Illegale overval wordt na 2^ jaar berecht De overdracht van het Koninklijk Gezag NIEUWS UIT ZEELAND Meer arbeid, meer welvaart WALCHEREN LAATSTE NIEUWS 45.000 gulden verdwenen. Op een avond in Maart 1945 werd er geklopt aan de deur van de woning van J. v. Dries ten, een veehandelaar, die even buiten Elburg woont. Niemand van de familie was verontrust over dit kloppen na sperttid. Dikwijls toch kwamen de „eten-halers" om nachtver blijf verzoeken. Toen de oudste zoon de deur open deed werd hij echter door twee mannen, gekleed in Duits uniform en gewapend met pistolen, terug gedrongen. In een oogwenk stonden zes mannen, allen in Duitse uniform, in de kamer en moest do hele familio met de handen boven het hoofd in een hoek van de keuken gaan staan. Onmiddellijk begonnen de „Duitsers" het huis te doorzoeken. De familie werd onder bedreiging met pistolen gefouilleerd. Na een uurtje waren de he ren klaar. Ze verdwenen met hun buit, welke bestond uit f 56.000 A f 57.000 in contan ten, drie hammen, een tonnetje vet en een fiets. Na van de eerste schrik be komen te zijn, begrepen de van Driesten dat men hier niet met „echte" Duitsers te doen had. Verschillende gezichten kwa men hen namelijk niet onbe kend voor. f 10.800 voor do L.O. Het waren lieden die meer dergelijke „illegale" daden ver richtten. De L.O. te Olden- broek bevestigde, dat zij f 10.300 van een hunner heeft ontvangen. Afgezien van dc buit in „natura" is er dus nog f 45.000 zoek. Dat dezo zaak pas na 2% jaar aan het rollen is gebracht, is gedeeltelijk de schuld van van Driesten zelf die nl. nooit aangifte bij de politie gedaan heeft. Daar er veel geruchten over deze overval de ronde de den en ook namen van daders ffenoemd werden, kwam de po- itie in het najaar van 1945 bij Olie voor oliebollen. In December zal wederom 'n extra rantsoen van 120 gram spijsolie beschikbaar worden gesteld. Op 19 December wordt een bon bekend gemaakt, waarop onmiddellijk gekocht kan worden. Het doorgaan van deze distributie van sla-olie kan in gevaar worden ge bracht, doordat te weinig fles sen beschikbaar zijn. Publiek en winkelier kunnen door tij dige flessen de verstrekking in dige fissen de verstrekking in December veilig stellen. Rotterdam krijgt een hotelschip. (Van onze Haagse redacteur). Naar wij vernemen zal in het a.s. reisseizoen, in de zo mer van 1948, Rotterdam wor den verrijkt met een hotel schip, plaats biedend voor 5 a 600 personen, dat komt te lig gen aan de Maashaven, tegen over het gebouw van de Hol land-Amerika-lijn. Er is een Nederlands kapitaal van circa 2% millioen gulden mee ge. moeid. Dit reeds beklonken plan vormt een onderdeel van een groot Amerikaans object, dat een vijftal van dergelijke zeekastelen in Europa wil sta tionneren, o.a, een te Antwer pen en een te Cherbourg, in Frankrijk. De schepen zullen in de Ver. Staten geheel wor den ingericht, zodat ook het te Rotterdam komende vaar tuig van een volledige inven taris zal zijn voorzien. Een en ander is het gevolg van het feit, dat in de afgelopen zo mer zeker ook Nederland een groot gebrek aan hotel-ruimte heeft opgeleverd, hetgeen voor de komst van buitenlandse toeristen zeer nadelig was en dus onze deviezen-positie niet ten goede is gekomen. van Driestcn cn maakte pro ces-verbaal op. Dit werd door de Officier van Justitie, da^ het hier een overval door de B.S. betrof, aan de auditeur militair doorgezonden. Van Driesten hoorde echter gedu rende 2 jaar niets meer over de kwestie en schreef daarom in de zomer van dit jaar aan de auditeur-militair. Zo komt de zaak eindelijk, na 2% jaar, in behandeling voor de Krijgs raad te velde. Er worden in de stukken drie beklaagden ge noemd, maar ook de andere daders zijn in Elburg'niet on bekend. 25 November begint de Conferentie van 4. Het Franse ministerie van buitenlandse zaken deelt me de, dat de Sovjet-Unie de Franse regering er van in kennis heeft gesteld, dat zij 25 November als begindatum van de conferentie van minis, ters van buitenlandse zaken te Londen aanvaardt. De Sovjet-Unie heeft voorts geen bezwaar tegen uitstel van de conferentie van de plaatsvervangers der minis ters en prefereert 6 Novem ber als begindatum. JiK Kwaad straft zichzelf^ Een familie in Hellen- doom nam het er Zon dag een dagje van en ging uit. Natuurlijk konden' en kele kwajongens de ver leiding niet weerstaan om in de tuin van dicht, bij de appelboom te gaan bestuderen. Om dit werkje te kunnen uit voeren klauterde een knaap op een put. Het deksel bleek echter niet sterk genoeg en de jon gen viel in de ongeveer 3 meter diepe put. Z'n makkers hebben hun vriendje, die gelukkig geen verwondingen op liep, met een puthaak weer naar boven geta keld. Wel buikpijnmaar geen appels. Stakers wilden geen communisten worden. 20.000 arbeiders van het grootste industrieconcem van Hongarije, de machine- en wa- gonfabrieken te Csepel, op 8 km. van Boedapest, zijn een proteststaking begonnen tegen de hoge prijzen. De arbeiders, die Zaterdag in staking waren gegaan, ver wierpen een voorstel van de communisten om allen tot de communistische partjj toe te treden en htin petitie door mid del van het partijbestuur in te dienen. Wetsontwerp ingediend Bij de Tweede Kamer is thans ingediend liet wetsont werp met betrekking tot het tijdelijk overdragen van de Koninklijke macht door H.M. de Koningin. Artikel 1 van het ontwerp luidt 1. Wanneer onze gezondheid naar ons oordeel daartoe aan leiding geeft, leggen wij de uitoefening van het Konink lijk gezag tijdelijk neer. 2. Wij bepalen het tijdstip, waarop wij krachtens het eer ste lid van dit artikel de uit oefening van het Koninklijk gezag neerleggen, alsmede het tijdstip, waarop wij deze zul len hervatten. 3. de in het 2e lid bedoelde tijdstippen worden bekend ge. maakt door plaatsing van on ze desbetreffende besluiten in het Staatsblad. Vrijdag interpellatie over de rantsoenverlaging. In de Tweede Kamer zal a.s. Vrijdagmiddag o.m. de interpellatie van de heer Wa genaar naar aanleiding van de door minister Mansholt in zijn radiorede van Maandag 22 September j.l. aangekon digde verlaging van enkele rantsoenen aan de orde ko men. Vliegen van de Maliebaan naar de „Doorman". Dinsdagmiddag 7 October, om kwart over drie, zal van de Maliebaan te Den Haag een hefschroefvliegtuig starten met enkele marine-autoritei- ten aan boord. Twintig minu ten na het vertrek zal het toe stel dalen op Hr.Ms. hulp. vliegkampschip „Karei Door man", dat een excursie op de Noordzee maakt met leden van het kabinet, de Raad van State en beide Kamers van de Staten-Generaal. Resoluties van de ii van de Arbeid. Partij Het te Amsterdam gehouden economische congres van de P. v.d.A. heeft enkele resoluties aaftgenomen, zoals deze in overleg met de inleiders wa ren opgesteld door het partij bestuur. In de eerste resolutie wordt vastgesteld, dat blijvend her stel van dc Nederlandse wel vaart alleen mogelijk is door: inschakeling vat» meer ar beidskrachten voor productieve doeleinden; vergroting van de prestaties; verbetering van het productie apparaat door grote re investering en rationalisatie in de distributie, landbouw, in dustrie en het verkeer. LOON- EN TKUS- rOLITlEK. Dc tweede resolutie zegt. dat het dreigende inflatiegevaar is afgewend. De handhaving van de huidige loon- en prijspolitiek maakt het noodzakelijk, dat de winsten worden verlaagd. Ook de overheidslasten dienen te worden verminderd. Een be_ nerkto loonherziening moet in bepaalde gevallen mogelijk bijven. Buitenlandse hulp door lenin gen blijft, aldus de derde re solutie. noodzakelijk. De in het plan-Marshall aangewezen weg voor internationale samen werking biedt een uitweg. De internationale hulpverlening kan echter slechts van tijdelij ke aard zijn. medezeggenschap Een oproep tot het in het ge. weer brengen van ale produc tieve krachten kan. zo zegt de vierde resolutie, alleen tot re sultaat leiden, indien de eco nomische medezeggenschap van de arbeidersorganisaties op korte tcrmjjn in uitzicht wordt gesteld. In een aantal gevallen kan alleen socialisatie tot een goede en op het alge meen belang gerichte bedrijfs voering leiden. Crematie ds. B. J. Aris. Maandagmiddag is het stof felijk overschot van ds. B. J. Aris. Ned. Herv. predikant te Amsterdam, op Westerveld gecremeerd. Een grote schare vrienden en belangstellenden, o.w. prof. ir. W. Schermer- horn, volgde de baar. Ds. J. F. de Jong leidde in de aula een korte uitvaartdienst Artikel 2 luidt: Voor de gevallen, waarin wij krachtens art. 1 de uit oefening van het Koninklijk gezag tijdelijk neerleggen, wordt mits deze ons beminde dochter Prinses Juliana der Nederlanden tot regentes van het Koninkrijk benoemd. In de toelichting wordt de vurige wens uitgesproken, dat de omstandigheden, welke tot indiening van het ontwerp leiden, spoedig tot het verle den zullen mogen behoren. DE FRUITPRIJZEN. Zullen de kwekers uitkomen Op vragen van het Tweede Kamerlid Maeiten betreffende de prijzen van fruit heeft mi nister Mansholt geantwoord, dat de pryzen van het fruit op de veilingen zich thans op een vrij laag niveau bewegen. Of aan het einde van het pro ductiejaar dit prijsniveau zo laag zal blijken te zijn ge weest. dat de fruitkwekers hun productiekosten niet hebben kunnen ontvangen, valt voor hands noff niet te voorzien. De oogst is zeer ruim en te ver. wachten is, dat hierdoor het totale bedrag, dat de kwekers zullen ontvangen, gunstig wordt beïnvloed zodat uit eindelijk de resultaten kunnen meevallen. De prijzen van het fruit in de detailhandel vertonen inder daad een groot verschil met die, welke op de veiling wor den besteed. Dat de detailprij zen van appelen en peren even wel zo hoog zijn, dat dit fruit buiten het bereik blijft van een groot deel van de bevolking, is de minister niet gebleken. De minister is van oordeel, dat noch kan worden gezegd, dat de productiekosten van appelen en peren niet worden gedekt door de geldelijke op brengst. noch dat deze vruch ten buiten het bereik blijven van een groot deel van de be. volking, weshalve hij van me ning is, dat er geen aanleiding bestaat op dit ogenblik tot het nemen van bijzondere maatre gelen over te gaan. AANSLAG OP RAMADIEk. Dader nog niet bekend. Maandagmorgen vroeg is in do tuin bij het huis van dc Franse premier, Ramadier, te Decazeville een mijn gewor pen. Er waren geen slachtof fers te betreuren cn er werd geen schade aangericht. De premier, die tevens bur gemeester van Decazeville is, had de Zondag in zjjn geboor testad doorgebracht, in ver band met een verkiezingscam pagne, maar was verscheidene uren voor de mijn kort na middernacht ontplofte, naar Parijs vertrokken. De dader is nog niet bekend. Het bureau van de premier te Parijs deelde mede, dat het incident in de pers zeer werd overdreven en geen politieke betekenis heeft. Onrust in Oostenrijk. Naar de Wemse correspon dent van de Times meldt, zijn de politieke spanning en de onrust in de Oostenrijkse ar beiderswereld toegenomen. In de Britse zóne doen zich een aantal stakingen van mijnwerkers en arbeiders in de staalindustrie voor. Een on dergrondse organisatie, die zich monarchitstisch noemt, heeft pamfletten verspreid, waarin wordt aangedrongen op de terugkeer .van „keizer Otto". 300-jarig bestaan der Oostkerk wordt gevierd In het afgelopen voorjaar was het 300 jaar geleden, dat de Oostkerk te Middelburg gebouwd werd. Om verschil lende redenen werd de her denking uitgesteld tot het na jaar, Zü zal thans in de laatste week van October plaats vin den. Op Zondag 26 October zal een herdenkingsdienst in de kerk worden gehouden, terwijl op 31 October een concert ge geven wordt, waaraan onder meer de hoboïst Jaap Stotijn zal medewerken. Op 29 Octo ber tenslotte zal een bijeen komst plaats vinden, waarin de heer M. van der Kloot Meyburg, architect van de Nieuwe- en Koorkerk te Mid delburg, een lezing zal houden over „Herbouw der kerken", en de heer H. Klarenbeek, bouwkundige, zal spreken over de bouw van de Oost kerk. Het plan bestaat om de kei'k, die in haar ongeschonden staat het silhouet van Middel burg zeer verfraait, geduren de de herdenkingsdagen in de avonduren met „floodlight" te verlichten. Te oud om te rekenen. De heer v. d. M. te Sluis is van het jaar 1863, maar deze gezegende leeftijd heeft niet kunnen verhinderen,* dat hij zich binnenkort zal moeten verantwoorden} omdat hij in zfln café de jenever te duur verkocht. Daardoor heeft hij op zijn jenever toewijzing sedert 1 No vember f 380.extra ver diend. Hij lichtte deze vergissing toe met de woorden, dat hij door zijn hoge leeftijd geen rekening kon houden met de juiste prijs. Of het zal helpen als hij straks voor de kadi staat? VAKGROEP HOUTWAREN ORGANISEERT FABRIKANTENBEURS. Donderdagmiddag organi seerde de vakgroep houtwa ren een vergadering in Mid delburg. De opkomst was niet groot; van de 21 Zeeuwse le den waren 20 afwezig. Tijdens de vergadering werd medede ling gedaan van de plannen om een arbeidswaarmerk in te voeren en een vrije werk geversorganisatie naast de vakgroep op te richten. De aandacht werd geves- stigd op de fabrikantenbeurs, die op 14, 15 en 16 October in de Graanbeurs te Breda zal worden gehouden. BUITEN VERVOLGING. De officieren-fisccaaJ bij het Bijz. Gerechtshof te 's-Her- togenbosch voor de Provincie Zeeland hebben drie personen voorwaardelijk en één on voorwaardelijk buiten vervol ging gesteld. HERDENKINGSDIENST TE WESTKAPELLE Ter herdenking van het feit, dat drie jaar geleden Westka- pelle door een bombardement werd verwoest, waarbn velen de dood vonden, wcra in de Ned. Herv. Noodkerk een dienst gehouden. waarin Ds. Hartjes van Vlissingen voor ging. Indonesische Christenen hebben verantwoordelijkheid lief. Tijdens de classikale zen. dingo-bij eenkomst, uitgaande van de classis Middelburg der Geref. Kerken, die Zaterdag middag in de Hofpleinkerk werd gehouden, werd een zendingsrede uitgesproken door ds. J. Verkuil, die ge ruime tijd in Indonesië heeft gewerkt. Hij schetste uitvoerig de verhouding tussen de jonge Javaanse en Chinese Christe lijke kerken en de Westerse zending in de achter ons lig gende jaren en toonde aan, dat onherroepelijk de tijd moet aanbreken, dat deze ker. ken een steeds grotere verant woordelijkheid, wat betreft school- en hospitaalwerk, con tact met de overheid, behan deling der grote zendings vraagstukken en de kerkuit- breiding, krijgen te dragen. Reeds tijdens de Japanse be zetting en daarna heeft men van Indonesische zijde ge toond deze verantwoordelijk heid volkomen te beseffen. Tijdens een reis door repu blikeins gebied is spr. geble ken, dat het kerkelijk leven daar niets te wensen overlaat. Ook het chr. onderwijs flo- reert er: alleen reeds in Djocja bestaan zes scholen en talrijke fröbelscholen, zonder subsidies te ontvangen. Een zeer goede indruk verkreeg hij ook van het hospitaalwerk en de activiteit der vrouwen en jongemannenveremgingen. Hieruit blijkt, dat de Javaan se christenen hun verant woordelijkheid niet alleen be grijpen, maar ook lief hebben. De Westerse zending kan een rol blijven vervullen door het verstrekken van „geestelijk voedsel" in de vorm van lec. tuur, het zenden van artsen, medehelpen aan het theolo gisch onderwijs, etc. De Oos terse kerken zullen zelf zen dende kerken worden. Ds. Verkuil zeide tenslotte, dat het mogelijk zal zijn, dat Indonesiërs en Nederlanders elkaar zullen vinden, wanneer aan beide zijden een construc tieve geest, vergevensgezind heid, nuchterheid in plaats van de roes der nationale trots en vertrouwen zullen zijn. Deze voorwaarden zijn te vinden, waar de geest van Christus is. In deze bijeenkomst spraken voorts dr. A H. Oussoren, mej. J. Kingsma en ds. C. van Nes, terwijl dr. H. L. Oussoren orgelsoli en het contactkoor zang ten gehore brachten. Pensionhouders in overtreding. Tegen enkele pensionhouders te Domburg en Zoutelande is proces verbaal opgemaakt we gens overtreding van de prjjs- voorschriften. Zij hebben voor het verhuren van gemeubileer de kamers zonder pension te hoge prijzen berekend. In een geval werd f 75. per maand teveel berekend, in het tweede geval f 200.te veel, in andere gevallen f 80 A f 90 teveel. Middelburg GOUDEN JUBILEUM FA. MALJERS. Op 1 October was het 50 jaar geleden, dat wijlen de heer F. Maljers zijn groothan del in levensmiddelen begon in het nand Vlissingse straat 58 te Middelburg. Het was 'n bescheiden begin in het eerste boekjaar bedroeg de goederenvoorraad 2759 en de omzet circa 10.000 maar door hard werken kwam de zaak tot bloei en zij werd een groote grossierderij. Op 5 Mei 1930 werd de eer ste steen gelegd voor het nieu we pand Vlissingse straat 35/ 37, waarin thans de zaak ge voerd wordt. Tér gelegenheid van dit gou den jubileum werd Vrijdag in het Schuttershof een receptie gehouden, die zeer druk be zocht was. Het aantal bloem stukken in de verschillende za len was zo groot, dat men zich, voordat de talrijke bezoekers van de receptie arriveerden, op een bloemententoonstelling waande. Om half drie waren de vele leden van het personeel der firma aanwezig. Zij boden de firmanten een electrische klok en een groot bloemstuk aan. Om 3 uur kwamen de andere bezoekers, onder wie wij o.m. opmerkten deputaties van de Kamer van Koophandel en Fa brieken in Zeeland, de Ver. Handelsbelang en de Keurings dienst van Waren, de wethou der de heer J. W. Kögeler namens het gemeentebestuur, Hongerwinter voor de deur? Sir John Boyd Orr, de direc teur-generaal van de organisa tie voor voedselvoorziening en landbouw (F.A.O.), heeft in de economische commissie van de V.N. verklaard, dat er in Eu ropa en Azië de komende 12 maanden meer mensen van de honger en zijn gevolgen zullen sterven dan door gevechten en bombardementen In enig jaar van de oorlog gevallen zijn. Rekening houdende met de' verwachte toename van de we reldbevolking, zeide sir John, dat de wereldvoedselproductie in de komende 25 jaar met 110 procent zal moeten worden verhoogd. Amerikaans serum raakt op. Naar te Washington wordt vernomen hebben het Ameri kaanse leger en de marine hun voorraden cholera-serum uit geput, nadat 1 millioen eenhe den hiervan in de afgelopen week naar Egypte verzonden werden. Men betwijfelt het, of de V. S. onmiddellijk nogmaals 1 millioen eenheden, waarom door Egypte is verzocht voor de bestrijding van de cholera- eoidemie. ter beschikking kun nen stellen. Washington over de nieuwe Komintern. In officieuze kringen te Washington is men van me ning, dat de proclamatie van de nieuwe Communistische organisatie de aanvaarding van het plan-Marshall door het congres zal vergemakke lijken. Te Washington acht men de proclamatie een oorlogsver klaring aan de Amerikaanse politiek ten opzichte van Eu ropa en men acht het bijna zeker, dat zij de Amerikaans- Sovjet-Russische betrekkin gen en de samenwerking der Grote Vier zal verslechteren, waardoor de politieke schei dingslijn over midden-Europa zal worden verbreed. Tevens is men te Washing ton van mening, dat de nieu we communistische actie de communistische partijen in Italië en Frankrijk zal ver zwakken. Nederlandse boksers verloren van de Zweden. Nederland heeft in Den Haag een bokswedstrijd tegen Zweden met 53 verloren. Het succes der Zweden was voor namelijk te danken aan hun grotere routine. Republiek contra de Ver. Staten. De Republikeinse pers uit zich de laatste tijd zeer on vriendelijk tegenover de Ver. Staten. Zo merkt „Rajat" op, dat men er zich niet over be hoeft te verbazen, indien van daag of morgen van Ameri kaanse ziide wordt verklaard, dat Nederland in de Indonesl- eche kwestie een zeer progres sieve en democratische hou ding heeft aangenomen. De Bikinezen moeten opnieuw verhuizen. De Times meldt uit New- York, dat de bevolking van Bikini, die het eiland heeft moeten verlaten in verband met de atoombomproeven en zich op het eiland Rongirik vestigde, opnieuw moet verhui zen. De levensomstandigheden op Rongirik zijn slecht; land bouw en visserjj kunnen de be volking niet onderhouden. De bewoners zullen zich nu naar het eiland Oejelang, 450 km. ten Zuidwesten van Bikini, moeten begeven. de directeur van de Distribu- tiedienst en tal van zakenrela- tie's. De voorzitter van de K. v. K., de heer F. P. O. M. Koch, hield een toespraak, waarin hij er ondermeer op wees, dat hij in bezettingstiid heeft samen gewerkt met één der firman ten tegen de Duitse overwel digers. Met dezelfde volhar ding, waarin deze toen werk te, heeft hij ook in zijn zaak gearbeid. De bijzonder geslaagde dag werd besloten met een diner voor het personeel. OECUMENISCHE JEUGDRAAD. Jkvr. C. M. van Heemstra, secretaresse van de Oecumeni sche Jeugdraad in Nederland, -prak Donderdagavond voor de gezamelijke vertegenwoordi gers van de onderscheidene kerken te Middelburg over „Wat gebeurde er in Oslo?". In Oslo, aldus spr. hebben de Chrlsteniongeren van de gehe le wereld elkaar opnieuw ont moet. Het motto van de confe rentie „Jezus Christus is Heer" ls geen holle frase ge weest. Doch Oslo kan slechts dan betekenis hebben als de jongeren landelijk en plaatse lijk hun eenheid in Christus bewust worden. Daardoor kan de Wereldkerk tot werkelijk heid komen. In deze bijeenkomst werd besloten tot oprichting van een afdeling Middelburg van de Oecumenische Jeugdraad. „ERESCHULD EN DANKBAARHEID". Donderdag a.s. zullen in het „Schuttershof" te Middelburg vertoond worden de'documen taire geluidsfilms: „Den Va- derlandt Ghetrouwe" en „De. bevrijding van Nederland". De voorstellingen worden georga niseerd door de Ver. „Ere schuld en Dankbaarheid". Er zijn twee voorstellingen, welke om 7.30 en 9.15 uur beginnen. In Hilversum trokken deze films meer dan 6000 bezoe kers. In de pauze zal tèn baste van de militaire oorlogsslacht offers sinds Mei 1940 een col lecte worden gehouden. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgem. van Middelburg maakt bekend dat hij verhin derd is Donderdag 9 Oct. a.s. spreekuur te houden. UITSLAG. BURGACTIE-PRU S VRAAG Niet minder dan 2681 formu lieren met oplossingen van de door de in de Burgactie verenig de winkeliers van de Nieuwe Burg te Middelburg georgani seerde étalageprijsvraag wer den door het winkelend pu bliek ingezonden. Hierbij wa ren 74 goede oplossingen». Na loting werden 20 prijzen toe gekend. Bovendien wérden nog 18 toepasselijke gedichten en drie tekeningen ingezonden. De lijst van de prijswinnaars ligt bij de winkeliers van de Burg-actie ter inzage. Voor de zes origineelste inzendingen zullen nog extra troostprijzen beschikbaar worden gesteld. Zoulelande RAADSVERGADERING. Dinsdag 7 October zal de gemeenteraad van Zoutelande 's middags om 2 uur in open bare zitting bijeenkomen. Veere GARNALENAANVOER. In de week van 29 Sept. t.m. 4 Oct. werden te Veere 17392 kg. consumtiegarnalen en 43935 kg. drogerij garnalen aangevoerd. Vlissingen SPREEKUUR WETHOUDER De wethouder van onderwijs te Vlissingen zal in plaats van Woensdag 8 October zijn spreekuur Vrijdag 10 October houden HUMANISTISCHE WERKGEMEENSCHAP. Evenals elders worden ook te Vlissingen pogingen aange wend om tot oprichting te ko men van een Humanistische Werkgemeenschap. Donderdag avond zal ln het Concertge bouw een vergadering worden gehouden, waar de heer A. J. Berenpas, wethouder van Mid delburg, iets zal vertellen over doel en werkwijze van de Hu manistische werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. NIEUW GEBOUW VOOR GLASINDUSTRIE. Zaterdag werd te Vlissingen het nieuwe gebouw van de glas-industrie der fa. Prüig in gebruik genomen. Onder de talrijke belangstellenden, die door de heer Joh. Prins in het nieuwe gebouw werden ver welkomd, bevonden zich na mens de Stichting Herstel Zee land de heren A. Schout en D. van Heyst, namens B. en W. van Vlissingen de wethouder M. A. van Pope ring. Na de ge bruikelijke toespraken werd 'n rondgang door het nieuwe ge bouw gemaakt. Deze nieuw bouw vormt slechts een derde deel van de geprojecteerde be- drijfsriftmte, die in de komen de jaren zal verrijzen. Het ligt in de bedoeling naast de glas industrie straks ook de verf industrie in het nieuwe ge bouw onder te brengen. Oostkapelle BRAND IN BOERDERIJ. Vrijdagmiddag .omstreeks 12 uur brak brand uit in een on bewoonde boerderij aan de Brouwerijweg te Oostkapelle. De brandweer was spoedig ter plaatse doch kan we gens gebrek aan water geen, hulp bieden. De gehele schuurt het wagenhuis en het varkens hok brandde® dan ook totaal uit. Ook de in de schuur opge slagen producten van een buur man werden een prooi der vlammen. De oorzaak van de brand is vermoedelijk het in de nabij heid der schuur verbranden van afvalproducten. Vrouwenpolder R AAADS VERGADERIN G Vrijdagavond kwam de ge meenteraad van Vrouwenpol der in vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat binnenkort besprekingen zul- 1 enworden gevoerd met de ge meente Middelburg om een ge deelte van de duinen, gelegen in deze gemeente, in eigendom over te nemen. Bovendien deel de hij mede, dat het in de be doeling ligt, dat deze winter opnieuw met de rattenbestrij ding begonnen zal worden. Met algëmeene stemmen werd be sloten de kosten, aan deze be strijding verbonden, ten laste van de gemeente te nemen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten twee. nieuwe brandkranen aan te laten brengen, resp. bij perceel A 98 en A 29. De rekeningen van de beide bijzondere scholen over 1946 werden, nadat hierin en kele wijzigingen waren aange bracht, z.h.st. vastgesteld!. Eveneens z.h.st. werd de reke ning van het Burgerlijk Arm bestuur over 1946 vastgesteld. Met algemene stemmen werd besloten deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling tot stichting; en exploitatie van een school voor lager onder wijs aan achterlijke en zwak zinnige kinderen te Middelburg Ingevolge de Woonruimtewet missie benoemd de heren S\ de 1947 werden in de woningcom- Visser, N. Mesu, C. Langebeeke en J. Geerse Jr. Tot slot werd de gratificatie- regeling 1497 "van het rijksper soneel van overeenkomstige toepassing verklaard op het gemeentepersoneel dezer ge meente. Bij de rondvraag ves tigde de heer Geerse er de aandacht op, dat op de Zonda gen, waarop leden van het Ko ninklijk Huis jarig waren steeds de vlag van de gemeen te-gebouwen woei. Spreker achtte het beter, dat hiermede in zoo'n geval tot Maandag werd gewacht om de vlag uit t esteken. Waar alle leden hun instemming betuigden zegde de voorzitter toe hiermede in de toekomst rekening te zullen houden. De heer Langebeeke hamert nogmaals op een bus verbinding of andere autover binding voor Gapinge. Marktberichten Coöp. Veilingsvereniging „Walcheren" W.A., M'burg. Groenten: Andijvie 326; Stoksnijbonen 157; Stamprin- cessen 127146; Pronkbonen 2058; Rode kool 319; Sa- voye kool 3-9; Witte kool 7; Gele kool 5—7; Spruiten 26 —31; Peen H 6—11; Postelein 3516; prei 2941; Spinazie 46—66; Uien 315; Koolrapen 1012, alles per kg.; Bloem kool I 56: Bloemkool II 24 34; Bloemkool III1018; Plat- glaskomk. II 16; id. m 9; Na- tuursla II 411 alles per st.; Peen 4—22; Stoofsla 10—13, alles per bos. Appels: Cox Orange Pippin 28—55; Jonathan 4054; Ster appels 3041; Glorie van Hol land 2651; Goudreinetten 1637; Franse Reinette, 16 18; Bramley Seedling 1520. Peren: Legepont 2539; Doyenne du Cornice 48; Confe rence 732; Comtesse de Pa ris 2021Zwijndrechtse Wijnpeer 24- 29; Beui'ré Alex andra Lucas 21; Beurré Clair- geau 1835; Nouveau Poiteau .7,-15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2