M< Kdppic «a Kei gouJscliip Soolslcr FILMS VAN DE WEEK Sport en wedstrijden PREDIKBEURTEN Als de prijs te hoog is. WALCHEREN Lonica is verloofd Middelburg Biggekerke GEMEENTELIJKE AVOND SCHOOL VOOR NIJVER HEIDSONDERWIJS d De lessen aan de Avond school voor Nijverheidsonder wijs vangen aan op Donderdag 2 October 1947 te 6.30 uur en die aan de Typografencursus op Zaterdag, 4 October 1947 te 12,30 uur, in de Ambachts school, Ingang Zuidsingel. JEUGDTONEEL VERTOONDE „PRINS ELLEMAAT". Het Nederlands Jeugdto neel heeft na Vlissingen Woensdag ook te Middelburg enkele opvoeringen gegeven van „Prins Ellemaat of het hoogmoedige anijdertje", een vrije bewerking van het beken de sprookje van Hauff door Rie Beyer. In ademloze spanning volg den de kinderen de belevenis sen van de ijdelsnijder Sijmen, die het dank zij allerlei bedrie gerijen tot Prins brengt, doch deze vreugde maar kort geniet. De spelers, die er stellig van overtuigd zijn dat ook het toneel voor de jeugd goed moet zijn, omdat er zulk een grote paedagogische invloed van kan uit gaan, gaven ver zorgd spel te zien, terwijl re gisseur Rob. Geraerds er voor zorgde, dat het tempo, waar mede het stuk inzette, niet verslapte. Décors en costumes waren verzorgd en de waar dering van de jonge toeschou wers voor het gebodene groot. KERKELIJKE HERDENKING. Op 10 October 1907 vond te Middelburg de vereniging glaats tussen de gemeente van >s, Ledeboer met de „gemeente onder 't Kruis". Ter herden king van dit feit zal Ds. G. H. Kersten uit Rotterdam op 1 October a.s. voorgaan in een herdenkingsdienst die in de Oud-Gereformeerde kerk zal wórden gehouden. Arnemuiden ONGEVAL. Het 4-jarig dochtertje van mej. M. de Witte-Marijs werd door een speelmakkertje met een scherp voorwerp in het linker oog gestoken, waardoor een ernstige oogbloeding ont stond. Het doktersonderzoek wees uit, dat het oog niet weggenomen moest worden, daar hiervoor gevreesd werd. Veere Bietencampagne begonnen. Zoals alle jaren, is ook heden de suikerbietendampagne te Veere weer begonnen. Wqens- dag werden de eerste bieten uit Veere en omstreken aan de kade aangevoerd en ver wacht wordt, dat de oogst niet tegenvalt. NIWIN-COMITÉ. Ook in Veere is een Niwin- comité opgericht, onder voor zitterschap van de burgemees ter jhr. I. F. den Beer-Poortu- gael. Overige bestuursleden zijn: dr. M. v. d. Sluijs, alg.- adjudant; ds. J. C. Streefkerk, secr.; ds. C. D. Ötte, penningm. Het comité heeft besloten ook mede te doen aan de kerstpakketten-actie voor on ze militairen in Indië. Zoutelande OUDERDOMSVOORZIENING Tot leden der commissie van onderzoek voor de uitvoering van de noodwet Ouderdoms voorziening zijn te Zoutelande door B. en W. benoemd de heren: burgemeester D. Kod de, voorzitter, J. Wisse, P. de Visser, J. Riemens en J. Stroo. HERDENKING OORLOGSSLACHTOFFERS. Op de algemene begraaf plaat te Biggekerke is een grafsteen geplaatst ter her denking van hen die gedurende de oorlogsjaren uit deze ge meente vielen. Deze steen zal aan het gemeentebestuur wor den overgedragen <>P Zaterdag 27 September. Om half vier zal men in op tocht van het gemeentehuis naar dé begraafplaats gaan, waar de heer D. W. Wijsman, de burgemeester ,en Ds. Wit- teveen zullen spreken. De schoolkinderen zullen enkele liederen zingen. Na afloop van de plechtigheid zal men gezamenlijk weer naar het ge meentehuis terugkeren. hjjpuw- en St. Joosland BENOEMINGEN. De wachtmeester le klasse der Rijkspolitie W. J. Evers te N. en St. Joosland, stand plaats in deze gemèente, is be noemd tot hoofdagent van po litie te Musselkanaal (Gr.), zulks met ingang van 16 Oc tober a.s. Mej. M. E. Bakker, onder wijzeres der o.L school te N. en St Joosland, heeft als zo danig ontslag gevraagd we gens haar benoeming met in gang van 1 Januari als onder wijzeres bü het openbaar on derwijs te Leiden. COMMISSIE WOONRUIMTEWET. Voor benoeming ener com missie van advies, als bedoeld in art. 8 van de Woonruimte- wet worden door B. en W. in N. en St. Joosland voorgedra gen de heren Joz. Boone, I. Joosse, A. de Kraker, P. van Leerdam en C. v. Nimwegen. EEN UNICUM. Een geitenlam, geboren in de maand April van dit jaar en eigendom van de heer R. Joosse Rzn., Rijksweg, N. en St. Joosland, geeft thans reeds een halve liter melk per dag, hetgeen wel een unicum in de geschiedenis genoemd mag worden. Westkapelle JEUGD COLLECTEERT IN UTRECHT. Voor de derde maal togen verschillende jeugdige Westka- E'ellenaren in Walchers cos- uum naar Utrecht, om er tij dens een winkelweek te col lecteren. Door straat- en huis collecte en met de verkoop van loten werd een flink bedrag in gezameld, De opbrengst is dit maal bestemd voor een vereni gingsgebouw. „De kinderen van het schellinkje". De Parijse Boulevard du Temple werd een eeuw geleden de boulevard der misdaad ge noemd, omdat de theaters aan deze straat zich specialiseerden in bloederige dramas. Het is op en om deze boulevard, cen trum van kleurig leven en Franse bewegelijkheid, dat Marcel Carnés grote fjlmpos „Les Enfants du Paradis", dat van 26 Sept. af in Electro, Middelburg, van 30 Sept. af in Grand Theater, Goes, en bin nenkort ook in Alhambra, Vlis singen, wordt vertoond, zich afspeelt. Een grote film, zowel wat de lengte betreft als naar het gehalte gerekend. Het is een brok Franse cultuur, een filmpoeëm van uitzonderlijke waarde. Niet alleen naar de lengte is Camé'g schepping revolutionnair, maar ook naar de vorm: in plaats van zoals bij andere films een gesloten geheel te zijn, een bepaalde in trigue met een ontknoping aan het slot, geeft zij een kale'dos- copisoh beeld van het Parijs der 19e eeuw, de periode van Louis-PhilMppe. Het is de lief desgeschiedenis van de pierrot Baptiste, doch deze wordt doorkruist door de belevenis sen van andere figuren, de to neelspeler Fródéric Lemaitre, de vrouw Garance, de filoso fische misdadiger Lacenaire, de zwerver Jéricho, de directeur van de Funammules* en zijn dochter Nathalie, de 'immorele graaf de Montray. Carné doet slechts grepen en toch is een wonderlijk geheel ontBtaan tegen de achteVgrond van de altijd drukke boulevard, waar het doorlopend carnaval is, althans uiterlijk, want de camera en de meesterlijke dialogen van Jaques Prévart versluieren niet het schrijnen de leed. Veel aandacht is ook gewijd aan de types, die de boulevard en de theaters be volken: dronkaards, bedelaars, misdadigers, artisten en de toeschouwers op het schel linkje, waaraan de film haar naam dankt, de grote kinde ren, die hun eigen leven en eigen verdrietelijkheden komen vergeten in de „engelenbak' waar zij in jubelende extase ge reken over pnr.totrJnes en thetische toneeldraken. Niet alleen het scenario en de regie, maar ook het spel bereikt in deze film een grote hoogte; van de honderden me dewerkers noemen wij slechts Jean-Louis Barault als de ge pijnigde pierrot, Arletty als de mooie Garance, Pierre Braseur als de bravourige Frédéric, Pierre Reoir als Jéricho, Mar cel Her rand als Lacenaire en Salou als de graaf. Ook de muzikale illustratie van Joseph Kosma is voor treffelijk En een vreugde apart is het aanrchouwen van de pantomines, die van grote schoonheid zjjn. AMERIKAAN SE FILMS De andere films, die deze week draaien, stammen alle uit Hollywood. Alhambra, Vlissin gen vertoont Van Vrijdag af „De witte klippen van Dover", een ontroerende film over een Amerikaanse vrouw (Irene Dunne) die in de eerste wereld oorlog haar Engelse man (Alan Marshal) en in de twee de hair zoon verliest, met goede regie van Clarence Brown en psychologisch juiste uitbeeldingen van Amerikanen, Engelsen en Schotten. van Dinsdag af een vlotte, zij het wat sentimentele show film met Mickey Rooney en Judy Garland, „Babes in Arms", waarin Mickey koste lijk Clark Gable en Lionel Barrymore imiteert. Luxor, Vlissingen, ruimde een plaats in voor Orson Wel les' knappe film „De Vreem deling", de jacht op een Duit se oorlogsmisdadiger in de Ver, Staten, met, behalve Wei fes, Loretta Young en Edw. Robinson in do hoofdrollen; van Dinsdag af de sensatie film „Een vrouy; ontsnapte". Schouwburg Middelburg, brengt Cary Cooper als een schutterige, maar sympathie ke cowboy in de parodistische film „En toen kwam Jones" met Loretta Young als het mooie meisje en Electro pro jecteert van Dinsdag af er Zondagmiddag „Vliegtuigdief- stal", waarin hevig gevochten wordt. FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 21 „Ik zie niet in waarom niet", zei hij koppig, „en het is ook zo niet, want een nichtje van mij", (stel je voor, dat hij "n nichtje heeft) „dat verleden winter bij ons logeerde, had een prachtig bont en een mof van èen luipaard, die door haar aanstaande geschoten was," „Ja, dat was bont, bont maalct een verschil", legde ik uit. „Een hele boel dingen schij nen anders te zijn dan ik mij voorgesteld had zei hij bijna knorrig. Ik had veel lust om te zeg gen: „Ja, u verbeeldde u, dat u, omdat u op kantooruren even onfeilbaar bent als een schrijfmachine, buiten het kan toor ook geen fouten zoudt kunnen maken". Sydney Vandeleur, die niet in zaken is, zou nooit de faux pas gemaakt hebben, die deze man gemaakt had. Het was zo ontzettend dom van hem, het niet in te zien. Hij scheen hot punt nu nog te willen betwisten ook. „Veren dan", zei h\j een beetje satiriek. „Zou een meis je niet een paar werkelijk mooie, kostbare struisveren, of wat u ze noemen moogt, mo gen aannemen, als de man, die ze haar zond, in de gele genheid was, ze rechtstreeks uit Zuid-Afrika te laten ko men?" „O ja", zei ik en voelde of ik daarbij aan het beant woorden was van een vragen- rubriek over Etiquette. „Veren, mogen ook gegeven worden, evengoed als bont." „Al zouden ze nog zo kost baar zyn, bijvoorbeeld vijfmaal zo duur als de rest van de garderobe van de jongedame?" „Het heeft niets met de prijs te maken", zei ik geduldig. „Een meisje mag gerust een bontstel van twintig pond aan nemen, maar een japon, al kostte die maar vier pond, mag hij haar niet geven". „Ik moet eerlijk bekennen, dat ik het verschil niet zie", zei meneer Waters wel wat afgetrokken. „Maar ieder meisje ziet bet wel". „Het is mogelijk, maar wat ik zeggen wou, is, dat ik al tijd dacht dat Franse meisjes veel stijver waren in dat op zicht dan Engelse. Toch ken ik een Frans meisje (Lieve tijd, hij kent een meisje!) „haar vader is een kennig van mij, in zaken, bedoel ik O, dat verklaart het „en noch haar vader noch de jongedame zelf schenen iets bijzonders er aan te vinden, toen ik na een weddenschap, ter gelegenheid van een vliegdemonstratie haar een grote dóos met hand schoenen kocht". „O, handschoenen! Iedereen knn handschoenen aan iemand geven", zei ik weer. Hand schoenen zijn niet hetzelfde als kleren1". „Neen. maar tegenwoordig zie je anders wel kleren, die" heel veel van handschoenen hebben!" Kon het onze Baas zrin, die dat half luid tegen zichzelf zei? Neen, ik moet het zelf ge dacht hebben en dat ik meen de, dat ik het hem hoorde zeg gen. Onze taxi, die gedurende het grootste gedeelte van ons 'ge sprek stil had moeten staan bij een druk kruispunt, kreeg ein delijk weer vergunning van de verkeersagent, om door te rij den. Wij hadden geen verder op onthoud en Draatten evenmin, totdat wïj °indpi5jk de indruk wekkende ingang van de kan toren van het N. O. bereikt hadden. Ik merkte on. dat de Bans zijn wenkbrauwen even optrok, toen bij zag, hoe weinig hij maar te betalen had aan de man. Ik ben er zeker van, dat bij na nooit iemand een rit, tien maal zo lang als de onze zo lang gevallen is, als ons kleine ritje mjj geduurd had. Ik hoop alleen maar, dat het hem even eindeloos mag toegeschenen hebben Juist toen ik mij omkeerde, ■errastte mijn chef mij door kortaf, maar heel beleefd te zeggen: „Juffrouw Trant, u moet net doen, zoals u wilt wat betreft de zaak die wij besproken hebben. Het was mijn bedoeling niet uw gevoelens te kwetsen. Het zou mij snijten. als ik het gedaan had. Dat begrijpt u .vel, nietwaar?" (Wordt vervolgd) 30. „Laten wij varen gaan", zei Signor Rivaldi „Die andere vaartuig moet nier vlak dichtbij liggen. Die vreemde' duik- pompman moet by die vaartuig horen, die achterwaarts deze vaartuig Kraak volgde, Signor Capitano! Wij gaan hem nu zoekvolgen!" „U hebt gelijk!" zei Kappie. „Kom Maat, vooruit, schiet op! Licht het an ker! Ik heb gezien hoe ze gevaren zijn... We gaan er achteraan! Ik heb al direct gedacht, toen ik dat schip achter ons aan zag varen, dat er iets niet deugde! Ik zei al „U neemt mjj de zegwoorden uit de mond. Signor Capitano!" onderbrak Signor Rivaldi Kappie. „Volle krrracht- sterk voorrruit!" De Kraak voer om het eiland heen en na een korte tyd slaakte Signor Rivaldi een kreet. „Aha!" riep hij. „Daar Het die bende boef vaartuig! Aha! Wjj zul len hem een leading lezen." Nederland- ATHLETIEK - Noorwegen. Te Oslo is Donderdag de athletiekwedstrrjd Noorwegen Nederland begonnen. Na de eerste dag leidde Noorwegen met 48—45 punten. De beste Srestaties waren die van Klein, ie in 10.8 sec. de 100 meter won met de Nederlander Lam- mers als derde en van de Noor Kaas, die bij het polsstokhoog springen de 4.16 meter haalde. Stokken (Noorwegen) en La- taster (Ned.) verbeterden bei den het nationale record 10.000 meter met resp. 30 min. 36.2 sec. en 31 min. 45.8 sec. Lataster werd in dit nummer 2de.en Walstra vierde. Bfi het speerwerpen werden Lutkeveld en Brasser resp. 3 en 4. Op de 1500 meter werden Slijkhuis en de Ruyter 1 en 2. terwijl op de 400 nieter Bakels en Blok de 2e en 3e plaats innamen. Rechtbank Middelburg Zitting van Woensdag 24 Sept. UITSPRAKEN. A. G„ 23 jaar, schippers knecht te Rotterdam, werd voor diefstal en diefstal met inklimming veroordeeld tot 1 jaar en zes maanden gevange nisstraf met aftrek voorarrest. J. d. B., 26 jaar, vrachtrijder te Eecloo, verdacht van dief stal van een paard. De dag vaarding werd nietig ver klaard. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Oostkapelle en Grijpskerke is Zondag te berei ken de heer P. J. Boom, arts te Oostkapelle. In Middelburg heeft dienst de heer C. F. Frumeau, arts Groenmarkt, tel. 2835 en in Vlissingen de heer J. J. Wol- ters, arts, Badhuisstraat 70, tel. 136. In Middelburg is geopend apotheek Pienbroek en te Vlis singen apotheek Engerlng, Sin gel. De eerste Noorse walvis expeditie is naar de Zuidpool vertrokken. Andere expedities zullen de volgende week der waarts gaan. KORFBAL ZEEUWSE KORFBALBOND. Uitslagen van Zaterdag .20 September. le kl.: Volharding 1Togo 1 23, Seolto 1Madjoe 1 1 2; 2e kl. a: B.K.C. 1—Tjoba 7 4, Togo 2Vitesse 15; 2e lcL b: LuctorZeelandia 61; 3e kl. a: El toSinoto 20. TopTovos 33, Dios 1— Madjoe 2 1—4, Swlft 3—V.K. V. 1 14; 3e kl. b: Olympia— V.Z.O.D. 3—1; 3e kl. c: W.H.S. D.S.V. 13—1, Ivo—Vlos 2 4—2; 3e kl. d: V.K.V. 2—For- tuna 23. KAMPIOENEN. Door deze uitslagen is B.K.O. uit Breskens kampioen gewor den van de tweede klasse A. Eendracht uit Tbolen is kampioen geworden van de derde klasse O. Scampolo uit Zaamslag is kampioen geworden van de derde klasse D. PROGRAMMA. Programma voor Zaterdag 27 Sept.: le kl.: Togo 1—Vios 1; 2e kl. a: S.S.S.—B.K.C. 1, Vitesse—Swift 2, S.I.W.—Togo 2; 2e kl. b: UnitasLuctor; 3e kl. a: Sinoto -Dios 1, Tovos V-K.V. 1. Madjoe 2—Elto; 3e kl. b: Olympiade Poel, Vopo—V.Z.O.D 3e kl. c: Vios 2Eendracht; 3e kl: d: Scam polo— Zuidzande. Donderdag heeft de atoom-commissie der V. S. plannen bekend gemaakt voor een nieuwe atoomtoren voor kettingreacties, welke bestemd is voor de ontwikkeling van krachtiger atoomwapens en toepassing van atoomenergie voor vredesdoeleinden. Amsterdamse beurs 25 Sept. 26 Sept. N.L Handb. B. 100% 100% Ned. H. Mij. cv. A 139 140 A.K.U. Calvé Fokker VI. Unilever Ned. Ford Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli B. Mij. 175 175% cv. A 182% 181 212 210% 297% 301 425 429 385% 377 386 384 444 445% 140% 140% 223 222 186 186 225% 225% 126 128 Op onze bureaux te Mid delburg, Vlissingen, Goes en Oostburg liggen nu ook de passagierslijsten van. „Oranje" en de „Poelau Lant" ter inzage, die zeer waarschynlgk 2 October te Amsterdam zullen arri veren. Er viel niet aan te twijfelen dat met een prijs van 300 voor de claims, ook de derde achtereenvolgende grote kapi- taalsuitgirte, nl. die der N.V. Nierstrasz 250.000 aandelen tegen 130 procent) waarvoor heden dé inschrijving open stond, er goed zou ingaan. Hiermede zijn in korte tijd, profiterend van het hoge koers- peil, de belangrijke emissies le weten van Unilever en de Ned. Amerikaanse fittingfa- briek volkomen geslaagd. Ned. Herv. Kerk. Aagtekcr- ke 10 Leesd., 2.30 ds. v. Wil- lemswaard (H.D.); Arnemui den 10 en 2.30 ds. Hooykaas; Biggekerke 10 ds. Witteveen, 2.30 ds. Hartjes; Gapinge 10 cand. Janse; Grijpskerke 10 cand. Don, 2.30 geen dienst; Kleverskerke 9.30 ds. Otte; Me- liskerlte 10 en 2.30 de heer Koppens; Middelburg (Oost- kerk) 10 ds. v. Voorst Vader, 7 cand. Don; Concertzaal 10 ds. de Vries (Jeugddienst); Engelse Kerk 10 ds. Don; N. en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Waardenburg; Oost- en West- Souburg 8.30 ds. Hartjes, 7 ds. Valeton; Oostkapelle 10 en 7 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. Breukelman; Seroos kerke 10 ds. K. de Lange, 2.30 intrede ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. v. Woerden, 2.30 ds. v. Empel; Vlissingen Tuchtrechter v. Prijzen Voor de Tuchtrechter van de Prijzen te Middelburg ver scheen Woensdagmiddag een aantal personen, die tegen te hoge prgs verkocht of gekocht hadden. De metseaar C. B. uit Vlis singen had in October 1946 een gebruikt radiotoestel een wasmachine verkocht te- •en 450. De koper ontdekte :ort daarna, dat het radio apparaat ondeugdelijk was en van eigen fabrikaat. B„ die zich hiervoor thans moest ver antwoorden, gaf als reden van de verkoop op, dat hij in ern stige financiële moeilijkheden verkeerde en dringend geld be- Een gummiborstel voor ge zichtsmassage geeft aan de waugen een frisse tint. hoefde. Hij kreeg een voorw. boete van 100 met een proef tijd van 1 jaar. Aan zekere T. te Rotterdam verkocht C. I. van S. te Bres kens destijds een gebruikte draaibank voor 4000. T. was bjj hem gekomen om de koop te sluiten, maar had weinig tijd en was daarom niet inge gaan op een voorstel om de bank eens goed te bezien, al vorens tot kopen over te gaan. Eenmaal in Rotterdam terug, was gebleken, dat het voor werp gebreken vertoonde. Van de koopsom betaalde hy 3500. Er werden in deze zaak twee deskundigen gehoord. De eer ste was van mening, dat de draaibank slechts 2690 waard was, terwijl de andere daaren tegen van oordeel was, dat 4C00 aan de lage kant was geweest. De verdediger van S„ mr. van der Weel, zei, dat in de beschouwing van de eerste deskundige het bewijs ontbrak, dat de bank maar 2690 waard was. De tuchtrechter legde een boete op van 200. Bij verstek werd E. J. van H. te Bergen op Zoom, die op de Markt te Middelburg ta bletten kauwgummi had ver kocht voor 20 ct. per tablet, veroordeeld tot het betalen van een boete van 30 en verbeurd verklaring van 1120 tabletten van het kleverige goedje; C. van H. te Middelburg, die 20 knotten donkerblauwe wol had gekocht voor 110, terwijl zy maar 32 had mogen betalen, tot een boete van 50 en ver beurdverklaring van de knot ten; C. A. te Bergen op Zoom, die de wol aan haar had ver kocht, tot een boete van 100 en H. J. S. te Breda, die ver schillende artikelen te duur had verkocht, tot een boete van 30 en verbeurdverklaring van de betreffende artikelen. (St. Jacobskerk) 10 ds. Vis- beek (H.D.), 3 ds. Oosthoek; Havendorp 10 ds. Aalbers; Vrouwepolder 2 cand. Janse:. Westkapelle 9.30 Leesd., 2 ds, Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Oosthoek (H.A.), 2 Leesd. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 2.30 ds. Veldhuyzen; Domburg (R.K, Kerk) Leesd.. 3 ds. Scheele; Gapinge 9.30 Leesd., 5 ds. v. d. Berg; Grypskerke 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudeker- ke 9.30 en 2.30 ds. de Witt; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg (Noorder- kerk) 9.30 ds. Oussoren, 2.30 ds. Veldkamp: (Hofpleinkerk) 9.30 ds. Veldkamp, 5.30 ds. Oussoren; Oost- en West-Sou burg 10.15 en 2.45 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 ds. Dce- nik, 2.30 ds. Oussoren; Seroos kerke 10 ds. Koppe (bevesti ging ds. Wouwe): St. Laurens 10 en 2.30 ds. Rolhoos; Veere 9.30 en 2 ds. Streefkerk: Vlis singen 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwepolder 10.30 Leesd., 4 ds. Streefkerk; Westkapelle 9.80 ds. Scheele, 2.30 ds. Hin- ,driks. Geref. Kerk ex. art. 31. Mid delburg' 2 en 7 ds. Arnold Oost- en West-Souburg 10 Leesd., 4 ds. Arnold; Zoutelan de 10 ds. Arnold. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 en 3 ds. G. Rijksen: Vlissingen 9.30 en 5 ds. Slof- stra. Geref. Gem. Aagtckorke 9.30 2 en 6 Leèsd.: Middelburg (So- geerstr.) 9.30. 2 en 6 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 Leesd.; Westkapelle 11 en 4.30 Leetfd. Leger des Heils. Middelburg 10 en 7.30 kap. Bakkenes: Vlis singen 10 en 7.30 kap. Krom- s taart. Ver. Vryz. Godsd. Herv. Mid delburg 7 ds. Kruyt; Vlissingen 10.45 ds. Trouw. Offlcieele Publicaties. De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland maakt bekend, dat de waterstand in het Ka naal door Walcheren op ZA TERDAG 27 SEPTEMBER te ongeveer 12 uur zal worden verhoogd tot 0.65 m -f- N.A.P. en in de nacht van Zaterdag 27 op Zondag 28 September verder zal stygen tot 1.10 m -f- N.A.P. dat deze verhoogde water stand zal worden gehandhaafd tot Zondag 29 September on geveer 14 uur of zoveel langer als nodig of zoveel korter als mogelgk zal blijken. Scheepvaartberichten Aangekomen *te Vlissingen: 25 Sept. „Hast III" van Ports mouth; „Maria" v. Rotterdam; ,Badzo" v. Antwerpen: Sleep ..Blankenbergh" v. Maassluis; Peterborough Merchant" v. Londen; 26 Sept. „Bill 5" v. Antwerpen. Vertrokken: 25 Sept. „Ma- na" naar Londen; „Aktjo" n. Otlofjord; „Abro" n. Oslo; „Zweden" n. Vasteraas. Gepasseerd naar Antwerpen; 25Sept. „Phoenix" v. Amster dam; „Breekhelle" v. Ham burg; „Libra" v. Rotterdam; Gepasseerd van Antwerpen „Alkaid" naar Tenerifft; 26 Sept. „Jo" n. Tralleborg. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 8.30 Kerkdienst uit de Begynhof kapel te Haarlem; 10 Hoogmis in de Kloosterkerk der Ongeschoeide Carmelieten te Geleen; 12.03 Lucienne Boyer; 12.15 In 't Boeckhuys;» 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 Vervolg lunchconcert; 14 Kamermuziek; 15.40 Uit de opera „Do Kus" van Bedrich Smetana; 16.30 Ziekenlof; 17 Kerkdienst; 18.30 Ned. Strijd- kr.; 19.45 Sportieve marsen; 20.20 De Zilvervloot; 21.05 De muiterij op de Walvisvaarder, luisterspel; 22.30 Ber. Hilversum II: 8 Ber,; 10.30 Kerkdienst uit de Oude Lu therse Kerk a. h. Spui te Am sterdam; 12 Kon. Harmonie; 12.40 Haags gemengd koor; 13 Ber.; 13.15 Het Virtuose Sex tet; 13.50 De Spoorwegen spre ken; 14 Praags Radio Sym- phonie orkest; 14.05 Boeken halfuur; 14.30 Kamerorkest; 15.30 Filmpraatje; 16.40 Re portage (voetbal)17 Gesprek ken met luisteraars; 17.30 Ome Keesje; 18.15 Reportage (voet ballen) 18.30 The Ramblers; 19 Radiolvrnpus; 19.30 Stradi- via-sextet: 20 Ber.: 20.45 „Nu mero 174", een modem woor denspel; 21.30 Rusland Klan ken; 22 „Banjir", hoorspel; 23 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10 Werkep van An- tonin Dvorak: 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 12 Con tinental Quintet; 13 Ber.; 13.35 Amatl-trio; 14.20 Orkestwer ken van Slavische componis ten; 15.15 Holanda-sextet; 16.45 Vioolrecital; 17.15 Onbe kende kamermuziek voor bla zers; 18 Sportrubriek; 18.30 Ned. Striidkr.; 20 Ber.: 20.15 Marinierskapel; 21.20 Nieuwe Tsjechische platen 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 10.35 BBC Symph. ork.; 11.45 Werken van Guiseppe Verdi; 12.38 Operette Melodieën; 18 Ber.; 13.50 Edvard Gricg-pro- gramma; 14.35 Pierre Mollet, zang en Pierre Palla, piano; 15 Bonbonnière; 16.30 Don Pasquale; 17.45 The Skymas- ters; 18 Ber.: 18.30 Pierre Palla; 19.05 Marek Weber; 19.25 Byzondere bezettingen; 20 Ber.; 20.05 Radioscoop; 22.30 De wereld spreekt tot u; 23 Ber. Weerbericht IETS WAK MEK. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Aanvankeiyif nog tijdeiyk krachtige, later wat afnemen de wind. Overdrijvende wol kenvelden, Droog weer. Op nieuw Iets warmer. ZON EN MAAN. Zondag 28 September 1947. Zon: op 6.34, onder 18.27. Maan; op 18.23, ondor 3.59. Maandag 28 September 1947. Zon: op 6.36, onder 18.25. Maan: op 18.36, onder 5.13. 28 September Vlissingen 1.03 1.77 Hansweert 2.08 2.10 29 September Vlissingen 1.36 1.90 Hansweert 2.46 2.21 HOOG WATER U. +NAP u. -f NAP LAAG WATER U. -—NAP u. NAP 13.12 1.71 14.17 2.01 13.40 1.84 14.50 2.11 7.17 1.71 8.22 1.99 7.52 1.81 8.59 2.09 19.44 2.03 20.50 2.31 20.20 2.13 21.26 2.41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3