuurlijk." „En waarom?" „Waarom, schat? Wel om jou op te zoeken. En wat is hij gezellig en geestig en aar dig! En zo knap! Een echte artistenkop! Net Karei de Eerste. Ik bedoel dat portret door van Dijck. Och, schat, je wilt toch niet. zeggen, dat je je met een ander geënga geerd hebt, terwijl iemand, zo als hij meer dan dodelijk van je is." „Wie zegt dat?" „Wel, hij natuurlijk! Wist je het dan niet?" „Neen." Langzaam legde ik mijn handschaenen en paraplu neer. Natuurlijk heb ik het altijd geweten van Sydney, maar hoe overtuigd 'n meisje ook is van zo iets, kan zij nooit zeker zijn voor hij haar zijn liefde in woorden ver klaard heeft. Dit is misschien Grieks voor een man, maar elk meisje begrijpt het Om nu het feit uit Cicely's mond te vernemen, die er al les maar uitflapt, verraste mij evenzeer, als wanneer Sydney mij nooit enige oplettendheid zou bewezen hebben, mij nooit complimentjes had gemaakt, zijn mooie 'donkei'bruine ogen met onmiskenbare bewonde ring op mij had laten rusten, en ik de blik van teleurstel ling niet opgemerkt had, toen ik z'n moeder en hem mijn zogenaamd engagement had meegedeeld. Cicely vervolgde haar ver haal. Zij scheen er echt van te genieten. „Je moet het geweten heb ben! Hij had al plan op je, toen je nog een schoolmeisje was, met een klein, trots, snoeperig gezichtje en dat prachtige, donkere haar in een lange vlecht op je rug." „En dat is hij jou komen vertellen en niet mij?" Bij deze woorden liet ik mij neervallen in de leunstoel, waarvan de ene armleuning altijd los laat. Dit gebeurde ook nu weer. Ik gooide de armleuning met een vaart in de hoek van de kamer. Ik voelde me wel wat verlicht daardoor maar nog niet veel. „Mij heeft hij dat nooit ver teld, Cicely." „Omdat hij te tactvol, te goed is. Hij kon er niet toe be sluiten", zei hg, „zo spoedig nadat jullie geruïneerd waren, en je vader gestorven was. Het zou er te veel op geleken hebben alsof hij partij had willen trekken van de omstan digheden, door zo te haakten. Hij besloot dus te wachten, totdat jij, tot dat hij enfin te wachten", zei Cicely. „Hij zag dat ik medelijden met hem had, en daarom vertelde hij het mij. Zijn plan wa3 ge weest. je te vragen zodra hij en zijn moeder terug waren. Al dien tijd, terwijl hij op reis was, verlangde hij steeds er naar om je weg te halen van die gehate schrijfmachine, waaraan hij zich jou voorstel de, vastgeketend net als An dromeda aan haar rots (wie was zij ook weer?) Maar hij stelde het uit, tot hij terug zou zijn. Was dat niet meer dan aardig van hem?" „Om het uit te stellen en het aan een ander te vertel len?" „Hij kwam het jou vertel len." „Hij bleef anders niet op mg wachten." „Hg moest op tijd terug zijn op Belgrave Square. Zijn moeder had een partg van avond." „Wat hem bewoog, na gis teren, nog hierheen te komen, begrijp ik niet." „Het was juist over giste ren, dat hij je wilde spreken. Zie je, hij zei, dat hij je gis teren ontmoette, en 't schijnt, dat jij hem toen te kennen hebt gegeven, dat je geënga geerd was." „Nu? En had hg het niet geloofd? En kwam hij daar om hier al die afschuwelijke sigaretten oproken en de hele pot perzikengelei opetn, die ik expres voor jou gekocht had? Dacht hij er zo achter te komen, of het waar was?" „Is het dan waar?" riep Ci cely geheel verslagen uit. (Wordt vervolgd). 46. „Een kist met goud!" riep Signor Rivaldi, „let op, Signor Capitan. Wel, Caramba, die deksel zit openlos!" Voor zichtig deed Signor Rivaldi het deksel omhoog en wat zgn ogen toen zagen, deed hem wankelen. Kappie hing met uitpuilende ogen over de rand van de kist heen, want daarin zaten weer de zelfde stenen als in de eerste kist, „Het is dezelfde", zei Kappie. „Precies dezelfde!" Maar Signor Rivaldi luister de niet naar hem. Die was bezig zgn zakdoek in stukken te scheuren en die op te eten. En toen hij daarmee klaar was gilde hg*. „Mg voor de geklap te houden! Weg met die steenkist! Foetsio del Caramba!" En met een forse trap van zgn voet duikelde de kist weer bui ten boord. KORFBAL UITSLAGEN. Ie kl.: Volharding ISwift I 15; Swift Zeeuws kam pioen. Vios ISeolto I 29. 2e kl.a: Togo HTjoba 32. 3e kl. a: SinotoDios I 2 1; VKV I—El to 3—5; Tovos— Top I3; Swift HIMad joe n 4—6. 3e kl. b: De^PeelDios n 16—3. Om het kampioenschap van de tweede klasse: Luctor BKC 0—5. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Ie kl.: Swift 1Vios 1. 3e kL a: TovosDios 1; V. K.V. 1—Swift 3; Madjoe 2— Sinoto. 3e ld. b: Dios 2Kats. Promotie Competitie 2e kl. a: VitesseOlympia. Promotie Competitie 2e kl. b: ScampoloVolharding 2. Scheepvaartberichi en Vlissingen aangekomen: 14 October: „Fortuna" v. Lon den; „Wim" v. Harwich; „Brem" v. Antwerpen; „Quick" v. Antwerpen. Vertrokken 14 October: „In Orde" n. Londen; „Fort- ma" n. Reuver; Vertrokken 15 Oct. „Quick" n. Drobak. Gepaseerd naar Antwerpen 14 Oct.: „Nassauhaven" van Rotterdam; „Helena" uit zee; gepasseerd van Antwerpen 14 October „Paraat V" n. Am sterdam. Ned. Herv. kerkgebouw zal 200.000.— kosten. Nuhet wederopbouwplan voor de gemeente^ Zuidzande is vastgesteld en dus de plaats voor het te herbouwen kerk gebouw der Ned. Hervormde gemeente bekend is, worden pogingen aangewend om zo spoedig mogelgk tot de bouw daarvan te komen. De totale bouw- en inrichtingskosten worden geraamd op 200.000. Naar alle waarschijnlgkheid zal het Rijk hierin 75 bg- dragen, zodat de gemeente zelf voor een bedrag van 50.000 gulden zal moeten zorgen. Aangezien dit wel haast tot de onmogelijkheden behoort hebben een 4-tal gemèenten in de omgeving van Rotterdam, te weten Hillegersberg, Zeven huizen, Berkel en Rodenrijs en Capelle aan de IJssel zich de noden van de Ned. Herv. Kerkvoogdij in Zuidzande aan getrokken en zullen deze 4 kerkelijke gemeenten tezamen met Zuidzande trachten het ontbrekende bedrag bijeen te brengen. Uit de lidmaten der Ned. Hervormde Kerk in Zuid zande is nu het initiatief ge komen om in Zuidzande een actie te beginnen teneinde geld voor de nieuwe kerk bg elkaar te krggen. Ter inluiding van deze actie zal op Zaterdag 1 November a.s. een bgeenkomst worden georganiseerd, waar-- aan medewerking zal worden verleend door de plaatselijke muziek-, zang-, toneel- en jeugdverenigingen, 't Is de be doeling een gezellige avond te Zomeravondvoetbal de oorzaak. Het zomerse bedrijfsvoetbal is een onschuldige ontspan ning, die vooral op Walcheren steeds meer ingang vindt. Deze zomer is er meer belang stelling dan ooit geweest voor de avond-competitie tussen de verschillende bedrg'fselftallen en al stond hét vertoonde voet bal niet op hoog peil, er is genoegeigk gespeeld. De K.N. V.B. echter denkt daar anders over. Het hoofdbestuur van deze bond duldt geen ongeor ganiseerd voetbal en heeft der halve een bepaling in het leven geroepen, die het leden van bij haar aangesloten clubs ver biedt uit te komen in wedstrg- den buiten clubverband, welke dan ook. En de Bond ziet nauwlettend toe, dat daar de hand aan wordt gehouden. Dat heeft de voetbalvereniging „Middel burg" ondervonden. Een aantal leden dezer ver eniging heeft deze zomer c!e betreffende bepaling aan zijn laars gelapt en rustig meege- voetbald in de bedrijfselftallen. Het bestuur maande hen ver scheidene malen aan daarmee op te houden, maar voelde er weinig voor de namen van de overtreders op te geven aan de K.N.V.B.. hen daarmee aan strafmaatregelen blootstellend. Het hoofdbestuur van de K. N.V.B. liet het daar niet bg en een uitgebreid en ietwat on aangename briefwisseling be gon, waarmee Karei Lotsy in hoogst eigen persoon zich ging bemoeien. Het eind van het liedje was, dat Lotsy als eis stelde, dat het bestuur van „Middelburg" de betrokken spelers voor enige tijd zou schorsen. Het bestuur weigerde dit en brak de briefwisseling af. Schorsing van 20 tot 30 spe lers zou „Middelburg" voor onoverkomelijke interne moei lijkheden plaatsen. Snelle vrouw. Miss Margaret Sut- cliffe, een Engelse ver pleegster uit Parijs, heeft op de wielerbaan van Areach on bij Bor deaux de 50 km. afge legd in 1 uur 24 min. 96.4 sec. Verklaard wordt, dat dit de beste vrouwelijke prestatie op deze afstand is. De K.N.V.B. legde daarop de zaak in handen van de straf- commissie, die nader zal bepa len, wat tegen het rebelse „Middelburg" zal worden on dernomen. Deze week heeft „Middelburg" een buitengewone algemene ledenvergadering belegd om de aldus ontstane toestand te be spreken. De voorzitter gaf daarin een uitvoerig exposé van het ver loop van het conflict en van de gevoerde briefwisseling en vroeg de mening van de leden. Enkele zwakke critische stemmen gingen volkomen te loor in een unanieme goedkeu ring van het beleid van het bestuur. Niemand kon goede woorden vinden voor de „dictatoriale houding" van Lotsy. Besloten werd voorlopig de bui af te wachten. Er was meer op deze ver gadering. Als uitvloeisel van de nete lige kwestie van het zomer- voetbal. zag het bestuur zich gedwongen royement voor te stellen van eèn lid, dat het clubbelang had geschaad. Hoe wel na discussie de meerder heid zich hiertegen uitsprak, werd dit voorstel oh zon derling reglement aangeno men. Interne moeihjkheden in het bestuur noopte de secretaris, de heer Meerman, tot aftreden, Hij werd vervangen door de heer de Troye. Ook de voorzitter, de heer Jobse, stelde zijn hamer ter be schikking In de eerste plaats wegens tijdsgebrek, maar te vens, wijl hg' meende, niet die medewerking en die geestdrift te hebben ondervonden, waar op hij als voorzitter prijs stel de In zgn plaats werd gekozen de heer v. Westen. Enige oud-spelers stekten zich daarop spontaan ter be schikking om te trachten het „moreel" van het eerste elftal wat op te voeren. En dat Is ongetwgfeld hard nodig. De Zeeuwse voetballers, in het bijzonder die van Wal cheren, slaan niet zo'n best fi- tuur. Het ziet er naar uit, at de eerste klasser „Vlissin gen", als het zo doorgaat, weer onverwgld in de tweede zal be landen en de grote nederlagen van „Middelburg" roepen voor haar de derde klas in het ver schiet. Wat in deze en andere Zeeuwse ploegen 'ontbreekt, is de juiste clubgeest en die zal gauw moeten komen wil hét niet te laat zijn. organiseren waar al deze ver enigingen iets ten beste geven, terwgi voor het goede doel thee met gebak zal worden verkocht; ook loterg' en rad van avontuur e.d. zullen niet ontbreken. Er is reeds een be- gingemaakt met een inzame ling langs de huizen om de nódige ingrediënten bg elkaar te krijgen. Gaarne voldoen wg aan het verzoek om ook van deze plaats te Zuidzandenaren op te wekken deze actie voor een nieuw kerkgebouw te wil len steunen. POLITIERECHTER ZITTING 14 OCTOBER 1947. ILrde Gr., 24 j.f bankwer ker te Middelburg, beschikte over een consumentencrediet- boekje met waardebonnen ter waarde van 300. Het duur de hem wat lang eer de waar debonnen geldig werden ver klaard en om nu vlug over wat geld te beschikken verkocht hg het boekje voor 150 aan B. Fr., 27 jaar, filiaalhouder te .Middelburg. Wegens liet af staan van die waardebonnen voor een ander doel dan beta ling by aankoop van duurzame goederen werd verd. G. ver oordeeld tot 30 of 15 dagen en wegens het aanvaarden dier bonnen werd verd. F. eveneens veroordeeld tot 30 of 15 da gen. J. W-, 31 j., chauffeur te Middelburg, werd wegens mis handeling van Ne. Verschuure veroordeeld tot 25 of 10 d. C. de B., echtgen. van J. B., 37 jaar, te Middelburg, werd wegens diefstal van een onder lijfje en 3 damesdirectoirs uit een kraam op de Markt te Middelburg veroordeeld tot 50 of 20 dagen hechtenis. M. A. de R., echtgen. van L. M., 41 j., te Middelburg, we gens diefstal uit een kraam op ae Markt te Middelburg van 2 directoirs, 50 of 20 dagen. C. P. v. d. K., 35 jaar, zand- vormer te Middelburg, thans gedetineerd, wegens diefstal van 150, toebehorende aan M. v. O., 6 maanden gevange nisstraf, waarvan 4 maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar. G. O., 45 jaar, schilder te Middelhurg, wegens diefstal van een hoeveelheid oud ijzer ten nadele van J. G., 30 of 15 dagen. G. de P., 42 j., havenarbei der te Goes, wegens diefstal van een fles jenever ten nade le van H. O., 20 of 10 dagen. D. J. S., 38 jaar, varensge zel te Middelburg, had op 23 Juni 1947 een ambtenaar van het Maatschappelgk Hulpbe toon te Middelburg bewogen tot afgifte van een reisbiljet derde klasse van Middelburg naar Umuiden, door deze ambtenaar in strijd met de waarheid te zeggen, dat hij ie IJmuiden werk kon krggen doch geen geld voor de reis had. Wegens oplichting werd verd. veroordeeld tot 25 of 10 dagen. W. A.*de J., 30 jaar, koop man te Goes, wegens diefstal van een beddelaken ten nadele van C. F. Z., 30 of 15 dagen. J. K., 43 jaar, landbouwer te Zoutelande, wegens diefstal van een vat inhoudende een hoeveelheid benzine, 10 of 5 dagen. C. L. v. H., 22 jaar, werk man te Goes, wegens diefstal van 16 houten balken, toebe horende aan E. v. R., 3 maan den gevangenisstraf. C. S., 34 jaar, aannemer te Goes, die voornoemde balken kocht werd wegens heling ver oordeeld tot 200 of 50 dagen. B. S. H., echtgen. van E. v. E., 49 jaar, te Hansweert, we gens diefstal van een bankbil jet van 20, ten nadele van H. v. E., 40 of 20 dagen. P. V., 50 jaar, loodsschipper tc Vlissingen, werd wegens mishandeling van S. M. S. ver oordeeld tot 20 of 10 dagen. P. H., 37 jaar. machinist te Souburg, wegens belediging v. Ma. B., tot 15 of 10 dagen. W. N., 41 jaar, metaaldraai er te Vlissingen, nam in Oc tober 1944 een hoeveelheid ge reedschap weg, toebehorende aan de N.V. „De Schelde", 100 of 50 dagen. G. K., 43 jaar, lasser te Vlis singen, verleende bemiddeling bg de verkoop van vorenbe doeld gereedschap en ontving daarvoor 35; wegens heling werd hij veroordeeld tot 50 of 20 dagen. Ch. A. L., 42 jaar, havenar beider te Vlissingen. wegens diefstal van 15, ten nadele van G. D. R., 40 of 20 da gen. H. V., 40 jaar. timmerman te Rotterdam, tgdelijk te Vlis singen, wegens diefstal van 'n hoeveelheid hout, ten nadele van de N.V. „De Schelde", 40 of 20 dagen. W. J. B., 36 jaar, opperman te ^Middelburg, wegens dief stal van een portemonnaie met geld, 10 of 20 dagen. B. S., 30 jaar, en P. de Gr., 48 jaar, beiden havenarbeider te Middelburg, wegens diefstal van een hoeveelheid lood, toe behorende aan Gebr. P., ieder 1 maand gevangenisstraf. F. A. K., 42 jaar, schilder te Utrecht, werlczaam te Sou burg, nam aldaar een verf kwast en een hoeveelheid verf weg, ten nadele van W. v. D., 30 of 15 dagen. Te Tokio is een nieuw strafrecht ingevoerd. Majes teitsschennis en overspel wor den niet meer als misdaad be schouwd. Amsterdamse beurs N.I. Handb. B A.K.U. Calvé cv Unilever Fokker VI. Ned. Ford Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lgn Scheepv. U H.V.A. De li B. Mij. Wederom 14 Oct. 15 Oct. 103 104I/2 182% 182'A A 184% 187 309% 313 216% 216% 415 416 392 392% 404 422 482 499% 164 164 235 235 194% 1971/a 235 236 146% 146 waren het ter beurze van Amsterdam de aan delen Koninklg'ke, waarnaar de belangstelling in de eerste plaats uitging. Er bestond we derom goede vraag en toen de hoofdkoers werd vastgesteld op 499% kon aldus opnieuw een avance van een 16-tal pun ten worden geregistreerd ten opzichte van het vorige slot. Radioprogramma's VRIJDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.20 Patricia Ross- borough als soliste" en in duo's; 10.45 Zangvoordracht door Elilit Backström, alt; 11.20 Licht orkestconcert; 12 The Skymasters; 12.38 Pierre Pal- la; 13 Ber.; 14.20 Het Kamer orkest; 15.25 De jacht op Bob Vrolik, hoorspel; 16.30 Tussen twaalf en zestien; 17 Orgel spel door Johan Jong; 18 Ber.; 18.30 Ned. Strgdkr.; 19.15 Pi anoduo; 20 Ber.; 20.05 Het Bach-orkest; 21 Gezellige plaatjes; 21.50 Op vleug'len van muziek; 22 Buitenlands weekoverzicht; 23 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 35 Kamermuziek; 11 De Zonnebloem; 11.45 Werken van Frederic Chopin; 12.03 Wim Bosman, cello, Johan de Molenaar, piano; 12.33 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 Vervolg Lunchconcert; 14 Ka mermuziek van Ernest Bloch; 15.20 Barnabas von Geczy en zijn orkest; 17 Collegium Mu- sicum Amstelodamense; 18 Dinermuziek; 19.30 Ensemble Fantasia; 20 Ber.; 20.20 Ope ra-programma; 21 Opera-pro gramma; 22.30 Alexander Plotsek, viool en Josef Pole- nitsjek, piano; 23 Ber. Weerbericht WESTELIJKE WIND. Weersverwachting. mede gedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, Geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. Overdrgvende wolkenvelden, maar overwegend droog weer. Meest matige wind uit Weste lijke richtingen. Weinig ver andering van temperatuur. ZON EN MAAN. Vrijdag 17 October 1947 Zon: op 7.06, onder 17.44 Maan: op 10.58, onder 19.06 17 October. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER U. +NAP U. -f-NAP LAAG WATER U. NAP U. —NAP 3.34 2.15 4.06 2.28 5.03 2.31 5.10 1.53 15.45 2.10 16.21 2.23 17.09 2.27 17.19 1.48 9.53 2.08 10.30 2.14 11.09 2.30 10.24 1.48 22.19 2.14 22.56 2.24 23.32 2.37 22.52 1.59

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3