Groot tekort aan verse zeevis 75 millioen De rollen worden verdeeld M, tcsppie en led gouds cl Soolsler Lomca is verloofd Haringtrawlers maken reizen van 30.000 gulden. Er Is momenteel een groot tekort aan verse zeevis. Er ko men dagen voor, dat zelfs geen kop zeevis aan de markt komt. Het is nagenoeg allemaal ver se haring waarmede de IJmul- dense markt wordt over stroomd. De handelaren in ver se zeevis zitten met de handen in het haar en zien geen moge lijkheid hun vaste afnemers van vis te voorzien. Uit kringen van het visserij bedrijf deelt men ons daarover het volgende mede: Nu de weersomstandigheden ongun stiger ^worden, kunnen de klei nere schepen der kustvissers niet dagelijks vissen, zodat de aanvoer van platvis tot een minimum terugloopt. Verder vist nagenoeg de gehele IJmui- dense trawlvloot, althans de grote boten, achter de haring. De haringtrawlers doen welis waar pracht-reizen van meer dan 30.000 gulden, voorwaar een schitterend resultaat voor de betrokken rederijen, maar bij de reders van de grote trawlers is er weinig animo om hun schepen weer op verse vis te laten trawlen. Volgens genoemde kringen is het dringend noodzakelijk, dat althans een gedeelte der sche pen de verse visvangst gaat uitoefenen. Straks vist de drijf- netharingvisserij onder de En gelse wal, dus dicht bp huis, met het gevolg dat de haring in nog verser staat zal worden aangevoerd. Dan zal er een overvloed van haring zijn en aan verse zeevis een nijpend tekort. De voorraden gezouten haring in de diverse visserij- plaatsen is, zeer belangrijk en er komt nog dagelijks bij. Tot dusver is hiervan nog weinig naar het buitenland vervoerd. IN ENGELAND GEMARKT. Woensdagmorgen kwamen twee boten, die ter vangst van verse zeevis waren uitgeva ren, ledig te IJmulden aan. Zij bleken hun vangst in Engeland te hebben gemarkt. De groot handel was hierover slecht te spreken. Nationale W.F.A. De Prov. Zeeuwse V.V.V. deelt ons mede: Op 1 September is er te Den Haag een vergadering gehou den van het voorlopig Hoofd bestuur der W.P.A. in Neder land, dat bijeengekomen is ter bestudering van de toestand, ontstaan door het tekortschie ten van de moeder-organisatie in Engeland. De financiële toestand zeer slecht. Het werk der World Friendship Association, gebaseerd op het ideaal dat de inwoners van alle landen (en dan voornamelijk de jonge in woners) elkander bezoeken en elkanders moeilijkheden en vreugden leren "kennen, moet echter doorgaan. Men wil thans komen tot de oprichting van een Nederlandse W.F.A., die zou kunnen samenwerken met de nationale W.F.A.'s uit andere landen. Deze Neder landse W.F.A. moet worden gebaseerd op de plaatselijke W.F.A.-comité's van ont vangst, zoals deze nu bestaan, aangevuld met eventueel nieuw op te richten comité's. Via een provinciaal W.F.A.-bestuur kan dan een definitief Hoofdbe stuur W.F.A. Nederland wor den gekozen. Hoewel een dergelijke, ge heel nieuw op te bouwen, or ganisatie geen enkele gemeen schap met de nu in liquidatie zijnde oude W.F.A. heeft en daaraan dus ook geen financi ële verplichtingen meent het voorlopig Hoofdbestuur dat men de leden van de oude W. F.A.. die gelden stortten voor een buitenlandse reis, niet zon der meer de dupe van het wan beleid te Londen mag laten zijn. Er zullen daarom, na con stitutie van het definitieve Ne derlandse W.F.A.-Hoofdbe- stuur, maatregelen worden be raamd om alsnog diegenen te vreden te stellen tegenover wie de oude W.F.A. enige verplich ting op zich had genomen. Wal kost schoorsleen-vegen? Nu het schoorsteenveegsei zoen weer is begonnen, wordt er van bevoegde zijde de aan dacht op gevestigd dat de prij zen zijn vastgesteld op f 1.75, f 1.50 en f 1.35 al naar de grootte der gemeente. In Am sterdam geldt de uitzonde- ringsprijs van f 2.—..Bij een opdracht tot het vegen van meer dan een rookkanaal is de prijs aanmerkelijk lager. De financiële positie der ziekenhuizen. Op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Krol, Inza ke de toestand van vele niet- overheidsziekenhuizen heeft de minister van economische zaken, ad int., de heer Mans- holt, mede namens de minis ter van sociale zaken geant woord, dat het hun bekend is, dat vele niet-overheidszieken- huizen in een financieel min der gunstige positie verkeren. De oorzaak hiervan is in hoofdzaak gelegen in het feit, dat gedurende de oorlog aan schaffingen, vernieuwingen, onderhoud en reparatie niet of in zeer onvoldoende vorm konden plaats vinden. In ver band hiermede zijn door het directoraat-generaal van de prijz enruim 150 nieuwe prijs vaststellingen afgegeven, waar in verhoging wordt toegestaan. Een algemene beschikking is hier echter bezwaarlijk, gezien het individueel karakter van elk ziekenhuis. Aangezien de financiële moeilijkheden niet alleen door verhoging der verpleegprjjzen kunnen worden opgevangen, heeft de minister van sociale zaken goedgekeurd dat per verplicht-verzekerde een over bruggingsuitkering van 1. per verpleegdag over 1946 uit het vereveningsfonds zal wor den uitgekeerd. Ernstig zal worden overwogen ln overleg met de betrokken instanties om voor 1947 eveneens een overbrugging beschikbaar te stollen. Aan een systeem van over heidssubsidies zouden èn voor de overheid èn voor, de zieken huizen grote bezwaren verbon den zgn. Tribunaal Middelburg UITSPRAKEN. Het Tribunaal te Middelburg deed de volgende uitspraken: W. Keur, brandstoffenhande. laar te St. Annaland, 2 jaar voorwaardelijke internering met een proeftijd van 3 jaax; A. van DaaJen, kellner te Goes, 1 jaar voorw. met proeftijd van 2 jaar; D. Bijkse, banketbak ker te Goes, 1 jaar voorw. met proeftijd van 3 jaar; M. West- strate, betonarbeider te We- meldinge, 6 mnd. voorw. met proeftijd van 3 jaar. Speciale voorwaarde voor ai deze be schuldigden, dat zij »ch onder toezicht stellen van de S.T.P. D. en arbeid zullen verrichten, benevens ontzetting rechten; D. P. Wests tra te, politieagent te Vlissingen, 4 jaar interne ring, eindigende op 30 Mei '49 en ontz. rechten; M. P. Tem mermanLokerse te Goes, jr. voorw. met proeftijd van 3 jaar, onder toezichtstelling S.T.P.D. en ontz. rechten; J. van der Stelde Keijzer te Biezelinge, 3 mnd. voorw. met proeftijd van 1 1r en onder toe- zichtstelling S.T.P.D.; J. J. Kaaisteker, magazijnknecht te Goes, 6 mnd. voorw. met proef tijd van 3 jaar, onder toezicht stelling S.T.P.D., verplichting arbeidsverrichting in land- of tuinbouw en ontzetting rech ten; L. J. de Graaf te 's-Heer Arendskerke, 3 mnd. voorw. met proeftijd van 2 jaar, ver beurdverklaring radiotoestel, onder toezichtstelling en ontz. rechten; C. AmperseGoud zwaard te Goes, 6 mnd. voorw. met proeftijd van 2 jaar, on. der toezichtstelling en ontzet ting rechten; J. F. Bruinooge, huishoudster te Goes, 9 mnd. voorw. met een proeftijd van 3 jaar, onder toezichtstelling en ontzetting rechten; P. J. SeghersBrandt te Kruinin- gen, 1 jr. voorw. met proeftijd van 3 jaar, onder toezichtstel ling en ontz. rechten, ver beurdverklaring inboedel voor zover aan oorlogsslachtoffers in bruikleen to ^egeven; C. N. Botting,, hotelhouder te Noord- gouwe, 6 mnd. voorw. met Droeftijd van 3 jaar, onder toe zichtstelling en ontzetting rechten; W. Bazen, schipper te Kloetinge. 1% jaar internering voorw. met proeftijd van 3 jaar, onder toezichtstelling S. T.P.D. en ontzetting rechten. Burgerlijke stand OOST- EN WEST SOUBURG. Ondertrouwd: A. van Aller, 21 j. en H. W. van Reeden, 20 j.; J. de Pree, 22 j. en J. E. F. Riekwel, 24 j.; C. W. de Visser, 24 j. en L. J. Goedhart, 21 j. Bevallen: L. M. Oranje, geb. Warner, d.; J. A. de Kam, geb. Hoogesteger, z.; P. Huson, geb. Arendse, z. Overleden: C. Cal jouw, 17 j. voor sanering van gemeeniefinanciën Begroting 1948 van Binnenlandse zaken. Voor 1948 wordt op de be groting van binnenlandse za ken geraamd (gew. dienst) f 277.016.900. Indien de begro tingen 1947 en 1948 ontdaan worden van de voor een verge lijking onzuivere factoren (o. m. 70 millioen van de salaris verhoging voor het gehele rijkspersoneel in 1947 en 20 millioen van de salarisverho ging van 1948) dan staat te genover f 176.757.679 voor 1947 een bedrag van f 257.016.900 voor 1948, zodat voor de ge wone dienst in werkelijkheid meer wordt gevraagd r 80.259.221. De posten „meer" zgn: sa nering gemeentebegrotingen f 75.000.000; saneering provin ciale financiën f 10.600.000; bijdrage kosten gemeentepoli tie f 5.000.000; bijdrage kosten politieke delinquenten f 1.400.000; voedselvoorziening Nederlander» in Duitsland f 3.000.000. Op de rest van de begroting is pl.m. 30 millioen bespaard, ondanks de laatsfe salarisver hoging ad 10 die op alle sa- larisposten drukt. Op grond van de door de ge meenten ingediende declaraties en rekening houdende met de inkrimping van de personeels sterkte der gemeentepolitie, wordt aangenomen, dat voor 1948 een uitkering aan de ge meenten van f 20.000.000 nodig zal zijn. Opdrachten voor Fokker. Twee nieuwe Franse maat schappijen, de Cargo Aerien en de Aigle Azur, hebben aan de Fokker-fabrieken opdracht ge geven tot het verbouwen van enige Dakota's tot verkeers vliegtuigen. 4 Voorts heeft de Belgische regering aan Fokker naast de revisie van een aantal Dako ta's revisie en reparatie van een kleine serie North-Ame rican Harvards van de Belgi sche luchtmacht toever trouwd. 28. „Ziezo!" zei Leep tegen zichzelf. „Heb ik em dat even gelapt! Als afe het nu maar uit hun hersens laten om me weer met zo'n dreg op te vissen! Ik heb wel andere dingen te doen dan aan een dreg te hangen. Aha! Daar ligt mijn hakbijl nog! Ik zal eerst maar van het schip is niets meer te zien... als ik nou een gat graaf komt er mis schien wat te voorschijn." Ja, zo praat te Leep in zichzelf en intussen stond Signor Rivaldi druipend en scheldend in de sloep. „Carambi! Carambita! Ma!" riep hij. eens een gat in de bodem slaanNu ben ik nog netklets ook.. Wie was die manvent in die duikerspomp- pakWat doet hij daar op de bo demvlakte van mijn zeewater. Weet hij soms van schip met goudMijn vaartuigWat is de bedoeling! Ver telt U mij dat Signor Stuurvader. Ik ben zéér opgewonden!" De Maat keek Signor Rivaldi suf aan; Hjj kon nog niet helemaal goed naden ken. K.N.V.B. afd. Zeeland. Na 3 wedstrijden reeds tekening in Zaterdagmiddagcompetitie- Krabbendijke slaat FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORIS SEN 19 Een verrukte glimlach, een vriendelijke buiging voor de onverstoorbare meneer Waters en daarop nam Lady Vande- leur mijn beide handen in de hare. „Mijn lieve kind, wat een verrassing Wat een heerlijk nieuws! Wat ben ik blij voor je!" klonk het op allerliefste toon. Wat was ze voor haar zelf blij, dat een hopeloos en on gewenst „iemand", voor wie Sydney altdij een betreurens waardig zwak getoond had, nu veilig van de baan was en bui ten zgn bereik. Haar dankbaarheid hierover maakte, dat zij even snoezig en hartelijk was als in de dagen, toen ik nog een ge wenste partij was. j „Wat is het Isnp' beleden, dat we iets ran J» hoorden, jou ondeugend kind! Maar nu begrijp het- wË waren op reis; maar er kwam een wijziging in onze plannen", een snelle beweging, een snel le blik in de richting van het knappe meisje, dat tegenover haar zat, vermoedelijk haar laatste „plan" voor Sydney. „Wij zijn nu weer in de stad voor het seizoen. Ons oude adres, je weet het wel, Belgra- ve Square, 's Woensdags ont vang ik. Beloof me, dat je ons gauw komt opzoeken. De eer ste Woensdag, dat je kunt, denk daaraan! Breng vooral je aanstaande mee!" „Het zal mij een genoegen zgn." Het was de onverstoorbare stem van de Baas, die haar antwoordde. Ik zou op dat 'ogenblik geen woord hebben kunnen uitbrengen. De reden was, dat ik, ter wijl Sydney mg gelukwenste, de blik in zijn eigen ogen had opgemerkt. Hij heeft mooie ogen, diep en bruin en zacht, zoals som mige patrijshonden ze hebben; en hij keek zo bitter gegriefd, dat ik voelde, alsof ik wreed was geweest tegen een aardi ge hond of een hulpeloos kind. Mischien gaf Sydney meer om mij, dan ik ooit beseft had. Ilc voelde mij bepaald ellen dig, toen eindelijk al de lieve, snoezige afscheidswoordjes achter de rug waren, en wjj het restaurant uitgingen. Tèrwijl we van Haymarket naar Piccadilly Circus liepen, wendde ik mij tot de Baas, om hem mijn excuus te maken over het gebeurde. „Het spijt mij heel erg, me neer Waters, maar ik wist er niets anders op. Zij waren oude vrienden van mijn vader, zij zouden het vreemd gevon den hebben, dat ik zor alleen met u uit lunchen was." „Natuurlijk, natuurlijk", antwoordde mijn chef gerust- stellend. „Ik begreep het best." Begreep hij de situatie? Niet geheel, denk ik. Arme Sydney! Nooit te voren was ik i er zo dicht bij geweest, om verliefd op hem te worden. De Baas was echter nog aan het woord. „Eigenlijk spijt het mij niet, dat deze gelegenheid zich heeft voorgedaan. Wij zullen het evenwel nu wat spoedig pu bliek moeten maken." „Ja", stemde ik toe en ik voelde, dat het hart mij weer in de schoenen zonk. Wij waren intussen bg Pic cadilly Circus gekomen, en voor ik wist, wat hg doen ging, was meneer Waters overgestoken, naar de bloe menmeisjes, wier manden vol kleurige bloemen zo vrolijk afsteken tegen de stenen ach tergrond van de fontein. (Wordt vervolgd) Wemeldinge. Ie Klasse Zaterdagcompeti- tie. Reeds na drie wedstrijden tekent zich hier een zekere verhouding af. Krabbendijke begon niet al te sterk, doch herstelde zich flink en klopte nu na spannende strijd Wemel dinge (20). Arnemuiden, ook een oud-kampioen, raakt iets op het tweede plan, doch is bg de strijd in de bovenste rijen steeds nog van de partij. Kloe tinge, dat steeds verder af zakt, ondervond dit in een 4 0 nederlaag. Rilland had met Yerseke III nogal wat te stel len en het werd slechts 21. Wissekerke en Colijnsplaatse Boys zullen geen hoofdrollen spelen en de Boys lopen zelfs gevaar. Wissekerke echter kon nog wel eens een belangrijke bij-rol te vervullen krijgen. Toch was de overwinning op de Boys piatig. (32). 2e Klasse A. Nieuwdorp II Arnemuiden II 11. Kattendijke moest tegen De Bevelanders, die toch ook niet tot de sterksten behoren, alle zeilen bijzetten om tot een ge lijk spel te geraken (T1). De Zondag-elftallen, welke in deze klasse zijn opgenomen, zullen de meerdere ervaring wel uit buiten en de lakens gaan uit delen. Kats trok tenminste te gen Nieuwland behoorlijk van eer (13—0). De Nieuwlanders moeten uit een ander vaatje gaan tappen om te bewijzen, dat ze. hoewel zwak. in het competitie-Voetbal thuishoren. Kortgene viel tegen door een nederlaag tegen 's-Heer Arendskerke II (42). Wol- faartsdijkXI moet in staat zijn om zich dit seizoen in de race om het kampioenschap te plaatsen. Tegen Kapelle werd een prima resultaat bereikt. (0—5). 2e Klasse B. Kloetinge H— Rilland Bath H 2—8; Wemel dinge n—Kats n 7—2: Wol- faartsdijk n—Krabbendijke H I—6. ZONDAGCOMPETTCTE. Res. Ie Klasse A: Zeelandia IIRobur II 25. 2e Klasse A: De Zeeuwen m E.M.M. n 4—0; Middelburg IIIVlissingen HI 14. 3e Klasse A: R.C.S. III Middelburg IV 17; E.M.M. m—Goes IV 3—2. Se Klasse B: Vlissingen IV E.M.M. IV 11—0; Groede II— Breskens m 42; Aardenburg mOostburg Hl 80. JUNIORES. Groep T: RoburKapelle 12 2; PatrijzenGoes 11; KrabbendijkeLuctor 02. Groep II: De ZeeuwenMid delburg II 1—1. Groep m: BreskensR.C.S. 25; De Zeeuwen IMiddel burg I 30; Vlissingen I Vlisingen II 71. Groep IV: Middelburg n De Zeeuwen II 00; Gbes Zeelandia 21. VOETBAL Wereldkampioenschap voetbal. Het bestuur van de F.I.F.A. heeft besloten de wereldkam pioenschappen voetbal uit te stellen tot 1950, mits Brazilië, dat deze wedstrijden organi seert, daarmede accoord gaat. In dat geval komt er in 1948 een Olympisch voetbalkampi oenschap te Londen, in 1950 het wereldkampioenschap, in 1952 het Olympisch tournooi in Helsinki en in 1954 weer een tournooi om het wereldkampi oenschap. Voorts bepaalde de F.I.F.A. dat het verboden is wedstrij den te spelen tegen Duitse clubs of Duitse spelers in niet- Duitse clubs op te nemén. Interland-wedstrijden in 1947-'48. Voor het Ned. elftal staan dit seizoen op het programma de twee wedstrijden tegen België, een wedstrijd tegen Noorwegen te Oslo, alsmede deelneming aan het Olym pisch tournooi te Londen. De mogelijkheid bestaat, dat ons land tijdens de Noorse trip ook een wedstrijd tegen Fin land of Denemarken speelt. Tussen de Zwitserse Voet balbond en de K.N.V.B. is overeenstemming bereikt in zake het spelen van landen- wedstrijden in de toekomst. De afspraak is, dat de landen elkaar om de twee jaar zullen ontmoeten. In 1949 speelt Ne derland dus in een Zwitserse stad en in 1951 komt 't Zwit sers elftal weer naar Neder land. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De vereniging van postdui- venhouders „Zeelandia" in Middelburg hield 21 Sept. een wedvlucht uit Moscroen. De uitslag luidt; 1 eff 6 G. Ver burg, 2 en 4 D. v. d. Berg, 3, 5 en 8 P. v. Sabben, 7 G. v. d. Voorde, 9 A. v. Schailc, 10 W. Adriaansens. WEDVLUCHT. Uitslag concoursvlucht van uit Quivrain, gehouden door de vereniging van postduiven- houders „Dc Noordster" te Yerseke. Groep onbevlogen jonge dui ven; 1 en 3 C. de Koeijer; 2 Joh. van Es; 4 M. Pekaar; 5 Gebrs. van de Plasse; 6, 7 en 8 J. J. van Oeveren; 9 Ph. C. van Os; 10 A. J. Steketee. Groep Jeugdleden: 1 en 6 C. van IJsseldijk: 2 H. Murre; 3 én 7 J. vaiv de Velde; 4 en 5 J. Huissoon; 8 Joh. de Koejjer. Groep oude en .bevlogen jon ge duiven: 1 en 5 C. de Koeij er; 2 M. Pekaar; 3 J. West- strate; 4 M. Minnaard; 6 E. Everse; 7 en 8 P..Verwijs; 9 L. Minnaard; 10 J. J. Oele. Kantongerecht Middelburg Toen in 1944 R. P. te Vlis- singen door de inundatie daar toe werd genoodzaakt, had hij zijn slagersbedrgf naar het niet-geïnundeerde gedeelte van de stad verplaatst. In 1946 had hij echter zijn oude bedrijf we der ingericht en was daar op nieuw met de verkoop begon nen, terwijl hij tevens de zaak op het „evacuatie-adres" voort zette. Dit bracht P. in conflict met de Vestigingswet Kleinbe drijf. en kostte hem een boete van 50 subsidiair 25 dagen hechtenis. NOG NIETS GEBEERD... Tot degenen, die van de tal- •rijke tragische ongevallen met vuurwapenen en munitie nog niets hebben geleerd behoorde de 19-j. B. P. M., timmer mansknecht te Arnemuiden. De politie had bg hem twee cylinderrevolvers, een automa tisch pistool en de nodige mu nitie aangetroffen. Straf 70 b. s. 40 d. h. met verbeurdver klaring. Ook de 33-j. slager J. B. te Lewedorp was in het bezit van een pistool, blijkens zijn ver klaring door hem tijdas de bezetting in een bioscoop af handig gemaakt van een Duits soldaat, die zgn gordel even had laten liggen. Hij had na de bevrgding het pistool moe ten inleveren. Uitspraak een boete van 40 s. 15 d. h. met verbeurdverklaring. VERKEERSOVERTREDING. De 52-j. molenaar A. R. 's Heerenhoek stond vervolgens terecht voor een verkeersover treding. De oorzaak van het ongeval kon niet worden vast gesteld. Verdachte was blijk baar de macht over het stuur kwijtgeraakt. Vonnis: een geld boete vau f 25 s. 10 d. h., met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor de tijd van 1 jaar. De koeien van dë 40-j. land bouwer A. K. te Kruiningen waren uitgebroken en hadden op het land van zijn buren ge lopen. K. werd bij verstek ver oordeeld tot een boete van 15 s. 8 d. h., terwijl tevens werd toegewezen een schade vordering van één van de be trokkenen tot een bedrag van 30.—. J. M. de L., grondwerker te Hansweert, stond terecht we gens overtreding van de Leer plichtwet. De L. werd door de Kantonrechter ontslagen van alle rechtsvervolging. De 19-j. hulpmonteur J. de Kam te Vlissingen had op de Boulevard met een steen ge gooid in de richting van de straatverlichting. Straf: 12.50 s. 6 d. h. OVERTREDING ARBEIDS WET. De 25-j. bakker J. v. d. M. te 's Heer Arendskerke had zich te verantwoorden wegens overtreding van de Arbeids wet. De politie had verdachte met zgn personeel 's morgens te 3 uur reeds in het bedrijf aangetroffen. Uitspraak 45 s. 23 d. h. PROT. CHB. WERKGEMEENSCHAP. Zaterdag j.L hield deze werkgemeenschap van de P. v. d. A., onder leiding van mr. G. E. van Walsum, in gebouw „Leeuwenberg" te Utrecht, hare, goed bezochte, tweede landelijke bijeenkomst, gewijd aan het .Indonesische vraag stuk, in welke mr. N. Stuf- kens, lid van de Tweede Ka mer. te De Bilt en wegens ziekte van ds. Buskes J. G. Bomhoff," redacteur van „Tgd en Taka", elk een bepaalde zij de van dit vraagstuk belicht-, ten, waarop een levendige be spreking volgde. Een telefoonhoorn desinfec teert U het best met een lapje, dat even vochtig is gemaakt met een oplossing van 50 water, 40 spiritus en 10 formaline. )ff!rfpei£ Publicaties. DRANKWET. Burgemeester en Wethou ders van Middelburg, brengen ter algemene kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van A. Minderhoud, wonende Middelburg, Meidoorn laan 18, om een slgtvergunning in gevolge de Drankwet voor de benedenlocaliteit van het per ceel Pijpstraat 23 te Middel burg. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bg hen indienen. Middelburg, 22 Sept. 1947. D. K. OOSTBURG 225. De na-uitreiking van bon- k-rarten levensmiddelen 711 712 zal plaats hebben op 1 Oct. in het kantopr te Oostburg. Kerknieuws Jeugdbeweging Ned. Herv. Kerk. Tot voorzitter der 'Prov. Commissie van het Ned. Jon gelingsverbond in Zeeland, werd gekozen ds. A. de Vries te Middelburg. Tevens heeft zich als vast secretaris van het N. J. V. in deze provincie, te Middelburg ('t Zand) gevestigd, de heer J. Gordeau. Ver. van Ouderlingen Ned. Herv. Kferk. De Vereniging van Ouder lingen in de Ned. Herv. Kerk (voorzitter dr. C. P. Gunning, te Amsterdam) hield Zaterdag middag te Goes, in de Magda- lenakerk, een gewestelijke bij eenkomst, onder leiding van hare vice-voorzitter, de heer Drop uit Den Haag, in welke bijeenkomst ds. Don uit Middel burg sprak over de komende „Kerkorde" in de Ned. Herv. Kerk. Amsterdamse beurs 23 Sept. 24 Sept N.I. Handb. B. 101 101 Ned. H. Mg. cv. A 135 138 A.K.U. 176% 177 Calvé cv. A 182% 185% Fokker VL 207 212 Unilever 303 301 Ned. Ford 420 420 ilips 388 389 Hiton 373 373 Kon. Petr. 451 451 Amst. Rubb. 141% 141% H.A. Lijn 223% 223% Scheepv. U. 190% 191 H.V.A. 231% 228 Deli B. Mg. 13» 132 De handel op de effecten beurs was vandaag veel min der dan gisteren en dan trou wens ook gedurende de meeste dagen van de afgelopen week het geval was geweest. Daarbg" was de stemming bepaald ge drukt. Terwijl verleden week geregeld bijna vraag kon wor den waargenomen, was er van daag op nagenoeg alle afdelin gen materiaal aan de markt en het aanbod was niet groot maar de kooplust scheen heden te ontbreken. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 23 Sept. Vega v. Hansweert; 24 bept. Fiducia v. Londen. Vertrokken: 24 Sept. Vega n. Ostende, Wim n. Rotterdam. Gepasseerd n. Antwerpen: 23 Sept. Arak v. Rotterdam, Blijdendijk v. New York, Alde- marin v. Rotterdam, Jo uit zee. Gepasseerd v. Antwerpen 23 Sept. Kaap Valga n. Kopen hagen, Koningsdiep n. Oslo, Hellevoetssluis n. Oslo, Axel- dijk n. Havanna; 24 Sept. Mardi n. Londen. Radioprogramma's VRIJDAG Hilversum I: 7 en 8 Eer.; 10 Werken van oude meesters; 11 Canzonetta-sextet; 12.33 Vaderlandse liederen; 13 Ber.; 13.15 Mandolinata; 14 Middag concert; 14.20 Van oude en nieuwe schijvers; 15.15 Trio Knibbeler; i6 Declamatie door Frans v. Driel; 16.50 Het Haags Kamerorkest; 17.40 Duo André de Raaff en Jafcq. Schut te; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Ber.; 21.30 Kamermuziek-pro- gramma: 22 Het Radio Fhdh. orkest; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 10.20 De Regenboog; 11.30 Een halfuur harmoniemuziek; 12 Closerie de Lilas; 12.38 The Skymasters; 13 Ber.; 13.45 Heinrich Schlusnus en Eliza beth Schumann; 14.20 Het Omroeporkest; 15.30 Operette fragmenten; 16 Orgelspel door Johan Jong; 17 ChauSson en, Franck; 18 Ber.; 19 Praat U rustig verder; 20 Ber.; 20.30 Religieuze volksmuziek; 21 Men vraagt... en wij draaien; 22.15 Radio Filmpremière; 23 Ber. Weerbericht AFNEMEND BUIIG. Koude nacht met kans op lichte nachtvorst op beschutte plaatsen en nog enkele buien in de kuststreek. Morgen over dag: wisselende bewolking en bijna nergens buien meer. On geveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zwakke tot ma- tip wind tussen Noord en ZON EN MAAN. Vrijdag 26 September 1947. Zon: op 6.30 onder 18.32. Maan: op 17.51, onder 1.32. 26 September Vlissingen 11.51 1.36 Terneuzen 12.23 1.55 Hansweert 0.24 1.74 Zierikzee 0.33 1.18 HOOG WATER U. -f NAP u. +NAP LAAG WATER 12.51 1.69 13.01 1.06 u. —NAP 5.48 1.46 6.17 1.61 6.44 1.74 Mi uo U. —NAP 18.19 1.71 18.48 1.85 19.17 1.99 18.59 1.40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3