PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PRINSES MARIJKE GEDOOPT Treffende plechtigheid in Utrechts Dom Italiaanse koloniën De Thoolse brug Prins Bernhard hield zijn jongste dochtertje ten doop Prediking van ds. J. F. Berkel Lovett waarschuwt Europa Liefhebbers voor de Vandaag 190e Jaargang - No.239 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. Drukker^ Fa. F. van de Velde Jr., Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. Vrijdag 10 October '47 WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN mm., minimum p. advertentie 2. ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week; 3,20 per kwartaal; franco per post 3,45 per kwartaal. Losse nummers 5 ct. Bureaux gevestigd te Vlissingen: Walstr. 58-60, tel. 10 (2 lijnen) en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: Turfkade 15. tel. 2475 - Oostburg: Gratamastr. 3, teL .02 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Postrek. nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Hel was Donderdag een hoogtijdag voor het Prinselijk gezjn. Het jongste prinsesje, Marijke, word gedoopt. De stad Utrecht mocht deze plechtigheid binnen haar veste zich zien voltrekken omdat zij de hoofdstad is van de provincie, waarin het Prinselijk gezin woont. En de Utrechtse Dom mocht het verheven ceremonieel om sluiten met de hoog rijzende bogen van het zinrijke gothische bouwwerk. UTRECHT IN AFWACHTING. In de vrolijk bevlagde stra ten van de oude Domstad heerste deze morgen een fees telijke stemming. De Utrechte naren zijn er zich van bewust aandeel te hebben in een bij zondere gebeurtenis, want al kan de Domkerk slechts 1200 bezoekers plaats bieden, het wordt als een uitverkiezing gevoeld, dat Utrecht de stad voor de doopplechtigheid is. Evenals met de geboorte van Prinses Marijke hadden ook nu de schoolkinderen vrijaf en na tuurlijk vulde de jeugd de stra ten der binnenstad met haar gerucht. De weg, welke de Koninklij ke stoet volgde, was afgezet door militairen: om de drie meter een soldaat. Deze mili tairen maken deel uit van het Utrechtse garnizoen, aange vuld met eenheden van de Ma rine en de Luchtstrijdkrachten. Intussen begaven de geno digden zich naar de Domkerk, waar het een aan- en afrijden was van auto's, die in voor beeldige regelmaat door de Utrechtse politie.welke op het Domplein een tijdelijk bu reau heeft gevestigd naar de hoofdingang worden gediri geerd. Rechts van deze ingang stond de erewacht der Studen tenweerbaarheid, in de gróene uniformen met witte slobkou sen. De witte pluimen op de hoofddeksels maken een fees telijke indruk. DE KONINKLIJKE STOET. Te ruim elf uur reden de zeven hofauto's met de leden der Koninklijke familie en haar gasten de stad binnen. Een es corte van twaalf militaire mo torrijders ging de stoet vooraf. In de eerste auto hadden plaats genomen H. M. de Koningin en de Groothertogin van Lu xemburg', in de tweede Prins Felix van Luxemburg en Prin ses Armgard, in de derde de Zweedse gezant bg het Neder landse hof, de heer Lagerberg en mrs. Soames—Churchill, Churchill's jongste dochter in de vierde mevr. RoëllFelth en Prins Aschwin, in de vjjfde mevrouw Post-Salomons en de heer A. J. Andree Wiltens. in de zesde de Prinsesjes Beatrix en Irene met mevrouw. Pen ning en in de zevende Prinses Juliana en Prins Bernhard met Prinses Marijke. Als peten waren, gelijk be kend is, uitgenodigd de Groot- Hertogin van Luxemburg, de kroonprins van Zweden, mr. Winston Churchill, mevrouw RoëuFeith, mevrouw J. Post Salomons en de heer A. J. Andree Wiltens, beide laatsten bekende figuren uit het verzet tegen de Duitsers. De Koninklijke stoet werd door een radiowagen vooraf gegaan, die in verbinding stond met de politie op het Dom plein. IN DE KERK. In de kerk was op uitdrukke lijke wens van het Prinselijk paar geen bloemenversiering aangebracht. Tegen het doophek aan ech ter een laag gehouden ver siering van Venushaar en fijn groen en op zrj van de preek stoel grote palmen. Vóór het doophek was het doopvont ge plaatst. Op een met paars ve lours beklede voet stond het .zilveren doopbekken, dat eer tijds gebruikt werd in de Geer- tekerk en dat, toen deze kerk aan haar bestemming onttrok ken werd, is overgebracht naar de Julianakerk, welke na de vorige oorlog gesticht werd en ingebruikis genomen in tegen woordigheid van H. K. H. Prin ses Juliana. Binnen het doophek hadden o.m. plaats genomen de Utrechtse kerkeraad. Bij de predikanten bevonden zich me de die van Baarn en Soestdijk. Namens de andere kerken woonde het bestuur van de Oecumenische Raad de plech tigheid bij. De beide dienstdoende ouder lingen, de heren J. Weener en J. L. D. van der Roest, oud zendeling, hadden him plaatsen naast het doophek. Ter weers zijden van de ruimte tegen over de preekstoel, waar de Koninklijke familie en haar gasten zouden plaats, nemen, waren de banken ingenomen door de leden van het kabinet, dat nagenoeg geheel aanwezig was, door de leden van het diplomatieke corps, van het Int. Gerechtshof, de voorzitter van de Hoge Raad der Neder landen, de Commissarissen der Koningin, de burgemeesters der hoofdsteden, vrienden en be kenden van het Prinselijk paar, bevriende relaties ook uit de illegaliteit. Geheel rechts ter zijde was de Kon. Chr. Oratoriumvereni ging „Kerkgezang" opgesteld om..tijdens de dienst de zang der gemeente te ondersteunen. Aan de ingang van de Dom kerk werd de Koninklijke fa milie ontvangen door twee le den van de Kerkvoogdij, n.l. de president mr. C. Veen en jhr. mr. B. de Jonge van Ellemeet en door de voorzitter en de scriba van de Kerkeraad, de heren A, J. Brinkman en D. J. B. Groenewegen. Deze commis sie geleidde de vox'stelijke per sonen naar de sacristie,waar de stoet werd opgesteld. Kort daarop schreed deze langzaam de kerk binnen. Voor het doop vont namen de Koninklijke fa milie en haar gasten plaats. De organist der Domkerk, de heer Stoffel van Vliegen, had van half elf af orgelspel ten gehore gebracht. DE KERKDIENST. Toen de hofprediker, ds. J. F. Berkel, de kansel bestegen had, viel een stilte voor een persoonlijk gebed. Na het vo tum sprak de predikant de ze gen uit. Hierop verzocht hij de gemeente het eerste vers van gezang 112 („Een naam is on ze hepe") te zingen en daarna las hij Psalm 23 voor: „De Heere is mgn herder, mij zal niets ontbreken". Nadat ds. Berkel in gebed was voorgegaan, hield hij zijn prediking, waartoe hij tot tekst had genomen: Jes. 43:1b. „Ik heb u b\j uw naam geroe pen, gij zrjt mijne". In Jesaja's profetie wordt Israël getekend als een be roofd en gepdunderd volk. Maar God roept het: Gij zijt van mij. In Jezus Christus komt God tot de mensen, wordt God mens, om mensen, die niet tot God kunnen komen, zijn eigen dom te maken. Daarom heeft Christus het bevel gegeven te dopen. De doop is persoonlijk. In het Oosten duidde de naam het wezen aan. God roept ons bij de naam, dat is, net zoals wij zijn. Dat is een reuze troost, ook een eis, want we moeten horen, gehoorzamen. Een kind kan alleen horen, als het op Jezus gewezen wordt. De taak der opvoeding is, het kind tot de Heiland te leiden, 't Kind moet zich bewust wor den, bij name geroepen te zijn als eigendom van God. Het Prinsesje", aldus ds. Ber kel, draagt twee namen: Maria, zo heette de moeder van Jezus, die luisterde, anderen tot ge hoorzaamheid aan Christus drong en voor wie Jezus nog zorgde, toen Hg aan het kruis hing. Maria, zo heette de vrouw, die zittend aan Jezus' voeten, zijn woord hoorde. Ma ria heette de Magdaleense, die anderen de boodschap bracht, dat Jezus leefde. En hpt Prinsesje heet Chris tina. In deze naam horen we Christin, bij Christus zijnde. De twee namen zijn symbo lisch. Moge zij zijn een Chris tin, die luistert: ge zijt van mij, spreekt God. Maar zoals God deze dopelinge roept, roept hij ons allen. Pas dan, als we gehoorzamen, kunnen we ant woorden: „de Heer is mijn her der, kunnen we er bijvoegen: „Al ging ik ook in een dal der schaduw des doods, dan nog is God mijn beschermer". Na de preek werd gezongen gezang 201. DE DOOP. Nu naderde het grote ogenblik van deze kerk dienst. Het formulier van de Heilige Doop werd gele zen, waarna aan de ouders van de dopelinge de gebrui kelijke vragen gesteld wer den. Deze werden door Prins Bernhard en Prinses Juliana met „ja" beant woord. Hierop weerklonk het eerste deel van Gezang 94: „Halleluja, eeuwig dank en eore". Ds. Berkel had Inmiddels zyn plaats b\j het doopvont ingenomen. Prins Bernhard droeg nu Prinses Maryke naar het doopvont. Prinses Juliana stond aan zgn zgde. Het w.ater op het voorhoofd van hét prinsesje sprenke lend, sprak de hofprediker: „Ik doop u in den naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes", de Oran jetelg zo voerend binnen de gemeenschap der kerk. Het was een ontroerend moment, toen in de stille kerk, plotseling de stem van de kleine Marijke klonk. Staande zongen degenen die deze ontroerende plech tigheid mochten aanschou wen, het slot van Gezang 94: „Vader, sla ons steeds in liefde gade". Intussen had Prinses Julia na met haar kostbare last in de armen haar zetel weer in genomen. Na een dankgebed werd staande gezongen het vierde vers van Gezang 93: „Halleluja, lof, aanbidding". Tot slot sprak ds. Berkel de zegen uit, waarmede de plech tigheid ten einde was. GELUKWENSEN EN GESCHENKEN. Na afloop van de kerkdienst begaf de Koninklijke stoet zich naar de sacristie, waar haar gasten gelegenheid hadden te feliciteren. Ds. Berkel overhandigde hier aan Prinses Juliana en Prins Bernhard een oorkonde, welke getekend is door de Utrechtse calligraaf Haalboom. De pre sident-kerkvoogd mr. C. Veen bood namens de Kerkvoogdij een vërkleind model van het doopbekken in zilver aan. Op de bodem is een afbeelding varf de Domkerk aangebracht en op de achterzijde het kerke lijk wapen met de woorden: „Aangeboden door de Kerk voogden 9 October 1947" Namens de Kerkeraad bood de voorzitter ds. A. J. Brinkman een bijbeltje met opdracht aan. Kort daarop verlieten de Ko ninklijke familie en haar gas ten het kerkgebouw om de terugtocht naar het paleis Soestdijk te aanvaarden, har telijk toegejuicht door de ve len, die zich langs de straten verzameld hadden. „KOMINFORM" ZAL SABOTEREN. De Amerikaanse regering heeft verklaard, dat het nieu we communistische informatiebureau weloverwogen zal trachten het economisch herstel in Europa te doen misluk ken. De vorming van de organisatie wordt boosaardig en gewetenloos genoemd. Deze krachtig geformuleer de Amerikaanse „tegenaanval" werd op een persconferentie gedaan door de waarnemend minister van buitenlandse za ken, Robert Lovett. Hg her haalde, dat de V.S. vastbeslo ten zijn de plannen voor het herstel van Europa zo spoedig mogelijk uit te voeren. De door de conferentie te Warschau gepubliceerde docu menten spreken voor zichzelf, aldus de minister. De volken van Europa, die zich laten misleiden door deze boosaardige en gewetenloze manipulaties, laden een zware verantwoordelijkheid op zich, want een economische ramp in Europa kan onmogelijk wor den voorkomen, als de opvat tingen van de conferentie te Warschau, de overhand zouden krggen. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft alle bijzonderheden van de nieuwe organisatie zorgvuldig bestu deerd en in het bijzonder nota genomen van het feit, dat de verantwoordelijke kabinetsle den van bepaalde landen, waaronder de Sovjet-Unie, zich onder de afgevaardigden op de conferentie bevonden. Voor de Amerikanen komt het aan op kalmte en zuiver oor deel. Wij moeten ons niet uit de vastgestelde koers laten slaan en rustig voortgaan met de bestudering van het pro bleem hoe Europa kan worden geholpen om zijn plaats in een evenwichtige en vredige we reld te herwinnen. De massamoorden in de Pends jaab gaan door, zonder dat de regeringen in India en Pakistan er paal en perk aan stellen. In dit tentenkamp bij Karachi zyn tal van vluchtelingen sa mengebracht. De meeste hebb en al hun bezit verloren en we ten veelal niets over het lot van hun familie. Hel Wereldgebeuren. In November zal over hun bestemming worden gepraat. Velerlei standpunten. Smalend heeft eens Mussoli ni uitgeroepen: ik ben geen verzamelaar van woestijnen. Daarbij doelde hij op het feit, dat de vier Italiaanse koloni ën Tripolitanië, Libye, Eritrea en Somaliland op de kaart weliswaar grote rode vlekken vormen, waar in uitgestrekte delen ervan geen sterveling kan wonen. Toch big ven er nog grote stukken over, die wel vruchtbaar zijn en waar havens en vliegvelden uitste kend geschikt zijn voor mili taire steunpunten. En daarom overdreef Mussolini, die nog net kon meemaken, dat zijn koloniën tijdens de geallieer de opmars in Noord-Afrika één voor één door de Engelsen werden veroverd. Daarna kwam de ineenstorting van de as en werd hij opgehangen. Aanstonds na de overwinning werden de geallieerden voor 't probleem gesteld: Wat moet er gebeuren met de Italiaanse koloniën? Voorlopig bleven de Engelsen ze als zaakwaarne mers besturen tot op de vre desconferentie een beslissing genomen zou zgn. Op deze con ferentie, in Parijs vorig jaar, bleken de meningen zozeer uiteen te lopen, dat men be sloot het probleem voorlopig af te schuiven op de toekomst om de tot standkoming van 'n verdrag niet te lang op te hou den. Bepaald werd. dat binnen een jaar na tekening van het verdrag een aparte conferen tie over de koloniën zou wor den gehouden. Volgende maand zal deze conferentie plaats vinden in Londen. Reeds zgn de plaats- Geschiedenis van bijna 100 jaar. Tol van 1574. Hedenmiddag wordt de Thoolse brug officieel ge opend en zij is tolvrij. Bij de. ze twee belangrijke feiten past een korte historische aantekening. Allereerst over de tol. De heffing vag een overtochtsgeld over de rivier de Eendracht dateert van 't jaar 1574, toen Philips van Bourgondië aan de gemeente Tholen de heffing van dat recht toestond. In 1928 Is de heffing van het veergeld overgegaan als een tolrecht op de toen nieuw-ge_ opende brug. Het recht wérd door de minister van water staat, met de Staten van Bra bant en Zeeland officieel er kend. Door de belde Staten werd het tarief voor het brug- of tolgeld vastgesteld. In de laat. ste jaren brak evenwel de mening baan, dat de tolheffing moest eindigen. De felle strijd tussen de gemeente Tholen en het rijk over de vraag of en hoe de tolrechten afgeschaft moesten worden, ligt nog vers in het geheugen. De regering wilde de brug zo voordelig mo gelijk overnemen. Daartegen verdedigde de gemeente Tho len zo krachti? mogelijk haar belangen. Tenslotte heeft de gemeente Tholen onder pro test de door de minister ge stelde voorwaarden geaccep teerd. Daarmee kwam een einde aan de eeuwenoude heffing van het Dassagegeld over de Een dracht. de brug. Wat de brug betreft: reed? in het midden van de vorige eeuw gingen er stemmen op om het veer over de Eendracht buiten dienst te stellen en een brug te bouwen. In het jaar 1865 nam de toenmalige Kamer van Koop handel te Bergen op Zoom de kwestie ter hand. Dc Kamer diende bij de autoriteiten het verzoek in een brug te bouwen over de Eendracht omdat han del en industrie daaraan be hoefte hadden. Deze poging liep op niets uit. Het bleek namelijk, dat wel een aantal eiland-bewoners voor de brugplannen gepor teerd was, maar de zes achter gelegen dorpen op Tholen, wil den geen cent bijdragen. gemeente tholen. De gemeente Tholen waa be. reid e.en offer te brengen in het algemeen belang en deze gemeente vatte in 1872 weder de kwestie aan. De gemeente raad richtte toen een verzoek aan de minister van binnen landse zaken om mede te wer ken aan de bouw van de brug. Daarbij werd gewezen op de betekenis van de brug voor de Thoolse bevolking, die toen 12.500 zielen telde. Het ant woord uit Den Haa*r was te. leursteüendmen vond de uit gaven, die tenlaste van het rijk zouden komen, te hoog. Er werd nog nagecorrespon- deerd met het gemeentebestuur van Bergen op Zoom, met de Staten van Zeeland en met de regering in Den Haag, maar dat baatte niet. De verbinding over de Een dracht bleef zo alg zij was met alle misère, welke bij ijsgang daaraan verbonden was. EEN COMMISSIE. Het drukker wordende rij- verkeer leidde er toe, dat in 1908 een. brugcommissie werd ingesteld, die de brugplannen opnieuw ter hand nam. De commissie had geen succes, maar in 1912 hakte een nieuwe commissie uit de burgerij in zoverre de knoop door, dat zij een ontwerp voor de brug liet maken door de firma Kloos te Kinderdijk. Een onderzoek naar de mogelijke plaatsing van de brugpeilcrs werd ingesteld en tenslotte kon de heer M, P. H. Verllnden aan het comité een ontwerp overleTven, dat door Ir. G. Kuypers was gemaakt en uit dat ontwerp is later de brug over de Eendracht ont staan. MEN WERD HET EENS. Toch stagneerde het plan opnieuw, want sommigen wIL den een Iocaalspoor over de brug hebben en door de eerste wereldoorlog stegen de bouw kosten enorm. Eerst na 1920 werd men het eenR over de bouw. Het duurde nog tot 10 Octo ber 1928 aleer de brug offici eel geopend kon worden. Wij len minister v. d. Vegte ver richte dc openingsplechtigheid. In de jongste wereldoorlog werd de brug tweemaal ver nield. - De eerste maal verliep het herstel vrij vlot. De tweede maal ondervond men veel te genslag, maar thans is Tho len weer door een brug ver bonden met de Brabantse wal en wapperen de vlaggen! Tenslotte nog enkele cijfer? over het vervoer. In 1929 passeerden de Een dracht 261.650 personen, 27.905 personen auto's en 18,785 vrachtauto's. In 1946 passeerden de Een dracht 427.517 personen, 29.124 personen auto's en 28.760 vrachtauto's. Dat bewijst wel hoe onmis baar de brug is! vervangers der ministers bij een om de nodige voorberei dingen te treffen en gegevens te verzamelen. Hoe zijn zo de standpunten van de diverse geïnteresseerden De Italianen hebben een eenvoudige oplossing bg de hand. Geef ons, zeggen zij, nu wy van een fascistische roof staat weer een nette democra tie zijn geworden, onze kolo niën terug en we zullen ze tot aller tevredenheid besturen. De laatste tijd gaan er in Ame rika steeds meer stemmen op, die dit denkbeeld nog zo gek niet vinden. Italië staat nog al in de gunst van Amerika. Met de Russen staat het an ders. Vlak na de vrede ver scheen een opzienbarend arti kel in de Pravda, waarin werd voorgesteld Tripolis on der trusteeship van de Sow- jet-Unie te plaatsen. Dat baar de opzien. De marxistische Staat, die zich altijd als voor vechter van de belangen der „uitgebuite koloniale volken" had opgeworpen, wierp een imperialistisch oogje op de na latenschap van een kapita listisch land. De Engelsen hadden er natuurlijk totaal geen oren naar en meer dan een proefballonnetje bleek het trouwens niet; sindsdien is de Sowjet-pers er niet meer op terug gekomen. Er zgn meer liefhebbers. De gebaarde Negus van Abessy- nië, die na jaren ballingschap in Europa, in Addis Abeba de scepter weer opnam, stelt zijn eis en Egypte, de belangrijk ste staat, in Noord-Afrika, zou graag bepaalde stroken ge bied annexeren. Irak heeft acte de présence en van zijn belangstelling blijk gegeven. Zelfs India, dat nog nauwe lijks op eigen benen kan staan, heeft territoriale verlangens. Daar is verder de Ameri kaanse suggestie, om, als men niet tot een accoord kan ko men, de Italiaanse gebieden in Noord-Afrika onder beheer van de Ver. Naties te stellen. Tenslotte "is men op het idee gekomen ook eens te onder zoeken wat de bevolking er eigenlijk zelf over denkt. Een commissie van onderzoek zax er op uit trekken om daar meer van te weten te komen. Wellicht komt zrj tot de con clusie, dat het nationalistische deel yan de bevolking zelf standigheid wil. Met belangstelling valt at te wachten of de heren mi nisters in Londen er ooit in zullen slagen een beslissing te nemen en zo ja welke. ...viert Prins-Regent Karei van België zijn 44e verjaardag; ...herdenkt China de proclamatie der repu bliek (1912). Het Amerikaanse ministe. rle van financiën maakt be kend. dat de Sowiet-Unie half September van dit jaar goud tot een- waarde van 5.662.636 dollar aan de V. S. heeft ver kocht. Een tunnel onder het IJ te Amsterdam De plaatselijke raad van be stand der kamer van koophan del en fabrieken voor Noord- Holland heeft Woensdagmid dag in een vergadering te Arrt- sterdam besloten er bij het hoofdstedelijk gemeentebe stuur op aan te dringen al het mogelijke in het werk te stel len om met de aanleg van een tunnel vanuit het centrum der stad naar de overzijde van het IJ een aanvang te maken. Daar met de voltooiing van een tunnel geruime tüd zal zgn gemoeid (ongeveFr 10 jaar) dringt de K. van K. er bij het gemeentebestuur voorts op aan voorlopige verbeterin gen in de pontverbindingen aan te brengen. Nederlandse trawier op rotsen gelopen. BEMANNING GERED. De „Wega", een trawler met een Nederlandse bemanning varende voor de Poolse redery „Dalmor", is Vrgdag bij Go thenburg op de rotsen gelopen, naar eerst thans bekend wordt Het schip was uit Gothen burg vertrokken naar de vis serij. De bemanning, bestaande uit dertien Nederlanders, afkom stig uit IJmuiden, Schevenin- gen, Katwijk aan zee en Eg- mond aan zee, en vier Polen, is behouden te Gothenburg bin nengebracht. Sumatra's Oostkust autonoom. Bij besluit van de luitenant- gouverneur-generaal, dr. van Mook, gedateerd 8 October, is ingesteld „het autonome ge bied van Sumatra's Oostkust". 100.000 voor slachtoffers van de brandramp. De collecte voor de door brand getroffen gemeenten, welke Zaterdag 27 September door de gehele provincie Noord-Brabant door de brand weerkorpsen werd gehouden, heeft 80.000.opgebracht. Voegt men daarbij de bedra gen, die Brabants volksherstel reeds had ontvangen, dan heeft Noord-Brabant meer dan 100.000, d.w.z. meer dan 10 cent per inwoner' bijeen ge bracht Duitse importen over Antwerpen en Rotterdam. In een rapport van een de legatie van de Intern. Fede ratie van Transportarbeiders wordt aangedrongen -op een groter gebruik van de havens van Antwerpen en Rotterdam bij het vervoer van de Duitse importen, terwijl de klachten van Nederland en België over de concentratie van de impor ten op Hamburg en Bremen, in het rapport worden onder steund. Het rapport houdt rekening met het argument, dat de con centratie van de overzeese handel op Duitse havens noodzakelijk is om deviezen te sparen, doch brengt hier tegen in, dat de huidige poli tiek economisch kostbaar en politiek kortzichtig is. Volgens Engelse experts ligt de uiteindelijke oplossing van het probleem in een ver groting van de Duitse produc tie, waardoor het volume van de handel voldoende zal toe nemen om aan beide soorten van transport volledige bezet ting te geven,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1