4 November in de aether NIEUWS UIT ZEELAND Thoolse brug geopend MIJHHardi WALCHEREN Vreemde noodlanding LAATSTE NIEUWS Vijf ooggetuigeverslag HerbepTanting van Wa Ook aan de vo&ravond een uitzending. Niet minder dan vflf radio- uitzendingen zullen op 4 No vember aanstaande gewtyd zfjn aan het begin van de Herbe planting van Walcheren. Na het bericht, dat H. K. H. Prinses «diana en Z. K. H. Prins Bemhard persoonlek naar Walcheren komen om de plechtigheden en festiviteiten b(J te wonen, bewast boven staande mededeling opnieuw, dat alom in den lande aan deze voor Zeeland historische dag een nationale betekenis wordt toegekend. Na overleg tussen do om roepverenigingen is de verzor ging der uitzendingen in han den gesteld van de A.V.R.O. Er is het volgende programma voor opgemaakt; Na de nieuwsberichten van 8 uur volgt om 8.15 gramo- foonmuziek, toepasselijk op dit voor Walcheren zo blijde ge beuren. Van 8.30 tot 8.45 wordt door de bekende radio verslaggever Aad van Leeu wen een ooggetuigeverslag ge geven van het vertrek aer autoriteiten naar Westkapelle en van de Rovellle te Middel burg. De Morgenwijding (9.15 9.30 uur) zal eveneens aange past worden aan de Walcne- rendag. Van 9.1510.30 uur geeft Aad van Leeuwen een oogge tuigeverslag van de plechtige herdenking in Westkapelle van de voor de bevrijding van Wal cheren gevallen geallieerde mi litairen, inzonderheid die van Engelse nationaliteit en van de omgekomen burgers van Wal cheren. Van 13.4514 uur worden opnamen uitgezonden van de herbeplanting van het Bella- mypark te Vlissingen en van de Frans—EngelsNederland- se kerkdienst aldaar. Radio-, verslaggever is hier de beken de programmaleider Tom Schreurs. Van 38.15 uur wordt een ooggetuigeverslag uitgezonden van de feestelijke herbeplan ting van het Seisbolwerk te Middelburg, verzorgd door Aad van Leeuwen en tot besluit worden om 20.0520.15 enkele en van Walcheren flitsen uitgezonden van de gro te intemationalo vlaggenpara- de op de Markt. Hi er by komen zowel Aad van Leeuwen als Tom Schreurs aan het woord. Het concert, dat op 3 No vember ter Inleiding van de Herbeplanting in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg wordt gegeven, zal door de N.C.R.V. worden uitgezonden, die dit concert als Ster-avond aanbiedt aan de Stichting Nieuw Walcheren. hjet zaaien van tarwe en rogge. Naar aanleiding van berich ten, dat aan de boeren de raad zou zijn gegeven geen tarwe en rogge te zaaien voor de prys bekend gemaakt zou zijn, heert de heer H. D. Louwes, voorzit ter van de stichting voor de landbouw, een oproep tot de boeren gericht waarin hij er op aandringt wel tarwe en rogge te zaaien. (Ingezonden mededeling) ALG. ONTWIKKELING Geslaagd dank zij RESA-ARNHEM (Bekende Schriftelijke Cursm) (Ingezonden mededeling) bij pijnen (Ingezonden mededeling) WEHAPHARM'S rode hoestpoeders stillen de hevigste hoest. Prijs per doosje 05 cent. Bij Uw Apotheker en Drogist Nagekomen advertentie Heden overleed, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze geliefde Echtgenote, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Mevr. JOHANNA PIETERNELLA DE WIJS, Echtgenote van de Heer J. B. HOOTSMANS, in de ouderdom van 62 jaar. Vlissingen, 10 Oct. IQ47. Paul Krugerstraat 72. Uit aller naam, J. B. HOOTSMANS. De gezongen uitvaart dienst zal plaats hebben Maandag 13 Oct. 1947, te 9 uur. in de O.L.Vr. Kerk te Vlissingen. Enige en algemene kennisgeving. Verzet tegen de politie. In de afgelopen drie maan den heeft de kantonrechter te Rotterdam 200 vonnissen ge wezen voor het opgeven van valse namen aan de politie, wanneer deze in geval van een ouptreding een proces-verbaal moest opmaken. Per maand Is tevens een stijging te consta teren ten opzichte van de vo rige en zo komen per week reeds tegen de 20 gevallen in behandeling, aldus deelde de ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht to Rotter dam dezer dagen mede. Dit zyn dan nog de lichtste gevallen, waarin de na-oorlog- se mentaliteit van het publiek aan de dag treedt, maar daar naast staan talloze gevallen van ernstiger aard als beledi ging, brutaliseren en treiteren van de politie of het plegen van verzet. De kantonrechter zal nu aan hen die zich op bovengenoemde onbehoorlijke wijze Jegens de politie gedragen strengere straffen gaan opleggen. Werd vroeger b.v. in net geval var) opgeven van een valse naam een boete van i 10 15 ge- feven. nu bedraagt dit reeds 5 30 gulden en bij voortdu ren van dit euvel zal het O M. niet schromen de maximum boete van 150.te gaan eisen. Radiotoespraak Prinses Juliana. Zaterdagavond om acht uur zal H. K. H. Prinses Juliana In haar kwaliteit van voorzitster van liet Nederlandse Roode Kruis e©n korte rede uitspre ken voor de radio. Staking loonslachters opgeheven. Vrijdagmiddag hebben de loonslachters, die aan het abattoir te Rotterdam in sta king w'aren gegaan, de arbeid hervat. De leiders der loon slachters handhaafden echter hun bezwaren tegen de dub bele controle en de wijze van controle door de recherche. Generaal Matthew gecremeerd. Te Westerveld is Vrijdag gecremeerd het stoffelijk over schot van de Brigade-Generaal A. G. Matthew uit Londen, die plotseling te Delfzijl, waar hrj een zeiltocht had onderbroken, ls overleden. Generaal Matthew, was in 1944 de bevrijder van Eindho ven. In de aula hi?ld ref. C. E. Alton een korte liturgische dienst. De rouwdienst zal Woensdag a.s. te Londen wor den gehouden. Tweede Kamer. De Tweede Kamer der Sta ten Generaal zal Dinsdag 14 October, des namiddags te kwart voor vier bijeenkomen. Aan de Orde is o.m. de inter pellatie van de heer Wagenaar naar aanleiding van de door de minister van landbouw In zijn radiorede van Maandag avond 22 September j.l, aange kondigde verlaging van enkele rantsoenen, welke in de week van 29 September J.l. zijn in gegaan. De voorzitter behoudt zich voor, om, indien de loop der werkzaamheden daartoe aan leiding geeft, aan de Kamer voor te stellen de vergadering des avonds te acht uur voort te zetten. Nieuwe kabel Walcheren-Noord Beveland. Woensdag ls een begin ge maakt met het leggen van 'n nieuwe electrische kabel tussen Veere en Noord-Beveland. Deze komt in de plaats van de tij dens de oorlog door bommen beschadigde vroegere kabel, die alleen voor de kust van Noord. Beveland beschikbaar was ge bleven. De nieuwe kabel wordt nu aan het bruikbare oude stuk gelast. De nieuwe kabel heeft een lengte van 1500 me ter en een capaciteit van 10.000 volt. Voor Noord-Beveland is de nieuwe kabel een belangrijke aanwinst, daar de spanning op het net nu steeds en overal op het eiland gegarandeerd ls. Tot dusver liet dit nog wei eens te wensen over. Het werk werd uitgevoerd door personeel van de P.Z.E.M. BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officieren-fiscaal bij het Byz. Gerechtshof te 's-Herto- genbosch voor Zeeland, hebben wederom 9 personen voorwaar delijk en 13 onvoorwaardelijk bulten vervolging gesteld. Middelburg Werken in Noordwatering aanbesteed. Akkerbouw in het seizoen '46—'47. Het Landbouw Economisch Instituut publiceerde dezer da gen een statistiek van de be- drijfsuitkomsten in de land bouw over het boekjaar 1946/ 1947. De statistiek berust op een steekproef die iir de groep gro tere akkerbouw op de zware klei 111 bedrijven omvat met een gemiddelde grootte van 38,5 ha. Na aftrek van onkos ten, loon en sociale lasten blijft f 116 tot 161 over, d.i. een gemiddelde netto-bedrijfswinst van i 4400 tot 5200. Hieron der vallen een aantal niet-ge- inundeerde Zeeuwse bedrijven. Voorts blijkt uit de statis tieken, dat Zeeland na Bra bant de hoogste loonpost voor de boer en zijn gezinsleven heeft n.l. 84 per ha. (Zuid- Holland was laagste met 53). Voor de kleinere landbouw bedrijven zyn de resultaten aanmerkelijk minder gunstig, maar daarover geeft het L.E.I. geen Zeeuwse cijfers. Engels vliegtuig op verkeersweg. Niemand gewond. Vrijdagavond om ongeveer kwart over tien heeft een En gels twee-motorig De Havil- land toestel, dat op weg was van Londen naar Brussel op de drukke verkeersweg Den Haag Rotterdam, op het gedeelte tussen Delft en Schiedam, ecu noodlanding gemaakt. Dc pi loot slaagde er in zijn toestel waarin zich zeven passagiers bevonden n.l. twee dames en vijf Belgische heren, vrijwel onbeschadigd aan de grond te zetten. Er werd niemand ge wond. De machine moest wegens benzinegebrek aan de grond komen. Het is een wonder, dat er geen ongelukken zijn ge beurd. de Een jeep, met leden van koninklijke marechaussee, >g J lende toestel dóór. „Ik had bjjna geen drop ben- zine^neer, de radio was al uren lang defect en ik kon Ypen- burg niet vinden", aldus de ge zagvoerder P. Micholson, die Vrijdagavond tegen tien uur met zijn tweemotorige „De Ha- viliand Rapid" vliegtuig bij lichte mist een noodlanding op grote betonweg tussen Delft Rotterdam maakte. Michol son. een piloot met 22 jaar er- ■.varing, heeft nimmer een der gelijke sensatie, het landen op een zeer drukke verkeersweg, meegemaakt. Vrijdagmorgen om half acht vertrokken Micholson, die te Londen woont en zijn marco nist W. Long, een Ier uit Croy don, met hun passagiers uit Brussel. Zij deden twee vlieg velden aan en vertrokken om kwart over zes Vrijdagavond uit Croydon naar Brussel. Om half acht merkte Long, dat |n radio-ontvanger weigerde, icholson geraakte door ge brek aan t en kon ziel gebied moeilijk oriënteren. De duisternis belette hem Ypenburg te ontdekken. De brede verkeersweg bleek het enige redmiddel. Micholson zette de grote schijnwerper van zijn toestel aan. Hierdoor werd het verkeer gewaarschuwd. Met vijftig mijl snelheid bracht hij de machine aan de grond en remde zo snel mogelijk. Een der vleugeltippen kreeg een schram van een laag boompje langs de weg. Dat was de gehele schade. In zijn tanks zat by de landing nog slechts 30 liter benzine. Weer druiven naar Engeland De Engelse regering heeft aan Engelse importeurs we derom licenties afgegeven voor de invoer van druiven. In verband met deze maatre gel is de export van druiven uit ons land naar Engeland, hervat. Donderdagmiddag vond In Middelburg de aanbesteding plaats van bestek 9 Polder Walcheren en Rijksdienst voor Landbouwherstel, het graven of verruimen van waterlopen met draglines en het uitvoeren van bijkomende werken in de Noordwatering van de Pol der Walcheren. De volgende inschrijvingen waren binnengekomen: Gebr. v. Oord, Werkendam 83.000; P. de Klerk, Werkendam, f 81.300; J. M. Wekken, Pa- pendrecht, 78.622; Van 't Verlaat, Hardinxveld 76.200; J. D. Janse, Coliinsplaat voor 74.900; J. de Wit, 74.500; Fa. ganders, Snepvanger en Vlieger, Rijswijk f 73.150. Collecte voor Middelburgse molens. Maandag en Dinsdag a.s. zal door de P.T.T. in Middelburg huis aan huis een aantrekke lijke folder worden verspreid, waarin door het Middelburgs Molencomité een krachtig be roep op de burgerij wordt ge daan om door een bijdrage ln geld, steun te verlenen aan de restauratie van de molens op het Vlissingse Bolwerk, het Seisbolwerk en aan de Veerse weg. In deze folder bevindt zich een invulformuller, waar op men kan aangeven welk be drag men voor dit doel wil missen. Op Woensdag, Donder dag en Vrijdag a.s. zullen me dewerksters van de U.V.V. de ze biljetten komen ophalen en gaarne een bijdrage in ont vangst nemen. Het spreekt haast vanzelf, dat deze collecte niet dient ter benefice van de molenaars, doch uitsluitend om de molens, die in herstelde staat de aan blik van de opnieuw beplante bolwerken en het stadsbeeld niet weinig zullen verfraaien, te redden. Het gemeentebe stuur zal, indien goedkeuring i peiling uit de koers icn boven Nederlands Britse mijnwerkers werken over. Ongeveer tweehonderd Brit se mymverkcrsloidcrs hebben besloten aceoord te gaan met overwerk-uren ten einde de dalende Britse steenkoolpro ductie te stimuleren. De desbetreffende vooratel len van het Britse nationale kolenbureau, dat de genatio naliseerde m\jnen beheert wer den aangenomen. Por week kunnen daardoor 2503 ton ko len meer geproduceerd worden. De nieuwo werktijden gaan het eerste weekeinde van Novem ber in. De gedelegeerden-conferen tie van de Britse nationale mijnwerkersbond (dier dus nu de overheidsvoorstellen aan vaard heeft) zal thans de ver schillende mijnen adviseren de overeenkomst goed te keuren, waarna elko mijn zal uitma ken, of men het overwerk op Zaterdag dan wel in de vorm van een extra half uur per dag zal verrichten. De conferentie heeft tevens besloten om te trachten een verhoging van het basisloon te verkrijgen, een verhoging van een pond sterling per week. Proteststaking in Frankrijk. Meer dan 20.000 arbeiders in het departement „Meurthe et Moselle" in Frankrijk zijn, gevolg gevend aan een oproep van het plaatselijk hoofd kwartier van het algemeen vakverbond, in staking ge gaan om te protesteren tegen gebruik van traangas door de politie, die op deze wijze een einde had willen maken aan een demonstratie van arbei ders tegen het verschepen van suiker naar Duitsland. Te Nancy was het tramver keer stilgelegd. Uit andere de len worden eveneens drei gende stakingen gemeld. Italië krijgt z'n goud terug. Engeland en de V. S. hebben een protocol getekend voor de terugkeer van goud aan 'Italië, dat ttjdens de oorlog door de Duitsers uit de bank van Rome is weggeroofd en later door do Britse en Amerikaanse troepen in het Noorden van Italië is ontdekt. Opiumsmokkelarij. De Canadese politie heeft aan boord van het Nederland se schip „Manoeran" in de haven van Vancouver 186 >.g. opium ter waarde van 4.648.000 dollar gevonden. Dit is een van de grootste clan destine ladingen opium, die ooit in Noord-Amerika is ge vonden. Waarnemers zijn van me ning, dat Vancouver door een internationale bende als dis tributiecentrum van verdo vende middelen wordt ge bruikt. 18 Juli jL vonden Ameri kaanse douanebeambten in de haven van Seatle een lading opium ter waarde van 125.000 dollars aan boord van het Ne derlandse schip „Maria". Zo wel de „Maria" als de „Ma noeran" voeren tussen de Westkust van Amerika en de Oost-Aziatische havens. K.L.M. landt niet meer in Cairo. Thans heeft de K.L.M. in verband met de cholera-epede- mie in Egypte moeten beslui ten voorlopig niet meer in Cairo te landen. In plaats hier van zullen de vliegtuigen Lyd- da in Palestina aandoen. Joods motorrijder doodgeschoten. Britse soldaten hebben Vrij dag een Joodse motorrijder doodgeschoten en de duorijder gewond, nadat de motorryder zich had omgekeerd teneinde een contröle op de weg van Je ruzalem naar Jaffa te ont gaan. Van de winter zuurkool. Teneinde de zuurkoolvoorzie ning deze winter te verzekeren is een regeling getroffen tus sen het centraal bureau voor tuinbouwveilingen en do zuur koolfabrikanten. Volgens deze regeling zal 70 van de op de veilingen aangevoerde witte kool gere serveerd worden voor de zuur koolfabrikanten, die de kool tegen een redeiyke prijs zullen kunnen betrekken. Met deze hoeveelheid hoopt men onge veer 80.000 vaten zuurkool te fabriceren, welke hoeveelheid ongeveer gelijk is aan die van het vorig jaar. De export-heffing op witte kool, ingesteld om het uit te voeren kwantum te drukken, heeft men nu laten vervallen, aangezien bovenbedoelde rege ling met do fabrikanten een voldoende hoeveelheid voor de binnenlandse Industrie geran- deert. van hogere instanties wordt verkregen, trachten de molen „De Hoop" op het Vlissingse Bolwerk in eigendom te ver- krygen. Het onderhoud van de andere molens zal ten laste ko men van de molenaars. Er zal een redelijke financiële over eenkomst worden getroffen, die een goede samenwerking in de toekomst garandeert. Filmvoorstelling „Ereschuld en Dankbaarheid". Onder overweldigende be langstellino- heeft de afdeling Middelburg van de Vereniging „Ereschuld en Dankbaarheid" Donderdag in het Schuttershof r-en t veetaL f1voorste! 1 ingen gegeven. Achtereenvolgens werden de films „Den Vader- lant ghetrouwe", een door Henk Alsem samengesteld overzicht van de verrichtingen van het Nederlandse leger in 1940, bestaande uit oude jour- naaloonnmen en gedeelten van Frank Capra's film „Divide and Conquer" en „De bevrij ding van Nederland" vertoond Namens de vereeniging hield die heer P. Kroes in de pauze een c-neech, waarin hrj de daar. opvolgende collecte aanbeval r-'i mededeelde, dat alleen in Zeeland ongeveer 700 weduwen en wezen van gesneuvelde sol daten, benevens oorlogsinvali den, steun genieten van „Ere schuld en Dankbaarheid". Vlissingen MEN VRAAGTEN WIJ BRENGEN U. A.s. Dinsdagavond geeft de afd. Vlissingen van de Centr. Bond van Transportarbeiders een propaganda-avond in het Concertgebouw. Het Ned. Ca baret-Gezelschap verleent me dewerking en brengt onder leiding van Frans Nienhuis de revue „Men vraagten wij brengen U" voor het voetlicht. WIENER SANGERKNABEN Véle Vlissingers moesten Vrijdagavond teleurgesteld worden. Het Concertgebouw was nl. meer dan uitverkocht. Het ontreden van het jongens, koor bleek in Vlissingen ook een geweldig succes. Het zal echter niet mogelijk zijn de uitvoeringen te herha len. Het tournée door ons land ls geheel volgeboekt. Veerse bolwerk wordt plantklaar gemaakt. ZOUTGEHALTE HIER EN DAAR ZEER HOOG. De werkzaamheden aan de Middelburgse bolwerken vin den goede voortgang. Deze week zal men gereed komen met het plahtklaar maken van 't Noordbolwerk, waarvan het Veerse bolwerk zal worden afgewerkt. Na voltooiing van deze prh«M zullen alle bolwer ken plantklaar zhn. Of zij ech ter alle nog dit jaar inderdaad beplant kunnen worden, is de vraag, want men heeft ge constateerd. dat het zoutgehal te van de «rond de»- bolwerken, die het laatst klaar komen, zeer hoog is. Alleen een lang durige regen kan hier uitkomst brengen. Het plantmateriaal bevindt zich momenteel nog op de kwe kerijen, waar het besteld is. Ingevolge de weersomstandig heden was het nog niet moge- ïyk de jonge bomen en strui ken te rooien. Men hoopt, dat dit eind October kan geschie den; hierna zal het materiaal naar Middelburg worden over gebracht, waar het tydelljk in de op de bolwerken aange brachte plantvakken zal wor den „opgeknild". Het reeds gezaaide gras schiet goed op. Helaas wordt dit tegengewerkt door sommige wandelaars, die zich bulten de ned<m begeven en c'e grond nlattra^nen. waaroor F°t in gezaaide gras geen gelegen heid krygt boven te komen. Laten deze wandelaars voortaan bedenken, dat zij door lichtvaardig bulten de paden te looen, aan het uiteriyk van de bolwerken, dat met zoveel moeite en ten voordele van alle Middelburgers weer in orde wordt rrfbracht, grote schade toebrengen. NOORDERLICHT? Donderdagavond pl.m. half 12 werd in Noordelijke richting te Vlissingen een vrij helder wit licht waargenomen, waar omheen zich geleidelijk aan een rode gloed vormde. Na pl.m. 10 minuten was alles weer verdwenen- Tribunaal Middelburg De N.S.B. liet haar leden niet los. Een van de eerste leden der N.S.B. in Zeeland hy trad kort na de oprichting toe tot de gelederen van deze illustere beweging stond Vrydagmor- gen voor het Tribunaal te Middelburg terecht. Het was de 40-jarige Middelburgse kantoorbediende C. Dekker, die erkende verschillende func ties in de N.S.B. te hebben vervuld, zoals secretaris van de „Vierschaar", correspon dent te zijn geweest van „de Zeeuwsche Stroom" en het „Nationaal Dagblad" en on der protest lid te zyn ge weest van de W.A. In Juni 1940 had hy in een brief aan het hoofdkwartier van de partij de aandacht ge vestigd op een Joodse zaak die, zoals hg schreef, voortge zet werd door een N.S.B.-ha- ter. Verdachte meende, dat hij deze brief had geschreven in een nerveuze bui. De beschul diging, dat hg de intrekking van de aan een zoon van een hoofdagent van politie verleen de vrystelling van tewerkstel ling in Duitsland zou hebben bewerkstelligd, ontkende hij. Niet hg als kantoorbediende op het Gew. Arbeidsbureau, doch de „Fachberater" was hier de oorzaak van geweest. Dekker vertelde tydens de oorlog niet meer voor de N.S. B. gevoeld te hebben; hy had er echter toen niet meer uit kunnen raken. Zyn verdediger, mr. L. F. van Deinse, bepleitte clemen tie, temeer daar Dekker reeds 2Vj jaar geïnterneerd zit De 39-jarige installateur W. G. van Nederveen uit Middel burg werd er van beschuldigd ten behoeve van de vijand werkzaamheden te hebben ver richt en leveranties te hebben gedaan, o.m. bestaande uit het snijden van een party rails tot asperges voor versperringen, zijn personeel te hebben be dreigd met Feldgendarmerie en uitzending naar Duitsland, anti-N.S.B. uitlatingen van een kapper bij de N.S.B.-er Wol- ders te hebben aangebracht en 25 aan de.. Jeugdstorm te hebben gegeven. Verdachte gaf deze en enige andere beschul digingen in hoofdzaak toe, doch hij was het wat enige détails betreft niet eens met de dagvaarding. De raadsheer, mr. F. W. Adriaanse, vestigde de aandacht van het Tribunaal op het feit, dat zyn cliënt reeds bijna drie jaar gevangen zit en dat zyn gezondheidstoestand invrijheidstelling dringend noodzakeiyk maakt. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Mannaart, 35 j. en M. Muller, 30 j.; W. Moojen, 35 j. en A. H. Kriek, 32 j.; W. A. Meulblok, 28 j. en B. Akkermans, 25 j.; J. Reyn- hout, 29 j. en C. S. Grijff, 23 j.; A. J. A. Bewier, 46 j. en C. Landman, 49 j.; A. van der Linden, 24 j. en F. C. van Ekeren, 25 j. Getrouwd: W. de Keizer, 87 j. en L. H. C. Melse, 35 j.; R. Kloosterman, 37 j. en M. van der Hout, 26 j. Bevallen: H. J. Dansen Meyer, z.; M. K. BukkenB Böning, d.: M. Goormachtig Sinke, z.; J. BurgerhoffStroo, d.; W. K. Maas—Step, d.; P. BurgersBosselaar, d.; E. M. Kannegietervan der Linden, d.; Th. J. van Hesevan Op bergen, d.; M. M. de Marco van Hoorn, d. Overleden: H. Bannier, 86 j., wedewn. van J. de Winter; J. C. van Tatenhove, 66 j„ echt- gen. van A. S. Geervliet. Offlcieele Publicaties. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen, brengen ingevolge de art 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat by hen ls ingeko men een verzoek van de firma C. L. Berting Zonen te Vlis singen om vergunning tot het oprichten van een darmenslij- mery, waarin zullen worden ge plaatst 1 electro-motor van 2 P.K. voor het dryven van een darmenslymmachine en 1 elec- tro-motor van 0,5 P.K. voor het drijven van een frigidair, in het perceel terrein Buiten haven; dat dit verzoek met de bij lagen, vanaf heden op de Ge meentesecretarie (2e afd.) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelyk bezwaren by hun college kunnen worden inge diend. Op 21 October a.s. zal ten Gemeentehuize, des v.m. 10 uur, gelegenheid worden gege ven, om bezwaren tot het op richten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoeker(ster) als zy, die bezwaren indienen, in de gele genheid worden gesteld deze mondeling en schriftelyk toe te lichten. Zowel de verzoeker (ster), als zy, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór 21 Oct. ter Gemeentese cretarie (2e afd.) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zy er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebe stuur of één of meer zyner le den zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. 5. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat gedurende 3 maanden op de secretarie (2e afd.) voor een ieder ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrygbaar is ge steld een verordening tot wy'- ziging der Algemene Politie verordening betreffende be strijding van wandgedierte. Deze verordening treedt in werking op 6 October 1947. Werk kostte meer dan een millioen gulden. De Thoolse brug is Vrijdag middag te vier uur officieel geopend. Tevoren ontving het gemeentebestuur van Tholen in het gemeentehuis de 'auto riteiten, die bij de openings- :igheid aanwezig zouden zrjn. Wy merkten op xr. W. J. H. Harmsen, die de minister van Waterstaat vertegenwoor digde, de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, de voorzitter van de tollencom- missie. ir. C. P. de Bruin, de burgemeesters van Bergen op Zoom en Halsteren en tal van Thoolse notabelen. De burgemeester ging in het kort de geschiedenis van de brugrestauratie na. Vervolgens sprak de Commissaris der Ko ningin, die er op wees, dat de restauratie vermoedelijk meer dan een millioen gulden kost en dat zowel rijk als provincie zich zware offers moeten ge troosten. Hij dankte het ge meentebestuur van Tholen voor het zware offer, dat deze ge meente brengt en betrok ook de andere gemeentebesturen in deze dank. Spr. noemde de aanvaarding van het ministe riële voorstel door de gemeente Tholen een daad van wys be leid. Nadat het g«"elschap zich naar de brug had begeven, sprak ir. Harmsen, die de ge schiedenis van de verbinding ZeelandBrabant naging en eindigde met een gelukwens aan gemeentebestuur en pro vincie. Vervolgens werd het lint doorgeknipt en begaf het ge zelschap zich van de Zeeuwse naar de Brabantse wal. Van daar werd voor de laatste keer met het pontje teruggevaren. Intussen trokken over de brug luid claxonerend de auto's, nadat tevoren een mu ziekcorps een feestelijke tocht over de brug had gemaakt. eeuv/se nippers In Wolphaartsdyk zyn 19 iongelieden, behorende tot de ichting 1949, ingeschreven voor net vervullen van de dienstplicht. Aan de Technische Hoge school te Delft ls geslaagd voor het examen voor clviel- ingenleur, de heer A. C. H. M. van Dyck te Goes. Marktberichten VEILINGSVER. „ZUID- BEVELAND" GOES. Veiling van Vrijdag 10 Oct. Appels: Cox Orange Pippin 2347; Jonathan 2063; Gron. Kroon 1844; Goudreinetten 1834; Sterappels 1732; Zu re Bellefleur 12—28; Notaris appels 18—23; Dubb. Bellefleur 1427; Bramly Seedling 13 17; Allington Pippin 1327; Laxton Superbe 1420; Zoete Bellefleur 2130; Zoete Erm- gaarde 22—34; Zure appels (fabriek) 9.60; Goudreinetten (fabriek) 15.70. Peren: Doyenne du Cornice 2459; Legipont 1131; Br. Alex. Lucas 1226; Zwijndr. Wynpeer 1016; Nouveau Porteau 610; Conference 9 19; Comtesse de Paris 1020; Le Cure 13—15; Emile d'Heyst 813; Br. Clairgeau 1022; Pondsperen 1320; St. Remy 1319; Kleineren 1022; Bre- derode 1826; Winterlouwtjes 1320, alles per 100 kg. Diversen: Frambozen 155; Blauwe Druiven 96—121, per 100 kg.; Noten (dubbele) &90 9.20 per 100 stuks. Groenten: Rode kool 719; Gele savoye kool 11—12; Groe ne savoye kool 823; Andyvie 9—12; Uien 9—22; Peen II 4 7; Prei 26; Tomaten 16—31; Pronkbonen 3940; Herfstra- pen 7.508. alles per 100 kg. Komkommers 7; Meloenen 3 10; Bloemkool I A 4563; idem I 34—50; idem n 15—20; idem m 9; Knolseldery 812, alles per 100 stuks; Selderij 5 8 per 100 bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2